Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Ramzes3
Posty: 529
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 49
Podziękował: 2094 razy
Otrzymał podziękowanie: 1105 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » wtorek 09 sty 2018, 22:57

Odkrycie polskiego naukowca może zmienić całą naszą wiedzę o historii ludzkości


Newsweek Polska

Polski paleontolog, dr Gerard Gierliński odkrył, że historia człowieka zaczęła się znacznie wcześniej i gdzie indziej niż do tej pory sądzono. To przełomowe odkrycie. Dotąd bowiem sądzono, że najstarsze ślady naszych przodków to te pozostawione ok. 3,6 mln lat temu przez australopiteków w Laetoli, w Tanzanii.

- Najstarsze znane odciski stóp istot będących krewnymi lub przodkami człowieka zachowały się na Krecie i mają prawie 6 mln lat - mówił dr Gerard Gierliński z Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB) na konferencji w Warszawie prezentując wyniki swoich badań.

To przełomowe odkrycie. Dotąd bowiem sądzono, że najstarsze ślady naszych przodków to te pozostawione ok. 3,6 mln lat temu przez australopiteków w Laetoli, w Tanzanii. Stąd właśnie wzięła się teoria, że kolebką ludzkości jest Afryka z której rozpoczęła się historia ludzkiej migracji.

I ten właśnie paradygmat znacząco zmienia odkrycie dr. Gierlińskiego. Odkryte na Krecie ślady po pierwsze są znacznie starsze - mają ok. 5,7 mln lat. Po drugie w świetle badań polskich paleontologów nie można wykluczyć, że pierwsi "praludzie" pojawili się w Europie.

Co ciekawe polski naukowiec dokonał odkrycia w 2002 r., będąc na Krecie na wakacjach. Jednak publikacja na ten temat ukazała się w ostatnich dniach w piśmie "Proceedings of the Geologists' Association".

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/na ... id=SK2MDHP
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6130
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 915
x 293
Podziękował: 10777 razy
Otrzymał podziękowanie: 11353 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 15 lut 2018, 21:53

Polaraxa 21- tajemnica Wydłużonych Czaszek z Paracas

https://youtu.be/78cQgwJrt6k
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6130
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 915
x 293
Podziękował: 10777 razy
Otrzymał podziękowanie: 11353 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 02 kwie 2018, 22:08

NIEZWYKŁE RELACJE DAWNYCH WIELKICH PODRÓŻNIKÓW O LUDZIACH Z GŁOWAMI PSA

Temat rasy „psogłowych po raz pierwszy pojawił się na pokładzie okrętu Nautilus przy okazji lektury książki Johna Ashtona "Curious Creatures in Zoology", którą mamy w naszej Bibliotece FN.
Istnienie ludzi o głowach psa jeszcze w XVII wieku uważane było za coś absolutnie oczywistego ze względu na opowieści wielkich podróżników tamtych czasów jak Marco Polo. Takie głowy mieli tylko mężczyźni w plemieniu zamieszkującym na jednej z wysp na Oceanie Indyjskim.

W książkach pojawiają się jako Cynocefale. Słowo to pochodzi od starożytnych greckich słów "cyno", co oznacza pies i "cefali", czyli „choroba głowy”. Relacje o ludziach z „głową psa” pojawiają się w opowieściach podróżników przemierzających różne kultury na całym świecie, od starożytnego Egiptu, przez starożytną Grecję aż do średniowiecznej Europy i Afryki. Co ciekawe – ślady „ludzi-psów” znajdziemy także w mitologii chrześcijańskiej.
ObrazekObrazek

Pewien włoski mnich o imieniu Odoric z Pordenone spotkał się z plemieniem „ludzi o głowach psa” na małej wyspie, którą miejscowi nazywali Nicoveran. Pso-głowi zostali przez mnicha dokładnie opisani – według jego relacji były to istoty brutalne i posiadające formę zorganizowanej religii, wielbiące woły i noszące różne złote i srebrne przedmioty kultu.

Francuski inkwizytor Kardynał Pierre d'Ailley napisał w 1410 r., że w Indiach istniała rasa ludzi o psich głowach, a także posiadająca tylko jedno oko odmiana istot określanych jako Carismaspi. Odkrywca Giovanni da Pian del Carpine wspomina również o rasie pso-głowych, które to plemię zamieszkiwało tereny na północ od Dalai-Nor (Ocean Północny) i mieszkających nad jeziorem Bajkał. Rzeczywiście, wizerunki ludzi o głowach psa pojawiały się na mapach tamtych czasów, podobnie jak smoki i inne cudowne bestie, którymi twórcy map lubili przyozdabiać swoje dzieła.

Bardzo dużo o „ludziach z głowami psa” napisał wielki odkrywca Marco Polo. Oto fragment jego relacji o pobycie na wyspie na Oceanie Indyjskim, którą nazwał Angarman:

... Angaman jest dużą wyspą. Ludzie nie mają króla i wyznają przeróżne bóstwa, a sami mężczyźni przypominają z wyglądu dzikie bestie. Zapewniam was, że wszyscy mężczyźni z tej Wyspy Angamanain mają głowy podobne do psów, a także psie zęby i oczy. Są oni po prostu jak wielkie psy chodzący na dwóch nogach! Mają dużą ilość przypraw do potraw. Jednocześnie oni są najbardziej okrutnym plemieniem jaki istnieje na Ziemi. Jedzą każdego, kogo mogą złapać, jeśli nie jest z ich rasy.

Ostatnio wątek ludzi o głowach psa pojawił się w korespondencji do naszych kolegów z Projektu MESSING od jednej z osób, która jest w projekcie. Ten tekst jest tak ciekawy, że publikujemy go poniżej, gdyż dotyczy św. Krzysztofa, który jest często przedstawiany właśnie… z głową psa!

Obrazek

TAJEMNICA ŚW. KRZYSZTOFA

/źródło: wikipedia/

Jest świętym znanym głównie z legend, choć badania historyczne dowodzą, że pochodził z Azji Mniejszej i poniósł męczeńską śmierć za panowania Trajana Decjusza, ok. 250 roku.

Według świeckich podań ludowych był olbrzymem: miał cztery metry wzrostu i niezwykłą siłę, dzięki której przenosił pielgrzymów przez rzekę. Na popularnych wizerunkach przedstawiany jest z Dzieciątkiem Jezus na barkach. Wedle legend święty zapadł się w dno rzeki pod ciężarem Dziecka. Wtedy ono rzekło: Dźwigasz cały świat, gdyż ja jestem ten, któremu służysz pomagając innym.

We wschodnich ikonach – greckich czy bułgarskich – święty przedstawiany jest jako rycerz o psiej głowie (Cynocefal), trzymający w jednej dłoni włócznię, a w drugiej tarczę lub krzyż. Wyobrażenie to związane było z panującą wersją legendy o chłopcu, nazwanym przez rodziców imieniem Reprobus (rieprew, niegodny, odrażający) z powodu nie tylko olbrzymiego wzrostu i siły, ale również niekształtnej głowy przypominającej psi łeb. Męczeńską śmiercią miał przebłagać Boga, by dał mu duszę. Przeżywał tortury zanim został ostatecznie ścięty mieczem lub spalony na stosie.


[poniżej list do Projektu MESSING]

[…] Zgłębiłam trochę temat tego psogłowego św.Krzysztofa i wygląda na to, że jest w tej wersji chętniej często w prawosłanej ikonografii przedstawiany. Legenda głosi, że był olbrzymi, miał wielką siłę i należał do plemienia Psogłowych. Dosłownie tak wikipedia albo inne źródła w google podaje.

W wyniku różnych perturbacji życiowych przeszedł na wiarę "jedyna wtedy właściwą" czyli chrześcijaństwo , czymś tam się zasłużył i tak to stał się świętym, patronem kierowców i podróżników. (!)

Inna historia związana z plemieniem ludzi o psich głowach przewinęła mi się ostatnio kilka miesięcy temu w czasie przygotowań do wyprawy birmańskiej.

Otóż sam Marco Polo w swoje książce "Opisanie świata" wydanej także kilkakrotnie w jęz. polskim wspomina o tym, że jak dotarł na daleki wschód, to spotkał tam ludzi wysokich, silnych o człowieczym korpusie, ale głowach psa. Wydawali oni z siebie wg. niego dźwięki przypominające szczekanie i porozumiewali się tak między sobą.

A przypomnę, że Marco Polo wyruszył w swoją podróż wcale nie w tak bardzo zamierzchłych czasach, bo końcem 13 wieku naszej ery. Nawet mam tą książkę teraz w domu, ponieważ bardzo polecał ją nasz pilot i po przylocie od razu pognałam do biblioteki, żeby wypożyczyć i przeczytać. […]

[…]Posyłam 3 zdjęcia z książki Marco Polo o psiogłowcach, bo ciekawe trochę. Opis Marco Polo oraz dodatek w odnośnikach współczesnych. Interesujące jest ze w Średniowieczu akurat było dosyć popularne takie przedstawianie Świętych, a również to co jest w odnośniku jak wtedy lokalizowano ich ojczyznę. Dosyć różne miejsca na kuli ziemskiej, nawet nad Bałtykiem[…]

/zdjęcia stron z tej książki/

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wątek ludzi o „głowach psa” jest w jeszcze kilku naszych książkach, które są tylko w wersji angielskojęzycznej. W ten sposób sprawa „pso-głowych” po raz pierwszy pojawiła się w historii serwisu FN, a przez ponad 20 lat istnienia serwisu wydawało się, że pisaliśmy o wszystkim… ;)

https://www.nautilus.org.pl/artykuly,34 ... ch-z-.html
https://www.nautilus.org.pl/artykuly,34 ... ch-z-.html

Jestem zaskoczona ,widziałam różne wizerunki Św. Krzysztofa ale nigdy z głową psa ,choc słyszałam o istotach o psowatym wyglądzie. :shock: :o
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6130
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 915
x 293
Podziękował: 10777 razy
Otrzymał podziękowanie: 11353 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 29 kwie 2018, 22:00

Zakazana archeolognia ujawniona: 7 metrowy szkielet pierwszy raz pokazany oficjalnie

Ojciec Carlos Vaca – katolicki ksiądz – przez dziesięciolecia strzegł szczątków szkieletów ogromnej wielkości. Większość fragmentów kości – istot o wysokości około 7 metrów – odzyskano z miejsca zwanego “Changaiminas” w Ekwadorze. Co ciekawe, przetłumaczony przez Changaiminas nazwa miejsca pochówku brzmi “cmentarz bogów”.
Istnieje niezliczona ilość opowieści o niewiarygodnych odkryciach dokonanych na całej planecie. Co ciekawe, Ekwador jest domem dla wielu dziwnych odkryć. Jednym z najbardziej popularnych ostatnich odkryć jest tak zwane zaginione miasto Gigantów, znalezione przez grupę odkrywców w ekwadorskiej dżungli.

Oprócz tajemniczego miasta, w przeszłości ludzie znaleźli szkielety ogromnej wielkości w różnych częściach Ekwadoru. W południowej części Ekwadoru, niedaleko granicy z Peru, ludzie odkryli wiele dziwnych rzeczy. Według doniesień, eksperci odzyskali kości i szkielety, które są podobne do ludzi tylko o wiele większych rozmiarów.
Wiele z tych szkieletów i kości pozostało ukrytych przed opinią publiczną w prywatnych kolekcjach na całym świecie.
Uważa się, że jednym z najbardziej znanych strażników “olbrzymich szkieletów” był ojciec Carlos Miguel Vaca, który strzegł ich do śmierci w 1999 r. Kilka kości i fragmentów wykopano z miejsca zwanego “Changaiminas” w Ekwadorze. Co ciekawe, przetłumaczona nazwa miejsca pochówku przez Changaiminas oznacza “cmentarz bogów”.

Ojciec Carlos Miguel Vaca Alvarado urodził się 25 sierpnia 1912 r. W Loja w Ekwadorze. Był kapłanem parafii Changaimina w prowincji Gonzanamá Loja w Ekwadorze.

Ojciec Carlos Vaca był katolickim księdzem, muzykiem i archeologiem, który odkrył w 1965 roku – przypadkowo w tym samym roku w jaskini Tayos wejście do podziemnego świata – zachowanego miejsca pochówku szkieletów GIGANTÓW, które później zostały wystawione w jego muzeum , znajdujego się w Changaimina, znanego jako “Museo del Padre Vaca”,gdzie zatrzymał wiele przedmiotów, które odkryto na ziemiach należących do Luisa Guamána.
Obrazek

cały artykuł i filmik w linku poniżej

https://www.koniec-swiata.org/zakazana- ... ficjalnie/
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13802
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 736
Podziękował: 26346 razy
Otrzymał podziękowanie: 21589 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 15 lip 2018, 23:51

Finlandzki kamień Kummakivi, możliwy dowód na istnienie biblijnych gigantów!

https://www.youtube.com/watch?v=gbALjFjgvIc

Opublikowany 11 lut 2018
Starożytne świątynie, grobowce czy miasta to nie jedyne przykłady na niewytłumaczalne zdolności poprzedzających nas pokoleń. Wiele z równie intrygujących obiektów na naszej planecie, kryje za sobą legendy, które mogą sugerować ich związek z nieznaną historią rasy ludzkiej. Jednym z takich obiektów jest niezwykła finlandzka skała Kummakivi.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13802
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 736
Podziękował: 26346 razy
Otrzymał podziękowanie: 21589 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 08 lis 2018, 23:29

Enigmatyczne ślady po nuragijskich gigantach z Sardynii

https://www.youtube.com/watch?v=iZ6__AzPbRY

2 lis 2018
Epoka Brązu, to jeden z kluczowych etapów istnienia naszej cywilizacji, który jest dość słabo znany z punktu widzenia historycznego. Jedna z mniej popularnych choć dość ciekawych kultur z tego okresu, zamieszkiwała obszar dzisiejszej Sardynii. Ich życie jest o tyle interesujące, że z jakiejś przyczyny, budowali oni ogromne grobowce, które zdaniem niektórych mogły być przeznaczone dla mitycznych gigantów.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11357
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 813
x 250
Podziękował: 10978 razy
Otrzymał podziękowanie: 17167 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 28 lut 2019, 07:15

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11357
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 813
x 250
Podziękował: 10978 razy
Otrzymał podziękowanie: 17167 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 26 mar 2019, 23:48

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13802
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 736
Podziękował: 26346 razy
Otrzymał podziękowanie: 21589 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 14 sie 2019, 22:14

Nieznana Historia Świata: Czy ludzie żyli z dinozaurami?

https://www.youtube.com/watch?v=8pBgFg2mAM0

Opublikowany 14 sie 2019
Ostatnie kilkadziesiąt lat przyniosło wiele zaskakujących odkryć. Okazuje się, że współistnienie ludzi i dinozaurów było faktem. Najbardziej wymownymi i chyba jednoznacznymi dowodami potwierdzającymi tezę są naskalne rysunki obrazujące olbrzymie gady w towarzystwie ludzi, dinozaury przedstawione na starożytnych dziełach sztuki oraz wyrzeźbiona figura stegozaura w świątyni Ta Prohm.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11357
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 813
x 250
Podziękował: 10978 razy
Otrzymał podziękowanie: 17167 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 07 wrz 2019, 08:26

Amazonki Dahomey - afrykańska armia kobiet

https://youtu.be/tFRtIBAaasc
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11357
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 813
x 250
Podziękował: 10978 razy
Otrzymał podziękowanie: 17167 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 03 gru 2019, 17:04

Gigant jak się patrzy.

Fiodor Machnow lub „Fedor Machnow” urodził się w Kasciukach (na dzisiejszej Białorusi) w czerwcu 1878 r. Zaczął gwałtownie rosnąć w wieku ośmiu lat i mierzył 200 centymetrów w wieku 14 lat. Nosił ubrania i buty szyte na zamówienie. Spał na specjalnie zbudowanym dla niego łóżku. Długość jego butów równała się z talią ludzi normalnej wielkości, a dzieci często chowały się w jego butach podczas zabawy w chowanego.
Machnow wstąpił do cyrku, gdy miał 14 lat, ale zaczął występować na scenie dopiero w wieku 16 lat. Gdy dorósł mierzył już 250 cm. Naukowcy często odwiedzali go, by prosić o zawarcie umowy na własność jego zwłok. Machnow przezornie odmawiał w obawie, że zostanie zamordowany. Później poślubił Efrosinję Lebiedewę, która była o 100 centymetrów niższa od niego. Z tego związku urodziła im się córka oraz trzech synów. Machnow miał ogromny apetyt. Codziennie spożywał obfite śniadanie składające się z 20 jajek, ośmiu bochenków chleba i 2 litrów herbaty. Na obiad zjadał 1 kilogram ziemniaków, 2,5 kilograma mięsa i wypijał 3 litry piwa. Na kolację natomiast jadł już trochę mniej bo tylko bochenek chleba, 15 jajek i 1 litr mleka. Zmarł w 1912 roku w wieku 34 lat. Machow należy do grupy gigantów, których istnienie we współczesnym świecie udało się udokumentować.
https://www.youtube.com/channel/UCZ6EN4 ... -1N4AaABCQ
fiodor.png
fiodor.png (280.18 KiB) Przejrzano 1283 razy
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11357
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 813
x 250
Podziękował: 10978 razy
Otrzymał podziękowanie: 17167 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 22 gru 2019, 08:45

Legendy i mity o zagładzie rasy gigantów


https://youtu.be/MobBCdNQaz0
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11357
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 813
x 250
Podziękował: 10978 razy
Otrzymał podziękowanie: 17167 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 21 sty 2020, 22:38

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13802
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 736
Podziękował: 26346 razy
Otrzymał podziękowanie: 21589 razy

Re: Ludzkie rasy - od OLBRZYMA po krasnoluda

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 29 cze 2020, 15:35

Odnaleziono Miasto Gigantów w amazońskiej dżungli
Tajemity

https://www.youtube.com/watch?v=OzHaQVbhk0U&feature=share&fbclid=IwAR39BmkzXs5B1dr0OXTqgBnO_O90MwMX9U4KnkxScsU4mFO1-zR5EcPZ4NQ

Opublikowany 27 cze 2020
O czym opowiadały legendy rdzennych mieszkańców dzisiejszego Ekwadoru? Co skrawała niedostępna dżungla amazońska? Czy legenda o mieście Gigantów opowiadała o zaistniałych w historii faktach? Co przyczyniło się do zorganizowania ekspedycji w głąb dżungli? Dlaczego przemilczano tak ważne odkrycie naukowe jakim jest Miasto Gigantów w Ekwadorze, oraz dlaczego nic nie mówi się na temat Miasta Gigantów

Przedpotopowa Księga Gigantów odkryta w Qumran
4 Strefy Tajemnic

https://www.youtube.com/watch?v=hIoeyT8GnPg

Opublikowany 25 cze 2020
W dzisiejszym odcinku poruszony zostanie temat tak zwanej księgi gigantów pochodzącej z czasów przedpotopowych. Zawiera ona mnóstwo fascynujących opisów wydarzeń, które rzeczywiście mogły mieć miejsce i opisuje początki istnienia rasy gigantów na ziemi oraz przyczynę ich całkowitej zagłady. Księga od lat jest skrupulatnie badana i analizowana pod kątem jej autentyczności. Autorem księgi jest Henoch
0 xODPOWIEDZ