Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zakazana archeologia

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 14 maja 2016, 20:08

Starożytne lądowanie reptiliana razem z gigantami - Indianie potwierdzają

Autorzy słynnej książki "Exo-Vaticana" ujawniają sensacyjne informacje, potwierdzone przez Indian, że w starożytności miało miejsce lądowanie wielkiego reptiliana z towarzyszącymi mu sześciopalczastymi gigantami ! Działo się to w czasie gdy na terenach dzisiejszego Izraela biblijny król Dawid walczył z hybrydami gigantów. Należy w tym miejscu wspomnieć o teorii L.A. Marzulliego, który również łączy ten lub jemu bliski okres z hybrydami wielkich czaszek, znajdowanych na terenie Paracas.Starożytne ludy Indian Ameryki północnej pozostawiły po sobie informacje mówiące o niezwykłych zdarzeniach pobytu istot z innego wymiaru. Dane te jak i wieli innych niezwykłych informacji jest odsłaniane w najnowszej książce Toma Horna i Chrisa Putnama pt.: "Na ścieżce nieśmiertelnych" (Poniżej okładka nowej książki autorów Exo-Vaticana)

Obrazek

Anasazi to nazwa w języku nawaho, którą się tłumaczy jako: starożytni wrogowie. Kultura ta rozwijała się na obszarach Wielkiej Kotliny Amerykańskiej w Ameryce Północnej. Jednak w pewnym okresie nagle i tajemniczo znikła. Oficjalna nauka akademicka wymyśliła teorię, że było to przyczyną zmian pogodowych, w wyniku których ludy te udały się w poszukiwanie dogodniejszych terenów.
Wspomniana najnowsza książka amerykańskich pisarzy przeczy temu, podając inną, bardziej niecodzienną przyczynę ucieczki tego plemienia. Dodatkowo Indianie są wściekli z powodu KONFISKATY ich najświętszego miejsca, Góry Graham w Arizonie, gdzie masoneria postanowiła zbudować magiczne obserwatorium astronomiczne, w którym zamontowali niemieckiej produkcji, tajemniczo nazwany przyrząd, którego akronim wygląda następująco: L.U.C.I.F.E.R.

Obrazek

Dookoła istnieją równie dogodne góry, na których można było postawić obserwatorium, jednak wybrano najświętsze miejsce Indian ! Horn i Putnam, znani ze swojego dochodzenia Exo-Vaticana udali się na te obszary, odkryli że jest to miejsce, gdzie od tysięcy lat dzieją się przedziwne zjawiska nadnaturalne, a jak wiemy z filmu pt.: " Wielka Stopa i Zaginieni 411" również i obecnie ! Więcej o tym w przetłumaczonym filmie, który zadziwi wszystkich fanów zakazanej archeologii !

Obrazek

Oczywiście amerykańscy pisarze nie ograniczają się tylko do Indian, jak zwykle zadziwiają publiczność swoimi analizami tajemniczego Pisma Świętego, które jest bez wątpienia Księgą polecaną wszystkim poszukującym pradawnej, duchowej wiedzy. Wiemy że nie jest łatwo zrozumieć tą tajemnicę, dlatego dobrym przykładem dla wszystkich zainteresowanych ukrytymi przekazami Ducha Świętego jest wspaniały film wprowadzający w tą tematykę pt.: "Jezus Chrystus, DNA i Pismo Święte"

Książka zawiera również informacje na temat między wymiarowej bramy CERN (Zderzacza hadronów), gdzie w "tajemnicy" pracuje się nad kontaktem z innym wymiarem i jego domniemanymi mieszkańcami, są to słowa samego dyrektora tej instytucji ! Jeżeli tak się sprawy mają, to twardogłowi materialiści powinni przemyśleć swoją postawę. (patrz zdjęcie poniżej).

Obrazek

Wspomniani autorzy nie byli by sobą, gdyby nie zajmowali się elitami, które będą chciały, lub już prowadzą negocjacje mające doprowadzić niczego nieświadomych ludzi do jednej światowej religii,
Obrazek

Prezentowany w tym programie materiał o istotach nieśmiertelnych Strażnikach-Watchersach jest znakomitym wprowadzeniem do poprzednio publikowanego wideo: "Prawda o 12 planetach Sitchina" (lub jego dobrym uzupełnieniem).
Zapraszam na niezwykle interesujący film autorów bestselerowych książek, z którego dowiecie się o lądowaniu reptiliana w Ameryce, tajemniczych portalach, a dodatkowo poznacie państwo istotną część tajemnicy „Gwiezdnych WRÓT” Piramid z Giza ! ( A są ich trzy, tak jak Święta Trójca chrześcijan !). Staniecie się dodatkowo bardziej świadomi dlaczego słynny ufolog Joe Jordan w jego filmie „Ufo tabu
” nalega by uznać Jezusa za Zbawiciela !



Wszystkich zainteresowanych tymi tematami zapraszam na blog, gdzie staram się opisywać te rzeczy: http://popotopie.blogspot.com/

https://youtu.be/alfzRs9OkEw

http://innemedium.pl/wiadomosc/starozyt ... twierdzaja
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 02 lip 2016, 20:29

Zakazana historia świata
Są dwie teorie tłumaczące zakazaną archeologię. Jedna jest taka, że przed milionami lat na naszej planecie była rozwinięta cywilizacja, która potem wymarła. Druga teoria mówi o przybywających na Ziemię kosmitach, którzy coś zostawili... Co mówi o tym twórca koncepcji?

Obrazek

Michael A. Cremo (ur. 25 lipca 1948 roku w Schenectady w stanie New York) to amerykański pisarz, autor słynnej książki "Zakazana Archeologia". Postawił w niej odważną tezę, że wiele milionów czy wręcz nawet miliardów lat temu na Ziemi istniały rozwinięte technicznie cywilizacje, które pozostawiły ślady swojej obecności. Dowodem na to mają być udokumentowane w wielu przypadkach przez obecną naukę znaleziska archeologiczne. Autor zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań.

Wywiad z Michaelem A. Cremo

FN: W jaki sposób po raz pierwszy trafił pan na zjawisko "zakazanej archeologii"?

Cremo: Zainspirowała mnie do tych badań lektura staroindyjskich dokumentów napisanych sanskrytem. Około 30 lat temu zostałem członkiem międzynarodowego Stowarzyszenia Chrześcijańskiego Uświadomienia i w 1984 roku zostałem przydzielony do pracy w Instytucie Baktuwedant, który jest instytucją naukową zajmującą się różnymi koncepcjami współczesnej nauki w świetle tych antycznych sanskryckich pism.

Kwestia, którą postanowiliśmy zająć się jako pierwszą, to pochodzenie rodzaju ludzkiego. Te antyczne pisma sanskryckie mówią o cywilizacji ludzkiej, która istniała już dziesiątki milionów lat temu. Pomyśleliśmy, że jeżeli uznać te stwierdzenia choć w części za prawdę, a nie tylko mitologię hinduską, powinny być jakieś namacalne dowody popierające te tezy. Oczywiście, kiedy sprawdzaliśmy współczesne podręczniki i opracowania archeologiczne, nie było tam mowy o żadnych takich dowodach. Mój współpracownik, Thomas Wilson i ja, prowadziliśmy przez osiem lat poszukiwania z zakresu historii archeologii i to, co znaleźliśmy, jest całkiem zaskakujące. Odkryliśmy, że w ciągu ostatnich stu pięćdziesięciu lat archeolodzy odnaleźli ogromną ilość dowodów na to, że istoty ludzkie, takie same jak my, żyły na Ziemi przez ostatnie kilkadziesiąt, a nawet kilkaset milionów lat, tak jak mówiły antyczne pisma sanskryckie. Jednak to nie tylko antyczne źródła sanskryckie mówią o ludzkiej cywilizacji istniejącej na Ziemi od tak długiego czasu, można to znaleźć w oryginalnych dokumentach staroegipskich czy babilońskich. Również starożytni Chińczycy i wiele innych kultur twierdzi to samo.

Czy może pan wymienić kilka rzeczy znalezionych pod ziemią?

Jedną z moich ulubionych spraw są odkrycia w jednej z kalifornijskich kopalń złota. W ostatnim stuleciu złoto zostało odkryte w Kalifornii, ludzie tłumnie tam podążali, kopali tunele w głąb gór i głęboko, już w warstwach litej skały znajdowali ludzkie szkielety, takie jak nasze, nie jakichś praludzi. Tam również znaleziono setki kamiennych narzędzi i broni. Te narzędzia i broń były znalezione w warstwie litej skały, pochodzącej sprzed milionów lat. Według standardowej ortodoksyjnej nauki ludzie podobni nam, zdolni do wytworzenia tych narzędzi, nie pojawili się na Żiemi wcześniej niż 150-200 tysięcy lat temu, więc skoro znaleziono dowody ich istnienia sprzed 50 milionów lat, jest to naprawdę niezwykłe. Te dowody odkrył dla nauki dr. J. D. Whitney, który był stanowym geologiem w Kalifornii. (...) Nie słyszymy o tych odkryciach w dzisiejszych czasach, ponieważ wszystko jest fałszowane i filtrowane przez naukowców, którzy nie chcą dopuścić do odkrycia prawdy.

Wracając do sprawy odkryć w kalifornijskiej kopalni, związany jest z nimi naukowiec posiadający dużą władzę i autorytet - William B. Holmes, antropolog. Jego zdaniem, gdyby doktor Whitney zrozumiał teorię ewolucji gatunku ludzkiego, to nie powiedziałby, że ludzie są aż tak starzy. Innymi słowy, jeżeli są fakty, które zaprzeczają teorii ewolucji, muszą być odrzucone. Miałem osobiste przeżycie z filtrowaniem wiedzy na temat naszego pochodzenia. Kilka lat temu byłem zaangażowany w proces powstawania filmu pt. "Tajemnice pochodzenia człowieka", który był emitowany w NBC, największej amerykańskiej stacji telewizyjnej. Podczas kręcenia filmu powiedziałem producentom, że powinni iść do Muzeum Historii Naturalnej stanu Kalifornia w Berkeley, ponieważ wiedziałem, że te przedmioty sprzed 50 milionów lat są tam właśnie trzymane.

Oni chcieli to zrobić, jednak dyrekcja muzeum użyła wielu dziwnych wymówek, aby tylko nie wpuścić ich tam z kamerami. Kiedy program w końcu został wyemitowany, użyliśmy fotografii tych przedmiotów, które pochodziły z XIX wieku, lecz i tak program ten był tak denerwujący dla naukowców amerykańskich, że próbowali odwieść NBC od puszczenia go, więc kiedy stacja go wyemitowała, zwrócili się do rządu o to, by kazał zapłacić NBC milion dolarów kary za wysunięcie zbyt odważnych teorii. Muszę z radością przyznać, że rząd tego nie zrobił, ale to wszystko trwa.

Są dwie teorie tłumaczące zakazaną archeologię. Jedna jest taka, że przed milionami lat na naszej planecie była rozwinięta cywilizacja, która potem wymarła. Druga teoria mówi o przybywających na Ziemię kosmitach, którzy coś zostawili... Co Pan o tym sądzi?

Nie znalazłem niczego podczas swoich badań, co udowadniało by obecność na Ziemi kogoś z zewnątrz i chociaż myślę, że nasza planeta była odwiedzana przez obcych, to znalezienie dowodów na to w antycznych warstwach skał jest ogromnie trudne. Myślę, że większość znalezionych rzeczy uważana jest przez naukę za ślady prymitywnej cywilizacji dlatego, że naukowcy tak naprawdę tylko tego szukają.

Według antycznych podań sanskryckich było wiele cywilizacji, które cyklicznie pojawiały się i znikały. Problem w tym, że za znaki nowoczesności uważamy komputery, odtwarzacze płyt kompaktowych i samoloty, a one nie zachowują się dobrze w warunkach panujących na Ziemi. Wydaje nam się, że metale są bardzo wytrzymałe, tymczasem już po kilku tysiącach lat one ulegają zniszczeniu w procesie utleniania. Z wyjątkiem złota. To zresztą jeden z powodów, dla których uważamy złoto za tak wartościowe, może ono przeleżeć w ziemi wiele milionów lat, nie ulegając zniszczeniu. To dlatego większość przedmiotów, jakie zostały znalezione w czasie badań archeologicznych jest zrobiona ze złota. Tak było w przypadku kobiety z USA, która wkładała kawałek węgla do pieca. Kiedy ten kawałek pękł, w środku znalazła złoty łańcuch. Ten węgiel pochodził sprzed 300 milionów lat, więc jednak istnieją przedmioty tak stare, a świadczące o wysokim poziomie cywilizacji. Złoty łańcuch przecież świadczy o średnio zaawansowanym poziomie cywilizacji, na pewno wyższym niż kamienne narzędzia i broń. Oczywiście, wszystko organiczne, takie jak papier, plastik, drewno także ulega zniszczeniu stosunkowo szybko. Inaczej mówiąc, gdybyśmy mieli książkę mającą tysiąc stron i wyrzucilibyśmy z niej 950, zostałoby nam tylko 50. Ogromnie trudno byłoby na tej podstawie odtworzyć całą książkę. Tak samo jest ze znaleziskami archeologicznymi. Około 95% przedmiotów uległo zniszczeniu, a to, co mamy, nie pozwala na odtworzenie wszystkiego.

http://strefatajemnic.onet.pl/extra/zak ... iata/dm051
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 25 lip 2016, 15:06

Białczyński pisze:Niesamowite zagadki – Edward Spencer o Homo Capensis i afrykańskich odkryciach Tellingera
25 lipca 2016

Obrazek

Neurologia a archeologia i starożytne manipulacje genotypem ziemskich małp. Z innej strony o Nadistotach i manifestacjach ich działania na Ziemi.


https://www.youtube.com/watch?v=yd74ouy1YLs

http://bialczynski.pl/2016/07/25/61283/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 04 lis 2016, 16:36

..ciekawostka na ile prawdziwa nie wiadomo- ksiezniczka Tisulsky w srkofagu, szacowany wiek znaleziska,-
to 800mln lat :!: :shock:

Tisulsky Princess — Girl in a Casket — Is at Least 800 Million Years Old!
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 25 lis 2016, 14:43

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13133
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 678
Podziękował: 30183 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 22 gru 2016, 13:58

Światowa sensacja, o której od wieku jest cicho!

Dziękuję moim przyjaciołom, którzy prowokują mnie (w dobrym tego słowa znaczeniu) do pisania artykułów, krótkich jak wystrzał z „Aurory”. Mam nadzieję, że ten artykuł taki właśnie będzie.

W 1920 roku na terytorium współczesnej Jordanii w starożytnym mieście Dżarasz (Geraza) wykopano coś, co powinno było według logiki stać się wielką międzynarodową sensacją. Ale tak się nie stało. Nie stało się tak z powodu wielu przyczyn. Wielkim tego świata po prostu nie na rękę było reklamowanie tego! Dlaczego?! Wkrótce zrozumiemy.

Mam nadzieję wszyscy słyszeli słowa głowy Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Cyryla Gundiajewa: „A kim byli Słowianie? To byli barbarzyńcy, barbary, ludzie drugiego gatunku, prawie zwierzęta
I to do nich poszli oświeceni mężowie, przynosząc im światło prawdy chrystusowej


Powołam się na dziennikarza Michaiła Moisejewa, który dwukrotnie odwiedził to jordańskie miasto i napisał o nim entuzjastyczne recenzje.

„Zazwyczaj wraz ze słowami „ziemia Święta” ludzie mają skojarzenie tylko z jednym krajem – Izraelem. Ale Biblia opisuje również wydarzenia poza granicami Izraela spoza jego obecnych granicach. Chcę opowiedzieć o innej ziemi świętej, o której niestety ludzie na razie nie wiele wiedzą.

Poszczęściło mi się: odwiedziłem ziemię świętą! Drugi raz w życiu. Kiedy kilka lat temu byłem w Ziemi Świętej, co trwało półtora dnia, żadnych konkretnych spostrzeżeń nie miałem.
Tym razem podróż zajęła mi prawie dwa tygodnie, i czasu wystarczyło na wiele godzin zwiedzania starożytnej świątyni, mogłem zobaczyć biblijne pejzaże, zapoznać się i spróbować zrozumieć tych ludzi, którzy teraz tu żyją. Ale – jedno niezbędne wyjaśnienie: nie odwiedziłem Izraela. Byłem w Jordanii!

Tak, właśnie Jordania była dla mnie odkryciem Ziemi Świętej. I niech wybaczy mi izraelskie ministerstwo turystyk, ale dzięki systematycznej pracy w masowej świadomości umocnił się stereotyp „Ziemi Świętej jako Izrael”, ale wcześniej czy później „marką” będzie musiał podzielić się z sąsiadami!

Co wie o Jordanii statystyczny Rosjanin? Podejrzewam, że niezbyt wiele. A co może powiedzieć o Jordanii prawosławny Rosjanin? Nic? Można i tak. Ale jeśli inaczej sformułować pytanie, odpowiedź będzie inna.

Na przykład, odpowiadając na pytania „co wiemy o proroku Eliaszu? , [i]„Gdzie zmarł prorok Mojżesz?
lub „W jakich okolicznościach zginął Jan Chrzciciel?”, nasz wyimaginowany rozmówca tak czy inaczej opowie o Jordanii. Dlatego, że właśnie na terytorium tego kraju znajdują się miejsca pamięci związane z życiem wielkich sprawiedliwych: niedaleko od granicy z Izraelem, w dolinie rzeki Jordan jest tak zwane wzgórze Eliasza, Tel Mar Elias, skąd został wzięty żywy do nieba na ognistym rydwanie; miejsce spoczynku proroka Mojżesza była góra Nebo nad Morzem Martwym pięćdziesiąt kilometrów od Ammanu, a w jordańskim Mukawir zachowały się ruiny zamku króla Heroda, gdzie zgodnie z legendą „największy z żonami” męczył się w więzieniu i gdzie został usieczony mieczem
[/i]
Źródło
http://www.pravmir.ru/drugaya-svyataya- ... e-zametki/


Gdzie znajduje się Jordania, możemy sobie przypomnieć patrząc na poniższą mapę geograficzną:

Obrazek

Jak widać, Jordania graniczy od zachodu z Palestyną, na terytorium której od 1948 roku leży Izrael, na południu graniczy z Egiptem i Arabią Saudyjską, na północ z Syrią gdzie Rosja obecnie na prośbę prezydenta tego kraju prowadzi działania bojowe z międzynarodową organizacją terrorystyczną „ISIS”.

Ale gdzie w Jordanii znajduje się miasto Geraza, oznaczyłem je na mapie czerwonym punktem.

Jest to starożytne antyczne miasto, które przez ponad 1000 lat było ukryte pod ziemią przed światową historią i ludzkością. Zostało odkryte w 1806 roku przez niemieckiego uczonego Ulricha Zeettsena.

Pierwszą Gerazę zniszczyło trzęsienie ziemi o ogromnej sile, które miało miejsce w 749 roku naszej ery, następnie zalały i zakonserwowały ją na wieki potoki błota z okolicznych wzgórz.

W historycznych dokumentach III wieku miasto Geraza nazywało się „Colonia Aurelia Antoniniana” – miasto wchodziło w skład Imperium Rzymskiego. A w wiekach IV-V było ważnym centrum rozwoju chrześcijaństwa, wchodząc już w skład Bizancjum.

Po wojnie Rosyjsko-kaukaskiej, poczynając od 1878 roku, nad pogrzebanym miastem zaczęli osiedlać się Czerkiescy uchodźcy, którzy nie wiedzieli, że ich domy leżą na części starożytnego antycznego miasta.

Wykopaliska archeologiczne i prace konserwatorskie rozpoczęły się na terenie nowej Gerazy dopiero w 1925 roku, w dodatku w tej części gdzie nie było nowych budynków.

Obrazek

Pompejusz (106 r. pne. — 48 r. pne.) — starorzymski wódz i mąż stanu (w 81 roku n. e. ogłoszony imperatorem w armii), włączył Gerazę do grona miast Dekapolu – dziesięciu najważniejszych miast Imperium Rzymskiego (Dekapolu).

Obrazek

Teksty ewangeliczne wspominają o okolicach Dekapolu jako miejscu kazań Jezusa Chrystusa.


I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszystkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu. 24 A wieść o Nim rozeszła się po całej Syrii. Przynoszono więc do Niego wszystkich cierpiących, których dręczyły rozmaite choroby i dolegliwości, opętanych, epileptyków i paralityków, a On ich uzdrawiał. 25 I szły za Nim liczne tłumy z Galilei i z Dekapolu, z Jerozolimy, z Judei i z Zajordania.” Mt, 4, 23-25

Wyobrażacie sobie?! Sam Zbawiciel chodził w towarzystwie swoich uczniów-apostołów po ulicach starożytnej Gerazy!

Obrazek

A teraz najważniejsze. Obiecałem wirtualny wystrzał „Aurory”.

Trzymajcie się!

To już jest oczyszczona Geraza, ruiny wczesnochrześcijańskiej świątyni „Świętego Kosmasa i świętego Damiana” („Church of SS. Kosmas and Damian”).

https://treborok.files.wordpress.com/20 ... =640&h=472

Na tym miejscu w Gerazie wykopaliska archeologiczne rozpoczęły się dopiero w 1920 roku. Fotografia fragmentu mozaiki podłogowej była wykonana w trakcie wykopalisk przez amerykańskiego fotografa G. Erica. Oryginał czarno-białej fotografii można zobaczyć tu. https://www.loc.gov/resource/matpc.00212/

Obrazek

Sądząc po tym co wykopali, archeolodzy w tym momencie myśleli zapewne, że to tylko obraz człowieka i nie oczyścili dobrze z lewej strony napisu (z którego wystaje kilka liter), wyjaśniającego co obraz przedstawia, fotograf i archeolodzy nie mieli zielonego pojęcia co posiadają, że przed nimi jest wczesnochrześcijańskie mozaikowe przedstawianie samego Jezusa Chrystusa.

Dopiero kiedy cała mozaika została oczyszczona z ziemi okazało się, że jest to Chrystus!!! Wskazywał na to napis „ХРIСТЕ” wykonany po lewej stronie figury i sam fakt, że to jest świątynia wczesnochrześcijańska. Na tym kolorowym zdjęciu napis jest bardzo dobrze widoczny. Na górnym czarno-białym zdjęciu widać po lewej stronie od figury Jezusa tylko trzy ostatnie litery „СТЕ” od słowa”ХРIСТЕ”.

Obrazek

Najbardziej uderzającą rzeczą jest to, że słowo to i wszystkie pozostałe na mozaice zostały wykonane w języku starosłowiańskim!!!

Alfabet języka starosłowiańskiego jest bardzo podobny do starogreckiego, i można było pomyśleć, że napisy na mozaice są w starogreckim, jednak w greckim alfabecie nie ma litery „S”, która jest w słowie „ХРIСТЕ”, w starosłowiańskim ona jest!

Oto litery ze starogreckiego, tak wygląda w alfabecie greckim analog słowiańskiej litery S (C) — SIGMA.

Obrazek

Wychodzi na to, że Słowianie posiadali pismo na długo przed twórcami „Słowiańskiej azbuki” Cyryla i Metodego. Kiedy oni się urodzili (Cyryl w 827 roku, Metody — w 815 roku), miasto Geraza (Dżarasz) było już prawie wiek po zniszczeniu przez trzęsienie ziemi w 749 roku! A jak widać napisy w starosłowiańskim języku już tam były!

Następną rzeczą, która rzuca się w tym odkryciu to, że Chrystus przedstawiony jest w paradnej Ruskiej haftowanej koszuli, na której tradycyjnie wyszywane były swastyki, dokładnie takie same jakie otaczają figurę Chrystusa na mozaice znalezionej w Gerazie:

Obrazek

Powiększony fragment mozaiki z Chrystusem i staroruska męska galowa koszula.

Skąd w Ruskiej tradycji swastyka, i co oznaczał ten symbol we wczesnym Chrześcijaństwie starałem się opowiedzieć wcześniej w dwóch artykułach:

1. „Dlaczego władza boi się pojawienia Ruskiej swastyki?!”
https://cont.ws/post/440521
2. „Gra biblijnych Żydów przeciwko Ruskim: ” spróbujcie odebrać nam waszego Chrystusa i swastykę!”
https://cont.ws/post/442884

Tak więc, co mamy?

Mamy jedno z najwcześniejszych przedstawienie Chrystusa znalezione w mieście, po którym kiedyś stąpał Zbawiciel ze swoimi uczniami!

Było ono skryte przed ludzkimi oczami przez ponad 1000 lat wskutek kataklizmu!

Chrystusa przedstawiono w narodowym słowiańskim ubiorze!

Napis na mozaice ХРIСТЕ wykonano używając starosłowiańskich liter, które powstały na długo przed stworzeniem przez Cyryla i Metodego „starosłowiańskiego alfabetu”!

Obraz Chrystusa otacza wiele aryjskich swastyk!

Teraz do wszystkich pytanie: czy to za mało, aby o takiej sensacji mówił cały Świat???

I jeszcze. Czy napis tam jest w języku słowiańskim czy greckim?

Patrzcie co Amerykanie piszą w rozdziale: „Ruiny Dżarasz (Geraza). Dżarasz mozaiki. Rozdział z greckim napisem”:

Obrazek

link https://www.loc.gov/resource/matpc.02759/

Oto starosłowiańska bukwica z literą „Jen”(„Ень”), której nie ma w języku greckim, ale ona jest (zakreślona na czerwono) na obrazie „greckiej” mozaiki.

Obrazek

Oto ta sama litera w alfabecie starosłowiańskim, którą czytało się już inaczej „jus-mały”:

https://treborok.files.wordpress.com/20 ... 2-ssok.jpg

01 grudnia 2016 Murmańsk. Anton Blagin

Komentarze:

Irina Cezar: Przywiozłam z Tajlandii chińskie kaftany, szale i tkaniny wyhaftowane swastykami. Hieroglif (swastyka obracająca ruchem zgodnym z ruchem wskazówek zegara) o nazwie Iwan (Wan). Jest ona literą w alfabecie Tajskim, Chińskim, Japońskim, Koreańskim, i Wietnamskim.

Anton Blagin: Jest to jeszcze jedno potwierdzenie, że „aryjska swastyka” posiada bezpośrednie połączenie z iwanami, którzy nie pamiętają swojego pokrewieństwa. A teraz jeszcze i znaleziona w Gerazie wczesnochrześcijańska mozaika przedstawiająca Chrystusa okrążonego swastykami, przemawia na korzyść wersji o Słowiano-aryjskim pochodzeniu Zbawiciela!

źródło
http://blagin-anton.livejournal.com/942350.html

DO POBRANIA:

DOCX
http://chomikuj.pl/treborok/Dokumenty/M ... 69829.docx

PDF
http://chomikuj.pl/treborok/Dokumenty/M ... 869787.pdf

***

11 Comments »

https://treborok.wordpress.com/2016/12/ ... est-cicho/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13133
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 678
Podziękował: 30183 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 23 gru 2016, 20:39

Zakazana archeologia - Behemot i Lewiatan z Księgi Hioba cz 1 z 4

Wykład za zgodą pobrano z http://www.ewangelia.tv/sub_sites/PL/...
więcej tego typu filmów znajdziesz na tamtej stronie oraz na http://www.youtube.com/user/crewEKS


https://youtu.be/qRL51fHx7yk

Zakazana Archeologia Dinozaury i Ludzie-Film Dokumentalny

Dinozaury i ludzie żyli w tym samym czasie,na to wskazują dowody,
https://youtu.be/mPvrPbIPnYs
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 21 sty 2017, 18:33

Obrazek

Artefakt z Aiud
W 1974 r. robotnicy kopiący dół niedaleko rzeki Marusza koło miasta Aiud w Siedmiogrodzie (Rumunia), natknęli się na głębokości 10 m na kości mamuta. Po wezwaniu paleontologów stwierdzono, ku wielkiemu zdumieniu zebranych, że obok szczątków spoczywa masywny metalowy przedmiot, na pierwszy rzut oka wyglądający na obuch toporka. Po bliższych oględzinach okazało się, że to zbyt precyzyjna robota jak na ręce prehistorycznych rzemieślników. Przedmiot był ponadto zadziwiająco lekki ,i jak wykazały analizy, składał się w 90 procentach z aluminium. Tzw. artefakt z Aiud ma wymiary 12,5 na 20 cm, ma wydrążonych kilka otworów i wygląda na część większego mechanizmu. Specjaliści od metalurgii orzekli, że oprócz aluminium składa się on jeszcze z 11 innych pierwiastków (m.in. cynku i miedzi), jest pokryty naturalną warstwą tlenku i liczy ok. 300-400 lat. Problem w tym, że technika wytopu aluminium została opracowana dopiero w latach 20. XIX w., a masową produkcję metalu rozpoczęto dopiero pod koniec stulecia. Zarówno to, jak i trudność w wyjaśnieniu, dlaczego przedmiot spoczywał przy kościach prehistorycznego ssaka, który padł kilkanaście tysięcy lat temu, sprawiły, że znalezisko z Aiud ponad 20 lat spędziło w magazynie muzeum w Kluż-Napoce. Odpowiedź na wszelkie pytania z nim związane wysunęli w latach 90. rumuńscy ufolodzy, a przynajmniej tak im się wydawało. Ich zdaniem artefakt znad rzeki to "łapa" lądownika pozaziemskiego statku, który przed tysiącami lat osiadł nad brzegiem Maruszy, gdzie zgubił fragment wspornika. Są też inne wytłumaczenia. Sceptycy sugerują, że to po prostu "ząb" oderwany od łyżki koparki albo część bombowca z czasów II wojny.
źródło: Onet.pl

https://www.facebook.com/SymboleIciekaw ... 76/?type=3
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 21 lut 2017, 22:19

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7355
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 247
Podziękował: 5968 razy
Otrzymał podziękowanie: 11576 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 22 lut 2017, 19:58

Największa bitwa 3,500 lat temu z udziałem Polaków. Mieliśmy potężną armię


W magazynie naukowym „Science” ukazał się tekst Slaughter at the bridge: Uncovering a colossal Bronze Age battle, w którym Andrew Curry przedstawia wnioski z badań archeologicznych w dolinie Tollense (Tolęża) na Pomorzu Zachodnim.

W dolinie rzeki Tollense czyli Tolęży zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od dzisiejszej granicy polsko-niemieckiej, odkryto ślady po wielkiej bitwie sprzed 3300 lat, o której nie tylko nic nie wiedziała historiografia, ale która generalnie nie powinna się tam rozegrać.

Zgodnie bowiem z aktualną wiedzą w okresie tym ten region Europy miałby by peryferiami cywilizacji, gdzie żyły sobie luźne i proste społeczności rolnicze. Tymczasem archeologia (molekularna) ujawnia, że w tej części Pomorza ok. 1250 r. p.n.e. mogła się rozegrać największa bitwa starożytności, którą duńska archeolog prof. Helle Vandkilde porównuje do bitwy o Troję.

Tam gdzie należało się spodziewać jedynie drobnych potyczek lokalnych szczepów rolniczych, rozegrała się może największa starożytna bitwa Europy. Badacze przypuszczają, że była to bitwa o skali europejskiej, choć jak dotąd badania DNA zębów poległych, ujawniły materiał genetyczny z Włoch, z Polski oraz ze Skandynawii.

Podkreślamy ten niezwykle ważny fakt: badacze nie ujawnili, że uczestnicy bitwy pochodzili z ziem współczesnej Polski, ujawnili że uczestnicy bitwy nad Tołężą mieli DNA podobne do współczesnych Polaków!

Helle Vandkilde wskazuje, że była to armia tak złożona jak ta opisana w eposie Homera, w bitwie o Troję. Badania tego stanowiska archeologicznego jest jeszcze dalekie do końca, lecz z tego, co ustalono na dziś można przyjąć, że „implikacje będą dramatyczne”, tzn. trzeba będzie ponownie napisać historię Europy tego okresu.

Porównania do Troi nie są tutaj przypadkowe, gdyż w tym okresie historiografia zna tylko jeden konflikt tej skali: półlegendarna bitwa o Troję, która jednak według aktualnie dominujących przekonań odbyła się na terenie dzisiejszej Turcji.

Wykopaliska z bitwy tołęskiej sprzed 3300 lat warto zestawić z wykopaliskami z bitwy grunwaldzkiej sprzed 600 lat, która uważana jest za największą bitwę średniowiecznej Europy, w której udział miało wziąć wedle szacunków między 50-100 tys. wojska, spośród których według szacunków miało polec 10-16 tys. ludzi. Badania archeologiczne na polach grunwaldzkich prowadzi się już ponad pięćdziesiąt lat, lecz jak dotąd odnaleziono jedynie szczątki 200 wojowników, 10 grotów bełtów (pocisków do kuszy), 5 grotów strzał, 1 grot oszczepu, 2 fragmenty broni siecznej, 2 kule działowe, 6 fragmentów rękawic pancernych oraz 2 pociski do procy lub broni ręcznej.

Tymczasem z bitwy nad Tołężą odkopano 10 tys. kości należących do minimum 130 wojowników, szczątki 5 koni bojowych oraz więcej elementów uzbrojenia. I to wszystko po przekopaniu zaledwie 450 m2, a jak wskazuje archeolog Detlef Jantzen, może to stanowić zaledwie 3-4%, góra 10% tego, co zostało jeszcze do odkopania.

Odkrycie to może mieć wielkie znaczenie dla badania naszej historii. Nie tylko dlatego, że wśród trzech wzmiankowanych profili genetycznych jakie odnaleziono wymienia się profil dzisiejszych mieszkańców Polski, ale przede wszystkim dlatego, że w okresie, kiedy rozegrała się bitwa nad Tołężą, ziemie te były pograniczem kultur nordyckich i unietyckiej/łużyckiej, czyli kultury obejmującej dzisiejszą Polskę (Wisła i Odra), wraz z fragmentem wschodnich Niemiec, od Pomorza Zachodniego do Saksonii (chodzi o te części Niemiec, gdzie sięgała później kultura słowiańska), na wschodzie sięgając części Wołynia.

Duńska archeolog Helle Vandkilde porównała tę bitwę do bitwy trojańskiej

Czy ma to sens?

Wydaje się pasować ona swoją zaskakującą skalą oraz jest zbieżna z okresem wojny o Troję. To co odkryto z pewnością nie jest Troją, lecz może być częścią owej dziesięcioletniej wojny Danajów z Trojanami. Warto przy tym pamiętać, że Homer opisał jedynie niewielki fragment owej wojny, w zasadzie jej końcowy epizod.

Jeśli Troja to opis jak mieszkańcy dzisiejszej Grecji pokonali Hetytów, to powinni po takim zwycięstwie zająć miejsce tego imperium, tymczasem w okresie Wojny o Troję poupadały nie tylko imperia śródziemnomorskie, włącznie z mykeńską Grecją, dla której rozpoczęły się ciemne wieki.

Z kolei dla środkowej Europy zaczął się wówczas rozkwit kultury łużyckiej.

Istnieją bardzo mocne racje gospodarcze dla których to właśnie środkowa Europa z ujściem Odry miała wówczas największe atuty rozwojowe, zdolne do stworzenia profesjonalnej armii. To ona była bowiem skarbcem głównych surowców tego okresu.

Jaki był najważniejszy, strategiczny surowiec epoki brązu?

To cyna, która obok miedzi jest głównym składnikiem stopów brązowych. Była ona znacznie ważniejsza niż miedź, gdyż znacznie trudniej dostępna. W wykopaliskach nad Tołężą najważniejszym odkryciem — poza samymi szczątkami — była właśnie czysta cyna, która jest znaleziskiem niezwykle rzadkim w tego rodzaju odkryciach.

Cyna była wówczas ważniejsza od złota. We fragmentach metalurgicznych Iliady Homer pisze o cynie jako szczególnie ważnej. Była ona tak kluczowa jak dziś ropa czy gaz.

Jakie były europejskie źródła cyny?

W regionie śródziemnomorskim nie było wówczas żadnych znaczących zasobów cyny. Czy można sobie zatem wyobrazić, by dziś głównymi rozgrywającymi na arenie międzynarodowej były kraje uzależnione od importu ropy czy gazu?

Jak podaje Roger David Penhallurick w „Tin in Antiquity: its Mining and Trade Throughout the Ancient World with Particular Reference to Cornwall” (London: The Institute of Metals, 1986) kolebką europejskiego przetwórstwa cyny były Rudawy, czyli region łużycki, gdzie wydobycie cyny rozpoczęło się ok 2500 r. p.n.e. Cyna stała się bardzo ważnym towarem Bursztynowego Szlaku, zarówno w kierunku północnym, jak i południowym. W wielkopolskim Bruszczewie odkryto niedawno czołowy europejski ośrodek hutniczy z ok. 1600 r.p.n.e.

Ze środkowej Europy górnictwo cyny rozprzestrzeniło się ok. 2000 r. p.n.e. na zachód i południe Europy — do Kornwalii i Dewonu (Anglia), Bretanii (Francja) i Galicji (Płw Iberyjski). Na południu Europy mniejsze zasoby cyny odnaleziono jedynie na północy Półwyspu Apenińskiego, wokół których rozkwitła kultura Etrusków (kości italskie spod Tołęży musiały należeć do jakichś przodków Etrusków).

Skoro zatem region kultury unietycko-łużyckiej był matecznikiem kluczowego surowca, który stworzył epokę brązu, to dlaczego właśnie w tym regionie nie poszukiwać najsławniejszej wojny starożytności, zwłaszcza kiedy to właśnie w tym regionie odnaleziono ślady największej bitwy starożytności?

Bursztyn — złoto Bałtyku

Cyna to zatem jeden element, który decydował o kluczowym znaczeniu Środkowej Europy. Drugim, nie mniej ważnym, był bursztyn, czyli żywica kopalna pochodząca z drzew iglastych. Homer, ustami Telemacha, mówił o bursztynowej komnacie pałacu Menelaosa w Sparcie. W Odysei naszyjnik z bursztynem ściągał wszystkie białogłowy.

Bursztyn bałtycki docierał do odległych zakątków ówczesnego świata, np. do Mezopotamii, o czym świadczy inskrypcja pochodząca z X wieku p.n.e., z obelisku w Niniwie, wspominająca o kupcach, którzy wydobywali bursztyn „w morzach, gdzie gwiazda przewodnia stoi w zenicie”.

O ile cyna rozsiana była w różnych częściach Europy, o tyle bursztyn bałtycki był bezkonkurencyjny (posiada unikalne właściwości, m.in. wyróżnia się on od innych bursztynów świata wysoką zawartością tzw. kwasu bursztynowego, 3-7 procent).

W mitach zawartych jest wiele prawd ujętych w formach poetyckich. Dziś wiemy, że bursztyn to faktycznie skamielona żywica drzew, czyli „łzy” drzewa. Geologowie ustalili też, że faktycznie istniała rzeka bursztynowa — Bałtyk, który w epoce kenozoicznej był wielką rzeką, która wpadała do Morza Północnego, gdzie tworzyła rozległą deltę.

Została ona zniszczona podczas zlodowaceń plejstoceńskich, po których powstał znany nam dziś Bałtyk. Rzeką Erydan w geologii jest dziś określany Bałtyk sprzed milionów lat. Erydan była rzeką przez którą podróżowali Argonauci w poszukiwaniu złotego runa. Na jej krańcu odnaleźli „święta wyspę Elektry” (elektrum to inna grecka nazwa określająca bursztyn).

Bałtyk nie był wówczas na peryferiach cywilizowanego świata, lecz był dostawcą dóbr luksusowych ówczesnego świata — bursztyn bałtycki w późnej epoce brązu znajdujemy w królewskich grobach Egiptu, Niniwy, Syrii, Grecji, a Bursztynowy Szlak był też źródłem najważniejszego surowca konstytuującego tę epokę, czyli cyny.

Surowce te kontrolowała wówczas północna i środkowa część Europy. Mamy więc obiektywne racje dlaczego tam a nie gdzie indziej trafiono na ślady wielkiej bitwy o której nic nie wie pisana historiografia.

Tylko czy właśnie nic nie wie: może historie te są spisane, tylko błędnie interpretowane..

Mariusz Agnosiewicz – Redaktor naczelny Racjonalisty

źródło – racjonalista.pl

https://tajemnice.robertbrzoza.pl/polsk ... zna-armie/





Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 06 kwie 2017, 12:10

“OOPARTS” – ARTEFAKTY, KTÓRE NIE POWINNY ISTNIEĆ

OOPARTS – Out Of Place Artifacts, terminem tym określamy znaleziska, które wydają się przeczyć obecnej nauce i wyprzedzają technologicznie o tysiące lat ery w których zostały odnalezione. Najbardziej znanym kolekcjonerem takich artefaktów jest słynny badacz Klaus Dona. Przez kilkadziesiąt lat zdołał on uzbierać zadziwiającą kolekcje takich przedmiotów. Poznajcie więc kilka rzeczy których istnienie do dziś pozostaje owiane tajemnicą starożytności.

Jako pierwsza na mojej liście znalazła się znaleziona w Ekwadorze tzw. Piramida z okiem. Jest ona wykuta z kamienia a na jej wierzchołku znajduje się oko Horusa. Co ciekawe, wygląda ona dokładnie jak piramida na banknocie jednodolarowym. Oko znajdujące się na samej górze pod wpływem promieni UV zdaje się bardzo mocno świecić. Na dole tej piramidy, znajduje się wkładka ze złotą płytką ukazująca konstelację Oriona oraz nieznane pismo. Próbą rozszyfrowania owego napisu zajął się były prezes Niemieckiego Związku Lingwistycznego Kurt Schildman, znał on wówczas ponad 40 języków i był w stanie odczytać to pismo. Nazwał je “Pre-Sanskrytem” gdyż jest starsze niż najstarsze pismo świata. Przetłumaczenie tego napisu brzmi “Syn stwórcy przyjdzie”. Co ciekawe, Klaus Dona w swoim filmie oznajmił, iż takie samo pismo zostało znalezione na kamieniach m.in. we Francji, Kolumbii, USA, Australii, Włoszech. Wszędzie tam znaleziono kamienie, na których znajduje się te samo pismo, co może świadczyć o tym, że w przeszłości istniała jakaś globalna cywilizacja.

ObrazekObrazekObrazek

Kolejnym ciekawym artefaktem znalezionym w tym samym miejscu jest jeden wielki puchar i dwanaście małych pucharków. Każdy z nich ma nieco inny rozmiar lecz gdy wypełnimy je wszystkie wodą a następnie przelejemy ją do dużego pucharu zostanie on idealnie wypełniony. Kolejną dziwną sprawą są numerki na małych pucharkach przypominające cyfry majów, jednak po wnikliwym badaniu okazało się że istnieją pomiędzy nimi niewielkie różnice. Na dużej filiżance widać perfekcyjnie odzwierciedlony gwiazdozbiór Oriona, oraz inne gwiazdy. Zaskakujące jest to ,że w środku jest on bardzo silnie magnetyczny a z kolei na zewnątrz wcale, naukowcy mówią, że to niemożliwe ponieważ jeżeli część metalu znajduje się w środku musi on być magnetyczny z obu stron. Artefakt pod promieniami UV również bardzo mocno świeci i doskonale widać na nim konstelacje gwiazd.

ObrazekObrazekObrazek

Następnym zadziwiającym znaleziskiem są przyrządy wykonane z Lidytu. Zdaniem badaczy służyły one jako instrumenty medyczne służące do odbioru porodu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że zostały one perfekcyjnie wykonane właśnie z Lidytu czyli najtwardszego kamienia znanego nam dotychczas na świecie. Ekspert, który badał te artefakty powiedział następujące słowa. Nie jestem w stanie stwierdzić kto i jak je zrobił, ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że z takiego materiału w dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie wykonać takich narzędzi. Trudno ocenić wiek znaleziska gdyż znaleziono je w Kolumbii i nie pasują do żadnej z prekolumbijskich kultur, możemy jednak przypuszczać, że mają one więcej niż 6 tyś lat.

ObrazekObrazekObrazek

Przedstawione tutaj artefakty to tylko namiastka tego co zostało odnalezione, oczywiście możemy przypuszczać, że wiele artefaktów do dziś spoczywa pod piaskiem a część już wydobyta została zwyczajnie utajniona, ponieważ jak wytłumaczyć ludzkości istnienie rzeczy, na które nauka nie zna odpowiedzi? Może tak na prawdę ludzkość jest o wiele starsza niż nam się wydaje a życie ludzkie na tej planecie istnieje nie tysiące a miliony lat?, Może wielkie wojny i kataklizmy co jakiś czas cofają nas do epoki kamienia łupanego i cykl się powtarza? Na te pytania każdy z nas sam musi sobie odpowiedzieć gdyż jak widać nie wszystko da się wytłumaczyć naukowo


https://www.tajemnice-swiata.pl/ooparts ... y-istniec/
1 x



Ramzes3
Posty: 698
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 91
Podziękował: 4908 razy
Otrzymał podziękowanie: 1574 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » czwartek 06 kwie 2017, 23:49

Oko w tej piramidzie odzwierciedla usytuowanie w Wielkiej Piramidzie miejsca zwanego "Wrotami Objawienia" od którego prowadzi w dół piramidy owalny tunel. Odwzorowanie gwiazdozbioru Oriona najwyraźniej wskazuje na jego związek z piramidą ale niektórzy upierają się przy związku z gwiazdozbiorem Łabędzia.
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 16 kwie 2017, 21:11

0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 17 kwie 2017, 01:01

Kiedyś chyba wstawiałam ,to samo tylko z NTV Janusza Zagórskiego .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 30 kwie 2017, 15:22

Ciekawe podejście do rzeczy:

Białczyński pisze:Tajemnice megalitycznych świątyń Elory, a powielanie bzdur ze świętych pism chrześcijańskich, czyli meandry Nowej Ewangelizacji
28 kwietnia 2017

Obrazek

„Starożytność to dla wielu wiedza tajemna. Gdy badamy pradawne przekazy możemy odnieść wrażenie, że faktycznie taką jest. Zgodnie z zakazaną archeologią pierwsza ludzkość była doskonalsza od tej po wielkim kataklizmie. Przed potopem wszystko było większe, wręcz gigantyczne. Są silne przesłanki, że na starożytnej Ziemi istnieli inni niż ludzie humanoidzi. Wielu badaczy Biblii sądzi, na podstawie Świętego Przekazu, o pierwszej ludzkości, tzw. adamowej, że na otoczonej wodnym płaszczem planecie pojawili się Synowie Boga, ci spłodzili z Córkami człowieczymi nowy rodzaj istot inteligentnych. To co się działo w następstwie tego niedozwolonego aktu okryte jest tajemnicą, choć spora liczba poszukiwaczy znajduje pozostałości przedziwnych zdarzeń, a co najbardziej ciekawe, także niezwykłej wiedzy.” cały artykuł tutaj: http://argonauta.pl/megalityczne-hind


Chwała autorowi tłumaczenia tego filmu, że go dokonał. Otrzymaliśmy dzięki temu ciekawy materiał, choć oczywiście moglibyśmy wysłuchać komentarza w angielskim oryginale. Przy okazji napisano kilka dziwacznych artykułów, które próbują wsączać w nasze umysły pod płaszczykiem kolejnych odkryć PONOWNIE, w formie dostosowanej do współczesnego poziomu świadomości ludzkiej i wiedzy naukowej Odbiorców, judeo-chrześcijańskie zabobony i mnogo cytują tzw Święte Pisma, łącznie z Biblią. Jest to fragment nawracania według Nowej Ewangelizacji – typowa jezuicka metoda, znana z czasów Kontrreformacji.

Nie wiem jakim cudem boskim można z Biblii wyciągnąć takie wnioski, jak w tym komentarzu powyżej, czy w artykule na Argonauta.pl?

W Biblii, która jest kompilacją około 100 000 poprawek wnoszonych do niej przez stulecia, od czasów Konstantyna Wielkiego i Soboru Nicejskiego (325 n.e.) do czasów nam współczesnych, nie ma nic co by dawało podstawy do tak bluźnierczej jej interpretacji.

Za bluźnierczą zachętą skierowaną najwyraźniej do ludzi o światopoglądzie NAUKOWYM (a więc do wszystkich młodych Polaków) idzie sążnisty artykuł powielający różne nieaktualne schematy z Zakazanej Archeologii, a tak naprawdę sączący przy tej okazji święte cytaty ze Świętych Pism Korporacji Watykańskiej. Jest to esencja nowej ewangelizacji faryzeuszowskiego zakonu Jezuitów.

Od razu więc sprostujmy, ponieważ już od jakiegoś czasu, od kilku dobrych lat, to wiadomo:


Tzw. „bogowie” (Nadistoty) nie spłodzili ludzkości z żeńskimi egzemplarzami Neandertalczyka czy też innej ziemskiej małpy/małpoluda. Nie miały miejsca żadne akty płciowe, porwania na statki kosmiczne i orgie uprawiane z „pięknymi”, „kosmatymi” Małpoludkami wywijającymi ogonem – jak to sobie wyobrażają prości acz deczko seksualnie niezaspokojeni klerycy. Jeżeli w ogóle Kosmici maczali palce w ukształtowaniu Homo Sapiens to musiało być, z logicznego punktu widzenia, dokładnie odwrotnie:

Kosmiczne boginie zostały zapłodnione sztucznie nasieniem Małopoluda Ziemskiego, a potomstwo z tego związku rozmnożono również sztucznie przy pomocy technologii. W ten sposób mogło powstać kilkanaście „prototypów Człowieka”, które następnie powielono w wielu setkach homo-owulatorów w południowej Afryce.

Że taka jest technika klonowania wiemy już od czasów
Owcy Dolly (1996). Sami staliśmy się w tamtym momencie „bogami”. Kreowanie nowego gatunku to kilka stopni wyżej niż sami to dzisiaj potrafimy. Konieczne jest przełamanie jeszcze kilku poważnych barier miedzygatunkowych żebyśmy my jako Ludzkość mogli dokonać podobnego aktu przekazując nasze DNA np. Szympansom.

https://youtu.be/n18gMfdd-AE

Poczytajcie co wysmażono z oryginalnego angielskiego komentarza z tego filmu na polskich portalach i blogach powtarzających bezkrytycznie nieaktualne rewelacje ukrytej archeologii , skażonych katolickimi zabobonami:

http://innemedium.pl/wiadomosc/megality ... nicze-kody

Inne Medium powinno krytycznie odrzucać judeo-chrześcijańskie brednie, ale tylko je powiela. Czy dla komercyjnych zysków? Zwłaszcza rewelacje na temat żydowskiej litery TAW to kompletny nonsens ponieważ znak widoczny na świątyni to „x” – Ukośny Równoramienny Aryjsko-Słowiański Krzyż Żeński, element Swastyki (SS) i Kołowrotu – Kolędarza. Prosty Krzyż Męski, który ma być tą samą literą z okresu 2000 p.n.e. to także Ariosłowiański Prosty Krzyż Równoramienny stanowiący podstawę słowiańskiego znaku „Wszechświat”, o którym dopiero co pisaliśmy tutaj: http://bialczynski.pl/2017/04/16/wszech ... pisankach/

Także pod poniższym linkiem powiela się brednie o zgwałconych przez „Bogów” Córkach Człowieczych. Także tutaj dokonano judeo-chrześcijańskiego wtrętu i przekrętu z żydowską literą TAW? W jakim celu. Link do oryginalnego filmu na tej stronie oczywiście nie działa:

http://popotopie.blogspot.com/2017/04/m ... i-ich.html



Wreszcie kolejna strona. Argonauta.pl – Tutaj to już kompletna jazda po juodeo-chrześcijańskiej „bandzie”:

http://argonauta.pl/megalityczne-hindus ... nformacje/

Na dodatek ten artykuł odsyła czytelnika w jeszcze większe głębie katolickich bredzeń, gdzie już pierwszy akapit jest po prostu kuriozalny, cytuję:
„Pismo Święte jest przekazem uruchamiającym w człowieku głębokie pokłady globalnej pamięci, podświadomości, ducha oraz wyobraźni. Jest tam mowa o rzeczach niewyobrażalnie tajemniczych, tak odmiennych i przedziwnych, że nie godzi się o nich mówić ludziom złym. Nie znaczy to, że nie możemy sobie czegoś wyobrazić, ale chodzi o zakodowane/zaszyfrowane informacje ostatecznie tajemne, o skarby, które były tematem rozpraw starożytnych (megalitycznych) mędrców. Zbawiciel mówił o nich, jako o tych umieszczonych tu od założenia świata, czyli od materializacji planety i sześciodniowej terraformacji. Święty Przekaz informuje nas także o tym, że Biblijni prorocy kontaktowali się z istotami anielskimi, z aniołami, a kilku zostało wziętych do nieba.”

Nie da się ukryć, że różnorakie katolickie młodzieżowe bojówki formowane za pieniądze Korporacji Watykańskiej, jak np. ta z Instytutu Historii UJ, rozpoczęły szeroką akcję dezinformacyjną fałszującą historię, która ma za zadanie zgodnie z jezuickim wzorcem prowadzić pod płaszczykiem rozpowszechniania herezji, „oswajanie” tychże „herezji” na gruncie Świętych Ksiąg Kościoła, z podsypką faktyczną katolickiej nowej ewangelizacji.

Jednocześnie środowiska polityczne katolickie zaczynają uprawiać propagandę według której Zabobon Katolicki i jego główny Pasożytniczy Beneficjent od wieków – Korporacja Watykańska, z jej licznymi filiami w różnych państwach, zwłaszcza w Ostoi Europy zwanej POLSKĄ, ma być jedynym bastionem i obroną przed Islamizacją Europy!



Jest to zorganizowane, sterowane z jednego ośrodka, ukryte działanie propagandowe środowisk kościelnych – wskazuje na to spójność propagandowego przekazu i dokonywane manipulacje.


Za późno panowie Klechy!
http://bialczynski.pl/2017/04/28/tajemn ... yn-ellory/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16883
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 540
Podziękował: 17140 razy
Otrzymał podziękowanie: 24190 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 29 maja 2017, 14:23

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 29 maja 2017, 21:29

no nie wiem ,ja tam widzę dwa wejścia na kable :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13133
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 678
Podziękował: 30183 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 10 lip 2017, 00:16

Zakazana Archeologia - Małopolska KRAKÓW

https://youtu.be/JbqTu1h6fqs
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 17 lip 2017, 22:27

Na granicy światów - ZAKAZANA ARCHEOLOGIA

https://youtu.be/WZwrc-IBEAU

Opublikowany 17 lip 2017
Co rusz słyszymy o odkryciach,wykopaliskach przedmiotów które nijak się maja do obecnej wiedzy o świecie. Od kogo one pochodzą, kto je zostawił? Czas prawdziwych badaczy dopiero nadchodzi.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 11 wrz 2017, 23:21

Indie. Ellora - ogromny kompleks jaskiń

https://www.youtube.com/watch?v=rCaqw2lNba0

Zagadka Tiermes - starożytna budowla która pozostaje tajemnicą

https://www.youtube.com/watch?v=wtW7cPsaFzM

Opublikowany 1 sie 2017
Zagadka Tiermes - kto i po co zbudował tę starożytną budowlę? Na terenie dzisiejszej Hiszpanii znajduje się tajemnicza konstrukcja, na której widać pełno śladów zaawansowanej techniki. Głównym punktem konstrukcji jest ogromna twierdza, która wg naukowców miała pełnić obronną rolę. W Tiermes znajdują się także tajemnicze rowki wykute w skałach o szerokości dochodzącej do 2 metrów. W okolicy można również znaleźć tajemnicze rampy oraz systemy bardzo długich korytarzy. Budowniczy Tiermes musieli być kulturą o wysokim poziomie rozwoju. Mimo to do dziś nie wiadomo kto tak naprawdę skonstruował tę budowlę. Miejscowe przekazy wspominają o tajemniczej rasie istot, która dawno temu miała przebywać na tych terenach. Co ciekawe, opisy tych istot korelują z opisami boskich istot z Chin, Sumeru, Indii, czy cywilizacji Majów.
1 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 10 paź 2017, 07:55

Franc Zalewski i Grzegorz Skwarek o zakazanej archeologii
https://youtu.be/6nUwODeN4iA
https://www.youtube.com/watch?v=6nUwODeN4iA


monitorpolski
Opublikowany 9 paź 2017

Franc Zalewski: http://astrosphere.pl
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 02 lis 2017, 22:29

ZAKAZANA ARCHEOLOGIA – PODSUMOWANIE NAJWAŻNIEJSZYCH ODKRYĆ

Historię Ziemi trzeba spisać na nowo. Fałszywa wiedza podsuwana przez globalistów zaczyna chwiać się w posadach, a nowe odkrycia ukazują przed nami fantastyczną opowieść tego, jak wygląda przeszłość. Ten artykuł będzie podsumowaniem najważniejszych informacji, które udało się uzyskać poprzez nową dziedzinę nauki zwaną Zakazaną Archeologią.
PRADAWNE DZIEJE

Zdecydowanie nie jesteśmy pierwszą zaawansowaną cywilizacją, która rozwinęła się na Ziemi.

Niektóre z pradawnych artefaktów datuje się nawet na 1,5 miliarda lat.

Nie trudno się domyślić, że tak odległe czasy wciąż pozostają dla nas jedną wielką tajemnicą i bardzo ciężko stwierdzić cokolwiek konkretnego o tak starych cywilizacjach.

Wspominamy o tym, ponieważ świadomość rozwoju życia na naszej planecie jest podstawą do badania jej tajemnic.

POCZĄTKI CZŁOWIEKA

Skupimy się na okresie 500 tys. lat wstecz, ponieważ jest to początek naszej cywilizacji.

Łącząc ze sobą masę prastarych niezależnych źródeł historycznych, możemy całkiem sprawnie opisać to, jak wyglądało powstanie człowieka.

Podstawową informacją najważniejszą dla nas samych jest fakt, że powstaliśmy na zasadzie mieszanki genetycznej istot pozaziemskich.

Jednak sam człowiek był zupełnie inny, niż jest teraz.

Tysiące odnalezionych szkieletów i śladów po gigantach świadczą o tym, że gatunków rasy ludzkiej było całkiem sporo.

Sami giganci nie są niczym nowym, ponieważ praktycznie wszystkie prastare źródła historyczne nazywane niekiedy świętymi księgami doskonale opisują wygląd i wielkość owych wielkoludów.


Dopiero ostatnimi czasy nauka uznała te kwestie za legendy czy baśnie.

Prawda jest jednak taka, że po Ziemi przechadzali się ludzie, których wzrost niekiedy przekraczał 12 m i więcej wysokości.

Bardzo mało wiemy o czasach tzw. Edenu, kiedy to Ziemia była jednym wielkim Rajem dla wszystkich istot żywych.

Okres najlepiej zbadany wiąże się z faktem tego, że ludzie stali się niewolnikami na usługach „bogów”.

Jednak niewolnictwo miało różne twarze.

Niektóre okresy wskazują na to, że niewolnik miał całkiem dobre życie.

Każdy mieszkaniec danego miasta miał zapewniony dom, jedzenie i bezpieczeństwo a w zamian za to po prostu służył swoim panom podczas budowli świątyń, zbieraniu żniw czy innych podstawowych rzeczach niezbędnych do życia danej grupy społecznej.

Dzisiaj niewolnictwo stało się bezczelnym wyzyskiem, polegającym na robieniu w kółko bezsensownych czynności wywołujących w ludziach strach.

ODMIENNY KLIMAT I UMYSŁ

Giganci wiążą się również z kolejnym faktem dotyczącym naszej przeszłości.

Dawniej klimat planety znacząco różnił się od tego, co widzimy dzisiaj.

Zwiększone stężenie CO2 w powietrzu był głównym czynnikiem powodującym tak ogromne rozmiary istot żywych.

Pamiętajmy również o tym, że Giganci nie byli powiększoną wersja dzisiejszego człowieka.

Ich mózgi działały na zupełnie innych zasadach i z pewnością, gdybyśmy wsadzili takiego osobnika do dzisiejszego samochodu, nie dałby on rady prowadzić auta.

Tylko nasza cywilizacja poprzez nadużywania lewej półkuli mózgowej, stała się biomechanicznymi robotami a życie w ciągłym ucisku i pośpiechu wymusił na nas wytworzenie umysłu na wzór dzisiejszych kalkulatorów.

TAJEMNICZA TECHNOLOGIA PRZODKÓW

Kolejną kwestią, która dosłownie zadziwia, badając prawdziwą przeszłość planety, to technologia którą używali na co dzień nasi przodkowie.

Na terenie całego świata znajdujemy świadectwa zaawansowanych urządzeń mechanicznych, które były wykorzystywane, chociażby w architekturze.

Ślady po piłach i wiertłach znajdujemy również na terenie Polski.

Obrazek
Ślady Kraków fot.własne


Starożytni posiadali bardzo ciekawe urządzenia, których sposób działania pozostaje dla nas zagadką.
Przenoszenie potężnych bloków skalnych przy użyciu antygrawitacji, czy piły tarczowe o średnicy 10 m to fascynujące świadectwa tego, jak mało zaawansowana jest nasza technologia.

Dzisiaj człowiek bazuje głównie na wyzysku środowiska, a nie współpracy z Naturą.

Zdecydowanie różni się to od tego, co było stosowane dawniej.

GLOBALNA KATASTROFA

Faktem jest również globalna katastrofa, która zmieniła oblicze Ziemi i cywilizacji, które ją zamieszkiwały.

Około 13 tys. lat temu planetę nawiedził potężny potop, a jego skutki odbiły się na wszystkich mieszkańcach globu.

Potężna migracja ludów zamieszkujących północne części Ziemi spowodowała, chociażby powstanie takich państw, jak Starożytny Egipt i widzimy jak na przestrzeni wieków, ludzie starali się odzyskiwać wiedzę i technologię utraconą przez katastrofę.

Dzisiaj Egipt przez oficjalną naukę, jest uważany za jedną z najstarszych cywilizacji, jednak w środowiskach alternatywnych Egipcjanie to stosunkowo młode królestwo.

TAJEMNICE EUROPY

Przyjrzyjmy się teraz naszym europejskim terenom.

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić to od razu wyrzucić z głowy naukową bajkę, mówiącą o tym, że największą cywilizacją zajmującą kontynent byli Starożytni Rzymianie.

Pięknym świadectwem tego faktu, jest całkiem niedawno odkryty gigantyczny kompleks piramid w Bośni.

Są to największe starożytne budowle odkryte przez człowieka, a mimo to nie wiemy praktycznie nic o cywilizacji, która je stworzyła.

Jedna z piramid ma rozmiar średniej wielkości miasteczka, więc rodzi to więcej pytań niż odpowiedzi.

Obrazek

Jedno jest pewne.

Współczesna architektura nie może się równać z budowniczymi tego gigantycznego kompleksu.

Idąc dalej, Polska również jest usiana tysiącami pozostałości po zaawansowanej cywilizacji technicznej.

Zabawne jest to, że nieświadomi ludzie używają bezcennych artefaktów, jako np. ogrodnicze ozdoby.

Wycięte i oszlifowane przy użyciu narzędzi głazy, można znaleźć, przejeżdżając przez polskie wsie, ponieważ ludzie nie mając pojęcia o niezwykłości kamienia, ustawiają je jako piedestały z numerem domu.

NAJWIĘKSZY ŚLAD DAWNEJ HISTORII

Finalnie zmierzamy do największej i najbardziej tajemniczej zagadki co do zakazanej archeologii.

Ironicznie, jest to największa pozostałość po ingerencji istot posługujących się narzędziami, a jednocześnie rzecz, o której wiemy najmniej.

Dna oceanów to miejsca wielu tajemnic, jednak jedna z nich najbardziej rzuca się w oczy.

Posługując się programem Google Earth, szybko dostrzeżemy dziwne wyrwy przypominające drogi, rozsiane po wszystkich oceanach Ziemi.

Tajemnicze blizny przypominające ślady po pracy ogromnych koparek, mają nawet po kilkanaście tysięcy kilometrów długości, a samych śladów jest również ponad kilka tysięcy.

Odkrycie pozostaje niezbadane, ponieważ bardzo ciężko dostać się do owych wyrw.

Niekiedy woda ma głębokość 7 km i a koszty ewentualnych wypraw badawczych są bardzo drugie.

Oczywiście można się łatwo domyśleć, że oficjalna nauka nie kwapi się do prac badawczych.

Zakazana Archeologia to fascynujący dział nauki, próbujący przebić się przez teatr kłamstwa serwowanego nam przez globalistów.

Historia naszej planety to fascynująca opowieść o życiu, jakie dopiero teraz w dobie globalnego rozwoju świadomości zaczynamy odkrywać na nowo.

Jakie tajemnice przyjdzie nam jeszcze odkryć?

Tego nie wiemy, jednak patrząc na to, co już rozumiemy, śmiało można stwierdzić, że będą one po prostu niesamowite.

https://www.odkrywamyzakryte.com/zakazana-archeologia/
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 26 lis 2017, 13:11

Zakazana Archeologia - Małopolska KRAKÓW Dr Franc Zalewski i Grzegorz Skwarek

https://youtu.be/nbIrCMlUzaM

ciekawy jest jeden z komentarzy pod filmikiem :
adigasulbega

Tunele są dziełem rasy żyjącej pod ziemią, nazywają się Lucyferianie. Starsze osoby jeszcze pamiętają, że oni wychodzili na powierzchnie i w zamian za jedzenie pomagali przy pracach w polu i zagrodzie, w zamian za jedzenie przynosili złoto i inne kosztowności co się nie podobało kościołowi. Papież kazał na wszystkich wyjściach z tuneli wybudować kapliczki lub je zamurować. Rasa ta zamieszkiwała kiedyś całą wyspę Haiti, ale jak przybyli misjonarze to kazali ich wymordować. Zachowały się 4 zmumifikowane Istoty tej rasy, są w muzeum narodowym na Haiti, maja kopyta i małe rogi. Opowieści o nich zachowały się w wielu kulturach u nas są to opowieści o diabłach, zależy jaki rejon kraju to maja inne nazwy Boruta itd. Opowiadania takie jak Pan Twardowski i inne. Oni rządzą do dzisiaj w podziemiach, jak ktoś chce coś robić musi mieć ich zezwolenie na przebywanie ta.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13133
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 678
Podziękował: 30183 razy
Otrzymał podziękowanie: 19675 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 13 mar 2018, 22:59

Dr. Franc Zalewski kłamie

https://youtu.be/SyKbWsClVWE
;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Zakazana archeologia

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 13 mar 2018, 23:27

Grzegorzadam ,chcesz żebym się udławiła ze śmiechu ? Biblia ma być argumentem że dr.Franc Zalewski kłamie ? Rozumiem że to miał być żart ,jesli tak to ci się udał :lol: :lol:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ