Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Tajemnice Płaskowyżu Nasca

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4827
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 563
x 187
Podziękował: 7890 razy
Otrzymał podziękowanie: 8351 razy

Tajemnice Płaskowyżu Nasca

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 15 wrz 2014, 23:02

Tajemnica Kandelabru z Paracas nadal pozostaje nieznana

Obrazek
Źródło: wikipedia

Nasi przodkowie pozostawili bardzo wiele materialnych śladów swej obecności na Ziemi i nie dla wszystkich z nich udało się odnaleźć satysfakcjonujące wyjaśnienie. Niektóre zjawiska pozostają nierozwiązaną tajemnicą. Niewątpliwie należą do nich geoglify - olbrzymie obrazy na powierzchni Ziemi, które widać tylko z dużej wysokości.
Prawdopodobnie najbardziej znane z geoglifów to linie w Nazca. Jednak dwieście kilometrów od Nazca znajduje się jeszcze bardziej tajemniczy przykład takiej struktury, tak zwany kandelabr z Paracas.
Andyjski kandelabr to gigantyczny trójząb stworzony na powierzchni nadmorskich klifów w Zatoce Pisco. Formacja mierzy około 180 metrów. Pomimo bliskości do Nazca, ten geoglif prawdopodobnie nie został stworzony przez ludzi z Nazca.

Obrazek

Starożytna ceramika odkryta w pobliżu, a odnosząca się do okresu około roku 200 p.n.e., wskazuje, że prawdopodobnie kandelabr jest autorstwa kultury Paracas.
Pewne oznaki wskazują na religijny charakter geoglifu. Dodatkowo miejscowi uważają, że stanowi on część kultu bóstwa Wirakoczy, czyli boga stwórcy.
Obrazek

Inne źródła sugerują, bardziej praktyczny cel trójzębu. Kandelabr jest osadzony w ścianie wzgórza, a jego gigantyczny rozmiar oznaczał, że ​​był on widoczny z daleka, przynajmniej 20 km od wybrzeża. To przekonało niektórych badaczy, że był on używany jako rodzaj latarni morskiej dla żeglarzy.
Płaskowyż Nazca pełen jest figur wyżłobionych w powierzchni ziemi. Wielu naukowców spiera się o to jaki cel miało tworzenie rzeźb o kolosalnych rozmiarach, które widać tylko z lotu ptaka. Nie wiadomo tez do końca kto wykonał te geoglify i jak udało się zrobić to bez zdolności wzbijania się w powietrze.

Obrazek

Naukowcy wierzą, że dokładne linie proste, trójkąty i trapezy, - wykonane na peruwiańskiej pustyni powstały na skutek działania jakiejś preinkaskiej kultury, która istniała w czasach starożytnych.
Aby zapełnić białe plamy na kartach historii ustalono, że Kandelabr z ​​Paracas został stworzony przez przedstawicieli kultury Paracas, która jest uważana za potomka kultury Nazca.


http://innemedium.pl/wiadomosc/tajemnic ... e-nieznana

Wszystko to jest niesłychanie ciekawe i tajemnicze ,zwłaszcza że .........Wiatr odsłonił nowe glify w Nazca

Obrazek
Nowe odkryte geoglify Nazca

Silne wiatry o prędkosci do 100km/h szalejące w prowincji Ica w Peru odsłoniły na płaskowyżu Nazca nowe nieznane dotąd geoglify. Wśród odkrytych geoglifów znajduje się zygzakowata linia, zwierze z rodziny wielbłądowatych, ptak oraz wąż o długości 60m.
Według wstępnych analiz, prymitywniejsze w formie geoglify wskazują na okres przejściowy pomiędzy kulturą Paracas a kulturą Nazca która pojawiła się około 2000 lat temu.
Pilot Eduardo Herran i badacz Gomez de la Torre zuważyli geoglify w zeszłym tygodniu w czasie lotu inspekcyjnego nad pustynią Nazca. Geoglify znajduja się na dwóch zboczach gór w dolinie El Ingenio w pobliżu płaskowyżu Nazca gdzie znajdują się słynne geoglify.

Obrazek
Fragment znanych geoglifów

Geoglify Nazca znajdujące się na jałowym płaskowyżu. Smaganym silnymi oceanicznymi wiatrami, pokrywają ogromny obszar 450km2. I stanowią jedną z największych zagadek archeologicznych swiata. Rysunki pokazują zwierzęta, owady, stylizowane rośliny a także wzory geometryczne długie na wiele kilometrów.
Rysunki widoczne są w całości tylko z lotu ptaka i tylko wtedy można zdać sobie sprawę z ogromu projektu, który zrealizowali starożytni mieszkańcy tych terenów. Zagadką pozostaje odpowiedz na pytanie w jakim celu ludzie włożyli tyle wysiłku budując tajemnicze struktury.
Dla współczesnych rysunki zostały odkryte dopiero w 1926 r . Alfred Kroeber i Toribio Mejia Xesppe dwaj naukowcy, początkowo uznali linie za kanały irygacyjne jednak po bardziej szczegółowych badaniach uznali, że mają charakter religijny.

Obrazek

Inni badacze tacy jak Paul Kosok i Maria Reiche twierdzą, że jest ogromna mapa nieba gdyż niektóre z rysunków rozpościerających się na wiele kilometrów pokrywają się rzeczywiście z orbitalnym ruchem gwiazd w kontury gigantycznych zwierząt odzwierciedlają gwiazdozbiory. Ta teoria jest obecnie uznawana za najbardziej prawdopodobną.
Według tej teorii starożytni określali przy pomocy rysunków pory zasiewu pól i zbiory plonów, gdyż geoglify wyznaczają czasowe pojawianie się na niebie konstelacji i gwiazd. Oraz wyznaczają wschody i zachody słońca w czasie równonocy wiosennej i jesiennej a także przesilenia letniego.

Obrazek

Jakiekolwiek było przeznaczenie geoglifów, ludzie tworzący je musieli posiadać zaawansowaną wiedzę matematyczną i astronomiczną. Dziwi to zwłasza biorąc po uwagę fakt, że cywilizacja Nazca nie pozostawiła po sobie pisma ani sladów znajomości procesu produkcji żelaza.
Skala projektu dowodzi także, że społeczeństwo kultury Nazca było swietnie zorganizowane z centralnym osrodkiem władzy koordynującym działania mas ludzi budujących geoglify.
Koordynaty nowego odkrycia zostały już określone w celu wpisania go na listę chronionych miejsc dziedzictwa kulturowego Peru. Pomoże to w chronieniu cennych zabytków przed dewastacją, gdyż w przeszłości dochodziło do uszkodzeń geoglifów przez ciężki sprzęt kopalni odkrywkowej działającej w pobliżu.

Wiadomość pochodzi z portalu historycznego:
Źródło:
http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/odkryto-n ... fy-w-nazca

http://innemedium.pl/wiadomosc/wiatr-od ... fy-w-nazca
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4827
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 563
x 187
Podziękował: 7890 razy
Otrzymał podziękowanie: 8351 razy

Re: Tajemnice Płaskowyżu Nasca

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 27 wrz 2014, 00:38

Rysunki na płaskowyżu Nazca mogły zostać pozostawione przez kosmitów z planety Phaeton

Dziwne rysunki jakie znajdują się na płaskowyżu Nazca w Peru, zostały odkryte dopiero w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Jednak długo uważano je za plątaninę kanałów wyrytych na pustyni. Dopiero w latach czterdziestych odkryto, że są to rysunki, które da się zobaczyć tylko z pokładu samolotu.
Ich istnienie oznacza, że ci, którzy je tworzyli musieli mieć możliwość obserwowania swoich dzieł z lotu ptaka, a przecież, przynajmniej oficjalnie, prymitywni mieszkańcy mezoameryki nie dysponowali technologią umożliwiającą im przemieszczanie się w powietrzu. Ba, oni nawet podobno nie znali koła i wlekli wszystko po ziemi. Jak zatem udało im się stworzyć takie struktury bez GPS czy zdolności kontrolowania tego, co właściwie tworzą?
Naukowcy opowiadali przez jakiś czas bajki o kanałach irygacyjnych, ale szybko stało się jasne, że to absurd i obecnie nikt już nie wspiera tej teorii. Trudno się dziwić, że w obliczu takiej tajemnicy powstają najróżniejsze teorie na temat twórców i przyczyn powstania niezwykłych piktogramów.
Obrazek

Zwolennikiem jednej z najbardziej śmiałych teorii jest Erich von Däniken. Badacz paleoastronautyki, który większość swojego życia poświęcił na badanie przypadków kontaktów cywilizacji pozaziemskich z naszymi przodkami. Jeden z cudów świata - geoglify z płaskowyżu Nazca, są według szwajcarskiego badacza czymś więcej niż tylko śladami działalności ludzi. Jego zdaniem to pozostałości obecności istot, które odwiedziły naszą planetę przed naszą erą.
Obrazek

Według jednej z hipotez, rysunki z Nazca są śladem po odwiedzinach na Ziemi, istot z planety Phaeton. Była to piąta w kolejności planeta Układu Słonecznego, ale przestała istnieć wkrótce po tym, gdy obcy mieli odwiedzić nasz glob. Niektórzy sugerują, że została ona zniszczona w kosmicznym kataklizmie, który stworzył pas asteroidów między Marsem, a Jowiszem.
Obrazek

Aby potwierdzić swoją teorię Daniken przytacza liczne fakty historyczne podawane przez rdzennych mieszkańców Peru. Kult Wirakoczy jest tego najlepszym przykładem. Autochtoni odwiedzeni przez potężnych humanoidów, uznali ich oczywiście za bogów, którzy przybyli z nieba. To oni mieli zostawić trzynaście tysięcy linii przecinających się na pobliskiej pustyni.
Szwajcarski ufolog wraz ze swoimi zwolennikami sugeruje, że mieszkańcy planety Phaeton pojawiali się na naszej planecie wielokrotnie, a nawet mieszkali na niej. Aby nie przyciągać zbytniej uwagi, zaczęli żyć według tamtejszych zwyczajów. Przekazali przy okazji zaskakującą wiedzę na temat astronomii i innych nauk.
Obrazek

Phaetonianie nie wyglądali jak obcy znani nam z klasycznych pisarzy science fiction. Możliwe, że byli oni praktycznie nie do odróżnienia od nas, ponieważ warunki życia na Phaetonie nie różniły się zbytnio od warunków na naszej planecie i nie zaobserwowano dysonansu między tubylcami, a gośćmi z kosmosu.

Według niektórych astronomów, największe fragmenty Phaetona to planety karłowate Ceres i Pallas, na których wciąż obecny jest tlen i woda. Oczywiście naukowcy nie uznają tych teorii uznając je za zbyt radykalne i bez pokrycia w dowodach.

http://innemedium.pl/wiadomosc/rysunki- ... ty-phaeton

No to mamy kolejną teorię ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Ramzes3
Posty: 483
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 45
Podziękował: 1771 razy
Otrzymał podziękowanie: 994 razy

Re: Tajemnice Płaskowyżu Nasca

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » wtorek 14 paź 2014, 22:13

"Andyjski kandelabr to gigantyczny trójząb stworzony na powierzchni nadmorskich klifów w Zatoce Pisco. Formacja mierzy około 180 metrów. Pomimo bliskości do Nazca, ten geoglif prawdopodobnie nie został stworzony przez ludzi z Nazca."

Charakterystyczny trójząb zwany El Candelabro jest symbolem plejadińskim a być może i starolirańskim. Według tłumaczeń glinianych sumeryjskich tabliczek przeprowadzonych przez Zecharię Sitchina na płaskowyżu Nazca znajdował się awaryjny kosmodrom przybyszy z Nibiru zarządzany przez Ninurtę - syna Enlila. Trójząb był atrybutem bóstw takich jak Posejdon, starohinduski Sziwa, jednego z synów Enlila trzymającego w jednej ręce topór a w drugiej trójząb no i naszego gdańskiego Neptuna również. Syn En-ki tj. Nergal/Erra o dziwo posiadał imię brzmiące dokładnie tak samo jak nazwa jednej z planet w Plejadach czyli Erra.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4827
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 563
x 187
Podziękował: 7890 razy
Otrzymał podziękowanie: 8351 razy

Re: Tajemnice Płaskowyżu Nasca

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 15 paź 2014, 11:40

Ramzes3 pisze:"Andyjski kandelabr to gigantyczny trójząb stworzony na powierzchni nadmorskich klifów w Zatoce Pisco. Formacja mierzy około 180 metrów. Pomimo bliskości do Nazca, ten geoglif prawdopodobnie nie został stworzony przez ludzi z Nazca."

Charakterystyczny trójząb zwany El Candelabro jest symbolem plejadińskim a być może i starolirańskim. Według tłumaczeń glinianych sumeryjskich tabliczek przeprowadzonych przez Zecharię Sitchina na płaskowyżu Nazca znajdował się awaryjny kosmodrom przybyszy z Nibiru zarządzany przez Ninurtę - syna Enlila. Trójząb był atrybutem bóstw takich jak Posejdon, starohinduski Sziwa, jednego z synów Enlila trzymającego w jednej ręce topór a w drugiej trójząb no i naszego gdańskiego Neptuna również. Syn En-ki tj. Nergal/Erra o dziwo posiadał imię brzmiące dokładnie tak samo jak nazwa jednej z planet w Plejadach czyli Erra.


Podobnie jak ty sądzę że to trójząb a nie kandelabr i wydaje mi się że, nie tylko nie został stworzony przez ludzi z Nasca ,ale w ogóle przez ludzi. Tak jak i wszystkie geoglify prawdopodobnie nie zostały wykonane przez ludzi ,a jeśli tak ,to na pewno nie był to ludzki wymysł. Co do kosmodromu ,to kiedy pierwszy raz wpadł mi w ręce materiał o tym miejscu ( a było to w ubiegłym wieku ) i pierwsze zdjęcia Płaskowyżu, od razu skojarzyłam to z pasem startowym .Jeszcze jeden kosmodrom podobno znajdował się w Egipcie ,w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć w którym miejscu ,ale może ty mi pomożesz ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4827
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 563
x 187
Podziękował: 7890 razy
Otrzymał podziękowanie: 8351 razy

Re: Tajemnice Płaskowyżu Nasca

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 22 paź 2017, 10:39

W Peru w pobliżu płaskowyżu Nazca znaleziono dziwną mumięDoktor nauk technicznych, profesor Narodowego Uniwersytetu Badawczego w Petersburgu Konstantyn Korotkow i Natalia Załoznaja, rentgenolog, specjalista w dziedzinie tomografii komputerowej Międzynarodowego Instytutu Systemów Biologicznych niedawno powrócili z Peru, gdzie byli świadkami i uczestnikami nieprawdopodobnego wydarzenia.
W ramach międzynarodowej ekspedycji badali zagadkową mumię, znalezioną w jaskini niedaleko słynnego płaskowyżu Nazca.
Obrazek
Obrazek
Trzy długie palce u nóg, jakby potrzebne do czepiania się.
Na rękach również po trzy palce.

Proporcje ciała przy mumii ogólnie ludzkie. W stanie wyprostowanym wzrost wynosiłby 168 centymetrów. Bardzo dziwna głowa z wydłużoną, wyciągniętą do tyłu czaszką. Nos — malutki, uszu — brak. Zamiast nich ledwo widoczne otwory w czaszce.

Całkowicie nieludzki wygląd kończyn. Na rękach i nogach mumii wyrastają po trzy bardzo długie palce.

Obrazek
Proporcje ciała mumii

https://treborok.wordpress.com/w-peru-w ... nt-page-1/

Bardzo ciekawy artykuł ! Polecam :) Cały artykuł w linku powyżej i oczywiście jest też filmik :)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 7289
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 504
x 118
Podziękował: 5786 razy
Otrzymał podziękowanie: 10337 razy

Re: Tajemnice Płaskowyżu Nasca

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 09 lut 2018, 18:50

Czyżby tajemnica rozwiązana- to gwiezdne mapy?
https://youtu.be/yrDcIFEoY3c
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8853
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 443
Podziękował: 17276 razy
Otrzymał podziękowanie: 15039 razy

Re: Tajemnice Płaskowyżu Nasca

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 09 lut 2018, 23:18

Dr Miłosz Giersz o sensacyjnym odkryciu w Peru

https://www.youtube.com/watch?v=hvCtlndvmi0

Opublikowany 8 sty 2015
16 grudnia 2014 r. dr Miłosz Giersz z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego wygłosił wykład pt."Grobowce, mumie i złote skarby - sensacyjne odkrycie w Peru". Badacz opowiadał o odkryciu pierwszego niesplądrowanego grobowca preinkaskiej cywilizacji Wari. Grobowiec krył kilkadziesiąt szkieletów i ponad 1200 darów grobowych. // zdjęcia: Jarosław Skrzeczkowski, montaż: Łukasz Kałuża.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 8853
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 443
Podziękował: 17276 razy
Otrzymał podziękowanie: 15039 razy

Re: Tajemnice Płaskowyżu Nasca

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 11 kwie 2018, 23:50

Nowe geoglify z Nazca zmieniają całą historię płaskowyżu!

https://www.youtube.com/watch?v=zW8kwdcCppY

Opublikowany 7 kwi 2018
Słynne rysunki z płaskowyżu Nazca, interesują sobą historyków już od wielu lat. Kolejne geometryczne kształty odnajdywane na powierzchni tego pustynnego lądu uczą nas o kolejnych tajemnicach kultury która je zbudowała. Okazuje się jednak, że nowo odkryte rysunki mogą postawić dotychczasowe ustalenia pod wielkim zdaniem zapytania.
0 xODPOWIEDZ