Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Płock i jego zagadki

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 14 gru 2014, 00:04

Zaczynają do mnie docierać pewne niuanse spisku historycznego dotyczącego Płocka.
Mam rodzinę w tym mieście i jeśli mnie pamięć nie myli, to jakieś dziesięć lat temu rozmawiałem z mym wujem, o dziwnym milczeniu wszelkich mediów i fałszowaniu historii tego miasta. Zbytnio się wówczas nie przejmowałem tymi jego teoriami, ot lokalny patriota, który chce dodać splendoru swemu miastu.
Twierdził on, że coś, ktoś robi wszystko by o tym mieście jak najmniej mówiło się w każdej dziedzinie.
Za przykład podał aktualne doniesienia. Mówił, przyjrzyj się kiedyś, przysłuchaj się choćby głupim doniesieniom sportowym, nie wspominając już o innych. "Wisła Płock" była wówczas chyba w I lidze. Przysłuchaj się jak o każdej innej drużynie mówią dość obszernie, np. taki Radzionków ze swoją drużyną. Jak o tej druzynie prawią to przy okazji nawiązują i do samego miasta itd.p, nie wspominając o klubach z Łodzi czy innych, a gdy mowa o klubie płockim to tylko zdawkowe bla bla bla i tyle.
Skąd to się bierze? - pyta.
Moze władze za wszelką cenę chcą to miasto zdyskredytować bo toć to odwieczna stolica Mazowsza, a tu akurat Wa-wa pod samym nosem, któa ukazuje się w historii jako "szczeniak" w stosunku do Płocka i zaraz czyni się ją stolicą. Toć do bodaj XVIII wieku Płock był równie duży, a chwilami nawet większy od aktualnej stolicy.

Jak wcześniej wspomniałem, nie bardzo brałem sobie do serca te "żale", choć przyznam, ze rzeczywiście miał wiele racji w tym co mówił.
Teraz jednak czytając doniesienia pana Juliusza Prawdzic - Tell zaczynam rozumieć w czym rzecz.

Ale wyróbcie sobie sami zdanie w tej sprawie:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:07. ARCHITEKTURA PRZEDROMAŃSKA

Płock Megalityczny

PŁOCK MEGALITYCZNY Za Solidarności I udało mi się uratować Płock. Najlepsi specjaliści nie mogli powstrzymać zjeżdżania skarpy do Wisły proponując środki amerykańskie, bardzo drogie, ale ja wytłumaczyłem – mn. na PWr – że saperów austriackich uczono, iż jak less dostanie wody to się robi szajs. Płocki zamek Królewski runął do Wisły po założeniu tam wodociągu, wobec czego w każdym płockim domu musi być WODOMIERZ.

Głosiłem, że ważnym odkryciem archeologicznym w Płocku jest wielka ŁAWA FUDAMENTOWA, która była prawdopodobnie drogą bitą do mostu WISZĄCEGO nad Wisłą, tak jak zbadana droga pod zamkiem wyszogrodzkim do mostu drewnianego.

Na Drzwiach Gnieźnieńskich – z grobowca HAMLETA Mieszka Bolesławowica w rotundzie-A – jest jego Sen w pałacu rezydencjonalnym (klasztor Dominikański). Obudowa MEGALITYCZNA zamku Biskupiego jest zwieńczona kolumnadą. Wnętrze jego grobowca widzimy zaś na plakiecie z Sulejowa, gdzie Mieszko siedzi na swym sarkofagu jako ANIOŁ. Na patenie Kaliskiej z Lądu leży zaś na tym sarkofagu nieletni Kazimierz II a na rewersie jest Mieszko III ze św. Mikołajem, co było manifestacją przekazania w r. 1144 przez Anastazję Bolesławowicową Wołoszczyzny Kazimierzowi II, którą ten sprzedał w r. 1166 Hanrykowi za Sandomierz.

Załącznikiem do sarkofagu Bolesława Śmiałego z Ossieku, znajdującym się obecnie w St-Maurice k. jeziora Genewskiego, była patena z Wilten w Innsbrucku. Przedstawia ona płocki pałac Królewski na obudowanej megalitycznie Górze, a na rewersie Pałac PALI SIĘ w r. 1127. Biblia Płocka przedstawia zaś scenę rodzinną Bolesława Krzywoustego w pałacu płockim, o wnętrzu takim jak wartownie w Chebie i Norymberdze – z czego wnoszę, że pałac Gopło w Płocku był budowany przez warsztat pałacu w Kolonii, który został rozebrany przez mieszczan w r. 1106.

Z tego można zaś wnosić, że Płock Megalityczny był dziełem Chronosa, po wygnaniu go przez Kroka z Krakowa do Kazimierza Dln. W Kazimierzu jest wapień budowlano-drogowy, z którtego przez wieki wypalano w Płocku doskonałe wapno. O ile w Krakowie można było budować megalityczne na skale to w Płocku trzeba było OBUDOWAĆ STOK.

W północnej wieży katedry konserwator Tarczyński znalazł skarb, który spieniężał, ale Płockie Towarzystwo Naukowe nasłało na niego policję, która znalazła 2 baryłki żelazne z przedmiotami bez wartości handlowej. Baryłki i protokół policyjny zaginęły w I wojnie światowej, ale Stasi, które kopało w Płocku jako Uniwersytet Humboldta, mogło go znaleźć w archiwum Hohenzollernów i szantażować nim Straussa. Skarb ten PODWAŻA bowiem chronologię architektury niemieckiej, gdyż jest to skarb naddunajskiej neolitycznej kultury BADEŃSKIEJ Erychtonosa, który był sojusznikiem Chronosa przeciw Chęsie, czyli że chronologię architektury niemieckiej trzeba pisać OD NOWA, co nazywa się Funkcjonalną Chronologią Architektury Niemieckiej wg Skarbu Wiślan i skarbu Erychtonosa w Płocku.

Moja interpretacja architektury Płocka tłumaczy też NIEZROZUMIAŁY dotychczas zapis niemiecki, że Pomorzanie rozrzucili kości z grobowców królewskich NA WAŁACH. Pomorzanie to "mieszkający nad morzem", którzy w tym wypadku przypłynęli Wisłą, co zmusiło Bolesława III do odstąpienia spod Rygi. Sprofanowanie grobów królewskich świadczy o Nienawiści, gdyż nie był to najazd rabunkowy. Prawdzice rozrzucili kości królewskie w arkadzie WIEŃCZĄCEJ MUR MEGALITYCZNY, który mógł się nazywać Wałem i być deptakiem dla pospólstwa. Wobec zdobycia przez Bolesława III Pekinu, co nazywa się najazdem Dzurdzenów, wypędzenia Prawdziców z Moskwy, którą oddał Rurykowiczom oraz oblężenia Rygi, gdzie Prawdzice przewieźli flotyllą skarbiec moskiewski, musieli oni grać desperacko.

W Płocku było wówczas 2 katedry, gdyż III wybudowała lichwiarka Dobiechna na zamku kasztelańskim, gdzie jest teraz Więzienie; groby królewskie powinny być w katedrze Pałacowej a w katedrze Biskupiej znalazły się w związku z renesansową przebudową zamku Królewskiego, gdyż murator dostał zlecenie rozebrania katedry na zamku Królewskim i postawienia na tym miejscu "nie mniejszej". Po runięciu zamku do Wisły Bona podjęła budowę pałacu królewskiego na Cytadeli warszawskiej.

Budowę Wspaniałego Płocka wiązałem z wizytą Dionizosa, króla Tartessu-Tangeru, który zawarł z Chęsą układ, na mocy której statki z Tartessu wiozły wełnę i wino do Skandynawii, gdzie ładowały rudę dla Płocka, skąd zabierały żelazo i stal. Tum Łęczycki jest MODELEM katedry romańskiej na Wawelu. W takim razie Tum i katedrę wawelską budowałby Krok-Kronos z Pragi po wypędzeniu Chronosa, który utrzymał się w Kazimierzu Dln i Płocku. Katedra na zamku Biskupim w Płocku jest pochodną Tumu a katedra II na zamku Królewskim w Płocku kopią katedry na zamku CESARSKIM w Krakowie, którą budował Erychtonos ku czci swej matki ATENY a która zachowało się w barkowej przebudowie na cytadeli. Z tej to racji eliptyczne pieczęcie kapitulne Krakowa i Płocka przedstawiają katedry BLIŹNIACZE.

I katedra w Magdeburgu powinna już istnieć, jako pochodna I katedry hradczańskiej i kremlinu-stalowni w Jędrzejowie w architekturze IBERYJSKIEJ wg konwencji Chęsy z Dionizosem. Szkoła muratorska Kroka-Kronosa z Pragi – a więc wcześniejsza – zbudowała zaś wyraźnie zamek Gross Comburg w Schwaebisch Hall, na przewłoce dunajsko-nekerskiej, a potem MODELOWY Tum Łęczycki dla katedry Romańskiej na Wawelu na mauzoleum Jura-Uranosa. To było inspiracją dla syna Chęsy Trytona budowy ROMAŃSKICH katedr nadreńskich.

To czyni Megalityczny Płock skutkiem ZAKAZU Jura-Uranosa fortyfikowania techniką murarską, wobec czego Krok budował Megalityczny Hradczan a Chronos, który miał doskonały wapień, cytadelę w Kazimierzy Dln i Płock.

Bogactwem Płocka były jesiotry, minogi i KAMIEŃ WIŚLANY czyli gruz zamkowy, z którego wypalano doskonałe wapno (W. H. Gawarecki, Wiadomości o mieście Płocku, W-wa 1821, s. 42). W odpowiedzi na amerykańskie projekty Ratowania Płocka zaproponowałem WODOMIERZ W KAŻDYM DOMU i rekonstrukcję układu staromiejskiego wg ŁAWY FUNDAMENTOWEJ jako drogi, z zachowaniem zjazdu kolejowego jako tunelu POD ZAMKIEM.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_291&sName=plock-megalityczny

I jeśli do całej tej sprawy dorzucimy takie "smaczki":



7. Starożytne ciekawostki z Polski i ze świata:

1. a) Stoehange zaczął budować według Juliusza niejaki Chejron z Płocka, który „wyglądał jak Grzegorz Lato”. Nie mam pojęcia jak Wandaluzja odtworzył jego wizerunek. Natomiast dokończenie budowy Wandaluzja przypisuje Posejdonowi.

http://www.wandaluzja.com/?p=p_285&sName=stonehenge

https://bialczynski.wordpress.com/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 14 gru 2014, 00:36

Kolejne doniesienie p. Juliusza:

Juliusz Prawdzic - Tell pisze:...

Chęsa nie zdołał ukończyć tego działa, gdyż został zaatakowany przez Erychtonosa z Bratysławy, wnuka Kroka, który wypędził Chęsę-Hanysa-Hanzę-Hansa-Amfiktiona do Poznania, gdzie ten zbudował rozebraną przez Prusaków wielką farę ROMAŃSKĄ. Chęsa obronił się dopiero w Pradze, gdzie wzniósł sobie Najwspanialszy grobowiec w postaci rotundy hradczańskiej. Wnioskowałem, że pamiątką tej wojny są Wały Śląskie Erychtonosa i Łużyckie Chęsy, jakie utraciły sens taktyczny po wprowadzeniu wieży oblężniczej-HULAJPOLE. Znaczyłoby to, że mur ceglany starówki płockiej zbudował Zelnik lub Posejdon. Na dziedzińcu klasztoru benedyktynów płockiego zamku Biskupiego znaleziono zniwelowany piec STALONICZY i zjedzone szczątki 12-letniej dziewczynki z powodu "głodu oblężniczego. Nie wiadomo jednak, czy było to oblężenie przez Zelnika czy Posejdona?

...
http://www.wandaluzja.com/?p=p_233&sNam ... e-kremliny


Wnuk Jura-Uranosa, Chejron z Płocka odesłał Erychtonosa na Bałkany i uzależnił syna Chęsy Trytona w Bohemii perspektywą uzyskania lewego brzegu Renu, a sam zajął Jultandię i Brytanię. Tryton podjął więc budowę wspaniałych romańskich katedr nadreńskich: w Moguncji, Wormacji i Spirze, gdy Chęsa po zbudowaniu katedry w Viborgu podjął budowę STONEHENGE jako postumentu drewnianej nadmgielnej wieży nawigacyjnej i meteorologicznej. Kamienne Stonehenge jest datowane Drewnianym Stonehenge nad Avonem, gdzie po raz Ostatni ZMIENIANO pale w połowie III tysiącl. pne.

Aneksje lewego brzegu Renu przez Trytona a Brytanii przez Chejrona została jednak skontrowana przez Tartess-Tanger sprowadzeniem z Ameryki Egejów i Hellenów, których Tartess zakwaterował we Włoszech i Brytanii. Chejron wycofał się na Jutlandię, gdzie podjął budowę katedry i kanału Ribe, ale z Włoch uderzył na Bohemię Prometeusz a na Nadrenię jego syn Deukalion. Jako protektor Trytona wystąpił Chejron, który wyprawił się do Bohemii, ale ponósł klęskę i został przykuty do pęgierza na Chojniku. Wobec tego do Bohemii wyprawił się Łabą Posejdon, który rozgromił Prometeusza, pojmał go i przykuł w miejsce Chejrona, każąc mu wycinać co jakiś czas kawałek ciała, które zabliźniało się, tak że ten stał się żywym preparatem anatomicznym. Egejowie znad Renu musieli uciekać na Morze Północne, i stąd mumia Indianina ANDYJSKIEGO w kościele k. Oslo. Nazwa Kolonii może pochodzić od DeuKALIONA.

W ten sposób Posejdon pozbył się rywala do tytułu Pana Oceanów i opanował KILKA metalurgii oraz podjął budowę POSONIUM-Poznania, żeby ich strzec.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_218&sNam ... eteomachia
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 14 gru 2014, 01:11

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:...
Foroneusz-FRANCJON – w imieniu Pragi z KROKOWA – anektował lewy brzeg Renu dla przeniesienia metalurgii brdeneńskiej do szwajcarskiej rudy i westfalskiego węgla. Zbudowali nad Menem KUŹNICE i budowali miasto JAKIEGO NIE BYŁO I NIE BĘDZIE, które nazywa się Kolonią, z Najwspanialszym Pałacem Cesarskim. Tartess-Tanger, który zniszczył już Chejrona i Trytona sprowadzeniem z Ameryki Egejówi i Hellenów, poszczuł znowu na Foroneusza Hellenów, którzy go zabili i zajęli Kolonię - ale metalurgii żelaza nie dostali.

Asklepios i jego syn Machaon zawarli pokój z ojcem Foroneusza Innachosem, demonstracją czego była kopia Najwspanialszego pałacu kolońskiego w Płocku. Ten NPCes został rozebrany przez mieszczan kolońskich po sprzedaniu przez nich Henryka IV niesfornemu synowi, bo odpowiedział im CO CESARSKIE CESARZOWI, a w Płocku runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy z powodu nieszczelnego wodociągu.

Jak piszą nasi przedjezuiccy historycy to nazwa Mazowsze pochodzi od aMAZONEK, co oznacza, że zamek Jak Marzenie w Płocku nazywał się aMAZONEM. Na filmie "Germanowie" była mowa, że odkryte w Kolonii "rzymskie pretorium" miało nadreńską fasadę 180 m - dłuższą od rzymskich pałaców cesarskich - co kojarzy się z onym Najwspanialszym Pałacem Cesarskim Karola Wlk. Żądałem badań dendrologicznych przy wymianie pali fundamentowych w Malborku a teraz pouczono mnie, że Zamek Krzyżacki w Malborku jest NAJSTARSZYM ZAMKIEM CEGLANYM w Europie - wobec czego zamek Średni byłby budowany na module I piętra Amazona.
...
http://www.wandaluzja.com/?p=p_287&sName=wojna-bogow
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 15 gru 2014, 16:26

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:...
Ptolemeusz (ok. 100-168) przedstawia Europe Środkową PRZED traktatem w Gubinie w r. 174, na mocy czego Goci wynieśli się na prawy brzeg Wisły. Go-PŁO czyli Orle lub Sokole Gniazdo, jak nazywano zamek Królewski, dało nazwę Płocku.

W początku ery Wandalowie sprowadzili ze Skandynawii Swewów, którzy udając osadników skandynawskich zdobyli Pragę i „tuż obok położoną potężną fortecę”. Zamach na Marboda się jednak nie udał więc Skandynawów zakwaterowano w Kołobrzegu, który nazwano GOTISSKANDZA. Neron wysłał Droga Śledziową misję do tych Gotów jako Kupiecką obiecując przewiezienie na Pomorze stu tysięcy Skandynawów i uzbrojenie ich – co było osnową I wersji Quo vadisa, wykupionej i ocenzurowanej za Nobla i milion rubli by nie dostał się Tołstojowi.

Plan Nerona zrealizował w wojnie germańskiej Domicjan; Skandynawowie zajęli Wielkopolskę, ale Śląsk ocalił wódz Dziadoszan-Hasdingów z Legnicy Wyzymir. To spowodowało napływ Skandynawów Drogą Śledziową do naddunajskiej Bohemii. Ptolemeusz przedstawia więc SKANDYNAWSKĄ WIELKOPOLSKĘ, gdy Poznań nazywał się WIRITION a Bydgoszcz SKURGON, zaś Płock ASKAUKALIS czyli Leszkowa Skała, bo Leszek Złotnik zdobył tam w r. 490 pne skarbiec scytyjski i ustanowił STOLIM, jak nazywał się po kaszubsku Sejm. Potem zaś ten Stolim przeniósł do pałacu Szreniawy w Kielcach, obecnie Biskupiego.
...
http://www.wandaluzja.com/?p=p_297&sNam ... -bydgoszcz
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 15 gru 2014, 22:09

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:... Ostatni GEO-Special (01/2004, s. 160-61) zamieszcza artykuł "Der Himmel ist eine Scheibe – Nach umfangreichen Untersuchungen ist es Wissenschaftlern gelungen, einen Teil der Geheimnisse der Nebrascheibe zu Lueftern". Artykuł potwierdza mój wcześniejszy domysł, że na dysku jest zapisany CZASOKRES: początek III – połowa X 1713 pne – wobec czego dysk jest UNIETYCKI czyli Albański a nie pragermański, gdyż Skandynawowie zyskali dolną Łabę w Asgardzie-Kijowie po r. 1628 pne. [BREAK] Bronisław Gierlach, ŚWIT MAZOWSZA, Iskry Warszawa 1984

Jest to próba zdyskontowania sprawozdania badań archeologicznych w Płocku, ogłoszonych przez Prof. Włodzimierza Szafrańskiego: "Płock we wczesnym średniowieczu, Ossolineum 1983, pod firmą Instytutu Historii Kultury Materialnej PAN."

10 lat przed wydaniem tej książki miałem propozycję pisania u Prof. Szafrańskiego pracy doktorskiej, gdyż nie miał komu pozostawić Płocka, ale odmówiłem, gdyż rządziła tam Petrochemia, więc najpierw próbowali by mnie przekupić a potem zepchneli ze skarpy. Prof. Szafrański pogratulował mi SPROWADZENIA ATLANTOLOGII NA GRUNT ARCHEOLOGICZNY przez interpretację megalitów na Bahamach jako plażowych portów wielorybnictwa amerykańskiego, ale dla mnie relacja Platona odnosi się do Tartessu-Tangeru, co potwierdziły badania Witezi.

Ponieważ awanturowałem się w sprawie Wielkiego Wawelu w Płocku czyli aMAZONA-Mazowsza więc próbowano zastąpić Płock Wyszogrodem. BG pisze, że ze względu na późną metrykę Płocka wydaje się, że ośrodkiem kultu wielkoplemiennego był Wyszogród, a następnie, pod koniec pogaństwa w X w., Płock (s. 90).

BG zastępuje Płock Wyszogrodem nie bez kozery, bo podczas badań w Wyszogrodzie odkryto na zachód od zamku BRUKOWANĄ drogę, a w miejscu jej styku z kręgiem megalitycznym Grób Budowniczego. Odkryto też ołtarz w postaci sześcianu z 7 płyt granitowych połupanego uprzednio monolitu, co zdaje się być przykładem megalitów POLIGONALNYCH: najpierw łupano je i obrabiano a potem składano na nowym miejscu.

Na bruku odkryto też 2 sierpy żelazne, zakopane przy budowie zamku kultury amfor kulistych czyli Szreniawy, co ja interpretuję tak, jak znalezione przez specjalistę od kultury pucharów lejkowatych, Prof. Wojciechowskiego, 9 dłut stalowych w sobótczańskim kamieniołomie granitu – że zostały porzucone przy UCIECZCE. W Wyszogrodzie powinno to być jesienią, gdy sierpy przykryły liście, a potem zdobywcy zakopali sanktuarium megalityczne i drogę – która po zniszczeniu mostu na Wiśle nie była potrzebna – gdyż budować tam zamek STRAŻNICZY, ale zadowolili się zameczkiem kultury amfor kulistych. Zakopanie sanktuarium megalitycznego było ZLIKWIDOWANIEM GO dla miejscowej ludności.

Ta zmiana planu świadczy o zmianie sytuacji politycznej i przeniesieniu planowanej budowli na Cytadelę warszawską. BG pisze, że podobny system odkryto w Ujazdowie, gdzie w bruku kręgu megalitycznego znaleziono fragment twarzy posągu granitowego. Może to być fragment statuy z ogrodu zamku ujazdowskiego, która to nazwa jest uważana za bałtyjską czyli PRZEDARYJSKĄ, tj. sprzed r. 2600 pne, wobec czego mógł to być posąg Gereona, który zdobywcy wywlekli, odłupali głowę i potoczyli ją do kręgu megalitycznego, gdzie ją pokruszono – jak profanowanie głowę Attyli z wandalskiej świątyni, która jest dziś kościołem św. Antoniego we Wrocławiu.

Taki posąg powinien stać w zamku ujazdowskim. BG pisze, że w r. 1262 książęta mazowieccy obchodzili w Ujazdowie noc Kupały wyraźnie w kręgu megalitycznym. W nocy na Ujazdów napadli Litwini i Rusini, którzy jednego księcia ścieli a drugiego uprowadzili, powtarzając to w Płocku, gdzie jednak księżna broniła zameku Królewskiego do przybycia Bolesława Wstydliwego – co świadczy, że kromlechy zniszczono dopiero w średniowieczu.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_248&sNam ... ow-z-asami
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 15 gru 2014, 22:57

Wiele z tych cytatów się moze powtarzać ale wciąż wnoszą jakieś niuanse do całokształtu:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:... Założenie cywilizacji bliskowschodniej było skutkiem Wojny Bogów w XXXXVII w. pne, wyłożonej w PROMETEOMACHII. Tryton z Pragi anektował lewy brzeg Renu a Chejron z Płocka Brytanię, czego pamiątką są ROMAŃSKIE KATEDRY NADREŃSKIE i STONEHENGE. Tartess skontrował to sprowadzeniem z Ameryki Egejów i Hellenów, którzy wygnali Chejrona z Brytanii a Egejów zakwaterowani we Włoszech, którzy rozgromili Trytona w Czechach. Wobec tego Chejron popłynął Łabą na Wełtawę, ale został również pobity i uwięziony. To dało Jutlandię Posejdonowi, który popłynął również do Czech, gdzie pojmał Prometeusza i przykuł do pręgierza na Chojniku.

Na tym jednak nie koniec, bo wnuk Posejdona z Poznania Foroneusz również anektował lewy brzeg Renu w imieniu Pragi, wobec czego Tartess najął ponownie Hellenów, którzy Foroneusza zabili. Pamiątką tego jest WSPANIAŁA KOLONIA, gdyż Praga i Foroneusz chcieli przenieść metalurgię brdneńską nad Ren, gdzie była szwajcarska ruda i westfalski węgiel. ...
http://www.wandaluzja.com/?p=p_251&sNam ... do-jozuego
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 16 gru 2014, 19:38

Poniższy fragment wspomina o Płocku więc go tu zamieszczam jednak stanowi on część większej "historii", którą zamieszczę w odpowiedniejszym miejscu :lol: :

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:Historię Architektury trzeba zaczynać od Stonehenge, jako efektu megalitycznego Płocka – tak jak architektura egejska była efektem megalitycznego Hradczanu. Potem idą Piramidy imperializmu Starego Państwa, który powstał dzięki zdobyciu stalownictwa Kieleckiego przez kulturę pucharów dzwonowatych. Potem jest Babilon Hamurabiego z wieżą Babel a kilka wieków później HETYCKI Artemizjon w Efezie, który stał się wzorem architektury Greckiej. Najwspanialszym pałacem mykeńskim był zaś pałac Pelopsa z Poznania i Hiperdomeii w Pylos na Peloponezie.

W X wieku powstała Świątynia Salomona, która PRZEGRAŁA z rówieśną Świętą Zofią w Troi na Złotym Rogu jako mauzoleum EURYDYKI. To przebił dopiero pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii, przeniesiony do Aleksandrii Trojańskiej, którą zaczęto zwać KONSTANTYNOPOLEM, czemu Rzym swymi najwspanialszymi dziełami w postaci Colosseum czy pałacu Dioklecjana w Splicie nie sprostał.

Niemcy o architekturze Kolońskiej to ANI ME ANI BE ANI KUKURYKU. Dopiero ja wytłumaczyłem im, że to architektura Pragi i jej męża Foroneusza z Wrocławia, którego zabili Hellenowie. W tej architekturze był Najwspanialszy Pałac Cesarski Karola Wlk na Oversburgu w Kolonii, który rozebrali mieszczanie po SPRZEDANIU cesarza Henryka IV jego niesfornemu synowi. Dla nas jest to ważne, gdyż syn Asklepiosa ze Lwowa Machaon zbudował duplikat tego pałacu w Płocku na terenie zoo, jako manifestację Pokoju z Posejdonidami.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_283&iPageContent=3
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 16 gru 2014, 20:58

Juliusz Prawdzic-Teel pisze:18. SCYTOWIE i Leszek Złotnik

Obrazek Mapa grecka z 550 pne, po łacinie

Słowianie wchodzą do historii powszechnej w Wojnie Scytyjskiej Herodota. Napisał on, że zamknięte tamą w Żurawnie powyżej Halicza jezioro, z którego wypływał Tyras-Dniestr, rozgraniczało Scytów i Słowian, których nazywa Neurami. Nazwa ta może pochodzić od Góry Narad w Poznaniu, gdzie był Sejm.

Herodot uwzględnia 2 relacje z wojny scytyjskiej w l. 513-510 pne, które są pozornie sprzeczne, ale dotyczą różnych teatrów wojny. Scytowie rozesłali poselstwa do swych sąsiadów z prośbą o pomoc, na co Sejm słowiański odpowiedział odmownie, gdyż sprowokowali Persów okupacją Azji Mniejszej – ale kryła się za tym przyjaźń dla Persów i wrogość do Greków jako sojuszników scytyjskich.

Dariusz rozpoczął wojnę jak Cyrus wpłynięciem floty na GERROS (Wołgę) i budową nad jej dolnym zachodnim brzegiem systemu twierdz, czym sprowokował Sarmatów, którym Scytowie oddali zimie między Wołgą a Donem. Wobec tego Persowie przewlekli flotę na Don i popłynęli na Dniepr, ścigając flotylle scytyjske do Pińska, gdzie Scytowie przez zerwanie tamy zatopili 2 armie perskie. Dariusz poleciał do GELONOSU-Halicza błagać Agatyrsów karpackich o pomoc dla zaatakowanych przez Scytów Słowian, ale ci stali dumnie z bronią u nogi, aby po klęsce Słowian skapitulować bez walki. Wobec tego flota perska musiała płynąc na Dunaj, żeby bronić przed Scytami Tracji.

Ślady walk scytyjsko-słowiańskich są tylko w Polsce zachodniej i północnej, czyli że Słowianie cofnęli się przed Scytami – ale jeśli Niemcy uważają walki w Stalingradzie i Warszawie za najbardziej zacięte to te były Ponadto. Scytowie zdobyli Płock, gdzie umieścili ewakuowany z Kurska skarbiec.

Scytowie podbili ziemie do Dunaju i Łaby, i zawarli sojusz z Etruskami w celu likwidacji metalurgii nadreńskiej, przerabiającej w zamkach nadreńskich spławianą rudę szwajcarską. Wymagało to dowozu żelaza i STALI z Kurska drogą wodną Prypeć-Bug-Wisła-Noteć-Warta-Hawela-Łaba, a podobnie powinni robić Etruskowie z Mediolanu, którzy musieli przy tym handlować stalą kurską, którą dowożono Dunajem.

Okupacji scytyjskiej nie było na Pomorzu, ze względu na sojusz Kaszubów z Sarmatami, których się Scytowie bali. Kaszub Leszek Złotnik ożenił się z Sarmatką a w czasie bitwy pod Maratonem zdobył z partyzantami skarbiec scytyjski w Płocku – co musiało ubawić Sarmatów, którzy uważali Scytów za zbuntowanych antyfeministycznie rodaków, którzy się w służbie asyryjskiej rozbisurmanili. Rekonkwistą Leszka Złotnika jest kultura wschodniopomorska.

Jest legenda, że Płock był STOLICĄ AMAZONEK czyli Sarmatów, co łatwo wyprowadzić od aMAZONÓW a średniowieczna historiografia europejska podaje wersje o MIEŚCIE KOBIET na Mazowszu. Wynikało to z BABSKIEGO MONOPOLU ZŁOTA, przejętego przez Słowian od Sarmatów a w Płocku był skarbiec scytyjski, sarmacki, wandalski i polski. Naruszewicz pisze, że Płock został założony przez MASSAGETÓW, pobratymców huńskich – myląc Hunów z Scytami. Pokrewni Scytom Massageci czyli Sarmaci mieszkali początkowo w Mongolii, więc wyruszając na zachód mogli oddać ziemię Hunom czyli Turkom. Byli jednak ludem nie tureckim a indoirańskim.

W czasie Aleksandra Macedońskiego Sarmaci, jako sojusznicy Persów, podbili sprzymierzonych z Macedończykami Scytów i doszli do Wisły. Zdominowali oni na pewien czas Europę, zwłaszcza dzięki swym dziewiętnastowiecznym obyczajom, co przejawiało się tępieniem krwawych ofiar, małżeństwem partnerskim i sądami społecznymi – z której to racji w Polsce pozostała tęsknota za rządami sarmackimi. Naruszewicz pisze, że Massageci najpierw osiedli na Mazowszu (prawobrzeżnym) jako zdobywcy a potem sami ulegli Słowianom. Od nich wyprowadzał też nazwę MAZOWSZE.

Archeolodzy popełnili na płockim zamku Biskupim błąd, który ich degraduje, gdyż publikują KAŁUŻE W WYKOPACH LESSOWYCH, gdy wiadomo, że nieszczelność wodociągu była powodem upadku zamku Królewskiego do Wisły.

Leszek Złotnik urzędował w Krakowie na zamku Gereona GARGAMELLA, który był dużo większy od Wawelu.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_259&sNam ... ek-zlotnik
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7733
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 403
Podziękował: 14152 razy
Otrzymał podziękowanie: 13790 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 17 gru 2014, 10:14

O Płocku ,jako miejscu mocy, pisał chyba na starym forum Dariusz . Podobno jest tam czakram . Nie chce mi sie szukac ,ale podam link .Szukajcie a znajdziecie kolego abcd ;)

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=202.0
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 17 gru 2014, 15:40

Tak, dziękuję.
Czytałem to już ale nic tam nie wspomina o tak "przedwiecznym" istnieniu tego miasta.
Nim trafiłem na materiały Juliusza gdzieś zaczytałem, że Kraków jest starszy od Rzymu i w doniesieniach p. Juliusza owe pogłoski znajdują potwierdzenie, ba, nawet Płock zdaje się być starszy od Wrocka, mniej więcej równorzędny z Krakowem, choć chyba nie za wiele.
Natomiast Koszalin, który do tej pory nasza historia jawiła najstarszym polskim miastem, plasuje się dość daleko za tymi trzema miastami. :lol:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 17 gru 2014, 15:48

Tu mamy doprecyzowanie, kiedy Leszek Złotnik zdobył skarb scytyjski w Płocku:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:VI. Najazd scytyjski i Leszek Złotnik

W czasie wojny scytyjskiej Dariusza Wielkiego w l. 512-510 pne Scytowie, cofając się przed armią perską, dokonali podboju Słowian kultury łużyckiej. Podbojowi scytyjskiemu nie uległo Pomorze Wschodnie, prawdopodobnie z powody sojuszu z Sarmatami, których się Scytowie bali. Pasuje tu postać Leszka Złotnika, który jako sojusznik Sarmatów, przeprowadził rekonkwistę antyscytyjską. W historiografii przedjezuickiej Leszek Złotnik występuje jako wódz partyzantki antymacedońskiej, ale chodzi tu o partyzantkę antyscytyjską.

Jeśli mam rację to tryumf Leszka polegał na wykorzystaniu partyzantki antyscytyjskiej do zdobycia skarbca scytyjskiego w Płocku w r. 490 pne. Jego ekspansja jest czytelna archeologicznie jako kultura wschodniopomorska.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_268&sNam ... za-slowian
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 17 gru 2014, 18:23

W jednym z powyższych postów stwierdziłem, ze Warszawa jest szczeniakiem w porównaniu z Płockiem , jednak muszę zwrócić honor temu miastu, bo z lektury Wnadaluzji wynika, ze jednak jest trochę starsza niz sądziłem:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:Po zbudowaniu Gotyckiego Torunia trzeba było budować gotyckie Chełmno itd, gdyż gotyk jako Konstruktywizm Ceglany pochodzi z bardzo głębokiej starożytności, jak POWTÓRZYŁA ostatnio Lincoln & Spółka. Po usypaniu Wzgórza w Kałdusie ok. r. 2700 pne zamku tam jednak nie wymurowano, bo Serenowie kultury amfor kulistych podjęli budowę Warszawy.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_270&iPageContent=2

Mimo wszystko i tak jest przynajmniej o połowę młodsza, jednak nie taki z niej szczeniaczek.
Pomimo wszystko bardzo zastanawiającym jest fakt jej braku na młodszych mapach, również tych pochodzących już z czasów jezuickich.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 17 gru 2014, 21:06

Wracamy do Płocka, teraz bardziej w kontekście archeologicznym, równie ciekawym:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:Osobliwością Norymbergii jest Podwójna Kaplica zamkowa, która ma bliźniaka na zamku w Chebie. Nie były to jednak kaplice a WARTOWNIE. Sprawą Niemców jest stwierdzenie, czy jest to architektura KOLOŃSKA, bo wg ikonografii to w tej architekturze był pałac na zamku Królewskim w Płocku aMAZON, który runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy. Był to boźniak Pałacu Cesarskiego w Kolonii jako TRAKTATOWY – wobec czego byłby to traktat Foroneusza z Machaonem, synem Asklepiosa ze Lwowa? który zbudował ten pałac Imperialny Wystawowo: Przed tym pałacem Książęta Ruscy ZDEJMOWALI KOŁPAKI.

WARTOWNIA nie jest najstarsza dająca się uchwycić systemowo budowlą w Norymberdze, bo kaplica Eucharystyczna winna być budowana wcześniej – sądząc po pazurach kolumny. Najstarszym zaś obiektem architektonicznym Kolonii jest Maria na Kapitolu, która ma kopię w postaci kościoła II w Betlejem. Było to jedynym kryterium chronologicznym Architektury Kolońskiej, ale ja wprowadziłem II - w postaci Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego Karola Wielkiego na Oversburgu jako bliźniaka pałacu Królewskiego w Płocku. Zamek Średni w Malborku został zbudowany wg modułu I piętra płockiego aMAZONA. Ponieważ Niemcy na temat Architektury Kolońskiej ANI ME ANI BE ANI KUKURYKU to ja wniosłem, że Wspaniała Kolonia została zbudowana przez Pragę i Foroneusza, ale dlaczegoż w takim razie zachowała się stara nazwa od Deukaliona, który zbudował prawdopodobnie tylko Marię na Kapitolu? – Otóż dlatego, że Hellenowie, którzy Foroneusza zabili, powrócili do nazwy starej.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_272&sNam ... -niemiecka
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 18 gru 2014, 21:31

Nie będę wyodrębniał nic co dotyczy tylko Płocka, a wkleję cały artykuł, bo ... wielce ciekawy:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:27. ARCHITEKTURA POLSKA

Prometeomachia

Jeszcze Krok zbudował zamek Gross Comburg w Schwaebisch Hall, syn Chęsy Tryton anektował lewy brzeg Renu, gdzie zbudował wspaniałe romańskie katedry nadreńskie a syn Chronosa Chejron z Płocka anektował Brytanię, gdzie zbudował Stonehenge – prawdopodobnie jako podstawę wieży nadmgielnej dla obserwatorium synoptycznego. Jednak Tartess sprowadził na to z Ameryki Egejów, których zakwaterował we Włoszech, i Hellenów, których zakwaterował w Brytanii.

Hellenowie wypędzili Chejrona z Brytanii a Egejowie Trytona z Bohemii, wobec czego Chejron, który zbudował katedrę w Viborgu i budował w Ribe, popłynął Łabą przeciw Prometeuszowi, ale został pobity i przykuty do pręgierza na Chojniku. Wobec tego do Bohemii wybrał się Łabą Posejdon, który już w Ameryce walczył z Prometeuszem, którego teraz pojmał i przykuł do pręgierza w miejsce Chejrona – koronując się tym na PANA OCEANÓW.

Posejdon wybrał na stolicę Poznań, gdzie zbudował sobie pałac w postaci zespołu dominikańskiego. Posejdon budował za Tymoteuszem z Wrocławia CEGŁĄ a jego świątynie zachowały się jako kościoły TARGOWE. Jest takich kilka, we Wrocławiu, Płocku, Cieszynie, Krakowie, Sandomierzu czy Zawichoście.

Niemcy nazywają gotyk nadwiślański krzyżackim, co jest nonsensem, gdyż architektura krzyżacka jest WTÓRNYM ROMANIZMEM bazylikowym, a gotyk halowy został potępiony na milenijnym zjeździe Gnieźnieńskim, wobec czego należy go datować PRZED ROKIEM TYSIĘCZNYM.

Starszy syn Posejdona, Buzyrys, został rozgromiony przez Asklepiosa ze Lwowa, który zdobył Wrocław lewobrzeżny, budując tu kościoły św. Doroty przy Świdnickiej i Mariacki na Piasku. Asklepiosa skontrowano politycznie zaślubinami królowej Pragi z Foroneuszem, synem Innachosa a wnukiem Posejdona, wobec czego Asklepios cołnął się za Wisłę, gdzie zbudował Wspaniały Toruń dla metalurgii powiślańskiej, w odpowiedzi na co Ajgialos-Ogiges zbudował Wspaniały Gdańsk dla metalurgii kaszubskiej.

Praga i Foroneusz anektowali lewy brzeg Renu, gdzie wznieśli miasto JAKIEGO NIE BYŁO I NIE BĘDZIE oraz Najwspanialszy Pałac Cesarski na Oversburgu w Kolonii, którego TRAKTATOWĄ kopią był pałac na zamku Królewskim w Płocku; dzieło syna Asklepiosa, Machaona.

Gdy Hellenowie zabili Foroneusza w Koblencji to ojciec Foroneusza, Innachos z Wrocławia, zawarł pokój z Tartessem, na mocy czego przybyli do nas muratorzy iberyjscy, przynosząc liść AKANTU, który zdobił srebrne głowice krypty II katedry wrocławskiej. Powstała ona po zburzeniu katedry I, matki Pana. Wrocławską katedrę II jako CEGLANĄ wypada przypisywać Tymoteuszowi.

Gdy we Włoszech Set zamordował Ozyrysa to córka Pragi i Foroneusza Śnieżka ogłosiła protekcję nad nieletnim Horusem przysyłając mu jako protektora swego młodszego brata Apisa, który pomagał w budowie obecnej katedry weneckiej. Katedra ta jest o wiek młodsza od I ceglanych kościołów w Polsce, co dezawuuje Cegłę Lombardzką na rzecz Duńskiej czyli Zelnika, który wygląda na Roześmianego Jerzego R. Nowaka. Wygnany Set uciekł pod protektorat Kara z Krakowa i zbudował prawdopodobnie zamek Książęcy w Opolu. Potem udał się z Karem i Apisem nad Marmarę, gdzie zbudował Hissarlik, gdy Kar budował Troję na Złotym Rogu a Apis Wspaniały Kijów oraz Nowogród Wlk. Wobec tych dzieł katedra II we Wrocławiu jest skromna.

W Poznaniu zrobiono tylko wykopy do ROZBUDOWY katedry I – bo fundamentów i negatywów katedry II nie znaleziono – po czym katedrę I rozebrano i zbudowano OBECNĄ, jakoby przez warsztat z Lubeki? Było jednak inaczej, bo to katedrę w Lubece budował warsztat z Poznania na podstawie sojuszu powróconego z Nowogrodu Wlk Lyrkosa ze Stafylosem, dzięki czemu Lyrkos zbudował OBECNĄ katedrę poznańską oraz Wspaniały Szczecin a Stafylos LUBEKĘ.

Pisano, że przy budowie metra w Yenicapi na południowym brzegu Stambyłu odkryto NAJSTARSZY PORT ŚWIATA. Kilkadziesiąt statków miało być zasypanych RÓWNOCZEŚNIE, co suponuje likwidację portu. Największe statki MORSKIE w Yenicapi mają 25 m, co znaczy, że port został ZAKOPANY w związku z budową Troi na Złotym Rogu, gdy port przeniesiono do Karasu. Podstawą systemu urbanistycznego Troi był wodociąg Skamander w Karasie, skąd wodę dostarczano SZTOLNIAMI, czyli że Achilles z Hektorem ganiali się wokół fortu wodociągowego, widocznego z MONUMENTALNYCH murów Troi.

Badacze portu w Yenicapi mają OBOWIĄZEK porównać go z również zakopanym czy zasypanym przez piaski portem w Safadzy. Wnioskowałem, że w Safadzy – gdzie odkopano statki budowane w LIBANIE – zakopano flotę Izydy, która ZAŁOŻYŁA EGIPT przez rozkołkowanie floty w Port Saidzie i przewleczenie desek do Wlk Jeziora Gorzkiego, które było zatoka Morza Czerwonego, aby uderzyć na Nil drogą tebańską pozostawiając okręty w Safadzy.

Ma to związek z architektura polską, gdyż wg tradycji Troję budował Syn Posejdona, gdy Kar z Krakowa był prawnukiem Posejdona z Poznania. W tym czasie jego młodszy brat Apis budował Kijów i Nowogród Wlk.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_97&sName=prometeomachia
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 18 gru 2014, 22:38

Niejako ciąg dalszy, którego również nie skracam:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:27. ARCHITEKTURA POLSKA

My, Słowianie

Ok r. 2700 p.n.e. Zeus z Poznania i Wrocławia (lubońska grupa kultury pucharów lejkowatych) zbyt natarczywie zalecał się do Hery z Pragi, że ta wysłała Herkulesa, który rozgromił Zeusa. Zeus przebudował prawdopodobnie stary zamek w Helsingorze na współczesny HAMLETA oraz zbudował w tym stylu zamki Gryf i Grabowiec na Wałach Chrobrego gdzie - przez połączenie drewnianą arkadą, szkloną w niepogodę - odbyły się obchody Milenijne.

Doszło jednak do zgody między Zeusem a Herą, ale ta popełniła fatalny błąd wysyłając Heraklesa do Iberii, co wykorzystał Tartess wysłając na Jutlandię amerykańskich Serenów, którzy dokonali z Bornholmu inwazji Pomorza. Zeus pobił wprawdzie Serenów na Woliniu, gdzie zginął Wandaluz, ale tegoż następca Szreniawa zawarł sojusz z Egipcjanami z Wenecji, którzy jako kultura pucharów dzwonowatych PODBILI EUROPĘ tworząc imperializm Starego Państwa.

Nasi przedjezuiccy historycy twierdzili, że Płock był stolicą Amazonek, które jako Massageci i Moskowie z zamki aMAZON – od których pochodzi nazwa MAZOWSZE – podbili Azję i wrócili jako Sarmaci. To można tłumaczyć zamkiem Królewskim w Płocku, który był bliźniakiem Najwspanialszego Pałacu Cesarskiego Karola Wlk na Oversburgu w Kolonii jako TRAKTATOWEGO między Pragą i Foroneuszem a Machanonem ze Lwowa. Ponieważ imię Machaon jest greckie a on Grekiem nie był więc mógł się nazywać przed transfonimią aMASSONEM, od czego powstał pałac aMASSON, co przetrwało w angielskim AMASING czy arabskim Almanzorze. Wandalowie nazwali jednak Płock GOPŁEM czyli Orlim lub Sokolim Gniazdem, od czego urobiono germańskich Gotów i Gepidów, gdyż GOT – jak wykazywali lingwiści szwedzcy – nie jest nazwą germańską i pochodzi prawdopodobnie z Mazowsza. Wniosek z tego jest taki, żę zamek Gopło, który runął do Wisły podczas przebudowy renesansowej, nazywał się aMAZON, co przetrwało jako Mazowsze.

Serenowie kultury amfor kulistych podzielili się na ziemiach polskich na 3 części: Słowian z metalurgią kaszubską; Amazonów z metalurgią powiślańską i Ariów ze stalownictwem kieleckim. Uważam, że ma to odbicie architektoniczne, nie tylko w postaci zamków mazurskich jako „amazońskich”, których podstawą finansową był bursztyn kopalny jako kadzidło świątynne, którego monopol zlikwidowali Saba z Salomonem.

W Kałdusie k. Chełmna i Wyszogrodzie mazowieckim zbadano wielkie prace ziemne. W obu wypadkach chodziło o budowę ZAMKÓW, co jednak zarzucono. Ponieważ NADSYPANIE góry Zamkowej w Kałdusie datowano, zgodnie w Polsce i Niemczech na 2700 lat p.n.e., więc twierdziłem, że miało to związek z najazdem Serenów kultury amfor kulistych na grecką kulturę pucharów lejkowatych. W takim razie po śmierci Wandaluza Szreniawa, który mógł nazywać się SeRENIAWĄ, podbił Kujawy i Powiśle, gdzie podjął budowę zamku w Kałdusie, ale po nadsypaniu góry opanował Płock więc potrzebny my był zamek w Wyszogrodzie dla podboju STALOWNICTWA kieleckiego.

Nim przystąpiono jednak do budowy zamku w Wyszogrodzie stanął traktat z Egiptem, na mocy którego Serenowie wycofali się za Pilicę więc NIEPOTRZEBNY już Wyszogród opuszczono, jak Kałdus. Archeolodzy znaleźli tam ZAKOPANY krąg megalityczny, grób Budowniczego i 2 sierpy na zakopanej BRUKOWANEJ kocimi łbami drodze do urwiska Wisły. W Kielcach odkopano natomiast megalit z rytem, który ma analogię tylko w stanie Utah, a ja doszedłem do wniosku, że takich megalitów powinno być zakopanych wokół Kielc w miejscach widokowych co najmniej ze 20.

Mym II wnioskiem do Kielc jest pałac Biskupi, który zdaje się być Szreniawy, bo nie został ukończony, gdzyż Serenowie wycofali się za Pilicę i podjęli budowę zamku UJAZDOWSKIEGO – ale już w Zgodzie z miejscową kulturą megalityczną, która była tam odprawiana do r. 1262. Nie godzę się, że Ujazdów jest nazwą bałtyjską, bo Bałtów nigdy tam nie było, ale raczej CENZURĄ "chujowego zamku", jak to tłumaczył Marszałek Rokossowski.

Na tym jednak nie koniec, bo po wybuchu powstania antyegipskiego na lewym brzegu Dunaju gubernator k'OZYRYS-Kazimierz wezwał Serenów z Kujaw, którzy dokonali okupacji Bohemii. Za powstańcami okazali się stać Posejdonidzi poznańscy, którzy przekonali Serenów, żeby porzucili Egipcjan (kultury pucharów dzwonowatych) i wzięli stalownictwo kieleckie.

Ewakuowani z Bohemii Serenowie utworzyli kulturę trzciniecką z granicą na górnej Warcie, którą spławiano węgiel cieszyński dla metalurgii kaszubskiej i weszli w konflikt o wegiel sokalski z Amazonami, którzy rozbudowywali MOSKWĘ. Pamiątką tego jest zamek w Janowcu, którego pierwotną nazwę SEROKOMLA uważa się za sarmacką, ale bardziej pasuje na Dom Serenów, czyli że nazwa byłaby o 2 tysiące lat starsza. Równocześnie z Janowcem budowano Baranów a megalityczną cytadelę w Kazimierzu Dln rozebrano jako alternatywę Janowca. Powstała w ten sposób "alternatywa węglowa" dla stalownictwa kieleckiego: Cieszyn-Sokal, dawała szansę dyplomatyczną posejdonidom poznańskim, od których my jesteśmy Dziećmi Posejdona. - Żeby opanować zwyciężców wyrobili im RODOWÓD - na szczęście nie od Abrahama.

Ta chronologia wynika z kwalifikacji I fazy zamków krzyżackich jako SEREŃSKO-AMAZOŃSKICH. Rozebrany przez Serenów zamek w Kruszy Zamkowej w Inowrocławiu, w pobliżu którego odkryto Grób Księżniczek, poległych prawdopodobnie w walce z najeźdźcami, jest dużo starszy.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_184&sName=my-slowianie
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 19 gru 2014, 21:34

Ciekawostka dotycząca pałacu w Płocku, o którym nigdy bym nie pomyślał, ze to dzisiejsze więzienie:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:Nie mogę znaleźć dzieł architektonicznych odnoszących się do budowy wschodniego skrzydła Wawelu oraz do budowy Skarbca łagiewnickiego w Kruszwicy przez Popiela I Gnuśnego. Jest tylko zamek GOCKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku, budowany jakby przez ETIOPCZYKA? Pałac Popielidów w Płocku był na Starym Mieście, który Władysław Herman – po zbudowaniu pałacu, który jest obecnie WIĘZIENIEM – dał Ottonowi z Bambergu na SZKOŁĘ. Syn Gnuśnika, Ludwik Lebediusz, który w 830 r. rozgromił nad Wołgą Ordę Turecką był jednak wielkim budowniczym.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_99&sName ... -piastowie
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 22 gru 2014, 17:33

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:30. POLSKA POPIELIDÓW


...
W Wiedniu klucze do miasta wręczał Kijowi syn Karola Wielkiego Henryk Pobożny, który miał piękną córkę Ryksę, którą Kij poślubił, a ta okazała się polską Lady Makbet. Ryksa wymogła na Kiju zamianę regencji na Tron, na którym ten zasiadł jako Popiel II, ale na uśmiercenie prawowitego następcy tronu, Wisława, się nie zgodził.

Mam list z Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian, że Popielidów otruł w Wiedniu syn Karola Wielkiego Hanryk V Pobożny. To skompromitowało Popiela i wywołało interwencję niemiecką, która poniosła wprawdzie klęskę w Czechach, ale po zawarciu pokoju Święty Metody wystąpił ze słynnym ULTIMATUM, żądając od Księcia Wiślan Ponownego Chrztu. Zaczęła się wojna między uzurpacją a frondą, na stronę której przeszedł prawowity następca tronu Wisław Wyszowic, który zdobył Czerwony Horwat (Czerwonogród-Zaleszczyki) a potem Kraków i chyba Wrocław skoro Mościcki pisze, że Popiel II oblegał Sławę, którą mógł być tylko Wrocław jako Brama czy Wrota SŁAWY. Można powiedzieć, że jeśli jest to Polski Makbet to z morałem "O jedną zbrodnię za mało".

ULTIMATUM wielkomorawskie wypada datować na rok 873 a postrzyżyny Siemowita świadczą, że szedł on do wojska, więc Popiel mógł go mianować wojewodą dopiero po KLĘSCE POD SŁAWĄ w r. 882, tj. gdy cesarz Karol Gruby odparł Popiela pod Wrocławiem a z Krakowa wyruszyli na Płock Wielkomorawianie. Wówczas Popiel wezwał syna Sobiesława i kazał mu przewieźć skarby do Gdańska, który wziął ze sobą kolesia, Ziemowita Wojewodę.

Płock był twierdzą nie do zdobycia. Był to morski port śródlądowy, zabudowany spichrzami z pszenicą, po którą pływali Skandynawowie z surówką żelazną. Niemcy i Wielkomorawianie rozbili te spichrze z katapult a potem puszczali po murze zapłodnione szczurzyce.

Malowidło WOJNA KOTÓW ZE SZCZURAMI w Puergg z Alpach Tauryjskich zdaje się świadczyć, że wracający z Płocka do Rzymu cesarz nadał tą włość swemu szczurołapowi. Wg malunku to szczury puszczano po murze megalitycznym z łodzi. Kronika Miśnieńska pisze, że cesarz Karol III Gruby ZNISZCZYŁ DAWNE KRÓLESTWO POLSKIE.

Popiel II miał wygląd trochę egzotyczny, co ja tłumaczę pochodzeniem z azjatyckiego haremu Leszka III. Historycy nie pozostawili na nim suchej nitki, tłumacząc jednak jego zbrodnie diabelskimi sztuczkami żony – jakby ta go truła? Musiał być jednak postacią wybitną, skoro Polanie naddnieprzańscy nazwali nim swą stolicę, co historycy tłumaczą opozycją wobec Rurykowiczów – że to Ziemia KIJA.

Imię KIJ było przezwiskiem, o czym świadczy nazywanie go też Miotłą, od szczeciniastego jeża, co miało sens przy wyjątkowej szczupłości. W Biskupinie urządza się scenerię do filmu Stara Baśń, co jest niedorzecznością, gdyż Biskupin budowano przeciw Kimeriom w r. 738 pne a został zniszczony przez Scytów w r. 511 pne. Popiel II urzędował zaś w Najwspanialszym Pałacu Cesarskim na zamku Gopło w Płocku, zaś najgłośniejsza w naszej historii trucicielska uczta była na zamku Samona w Wiedniu – wobec czego przenoszenie tego do Biskupina jest spiskiem biskupków, po ujawnieniu którego żona Kanclerza Kohla powiesiła się.

Wykopaliska na berlińskiej Kolonii odsłoniły pod wspaniałym kościołem halowym dużą bazylikę granitową, której 2 kondygnacje masywu wieżowego są postumentem wież gotyckich. Wg mej chronologii to kościół granitowy był Przedheleński a halowy kościół gotycki powinien być POPIELA II. Syn Popiela Sobiesław przewiózł skarby z Płocka na zamek GOCKI w Gdańsku, a gdy w r. 895 rekonkwista Prawdziców dotarła do Wisły to uznał witeziem Prawdzica, za co ten mianował go MAGUREM Pomorza.
...
http://www.wandaluzja.com/?p=p_118&sNam ... popielidow
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 22 gru 2014, 17:49

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:31. REKONKWISTA PRAWDZICÓW

Kruszwica

Anna Ochremiak, NAD GOPŁEM ZACZĘŁA SIĘ NASZA HISTORIA, Dziennik, 28-29 VII 2007, PODRÓŻE 4

AO zaczyna ostro: „Ostatnio uczeni próbują nam wmówić, że Polska zaczęła się w Gieczu. Ale my i tak wiemy lepiej. Zaczęła się w Kruszwicy.” Jest to ODMOWA konsumpcji fekaliów pruskich zaserwowanych w Poznaniu pod firmą Krakowskiej Szkoły Archeologicznej. Prof Buko uciekł do ptolemeuszowskiego Kalisza a Dziennik do Kruszwicy. Kruszwica konkuruje tu z Płockiem, którego nazwa pochodzi od goPŁA czyli orlego lub sokolego gniazda, a takim gniazdem był zamek królewski w Płocku, który runął do Wisły podczas przebudowy renesansowej.

W Płocku kopał prof. Włodzimierz Szafrański, który zaproponował mi pisanie pracy doktorskiej o Płocku, gdyż NIE MIAŁ GO KOMU ZOSTAWIĆ. Odmówiłem, gdyż rządziła tam Patrochemia, więc najpierw próbowano by mnie przekupić a potem zrzucono ze skarpy, BO PO CO IM JAKIŚ NAJWSPANIALSZY ZAMEK CESARSKI W EUROPIE skoro mają TAKĄ dywidendę? Moja interpretacja Płocka była niecenzuralna, zwłaszcza dla Amerykanów, którzy chcieli ratować skarpę techniką Amerykańską a ja uratowałem ją techniką austriacką – że jak less dostanie wody to robi się szajs – wobec czego w każdym płockim domu musi być wodomierz.

Mam list z Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian, że Popielidów otruł Henryk Pobożny, syn Karola Wielkiego. To zgadza się z mym wnioskiem, że trucicielska uczta była w Wiedniu, który w r. 870 odbił wojewoda Kij z Sambora, który zaczęto zwać KIJOWEM. Kij mianował Henryka burgrabią wiedeńskim i ożenił się z jego piękną córką Ryksą, która urządziła z tatusiem trucicielska ucztę by zamienić regencję na Koronę. Polacy jednak trucicielstwa Kijowi, który przybrał imię Popiela II, nie wybaczyli, co spowodowało zniszczenie państwa przez cesarza Karola III Grubego, który wyniósł Piastów. Przed nadejściem Niemców Popiel kazał synowi Sobiesławowi wywieść skarby wandalskie - wg mnie z Płocka a wg AO z Kruszwicy – do zamku na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął do tego kolesia Siemowita Wojewodę.

W Puergg w Niskich Taurach jest kaplica z malunkami WOJNY KOTÓW ZE SZCZURAMI. Karol III wracając do Rzymu dał Puergg swemu szczurołapowi, który zdobył Płock przy pomocy zapłodnionych szczurzyc, które wspinają się z łodzi po MURZE KWADROWYM, gdyż w Płocku był mur MEGALITYCZNY – co jest punktem dla AO. Płock był twierdzą NIE DO ZDOBYCIA, ale był zabudowany spichrzami z pszenicą dla Skandynawów, które Niemcy rozbili z katapult i puścili szczurzyce.

AO ma więc argumenty za Kruszwicą. Popiel I, Co bał się Hunnów czyli Turków, przeniósł skarbiec z Płocka do Kruszwicy, a ponieważ zamek Mysi do tego się nie nadawał więc wybudował zamek na Łagiewnikach – 12 razy większy od Mysiego. Zamek Mysi jest wg mnie architekturą kultury amfor kulistych, czyli Serenów z lat 2600-2100 pne. Popiel I powinien też zbudować zamek na Grodźctwie, bo nie jest to plan Chrobrego, który po kapitulacji pod Poznaniem w r. 1005 desygnował Kruszwicę na NOWĄ STALICĘ, budując tam IMPERIALNĄ katedrę św. Wita – jako pomnik pokoju w Budziszynie.

Z Kruszwicą wiąże się sprawa TRZYDNIOWEGO żydowskiego króla Polski Abrahama Prochownika. Sprawę tą widzimy komiksowo na Czarze Włocławskiej, przedstawiającą witezia Pieczyngów Ibrahima Prawdzica, u którego stóp siedzi rapsodyczny Piast, płaczący po Ziemowicie, którego ścięto dla uświetnienia wyniesienia Leszka V. Ibrahim Prawdzic został jednak obrzezany jako muzułmanin, a judaizm mógł przyjąć jako III wyznanie, gdyż był urodzonym ekumenista, więc dla podboju Chin przyjął jeszcze buddyzm.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_190&sName=kruszwica
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 25 gru 2014, 20:31

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:30. POLSKA POPIELIDÓW

Zamek Grodziec

...

Odpowiednikiem Grodźca jest zamek w Wilnie. Zamek ten jest z głazów narzutowych obmurowanych cegłą, czyli jakby nie mieli młotów do łupania granitu lub chcieli zachować manierę MEGALITYCZNĄ. Cerkiew zamkową w Grodnie też budowano tą metodą tylko cegłą BIZANTYJSKĄ, którą oglądałem przy wykopaliskach na wrocławskim Ołbinie i można zobaczyć ją w Płocku, co łączy się naukowo z budową zamku w Grodnie. Cegła „bizantyjska” straciła sens po wprowadzeniu przez Posejdona cegły KONSTRUKCYJNEJ, co datuje badane przez Niemców budowle w Konstantynopolu PRZED Karem z Krakowa.

Jeśli GRANITOWY zamek w Płocku budowali Kronos i Chejron na podstawie konwencji Chęsy z Dionizosem z Tartessu w I poł. V tysiącl. pne, to wkrótce potem zbudowano zamki w Grodnie i Nowogródku, a w Wilnie później, bo jest tam cegła LOMBARDZKA. Wygląda jakby budowniczy zamku w Wilnie inspirował się GRODŹCEM – ale dlaczegoż u licha nie miał młotów do łupania granitu?

...
http://www.wandaluzja.com/?p=p_120&sName=zamek-grodziec
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 27 gru 2014, 21:55

Słyszał ktoś o Biblii Płockiej? :o

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:35. STRZELNO PRZEMÓWIŁO

Henryk Sandomierski

...

Biblia Płocka przedstawia TRZECH Spadkobierców Bolesława III: Władysława, Bolesława i Mieszka. Kazimierz pojawia się dopiero na podretuszowanej patenie Kaliskiej, leżąc nagi na płockim sarkofagu Mieszka Bolesławowica, nad którym stoją jego matka Salomea i Henryk Sandomierski. Ponieważ Salomea zmarła w r. 1144 to mógł to być akt sukcesji księstwa Sieradzko-Łęczyckiego jako jej posesji wdowiej, ale księstwo to zagarnął prynceps Władysław w wyniku bitwy nad Pilicą, w której Rusini – bo Polacy walczyć nie chcieli – pokonali Mazurów. Był to PIERWSZY konflikt prycepsa z palatynem wrocławskim Piotrem Włostowicem.

Po aneksji Sieradza, Łęczycy, Wiślicy i może Sandomierza, co implikuje ucieczkę Henryka do Płocka, w roli protektora Kazimierza wystąpiła wdowa po Mieszku Bolesławowicu Anastazja jako księżna Wołoska, co Władysław skontrował aneksją przez Bizancjum Wołoszczyzny a przez Węgry Spiszu, oraz okrutną rozprawą z palatynem Piotrem. Tu jednak przeliczył się, bo oślepiony i objęzyczony Piotr po podgojeniu się ran poszedł PO OMACKU do Poznania Na Żebry, na co ze zgrozą patrzyła Polska i Europa. Gdy Władysław przystąpił do oblężenia Poznania to zjawił się arcybiskup Jakub ze Żnina i WYKLĄŁ GO za Złamanie Testamentu Krzywoustego, który zresztą sam Arcybiskup sfalsyfikował, tak jak Bullę Gnieźnieńską, która ŁAMAŁA Jednowładztwo. ...
http://www.wandaluzja.com/?p=p_295&sNam ... ndomierski
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 28 gru 2014, 01:24

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:38. POD CZARNYM KRZYŻEM

...

POLSKA MAPA ARCHEOLOGICZNA – Najciekawsze odkrycia, najciekawsze zabytki, Wydawnictwo Kartograficzne EKO-GRAF Sp. z o.o. Wrocław

FORDON: „Dramatyczny opis walk o Wyszogród na początku XII w. zamieścił Gall Anonim... W XIV w. funkcję grodu przejął zamek w Bydgoszczy i skupione wokół niego miasto.”

Fordon nazywał się po polsku Bartodziejem, skąd Brda. CUDOWNE zdobycie Wyszogrodu przez Bolesława III Krzywoustego wypada rozumieć, że nie była to flotylla wiślana, ale okręty ze Szczecina, na których zamontowano wieże oblężnicze, po których Polacy i Węgrzy wspięli się na mury cytadeli, gdzie walki trwały 10 dni.

Cytadelę w Fordonie zbudowaliby jeszcze Prawdzice a Krzyżacy „urządzali” tylko w tym Wielkim Malborku i BRAMIE POMORZA swą nową stolicę. Stał tam również największy garnizon szwedzki w czasie Potopu.

Po powstaniu kolei żelaznej Fordon stracił rangę Najważniejszego Miejsca w dorzeczu Odry i Wisły więc urządzono tam Największe Więzienie Kobiece. Na terenie tej cytadeli znajduję się obecnie CERAMET i PZZ.

Bydgoszcz jest niewątpliwie starsza od Fordonu, którego nazwa pochodzi od Zakonu Niemieckiego. Wyszogród Prawdziców był odrębnym miastem a w jeden organizm miejski starali się połączyć te 2 miasta dopiero Krzyżacy, rozbierając zamek na wyspie Młyńskiej – wg mnie biskupi – i cytadelę na Okole jako konkurencyjną wobec Wyszogrodu, którego znaczną część zabrała Wisła.

Nazwę Ptolemeusza SKURGON można uznać za fonetyczny skrót od niezrozumiałej dla Skandynawów SAMARKANDY, która to nazwa mogła się pojawić po podboju Kujaw przez Szreniawę ok. r. 2600 pne. Ponieważ nie wyobrażam sobie, żeby TAK WAŻNE miasto nie miało architektury monumentalnej więc wytłumaczyłem, że Ajgialos, po odzyskaniu Szczecina zaczął budować Nową Ogigię we Wkryujściu, ale gdy Lyrkos i Stafylos zmusili go znowu do zwrotu Szczecina to zaczął budować Gdańsk i Bydgoszcz.

Weryfikacja tej spekulacji na polegać na wykazaniu starszeństwa architektury Kowna wobec Gdańska, co jest trudne, ale pochodzenie fary gdańskiej od katedry królewieckiej jest pewne. Katedra królewiecka nie pochodzi jednak od architektury kowieńskiej a toruńskiej – jakby Asklepios, po wycofaniu się Ajgialosa za Wisłę, darował mu warsztat katedry królewieckiej? Gotyk gdański może jednak pochodzić od fary bieckiej, a fara gdańska mogła powstać z INSPIRACJI katedry królewieckiej.
...
http://www.wandaluzja.com/?p=p_198&sNam ... ym-krzyzem
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 29 gru 2014, 02:14

Wreszcie dotarłem do książki Incydentu nie było, ale z ciekawości zacząłem od ostatniego rozdziału, dotyczącego Płocka; wiele mozna się dowiedzieć ale tu trzeba czytać "między wierszami" ;) .
A, dla podkreślenia, że p. Juliusz nie jest jakimś lokalnym patriotą Płocka pragnę zaznaczyć, że mieszka najprawdopodobniej we Wrocławiu:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:44. INCYDENTU NIE BYŁO

Płock do załatwienia

PŁOCK DO ZAŁTWIENIA

W ostatnich latach napisałem kilkadziesiąt artykułów o Płocku. Bębnię w Płock ze względu na jego EUROPEJSKĄ rangę, jaką mu nadało Stasi przez Akademię Nauk NRD, grając SKARBEM WOTYWNYM z północnej wieży katedry płockiej.

Opublikowanie tego Skarbu groziło zdetonowaniem kapitału historycznego Architektury Niemieckiej, co mogło pociągnąć za sobą – w warukach konfrontacji Ost-West – nieobliczalne skutki. Dawało to efekt DOMINA, gdyż burzyło nie tylko Bydlęcy Gotyk Francuski, w którego obronie Mitterrand junior został polskim handlarzem bronią. Krzysztof Mroziewicz mówiłł w telewizji, że ZACHÓD BYŁ O KROK OD ZAŁAMANIA, czyli że właściwy atak Stasi mógł tu mieć znaczenie decydujące.

W archiwach Urzędu Gaucka znaleziono reakcję na legalizację Solidarności szefa wydziału Stasi do intelektualnego rozpracowywania RFN Ericha Mielkego: TO CO DZIEJE SIĘ W POLSCE JEST DLA NAS SPRAWĄ ŻYCIA I ŚMIERCI. Dla mnie jest to wskazaniem, że sprzedanie przez Stasi MEJ Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej miało miejsce PRZED legalizacją Solidarności.

Teraz wypadałoby zapytać Mroziewicza, czy owa groźba ZAŁAMANIA ZACHODU nie miała związku z sowieckimi Wojnami Gwiezdnymi podjętymi przez Generała Kaliskiego w r. 1977? Reagan podjął tą konkurencję dopiero w r. 1980, ale przebił sowieckie Wojny Gwiezdne BLEFEM POKEROWYM. Jedne i drugie Wojny Gwiezdne były na moim MOSiie – czyli że USA przez 3 lata nie wiedziały co się u mnie dzieje?

To tłumaczyłoby legalizację Solidarności szantażowaniem Moskwy UJAWNIENIEM Sowieckich Wojen Gwiezdnych i Satelitarnej Detekcji Złota – czyli że powtórzyłaby się sprawa ZASZANTAŻOWANIA Chruszczowa opublikowaniem protokołu procesu 6 generałów NKWD. Komplikuje to jednak wyznanie Gierka, że Solidarność była finansowana przez Andropowa poprzez Kanię, który obłowił się na tym sowicie – ale to zgadza się, że Andropow był dyrektorem Satelitarnej Detekcji Złota.

Stasi przewidywało dramatyczny obrót wypadków w Polsce już w styczniu 1980, a potem oskarżało o to Kanię. Bezpośrednio po wprowadzeniu Stanu Wojennego mój brat zapytał mnie PO CO ROSJANIE WESZLI DO AFGANISTANU? Odpowiedziałem, że KLUCZ DO AZJI, na co on ŻEBY ZŁOTO WYRABOWAĆ – czyli że ktoś na tym INSTRUMENCIE sowieckim grał – może za mną?

Zastanawiałem się, jak Stasi mogłoby rozegrać sprawę Skarbu Płockiego, gdyby nie połakomiło się na pieniądze Straussa? Wówczas Uniwersytet Humboldta mógł zaprosić mnie, jako niewątpliwego inicjatora FChAN, ale na to znowu nie zgodziłaby się Moskwa. Po ogłoszeniu Stanu Wojennego to już możliwe nie było, gdyż ja wyzwałem historiografię sowiecką od Zwierzęcego Szowinizmu Wielkoruskiego a Leonida Breżniewa od Jewrejskich Kazaczoków, który następnego dnia umarł.

Gdy zapytałem siostrę, dlaczego ON umarł? to odpowiedziała, że UKŁADY MU ODŁĄCZYLI. Ten Zwierzęcy Szowinizm był legalizacją Sztandarowego Amerykanisty Amerykańskiego, który zamordował w Sarajewie Fernandela, czego eksponentem politycznym został potem Bill Clinton.

Oczywiście że wiedziałem, kto gra na szowiniźmie wielkoruskim, jak wcześniej na nacjonalizmie niemieckim. Jeśli więc prawdą jest, że KARTY ROZDAWAŁA MOSKWA to krupierem był szef Satelitarnej Detekcji Złota Jurij Andropow, który miał wgląd w plan wciągnięcia Bonn w pułapkę SPRZEDAŻĄ NRD za 65 miliardów dolarów, i mógł chcieć UKRÓCIĆ Breżniewa zdradzając ten plan przez Kohla Straussowi, co promowało ŻYDA Kohla.

Mógł też przyczynić się do wykupienia przez Straussa mej FChAN, gdyż jako poeta – a więc wrażliwy – mógł poczuć się zagrożonym, gdyż to waliło nie tylko Bydlęcy Gotyk Francuski.

Komisarzem bolszewickim w Polskiej Akademii Nauk od polskiej historiografii przedjezuickiej był Bronisław Geremek, który spisał się tak dobrze, że KGB powierzyło mu też nadzór na fizykami polskimi, którzy interesowali się mym MOSem, na którym powstały sowieckie i amerykańskie Wojny Gwiezdne. Geremek był jednak nominantem nie tylko Andropowa, ale i Kochanka Hitlera Mitterranda od Bydlęcego Gotyku Francuskiego .

Wbrew tym spekulacjom moja chronologia architektury polskiej i niemieckiej nie opierała się na Skarbie Płockim. Skarb Płocki zacząłem traktować podmiotowo dopiero, gdy zauważyłem, że Stasi grało protokołem POLICYJNEGO ŚLEDZTWA wyrabowania skarbu płockiego, który w Płocku zaginął. Po powrocie z Niemiec w r. 1990 głosiłem, że Franz J. Strauss kupił w Akademii Nauk NRD mą Funkcjonalną Chronologię Architektury Niemieckiej za 8 miliardów DM – gdyż był szantażowany Skarbem Płockim.

Przyjąłem mylnie „halsztackie” datowanie ołtarza płockiego (Jan Bolesław Nycek, Województwo Płockie, KAW Łódź 1979, s. 27), gdyż dałem się zwieść arabską monetą Prawdziców W STROPIE WARSTWY NIWELACYJNEJ, która może być wtórna – choć nadal uważam ten ołtarz za zniwelowany piec stalowniczy. W tej sytuacji ważna jest stratygrafia tego ołtarza wobec trykonchesu i murów klasztornych.

Ważniejszy od Skarbu Plockiego i architektonicznej stratygrafii pieca STALOWNICZEGO na płockim zamku Biskupim, jest Skarb Wiślan spod spalonej palisady krakowskiego Okołu, który zarekwirowało US Army, żeby zamazać chronologię STALOWNICTWA.

***

Musiałem skreślić proponowaną chronologię archeologiczną Płocka, gdyż okazała się ona NEOLITYCZNĄ, czyli pochodną podjętej przez Chronosa metalurgii płockiej, którą Asklepios zarzucił na rzecz Powislańskiej, czego pomnikiem jest architektura toruńska i chełmińska.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_345&sNam ... alatwienia
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 06 sty 2015, 21:04

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:2014-03-16 (niedziela) at 11:19:16

http://turystyka.wp.pl/gid,16469784,img,16470351,page,3,title,Polska-na-weekend-Podkarpacie,galeria.html

KRASICZYN jest najładniejszym zamkiem, jaki widziałem. Jako kombinat Przemyśla powinien być budowany Równocześnie. WIADUKT Ogrodowy był prawdopodobnie pierwotnie MOSTEM na Sanie, koryto którego – wobec niestosowności MOSTU dla żeglugi tratewnej, gdy zaistniała POTRZEBA pozyskiwania drewna karpackiego – ODSUNIĘTO a Wiadukt adaptowano PORTOWO. Ponieważ Przemyśl budował Asklepios ze Lwowa – o czym świadczy zamek w CIECHANOWIE i Brammne-Toruń – to Krasiczyn z MOSTEM też wypada przypisywać JEMU.
Interesuje mnie makieta Starej Architektury Mazowsza: http://turystyka.wp.pl/title,Stare-zaby ... mosc.html/ – również ze względu na Przemyśl. Gotyk Nadwiślański jest jednak Kaleki bez zamku a’Mazon w Płocku, od którego pochodzi nazwa MAZOWSZA a który runął do Wisły podczas renesansowej przebudowy przez Bonę z powodu nieszczelnego wodociągu.
Jak mówi Biblia Maciejowskiego to Amazon stał się POWODEM Zjednoczenia Polski: Konstancja Wodzisławicka BŁAGA męża, Henryka IV Probusa, o uwolnienie Mazowsza spod okupacji Pomorzan z Gdańska i Szczecina. Ten wyrusza na Płock, gdzie bije pomorców, którzy atakują Ślązaków z LATARNIAMI i Trombitami.
Na zamku Gopło (orle gniazdo) Ślązacy zastają tylko stosy trupów po których łażą szczury. Odnajdują jednak Cudowną Relikwię, którą niosą do Gniezna, które ZDOBYWAJĄ, gdzie Henryk IV Probus KORONUJE SIĘ na Henryka III Prawego.
W tym czasie rządzący w Krakowie Leszek Czarny powoduje Tatarów, którzy uprowadzają 37 tysięcy Dziewic, za co Król Henryk zdobywa Kraków i każę Leszka OŚLEPIĆ. W odpowiedzi na to spada na Polskę nowy najazd tatarski, ale w bitwie pod Sandomierzem ginie 4 Królów tatarskich, 6 dostaje się do niewoli a 4 ucieka – co jest Aktem Zjednoczenia Polski.
Henryk zostaje jednak otruty przez Niemców, ale jego następcą zostaje Władysław IV Łokietek. – Ciekawe więc, jak teraz ci Artyści od starej architektury Mazowsza poradzą sobie z zamkiem Amazon? – może jak poznaniacy z zamkiem Przemysława: Ha – ha – ha !!!
https://marucha.wordpress.com/2014/03/1 ... y-17-2014/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 08 sty 2015, 20:17

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:2013-10-26 (sobota) at 06:21:56

Gianni Guadalupi, Arcydzieła Sztuki – ŚWIAT BIBLII w obrazach; C 2003 White Star S.p.A Via Candido Sassone, Vorecelli Włochy; C Wydawnictwo ARKADY Sp. z o.o. Warszawa 2012
***
PRESTIŻOWA ksiązka jest w dużej części ilustrowana BIBLIĄ MACIEJOWSKIEGO, zwaną Biblią Krzyżowców. Obecnie jest ona na stanie The Pierpont Morgan Library w Nowym Jorku, stanowiąc jeszcze WIEKSZĄ tajemnicę niż Kodeks Heidelberski zwany Manesse.
Biblia kardynała Bernarda Maciejowskiego, gdyż była w jego krakowskiej bibliotece w XVI wieku, była pierwotnie tylko ILUSTRTYWNA czyli komiksowa. Jako Wielkie Dzieło skrytorskie – czy też NAJWIĘKSZE Średniowieczne – miała powstać na dworze Ludwika IX Świętego w połowie XIII wieku i UZUPEŁNIONE łaciną włoską sto lat później?
Zestawionokilkadziesiąt dzieł skryptorskich mających miec jakieś koneksje z Biblią KRZYŻOWCÓW Maciejowskiego, ale nic pozytywnego z tej kompartsytki nie wyszło. Ja jednak widzę w tym tylko koneksje z Kodeksem Heidelberskim, który jest dziełem AMATORSKIM, gdy Biblia Maciejowskiego jest dziełem PROFESJONALNYM i Manierystycznym. Kodeks Heidelberski przypisywałem zaś Konstancji Wodzisławickiej, żonie Henryka IV Probusa – króla Polski Henryka III Prawego – która JAKBY po Koronacji Henryka założyła skryptornię EUROPEJSKĄ?
Ja Biblię KRZYŻOWCÓW czytam tak: Mazowsze zostało podbite przez dwóch KRÓLÓW pomorskich, którzy jednego KRÓLA mazowieckiego mordują a Drugiego biorą do niewoli i rządzą tam OKRUTNIE. Konstancja PROSI Henryka, żeby poszedł na pomoc Mazowszu a gdy ten się wzbrania to mówi, że miała SEN, w którym Chrystus KAŻE Henrykowi iść na Mazowsze.
Pomorzanie uciekają z Mazowsza, ale gdy Ślązacy wchodzą do zamku płockiego to zastają tam tylko TRUPY NA KTÓRYCH ŻEUJĄ SZCZURY. Na zamek przychodzą wieśniacy, żeby Podziękować, po czym odchodzą DO PRACY. Ślązacy na zamku znajdują Cudowny Relikwiarz, na którym siedzą szczury; który zabierają nosidłem na 4 mężczyzn. Z Relikwiarzem idą i jadą do Gniezna, które zdobywają przy pomcy KATAPULT, gdzie odbywa sie KORONACJA Henryka IV Probusa na Henryka III PRAWEGO.
Na Polskę najeżdza jednak KILKUNASTU KRÓLÓW, po bitwie z którymi 10 jest ZWIĄZANYCH a Konstancja z towarzyszkami depczą po nich jak po BARANACH. Może to mieć związek z najazdem Wielkiej Ordy, która uprowadziła 37 tysięcy dziewic – czyli że kobiet kilkakrotnie więcej. Tak legenda sandomierska jak tarnowska mówią o jakimś wielkim zwycięstwie nad Tatrami, którego nie udało się zidentyfikować historycznie. To jednak tłmaczy – traktowaną poważnie przez historyków – tradycję, że Władysław Łokietek był OD POCZĄTKU Panem Lennym Rusi Czerwonej – czyli polskich Grodów Czerwieńskich – co egzekwował na sposób Iwana Groźnego, bo po bitwie pod Płowcami kazał wymordować rycerzy czerwieńskich, ktorzy NIE STAWILI SIĘ.
Król Henryk III Prawy został otruty przez niemieckiego lekarza, którego brat zdefraudował wielkie dary dla papieża. Można więc wnosić, że robiona Pospiesznie przez KILKU skryptorów Biblia KRZYŻOWCÓW została ze Złodziejskim Poselstwem wysłana do Rzymu, gdzie OCENZUROWANO JĄ i odesłano do Krakowa. – W ten sposób staliśmy się Właścicielami nie tylko Największego Średniowiecznego Dzieła Skryptorskiego Niemiec Konstancji AMATORKI, ale i Europy Konstancji FACHMANKI.
https://marucha.wordpress.com/2013/10/2 ... y-40-2013/


EDYCJA:

Juliusz Prawdzic-tell pisze:2013-10-28 (poniedziałek) at 09:02:29

Ad. 142: Kodeks Maciejowskiego, który jest ikonograficznie i militarialistycznie BEZCENNY, przedstawia wydarzenia z lat 1287-90. W takim razie onym Zabitym Królem Mazowieckim był Ziemomysł Kujawski, zaś tym który UCIEKŁ był Ziemowit Dobrzyński jako namiestnik Mazowsza Prawobrzeżnego. Agresorami byliby zaś Mściwoj II z Gdańska i Bogusław IV ze Szczecina, a o tym że byli wspierani przez Krzyżaków i Brandenburczyków świadczy Nocny Atak Pomorców z LATARNIAMI, że panikę opanował Henryk IV.
Na skutek tej klęski Bogusław IV musiał oddać Szczecin młodszemu bratu Ottonowi i wycofać się do Wołogoszczy a Mściwoj utrzymał się dzięki sojuszowi z Wielkopolską. Z drugiej zaś strony Henryk zwrócił Leszkowi Czarnemu Mazowsze Prawobrzeżne za Kraków, co było UZNANIEM Koronacji Gnieźnieńskiej.
W Płocku Pomorcy rąbią na Ołtarzu nagie ZŁOTE posągi Lelum Palelum – Filipa II i Aleksandra Wlk (?) – zaś podczas Najazdu Piętnastu KRÓLÓW mamy oblężenie warownego miasta przez 5 Królów: z Bramy wypada Wypad, który jednego Króla zabija a 4 bierze do niewoli. Było to jakby DECYDUJĄCE Zwycięstwo, bo pod spodem mamy leżących i siedzących 10 Królów, po których Depczą Damy. Dość niesamowicie wygląda oblężenie jakiegoś Wrogiego Miasta, które Król inspiruje do Oporu, ale potem Ucieka z Wrotami tegoż miasta (?). Zostaje jednak Pojmany, Ostrzyżony z Niemca na Polaka i związany, aby potem być Oślepionym – jakby osobiście przez Konstancję (!?)
Pod Sandomierzem znaleziono w ziemi Hełm, Koronę i Włócznię Henryka III Prawego – jakby WOTA za Zwycięstwo.
https://marucha.wordpress.com/2013/10/2 ... y-40-2013/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Płock i jego zagadki

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 08 sty 2015, 21:25

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:2013-08-28 (środa) at 07:53:59

https://marucha.wordpress.com/2013/08/21/wielkomorawski-rodowod-panstwa-polskiego/

Maciej Motas: Przemysław Urbańczyk, „Mieszko Pierwszy Tajemniczy”, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Toruń 2012, ss. 509.

Zamierzałem to pominąć jako WYBRYK krakowskiej szkoły archeologicznej szofera Hitlera Oskara Schindlera, ale Fundacja na rzecz Nauki Polskiej świadczy, że jest to NAJEMNICTWO Berlińskiego Komitetu Redakcji i Cenzury Mediów Polskich.
Niemcy zdali sobie dużo trudu, żeby z Mieszka zrobić WIKINGA – a to z powodu Szczecina-Gniezna, gdyż Gniezno znaczyło STOLICĘ. Potem jednak to SCHINES-GNE przenieśli znad Długiego Morza nad Zalew Wiślany, co awansowało na Szczecin-Stolicę jakiś TRUSO jako „poprzednika Elbląga”, czym zepchnęli Piastów Za Wisłę – ale to nie utrzymało się. Wobec tego gdy po wywłaszczeniu Polaków Decydującym argumentem naukowym stała się łapówka masońska to BKRiCMP postanowił BRONIĆ Schines-Gne Przeniesieniem Piastów nad Dunaj.
Długie Morze to nie Zalew Wiślany a Bałtyk – bo DŁUŻSZE jest tylko Czerwone – a poseł Kalifa z Bagdadu Ibn Jakub nazywa Szczecin MESCO. W literaturze arabskiej jest też zapis: JEST MIASTO, Z KTÓREGO POCHODZI WŁADZA TEGO LUDU. NAZYWA SIĘ WOLINIANA, w czym chodzi nie o Wolin Biskupi, ale WINETĘ na klifach zachodniego Wolina, uważane za Największe Miasto w Europie.
Bunt potężnej Winety przeciw Mieszkowi był spowodowany budową przez Mieszka Drugiego Londynu. Wolinianie wezwali z Włoch Wichmana przeciw Duńczykom. Wichman na czele flot słowiańskich rozgromił Duńczyków na Bornholmie i zhołdował Cesarzowi, a potem tymi siłami uderzył na Szczecin i zdobył go, zabijając brata Mieszka I. Wobec tego Mieszko musiał TEŻ uznać się trybutariuszem Cesarza DO RZEKI WARTY, co na mapach rzymskich oznaczono jako Wschodnią Granice Cesarstwa na Wiśle-Gople-Warcie-Przemszy-Wiśle-Odrze oraz Morawie i Dunaju, która to linia była Honorowana do wyprawy Ottona III i Bolesława I ze Szczecina na Kolonię – w jaki to sposób stolicą Cesarstwa został nie oznaczony tak w Rzymie BERLIN a KOLONIA.
Nasza historiografia przedjezuicka mówi, że Popiel II mianował Siemowita WOJEWODĄ POLSKIM. Ja to tłumaczę tym, że gdy armie cesarza Karola III i Świętopełka Wielkomorawskiego szły w 882 r. na Płock to Popiel kazał synowi Sobiesławowi przewieść skarby wandalskie z Płocka na zamek GOCKI na cytadeli Napoleona w Gdańsku, który wziął ze sobą kolesia Siemowita-Wojewodę. Karol III mianował Siemowita KSIĘCIEM, którego Prawdzice wprawdzie ścieli w r. 899, ale mianowali jego syna Leszka (V) Wojewodą Polskim, przydając mu Poznań, gdy bogatego Sobiesława mianowali tylko Magurem Pomorza (Wschodniego).
Wszystko to potwierdza, że Piast był naczelnikiem wiecu w Policach. Wobec Postrzyżyn młodszego syna witezia Piast udał się do Płocka, gdzie mu pozwolono urządzić Postrzyżyny idącego do wojska Ziemowita w Gostyninie, którędy wracali wygnani z dworu Popiela posłańcy z ULIIMATUM Metodego, których Piast za przyzwoleniem witezia Przyjął i ugościł. Był to więc faktycznie Wysoki Urzędnik Książęcy (witezia czyli cesarza), ale jako naczelnik wiecu polickiego. Czara włocławska, która jest dokumentem najazdu Pieczyngów w 899 r., przedstawia go jako PŁACZĄCEGO po ścięciu Ziemowita Nikitę Chruszczowa.
https://marucha.wordpress.com/2013/08/2 ... y-34-2013/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

ODPOWIEDZ