Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Megality ,Kamienne kręgi, Stonehenge

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17237
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17248 razy
Otrzymał podziękowanie: 24352 razy

Re: Megality ,Kamienne kręgi, Stonehenge

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 22 kwie 2021, 07:50

Kręgi w Odrach, neolityczny relikt i rytualna świątynia III rzeszy
4242 wyświetlenia•21 kwi 2021

https://youtu.be/drc-gwDMLtA
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7866
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14370 razy
Otrzymał podziękowanie: 13894 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 10 lip 2021, 12:12

Polaraxa 45-21: Megality Polinezji

https://youtu.be/ZTOsEofomkI


Chris Miekina

Budowle, które nazywamy megalitami są rozrzucone po całym świecie i są niepokojącym śladem wskazującem, że nasza historia jest znacznie starsza od tej zapisanej w podręcznikach. O ile megality starożytnego Egiptu, Peru czy nawet Stonehenge są doskonale znane, to bardzo rzadko mówi się o megalitach południowego Pacyfiku. Znana jest jedynie Wyspa Wielkanocna i jej wykute w kamieniu Moai. Tymczasem niemalże każda z wysp Polinezji, Melanezji i Mikronezji - nawet te najmniejsze - wciąż mają na sobie ślady bardzo odległej i zupełnie nieznanej przeszłości, co sugeruje że tak Lemuria jak i zaginiony kontynent Mu wcale nie muszą być legendą! Jedynym człowiekiem , który poświecił większość swego życia aby zbadać te miejsca to Thor Heyerdahl, jeden z idoli mojego dzieciństwa. Nie zabrakło też Polaków. Triobriandy badał ojciec antropologii kulturowej Bronisław Malinowski a Nan Madol jako pierwszy z Europejczyków zobaczył Jan Kubary. Dziś nikt już nie bada wysp południowego Pacyfiku i ich historia być może nigdy już nie ujrzy światła dziennego. Zapraszam!
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17237
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17248 razy
Otrzymał podziękowanie: 24352 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 12 lip 2021, 09:21

Avebury. Miejsce Mocy. Reportaż
699 wyświetleń11 lip 2021

https://youtu.be/0Znmvu8oezo
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19020
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 900
Podziękował: 33016 razy
Otrzymał podziękowanie: 23982 razy

Re: Stonehenge

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 21 lip 2021, 19:40

STONEHENGE: NOWA TEORIA (CZY TO POZOSTAŁOŚĆ STAROŻYTNEJ BUDOWLI?)
Premiera rozpoczęła się 96 minut temu

https://www.youtube.com/watch?v=Gh_JJl7DnR8

Ciekawostki i inne dziwy

Dziś zajmiemy się nową (dla mnie) teorią, której autorką jest Pani Sarah Ewbank (architekt krajobrazu). Jest to ciekawa i oryginalna koncepcja, stąd pomysł na odcinek.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19020
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 900
Podziękował: 33016 razy
Otrzymał podziękowanie: 23982 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 21 lip 2021, 19:52

Pamięć kamieni
Jacek M L Kwiatkowski

Obrazek

Już przed kilkoma laty czytałem o wyczynie naukowym, że badaczom z jakiegoś renomowanego instytutu udało się na kamień kryształu wprowadzić informacje w kilobajtach, i odczytać je znowu, czyli z kawałka kamienia, w tym przypadku kryształu, bo wg obecnie dostępnej naukowcom wiedzy, kryształ nadaje się do tego najlepiej.
Jest to jednak z pewnością tylko kwestia czasu i technologii, by świat tzw. naukowy odkrył, że na ‘zwyczajnym’ polnym kamieniu czy na tabliczce glinianej można też zapisać dane, informacje, już nie tylko terrabajtach, ale może i w zettabajtach i jottabajtach.
Kamienie z których budujemy kamienny krąg, są nośnikami nie tylko energii ale i pamięci.
Jest to temat, któremu z pewnością konieczne będzie poświecenie jeszcze niejednokrotnie dużo czasu. Nasze przebywanie w kamiennych kręgu jest interakcją z zapisaną W!!! kamieniach informacją.
Więcej jeszcze, nie wspominałem nigdy tego komuś jako pierwszy, ale miałem u mnie sporo osób, które siedząc w moim kręgu, nagle w porze wieczornej, w półmroku, na kamieniach widzą twarze.
Tak, widziałem to już od dawna, każdy kamień od środka na niego patrząc ma twarz, pojawiaj się rysy ludzkiej twarzy.
Najnowsze technologiczne osiągnięcia dzisiejszej cywilizacji dochodzą do możliwości zapisu i tworzenia nośników tzw. pamięci holograficznej (holographic data storage), i kto może temu zaprzeczyć, że to wielkie osiągniecie, jest na tym obszarze dopiero jakimś technologicznym raczkowaniem, jak przed 50 laty, a w końcu to nie tak dawno, kiedy super komputery były wielkości domu jednorodzinnego i miały jedną setną wydajności dzisiejszego przeciętnego smartfona.
Tak czy inaczej jesteśmy na pewno jeszcze w drodze, aby odkryć geniusz budowniczych np. kompleksu kamiennych kręgów w Odrach, i na pewno uczymy ciągle jeszcze aby tzw. ‘zwykły’ ogrodowy kamienny krąg po prostu ustawić.
Dla mnie od dawna jedno jest pewne, kamienie mają pamięć i mają twarze, a jeśli do tego tak podchodzimy, to wynika z tego przynajmniej następujące:
1. Te miejsca powinny być szanowane, traktowane jako ‘miejsca święte’, autentyczne miejsca mocy
2. Ich energia nie powinna być niweczona, dewastowana
3. Miejsca te powinny być pielęgnowane: począwszy od wykoszenia trawy, umycia czasami wodą i szczotką tych kamieni, i przez zachowanie czystości i świeżości wokół kamieni (sól jest np. minerałem pozwalającym wokół kamieni zachowywać tę świeżość)
4. Uczmy tego młode pokolenie, począwszy od dzieci, że kręgi kamienne w Polsce, to wspaniałe miejsca, godne szacunku, a nie miejsca piknikowo-biwakowo-rozrywkowe
0 xex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 22 lip 2021, 05:41

janusz pisze:
środa 21 lip 2021, 19:52
Pamięć kamieni
Jacek M L Kwiatkowski


4. Uczmy tego młode pokolenie, począwszy od dzieci, że kręgi kamienne w Polsce, to wspaniałe miejsca, godne szacunku, a nie miejsca piknikowo-biwakowo-rozrywkowe
Z tego, co znaleźli badacze w kręgach kamiennych na Wyspach wynika, że oprócz prawdopodobnie obrzędowych funkcji, a także naukowej ( astronomia), w pewnych szczególnych dniach roku, pelnily one również role piknikowo-biwakowo-rozrywkowa. W Kręgach ludzie biesiadowali i świętowali, spotykali się w nich i prawdopodobnie również handlowali. Były One swoistymi Centrami życia społecznego. Nie wiodły do nich żadne drogi, ale ich położenie było powszechnie znane, gdyż neolityczni ludzie prawdopodobnie posiadali bardziej niż my współcześnie, wyczulony zmysł detekcji pola magnetycznego oraz węzłów w których krzyżowały się linie geomantyczne (ley lines). Tak samo starożytni żeglarze nie potrzebowali kompasów by wyznaczać kurs.
Ale bardzo ciekawe jest założenie, że w kamieniu zapisana może być informacja. To by tłumaczyło dlaczego neolityczni budowniczowie nie pozostawili NA swoich zaawansowanych kamiennych dziełach żadnych inskrypcji, ani rysunków. Po co mieliby to robić skoro informacje i wiedzę zapisywano W kamieniach ? A jeśli tak robiono, to logiczne, że w kamiennych kręgach kwitło życie społeczno-kulturalne. Z Kręgami kojarzeni są Druidzi, którzy mieli pełnić takie role jak Sędziów czy nauczycieli. Mogli zapisywać prawo, wiedzę, a nawet wyroki w Kamieniach do odczytu dla każdego zainteresowanego. Handlujący mogli poprzez Kręgi składać zamówienia i umawiać się na wymianę dóbr na określoną datę (wszak były to też kalendarze astronomiczne). To, że znano wówczas matematykę wiadomo po analizie wymiarów kręgów i wzajemnych relacji i odległości miedzy poszczególnymi Kamieniami.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19020
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 900
Podziękował: 33016 razy
Otrzymał podziękowanie: 23982 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 23 lip 2021, 16:27

Obrazek

Wakacje, urlopy, to dla wielu czas podróżowania, zwiedzania. Może będąc gdzieś w drodze, natkniecie się nagle na jakiś krąg, a jest ich w Polsce sporo.

Obrazek

Leszek Matela, Otylia Sakowska, Potęga kamieni. Praktyczny poradnik wykorzystania zwykłych kamieni, wydawnictwo Studio Astropsychologii, Białystok 2002, a więc na dwudziestolecie w 2022, czas na drugie wydanie. :)

Sporo cennych rzeczy, także odnośnie samej już praktycznej strony budowy kręgu kamiennego, znajdziecie w książce.

Węsiory
Zapraszamy wszystkich na spotkanie z przygodą w kamiennych kręgach w Węsiorach.
Węsiory leżą w malowniczej wręcz bajkowej Szwajcarii Kaszubskiej, należą do Gminy Sulęczyno w Powiecie Kartuskim.

Postaram się opowiedzieć o tym cudownym miejscu słowem i obrazem.

Kamienne kręgi to bardzo stare budowle megalityczne, popatrzmy na kręgi z satelity, (foto 1 I rząd) ciekawie to wygląda prawda ? Miejsce ciekawe, ale trzeba jakoś do niego trafić, nie będę dołączał mapy, bo każdy kierowca powinien ją mieć ze sobą.
Wystarczy do niej zerknąć, zaplanować trasę, a dzisiaj już coraz więcej jest urządzeń GPS z dokładnymi mapami dojazdu, więc żaden kierowca nie powinien mieć kłopotu z dojazdem.

Jadąc z kierunku Bytowa przez Sulęczyno kilkaset metrów przed wsią Węsiory przy drodze wojewódzkiej 228 napotkamy tablice z informacją, że zbliżamy się do kamiennych kręgów. Przy wjeździe do wsi uważajmy bo na skrzyżowaniu skręcamy w prawo w drogę lokalna w kierunku wsi Niesiołowice, po prawej stronie jest duża zielona tablica informująca nas, że jedziemy właściwie, (foto 2,3,4,5 I rząd). Jadąc przez wieś po prawej stronie miniemy sklep i kościół, za kościołem skręcamy w prawo zgodnie z kierującą nas tablicą (foto 5).

Jadąc natomiast z Trójmiasta jedziemy do Żukowa drogą krajową 20, następnie w Żukowie kierujemy się w stronę Kartuz drogą wojewódzką 211, w Kartuzach skręcamy w lewo w kierunku Bytowa w drogę wojewódzką 228. Mijając Szkolę Podstawową w Węsiorach już będziemy widzieć dużą zielona tablicę kierującą nas do kręgów.

Jadąc z Kościerzyny, musimy kierować się w Kościerzynie na Łebę droga wojewódzka 214, dojeżdżamy mijając Stężycę do Klukowej Huty, tam na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w drogę wojewódzka 228, a dalej już znaki pokażą, od Klukowej Huty mamy już tylko 3 km do Węsior.
Jadąc z Lęborka, jedziemy cały czas drogą wojewódzką 214 do wsi Klukowa Huta, tam skręcamy w prawo w drogę wojewódzką 228 mijając stację benzynową, po prawej stronie zobaczymy tablicę informująca o kamiennych kręgach (foto 3, I rząd), stąd już mamy tylko 3 km do wsi Węsiory.

Teraz jedziemy już polną drogą, trochę dziurawą, więc uwaga nie jedźcie szybko, ale dostojnie jak przystało na dojazd do miejsca tak uroczego.
Zakończeniem tej polnej drogi będzie parking na który wjedziemy, tam z radością powita nas pan Kaziu
(foto 11, III rząd) i Gocka Chata (foto 6), powitają Was tam chlebem swojskim oczywiście, pieczonym w/g starej Węsierskiej receptury (foto 7) i solą, ale już nie Węsierską, tylko zwykłą jodowana. Obejrzyjcie wszystko co Wam oferuje Gocka Chata pod opieką Alicji córki pana Kazika, a koniecznie zakupcie informator naszego Stowarzyszenia Badań Kamiennych Kręgów z okolicznościowym stemplem.
W Węsiorach już można skorzystać z noclegu w pensjonacie państwa Kamińskich, tych co prowadza Gocką Chatę.

W Gockiej Chacie będziecie mogli się dobrze pożywić smacznymi potrawami, wypić kawę i herbatę do pysznego domowego ciasta, a także zimne napoje. Potrzebę też będzie można załatwić w kulturalny sposób, jest na parkingu kabina Toy Toy (foto 12 III rząd), nie zrażajcie się jest bardzo czysta i zadbana, a więc nie biegajcie po okolicznych krzakach.

Po zapoznaniu się ze wszystkim co jest na parkingu, zakupie informatora Stowarzyszenia w którym macie cały opis jak się zachowywać w kręgach, jak korzystać z uzdrawiającej energii ruszamy w kręgi.
Pamiętajcie że Kamienne Kręgi są zabytkiem muzealnym wielkiej klasy, podlegają ochronie prawnej. Więc trzeba się zapoznać z informacjami, żebyście nie mieli kłopotów, informacje są na tablicach przy parkingu, w folderku Stowarzyszenia, oraz w kręgach w formie wywieszek na drzewach i na tablicach.

Wywieszki na drzewach są najlepszą i najmniej kosztowną formą informacji turystów, w jakim kręgu są,
jak się zachowywać i co to za szczególne miejsce.

Zapoznaliśmy się już z informacjami zakupiliśmy folder więc udajemy się w kręgi, prowadzi nas droga z parkingu (foto 15, III rząd), po przejściu około 100 m znajdziemy się na rozdrożu (foto 22, V rząd), tu się droga rozwidla, idąc w lewo przez drewniany mostek ścieżką pnącą się łagodnie pod górę (foto 23, V rząd) dojdziemy do kręgu 5 zwanym kręgiem spotkań "MEROPE" (foto 26 i 27, VI rząd).
Krąg V MEROPE jest charakterystyczny, wyróżniający się trzema stelami, jest logo kręgów kamiennych w Węsiorach. Dlaczego nazwałem go kręgiem spotkań i MEROPE ? otóż bywając w kręgach często, obserwowałem zachowania ludzi tam przebywających, wszyscy chętnie tam przebywali, tam się odbywały rozmowy, panowała magiczna atmosfera. MEROPE dlatego, że zespół kamiennych kręgów w Węsiorach, jak się spojrzy na plan jest odzwierciedleniem galaktyki M45 czyli Plejad lub 7 córek ich imiona to: Elektra, Celaeno, Merope, Alcyone, Maia, Taygeta, Asterope, rodzicami byli Atlas i Pleyone, Pleyone jest gwiazdą zasłonietą.
Więc mamy 9 gwiazd w tej galaktyce, powinno zatem być 9 kręgów, poczytajmy opis jaki znalazłem na tablicy byłego już leśniczego w Sulęczynie:

Nadleśnictwo Lipusz
Inną atrakcją ukryta w leśnych zakątkach jest zabytek archeologiczny - cmentarzysko kurhanowe i kręgi kamienne w Węsiorach k/ Sulęczyna. Badania przeprowadzone przez archeologów spowodowały odkopanie 19 kurhanów, 9 kręgów kamiennych i 110 pojedynczych grobów Gotów i Gepidów.
Oprócz niekwestionowanych walorów turystycznych lipuskie lasy stanowią obfitą bazę dla licznych zbieraczy runa leśnego, ziół, jagód i grzybów, na całym terenie nadleśnictwa zlokalizowane są najbardziej atrakcyjne miejsca.
Nadleśnictwo Lipusz.
Tyle opisu na tablicy, skąd liczba 9 kręgów, z jakiego źródła została zaczerpnięta wiedza o 9 kręgach ?
Powróćmy do kręgów, w dalszej części zajmiemy się legendą i porównaniem planu kamiennych kręgów w Węsiorach i układem gwiazd w M45, a teraz dalej o MEROPE, ma średnicę....... i 17 kamieni

http://www.kamienne.org.pl/index.php/uf ... Gd7PigsK0Q
0 xex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: ex-east » niedziela 08 sie 2021, 16:55

Jeszcze co do Pamięci Kamieni, o której już wcześniej wspomniano, najnowsze badania kamieni (sarsen) że Stonehenge przyniosły rewelacyjne odkrycia, że w ich strukturze znajdują się, wyglądające na "obrobione" płytki kwarcu o czystości 99,7%
Kwarc może być nośnikiem danych.
Załączniki
Screenshot_20210808-142705_Firefox.jpg
Screenshot_20210808-142705_Firefox.jpg (86.11 KiB) Przejrzano 3934 razy
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7866
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14370 razy
Otrzymał podziękowanie: 13894 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 28 sie 2021, 10:52

Kamienne kręgi w Węsiorach – Tu dzieją się rzeczy trudne do wyjaśnienia!

https://zdrowepasje.pl/ezoteryka/ciekaw ... VF-_rZMFuY
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19020
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 900
Podziękował: 33016 razy
Otrzymał podziękowanie: 23982 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 04 paź 2021, 17:02

Boska energia i skarby pod ziemią. Oto tajemnice polskiego Stonehenge
30 wrz 2021

https://www.youtube.com/watch?v=RgMKyG5QJEQ

naTemat.pl

Kamienne Kręgi w Odrach to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Europie, które nie bez powodu nazywane jest "polskim Stonehenge". Liczące prawie dwa tysiące lat cmentarzysko Gotów wyróżnia nie tylko cenna przyroda czy pasjonująca historia, ale również... kosmiczna energia. Odkrywamy tajemnice kręgów na Kaszubach.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19020
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 900
Podziękował: 33016 razy
Otrzymał podziękowanie: 23982 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 05 paź 2021, 17:39

Archeoastronomia - Astronarium 125
3 paź 2021

https://www.youtube.com/watch?v=zvUZuibzrKM

Astronarium

Ludzie patrzyli w niebo od zarania dziejów. Świadectwem dawnej wiedzy astronomicznej są konstrukcje i relikty związane ze zjawiskami na niebie. Ich badaniem zajmuje się archeoastronomia. W tym programie pokażemy czego możemy się dzięki niej dowiedzieć. Zapraszamy na Astronarium!
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7866
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14370 razy
Otrzymał podziękowanie: 13894 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 07 paź 2021, 12:56

Krąg Dziewięciu Dziewic

https://youtu.be/xE0BCdHcOgE

Tajemity

Według miejscowego folkloru kamienie stanowiły niegdyś grupę 17 braci, którzy tańczyli w szabat. Za karę anioł niebieski, zjechał z nieba na ognistym rydwanie i zamienił grzesznych braci w kamienie. Z kręgu zniknęło kilka kamieni. Czy zrobiono to celowo aby krąg przestał źle wpływać na środowisko? Wiadomo, że kiedy ekipa filmowa, która kręciła tutaj w latach 1984-5 horror dodała dodatkowy kamień do kręgu. Od tej pory mieli same niewyjaśnione kłopoty. Paliły się lampy na planie filmowym, nie chciały działać kamery, klisze się prześwietlały, a aktorzy źle się czuli na planie filmowym. Jedyna kopia filmu, zatytułowana "The Circle of Doom", zaginęła i do tej pory jest przedmiotem pożądania kolekcjonerów tajemniczych artefaktów. Czy w Anglii powstaną współczesne Kurhany i Kamienne Kręgi ?Jakie będzie ich przeznaczenie?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19020
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 900
Podziękował: 33016 razy
Otrzymał podziękowanie: 23982 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 08 sty 2022, 17:56

Tajemnicze Megality Avebury i Rujm el-Hiri
8 sty 2022

https://www.youtube.com/watch?v=3NXPKfvX-cs

Kosmiczne Opowieści

Na całym świecie znajdujemy megalityczne budowle sprzed tysięcy lat. W dzisiejszym odcinku zerkniemy bliżej na kompleksy Rujm el-Hiri oraz Avebury.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7866
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14370 razy
Otrzymał podziękowanie: 13894 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 15 lut 2022, 09:49

Czy ruiny kamiennego miasta w RPA to relikt po prehistorycznej cywilizacji?

Obrazek
Źródło: Michael Tellinger

Republika Południowej Afryki a konkretnie obszar, około 150 km na zachód od Port Maputo zasłynął przed laty dość niezwykłym znaleziskiem. Natrafiono tam na szczątki ogromnej metropolii, która zajmuje około 1500 kilometrów kwadratowych. Uważa się, że miejsce to jest częścią miasta, które mogło rozciągać się nawet na 10 000 km. Pojawił się jednak problem, ponieważ pomiar szybkości erozji dolerytu wskazywał na to, że obiekt powstał w okolicach 160 000 do 200 000 lat p.n.e.

cały artykuł tu : https://innemedium.pl/wiadomosc/czy-rui ... um=twitter
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7341
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5970 razy
Otrzymał podziękowanie: 11554 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 07 kwie 2023, 12:56

genetyka nie kłamie ...

https://www.youtube.com/watch?v=rQC34uMGFPg


ewarawicz
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7866
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14370 razy
Otrzymał podziękowanie: 13894 razy

Re: Kamienne kregi-kamienny testament

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 16 maja 2023, 11:00

Skąd wzięły się maltańskie świątynie starsze od egipskich piramid


Obrazek
Źródło: innemedium

Malta to wyspiarski kraj na Morzu Śródziemnym, słynący z niezwykłych megalitycznych świątyń. Wybudowane ponad 5000 lat temu, te konstrukcje archeologiczne wciąż stanowią zagadkę. W tym artykule przyjrzymy się historii maltańskich świątyń megalitycznych oraz postaramy się odkryć niektóre z ich tajemnic.

Megalityczne świątynie na Malcie pojawiły się w okresie neolitu, który rozpoczął się około 5000 lat temu. Ten okres cechował się znacznym rozwojem cywilizacji, kiedy ludzie zaczęli uprawiać ziemię, hodować bydło i wytwarzać ceramikę. Wczesne megalityczne świątynie na Malcie, takie jak jaskinia Ghar Dalam, służyły jako miejsca pochówku zmarłych.

cały artykuł :https://innemedium.pl/wiadomosc/skad-wz ... um=twitter
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7866
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14370 razy
Otrzymał podziękowanie: 13894 razy

Re: Megality ,Kamienne kręgi, Stonehenge

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 24 maja 2023, 18:31

Megalityczne urządzenie Gigantów

https://youtu.be/azQeJFwXM54

Giganci często pojawiają się w japońskich mitach. Istnieją nawet legendy, że rozkwit ich kultury i cywilizacji przypadł na 40-60 tysięcy lat temu. Uważa się, że obecny Park Asuka był centrum i prawdopodobnie stolicą tej przedpotopowej cywilizacji gigantów. Odnaleziony megalit z Ishi-no-Hoden przypomina gigantyczny kawał skały jednak wykonany bardziej złożoną techniką niż początkowo przypuszczano. W jakim celu został wykonany?

Tajemity
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7866
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1431
x 414
Podziękował: 14370 razy
Otrzymał podziękowanie: 13894 razy

Re: Megality ,Kamienne kręgi, Stonehenge

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 07 cze 2023, 11:00

Chullpa - dziwna rezonacja cmentarnych budowli Inków

https://youtu.be/Kb03y1YYPFg

Sillustani to przedinkaskie cmentarzysko nad brzegiem jeziora Umayo. Jest bogate w tajemnicze budowle, które mają tą właściwość, że rezonują dźwiękiem Ais, podobnie jak piramida w Giza. Czy pierwotnie te budowle były kondensatorami energii, czy dziwnymi , inkaskimi miejscami pochówku? Dlaczego zaczęły rezonować?

Tajemity
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17237
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17248 razy
Otrzymał podziękowanie: 24352 razy

Re: Megality ,Kamienne kręgi, Stonehenge

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 21 cze 2024, 12:43

chyba już umyli kamulki, nie jestem pewien czy w tv oglądamy alternatywną rzeczywistość ze studia?... czy

dziś przesilenie letnie i jest dobra okazja na małe zgromadzonko i pewnie jakieś "party" przy okazji ;)

https://youtu.be/X-szLeAUr-M?si=bn5QrEF4jomcE4zB
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17237
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17248 razy
Otrzymał podziękowanie: 24352 razy

Re: Megality ,Kamienne kręgi, Stonehenge

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 22 cze 2024, 07:24

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17237
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1095
x 555
Podziękował: 17248 razy
Otrzymał podziękowanie: 24352 razy

Re: Megality ,Kamienne kręgi, Stonehenge

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 25 cze 2024, 08:05

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ