Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Miałem sen..

Awatar użytkownika
Oska
x 145
x 24
Podziękował: 130 razy
Otrzymał podziękowanie: 279 razy

Re: Miałem sen..

Nieprzeczytany post autor: Oska » wtorek 04 wrz 2018, 19:01

Ja to tym razem opiszę jako sen, choć do dzisiaj nie jestem pewna czy to był sen, czy jawa.
No więc pewnej nocy spędzonej z partnerem śniło mi się, że rysował po moim ciele złote świecące znaczki coś takiego jak to :Obrazek
ale większość zawijasów z kropkami coś bardziej jak to : Obrazek
I śniło mi się, że się wybudziłam i zapytałam co on wyprawia, a on mi na to, że nic i tylko mi się wydaje (chciał ukryć przede mną ten fakt).
Dodam jeszcze tylko, że do dziś nie wiem, czy to zdarzyło się naprawdę, czy to tylko sen( w tamtym czasie lubiliśmy sobie pisać po plecach i odgadywać co napisaliśmy).
Nie dawało mi to spokoju - więc się tym dziele. Jak ktoś ma jakiś pomysł co by to mogło oznaczać - byłoby fajnie gdyby tym się ze mną podzielił :mrgreen:
0 x

"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 572
Podziękował: 20972 razy
Otrzymał podziękowanie: 18010 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 08 wrz 2018, 23:38

UMYSŁ BEZ TAJEMNIC - odc. 1 - UMYSŁ I SEN - Jarosław Filipek © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=70gLMntpD8A

Opublikowany 23 sie 2018
https://jfilipek55.wixsite.com/synergia
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 572

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 14 wrz 2018, 21:25

Marta Balon - ŚWIAT SNÓW - ludzie i zwierzęta w snach © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=8CHMAsbFWKg

Opublikowany 13 wrz 2018
0 x

Awatar użytkownika
św.anna
x 72
x 76
Podziękował: 2197 razy
Otrzymał podziękowanie: 2558 razy

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 22 wrz 2018, 03:07

Miałam sen o malarstwie :D
W tym śnie wyświetlano film utkany z obrazów.
A było to tak: w filmie pojawiała się pewna akcja, w pewnym momencie zaś, bardzo subtelnie, akcja zwalniała i, na chwilę, dosłownie sek., kadr przedstawiał konkretne dzieło sztuki. Dzieła sztuki, które - w trakcie snu - byłam w stanie odgadnąć, "naturalnie"wyłaniały się z poszczególnych scen.

Film miał w tytule słowo: życie, reszty jednak nie pamiętam.

Ot taka impresja. Przyjemna :D
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 572

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 31 paź 2018, 00:01

ŚWIAT SNÓW - SYMBOLIKA W SNACH - Budynki i Pomieszczenia - 30.10.2018 r. © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=n6rroF_nCAI

Opublikowany 30 paź 2018
0 x

Awatar użytkownika
św.anna
x 72
x 76
Podziękował: 2197 razy
Otrzymał podziękowanie: 2558 razy

Nieprzeczytany post autor: św.anna » środa 31 paź 2018, 11:31

Miałam dzisiaj świadomy sen :D Sporo rzeczy się działo, ale ciekawa była wizyta na Marsie :mrgreen:
"Startowałam" z rodzinnego domu, nocą. Stałam w jedym pokoju i, patrząc w okno, zastanawiałam się gdzie by się tu udać i pomyślałam: dobra na Marsa :lol: Wtedy zaczęłam się unosić ponad miasto; zobaczyłam oświetlony kościół, prezydium i dom znad przeciwka, a potem kosmiczną ciemność. "Mars", cóż, szybko mnie znudził. Ciekawa była jednak jego powierzchnia - wystawały z niej bowiem a la stalaktyty w kolorze piaskowym (jak wszystko wokół). Poza tym dreprały tam jakieś dziwne, nieduże "żyjątka", coś jak połączenie koralowca z korzeniem.
Jak napisałam, dość szybko się znudziłam i praktycznie od razu znalazłam się w rodzinnym mieście, właściwie to jedno miejsce płynnie przeszło w drugie.

Chciałam też odwiedzić zamek w Kazimierzu nad Wisłą. Wiem, że wolałam zobaczyć jego współczesne ruiny niż przenosić się do XIV w. bo chyba bałam się tak cofać. Niestety, zostałam obudzona.

Dodam tylko jeszcze, że tego typu sny poprzedzane są u mnie takim stanem pomiędzy jawą - świadomością sytuacji a wciąganiem i "odpłynięciem". Do tej pory też zdarzały się po przebudzeniu, po kilku już godzinach "normalnego" snu.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 572

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 22 lis 2018, 22:28

Rody Krwi odc.36

https://www.youtube.com/watch?v=k5rKCMbyReM

Opublikowany 22 lis 2018
Sen - równoległą rzeczywistość w której nie obowiązują prawa znane nam ze świata fizycznego. A jeśli chodzimy spać tylko dla tego że nasze ciało fizyczne musi odpocząć a nasza świadomość nie będąca materią może być ciągle aktywna.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 572

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 01 gru 2018, 22:56

SNY O ZMARŁYCH – DOŚWIADCZENIE MISTYCZNE, CZY KOMUNIKAT Z NADŚWIADOMOŚCI? Ada Edelman

https://www.youtube.com/watch?v=r3U_MgvYNmM

Opublikowany 1 gru 2018
Spotkania w Masywie Ślęży – Powitania Wiosny i Powitania Jesieni – trwają cykliczne, od 6 lat, pod patronatem Niezależnej Telewizji. Mają te spotkania bowiem na celu rozwój świadomości ludzi i chęć stworzenia warunków do życia w pięknym, przepojonym uczciwością i miłością świecie. Służą przebudzeniu i tworzeniu harmonii w naszym otoczeniu oraz kreowaniu zmiany świadomości życia dla nas wszystkich.
0 x

Awatar użytkownika
GRACZ
x 36
x 58
Podziękował: 2162 razy
Otrzymał podziękowanie: 1284 razy

Nieprzeczytany post autor: GRACZ » niedziela 06 sty 2019, 17:42

Z wykładu Pani Ady "Ktoś Nas obserwuje, ktoś nad Nami czuwa". Zdecydowanie też tak uważam, są tacy pracownicy, którzy to robią a zapewne również i "szkodnicy" mniej lub bardziej nieudolnie Ich naśladujący. Nie wiedziałam czemu przypomniała Mi się dzisiaj sytuacja sprzed bardzo wielu lat, mniej więcej 18-20. Jako osoba chora z zaawansowaną, wieloletnią silną już kandydozą i licznymi emocjonalnymi efektami tych zaburzeń miałam wtedy najpierw dość ciężką depresję a potem jej przeciwieństwo - stan bardzo silnego pobudzenia psychicznego. Zdecydowanie Mój mózg pracował na dużo szybszych obrotach wyłamując się ze zwykłego schematu. Byłam tak bardzo pobudzona, że nie mogłam spać jednak zmęczenie ciała robi swoje i zdarzało Mi się zapadać w krótkie drzemki. W tym stanie będąc doświadczałam różnych niezwykłych stanów np przezroczystości, słyszałam przepiękną symfoniczną muzykę "zaświatów", miałam różne wizje "rozumu" i jeśli już zasypiałam to działo się to w ułamku sekundy - jawa/sen i podobnie się budziłam. Widocznie mózg nie był w stanie generować fal alfa bo nie było normalnej przejściowej fazy usypiania i budzenia się. Właśnie w takim błyskawicznym "przejściu" Ich spotkałam. Nie wiedziałam czy to jeszcze jawa czy już sen. Usłyszałam bardzo wyraźny, silny męski głos. To był głos fachowca, lekarza, Człowieka (?) podejmującego błyskawiczne decyzje na podstawie ogromnej wiedzy i doświadczenia - bardzo poważny i kompetentny. Powiedział: "A może byśmy tu otworzyli jakieś drzwi?" I zaraz, natychmiast sam Sobie odpowiedział, jakby po lepszym rozeznaniu sytuacji: "Ooo, nie". Nie jestem zawiedziona, że się nie "zakwalifikowałam", też uważam, że sporo jeszcze muszę w tym stanie świadomości ogarnąć. Z czego wynika, że dobry fachowiec nie chce nikomu zrobić krzywdy przedwczesnym otwarciem "drzwi". Różnie Ich nazywamy, Aniołami albo Obcymi, Pracownikami (światła albo ciemności) ale nie mam wątpliwości, że są i tak szczerze jestem Ich bardzo ciekawa. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda Mi się Ich spotkać na jakieś bardziej "komunikacyjnej" płaszczyźnie. 8-)
0 x

Gramy po to żeby grać - Jishikamizi.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 572

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 06 sty 2019, 23:58

JASNOWIDZ JACKOWSKI: Sny i jasnowidzenie

https://www.youtube.com/watch?v=mMXRyObkrVg

Data premiery: 5 sty 2019
Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o tym jak nasze sny mają się do daru jasnowidzenia.
Proszę obejrzeć do końca, bo tam znajduje się apel Krzysztofa Jackowskiego.
0 x

Seji
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 380 razy
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » niedziela 27 sty 2019, 17:52

pawelz pisze:
poniedziałek 07 maja 2018, 10:59
Moim zdaniem nie należy przywiązywać zbyt dużej wagi do snów zwłaszcza gdy nie potrafimy snu zinterpretować. Ja lubię swoje sny. Dużo śnię i dużo pamiętam i czasem jak analizowałem po czasie moje sny to chyba niektóre były prorocze ale to tylko moje przemyślenia. Moim zdaniem czasem w śnie Bóg coś nam przekazuje a czasem sny to odreagowanie naszych przeżyć i emocji.
A ja uważam, że zbyt małą wagę przywiązujemy do snów. Gdybyśmy od dzieciństwa przywiązywali do nich wagę, gdybyśmy uczyli się interpretować sny w przedszkolu i szkole, to w dorosłości bylibyśmy mistrzami w ich interpretacji, a dzięki rozumieniu snów bylibyśmy lepszymi ludźmi.
0 x

Seji
x 381
x 8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » niedziela 27 sty 2019, 18:13

Oska pisze:
wtorek 04 wrz 2018, 19:01
Nie dawało mi to spokoju - więc się tym dziele. Jak ktoś ma jakiś pomysł co by to mogło oznaczać - byłoby fajnie gdyby tym się ze mną podzielił :mrgreen:
Ja to widzę tak: Ty i Twój partner bawiliście się kiedyś tak w innym życiu, tzn. rysując takie symbole. Mam tu skojarzenia: jabłoń, pigwa (ale nie wytłumaczę ich w tym kontekście). Złoty kolor (a raczej chyba był to miodowy?) odnosi się do pewnej częstotliwości wibracyjnej. Dalsze skojrzenia: miłość, nienawiść, światło, cień, wewnętrzna walka.
0 x

pawelz
x 4
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 127 razy

Nieprzeczytany post autor: pawelz » niedziela 27 sty 2019, 18:28

Seji pisze:
niedziela 27 sty 2019, 17:52
Gdybyśmy od dzieciństwa przywiązywali do nich wagę, gdybyśmy uczyli się interpretować sny w przedszkolu i szkole, to w dorosłości bylibyśmy mistrzami w ich interpretacji, a dzięki rozumieniu snów bylibyśmy lepszymi ludźmi.
Moim zdaniem Bóg czasem mówi przez sny ale żeby być dobrym człowiekiem nie musisz liczyć tylko na sny. Ich interpretacja może Cię zwieść. Jeśli chcesz być dobrym człowiekiem, wskazówki jak być dobrym masz w Biblii, nauczaniu Kościoła, życiu świętych. Jezus powiedział, że na dwóch zdaniach opiera się cała Biblia, kochaj Boga całym sercem i miłuj bliźniego swego jak siebie samego czyli innymi słowy czyń ludziom to co ty byś chciał(a) aby Ci uczyniono na ich miejscu. Najważniejsze jest przykazanie miłości a reszta przykazań wynika właśnie z tego więc nie musisz od razu znać całej Biblii aby wiedzieć jak być dobrym człowiekiem ale i tak warto ją czytać. Przed każdym czynem zastanów się czy działasz z miłości czy nie a będziesz znał(a) odpowiedź czy dobrze postępujesz. Takie jest moje zdanie.
0 x

Seji
x 381
x 8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » niedziela 27 sty 2019, 18:57

Paweł, to co napisałeś, jest słuszne, niemniej jednak, mimo że biblię niby każdy zna, a postępuje... wiesz jak. Zwróć jednak uwagę, że nie pisałam, że rozumienie snów pomogłoby nam być dobrymi ludźmi, ale "lepszymi ludźmi". Dlatego, że staralibyśmy się korzystać ze wskazówek podawanych w snach, ale one byłyby (bo są) dopasowane indywidualnie do nas, naszego momentu w rozwoju i do aktualnej w naszym życiu sytuacji. Ogólniki ze świętych ksiąg itp. zwykle są ignorowane.
Poza tym jedno (przykazania ze świętych ksiąg itp.) nie wyklucza drugiego (korzystanie ze snów jako podpory w rozwoju duchowym).
0 x

pawelz
x 4

Nieprzeczytany post autor: pawelz » niedziela 27 sty 2019, 19:08

Bóg może mówić do Ciebie przez sny co nie znaczy że każdy sen jest dla Ciebie wskazówką od Boga moim zdaniem. Bóg mówi na wiele sposobów w ciągu dnia. Nie musisz opierać się tylko na snach. Bóg daje natchnienia. Mogę Ci polecić pobycie w ciszy np. 15-30 minut lub spacer i wsłuchanie się w swoje serce i sumienie. Możesz w ten sposób znaleźć wiele wskazówek jak postępować w swoich życiu bez czekania na sen który ma Ci dać wskazówki. Sny są fajne, sam je lubię i doszukuje się w nich znaczeń ale moim zdaniem można przesadzić w tej kwestii.
0 x

Seji
x 381
x 8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » niedziela 27 sty 2019, 19:12

Paweł, w dalszym ciągu masz rację. Nadświadomość daje również wiele wskazówek w ciągu dnia. A czy ze snem można przesadzić? No, raczej nie :D
Co do przebywania w ciszy.... ja przebywam w niej 24 h na dobę (no, może w z wyjątkiem czasu snu ;) ) - jestem osobą niesłyszącą...
0 x

pawelz
x 4

Nieprzeczytany post autor: pawelz » niedziela 27 sty 2019, 19:21

Współczuję Ci. Ty piszesz nadświadomość, dla mnie to natchnienia od Boga czy anioła stróża. Moim zdaniem ze snami można przesadzić w ten sposób że można zafiksować się na tym punkcie i uważać każdy sen za wskazówkę od Boga którą trzeba zinterpretować aby odkryć wskazówkę jaką Bóg chce Ci dać. Ja się zafiksowałem na tym punkcie. Teraz pomimo że lubię moje sny dostrzegam Boże wskazówki dla mnie w wielu miejscach w rzeczywistości, przez lekturę, przez wydarzenia i ludzi, przez dobre pragnienia serca. Ja Ci polecam Biblię i "Poemat Boga-Człowieka" o życiu Jezusa na podstawie objawień M. Valtorty, ja tam znajduję bardzo wiele wskazówek jak postępować bo są tam rzeczywiste rozmowy Jezusa z ludźmi i apostołami. Polecam. Sny są ok ale ja miałem tak że jak za bardzo skupiałem się na snach czekałem tylko na noc aby znów śnić zamiast skupić się na życiu w dzień. Jeśli chodzi o ciszę mam na myśli nie tylko ciszę fizyczną ale też oderwanie się od wszelkich bodźców typu tv, komputer, inni ludzie.
0 x

Seji
x 381
x 8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » niedziela 27 sty 2019, 19:51

Rozumiem.
Współczuć mi nie trzeba.
Biblię czytywałam od dziecka. O Jezusie równie dużo z różnych źródeł. Poprzerabiałam takie rzeczy. Za mną ponad 20 lat zainteresowania ezoteryką, i wiele lat dość intensywnego zajmowania się zjawiskiem snu w różnych jego aspektach. Też się bardzo skupiałam na śnieniu, ale nie zaniedbywałam życia na jawie. Był okres, można powiedzieć, że żyłam bardzo intensywnie zarówno na jawie, jak i w snach, takie podwójne życie prowadziłam ;)
Teraz troszkę się zmieniło, choć sny nadal stanowią istotną część mojego życia. Nie boję się zafiksowania na snach, choć rozumiem, że niektórym może to grozić.
Co do odcinania się od bodźców - masz rację. Ja jednak ogólnie mam na co dzień mało bodźców, powiedziałabym, że raczej mi ich (czasem) brakuje.
0 x

Awatar użytkownika
Oska
x 145
x 24
Podziękował: 130 razy
Otrzymał podziękowanie: 279 razy

Nieprzeczytany post autor: Oska » wtorek 29 sty 2019, 19:38

Seji pisze:
niedziela 27 sty 2019, 18:13

Ja to widzę tak: Ty i Twój partner bawiliście się kiedyś tak w innym życiu, tzn. rysując takie symbole. Mam tu skojarzenia: jabłoń, pigwa (ale nie wytłumaczę ich w tym kontekście). Złoty kolor (a raczej chyba był to miodowy?) odnosi się do pewnej częstotliwości wibracyjnej. Dalsze skojrzenia: miłość, nienawiść, światło, cień, wewnętrzna walka.
Może i miodowy ale świecący, stąd bardziej złoty. "Miłość, nienawiść, wewnętrzna walka" to cały nasz związek. 🤔
Dziękuję 😊
0 x

"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

Seji
x 381
x 8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » wtorek 29 sty 2019, 23:16

Teraz przyszło mi do głowy, że jabłoń i pigwa wskazują na jakieś podobieństwo lub pokrewieństwo między Wami, niby oczywiste, ale na wszelki wypadek to podpowiadam :-)
0 x

lenka
x 1
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Nieprzeczytany post autor: lenka » poniedziałek 04 mar 2019, 13:42

Sny fascynują mnie już od dłuższego czasu. Jestem niesamowicie pochłonięta tym tematem a także interpretacją marzeń sennych.
1 x

https://www.horoskop360.pl/sennik

Seji
x 381
x 8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 04 mar 2019, 14:42

Fajnie, Lenka, też miałam taki okres w życiu. Jest dużo publikacji o snach. Czytałaś już coś?
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 572

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 06 kwie 2019, 22:45

Początki przebudzenia Duchowego, etap teraz w życiu a poziom Duszy

https://www.youtube.com/watch?v=yBPR9gPSq1w