Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Inna wersja rzeczywistości

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 05 mar 2018, 23:56

Moja inna rzeczywistość

Wielu odbiera rzeczywistość na swój sposób. Małe dziecko widzi ponoć wiecej niż dorastający młodzieniec, czy starzejący się emeryt. Czy są to pragnienia? Wątpię, to raczej doświadczanie i zbierane wiedzy o materii i w materii, naszego nieśmiertelnego Ja - świadomości. Jako nastolatek miałem kontakt myślowy z istotami ''duchowymi'' to one opisały mi moją przyszłość, która się faktycznie zrealizowała. Czy można o tym powiedzieć ''ZERO'' wiarygodności, dla mnie absolutnie nie. Świadczą o tym ''przepowiedziane osoby'' (w rozmowach z ''duchami''), które pojawiły się w moim realnym życiu wokół mnie. Czy ja je sobie wymyśliłem?. Nie, ale możliwe jest, że nasze spotkania zaplanowaliśmy dużo, dużo wcześniej. ;)
2 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: św.anna » wtorek 06 mar 2018, 01:10

Tytuł tego wątku to: inna wersja rzeczywistości, i dlatego mamy tu dowolność, o czym doskonale świadczą materiały załączane przez Janusza, bo to są właśnie przykłady tych "innych wersji".
Ja jestem przekonana, że każde z nas inaczej to wszystko, co wokół nas, fizycznie postrzega, a mimo to - w jakiś wspaniały sposób - te nasze światy wzajemnie się przenikają, stykają i jesteśmy w stanie współpracować. Napisałam o fizycznym postrzeganiu, ale to przecież nie wszystko.
A co, tak naprawdę, kryje się za tym, co jawi nam się przed oczyma, to już inna sprawa, i z pewnością - zupełnie inna rzeczywistość.

Ps. co do sprowadzania różnych naszych doświadczeń wyłącznie do pragnień, itp. to dość ogólne i mgliste stwierdzenie, już pomijając fakt, jak wielka jest siła sprawcza właśnie tych pragnień/ nastawienia!

Ps. piszesz o wiarygodności, ale czego właściwie oczekujesz? spotkania w połowie drogi?
wszystkie te filmy z udziałem oświeconych to tylko ich pragnienia
Jakaś część, z pewnością tak, oczywiście nie można ufać wszystkim tzw. oświeconym, nieoświeconym zresztą też.
0 x



herbusmoła
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 00:14
x 1
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: herbusmoła » poniedziałek 12 mar 2018, 12:16

janusz pisze:
poniedziałek 05 mar 2018, 23:56
Moja inna rzeczywistość

Wielu odbiera rzeczywistość na swój sposób. Małe dziecko widzi ponoć wiecej niż dorastający młodzieniec, czy starzejący się emeryt. Czy są to pragnienia? Wątpię, to raczej doświadczanie i zbierane wiedzy o materii i w materii, naszego nieśmiertelnego Ja - świadomości. Jako nastolatek miałem kontakt myślowy z istotami ''duchowymi'' to one opisały mi moją przyszłość, która się faktycznie zrealizowała. Czy można o tym powiedzieć ''ZERO'' wiarygodności, dla mnie absolutnie nie. Świadczą o tym ''przepowiedziane osoby'' (w rozmowach z ''duchami''), które pojawiły się w moim realnym życiu wokół mnie. Czy ja je sobie wymyśliłem?. Nie, ale możliwe jest, że nasze spotkania zaplanowaliśmy dużo, dużo wcześniej. ;)
Tak i nie bo widzisz to, że Ty tak miałeś wcale nie oznacza, że inni a ci inni wprowadzają cenzurę i to wszystko w co wierzy obecnie i na czym się opiera współcześnie człowiek (a to wszystko względem tego co osobiście doświadczyłeś jest nakierowane na wyśmianie :)
Ja mógłbym powiedzieć tak - jestem z rodu czarownic :) bo 80 procent w rodzie to kobiety które mają najróżniejsze parapsychologiczne zdolności a reszta to faceci z tymi samymi zdolnościami ale zapatrzeni niczym w obraz w kobietę która dowodzi rodem (nikt jej nie dał tej władzy formalnie ale wszyscy się jej bez wyjątku sami z siebie podporządkowują - w tym ateiści z rodziny :D
I teraz jest tak - widziałem jak poprzednia "królowa" naszej wielkiej rodziny obkłada kogoś (znam sprawę od a do z) klątwom i wiem, bo badałem "to" że ta "klątwa" sięgnęła obiekt :!:
I co ja mam w tym momencie za dowód na cokolwiek :?: - ZERO :!: dowodu na cokolwiek :twisted:
A w tle jest jeszcze przekazanie "władzy" przez tą kobietę Mi :lol:
I jaką w tym momencie ja mam wiarygodność :?: :!: - Taką jak ma Nacht i każdy inny a w tym i Ty :!:
0 x



herbusmoła
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 sty 2018, 00:14
x 1
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: herbusmoła » poniedziałek 12 mar 2018, 13:21

św.anna pisze:
wtorek 06 mar 2018, 01:10
Ps. piszesz o wiarygodności, ale czego właściwie oczekujesz? spotkania w połowie drogi?
wszystkie te filmy z udziałem oświeconych to tylko ich pragnienia
Jakaś część, z pewnością tak, oczywiście nie można ufać wszystkim tzw. oświeconym, nieoświeconym zresztą też.
Spotkanie w "połowie drogi" - tak wziąłem to dosłownie i zaproponowałem na innym forum właśnie takie spotkanie - człowiekowi który twierdził że poprzez oobe się może spotkać - i spotkaliśmy się duchem w pół drogi - on zwiał (wiał niemal na czworakach :twisted: a potem napisał jak wyglądało to "nasze spotkanie (spotkanie dwóch dusz) i że od tej pory jest moim wrogiem :twisted: i że od tej pory nie wierzy w żadnego Boga :twisted:
Chcesz takie spotkanie uwiarygodnić :?: - bo jeśli tak - to Jestem gotów Ci to dać :twisted:

Tylko widzisz musisz mieć za sobą praktyki oobe lub ld - bo w przeciwnym wypadku mogę sobie chcieć :!:
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: św.anna » poniedziałek 12 mar 2018, 17:42

Obawiam się, że tracę przy bliższym poznaniu :lol: :mrgreen:

No dobrze, o spotkaniu w połowie drogi czytałam w którymś z Twoich postów, a że często piszesz o wiarygodności - stąd to ogólne zapytanie.

Ps. Jam jest zwykły zjadacz chleba, a w sumie i to rzadko.
Pozdrawiam

:D
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 13 mar 2018, 00:21

herbusmoła pisze...
Tak i nie bo widzisz to, że Ty tak miałeś wcale nie oznacza, że inni a ci inni wprowadzają cenzurę i to wszystko w co wierzy obecnie i na czym się opiera współcześnie człowiek (a to wszystko względem tego co osobiście doświadczyłeś jest nakierowane na wyśmianie :)
Małe nieporozumienie...nie trzeba być ''wyśmiewanym'' i mieć dowody na cokolwiek np. na istnienie ''diabła'', bo i po co. Każdy ma swoją drogę, która zaczyna się od bycia dzieckiem do osiągnięcia wieku dojrzałego. Zbieranie doświadczeń przez ten czas to tworzenie swojej wersji rzeczywistości. Każdy ma prawo do indywidualnego swojego widzenia świata bo taki jest sens bycia szczęśliwym. Natomiast narzucanie już wiarygodności, przez ludzi opanowanych jakąś fantasmagorią czyli urojeniem, złudzeniem, iluzją, wymieszaniem jawy i snu, (rzeczywistego świata z fantastycznym) prowadzi na manowce i jest niebezpieczne, bo często kończy się na oddziale chorób psychicznych. Normalny, współczesny człowiek nie chce być ojcem, czy matką nadchodzącego mesjasza lub szatana (tzw. bycie wybranym), bo pachnie to cofnięciem się do czasów ciemnych, pełnych manipulacji ludzką świadomością. Jak już wcześniej pisałem ...na tym forum nie ma okultystów i ich ''zabaw'' z ludzkimi duszami. Są tutaj, na pewno jak najbardziej nie pożądani.
1 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 17 mar 2018, 23:36

Tworzenie rzeczywistości

https://www.youtube.com/watch?v=rNYNUtHWz1Y

Opublikowany 13 mar 2018
Zagadki naszego postrzegania są ciągle nie odkryte i być może nigdy nie będą, ale nie znaczy to, że mamy nie dążyć do ich poznania.
Waldemar Witkowski - Praktyczny podręcznik obsługi człowieka.
1 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 26 mar 2018, 00:05

Możesz wyjść poza rodowe programy i stworzyć swój własny świat - Luboswieta Radałowa

https://www.youtube.com/watch?v=3fu_xTL5BSI

Opublikowany 24 mar 2018
Zapraszamy do wysłuchania fragmentu wykładu Luboswiety Radałowej, który został nagrany podczas pierwszego dnia Praktyk Rodowych
- jak przejść na linię rzeczywistości, o którą prosisz
- siła magnetyzmu macicy jest narzedziem do materializacji pargnień
- co jeśli nie miało się kontaktu z matką
- mężczyzna bierze energię od swojej matki, a potem od żony
- odbudowa swoich korzeni
- praktyka mlecznych warkoczy
- jeśli płynie energia od przodków - pragnienia realizują się bardzo szybko
- kto stworzył duszę
- niebiańscy rodzice
- córka - "żona" tatusia i rywalkę mamy
- praktyka - Skrzydła Rodu
- ważny rytuał dla dojrzewającej dziewczynki - kiedy mama uznaje ją za kobietę
- alergia na słońce i brak mężczyzny
- mężczyzna jest naszym światłem i doprowadza nas do naszych pragnień
- wasz mężczyzna marzy aby stać się słońcem waszego życia
- męzczyzna potrzebuje czuć się potrzebnym i otaczać was swoją troską i chronić
- w każdym mężczyźnie jest światło i Słońce
- w każdej kobiecie jest dobra serdeczna Ziemia i miłość
- I praktyka otwarcia - "droga orgazmu"
- fala orgazmu jest istotą kobiety i rozchodzi się po całym wszechświecie
- męski światło otwiera żeński kwiat
- jesteśmy gośćmi na planecie Ziemia
- wszystko czego chcecie spełni się ponieważ będzie u Was energia
- uzdrowienie światłem
- praktyka spełniania życzeń
- farmakologia nie leczy tylko łagodzi symptomy
- oczyścmy ciało z grzybów, pasożytów i bakterii, które wstrzyknięto nam razem ze szczepionkami
- grzyby i pasożyty to ogromne królestwa o własnych egregorach myślowych, które mają na nas wpływ
- Ziemia jest juz na swoich częstotliwościach i wszystko już wraca do swoich domów
- teraz jest czas bliźniaczych dusz - teraz jest odpowiednia energia do tego
- sojusz par oparty na miłości i wdzięczności
- każda z was może stworzyć swój świat kobiecy wokół siebie - taki jaki pragnie
- teraz jest czas tęczowych energii, kiedy możemy wyjść poza rodowe programy i stworzyć swój własny świat
- perłowe dzieci
- nie odcinamy pępowiny - ma sama zaschnąć!!!
- krew z łożyska powinna wrócić do dziecka
- można odbudować pępowinę dzieciom, które już się urodziły
- kokon pary - w matrycy zostaje stworzona struktura sojuszu pary
- praktyka odrodzenia
- nowy obraz narodzin
- kobieta, która ufa Ziemi i swoim rodzicom
- mama może odbudować pępowinę nawet dla dorosłych dzieci
- los waszych dzieci zmieni się, będą żyły tak jak wybrała ich dusza
- co robić podczas zmian klimatycznych na Ziemii
- życie w programie ofiara i kat
- przebudzenie w wieku 33lat
- praktyki przywróciły mnie do mojej natury
- zbliżenie fizyczne z ukochanym obudziło moją pamięć, widzenie, czucie
- przychodziła do mnie prababcia z Syberii i powiedziała, że zostanie mi przekazana wiedza
- po tygodniu praktyki mój tata przestał pić i poszedł do pracy
- kiedyś te praktyki były naturalne jak oddychanie
- życie w rytmie planety
- włącz siłę przyciągania swojej macicy, a twoje marzenia się szybko objawią w twoim życiu
Zapraszamy na:
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7768
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14218 razy
Otrzymał podziękowanie: 13834 razy

Re: Wieści od innaczej postrzegających świat

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 14 cze 2018, 21:15

Rozmowa z Krzysztofem Pieczyńskim - 2.06.2016


https://youtu.be/45XjRZZqz44
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 30 cze 2018, 23:23

Duchowe Peru i tajemnicze Machu Picchu - Katarzyna Świstelnicka i Piotr Kaliński

https://www.youtube.com/watch?v=ReOkuRx4ux8

Opublikowany 27 cze 2018
Opis i komentarze na:
http://porozmawiajmy.tv/duchowe-peru-...
0 x



Inny666
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 10 lip 2018, 19:31
x 1

Re: Kontrola umysłu - Mind control

Nieprzeczytany post autor: Inny666 » wtorek 10 lip 2018, 19:34

Jesteście inni,

spotkaliście kiedyś na swojej drodze innego, który was zmienił, być może kochaliście się z nim! Tak to się zaczyna u każdego. Człowiek przechodzi całą ilość różnych doświadczeń, a na samym końcu ląduje w miejscu, w którym staje się innym, czyli takim jak my. Musicie zdecydować czy chcecie żyć po stronie światła, czy ciemności! To miejsce w którym jesteście nazywa się pustynią. Było na niej wielu wielkich ludzi, część z nich może być wam znajoma. Między innymi był na niej Jeszua, wy nazywacie go Jezusem. Jeśli nie wyrwiecie się z tego miejsca, przejdziecie transformację przez ogień i staniecie się innymi pracującymi na rzecz ciemności. Jeśli uda się wam opuścić ją przed czasem, wtedy traficie w zimne miejsce na trzy dni i jeśli przetrwacie ten czas próby, będziecie żyli jako niosący światło i będziecie pracować na rzecz światła.

Na pustyni jest tylko jeden problem, jest nim brak pożywienia, to odróżnia to miejsce od Edenu w którym jest dostatek.

Na pustyni chodzi o energię. Energia to wasze pożywienie. Jeśli będziecie się pożywiać, wasze ciała będą mocne, jeśli stracicie pożywienie, zaczniecie być torturowani ogniem gorącym i zimnym. Macie do swej dyspozycji dwa narzędzia, każdy człowiek bestia je posiada w swoim arsenale! Pierwszym jest oddech, tak jak Adam i Ewa po wydaleniu z raju trafili na pustynię i od tej pory musieli troszczyć się o pożywienie siłą własnych mięśni, tak i wy musicie zbierać te pożywienie w taki sposób, siłą waszych mięśni, tak więc oddychajcie i napełniajcie się energią! Macie jeszcze drugie narzędzie, bardzo kosztowne, lecz ratujące życie! Macie smoka! Możecie w każdej chwili rozkazać mu by zatroszczył się o energię dla was! Wystarczy, że mu rozkażecie, a wasze ciała natychmiast napełnią się energią, za którą później przyjdzie wam zapłacić waszym światłem, więc korzystajcie zeń mądrze. Jeśli zechcecie możecie rozkazać smokowi, by pił energię z innego człowieka znajdującego się na pustyni. Zresztą to właśnie dzieje się z wami! Wy myślicie, że ktoś eksperymentuje na was? Błąd! Takie istoty jak my, podobnie jak i wy, my wszyscy potrzebujemy energii do życia! Od ludzi sprawiedliwych nie można pobierać energii, są oni nieosiągalni dla nas! Często doprowadzamy do kłótni, by ściągać ludzi do tego dziwnego miejsca, a wtedy tacy ludzie już są dostępni i możemy z nich pić! Jeśli nie będziecie się pożywiać – umrzecie.

Bestia.
1 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wieści od innaczej postrzegających świat

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 01 sie 2018, 23:22

SPRAWY ZATAJANE PRZED LUDŹMI - luźne rozmowy - Grzegorz Brożek - 31.07.2018 r. © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=rOQdu8L59e4

Opublikowany 30 lip 2018
Kolejny raz Grzegorz Brożek, UFO-log przedstawia inne spojrzenie na rzeczywistość. Tutaj możesz pomóc Grzegorzowi: https://zrzutka.pl/sa2yf5
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wieści od innaczej postrzegających świat

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 17 wrz 2018, 23:57

NOWOŚĆ VTV! WIDZENIE SUBTELNYCH ŚWIATÓW - Andrzej Kowalczyk - 17.09.2018 r. © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=HDA1kCJjRPs

STUDIO - VTV1
Opublikowany 17 wrz 2018
Po raz pierwszy w telewizji. Wyjątkowa relacja naszego gościa który ponad 40 lat zajmuje się poznawaniem subtelnych energii. Dokumentuje niektóre poprzez fotografię. To co można w nich zobaczyć jest fenomenalna.
W kolejnych programach opisy poszczególnych zdjęć.
TUTAJ LINK DO STRONY: http://uzdrowiciel-andrzej.eu/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 28 paź 2018, 21:55

Pogranicza Nauki

https://www.youtube.com/watch?v=erYbmAwGyX8

Opublikowany 28 paź 2018
Włodzimierz Zylbertal zaprowadzi nas na styk Nauki i Wiedzy w miejsce gdzie powstała dziedzina zwana Psychotroniką. O czym jest ta wiedza, jak ją odczytywać i klasyfikować dowiemy się z tego odcinka.
1 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 04 lis 2018, 16:03

Zebrało mi się na krótką aktualizację mojego postrzegania otoczenia.
Mijają 2 lata (i to dzisiaj!) od mojego, opisanego na forum, doświadczenia, muszę jednak zaznaczyć, że, pomimo upływu czasu, mój opis nadal będzie chaotyczny, bo wciąż trudno ubrać to we właściwe słowa.

***
Obecnie wygląda to tak, że w domu rodzinnym, czy mieszkaniu, w którym mieszkam, dominuje druga - "nowa wersja", choć mam oczywiście dostęp i do pierwszej. Świat zewnętrzny zaś zdominowany jest przez pierwszą, ale i w tym przypadku mogę sobie postrzeganie "przestawiać".

Jakkolwiek dziwacznie by to nie brzmiało: raz pierwsza wersja (stara), raz druga (nowa), to nie mam (obecnie) problemu w codziennym funkcjonowaniu. Pewnie to przyzwyczajenie.

Jakiś czas temu jednak (może rok, nie pamiętam) gdy zaczęło mi się "odmieniać", także w nowym miejscu zamieszkania, to było to - delikatnie pisząc - przytłaczające.
Początkowo były to b. krótkie epizody, ale z czasem zdarzały się coraz częściej aż do momentu, w którym zobaczyłam moje mieszkanie totalnie inaczej, choć oczywiście absolutnie nic się nie zmieniło.
To było straszne, bo o ile w domu rodzinnym przywołało to moje dawne wspomnienia i było ekscytujące, to - w moim mieszkaniu - była to zupełna nowość, tak jakby nowe otwarcie. Irytowało mnie to okrutnie, jednak - pomimo koncentracji uwagi na wersji pierwszej- zaczęła utrwalać się druga. I tak jest po dziś dzień.
Różnica jest jednak taka, że obecnie dużo bardziej podoba się to nowe postrzeganie niż stare..
I gdy czasem "przestawiam się" na stary obraz to dochodzę do wniosku, że teraz jest lepiej. Odczuwam też, że teraz jest lżej i przyjemniej, tak jakby dawne troski zostały w tamtej wersji (ale i pozytywne wspomnienia też). W każdym razie nie narzekam, a nawet cieszę się, że w obu domach dominują nowe "wersje", ( do starych zawsze mam dostęp).

Na koniec tej pisaniny napiszę jeszcze, że ciekawie "to" wygląda w rodzinnej wsi mojego taty. Otoż, pamiętam, że gdy byłam dzieckiem to również i tam mogłam "widzieć" na dwa sposoby. Obecnie jednak to miejsce jest "nietknięte" drugą, nową wersją i mogę sobie je jedynie w ten sposób przypominać, ale i wyobrażać. I to jest właśnie ta ciekawosta - wyobrażenie. Jakiś czas temu tata postawił tam dom i choć nigdy, będąc w nim, druga wersja mnie nie naszła, to dokładnie wiem, w wyobraźni, jak by wyglądał.

Ps. Na pomorzu, gdzie obecnie mieszkam, pamiętam jak pierwszy raz, w swoje urodziny, zobaczyłam w tej nowej wersji morze :)

To chyba tyle.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 12 lis 2018, 15:48

INDIAŃSKĄ ŚCIEŻKĄ - WYSPA MANITOULIN - cz. 1 - Katarzyna Georgiou - 30.04.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=4dFFAA3Wqrs

Opublikowany 30 kwi 2017
Jakie znaczenie dla Indian mają włosy? Czy Indianie są wegetarianami? Czy Indianie płaca podatki?
Spotkanie z wrocławską pisarką, poetką - Katarzyną Georgiou, która opowiada o pobycie wśród Indian na wyspie Manitoulin.

INDIAŃSKĄ ŚCIEŻKĄ cz. 2 - Katarzyna Georgiou - 11.11.2018 r.© VTV

https://www.youtube.com/watch?v=-o_S_TG0yZc&t=501s

Opublikowany 11 lis 2018
Relacja ze spotkania z Katarzyną Georgiou. Cz. 2
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wieści od innaczej postrzegających świat

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 04 gru 2018, 15:12

Obrazek

Pewien człowiek jechał wiejską drogą, nagle jego samochód rozbija się o drzewo w pobliżu klasztoru.

Idzie do klasztoru, puka do drzwi i mówi do mnichów:

-Mój samochód się zepsuł.

-Czy mógłbym zostać u Was na noc?"

Mnisi łaskawie go akceptują, dają mu kolację, nawet chcą naprawić jego samochód.

Gdy człowiek próbuje zasnąć, słyszy dziwny dźwięk.

Dźwięk, którego nigdy wcześniej nie słyszał.

Dźwięk piękniejszy od głosu syreny, która omal nie uwiodła Odyseusza i przyczyniła się do rozbicia jego statku,

Nie może usnąć tej nocy.

Rzuca i odwraca się, próbując domyślić się, czym może być tak uwodzicielski dźwięk?

Następnego ranka, zapytał się mnichów, co to był za niesamowity dźwięk, ale oni mu odpowiadają,

- Nie możemy ci tego powiedzieć.

- Nie jesteś mnichem."

Zrozpaczony, człowiek jest zmuszony do wyjazdu.

Lata później, po tym, gdy nie mógł zapomnieć tego dźwięku, człowiek wraca do klasztoru i znowu prosi mnichów o odpowiedź.

Mnisi odpowiedzieli:

-Nie możemy ci powiedzieć.

-Nie jesteś mnichem.

-Jedyny sposób, by dowiedzieć się, skąd bierze się ten piękny dźwięk, to zostać mnichem.

-To proszę, zróbcie ze mnie mnicha. Odpowiada człowiek.

Mnisi odpowiedzieli:

-Musisz podróżować po ziemi i powiedzieć nam ile jest źdźbeł trawy i podać dokładną liczbę ziaren piasku na ziemi.

Gdy znajdziesz te odpowiedzi, staniesz się mnichem.

Człowiek postanawia podjąć zadanie.

Po latach poszukiwań wraca jako siwy staruszek i puka do drzwi klasztoru.

Mnich otwiera mu wrota klasztoru.

Człowiek został zabrany przed oblicze wszystkich mnichów i mówi:

-W mojej pogoni za tym, by dowiedzieć się czym jest ten piękny dźwięk, podróżowałem po ziemi i znalazłem to, o co mnie prosiliście:

-Oto jest odpowiedź

-Świat jest w stanie nieustającej zmiany.

Tylko Bóg zna odpowiedzi na te pytania.

Mnisi odpowiedzieli : Gratulacje.

-Zostałeś mnichem.

-Teraz pokażemy Ci drogę do tajemnicy świętego dźwięku.

Mnisi prowadzą człowieka do drewnianych drzwi, gdzie stary mnich mówi:

-Dźwięk jest za tymi drzwiami.

Mnisi dają mu klucz, a on otwiera drzwi.

Za tymi drewnianymi drzwiami są kolejne drzwi z kamienia.

Człowiek dostał klucz do drzwi z kamienia i otwiera je, tylko po to, by znaleźć kolejne drzwi ze srebra.

Po otwarciu ich, potrzebował jeszcze kluczy do drzwi szmaragdowych, perłowych i diamentowych.

W końcu podchodzi do ostatnich drzwi z litego złota.

Dźwięk stał się wtedy bardzo czysty i klarowny.

Mnisi wtedy mówią:

-To jest ostatni klucz do ostatnich drzwi.

Człowiek jest niesamowicie podekscytowany tym, że pozna w końcu tajemnicę cudownego dźwięku.

Marzenie jego życia jest za tymi drzwiami!

Z drżeniem rąk, wkłada klucz, obraca pokrętło i powoli otwiera złote drzwi.

Z wrażenia upada na kolana, jest całkowicie zdumiony tym, że odkrył źródło tego nieziemskiego i uwodzicielskiego dźwięku......

..ale oczywiście nie mogę ci powiedzieć, co to jest, bo nie jesteś mnichem :-)

https://www.odkrywamyzakryte.com/przypowiesc/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wieści od innaczej postrzegających świat

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 06 gru 2018, 00:33

Prawdziwy Total Recall - Prawdziwa Pamięć Globalna :roll: :!:

https://www.youtube.com/watch?v=xUyJvR2Ycgc

Opublikowany 4 gru 2018
To czego nas uczono, „naukowego poglądu” o ewolucji, to pamiętamy, „jesteśmy” tego świadomi. Mamy do wyboru co pamiętać. Dzięki łasce Ducha Świętego możemy wyzwalać się z pamięci o ewolucji, co jest zagrożeniem dla „praw ludzi homo ewolucjonistikus”, i starać „wszczepić” sobie prawdziwą pamięć, opartą o prawdę Jezusa Chrystusa. To znaczy, że przestaniemy wierzyć (pamiętać) w wybuch niczego i bez powodu, a zaczniemy przypominać sobie o kreacji wszystkiego przez Boga Wszechmogącego. Pamiętacie państwo postać Dauglasa Quayda z filmu „Pamięć Absolutna” – „Total Recall” (1990) ? To samo wmawiają nam darwiniści, byśmy nie szli do punktu wszczepiania wspomnień – duchowej Biblii ! Jak czytamy powyżej, jest to „zagrożeniem dla praw człowieka” ! Tego samego chciała ich współpracownica, sztuczna powabna żona Quaida, by oglądał telewizję, chodził do pracy, był w nią wpatrzony i nie interesował się własną prawdziwą przeszłością, podobnie w ocenie „starszych i mądrzejszych”, mamy się nie zajmować zakazaną archeologią, kreacjonizmem i Pismem Świętym, bo „zagraża” nam przypomnienie – total recall. Wielu ludzi naprawdę boi się Biblii, coś (ktoś) im mówi, że to jest zagrożenie, że się obudzą z darwinowskiego snu ! Chodzi przecież o prawdziwy zdrowy sen, który leczy ! - cay tekst tu: http://argonauta.pl/zakazana-archeolo...
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wieści od innaczej postrzegających świat

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 07 gru 2018, 22:22

Uwalnianie się od Dualizmu - Dorota Wenus i Krzysztof Orłowski

https://youtu.be/unYDb_Ckj-A

niezależnatelewizja
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 11 gru 2018, 23:40

Rody Krwi odc.39
Punkt widzenia...zależy od miejsca usadowienia ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Sl55xNdWy_0

Opublikowany 10 gru 2018
Jeśli Wasza Wiedza oparta na doświadczeniach nie jest zgodna z powszechnie obowiązującym dogmatem to jesteście szarlatanami.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wieści od innaczej postrzegających świat

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 21 gru 2018, 23:22

0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: Seji » niedziela 27 sty 2019, 14:20

Św. Anno, interesują mnie te Twoje doświadczenia z rzeczywistościami. Mam takie pytania:
1. Czy we wczesnym dzieciństwie przeżyłaś coś traumatycznego?
2. Czy siebie również postrzegasz różnie w zależności od wersji?
3. Czy w obu wersjach masz tak samo na imię?
4. Czy w obu wersjach czujesz się sobą?
5. Nie bardzo rozumiem ten problem z nowymi sklepami czy z nowym domem w starej wersji. Tzn. rozumiem, że w nowej wersji nie ma nowego domu ze starej wersji i możesz go sobie tylko wyobrażać. A jak jest ze sklepami?
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 27 sty 2019, 21:40

Seji
1. Nie.
Na poziomie świadomości przynajmniej nic takiego nie odnotowuję;
2. Nie;
3. Tak;
4. Tak
W czasie czytania Twoich pytań i udzielania na nie odpowiedzi, przestawiłam sobie ogląd pokoju, w którym akurat jestem, kilka razy, nie udałoby mi się chociażby napisanie tego posta, gdyby w parze szły i zmiany własnego ja.

5. Ten "problem" z różnymi obiektami, czy miejscami wiąże się z faktem, że część z nich znam, w obu wersjach, z dzieciństwa - kiedy to postrzeganie obu "wersji rzeczywistości" było płynne, swobodne i częste, a później zdecydowanie zaczęła dominować jedna wersja, i choć w dalszym ciągu mogłam sobie na chwilę przeskakiwać - to czyniłam to baaardzo rzadko. Od ok 10 roku życia (+/- kilka lat, nie wiem) postrzegałam więc otoczenie w 99% z tej jednej perspektywy, czasem tylko sobie przeskakując, a przecież wszystko wokół mnie się zmieniało (m.in. wspomniany nowy dom na wsi, budynki w mieście rodzinnym, itd.), stąd to późniejsze poczucie nowości, gdy przeszłam na drugi "odbiór".

Seji:
"Tzn. rozumiem, że w nowej wersji nie ma nowego domu ze starej wersji i możesz go sobie tylko wyobrażać. A jak jest ze sklepami?"

Ten nowy, kolejny dom, postawił mój ojciec kilkanaście lat temu, (miałam jakieś 19 lat) w czasie kiedy żyłam, jak już wcześniej napisałam, w 99% jedną wersją. Za to samą wieś, gdzie dom został postawiony, znam w obu wersjach - z dzieciństwa. Cały psikus polega na tym, że gdy tam jestem i chcę sobie przestawić odbiór, to mnie "wywala", ale widzę (oczyma wyobraźni) jak by to wyglądało.
Podobnie, jakby z rozbiegu - mając jakiś punkt zaczepienia, "potrafię" sobie (wyobrazić) np. nowo otwarte sklepy, w nowej wersji, mimo że ich w tej nowej wersji, w realu nie widziałam.
W niektórych miejscach jest więc tak, jakby w realu przeciążenie różnymi bodźcami było zbyt duże, żeby na jakąś chwilę sobie przeskoczyć z jednej wersji w drugą i mnie zwyczajnie wywala, a w wyobraźni takiego przeciążenia nie ma i dlatego się udaje.
Wiem jednak, że gdybym wystarczająco się skoncentrowala, to by się udało. W końcu od koncentracji (2 lata temu) się zaczęło.

PS. Znacznie trudniej to opisać niż w tym żyć!
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: Seji » niedziela 27 sty 2019, 22:04

Dzięki za ten wyczerpujący opis. Bardzo ciekawy przypadek - nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałam. Muszę przyznać, że nie do końca rozumiem Twoje wyjaśnienia z ostatniego punktu, ale rozumiem, że trudno je opisać, a mnie - zrozumieć, a skoro tak, dalsze próby tłumaczenia i rozumienia chyba już nie mają sensu 8-)
Nie potrafię też - na gruncie posiadanej przeze mnie wiedzy - wyjaśnić to, czego doświadczasz.
0 x



Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: Fedon » poniedziałek 28 sty 2019, 15:13

Nie potrafię też - na gruncie posiadanej przeze mnie wiedzy - wyjaśnić to, czego doświadczasz.
Żyjemy jednocześnie (pamiętając, że pojęcie czasu traci tu sens, ale nie mamy lepszych określeń) jednocześnie w wielu światach. Nasze ego może podlegać drobnym (pojęcie względne) modyfikacjom, ale wciąż jesteśmy tą samą osobowością. W literaturze (z pogranicza fizyki kwantowej) spotkałem się z określeniem „Symfonia Ja”. Poruszam ten temat w swoich opowiadaniach; są na kilku forach literackich.
0 x



ODPOWIEDZ