Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Kraków - miasto przedwieczne

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19020
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 900
Podziękował: 33016 razy
Otrzymał podziękowanie: 23982 razy

Re: Kraków - miasto przedwieczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 27 wrz 2022, 16:32

„Kororo, czyli samotna wyspa” - reportaż o S. Dymiterze, najsłynniejszym polskim ulicznym skrzypku
Premiera w toku. Rozpoczęła się 22 minuty temu

https://www.youtube.com/watch?v=OOuZSVIajaQ

„Magnetyzował w sposób niemal obłędny”, dla wielu stał się znakiem, symbolem Krakowa i jego najsłynniejszej ulicy Floriańskiej. Grał na zaimprowizowanej scenie, wprost na trotuarze, obok kosza na śmieci. Na wózku ze skrzypcami prawie wrośniętymi w wątłe ciało. Aktywny w latach 80., 90. Potem zniknął.
Kororo dzisiaj budzi coraz większe zainteresowanie etnografów, biografów i szerszej publiczności. Ma swoje murale w Warszawie i Płonnej w Beskidzie Niskim. Otaczają go miejskie legendy. W reportażu udział wzięli: prof. Anna Piotrowska, Monika Szewczyk, prof. Sławomir Kapralski, Michał Misztal oraz Paweł Lechowski. W audycji wykorzystano archiwalne nagranie Korora i jego muzyków z lat 90-tych.

Polskie Radio
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7866
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14370 razy
Otrzymał podziękowanie: 13893 razy

Re: Kraków - miasto przedwieczne

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 02 paź 2023, 18:43

Obrazek

Zdjęcie z grupy na FB " Kocham Kraków "

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10 ... 7341128698
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7866
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14370 razy
Otrzymał podziękowanie: 13893 razy

Re: Kraków - miasto przedwieczne

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 12 lis 2023, 21:39

Legendarni władcy Polski żyli naprawdę? Niesamowita tajemnica Kopca Kraka

https://youtu.be/1sD7xUCzPjQ

Kopiec Krakusa w Krakowie to jeden z najstarszych przykładów tajemniczych starożytnych budowli na terenie Polski.
Mistyczna budowla wznosi się na najwyższym wzniesieniu wapiennego zrębu tektonicznego na wysokości 271 metrów nad poziomem morza. Takie usytuowanie sprawia, że kopiec jest dobrze widoczny z bardzo dużej odległości.
Tajemnicza budowla posiada 16 metrów wysokości, średnica u jej podstawy wynosi 57 metrów a objętość to ponad 19 tysięcy metrów sześciennych a ostatnie badania archeologiczne przeprowadzone w tym miejscu, wskazują, że kopiec mógł powstać między VI a VIII wiekiem naszej ery, choć istnieją przypuszczenia, że może być on znacznie starszy.
Ten pokaźnych rozmiarów tajemniczy obiekt stał się podstawą dla wielu bardzo starych legend i opowieści. Jan Długosz, największy kronikarz Polski żyjący w XV wieku był przekonany, że budowla jest ściśle powiązana z historią legendarnego polskiego władcy Kraka I, który miał być założycielem miasta Krakowa.
Kopiec ma także Celtyckie wątki w swej historii.
Zapraszam do obejrzenia odcinka

4 Strefy Tajemnic
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17234
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17247 razy
Otrzymał podziękowanie: 24352 razy

Re: Kraków - miasto przedwieczne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 05 lut 2024, 11:19

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7866
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14370 razy
Otrzymał podziękowanie: 13893 razy

Re: Kraków - miasto przedwieczne

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 05 lut 2024, 12:24

To oczywiste ! Ten kto zna historię Zamku Wawelskiego wie, że odkupili go mieszkańcy Krakowa i Galicji .Po rozbiorach zamek przejęło wojsko monarchii austro -węgierskiej a potem to oni podarowali go cesarzowi Franciszkowi Józefowi . Teoretycznie zamek należał do cesarza ale ostatecznie ludność Galicji odkupiła zamek od wojsk austriackich za 3,5 miliona koron . Do dziś zachowały się koszary ,które na terenie wzgórza wybudowali Austriacy. Dodam ,że kompletnie zdewastowali zamek .To jaki teraz oglądamy Wawel to zasługa konserwatorów i darczyńców .Prace konserwatorskie trwały od 1905 roku i nadal trwają . Kiedy wchodzi się na zamek od strony ul. Kanoniczej ,od początku wjazdu ,aż do bramy wmurowane są tablice upamiętniające darczyńców wspomagających te prace .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ