Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Historia Słowian - My, Słowianie

Komandos045
Posty: 27
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 11:47
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Komandos045 » niedziela 22 lis 2015, 00:25

Odnosnie badań genetycznych, prym wiodą trzy instytucje. FT DNA Houston USA, 23 and Me, oraz Y- Seq. Badania są ròżnorodne, zaleznie od planu i projektòw naszych badań genetyczno-genealogicznych. :) Pozdrawiam!
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 22 lis 2015, 00:28

A w każdym przypadku priorytetem jest "pomijanie czynnika słowiańskiego". :) :o :lol:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Komandos045
Posty: 27
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 11:47
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Komandos045 » niedziela 22 lis 2015, 07:07

Witam. Niestety @abcd, tu się grubo mylisz.
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 22 lis 2015, 08:27

http://wolnemedia.net/historia/starozytnosci-polskie/


Trochę starożytności o słowianach i nie tylko...






Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Komandos045
Posty: 27
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 11:47
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Komandos045 » niedziela 22 lis 2015, 19:07

Witaj Thotal. :) Ciekawy artykuł. Najlepsze, jest to, że wbrew logice genetycznej, nasze prababki do ich pierwszej pramatki, nie będą miały haplogrupy R1a, lecz H, U, lub I. Co mnie troche zmartwiło, bo podejrzewałem inne wyniki Mt. Co ciekawe też, nie można poddać wlasnych markeròw, tylko wujkòw, z linii pokrewieństwa rodziny matki. To się odnosi do projektu Geno 2.0. Wiec z też tego powodu, muszę zaspokoić wiedzę, badaniem tylko Maternal(M). Pozdrawiam. :)
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 27
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 02 gru 2015, 11:25

Posty dotyczące zagadnienia, kim są Słowianie, wydzieliłem jako niezależny temat: Kim są Słowianie - Co To Jest Słowianin?
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 02 gru 2015, 22:02

Witaj Darku :)
Działaj jak każe Ci serce, jestem zawsze na TAK :D



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 16 gru 2015, 15:30

indianchinook pisze:My Słowianie

My Słowianie

WYNOCHA Z NASZYCH GAJÓW DĘBOWYCH! * My Słowianie. Moja Słowiańska Wolność Kilka lat temu, przeglądając internet w poszukiwaniu czegoś ciekawego i inspirującego, natrafiłem na wzmiankę o książce Kaz Dziamka Moja Słowiańska Wolność. Fragment tej książki mocno mnie zaintrygował, rzekł bym nawet że mną wstrząsnął. Zdałem sobie sprawę, że historia moich praprzodków jest zupełnie odmienna od tego czego uczono nas w szkole i co potocznie mówiło się na temat Słowian. Chciałem kupić tą książkę, ale okazało się, że nakład wyczerpany i nigdzie nie można jej dostać. Ostatnio znów natrafiłem na wzmiankę o tej książce. Skoro drugi raz tak się złożyło, że przypadkowo wróciłem do tego tematu, to postanowiłem zadać sobie trochę trudu i zdobyć tę niezwykle rzadką książkę Moja Słowiańska Wolność.

Muszę przyznać, że nie było to łatwe. Wydawnictwo nie istnieje i nie ma po nim śladu, w antykwariatach pierwszy raz słyszą o takiej książce i zaczynają szukać jej w internecie. W internecie jej nie znalazłem. Okazało się, że tylko jedna biblioteka w Polsce jest w posiadaniu tego wydania. Udało mi się ściągnąć tą książkę przez moją najbliższą bibliotekę i właśnie mam ją w rękach. W internecie dostępny był tylko fragment posłowia z Moja Słowiańska Wolność. I teraz zdaję sobie sprawę dlaczego tylko fragment. Zapraszam do zapoznania się z całością posłowia.

Kaz Dziamka – Moja Słowiańska Wolność Miejsce i rok wydania: Kielce 2005 Wydawca: Palimpset Liczba stron: 83 Wymiary: 14×20 cm ISBN: 83-921122-0-2 Okładka: Miękka Ilustracje: Nie Cena: 16,00 zł (bez rabatów) Posłowie: WYNOCHA Z NASZYCH GAJÓW DĘBOWYCH! Publikowany po raz pierwszy, choć użyłem w nim kilka paragrafów z innego artykułu “Słowiański Polak czy polski katolik?” opublikowanego w “Bez Dogmatu”. Był to chyba mój najgorszy artykuł choćby, dlatego że wtedy ciągle jeszcze nie mogłem pozbyć się naiwnego mniemania, że ślepo wierzących można przekonać logicznym argumentem.

Jeszcze nigdy Polska nie była tak skatoliczona (żeby nie powiedzieć zażydzona) jak obecnie. Ponad 90 procent tradycyjnie słowiańskiej Polski modli się do Żyda. Żydówki i żydowskiego boga (zwanego czasami Jehowa albo Jahwe). A teraz również zaczynają się modlić ci polakatolicy do największego, najbardziej skatoliczonego i nieubłagalnego wroga słowiańskiej Polski: Karola Wojtyły, sługi obcego państwa, nie Polski słowiańskiej. I między innymi dlatego ten władca Watykanu wolał być pochowany na obcej ziemi, a nie u siebie w kraju. Ale to chyba początek końca tego zniewolenia polskiej kultury, które trwa już tysiąc lat. Teraz, kiedy Pan Wojtyła poszedł do nieba, czyli do nikąd, nastąpi może powolny powrót do naszej słowiańskiej kultury, tylko “chwilowo” (z perspektywy wielu tysięcy lat słowiańskiej historii), przyduszonej skorupą obcej, religijnie rasistowskiej i anty słowiańskiej ideologii.

Niedawno, bo w 1931 roku, katolicy stanowili tylko około 65 procent ludności Polski; w 1791 r. – zaledwie 54 procent. Ponad 200 lat temu Polska była wielokulturową republiką królewską szczycącą się długoletnią tradycją tolerancji religijnej. Jak podkreśla historyk Ray Taras, w roku 1573 Konfederacja Warszawska “oficjalnie ustanowiła tolerancję i równość religijną, co sprawiło, że Polska stała się jednym z najbardziej liberalnych społeczeństw w Europie”. Polska była wtedy znana jako “kraj bez stosów”, jako “miejsce schronienia” dla ofiar prześladowań religijnych, jako “Paradissus Judaeorum” (raj żydowski). Według brytyjskiego historyka Normana Daviesa, Polska była “unikalna w Europie”, ponieważ pozwalała na “pokojowe współistnienie katolicyzmu, prawosławia, ormianizmu, judaizmu i islamu”.

Jest znaczącym i mało znanym faktem, jak twierdzi polski historyk Jędrzej Giertych, że “zasada tolerancji religijnej została wprowadzona do ideologii europejskiej przez Polskę”. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsze to fakt, że przez długie tysiąclecia Polska była słowiańska, nawet tysiąc lat po tym, jak Jezus, Szaweł i inni stworzyli nową religię żydowską, zwaną chrześcijaństwem. Ale setki lat przed i po tych wydarzeniach na Bliskim Wschodzie i w Rzymie, w świętych gajach dębowych, niezliczone pokolenia Słowian wielbiły przez długie wieki słowiańskiego boga Świętowita i stawiały mu czterotwarzowe pomniki z drzewa dębowego. Źródła wody, rzeki i jeziora były otaczane czcią religijną. Za zanieczyszczenie gajów dębowych i źródeł wody groziły ciężkie kary.

Takie surowe, słowiańskie przepisy powinny być też teraz stosowane. Proszę zobaczyć, jak teraz wyglądają w Polsce lasy: zaśmiecone, zasrane, zeszpecone, zdewastowane. Nie mówiąc już o świętych gajach dębowych i innych, które zostały doszczętnie zniszczone i wycięte przez hordy niemieckich misjonarzy i polakatolików pozbawionych szacunku i podziwu dla dzikiej natury, która jest dla nas wszystkich na świecie wspólnym ludzkim dobrem i domem. To bzdura, że historia Polski to historia Polski chrześcijańskiej.

Jak argumentował Paweł Jasienica, rok 966 był jedną z najważniejszych dat w historii Polski, ale data ta nie może być uważana za początek polskiej państwowości i kultury. Na bardzo długo przed przyjęciem chrześcijaństwa (co było jedynie manewrem politycznym ze strony Mieszka I) przez tysiąclecia, nasi prawdziwi, słowiańscy pradziadowie, Polanie, byli już wysoko zorganizowani politycznie i gospodarczo. Nasza rdzenna polska kultura i religia prasłowiańska była bliska przezwyciężenia obcej ideologii chrześcijańskiej podczas powstania pogańskiego za Masława, bohaterskiego księcia, który, jak twierdzi Antoni Wacyk, “symbolizuje polską Słowiańszczyznę”. Według Wacyka, katolicyzm „przez wieki całe był religią dworską, do szerokich mas ludności docierał powierzchownie. W XVI wieku zanosiło się nawet na to, że Polacy zerwą zupełnie z katolicyzmem.

Jak wykazuje Zbigniew Sługocki w “Zagubionym posłannictwie”: “Wszyscy uczeni zgadzają się dziś, że ani Mieszko I osobiście, ani jego lud nie miał żadnej duchowej potrzeby zmiany wiary, głównie i przede wszystkim dlatego, że katolickiego Boga nie znali”. Zarówno Mieszko I jak i książę Lechii Mieczysław I przyjęli chrześcijaństwo ze względów czysto politycznych. Kto wtedy miał możliwość obronić się skutecznie przez morderczą nawałą germańskiej chrystianizacji Pogan? Lepiej “przyjąć” chrześcijaństwo niż zginąć od miecza niemieckiego lub duńskiego imperialisty – chrześcijanina, bez żadnej litości podbijających Słowian w imię Jezusa. Lepiej ugiąć się niż złamać. Lepiej być lisem niż lwem, po to tylko aby przetrwać i mieć nadzieję na powrót kiedyś do własnej religii i kultury, nawet po latach, nawet po setkach lat.

Poza tym, na długo, na bardzo długo, po tzw. “przyjęciu chrześcijaństwa”, nie byliśmy chrześcijanami. Jak wiadomo niektórym z nas, za czasów księcia Masława, wypędzono niemieckich misjonarzy, a kościoły katolickie zniszczono. Oczywiście ani chrześcijańscy imperialiści niemieccy, ani ówczesny papież, nie mieli absolutnie zamiaru pozwolić na załamanie się krucjaty chrześcijańskiej w krajach słowiańskich. I tak to nasi odwieczni wrogowie, Watykan i Niemcy, zorganizowali w porozumieniu ze zdrajcami księciem Kazimierzem i księciem Jarosławem atak na Lechię, w wyniku której słowiański bohater narodu polskiego, książę Masław, został zamordowany, a słowiańska Polska, Lechia, legła w gruzach. Jak mówi “Kalendarz Słowiański na rok 1947, to może od tej tragedii narodu polskiego, czyli od 1049, należy liczyć “erę chrześcijańską w Polsce” i powolny upadek rodzimej naszej religii słowiańskiej. Powolny, bo oczywiście przez długie lata jeszcze słowiańska religia żyła z dala od dworskich wysp skatoliczonej szlachty.

W 1294 roku zmarł ostatni słowiański książę pomorski Mściwój, a w 1434, ostatni polski król pogański, Władysław Jagiełło. Litwa, z której pochodził Jagiełło, nigdy nie straciła całkowicie swej pogańskiej tożsamości i dziś jest jedną z największych nadziei na odrodzenie się przedchrześcijańskich kultur w Europie Środkowej. W niektórych częściach kraju, np. na Śląsku, jeszcze w XV wieku Polacy używali słowiańskiej przysięgi na słońce.

Co wspólnego ma kultura polska z religią jednego z wielu “synów bożych” z basenu Morza Śródziemnego? Dlaczego mimo własnej religii słowiańskiej, ciągle wyznajemy religię jednego z wielu mesjaszów żydowskich, pierwotnie przeznaczoną tylko dla niewykształconego chłopstwa i biedoty żydowskiej z prowincji galilejskiej? Jaką korzyść dla polskiej racji stanu może mieć podpisanie konkordatu i utrzymywanie jakichkolwiek stosunków dyplomatycznych z Watykanem – antydemokratycznym, antysłowianskim, absurdalnie autokratycznym państewkiem katolickim, którego średniowieczna organizacja polityczna, jak wykazał James Madison, ojciec Konstytucji Amerykańskiej, jest “najgorsza z możliwych”? Co wreszcie może mieć wspólnego z naszą autentyczną, rodzimą, prasłowiańską religią religia obcych nam kulturowo ludów semickich, odległych w czasie i przestrzeni? Dlaczego my Polacy wyrzekliśmy się własnej religii i bałwochwalczo wierzymy w bogów wymyślonych przez inne ludy?

Chciałoby się sparafrazować Mikołaja Reja: Niechaj wszystkie narody “znają”, że Polacy nie głupi i swoją religię mają. Mieli, ale nie mają. Dla słowiańskiego Polaka nie powinno być żadnego “Bożego Narodzenia”, bo nikt nie wie i nie będzie wiedział, kiedy właściwie urodził się Jezus Chrystus (jeżeli się w ogóle urodził, a nie jest tylko zwykłą fikcją literacką, stworzoną przez religijnych bajarzy, którzy napisali tzw. Ewangelie). Z pewnością nie w okresie przesilenia zimowego, bo “Boże Narodzenie” to między innymi prastare święto pogańskie Mitry, perskiego boga słońca, który nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. A poza tym, “Syn Boży” to nie fakt historyczny, a ulubiona metafora starożytnych Egipcjan, Greków i Żydów. Według Antoniego Wacyka z Zadrugi, dla wierzącego Polaka święto przesilenia zimowego to “Szczodre Gody”, a nie “Boże Narodzenie”. I nie “Wielkanoc”, a “Gody Jaru”.

Czas powrócić do słowiańskich świąt, czas przywrócić czar i urok chyba najradośniejszego święta Słowian: święta przesilenia letniego, kiedy na wzgórzach paliły się znicze, a wchodzący w życie dorosłe Słowianie i Słowianki mogli cieszyć się spontanicznym seksem, nieokiełznanym jeszcze i nieobarczonym piętnem grzechu przez chrześcijańską pogardę dla erotyki ludzkiej, i przez chrześcijańską perwersję promowania “czystości” i dziewictwa. To nasze święto Kupały, którego żaden religijny najeźdźca z Palestyny żydowskiej, Watykanu, czy Azji, nam, Słowianom, nigdy nie odbierze. To święto kąpieli w świętych jeziorach i rzekach, w świetle księżyca i płonącego ognia. Nikt nie był w stanie wytępić i chyba nigdy nie wytępi tak słowiańskich obyczajów, jak topienie Marzanny, oblewanie się wodą, malowanie i dzielenie się jajkiem wielkanocnym.

Oczywiście, skatoliczony, niedokształcony polakatolik, chętnie uczestniczący w tych bardzo atrakcyjnych obrzędach i praktykach słowiańskich, nie zdaje sobie w ogóle sprawy z ich słowiańsko-pogańskiego znaczenia. Bo to pazerne chrześcijaństwo wszystko, co mu nie pasuje, albo niszczy, albo przywłaszcza sobie jako swoje własne. I tak zabrano wielki dzień powrotu nieśmiertelnego słońca dla bożka Jezusa i nazwano go “Bożym Narodzeniem”. I tak to powstały “Matki Boskie” śnieżne, siewne i zielne, częstochowskie i inne takie dziwactwa polakatolickie. I tak zabrano pogańskie na całym świecie, czyli u nas słowiańskie, jesienne święto plonów w okresie zrównania dnia z nocą.

Cóż za podstępnym plagiatem jest chrześcijaństwo w ogóle, a katolicyzm w szczególności! Mieczem i ogniem; fałszem i plagiatem tak zdobywała świat ta antysłowiańska i antypogańska krucjata.

W słowiańskiej Polsce będzie miejsce i dla agnostyka, i ateisty polskiego, bo religia w naszym nowoczesnym pojęciu słowiańskim, to głównie tożsamość kulturowa i językowa, a nie koniecznie wiara w bogów, gusła i zabobony. Nie musisz modlić się do Świętowita i składać mu ofiary. Ale możesz, jako Słowianin, uczestniczyć w świętach, które symbolizują kulturę Twoich przodków – a nie kulturę obcych biedaków i prostaków, jakiś Galatów, jakiś Efezów, Filipensów, Kolesensów, tudzież jakiś Tesalonicensów.

I tu osobista dygresja: czy można sobie wyobrazić coś bardziej tragikomicznego niż obecny rytuał katolickiego pogrzebu w Polsce, podczas którego polakatolicki kapłan żydowskiej religii czyta z jakiejś żydowskiej “święte księgi” fragmenty listu jakiegoś Żyda do jakiś Żydów w jakiejś żydowskiej wsi? Tak, jak to miało miejsce podczas pogrzebu mojego biednego ojca w Starachowicach? Podczas całej tej druzgocącej dla mnie psychicznie ceremonii, nie padło ani jedno słowo o moim ojcu. Były natomiast cytaty z tego żydowskiego listu, które nie miały nic wspólnego ani z Polską ani z polskością ani, co było dla mnie szczególnie przykre, z moim ojcem. W Stanach Zjednoczonych, które tez są w większości chrześcijańskie jest przynajmniej bardzo sensowny zwyczaj, który polega na tym, że na pogrzebie każdy z obecnych ma prawo powiedzieć coś miłego, coś szczególnego, o umarłym. Ale w skatoliczonej Polsce, skatoliczony kapłan klepie cytaty z żydowskich ksiąg i niecierpliwie czeka na koniec ceremonii. Rola rodziny i przyjaciół zmarłego ogranicza się do wysłuchiwania pustych frazesów wygłaszanych przez katolickiego kapłana i do płacenia za to gadanie.

W słowiańskiej Polsce będzie miejsce dla polakatolików, ale tylko jako mniejszości religijnej, tak samo jak teraz jest miejsce dla polskich muzułmanów, buddystów, czy innych takich, którzy reprezentują alb margines, albo ślepy zaułek życia kulturowego w Polsce. Taka jest tolerancja słowiańska z e aberracje kulturowe i religijne są akceptowane, tak jak natura toleruje najróżniejsze dziwactwa ewolucji biologicznej. I to jest nasza tradycyjna słowiańska gościnność i tolerancja. I to jest powód, dla którego słowiańscy Polacy pokojowo współistnieli z innym ludami i wyznaniami. “Gość w dom, Bóg w dom”.

Wydawałoby się, ze skoro sowiecki komunizm w końcu upadł, to Polacy wreszcie zapragną prawdziwej wolności i demokracji. Ale stało się już jasne, Że chociaż Polska należy teraz raz do Strefy tzw. wolnego rynku, to duchowo jest ciągle w niewoli katolickiej. Może zbyt długo byliśmy ofiarami cudzych ideologii: katolicyzmu, socjalizmu i komunizmu.

Teraz jednak, po raz pierwszy od czasu prasłowiańskiej Polski, my słowiańscy Polacy mamy unikalną szansę po ponad 1000 lat, być wreszcie duchowo wolni, odrzucić obce ideologie i religie, i powrócić do naszych korzeni kulturowych. Nie wolno nam bać się tej wolności i nie możemy już więcej być ani religijnymi niewolnikami Watykanu, ani politycznymi wasalami Białego Domu, Moskwy, czy Brukseli. Ci, którzy chcą popierać imperialistyczne ambicje USA, niech robią to prywatnie, na własny koszt. Ci, którzy nie mogą przestać modlić się do Karola z Wadowic, Jezusa z Nazaretu, Szawła z Tarsu, “Dziewicy” ze wsi żydowskiej i setki innych bożków, i świętych katolickich, niech sobie wyjadą do Watykanu i do tzw. “Świętej Ziemi”. My mamy własną Świętą Polską Ziemię. Po co im słowiańska Polska? Wynocha z naszych gajów dębowych! //slowianie.org.pl/

http://slowianie.org.pl/moja-slowianska-wolnosc


Obrazek
https://indianchinook.wordpress.com/201 ... slowianie/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 30 gru 2015, 19:30

Rosyjska wersja historii Słowian:

indianchinook pisze:„W STAROŻYTNOŚCI ZAMIESZKIWALI CAŁĄ EUROPĘ RUSOWIE (SŁOWIANIE)

Obrazek

„W STAROŻYTNOŚCI ZAMIESZKIWALI CAŁĄ EUROPĘ RUSOWIE (SŁOWIANIE)

Ruska (słowiańska) literatura, istnieje kilkadziesiąt tysięcy lat.

[UWAGA!! NIE MYLIĆ RUSI Z ROSJĄ, RUSINÓW/RUSKÓW Z ROSJANAMI!!]

(wywiad z V. Čudinovem – Valerij Čudinov)

– Twoje odkrycia są bardzo poważne, całkowicie poza rozumieniem historii, do której jesteśmy przyzwyczajeni

– To jest tylko częścią większego planu. Moja intencja jest twórcza, aby udowodnić, że słowiańskie pisemne dokumenty, głównie ruskie, mają co najmniej kilkadziesiąt tysięcy lat. W tej chwili piszę drugą książkę, prawdopodobnie będzie nosić nazwę „ruskie napisy z epoki kamienia”. Jeśli jestem zainteresowany w tej książce o kamieniach i świątyniach, więc badam napisy na zwierzętach. Czy wiesz, że w jaskiniach we Francji jest wiele przedstawiających różne zwierzęta? A kiedy je zaczniesz sztucznie zmieniać, ponieważ jednak napisy nie są widoczne, więc okazuje się, że na mamucie jest napisane „mamut”, a na koniu jest napisane „dil”! Stąd pochodzi ruskie słowo „korkodil”. Ponieważ schemat tworzenia słów jest taki sam – „korkový dil“ – kůň z korky, z kůry, a kůra jest pokryta łuskami. Przez to my mamy zniekształcone angielskie lub łacińskie słowa, ale raczej, łacińskie słowo zniekształca ruskie: było „korkodil”, a stało się „krokodyl”.

– Dlaczego przed Tobą nikt nie otrzymał podobnych rezultatów, ty na pewno prowadzisz badania?
– Rzeczywiście to zadanie zajęło wielu badaczy, ale utonęli w stosie faktów. Mnie odróżnia od nich to, że pochodzę z istnienia piśmiennictwa przed Cyrylem jako fakt, przecież nie był tylko jeden system słowiańskiego pisma, ale wiele, z których, mianowicie sylabowa runika, ja nie tylko znam ich istnienie, ale po jej rozszyfrowaniu, umożliwiła mi przeczytać i zrozumieć wiele tekstów. Do dziś mam więcej niż jeden i pół tysiąca a każdego miesiąca czytam dziesiątki nowych. A teraz zaczęła się pojawiać logika historycznego rozwoju słowiańskiego pisma. Teraz jest oczywiste, że nasi przodkowie przez wiele tysięcy lat dysponowali tradycją pisma, bardzo przemyślanego a w ten sposób doskonałego – i to w czasie, kiedy większość narodów europejskich czytać i pisać nie umiała.

– Niewiarygodne. Jak się do twoich odkryć odnoszą twoi koledzy naukowcy?

– Pierwsze reakcje ludzi, którzy są zaznajomieni z wynikami moich badań, są – to jest niemożliwe! I ich zdumienie jest zrozumiałe. Dla naukowców, uznanie tego faktu jest po prostu niewygodne – to łamie wiele stereotypów i ustalonych odsłon/opinii i to jest niezbyt zadowalające, ponieważ jeszcze mówią, że Słowianie do Cyrylicy własnego pisma nie mieli. Dlatego jest i sam problem przedcyrylowskiego pisma prawie naukowe herezje, a obrońca podobnych poglądów z naukowców jawi się jako niegrzeczny szarlatan. Dlatego znaczący naukowcy rozwiązania tego problemu unikają. Ja jeszcze także teraz nie wiem nie postanowiłem opublikować swoich prac. Niestety, w Rosji ich dešifrovatele nie znaleziono. Można to wytłumaczyć nie tyle słabością wiedzy domowej, ale jego pozycją: ton w historii podawali Niemcy, zwolennicy/obserwatorzy normańskich teorii, zgodnie z którymi Ruś przejęła od Skandynawów nie tylko książęta i państwowość, ale i piśmiennictwo. Generalnie, problem ten, moim zdaniem, ma również poważny akcent polityczny, ponieważ zmusza nas do przemyślenia miejsca dawnych starych Słowian w całej historii.

Na całym terytorium od Wielkiej Brytanii po Alaskę żyli w epoce kamienia Rusowie.

– Możemy na podstawie twoich badań stwierdzić, że język słowiański, to znaczy i język ruski jest jednym z najstarszych języków na Ziemi?

– Zatem tak to wypada, ale rzecz ma się tak, że jeszcze nie dotknąłem, powiedzmy, południowych regionów Azji: możliwe jest, że język chiński jest równie stary. Ale jeśli weźmiemy całą Eurazję, zaczynając od Wielkiej Brytanii, a kończąc na Alasce, tak ta cała północ była rzeczywiście w epoce kamienia ruska. Wygląda to tak, jakby język ruski był tym jedynym językiem, o którym się w Biblii pisze, że był jeden język aż do postawienia babilońskiej wieży [Babel to Wawel ?]. W rzeczywistości, jak się wydaje, to tak jest. Jak powiedział jeden mój kolega: „Żyjemy w okupowanym kraju”, a to bardzo dużo wyjaśnia. Ponieważ, pod warunkiem ważnego zaangażowania, my musimy przemyśleć całą historię. Na przykład, Niemcy przyszli na słowiańskie terytorium w I w.n.e. i zaczęli wypierać Słowian. W Niemczech pozostało bardzo wiele słowiańskich nazw, dla wszystkich konieczny Rostock („Rostok” – ruski kiełek, klucz, red.). Ale konieczna nazwa słowiańska Brandenburg – nazywał się „Brannij Bor”, to jest Las obronny.

Z oficjalnej ruskiej historii odcięto 9 stuleci.

– Ale jak udowodnić, że tak jest, a nie odwrotnie? Że nie było przedtem „Burg” u nich, ale „Bór” u nas, na Rusi?
– Najpierw możemy przyjrzeć się legendzie. Niemcy jako narodowość pojawili się w Europie w I w.n.e. Przybyli skądś z Azji. Po drugie, możliwe jest przeprowadzenie archeologicznych wykopalisk. Był taki dowcip: Hitler, kiedy zaczął przegrywać wojnę, postanowił zachęcić swoich żołnierzy, wykopać coś w okolicach Berlina, by móc powiedzieć – tutaj są nasze świątynie, tu żyli przed nami niemieccy rolnicy. Wykopali – wszędzie dookoła słowiańska osada. Nie, także, Niemcy przyszli w I wieku, kilka wieków żyli spokojnie, dokąd stało się dość głośno, a w 9-10 wieku zaczęli wypierać Słowian „Ogniem i mieczem”. Powiem, że było miasto Lipsk, oni przemianowali go na Leipzig, Drezden także nie był początkowo Drezden, ale coś jak Drozdov (Drozdów). Wszystkie te miasta były słowiańskie, a Germanie stąd wszystkich Słowian wygnali.
W drugiej fazie, kiedy to rozpoczęto stopniową germanizacji pozostałych Słowian, Niemcy zaczęli szydzić/drwić. Powiedzmy, w okresie renesansu, pisali księgi jako „Statek/Lud (?) Błaznów/ Głupców”: kiedy zacząć czytać, tak widzimy, że wszędzie się pisze „Slovan Slovan”. Wszyscy głupcy są Słowianami. To był początek ich moralnej represji. A na koniec weźmy pod uwagę 19. wiek, kiedy to pojawiła się niemiecka szkoła historyczna. A w tej niemieckiej szkole historycznej są dwa ustanowienia. Ustanowienie pierwsze: który pierwszy przyszedł do Europy, tego jest Europa. A drugie ustanowienie: pierwsi przyszli do Europy Germanie. Wszystko inne z tego wypływa/wynika.

Dalej – Piotr I. Nie dożył otwarcia Akademii Nauk. Ukończenie Akademii Nauk na siebie w zasadzie wzięła Katarzyna II. Szefem/głową rosyjskiej nauki historycznej było trzech mężczyzn – Miller, Bayer, Schletzer (wszyscy trzej Niemcy, red.). Co można powiedzieć o nauce rosyjskiego? Oni powiedzieli – Ruś w średniowieczu żadnej państwowości nie miała, wzięła ją od Niemców. Kiedy na to patrzysz, tak w 9-10 wieku już my mieliśmy państwowość, Niemcy jeszcze nie. Nie mogliśmy jej od nich wziąć z jednego prostego powodu – po prostu tam nie było. Stwierdzono, że my od Niemców przejęliśmy piśmiennictwo. Jak my moglibyśmy od nich wziąć pismo, jeśli oni, gdy przyszli, nie mieli żadnego pisma? Istnieją tak zwane germańskie runy, ale te wzięli od słowiańskich Vendů (Serbołużyczan, red.) a Vendové wzięli je wzięli od Venedů. I znowu, to, co mieli Niemcy, było produktem słowiańskiego stworzenia. Ale Niemcy cały czas wszystko odwracali. Ruch historii.
Przedtem, w 16 wieku, nie tylko my, ale i Polacy Strojakowski, Belski jasno pisali, że Rusowie pomagali nie tylko Aleksandrowi Wielkiemu, ale nawet i jego ojcu, Filipowi. Katarzyna Wielka, odnosi się również do nich, i oni pisali, że Rusowie mieli przywilej (czy pismo?) długo przed Rurykiem. Za pomoc Aleksandrowi Wielkiemu im był przekazany złoty przywilej, ale dostał się do Konstantynopola, a potem Konstantynopol zdobyli Turcy a Turcy te dokumenty topili w łaźniach i przywilej został stracony. I rzeczywiście, to się stało, jednemu bułgarskiemu ambasadorowi poszczęściło się kupić przypadkowo jeden papier wartościowy, następnie okazało się, że to są dokumenty starego bułgarskiego imperium, i oni zyskali/zdobyli kilka wieków zarejestrowanej historii. W związku z tym mamy, i to nawet oficjalnie, historię Rusi – 4. w.p.n.e. (Aleksander Macedoński). Ale jeśli wziąć dziś każdy dowolny podręcznik historii słowiańskiej, mówią wam: „Przepraszam, nie wcześniej niż w 5 w.n.e.”. To oznacza, że nam po prostu odcięli 9 stuleci.

Cała Euroazja była obsadzona nie tylko Słowianami, ale Rusami

– Teraz weźmy nowoczesną ukraińską historiografię: pisze się, że Kijowski stan był ukraiński, wszyscy książęta byli czysto ukraińscy. Jednakże, Ukrainy wtedy nie było. Ukraina pojawiła się w 16 wieku. Było to polskie pogranicze. Kiedy Wielkie Księstwo Litewskie zjednoczyło się z Polską, powstała Rzeczpospolita, wtedy te ziemie stały się pograniczem. Ogólnie rzecz biorąc, Ukraina jest sztucznym tworem. Jeśli będziemy trzymać się ukraińskiej historiografii to Ruś pojawiła się nie w 5. wieku, ale dopiero aż w 14. wieku. A teraz my jesteśmy razem sześć wieków. Mam takie wrażenie – jest to jeden historyczny model – kilka narodów przychodzi na ziemie słowiańskie, zabiera te ziemie, wypędza stąd Słowian ogniem i mieczem, pozostałych połyka do swojej kultury, ci ludzie zaczynają mówić niniejszym językiem. A za jakiś czas pojawiają się gabinety historiografii.

– Może są Rusowie, Słowianie, tacy słabi, że każdy przychodzi i wypędza ich?
– Nie są słabi, są godni.

– Ale Ukraińcy mogą być uznani za Słowian?
– Ciężkie pytanie. Sądząc po paleolitickich napisach, było tam słowiańskie plnohlasí (specjalne zjawisko [jer?] fonetyczne, typowe dla języków wschodniosłowiańskich, red.) Sprawa Etrusków, a okazało się, że język etruski jest wariantem języka białoruskiego. W dodatku na jednym z luster jest napisane, że pochodzą one od Krywiczów [plemię wschodniosłowiańskie] i a głównym miastem Krywiczów jest Smoleńsk. A druga część Poločané z Połocka. Więc te tworzą Etrusków. Piszą kilka słów etruski, białoruski, a reszta jest napisana w języku ruskim! I jest napisane jasno, że plnohlasí istniało i w antyku (starożytności), i w paleolicie, jest własne i językowi ukraińskiemu. Ale w języku ukraińskim „o” przechodzi w „a”. Ruski „on”, ukraiński „vin”, rosyjski „toľko”, ukraiński „tiľki”. To zjawisko o wiele później. Okazuje się, że podstawowa linia jest ruska a ukraińska jest pochodną . Ale my zachowaliśmy ten najstarszy podstawowy język. Jedna rzecz – pojawił się u nas ruski „akan”, ale w paleolicie my mieliśmy „okan” (typowe ruskie zjawiska fonetyczne, warunki o wymowę samogłoski w nieakcentowanych sylabach, red.). Pojawiła się litera „э”, co jest typowe dla języka ruskiego, ale przedtem to było wysławiane/ wymawiane jako „e”.

– Mówisz, że łacina stworzona z języka ruskiego?
– Przecież cała Eurazja była zajęta nie tylko Słowianami, ale Rusami, to całkowicie jasne, że każdy naród, który przyszedł, aby zaakceptować tę kulturę, zwłaszcza ten język. Jaroslav Kesler pisze, że wszystkie języki romańskie są po prostu zniekształconym językiem słowiańskim. Po prostu weźcie dowolne europejskie słowa, a otrzymacie ruski. W swoich książkach wspominam takie przykłady, aczkolwiek są ich tysiące.

– Jakie zasoby używacie? Jak wygląda proces rozszyfrowania i czytanie starożytnych tekstów?
– W swojej najnowszej monografii, „Święte kamienie i pogańskie świątynie starych Słowian” wspominam ponad 200 ilustracji z tych obiektów – od kamieni po świątynie. Na tych kamieniach i kamiennych budowlach widać te napisy, to może z pewnym wysiłkiem sprawdzić każdy, kto chce. Rzecz się ma tak, że dla lepszego kontrastu, należy odwrócić czarno-białe barwy na odwrót, w ten sposób napisy uzyskają znacznie większy kontrast i lepszą czytelność. W książce wspominam ilustracje kamieni i budowli na terenie dzisiejszej Rosji, Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Polski, Litwy, Grecji i Włoch. Rozumiem zdziwienie i prawdopodobny brak zaufania w moje słowa, ale proponuję zapoznać się z materiałem co najmniej jednej z książek. Jestem pewien, że czytelnik będzie z moich dowodów i uzyskanych wyników badań w pełni zadowolony i odkryje dla siebie zdumiewający świat starych Słowian.

– Dziękuję bardzo, Valerie Alexeevich! Życzymy Wam nowych twórczych odkryć, z przyjemnością my jesteśmy gotowi zaoferować Wam naszą stronę do popularyzacji Waszych myśli.
– Dziękuję.”

Źródło:
http://leva-net.webnode.cz/products/ve- ... li-rusove/

http://peshera.org/khrono/khrono-03_5.html

Tłumaczenie dzięki : Norbert
https://indianchinook.wordpress.com/201 ... slowianie/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7768
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14218 razy
Otrzymał podziękowanie: 13834 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 01 sty 2016, 12:30

No to mamy Słowiański Nowy Rok :)

Jeszcze raz ,wszystkiego najlepszego kochani

Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 01 sty 2016, 17:02

Białczyński pisze:Paweł Szydłowski dla Porozmawiajmy TV: Biblijna historia Polski na Boże Narodzenie / Święto Szczodrych Godów dla Polaków!
27 Grudzień 2015

http://porozmawiajmy.tv/malo-znane-kroniki-i-biblijna-historia-polski-pawel-szydlowski/

https://www.youtube.com/watch?v=TpC9immhDtc

* kroniki: Lechitów, Dzierzwy, Długosza oraz Kronika Węgierska i Czeska
* czczenie zodiaku, planet, Słońca
* kim był Jezus, który podawał się za Chrystusa
* związek Jezusa z Mitrą i Kriszną
* co opisuje Stary i Nowy Testament
* za co ukrzyżowano Jezusa
* książęta i kapłani
* co zostało opisane w Kabale
* po co stworzono religie
* kim był Mojżesz
* co to znaczy „niebieska krew”
* kim byli Sarmaci
* kiedy pojawili się Żydzi
* walka Heraklesa przeciwko Zeusowi
* od czego pochodzi słowiańska nazwa Wisły
* po co był chrzest Polski
* czego symbolem jest swastyka
* imię Solomon
* kto dostarczył szczerbiec
* rodowód Jezusa
* sobór w roku 325
* gdzie była stolica Popielidów
* dzień biedaka
* dlaczego Kazimierz Wielki lubił Żydówki
* skąd pochodziła epidemia dżumy w średniowieczu

Kanał YouTube Pawła Szydłowskiego:
www.YouTube.com/user/rationalatheist100/videos

Niniejszy wywiad pokazuje moim zdaniem w całej pełni, jak bardzo trudno jest wyciągnąć PRAWDĘ z Biblii. Dzieje się tak dlatego, że jest to dokument tak wiele razy sfałszowany i przepisywany, a jego kopie oryginalniejsze i starsze były tak wiele razy palone i systematycznie, z premedytacją niszczone, iż nie dysponujemy żadnym egzemplarzem PRAWDZIWEJ BIBLII sprzed 4500 lat.

W każdym niemalże akapicie tej księgi znajdują się przekłamania, które mają służyć Systemowi -Pan Niewolnik. Dlatego nie zgadzam się w tym względzie ani z Pawłem Szydłowskim, ani z Tadeuszem Mrozińskim, ani z Janem Pająkiem, którzy uważają tę księgę za Boski Przekaz. To jest fałszywy, sfałszowany ludzki przekaz, kompilacja Prawdy i Wiedy pomieszana z kłamstwem na użytek zachowania na Ziemi systemu Pasożytniczego, Postrzymskiego, Porządku Pan – Niewolnik.

Udowodniłem ponad wszelką wątpliwość, że myli się przede wszystkim Jan Pająk który przeprowadza dowód na Boskość Biblii usuwając na początku z ciągu dowodzenia aksjomat podstawowy, że ta księga była wielokrotnie przepisywana, kompilowana i fałszowana, a jej poprzednie wersje niszczono. Tak właśnie było. Możemy korzystać z Biblii dla poszukiwania prawdy o przeszłości Ziemi, lecz to ciężka praca i korzystanie z Biblii w odkrywaniu przeszłości naraża nas na podstawowe błędy w tej pracy. O wiele lepiej, moim zdaniem, sięgnąć do wiedzy – czyli Wedy i najstarszych dokumentów innych religii/filozofii (wijozowji) naturalnych – przyrodzonych.

Każdy podąża jednak swoją drogą i wykonuje swoje dzieło najlepiej jak potrafi. Dlatego wszystkie odkrycia w poszukiwaniu Prawdy są Bezcenne, a praca Wolnych Ludzi, Wolnych Umysłów takich jak Pawła Szydłowskiego, Tadeusza Mrozińskiego, Winicjusza Kossakowskiego, Jana Pająka, Tadeusza Millera i moja własna (że się tak nieskromnie do tego grona włączę), a też setek osób przed nami, zwanych Strażnikami Wiary Przyrodzoney Słowian, jest bezcenna. Także praca polegająca na obnażaniu prawdziwych treści i sensów przekazywanych przez Biblię.


Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pamiętajmy, że starożytna historia Polski ma swoje początki w historii Ariów i Scytów, których Biblia organicznie nienawidzi i nazywa ich Żmijowym Plemieniem. Wąż i Jabłko – symbole starożytnej Wiedy są głównymi wrogimi symbolami dla chrześcijaństwa. Dzieje Słowiańszczyzny to dzieje Ariów.
https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... more-49299
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 02 sty 2016, 11:33

Właśnie chciałem ten b. ciekawy materiał wstawić.. ;)

pozdrawiam
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 03 sty 2016, 16:35

Stańmy się wolni jak Słowianie sprzed roku 966 - Artur Milicki
https://youtu.be/-XTHLLWvqAI
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 04 sty 2016, 16:42

Słowiańskie miejsca mocy - Czesław Białczyński , Słowianie , Polska , Kraków , Historia

https://youtu.be/o5knQjAHSMA

Polskie piramidy - Megality
https://youtu.be/RsrqXN7R_yk
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 04 sty 2016, 21:55

https://www.youtube.com/watch?v=RQKaoO2QEqo


Myślę że jesteśmy na dobrej drodze, chazarskiej mafii nie uda się nas podzielić :)





Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 494
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14664 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 04 sty 2016, 22:42

Putin zna temat i wie, co mówi, czego nie da się powiedzieć o przywódcach naszego kraju, o zachodnich nie wspominając, bo oni jak np. Niemcy żadnych więzi ponad państwowych nie znają.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 237
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 11 sty 2016, 23:58

Białczyński pisze:„Słowianie w Andaluzyi” Karola Szajnochy, czyli co każdy Polak wiedzieć powinien o Zachodniej propagandzie i toczącej się wojnie.
8 Styczeń 2016

Obrazek

Z końcem listopada 2015 roku, kiedy miał miejsce zamach we Francji w teatrze Bataclan w Paryżu, dostałem świetną książkę, której fragment z komentarzem publikuję dopiero teraz.

Kolonializm to gwałt dokonany na całym społeczeństwie i dla zdrowej świadomości społecznej nie ma nic ważniejszego niż uświadomić sobie, że ten gwałt miał miejsce. Osoba, którą zgwałcono przechodzi stan chorobowy, który ma swoje fazy, a najtrudniejsze po tym urazie jest wyleczenie psychiki ofiary i przywrócenie jej do psychologicznej normalności. Nie inaczej jest ze społeczeństwami.

Ofiara gwałtu często wypiera ten fakt ze świadomości. Stara się go nie dostrzegać bądź ignorować, by żyć w miarę „normalnie”. Nie przyznaje się przed sobą samą, że fakt taki miał miejsce. Jeśli gwałt zostanie wyparty do podświadomości to chora świadomość nie ma szansy „o własnych siłach” wyleczyć się i wrócić do normalnego stanu. Pozostaje na zawsze zwichnięta. Człowiek z normalnej istoty przeradza się w ofiarę, która sama sobie przypisuje fakt gwałtu, prowokację do gwałtu, współudział w zgwałceniu poprzez własne zaniechania, błędy czy słabości. Tymczasem sprawcą gwałtu jest zawsze Gwałtownik, a nigdy jego Ofiara.

Dla Słowian, w tym Polaków, którzy ofiarą takiego kolonialnego gwałtu stali się trzykrotnie, uświadomienie sobie tego faktu staje się szczególnie ważne. Wielokrotnie bowiem spotyka się wygłaszane na serio sądy typu, że: „Polacy utracili państwo na własne życzenie”, „Napaść na Polskę wywołała masońska Konstytucja 3 Maja, której zachciało się polskim elitom, albo zdrajcom”, „Gdyby Polacy siedzieli cicho, jak Czesi to nic złego by się im nie stało”, „Krwawe powstania polskie były niepotrzebne, bo tylko wytraciły elitę narodu”, etc., etc., etc. NIE. Wina za gwałt dokonany leży bezwzględnie po stronie NAPASTNIKA a nigdy po stronie OFIARY. Niech nas nie myli dwuznaczność prawa rzymskiego w tym względzie, które dopuszcza taką interpretację oto, że ofiara mogła sprowokować napastnika. To jest PRAWO napisane przez NAPASTNIKÓW (Rzymian/Mężczyzn). Ofiara ma niezbywalne prawo bronić się wszelkimi sposobami i domagać skutecznie wolności oraz sprawiedliwości (powstania, zamachy, terroryzm, wojna, bierny opór, zemsta, ukaranie gwałtownika, zadośćuczynienie za gwałt).


Obrazek Ta mapa jest przekłamana – nie uwzględnia faktu, że ziemie Międzymorza były koloniami Niemiec, Rosji i Turcji przez setki lat. Polska tylko przez 200, ale Bałkany od roku 1454, a nawet wcześniej. Turcja która tutaj jest zaliczona do krajów bez kolonii miała ich w tym rozumieniu rzeczy w epoce swoich podbojów kilkadziesiąt, w tym: Grecję, Albanię, Macedonię, Bułgarię, Bośnię, Serbię, Rumunię, Mołdawię, Czarnogórę, Chorwację i część Ukrainy. Rosja miała 13 kolonii w Międzymorzu, łącznie z częścią terytorium Niemiec (NRD/DDR) oraz 4 kolonie na Kaukazie – to daje owe 17 opisane na mapie, ale było ich więcej, bo brak tutaj terytoriów w Azji. Austria ma przypisaną cyfrę 1 – nie wiem co autorzy tej mapy mieli na myśli, czy rozbiór Polski aż po Lwów? To był zabór zbrojny kilku krajów na 150 lat.

We Francji w roku 2015 gwałt zadany przez Francuzów Arabom spotkał się z odwetem ze strony Ofiary, która zepchnęła ten fakt do podświadomości narodowej/plemiennej.

Kolonializm to szczególnie perwersyjna forma gwałtu. Jest to uwięzienie i wielokrotne gwałcenie psychiki narodu, poddawanego przemocy przez wiele stuleci lub dziesięcioleci.

Czy na przykład Polacy mogą zapragnąć podobnego odwetu? Czy ten odwet, jeśli jest nieunikniony, może się zrealizować w innej postaci, niż to widzimy w wykonaniu Arabów i Żydów?

Być może kogoś zaskoczyło, że do przykładowej triady narodów/ludów zgwałconych włączyłem prócz Słowian i Arabów także na koniec Żydów. Dla wielu jednak będzie to oczywistością, choćby z powodu holocaustu dokonanego na Żydach przez Niemców. Dołączmy i Niemców (I i II Gwałt na Niemcach to 1918 i 1945 rok). Zasadne jest pytanie czy na Ziemi istnieją w ogóle nacje/ludy/plemiona niezgwałcone przez inne plemiona i jak się ma ten fakt do nieustającej wojny toczącej się odwiecznie w różnych regionach świata. To jednak pytanie na inne rozważania.

Wielu Polakom o słabej świadomości historycznej wydaje się dziwne, że Żydzi spontanicznie zwalczają Polaków i spontanicznie oczerniają Polskę. Tak samo postępują wobec Rosjan, a czynią to z zapiekłością dużo większą niż w stosunku do Niemców, bezpośrednich sprawców ludobójstwa Żydów (holocaust – III Gwałt na Żydach). Polityka USA kierowana przez banksterów jest odwiecznie rzec można antyrosyjska. Jest to doskonały przykład obustronnego wyparcia ze świadomości zdarzeń z przeszłości, które leżą u podstaw wzajemnej niechęci. Któż dzisiaj świadomie łączy wygnanie Żydów z Jerozolimy i zapisy Biblii ze Słowianami (I Gwałt na Żydach).

A jednak. Żydzi mają długą tradycję historyczną i co za tym idzie długą pamięć plemienną.

Scyci panowali ponad 200 lat nad Judeą i ściągali stamtąd olbrzymie daniny w złocie, a także wysyłali na północ, za Kaukaz do Wielkiej Scytii żydowskich niewolników. Wygnanie Żydów z Jerozolimy nazywa się Niewolą Babilońską. Mało kto wie, że Asyria zanim uległa Babilonowi była długo pod wpływem scytyjskim. Królewskie córki wydawano za mąż za władców Scytii, a ostatni król Asyrii, pozbawiony scytyjskiego wsparcia wojennego po tym jak popadł w szaleństwo, poddał Asyrię Babilonowi bez walki.

Czy wiemy kim naprawdę byli Babilończycy? Jaką część ich armii stanowili Scytowie? Dzisiaj wiemy, że Scytów należy nazywać Prasłowianami, a Wielka Scytia nie dzieliła się wcale, tak jak postrzegali ją Rzymianie, na Europejską i Azjatycką, lecz była domeną rozsianego szeroko po północnej Eurazji ludu o haplogrupie męskiej R1a (haplogrupa to przechodząca z pokolenia na pokolenie, po linii męskiej-Y lub żeńskiej-Mt, charakterystyczna mutacja genetyczna w DNA pozwalająca identyfikować przodków genetycznych danej nacji).

Naukowcy udowodnili już nie tylko na drodze genetyki (jedność haplogrupowa) i lingwistyki (grupa języków aryjskich -satemowych), archeologii (artefakty z Polski, Persji i Indii), ale także przy pomocy nauk historycznych, absolutne braterstwo Słowian i scytyjskich założycieli Medii i Persji oraz indyjskiej kasty Kszatriów i Braminów, założycieli Indii. Z punktu widzenia nauk historycznych uczynił to np. w swojej pracy doktorskiej na Wydziale Historii UJ w Krakowie Piotr Makuch, łącząc logicznie i niepodważalnie mity historyczne i pojęcia etymologiczne takie, jak Legenda o Kraku i dzieje Persji Cyrusa Wielkiego, czy Wawel – Babel, albo Babilon – Wawilon.

Lud Scytów osiedlając się w Indiach około 1500 roku p.n.e. nadał język, kulturę obyczajową, religię wedyjską i kształt organizacyjny cywilizacji starożytnych Indii (Windji).

Te fakty bardziej docierają do Rosjan niż do Polaków, ponieważ na czas rozkwitu nauk humanistycznych (nauki w ogóle) i propagandy narodowej (kształtowanie się nowoczesnych nacjonalizmów niemieckiego i rosyjskiego) przypadają lata Polskiej Niewoli Kolonialnej (200 lat Rozbiorów – Drugi Gwałt na Polakach). W tym czasie zrobiono wszystko, żeby fakty wiążące świadomość Polaków z ich scytyjską i sarmacką przeszłością (Sarmaci = Szlachta/Z-Lachta – wojsko dawnej Scytii) wykarczować z polskiej świadomości narodowej. Zmierzano do tego by uczynić Polaków NIEWOLNIKAMI. I uczyniono to. Tyle, że zrobiono to niedokładnie. Brakło czasu na utrwalenie efektu „wymazania zbiorowej pamięci”. Czas przyspieszył i zaborcy sami stali się ofiarą zbiorowego gwałtu.

Na czym polega „wymazywanie zbiorowej pamięci” możemy się przekonać z własnego doświadczenia, ci którzy przeżyli młodość w PRL, śledząc wymazane przez 50 lat przez rządzących nami moskiewskich najemników z PZPR i UB/WSI (KGB/GRU w polskim przebraniu) fakty historyczne. Katyń, walka Żołnierzy Wyklętych o Wolną Polskę, Zbrodnia Wołyńska, Sowieckie Ludobójstwo Polaków – Polokaust (1933-1956), wiodąca rola osób pochodzenia żydowskiego w aparacie ludobójstwa i sowieckiej zbrodni komunistycznej w Polsce (1945-1990 – Trzeci Gwałt na Polakach), przymusowe osadnictwo żydowskie w granicach byłej I Rzeczpospolitej Polskiej przez Carat po rozbiorach (XIX wiek), to takie wymazane ze zbiorowej pamięci Polaków fakty. Tych wymazanych faktów jest znacznie więcej. Choćby świadomość zdobycia Moskwy i Kremla przez Polaków, świadomość kulturalnego promieniowania I Rzeczpospolitej na Wschód, czy możliwości utworzenia pod jej zwierzchnictwem unii słowiańskiej i Rzeczpospolitej Trojga Narodów – wpierw z Moskwą, a potem z Kozaczyzną Zaporoską w XVII/XVIII wieku, czy Ukrainą Petlury w XX wieku. Dzisiaj ponownie nasza świadomość zbiorowa dociera do tych faktów, pozbywając się i odrzucając narrację Gwałcicieli – Rozbiorców.

Podobnie postępowała wobec Polaków „nauka” niemiecka wymazując wszelkie ślady obecności Polaków w Europie i ślady polskich zwycięstw nad Niemcami od okresu chrystianizacji Polski, a szerzej Słowiańszczyzny, a więc od roku 966 n.e. (Pierwszy Gwałt na Polakach). Pierwszym dziełem Niemców po wejściu do Krakowa było wymordowanie profesorów wyższych uczelni (UJ) i zburzenie Pomnika Grunwaldzkiego, który odbudowano – co bardzo charakterystyczne – pod koniec istnienia PRL, na 4 lata przed Rewolucją Solidarności (w roku 1976 – zobacz zmanipulowane sprytnie w duchu postsowieckim hasło w „polskiej” Wikipedii). Warszawę udało się jakoś wcześniej odbudować, pomnika Grunwaldzkiego w Krakowie nie!

Niemcy w 1939 toku uderzyli w Serce Polskości, w siedzibę Ducha Narodu Polskiego, nie w inteligencję warszawską, tylko w Kraków. Oddzielono Kraków od Polski tworząc tutaj Generalną Gubernię i przyszłą stolicę podbitych ziem, „Nowej Marchii Wschodniej”. Miało to być symbolem totalnego zniewolenia dla wszystkich Polaków. I było. Potem (1944) zamordowano Warszawiaków, zburzono i spalono do ostatniego kamienia Warszawę, jako symbol Nieujarzmionego Oporu wobec Katów Narodu Polskiego – Niemców i Rosjan.


Ale jeśli ktoś myśli, że gwałt odciska się piętnem tylko na zbiorowej świadomości Ofiary to grubo się myli. Prawa RzeczyIstności są nieubłagane i wszelki gwałt jest jak bumerang, który rani głęboko obie strony wydarzenia. Gwałtownik zostaje skażony własnym czynem, swoim okrucieństwem i krwią ofiary. Niczym Makbet zmaga się z własną pamięcią przelanej niewinnej krwi i usiłuje zmazać z siebie winę, zmyć ją za wszelką cenę, usprawiedliwić się przed samym sobą. Podobnie jak ofiara, stara się wyprzeć ten fakt do pod/nieświadomości. Syndrom Kata jest nie mniej dotkliwy niż Syndrom Ofiary.

Jaki więc mechanizm rządzi na planie podświadomym niechęciami polsko-żydowskimi, polsko-niemieckimi, polsko-rosyjskimi, czy żydowsko-arabskimi, czy arabsko-europejskimi?

W kolejnych pokoleniach zgwałconego narodu ( i narodu-kata) odkładają się pokłady fałszu. Gwałciciel wmawia ofierze, że zaszłe wydarzenia są normalne, to Ogólna Prawidłowość, OCZYWISTOŚĆ i ZWYCZAJNOŚĆ. Gwałciciel wmawia Ofierze, że musiał ją trzymać w piwnicy/klatce/więzieniu, bo niewolników po prostu trzyma się w takim miejscu – to naturalne. Ofiara, nie protestuje, utwierdza więc Gwałciciela w fałszywym poczuciu prawidłowości własnego postępowania. Ale u obu stron powoduje to wewnętrzny dysonans, gdyż Kat wie że niczym się od Ofiary nie różni, więc sam może paść ofiarą jakiegoś Większego Kata. Ofiara ma poczucie niesprawiedliwości mimo wszelkich tłumaczeń Gwałciciela. Gwałciciel zaś ma wyrzuty sumienia, bo pasożytuje na kimś i widzi własne pasożytnictwo. Lęk rośnie w obu stronach tego procesu/wydarzenia.

Dla Polaków w obecnym czasie, czasie odzyskiwania WOLNOŚCI szczególnie ważne jest mieć świadomość co się właściwie w przeszłości wydarzyło i w związku z tym, jak wygląda naprawdę rzeczywistość poza kratami więzienia psychicznego, z którego właśnie wyrwaliśmy się jako Naród-Ofiara. Czy RZECZYWISTOŚĆ jest taka, jak przedstawiał nam to przez setki lat Gwałciciel, czy też jest zgoła odmienna?

Ten proces jest bardzo ważny, gdyż tylko prawidłowe przejście przez kolejne etapy uzdrowienia może nam przywrócić prawidłową, czyli naprawdę zdrową świadomość społeczną. Można rzec, że jest to proces, który dotyczy całej Słowiańszczyzny, ponieważ ona cała przeszła czas kolonializmu duchowego i fizycznego. Nie ma kraju słowiańskiego, który nie byłby dotknięty skutkami owego gwałtu i choroby zniewolenia, SYNDROMEM OFIARY GWAŁTU. Chrystianizacja była I Gwałtem na Słowianach.

Ważne jest też posiąść świadomość, że nie ma też wśród krajów Słowian takiego, który w przeszłości nie byłby także Gwałtownikiem.

U podstaw Czech, Łużyc, Polski czy Rosji leży bowiem starożytna Wielka Scytia i Wielka Sarmacja, które niegdyś także podbijały siłą i okupowały inne kraje, takie choćby jak Egipt, Judea, Persja, Indie czy Mała Azja. Polska i Litwa mają za sobą gwałt i ucisk na Rusinach, także tych od których pochodzą Rosjanie, ale ten epizod ma jednak dużo bardziej skomplikowane podłoże i przebieg, bo kolonizacja ta była gwałtem/zniewoleniem przeplecionym z pokojowym zagospodarowywaniem pustek, podobnie jak anglosaski podbój w Ameryce Północnej, Australii czy w Nowej Zelandii. Nie zmienia to faktu dokonania gwałtu na Indianach, Aborygenach ani Sybirakach.
Nie ma kraju słowiańskiego, który by nie był dotknięty SYNDROMEM GWAŁCICIELA/KATA.

Być może stan chorobowy, jakim jest Syndrom Ofiary Gwałtu/Syndrom Gwałciciela, przechodzą wszystkie kraje świata i wszystkie społeczności plemienne na różnych kontynentach, gdyż w przeszłości ludzkość na drodze cywilizacyjnego rozwoju przeszła taki dziwny etap, w którym męska agresja i kult męskiej siły stał się czynnikiem rozstrzygającym o losach całych społeczeństw, narodowości, plemion, ludów. Od starożytności powszechne jest też niewolnictwo wewnętrzne w ramach danego kraju (feudalizm, kapitalizm). Sprzężenie tych dwóch chorobowych syndromów daje coś co można nazwać Piętnem Gwałtu odciśniętym na zbiorowej psychice plemienia/nacji/Ziemi.

Zjawisko obserwowanej przez nas dzisiaj wojny toczonej przez ŚWIATOWE BLOKI; Blok Rosja-Chiny-Iran przeciw Blokowi USA i NATO – nie jest niczym innym jak odreagowywaniem traumy i prewencją przed ewentualnym napadem oraz powtórką gwałtu, a jednocześnie jest agresją typową dla gwałciciela. Wojną kieruje nieuświadomiony lęk narodów przed napaścią i kolejnym zgwałceniem/niewolą, który przeradza się w gwałcicielską agresję.

Czy nie ten sam lęk kieruje dziś nami, Polakami, wewnątrz Polski, kiedy buntujemy się przeciw dominacji obcego kapitału i obcych mediów – w większości niemieckich?

Im potężniejszy naród żyje ze zbiorowym piętnem gwałtu zepchniętym w „narodową pod/nie-świadomość”, tym jego „ślepe” działania odwetowe wobec Gwałciciela mogą być, z powodu tej potęgi, niebezpieczniejsze dla całego świata.

Myślę, że Polacy zrozumiawszy samych siebie jako ofiarę gwałtu i gwałciciela jednocześnie, zrozumieją też automatycznie co kieruje Rosjanami, Żydami, Niemcami, Arabami, czy jakimkolwiek zgwałconym/zniewolonym a jednocześnie gwałcącym narodem.

Książka Karola Szajnochy pozwala doskonale dostrzec mechanizm zakłamywania i wypierania prawdziwej wiedzy oraz zastępowania jej wersją zdobywcy/uzurpatora/gwałciciela. Zmanipulowana wiedza mająca za zadanie poniżyć przeciwnika kształtuje w Ofierze przez pokolenia chęć podświadomego odwetu, w Gwałtowniku poczucie winy, a więc i spodziewanej kary za winę.

Książka Karola Szajnochy, choć napisana w roku 1863 pokazuje doskonale, jak powiela się stereotypy o Słowianach na Zachodzie, czyli jaki obraz Ofiary ukształtowano i nadal kształtuje się w umyśle Gwałciciela-Postrzymianina, a potem w jaki sposób ten obraz przenosi się na zasadzie Przemocy Zwycięzcy, do polskiej nauki, czyli do zbiorowej świadomości Ofiary.

Pokazuje na uboczu i niechcący jakimi metodami się to robi, na przykład publikując materiały przez podstawionych Agentów Gwałciciela, niby Słowian i Słowianofilów. Propagandę rosyjską zostawimy chwilowo na boku, gdyż Rosja jest także Ofiarą, która szuka odwetu na Gwałcicielu i sojuszników w tym odwecie – taka jest istota/cel uprawianej w Polsce przez Rosję propagandy. Rosja ma za sobą zniewolenie Moskwy przez Mongołów (I Gwałt na Rosjanach), zniewolenie małych współtworzących Rosję plemion przez Rosjan (II Gwałt na Nierosyjskich Rosjanach), chrystianizację (III Gwałt na Rosjanach), obcą rewolucję komunistyczną wywołaną przez Żydów i Niemców i jej konsekwencje, czyli 100 lat tzw. realnego socjalizmu + postkomunizmu obecnie (IV Gwałt na Rosjanach).

Tacy sami agenci Zachodu, jak w epoce kolonialnej, gdy Polska była pod zaborami i gdy wydawano książkę Szajnochy, podstawiani są, i działają dzisiaj, w obszarze polskiej świadomości narodowej, rozsiani poza granicami Polski i w samej Polsce. Zajmują oni poczesne miejsca, na przykład w Polskiej Akademii Nauk, na uniwersytetach, w redakcjach gazet i czasopism opiniotwórczych, w telewizjach i na portalach internetowych znajdujących się w obcych rękach, a jedynie piszących i mówiących po polsku.

Ich „polska mowa” jest szczególnie zwodnicza, bo nie przemawiają oni w interesie Polski ani Polaków. Finansowani są z różnych źródeł, tzw. „europejskich”. Do tych agentów propagandy Gwałciciela przyłączają się przedstawiciele Ofiary świadomie (z powodów merkantylnych) i nieświadomie powtarzając sfałszowaną wiedzę wyniesioną ze szkół, płynącą ze sfałszowanej nauki opanowanej przez Agentów Gwałciciela (Stronników Zaborcy). Tę sfałszowaną wiedzę utrwalają masowe media będące w obcych rękach i powtarzające kłamstwa w nieskończoność, często bezmyślnie, w najrozmaitszych wariantach. Wreszcie Polacy Nieświadomi „chorej” świadomości narodowej powtarzają sami z siebie fałszywą wersję dziejów – jako Ofiara, która wypiera z siebie dokonany gwałt i bierze na siebie winę za niego. Stąd właśnie biorą się rozpowszechniane w dobrej wierze przez inteligentnych i wykształconych Polaków brednie o niepotrzebnych powstaniach narodowych, o winie samych Polaków za utratę państwa w XVIII wieku, o tym że lepiej siedzieć cicho jak mysz i polubić np. Rosję-Gwałciciela, bo wtedy będzie Polaków „łagodniej” gwałcił.

Książka, do której omówienia zaraz przejdę, pokazuje także doskonale skąd bierze się chęć odwetu na Gwałcicielu ze strony Ofiary, a więc także pragnienie zemsty na chrześcijanach przez ludzi odmiennej wiary, którzy zostali w przeszłości zdominowani ideologią chrześcijan i pokonani „duchowo” przez chrześcijaństwo idące na bagnetach kolonizatorów.

O ile pierwszy temat jest związany wyłącznie z odkłamywaniem tzw. zachodniej nauki historii o Słowianach i naszej własnej „nauki historii” o nas samych, czyli wyzwoleniem Polaków z okowów mroku narzuconego przez kłamstwo historyczne, o tyle drugi temat tej książki ma już charakter społeczny i religijny. Obydwa niosą konkretny wymiar polityczny. Wszystkie te trzy elementy mają kontekst współczesny, a do tego związane są z Arabami i Żydami oraz z islamem i judaizmem, zarówno w czasie przeszłym, jak i w czasie teraźniejszym.

Książka, którą otrzymałem pochodzi z roku 1912, została wydana w Warszawie, ale pierwsze wydanie miała w Galicji, we Lwowie, w roku 1863 (po Powstaniu Styczniowym, a więc w znamiennym czasie).


Obrazek Pierwsze wielkie kłamstwo, jakie bezmyślnie za niemiecką „nauką” i niemiecką narracją kolonialną powtarza ta książka, znajduje się już na pierwszej stronie. W tym czasie wciąż jeszcze żywe było i powszechnie znane w nauce Zachodniej (także niemieckiej), że Wandale to Słowianie, a nawet Polacy-Lechici, ale autor, „Słowianofil”, ani przez chwilę nie zastanowił się, nad zbieżnością nazwy Andaluzja, jak i nazwy Galicja, czyli Małopolska z plemieniem Wandali, czy innym plemieniem, Gol-ljadiów/Gal-lędów/Golędziców/Gotów/Gal-litów. Armie obydwu tych wielkich plemion w epoce rzymskiej opanowały Hiszpanię i dały jej nazwę – Wandaluzja, którą tutaj autor przytacza, jako Andaluzja . Jego „historia” Wandaluzji zaczyna się jednak dopiero za Arabów, jakby wcześniej nie było tam „rzymskiej historii” do roku 476, a potem „postrzymskiej” do 943, znanej Zachodowi. A przecież jeszcze w XX wieku „wandalizm”, czyli zburzenie Rzymu, gdy zarzucano go „barbarzyńskim” Germanom, uwielbiano na Zachodzie zwalać na Polaków, przedstawicieli niekulturalnej, barbaryjskiej Europy.

Książka napisana została przez człowieka ze zniemczonej rodziny słowiańskiej, nawet chyba polskiej, może morawskiej. Sam autor urodzony był na Ukrainie, ale o jego ojcu piszą, że Czech, dziwne to, jak niejeden życiorys polski z tamtych czasów. Jego ojciec był mandatariuszem w polskiej Galicji. Był to człowiek, który jako wielki „przechrzta” nawrócił się na słowiańskość i ożenił z Polką. Jak typowy angielski sir, który ożenił się z hinduską kuchtą, albo inną czarną niewolnicą z Afryki powielił on w swoim domu zachodni schemat myślenia o Słowianach i Polakach. Przekazał też ten model i punkt widzenia (niechcący?) swoim dzieciom. Zapewne chciał dobrze, ale nawet jeśli tak, to cóż za wiedzę miał do dyspozycji? Tylko i wyłącznie podręcznikową wiedzę kolonialistów: Austriaków, Anglików i Niemców (rosyjska „nauka” do roku 1920 była kalką „nauki” berlińskiej i wyłącznie powielała jej stwierdzenia).

Pan Scheynoha de Wtellensky wychowywał swoich synów w duchu polskości
Jak pisze „polska Wikipedia” nie wysługiwał się Austriakom tylko spolszczył się. Jednak powinniśmy wiedzieć kto to taki mandatariusz:


„W Austrii i Galicji przed 1848 r.: urzędnik policyjno-sądowy na wsi, funkcjonariusz dominialny sprawujący pod kontrolą państwową władzę policyjno-prokuratorską nad poddanymi chłopami. Funkcję tę wykonywał z ramienia właściciela dominium, więc był de facto urzędnikiem prywatnym w dobrach właściciela. Mandatariuszom podlegały m.in. areszty wiejskie. Zajmował się korespondencją z wójtami, oraz cyrkułami, zwoływał sesje, zajmował się sprawami opieki wobec małoletnich, ściągał podatki, kary, zatrudniał służbę ekonomiczną (np. dozorców, leśników, folwarcznych), prowadził kasę. Był to urzędnik nielubiany przez chłopów, z tej racji w czasie rabacji galicyjskiej, wielu z nich zostało zamordowanych. Mandatariusz miał 4 razy niższe uposażenie niż justycjariusz. Mieszkał na ogół w dobrach właściciela dominium, ale z racji na nieprzychylność jego funkcja była niepewna. Z tej racji starał się o równoległe prowadzenie funkcji np. ekonoma.
Analogiczna funkcja w Stanach Zjednoczonych to popularny „szeryf”. Do jego kompetencji należały sprawy prokuratorsko-policyjne (śledcze i porządkowe), przy czym szeryf był urzędnikiem państwowym, a mandatariusz prywatnym – dominialnym.[oprac: mikor i GP]„

Tym był ojciec naszego bohatera, więc nie wyobrażam sobie co miał na myśli autor hasła w Wikipedii, który twierdzi, że nie wysługiwał się Austriakom. Wręcz pracował na stanowisku służbowym urzędu austriackiego. Jego syn Karol Szajnocha był według tejże Wikipedii Polakiem, który wstydził się swojej austriackiej przeszłości rodzinnej (zniemczenia) do tego stopnia, iż zmienił swoje nazwisko, które miało brzmienie szlacheckie i pisało się w tytulaturze niemieckiej Scheynoha de Wtellensky.

Nic więc dziwnego, że mimo wszystkich wysiłków Karol w swoim własnym dziele „Słowianie w Andaluzyi”, opartym na niemieckich, angielskich i austriackich podręcznikach historii powiela ponownie myśl zachodnią o Słowianach Niewolnikach. Zaznaczmy, że Karol Szajnocha jest postacią uznawaną przez polską naukę współczesną za czołowego polskiego pisarza historycznego i Polakofila.

Jaka jest prawda na ten temat? Człowiek ten, już jako młody chłopak, uczeń szkoły średniej a więc nastolatek, trafił do austriackiego więzienia za udział w nielegalnym stowarzyszeniu, poszukiwaczy starożytności słowiańskich. Rozumiecie, co mówi to zdanie? W bardzo demokratycznych Austro-Węgrach wystarczyło poszukiwać starożytności słowiańskich, aby trafić do więzienia! Niby taki fajny zabór był i wolność, i habsburska „niemal demokracja” w Galicji! – taka jest narracja zwycięzców/gwałcicieli niemieckojęzycznych. Wikipedia twierdzi dalej, że wyrok był lekki.

W 1835 roku zapisał się Karol na Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Lwowskiego, ale po kilku miesiącach, 21 stycznia 1836 został aresztowany i odstawiony do więzienia śledczego. Był więc cały czas na celowniku, obserwowany przez okupantów. Oskarżony był o pisanie kartek i wierszy o antyrządowej treści. Tym razem, zapewne jako recydywistę antyrządowego, wsadzono go do specjalnego wiezienia, gdzie trzymano go przez kilka miesięcy w karcerze w kajdanach na rękach i nogach, w zupełnych ciemnościach. Przez to zrobiono z niego w wieku dwudziestu lat inwalidę, a w wieku czterdziestu dwóch lat oślepł zupełnie. W Guantanamo nie wolno było robić takich rzeczy więźniom arabskim z Al Kaidy!

Potem wypuścili go, a on brał dalej udział w konspiracji, ale tym razem była to już specyficzna konspiracja – antypowstańcza, a więc można powiedzieć „tajna organizacja prozaborcza”, proaustriacka skoro antypowstańcza. W tym czasie zaczął pisać książki historyczne. Między innymi tę właśnie – „Słowianie w Andaluzji”. Jaką treść zawierały te książki? Taką, jak np. opublikowana w 1858 roku praca „Lechicki początek Polski”, która odświeżała dawną teorię hr. Tadeusza Czackiego o normańskich korzeniach Polski. Przypadkowo proniemiecka? Szajnocha uważał, że pierwsze państwo polskie, zostało zorganizowane – zgodnie z tzw. teorią najazdu – przez skandynawskie plemię Lechitów, protoplastów późniejszej szlachty polskiej. Dzisiaj za „zachodnie” pieniądze produkuje się identyczne bzdury w kolorowych magazynach i gazetach codziennych (także lokalnych) należących do niemieckich/anglosaskich/żydowskich Banksterów, właścicieli prasy polskojęzycznej w Polsce (Newsweek, National Geografic, Gazeta Wyborcza, Dziennik Polski i inne).


Obrazek Autor znów cytuje sądy zachodnich „naukowców” i źródło, którego nie interpretuje osobiście, lecz powtarza wersję „nauki niemieckiej”. Przecież sam fakt stwierdzający, że Luzane (Łużyczanie) są najliczniejszym ludem Słowian powinien wzbudzić u niego refleksję, że był to lud raczej nieliczny w porównaniu z innymi, ale za to w latach 900-1100 najbardziej napastowany i stąd stał się źródłem znacznego napływu niewolników, zdobywanych tam przez zachodnie rycerstwo w ramach zbrojnych wypraw.

„Słowianie w Andaluzyi” to książka do samych korzeni nie mniej stronnicza i germańska. Jej zaletą jest jednak, że pokazuje skalę niewolnictwa rozpętanego w Europie przez chrześcijan w wyniku ich zwycięstwa nad Słowianami i ostatecznego rozpadu Północnego Królestwa Słowian, po ostatniej odsieczy Awarów w latach 700-tnych, a także później pod wpływem anty-słowiańskich krucjat post-rzymskich rycerstwa zachodnioeuropejskiego, głównie Niemców i Franków, w latach 800-1100. Zaskoczy was wszystkich skala opisanego niewolniczego procederu, który wynikał z masowego handlu ludźmi z pobitych i ograbionych przez chrześcijan terenów pogańskich Słowian. Sami Arabowie, którzy relacjonują ów handel niewolnikami słowiańskimi byli zaskoczeni niewyczerpanością słowiańskiego źródła taniej siły roboczej.[/sie]

Oddajmy głos Autorowi:


Obrazek„Na wschodzie zakupują słowiańskich niewolników w Chorezmie (Korrasanie) a na zachodzie w Andaluzji, Galicji, Francji, Lombardji i Kalabrji” – a więc na obszarze całej praktycznie zachodniej Europy, byłego cesarstwa Zachodnio-Rzymskiego. Widać tutaj też proceder łupienia słowiańskich wybrzeży Chorwacji, Bośni, Serbii, Macedonii i Czarnogóry. Skala zjawiska jest dla samego autora porażająca, aż niewiarygodna. Tak właśnie odbywała się chrystianizacja Łużyc, Czech, Moraw, Uhorza-Węgier, Serbii, Chorwacji, Wołoszy/Rumunii, Bułgarii, Słowiańskiej Grecji i Peloponezu oraz Małej Azji i Czarnomorza . Były to masowe wojenne grabieże ziem zasiedlonych przez Słowian. Polska/Lechia/Gebalim, wtedy jeszcze temu handlowi nie podlegała, ale wschodnia Ruś tak.

Obrazek ak widać z tego fragmentu proceder chrystianizacji Słowian trwał także w XV wieku. Autor znów powtarza propagandę Gwałcicieli, zdobywców owych niewolników, wywodząc bezkrytycznie nazwę Serbów od Serwów i nie negując zasadnosci owego Gwałtu w XV wieku, 500 lat po chrystianizacji. Mamy też tutaj opisany udział Żydów w tej Antysłowiańskiej krucjacie, jako handlarzy słowiańskimi niewolnikami. To ich podświadoma zbiorowa zemsta za taki sam gwałt dokonany na nich przez Słowian=Scytów.

IX i X wiek to wciąż łupienie i dziesiątkowanie populacji Łużyc, a jednak Łużyczanie ze swoim językiem przetrwali do dzisiaj. Wyobraźmy więc sobie jak ludny i bogaty musiał to być kraj, owe Łużyce, przy tej skali procederu grabieży i handlu ludźmi uprawianego przez chrześcijan za pozwoleniem Kościoła i władz krajów prawdziwie barbarzyńskiej Europy Zachodniej.


Obrazek Wiek XI – i proceder trwa nadal, tym razem po wojnach w Czechach, Miśni, Polsce. Tutaj mamy już sytuację taką, że dla zysku sprzedają nawet Słowian-chrześcijan. Ale cały czas świadczy to wszystko o chrystianizacji mieczem i uznawaniu pogan słowiańskich wszędzie – w Polsce, Łużycach, Czechach – za bydło robocze Chrześcijańskich Panów.

Obrazek Tu mamy Normanów i ich udział w handlu niewolnikami. To wszystko wiąże się znów z chrystianizacją, już od IX wieku (tutaj 827). Jeszcze raz skala i olbrzymi obszar potwierdzają jak wielka i ludna była Słowiańszczyzna wciąż w VI-XI wieku.

Obrazek Piszący o sprzedawaniu przez Słowian synów i córek Żyd Benjamin uprawia propagandę, ale tylko częściowo, bo i dzisiaj Słowianie także „sprzedają” się w Zachodniej Europie, pracując w tym samym reżimie niewolniczym – feudalno-kapitalistycznym, jako siła robocza bez pełnych praw obywatelskich – niewolnicy. Zasada pracy w Polsce jak i na zachodzie jest po prostu taka właśnie – niewolnicza. Żyd wykupywał dorodnych i mocnych synów i córki od rycerzy niemieckich lub z domów słowiańskich i odsprzedawał ich do pracy na Zachodzie. Widać byli wysoko cenionymi robotnikami – tak jak i obecnie. Nie zmienia to jednak faktu że był to handel niewolnikami. W istocie ważne jest, jakie taki człowiek miał prawa w kraju gdzie był odsprzedawany,

Obrazek Teraz dopiero, gdy przejdziemy do kwestii Straży Słowiańskiej w Kordobie zobaczymy kolejny mechanizm poniżający godność Słowian zastosowany przez relacjonujących wydarzenia zachodnich pisarzy-kronikarzy, a potem analizujących temat naukowców.

Obrazek Jeśli idzie o wojowników słowiańskich w Kordobie to Autor powtarza tutaj baśniuszki pisarzy zachodnich o niewolnikach, po czym w jednym zdaniu demaskuje to stwierdzeniem, że pobierali oni żołd (byli najemnikami) i przechodzi nad tym stwierdzeniem do porządku dziennego, nie zauważywszy sprzeczności logicznej. Żadnej refleksji – niewolnicy na żołdzie to NAJEMNICY a nie niewolnicy! Jak można tego nie zauważyć, dziwne, prawda?

Mało tego, okazuje się, że Straż Słowiańska była kupowana w krajach słowiańskich, a potem jeszcze do tego otrzymywała żołd. Czyli wojowników i to dobrych na tyle by być strażą króla/kalifa, których tu zebrano musiano wykupić wpierw od książąt Słowian i zapewnić im wysoki poziom utrzymania na miejscu w Kordobie, skoro mieszkali wewnątrz alkazaru. Jest to 2000 uzbrojonych ludzi, którzy bezpośrednio otaczają pałac króla, a nawet mieszkają w jego wnętrzu! Co to jest za forma niewolnictwa?


Obrazek Jakby było tego mało, że król/kalif miał straż złożoną ze Słowian, to jeszcze służba pałacowa składała się niemal wyłącznie ze Słowian. Możemy się zżymać, że ich kastrowano, ale taka była cena za służbę na dworze. Nie mogli być podejrzani o męsko-damskie flirty w królewskim haremie, złożonym z setek żon. Gdyby ich nie kastrowano to byłoby tak, jakby dziś dopuścić do produkcji antybiotyków ludzi bez kombinezonów, z brudnymi rękami.

Zachodni pisarze jednak wykorzystywali ten fakt, by w swoich relacjach zrównać pojęcie Słowianin z pojęciem eunuch-kastrat, czyli niemężczyzna. Jak się za chwilę okaże pojęcie to uogólniono także wkrótce na straż i wszystkich Słowian określano w pracach naukowych zachodnich – niewolnikami i eunuchami.


Obrazek Tu wreszcie autor zauważa ten proceder i punktuje go, jednakże nie próbuje budować żadnego własnego obrazu rzeczywistości, ograniczając się do próby rozróżnienia między eunuchami-pokojowcami i Strażą Słowiańską. Tymczasem w obydwu tych wypadkach prawda jest taka, że nie mamy do czynienia z niewolnikami, a pozycja Straży była tak wysoka, iż w rezultacie konfliktu wewnętrznego doszło do wojny pałacowej między nią a Mozarabami. Cały przedstawiony tutaj proceder jawi się jako mieszanina handlu ludźmi zdobytymi (łupy wojenne w krucjatach antysłowiańskich) i normalnego kontraktowania usług – Pokojowców Pałacowych czy Straży Królewskiej.

Obrazek Ważny bardzo jest ten przypis nr 1, który pokazuje jak wysoką funkcję spełniali owi „Pokojowcy Słowiańscy”. Jak stwierdza opis poselstwa do Kordowy nic nie można było załatwić osobiście z kalifem, wszystko załatwiało się z Pokojowcami i to na piśmie. Byli to zatem wykształceni ludzie biegle posługujący się pismem arabskim, językiem arabskim, znający obyczaje i prawa oraz na tyle zaufani, że kalif mógł im powierzyć takie funkcje.

Obrazek Wszystko to nie zmienia oczywiście faktu, że skala rabunku ziem słowiańskich i wywózki ludzi do pracy po klęsce Awarów, państwa Wielkomorawskiego i po porażce Słowian z Karolem Wielkim kładzie się ciężkim cieniem na chrystianizatorach i pokazuje prawdziwy obraz Średniowiecza Europejskiego jako ciemnych wieków. Widzimy tutaj także wyraźnie, że Węgrzy po opanowaniu Wielkomorawy i Uhorza pozbywali się stamtąd masowo niepokornych Słowian sprzedając ich chętnym kupcom arabskim. Warto zatem byłoby i z tego obrazka wyciągnąć wnioski co do tego w jaki sposób został wprowadzony w tym kraju, zamieszkałym niemal wyłącznie przez Słowian, język węgierski.

Obrazek Warto jeszcze zwrócić uwagę na wzmiankę o słowiańskim księciu Duku, którego należy chyba zidentyfikować z Dago, czyli Mieszkiem.

Nie mogę tutaj przytoczyć całości dzieła Karola Szajnochy i zanalizować go krok po kroku. Zapewniam was, że w dalszym ciągu autor nie sięga do żadnych oryginalnych dokumentów, lecz cytuje kolejne opracowania zachodnie, różnych „światowych” autorytetów i powtarza równie „prawdziwe”, jak powyżej, ich sądy o Słowianach.


W jaki sposób z kolei od niego samego ściągano i interpretowano treści zawarte w jego książce może poświadczyć praca „Rys dziejów serbo-łužickich” Wilhelma Józefa Bogusławskiego, gdzie powtarza on za Szajnochą powołując się na niego, ogólną tezę o niewolnictwie Słowian i masowym handlu słowiańskimi niewolnikami, jako wyłącznym mechanizmie pojawiania się Słowian na dworach krajów arabskich:

Obrazek

Takimi to książkami słowianofilskich rzekomo autorów, takimi naukowymi analizami raczono Polaków pod zaborami i tego typu wiadomości o Słowianach rozpowszechnia się po świecie do dzisiaj.
A powtarzają te wiadomości także ogłupieni Polacy, którym wydaje się, że podają jakąś „prawdę naukową”, rozpowszechniają zaś jedynie propagandę niemiecką epoki zaborów, czyli przedawnione, XIX-wieczne fałszerstwa starych, autentycznych kronik arabskich.
Polacy muszą zdać sobie sprawę z faktu, że nauka o historii świata i autorytety naukowe historyków ukształtowały się w XIX wieku, kiedy Polska nie istniała, a rolą naukowców niemieckich było nie poszukiwanie prawdy, lecz poszukiwanie usprawiedliwienia dla Gwałciciela i odebranie Polakom godności i dumy, czyli poniżenie Ofiary w oczach własnych i świata.
Trzeba stwierdzić jasno, że nauka rosyjska w XIX wieku była tylko powtórzeniem – echem nauki niemieckiej (tak jak i dwór carski w Rosji był dworem niemieckim). Potem już tylko utrwalano stereotypy powtarzając „prawdę naukową” po ukształtowanych w XIX wieku „autorytetach naukowych”. Także za czasów ZSRR nie prostowano niemieckich fałszerstw, bo były one wygodnym narzędziem dla tego samego celu poniżenia godności i podeptania dumy narodowej i Polaków i Rosjan, z których uczyniono NIEWOLNIKÓW SOCJALIZMU.
Tak samo postępowano w stosunku do Arabów w czasach kolonialistów francuskich i angielskich. Tak postępowano w Indiach, Afryce i Ameryce. Tak postępuje się dzisiaj, wywyższając chrześcijaństwo ponad inne religie i gloryfikując cywilizację zachodu oraz kapitalizm. Brniemy w kłamstwo i nakręcamy sami spiralę nienawiści ze strony OFIARY. Ofiara prędzej czy później musi się wyzwolić i wyzwoli się. Dzisiaj wyzwalają się nie tylko Arabowie, ale i Polacy.
Wielu ludzi w Polsce chętnie stawia się na piedestale i puszy się widząc w sobie uosobienie europejskości, cywilizacji chrześcijańskiej, zachodnich wartości demokratycznych, narodu bez skazy kolonizatora/kata/gwałciciela i tym podobne bzdury. Prawda jest taka, że byliśmy ofiarą – tak jak to zaprezentowano na mapie, tak jak i Arabowie- ale byliśmy też Katem.
Ostatnie wydarzenia pokazują jasno głupotę Niemiec i Francji w kwestii polityki migracyjnej z krajów arabskich Małej Azji i Afryki.
Kilka dni temu słyszałem w wiadomościach TVN (stacji która ma się za szalenie „nowoczesną”) wiadomość na temat zachowania około tysiąca Arabów w Kolonii w noc sylwestrową i podobnego zachowania setek Arabów w Hamburgu, którzy najpierw rzucali petardy w tłum ludzi, a potem napastowali, grabili, molestowali i gwałcili kobiety. Setki kobiet zgłosiły się na policję.


"W noc sylwestrowa w okolicach dworca głównego w Kolonii rozegrały się dantejskie sceny. Grupa młodych arabów która składała się z około 1000 osób atakowała, rabowała i gwałciła kobiety. Policja i ofiary opisują złoczyńców
"

Oto co pisze na ten temat „poprawny politycznie”, lewacki, niemiecki portal internetowy Onet.pl:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/porusze ... ety/we81wc

I inny niemiecki, lewacki portal polskojęzyczny Interia.pl: http://fakty.interia.pl/swiat/news-niem ... Id,1949187
TVN rozpoczęło wiadomość od słów, cytuję : „W Hamburgu w Noc Sylwestrową grupa tysiąca MŁODYCH MĘŻCZYZN zaatakowała kobiety i molestowała je seksualnie
”.
Głupota, wręcz debilizm bije z wiadomości TVN/Onet/Interia. Do takich efektów prowadzi ich tak zwana „poprawność polityczna”. Dopiero pod koniec wiadomości dowiedziałem się z TVN, że mogli to być mężczyźni pochodzenia Afrykańskiego, z Północnej Afryki – dalej nie padło słowo ARAB.
Oni nie zdają sobie sprawy, że nie da się zakląć rzeczywistości. Ludzie określeni jako „Młodzi Mężczyźni” w wiadomościach TVN to regularna partyzantka, Zielone Ludziki ISIS/Putina, wojsko islamskiej rewolucji kulturowo-religijnej pchnięte rękami Rosji i Iranu w stronę Europy, a wpuszczone do niej przez Niemców i Francuzów zaślepionych „szlachetną ideą solidarności”.
Ani jedna, ani druga, ani trzecia ocenzurowana wiadomość nie informuje o tym, że wcześniej ci sami ludzie rzucali w tłum petardy i że rozproszyła ich policja! Nikt też nie próbuje się wytłumaczyć z faktu, że dopiero 5 stycznia podaje się informację do wiadomości publicznej, prawie tydzień po wydarzeniach!

Tutaj oryginał datowany na 5 stycznia: http://www.derwesten.de/region/auch-in- ... 28037.html
Niemcy i Francja mają na swoim sumieniu setki tysięcy działań jako Państwa-Gwałciciele i zachowują się jak Gwałciciele. Gwałciciele, którzy nie przeszli terapii i zepchnęli do podświadomości te własne działania z przeszłości.

Chroniąc LEGENDĘ zbudowaną na potrzeby Gwałciciela jako usprawiedliwienie własnej przemocy (zbiorowe wyparcie przeszłej zbrodni), próbują przedstawiać się światu zewnętrznemu jako Świętoszkowate Niewiniątka. Pouczają innych, grzmią o demokracji i solidarności. Gwałciciele stroją się w szatki Aniołów Bez Winy. Tymczasem Arabskie Ofiary tychże Gwałcicieli, które także nie przeszły leczenia z traumy i mają w podświadomości tenże gwałt, żądne krwi dawnych oprawców rozpoczęły srogi odwet i toczą już mściwą wojnę.


Do czego prowadzi głupkowate lewackie myślenie? Tutaj: http://niezalezna.pl/74637-burmistrz-ko ... kis-absurd

Jeżeli ktokolwiek w Polsce uważał do tej pory, że Niemcy powinny być dla Polski jakimkolwiek wzorem do naśladowania, że Niemcy są naprawdę nowoczesne a Polska jest zacofana, że w Niemczech są wolne media a w Polsce nie ma, to myślę, że teraz współczuje biednym Niemcom, że nawet nie mają takiej zakichanej namiastki wolności jak Telewizja Republika albo Telewizja Trwam. Tam wszystkie media jak jeden mąż przez 7 dni czekały na instrukcję od rządu w Berlinie czy wolno im pisać o gwałtach w Sylwestra i pokazywać je, czy też nie. Dzisiaj – 7 stycznia, dowiadujemy się, że problem wcale nie jest nowy, gwałty i Arabskie Macanki na niemieckich ulicach to codzienność, a w samego Sylwestra w siedmiu, jak się okazuje, a nie dwóch miastach Niemiec, SYRYJSCY UCHODŹCY (co za cud, że komuś to wreszcie w Niemczech przeszło przez gardło!) urządzali sobie masowe łapanki kobiet, okradali je, bili, szarpali, molestowali i gwałcili, a pani Merkel i jakaś idiotka rządząca w Hamburgu czy Kolonii patrzyły na to udając Greka i dopuszczając do tego. Czy ta Merkel nie ma córki, nie ma siostry, nie ma matki? Nie ma żadnej rodziny? Chciałaby żeby jej córkę , jej matkę , jej siostrę szarpały jakieś szowinistyczne arabskie osiłki, jak uwielbiają mówić feministki – szowinistyczne męskie świnie. A może pani Merkel ma chociaż brata i on ma jakąś córkę, albo synową. Czy tak trudno sobie jej wyobrazić co od Sylwestra czuje ten jej brat, jego syn, albo córka?

Wiemy teraz, że prasa i telewizja niemiecka zaszyły się w mysiej dziurze, że nie ma tam żadnego pluralizmu mediów, jest tylko jakaś lewacka fasada, jakiś zmurszały billboard po byłej demokracji, ściana upaprana czerwoną farbą, która nawet nie udaje już tablicy informacyjnej, bo jest od dawna tylko brudną dechą ogłoszeniową do przyklejania aberracyjnych skrajnie lewackich hasełek równościowych. Ale pytam się gdzież się podziała równościowa lewica niemiecka, która z takim tupetem pałowała Polaków w Warszawie na Marszach Niepodległości, sprowadzana tutaj regularnie jako bojówki przez Platformę Obywatelską od 2008 do 2014 roku? Gdzież są owe dzielne Feministki z Niemiec – czemu nie stają teraz w obronie kobiet, Niemek?! Czemu nie krzyczą teraz defilując po ulicach z transparentami:


” Precz z męskimi szowinistycznymi arabskimi świniami!”?

Dzisiaj, 7 stycznia 2016, w Paryżu znów zamach ze strony Zielonych Ludzików ISIS/Putina, tym razem wprost na komisariat policji. Tymczasem amerykańska, polskojęzyczna, ubecka telewizja TVN w Polsce po tym kolejnym arabskim zamachu wygłasza peany na temat idealnej demokracji francuskiej. Zamiast mówić prawdę, czyli że to Arab, Mahometanin, Syryjczyk (choćby i w piątym pokoleniu już Paryżanin i Francuz z paszportu) dokonał zamachu, oświadcza, że „jakie to przykre, iż Francuzi zabijają dzisiaj Francuzów”! Kuriozum! To nie Francuzi tylko Arabowie, którzy się nijak nie zasymilowali koledzy redaktorzy „nowocześni” „Europejczycy” z TVN!!! ARABOWIE, którzy są żądni zemsty za gwałt kolonialny na ich dziadach, za zamknięcie ich samych w paryskim peryferyjnym getcie! Tak to jest naprawdę proszę kolegów z TVN!
Czy post-marksistowskie lewactwo nie postawiło samo siebie dzisiaj pod ścianą? Czy to nie jest iskon i kompromitacja Starej Europy?


Obrazek

Wszystko to dzieje się w Europie dlatego, że nikt nikogo nie ma zamiaru słuchać, nie chce słuchać. Każdy powtarza swoją chorą mantrę Ofiary/Kata, o własnej wyższości i niewinności. Nikt nikogo nie szanuje, Kat gardzi Ofiarą, Ofiara pluje na Kata. Stara Europa poucza Nową Europę, Nowa Europa ma już dosyć GWAŁTU! Wszyscy zaś mają się za godniejszych od innych, za mądrzejszych, za bardziej cywilizowanych, prawych, uprawnionych, szlachetniejszych, bardziej OŚWIECONYCH od innych. Mądrale Niemcy, mądrale Francuzi robią głupstwa i oczekują, że inni będą bić im brawo, trzymając mordę w kubeł i przyjmując do siebie Ofiary ich wielowiekowych gwałtów!

Zbiorowy gwałt w sylwestrową noc. Dwie nastolatki ofiarami imigrantów z Syrii

Obrazek

http://niezalezna.pl/74705-imigranci-na ... nowe-fakty
Dokładnie tak właśnie wygląda Piętno Gwałtu funkcjonujące w zbiorowej psychice plemiennej! Powoduje ono, jak u Makbeta, zachowania graniczące z rozdwojeniem jaźni. Tak wygląda chora zbiorowa psychika planetarna wyrosła z zakłamania na temat dokonanych przez nas w przeszłości gwałtów i gwałtów dokonanych na nas, do których się przed sobą nie przyznajemy.

Dośpiewajcie sobie, jak to się ma do innych relacji: Polacy – Żydzi, Rosjanie – Żydzi, Polacy – Niemcy, Japończycy – Chińczycy, Tutsi – Hutu, Polacy – Rosjanie itd. Jeśli chodzi o Słowian to dwie największe słowiańskie nacje mają między sobą wzajemne relacje Gwałciciela i Ofiary, jest to Rosja i Polska.
I pomyśleć, że wszystko to tak pięknie, jak na dłoni, pokazuje dawno podobno przebrzmiała książka, „słowianofila”, Karola Szajnochy, z roku 1863!
WIELKA ZMIANA i WIELKIE CZYSZCZENIE WCIĄŻ TRWA.


Paweł Kukiz chce referendum ws. uchodźców. Stefan Niesiołowski: idiotyczny pomysł


Obrazek

Karol Szajnocha w Wikipedii

Karol Szajnocha (ur. 20 listopada 1818 w Komarnie, zm. 10 stycznia 1868 we Lwowie) – polski pisarz, historyk i działacz niepodległościowy.

Był synem zniemczonego Czecha Wacława Scheinoha-Vtelenský’ego i Marii z Łozińskich (jego kuzynami byli pisarze Walery i Władysław Łozińscy). Ojciec Szajnochy, z wykształcenia lekarz, porzucił zawód medyczny i osiadł w Galicji jako tzw. mandatariusz. Nie wysługiwał się władzom austriackim, zżył się ze społeczeństwem polskim, nauczył się mówić po polsku, ożenił się z Polką i spolszczył tak dalece, że dzieci wychował na Polaków. Polakiem czuł się od lat najmłodszych Karol, który początki nauki pobierał w domu, a następnie uczęszczał do szkół średnich w Samborze i we Lwowie. W szkole średniej starał się zatrzeć ślady swego niepolskiego pochodzenia, zmieniając stopniowo pisownię nazwiska (Scheynoha de Wtellensky, później Szejnoha de Wtellensky, wreszcie Szajnocha).

W 1834, w gronie kolegów szkolnych założył konspiracyjne „Towarzystwo Starożytności” mające na celu gromadzenie i referowanie wiadomości o istniejących w kraju zabytkach przeszłości. Członkami jego byli nie tylko uczniowie Polacy, ale również, i to w większości, Niemcy i Rusini. Sprawa się wydała, przeprowadzono śledztwo, w którym Szajnocha całą odpowiedzialność wziął na siebie. Kara nie była zbyt dotkliwa, jednak miała brzemienne skutki w przyszłości.

W 1835 zapisał się na Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Lwowskiego, ale po kilku miesiącach, 21 stycznia 1836 został aresztowany i odstawiony do więzienia śledczego. Oskarżony był o pisanie kartek i wierszy o antyrządowej treści. Kartki te znaleziono na uniwersytecie i w kościele bernardyńskim w ławkach, które podczas mszy szkolnej zajmowali uczniowie najwyższej klasy gimnazjalnej. Szajnocha i tym razem przyznał się do winy.

Został aresztowany i osadzony najpierw w zwyczajnym więzieniu, jednak po kilku tygodniach przeniesiono go do więzienia specjalnego i tam trzymano go w kajdanach założonych na nogi i ręce, w zupełnej ciemności. Nie dawano mu przy tym ani światła, ani książek. Stęchłe powietrze, ustawiczna wilgoć i mrok oddziaływały szkodliwie na jego młody organizm. Dla zapełnienia rozpaczliwej bezczynności, w czasie gdy było coś w celi widać, wyrabiał sobie igły z kości i drutu siatkowego, wydobywał nitki z prześcieradła lub szpilką pisał na ścianie utwory poetyckie, w wyniku czego osłabił sobie na stałe wzrok. W ciężkim więzieniu Szajnocha przebywał do połowy 1837.

Jako politycznemu skazańcowi nie dozwolono mu kontynuować przerwanych studiów na uniwersytecie. Wiedzę historyczną posiadł jako samouk. Zarabiał na życie jako nauczyciel w prywatnych domach, był także korektorem w redakcjach czasopism lwowskich: „Dziennik Mód”, „Lwowianin”, „Rozmaitości” — dodatku do „Gazety Lwowskiej”. Pomagał też owdowiałej matce w prowadzeniu dzierżawy w Żydaczowie.

W 1838 włączył się znowu do działalności spiskowej stając się członkiem nowej organizacji konspiracyjnej, Młodej Sarmacji, ugrupowania przeciwstawiającego się idei zbrojnego powstania.

Od 1839 drukował swoje utwory literackie. W 1847, w którym zaczęły się poważne niedomagania wzroku, opublikował w „Bibliotece Zakładu Ossolińskich” pierwszą pracę naukową Pogląd na ogół dziejów polskich. Mimo ostrzeżeń lekarzy i dolegliwości wzroku pracował dalej. Bez względu na porę roku wstawał o trzeciej nad ranem i zajęty bywał do późnej nocy. Pisał wiersze, powieści, utwory dramatyczne. Przekładał pieśni serbskie.

Od 1 lutego 1853 był zastępcą kustosza w Zakładzie Narodowym imienia Ossolińskich, od 1856 – redaktorem „Rozmaitości” i historykiem piszącym prace własne. Był inicjatorem i wydawcą pomnikowego dzieła Monumenta Poloniae Historica oraz redaktorem „Biblioteki Ossolińskich”.

W 1855 ożenił się z Joanną Bilińską. W 1860, w czterdziestym drugim roku życia, utracił zupełnie wzrok. Mimo kalectwa wzrokowego i innych nękających go chorób Szajnocha pracował bez przerwy w miarę swych sił. Słuchał lektora, dyktował, ale pisał sam również, posługując się przy tym opracowanym przez siebie prostym przyrządem. W ostatnich latach przed śmiercią nie mógł już pisać, gdyż reumatyzm ubezwładnił mu nogi, a następnie ruchy ramion, tak iż z trudnością kreślił ołówkiem po papierze tylko nieczytelne znaki. Zmarł 10 stycznia 1868. Został pochowany na Cmentarzu Łyczakowskim.

Największe jego dzieło to Jadwiga i Jagiełło – którego pierwsze, trzytomowe wydanie ukazało się we Lwowie w latach 1855-1856; drugie, które autor uznał za jedynie poprawne, czterotomowe ze „Wstępem” – w 1861. Wrażenie, jakie to dzieło wywarło, i jego poczytność były niezwykłe. Czytali je z zainteresowaniem, a niekiedy wprost z zachwytem zarówno ludzie uczeni, jak i najszersze koła mniej wyrobionych odbiorców. Popularność Szajnochy na niwie historii przypominała popularność Henryka Sienkiewicza na niwie literackiej.

Z napisanych przez niego dzieł historycznych poświęconych m.in. Bolesławowi Chrobremu, Władysławowi Łokietkowi, Kazimierzowi Wielkiemu, królowej Jadwidze, Władysławowi Jagielle, Jerzemu Sebastianowi Lubomirskiemu itd. korzystał m.in. Henryk Sienkiewicz pisząc Trylogię.

W 1858, odświeżając dawną teorię hr. Tadeusza Czackiego o normańskich korzeniach Polski, opublikował dzieło Lechicki początek Polski. Szajnocha uważał, że pierwsze państwo polskie, zostało zorganizowane – zgodnie z tzw. teorią najazdu – przez skandynawskie plemię Lechitów, protoplastów późniejszej szlachty polskiej[1].

W ciągu wielu lat wychodziły drukiem drobne prace Szajnochy w „Dzienniku Literackim”, w „Rozmaitościach”, dodatku tygodniowym do „Gazety Lwowskiej”, w „Dzienniku Mód”, w „Bibliotece Zakładu Narodowego im. Ossolińskich”, w „Tygodniku Lwowskim”. Te z nich, które nie należały do literatury pięknej czy publicystyki, ale mogły być zakwalifikowane jako historyczne, wydawane były tomami jako Szkice historyczne.

Syn Karola, Władysław Szajnocha (1857-1928) był znanym geologiem, twórcą monumentalnego „Atlasu geologicznego Galicji”, a w 1920 r. jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Geologicznego i jego pierwszym przewodniczącym. W latach 1911-1912 i 1916-1917 był rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

...
https://bialczynski.wordpress.com/2016/ ... more-53658
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 15 sty 2016, 23:21


https://www.youtube.com/watch?v=1TX8jqosl_s

Opublikowany 31.12.2015
Film podsumowujący szczątki informacji zebranych przeze mnie w trakcie różnych wizji i wglądów, które dotyczą tematu słowiańszczyzny. Być może będą dla kogoś przydatne :) Przedstawiłem też ramowo możliwe scenariusze zdarzeń, które mogą dotknąć Polskę w nadchodzącym roku 2016. Pamiętajmy jednak, że są to tylko warianty i jeśli spojrzymy w inną stronę, wówczas zobaczymy co innego. A jak wiadomo za uwagą podąża ewnergia.

Za radą Blu, dyskusję na temat powyższych wizji przeniosłem do działu ''Jasnowidze/nie, K.Jackowski i inni'' viewtopic.php?f=7&t=426&p=46618#p46618
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 494
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14664 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 19 sty 2016, 21:04

Widzę, że jasnowidze jakby przejęli teraz pałeczkę w tłumaczeniu nam czym jest cywilizacja Słowian, skąd się wzięła, jakie są jej charakterystyczne cechy itd.
Materiał jasnowidza Arona nie jest krótki, ale jego język jest bardzo bezpośredni i dogłębny.
Moim zdaniem zdecydowanie warto obejrzeć, choć nieobeznanym może zrujnować światopogląd.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=miwbGK8xUj4
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 01 lut 2016, 08:21

0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 03 lut 2016, 22:32

0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 05 lut 2016, 23:27

0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 06 lut 2016, 21:33

0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 26 lut 2016, 15:08

Na zakończenie fragment ciekawej kroniki sprzed 1000 lat. To opinia o Słowianach:

„O dziecinnym umyśle Słowianina, który był wiecznym pacholęciem, który od kolebki aż do grobu bawił się śpiewem, muzyką, tańcem – a który krytyk na prawdę zgodzi się na to, aby takie plemię „wiecznych pacholąt” o pół tysiąca lat młodsze od innych ludów, a o całą pięciowiekową historię i literaturę uboższe od nich i srodze też w tym pacholęctwie swoim gnębione zewsząd – dyktowało prawa i zwyczaje narodom starszym, oświeceńszym i gwałtowniejszym”. Maciejewski Dzieje Pierwotne Polski i Litwy 1846.

Proszę zobaczyć, po 1000 lat „sami” obniżamy poziom edukacji i nikt nie protestuje. Wycięto nam 500 lat historii, chociaż jeszcze podręczniki dla szkół średnich Księstwa Poznańskiego podawały, że pierwszym władcą Polski był Leszko I 520 – 549. I to dopuszczali do użytku szkolnego źli Prusacy. A potem przyszli dobrzy komuniści i wszystko wycięli. A tak naprawdę wycieli generalnie cała historię, zastawiając wybrane fragmenty.

Śmiali się komuniści z powiedzenia „Myszy zjadły Popiela” a zapomnieli ci ubożsi wiedzą ludzie, że takich przypadków zjadania przez myszy historia VIII-XI zna 9 w całej Europie opisanych w kronikach klasztornych. Kronikarze datują ten fakt na ok. 840 roku.

U Niemców takim najazdem było „zjedzenie” Biskupa Norymbergii. Myszaki to korsarze normańscy – myszy.

Sławne było opanowanie Luny w 857 roku przez myszy.

Okazuje się, że u starożytnych kronikarzy Lach i Wareg znaczyło to samo. Waregowe w drodze do Bizancjum założyli osadę Kijów, a w Polsce miasta wzdłuż Wisły: Płock, Toruń – wieża, Rawę – spoczynek, Sandomierz, Tyniec – tun, tyn, miasto.

Wareg po skandynawsku – sprzymierzeniec, a na przykład czech oznacza mordercę – banitę wyrzuconego z kręgu towarzyszy.

A Lechici u starożytnych nazywali się Wandalami. Wandal – szybki, drapieżny zwierz, wilk.

A Sarmaci, to to samo, co Normanowie.

Ale w kronice bizantyjskiej 1147 Lachów zaliczano do grupy Scytyjskiej. Ale Scytia to według tych kronik teren obecnej południowej Szwecji.

Wisła – wg Gotów – to po prostu woda, rzeka, ale już po duńsku Wisła to Wand, Wandal.

Ładna legenda o smoku wawelskim i szewczyku wyrosła z niewiedzy. Smokiem bowiem Normanowie nazywali rodzaj twierdzy otoczonej murem, tak jak zwinięty wąż. Zabić smoka, znaczyło zdobyć twierdzę.

To tylko kilka przykładów zapomnianej wiedzy, podaję je tylko i wyłącznie w celu rozbudzenia u Czytelników potrzeby pogłębiania swojej, przez obecne pokolenia. Inaczej będą się z nas śmiali i pozwolą tylko w wyznaczone dni maszerować na ulicach i machać chorągiewkami.

I to by było na tyle.


Fragment z: http://www.polishclub.org/2016/02/20/dr ... -oszustwo/

Tydzień temu skończyłem czytac książkę a własciwie pracę naukową „Słowiańscy Królowie Lechii” i jestem pod wrazeniem
Panowaliśmy od Renu do Wołgi i od Bałtyku po Adriatyk i morze Czarne
Pierwszy odnotowany król to Sarmata panujacy około 1800rpne
Pierwszy gdzie dokładnie odnotowano lata panowania to Lech I Wielki 1729-1679pne
Lalismy Cesarstwo Rzymskie i Julek Cezar został trzy razy pobity przez Leszka IV Awiłłę i wybił Rzymowi doszczętnie Legion Marsowy oraz XVII, XVII i XIX czyli 40 000 legionistów
3 razy spladrowali Rzym w latach 410, 455 i 472
Tak więc nie tylko mamy się czym chwalić, ale powinnismy byc z tego dumni!
Bitwę w lesie Teutoburskim w roku 9ne roztrzygneli na swoja korzyść koalicja Słowian z Imperium Lechitów, a nie jak Niemcy ucza plemiona Germańskie które wtedy zaledwie sie formowały ze Słowian i skandynawów
Niemcy w ogóle maja jakąś tendencje do kłamstwa, bo kłamia o tym zdarzeniu i milczą o otruciu 20 książąt słowiańskich w 840 roku w Gnieźnie

Kłamią..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 02 mar 2016, 07:32

Badania genetyczne potwierdzają, że Słowianie są starożytnym ludem

Archeolodzy są w szoku po wynikach badań genetycznych, które podważają uznawane dotychczas za najbardziej prawdopodobne teorie, że Słowianie przywędrowali w te okolice, w których żyjemy we wczesnym średniowieczu.

Wyniki badań genetycznych wskazują na to, że my Słowianie jesteśmy ludem autochtonicznym, a nie napływowym. Na takie konkluzje wskazują wyniki badań genetycznych przeprowadzonych przez prof. Tomasza Grzybowskiego z Collegium Medicum Uniwersytetu M. Kopernika w Bydgoszczy.



Badania trwały w sumie aż 10 lat. Naukowcy przebadali materiał genetyczny od 2,5 tysiąca osób z różnych populacji narodów słowiańskich. Wyniki wskazują na to, że nasi przodkowie mieszkali tutaj n tej ziemi nie tylko 4000 lat temu, czyli w epoce brązu, ale nawet 7000 lat temu, czyli właściwie w Neolicie.

Wyniki badań są bardzo interesujące, ponieważ potwierdzają teorie o naszej wyjątkowości i o utraconej słowiańskiej tożsamości. Czym jest dwa tysiące lat ostatniej historii w obliczu historii dłuższej niż chińska, o której niemal zupełnie nic nie wiemy.


http://www.polskieradio.pl/7/179/Artyku ... ze-Arche...


http://innemedium.pl/wiadomosc/badania- ... tnym-ludem






Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



ODPOWIEDZ