Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Inna wersja rzeczywistości

Awatar użytkownika
Seji
x 222
x 5
Podziękował: 326 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Kontakt:

Re: Inna wersja rzeczywistości

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 28 sty 2019, 15:52

Tak, znam teorię wieloświatów. Ale nie mam pewności, czy przypadek Św. Anny to właśnie życie w dwóch światach zgodnie z tą koncepcją.
0 x

Awatar użytkownika
św.anna
x 71
x 67
Podziękował: 2129 razy
Otrzymał podziękowanie: 2432 razy

Nieprzeczytany post autor: św.anna » poniedziałek 28 sty 2019, 20:27

Seji, brałam pod uwagę różne możliwości, łącznie z guzem mózgu. Tylko w której to dolegliwości można samemu - myślą "wywoływać" objaw.
Tak czy siak, jeśli miałabym się skłaniać ku jakiejś hipotezie, to byłoby to "coś" z mózgiem, być może mam nieco bardziej pobudzony któryś jego obszar.

A całkiem ogólnie pisząc, to zakładam, że każdy z nas - fizycznie - postrzega rzeczywistość zupełnie inaczej. To są różne, indywidualne "światy", każdy inny, ale właściwie to taki sam, tak jak w moim doświadczeniu: obie te wersje są zupełnie inne, ale jednocześnie to to samo. I to jest właśnie najtrudniejsze do wytłumaczenia, bo jak może być to samo, jednocześnie totalnie inaczej.
Eh.

I, na podstawie własnych tylko doświadczeń, muszę napisać, że jeśli tak właśnie jest - to nasza rzeczywistość to jest prawdziwy majstersztyk.
Bo wyobraźmy sobie, że tylu ilu jest ludzi na ziemi - tyle "oglądów" świata - mikrorzeczywistości, a mimo to żyjemy w jedni.

Ps. Być może zdecyduję się kiedyś na obrazowanie mózgu i czegoś się dowiem, ale póki to nie boli, to zostawiam jak jest.

Fedon, podeślij link do którejś ze stron, z Twoimi publikacjami.
0 x

Awatar użytkownika
sandra
x 98
x 160
Podziękował: 1318 razy
Otrzymał podziękowanie: 4710 razy

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 29 sty 2019, 11:19

Może rzuć okiem na Filozofię Leibniza, przedstawia Świat w podobnym ujęciu jak i ty go postrzegasz..., a może tylko mi się zdaje.
0 x

Awatar użytkownika
św.anna
x 71
x 67

Nieprzeczytany post autor: św.anna » środa 30 sty 2019, 14:37

Leibniz, nazwisko z przeszłości. Muszę sobie odświeżyć, bo mnie zainteresowałaś Sandro 8-)
Dziękuję i pozdrawiam.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 526
Podziękował: 19570 razy
Otrzymał podziękowanie: 16836 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 30 sty 2019, 22:30

A jeśli nic nie jest takie na jakie wygląda?
https://www.youtube.com/watch?v=MzZ4WZeqbjs

Nadawane na żywo 4 godziny temu

Rozmowa o duchowym przesłaniu ostatnich wydarzeń w Polsce. Janusz Zagórski rozmawia z Izabelą Trędowicz, Belą Nowosad, Edytą Borzymowską i Grzegorzem Orzechowskim.
0 x

Awatar użytkownika
Seji
x 222
x 5
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 30 sty 2019, 22:51

Jak by się tak komuś chciało streścić w paru zdaniach, co mówią, byłoby fajnie... Nie nalegam, tylko podsuwam taką myśl (bo nie słyszę - jeśli ktoś jeszcze nie wie) - dotyczy to także innych, nowo wstawianych filmików, które nie mają napisów. Mogę czytać po polsku, angielsku i niemiecku.
Edit
Mogę się odwdzięczyć pomocą przy tłumaczeniu tekstów, bo niektórzy, jak widzę, zajmują się tym na forum. Jestem zawodową tłumaczką z dużym doświadczeniem, widzę dużo błędów w zapodawanych tutaj tłumaczeniach (pomijam te googlowskie), oczywiście nie wytykam tych błędów, tylko daję znać, że one rzucają mi się w oczy (taka choroba zawodowa ;-) ). Dlatego, jeśli tylko ktoś z Was będzie miał problem z przetłumaczeniem jakichś wyrazów, zwrotów czy fraz, walcie do mnie śmiało :-)
0 x

Awatar użytkownika
św.anna
x 71
x 67

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 31 sty 2019, 18:20

Seji, rozmowa dotyczyła jedności, zwłaszcza w kontekście ostatniego wydarzenia w Gdańsku, ale nie tylko. Panie (przede wszystkim) mówiły o jednoczeniu się Polaków w momentach, powiedzmy granicznych i w jaki sposób można tę energię "wykorzystać" w imię dobra.
Padło tam określenie: budzik, bo sytuacje, takie jak ta, w Gdańsku, czy wcześniej - w Smoleńsku, to właśnie takie nasze budziki, które prowokują/powinny sprowokować nas do przemiany. Adamowicz miał też, na innym planie, wyrazić zgodę na to, co się wydarzyło.
Mówiono też i o hejcie, że tego typu zachowania są przejawem wewnętrznych słabości osoby hejtującej, ale też hejtowanej, taki oto przykład dając, że jeśli czyjaś negatywna opinia na mój temat wywołuje u mnie gniew, to oznacza to, że muszę ów gniew przepracować w sobie, itd.
Panie, generalnie, dużo mówiły o miłości, próbie - mimo tragicznych okoliczności - kreowania pozytywnych myśli, bo wtedy te myśli kreują taką rzeczywistość, itd.
Panowie zaś zwracali uwagę także na większą aktywność, fizyczne wyrażanie swego sprzeciwu wobec zła tego świata, itd. Zostało to podsumowane stwierdzeniem, że kobiety mają inną działkę, w domyśle - subtelniejszą, mężczyźni zaś fiz. sprawczą.

Janusz, rozsądnie, zwrócił również uwagę na skutki uboczne walki z nienawiścią, sprowadzając panie nieco na ziemię, podobnie w przypadku naszego stosunku do historii, który wg pań, jeśli już to powinien polegać na szukaniu pozytywów, no bo liczy się "tu i teraz".
(PS. osobiście mam "problem" z "tu i teraz", tzn. przemawia do mnie w jakimś tam stopniu, ale z pewnością nie jest moje motto).

Rozmowa rozpoczęła się od jedności i skończyła na jedności/wspólnocie, na różnego typu jednoczączych nas działaniach, typu medytacja, itd.

To tak na szybko, gorąco, i b. szkicowo, więc pewnie masę rzeczy pominęłam.
0 x

Awatar użytkownika
Seji
x 222
x 5
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » czwartek 31 sty 2019, 18:34

Dziękuję, Św. Anno, streszczenie jest jak dla mnie wyczerpujące, a sam temat ciekawy, i zgadzam się z cytowanymi wypowiedziami.
Po zabójstwie Adamowicza, gdy organizowano "marsze przeciw mowie nienawiści", nie za bardzo mi się to podobało, nie poszłabym w takim marszu, ale poszłabym w "marszu miłości" czy "marszu na rzecz miłości", oczywiście chodzi o zwykłą miłość między ludźmi, agape.
0 x

Awatar użytkownika
św.anna
x 71
x 67

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 31 sty 2019, 19:53

O! przypomniałaś mi - oni również zwrócili uwagę na nadużywanie słowa nienawiść, zamiast koncentrować się na miłości.

PS. Nie dopisałam w poprzednim poście, że świetnie mieć na forum tłumacza.
Śmiało poprawiaj więc nasze błędy, bo tylko na tym zyskamy.
0 x

ODPOWIEDZ