Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 18 lut 2015, 20:21

Utworzyłem ten temat, by tu zogniskować wszystko, co związane z różnego rodzaju wydarzeniami związanymi ze Słowiaństwem.
Zaczynam od poniższego konkursu, ale prosiłbym administrację o przeniesienie tu kilku podobnych ogłoszeń z tego działu (myślę, że można tu przenieść tematy dotyczące również Ślęży): viewforum.php?f=13

Białczyński pisze:Konkurs na opowiadanie fantasy inspirowane Mitologią Słowian.
15 Luty 2015

Obrazek plakat mitologia_1

REGULAMIN KONKURSU NA OPOWIADANIE FANTASY
§ 1
Organizator konkursu
Organizatorami konkursu są: Wydawnictwo Ambaje, Wydawnictwo Slovianskie Slovo, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie i Pałac Młodzieży w Tarnowie.
§ 2
Cel konkursu
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat mitologii słowiańskiej oraz budzenie zainteresowania światem wierzeń naszych przodków wśród młodych czytelników.
§ 3
Uczestnicy
Konkurs skierowany jest do pisarzy młodych, mogą w nim uczestniczyć osoby w wieku do lat 20. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia są zobowiązane do przesłania podpisanego formularza zgody na udział w konkursie, podpisanego przez rodzica lub opiekuna drogą pocztową na adres: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie, ul. Legionów 34, 33-100 Tarnów.
§ 4
Przedmiot konkursu
Przedmiotem konkursu jest opowiadanie fantasy, osadzone w świecie mitologii słowiańskiej.
§ 5
Ocena prac
Utwory oceniane będą pod względem oryginalności, spójności fabuły, ciekawego stylu oraz umiejętności wykorzystania w przedstawionym świecie słowiańskich mitów, bogów
i bohaterów. Mile widziana będzie terminologia związana ze światem dawnych bogów.
Jako materiał przygotowawczy rekomendujemy utwory Czesława Białczyńskiego: Stworze
i Zdusze, Księga Ruty, Księga Tura oraz kwartalnik Slovianić
§6
Jury
Nadesłane prace oceni Jury w składzie:
Czesław Białczyński – pisarz, scenarzysta, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autor wielu wybitnych utworów i publikacji, m.in. pierwszej w Polsce Mitologii Słowiańskiej (Księga Tura).
Dorota Bałuszyńska-Srebro - autorka książek dla dzieci i młodzieży, reżyser teatrów dzieci i młodzieży, teatrolog.
Beata Kania – nauczyciel bibliotekarz, wieloletni pracownik Biblioteki Pedagogicznej
w Tarnowie, organizatorka akcji czytelniczych i konkursów literackich dla dzieci
i młodzieży

Agata Abou-Dan - instruktor zajęć z dziećmi i młodzieżą w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, pomysłodawca i koordynator wielu akcji kulturalnych i happeningów, nauczyciel bibliotekarz.

§ 7
Nadsyłanie prac
Prace powinny być przesłane drogą elektroniczną w formacie Word lub PDF pod adresem: [url=biuro@wydawnictwoambaje.pl]biuro@wydawnictwoambaje.pl[/url]
E-mail powinien zawierać: imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail, adres zamieszkania uczestnika oraz następujący dopisek:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez
Wydawnictwo Ambaje, Wydawnictwo Slovianskie Slovo, Bibliotekę Pedagogiczną
w Tarnowie i Pałac Młodzieży w Tarnowie w celu przeprowadzenia konkursu literackiego, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych;tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r.,
nr 101, poz. 926 ze zmianami”.
Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 opowiadania.
§ 8
Nagrody
Nagrodzone prace zostaną przygotowane profesjonalnie do druku i opublikowane w zbiorze opowiadań, autorom wyróżnionych prac zostaną przyznane nagrody książkowe.
Nadesłanie pracy na konkurs jest jednoznaczne ze zgodą na jego publikację. Opublikowanie opowiadań nie wiąże się z wypłatą honorarium.
§9
Terminy
Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2015 roku. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 30 listopada 2015 roku na stronach internetowych organizatorów.
§ 10
Postanowienia końcowe
Wysłanie pracy na Konkurs jest jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.
https://bialczynski.wordpress.com/
https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... a-slowian/
Ostatnio zmieniony środa 18 lut 2015, 20:38 przez abcd, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 18 lut 2015, 20:36

No i znalazł się drugi, ciekawy temat:

Białczyński pisze:11 02 2015 – Dąb Słowianin z Dębiny w konkursie na Europejskie Drzewo Roku! Zagłosuj!
11 Luty 2015

Obrazek

http://jelcz-laskowice.grzanka.pl/slowianin

„Twarzą w pień” czyli Tree Hunter u Słowianina
gaja_klub 10 lutego 2015

Wczoraj (9.02) Tree Hunter z Wielkiej Brytanii Rob McBride – reporter współpracujący m.in. ze stacją BBC oraz ambasador ochrony starych drzew – promując konkurs Europejskie Drzewo Roku 2015, odwiedził „Słowianina” w Dębinie. Polski dąb zwyciężył w konkursie Drzewo Roku 2014 Klubu Gaja i tym samy zapewnił sobie miejsce w finałowej 14. międzynarodowego plebiscytu.

Na spotkanie z Tree Hunterem licznie przybyli mieszkańcy Dębiny, a także burmistrz i wiceburmistrz miasta i gminy Jelcz-Laskowice, przedstawiciele: Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Grodu Jelcz-Laskowice, grupy rowerzystów „Rowerem przez Jelcz”, Koła Gospodyń Wiejskich, Klubu Gaja oraz mediów.

Rob McBride został uroczyście przywitany przez przedstawicieli lokalnych władz. Na tę okoliczność oddany został także honorowy wystrzał z armaty. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało natomiast lokalny przysmak – ciasteczka „Słowianki”. Po przywitaniu nastąpiło oficjalne mierzenie Słowianina przez Tree Huntera. Takiego dębu nikt się nie powstydzi – mierzy 7,5 metra w obwodzie, co świadczy o jego sędziwym wieku. Według lokalnych mieszkańców drzewo liczy sobie około 450 lat.

Rob McBride był zachwycony polskim dębem a także słynną polską gościnnością i serdecznym przyjęciem. Tree Hunter apelował abyśmy dbali o drzewa, które mają dużą wartość dla lokalnych społeczności i są dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym każdego kraju. Zachęcał także do spojrzenia na drzewa jak na dzieła sztuki stworzone przez samą naturę.

Niech drzewo docenione w kraju zostanie docenione także w Europie. W imieniu własnym oraz mieszkańców gminy Jelcz-Laskowice chciałbym gorąco zachęcić wszystkich Polaków i patriotów do głosowania na dąb Słowianin z Dębiny w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2015. Dąb symbolizuje siłę, wielkość i moc! – apelował pod drzewem Bogdan Szczęśniak, burmistrz miasta i gminy Jelcz-Laskowice.

Dotychczas internauci z całej Europy oddali w konkursie blisko 65 tysięcy głosów. Dąb Słowianin obecnie plasuje się na szóstym miejscu w plebiscycie. Po korzeniach depcze mu angielski Wielki Dąb, w którym według legendy ukrywał się sam Robin Hood. Na prowadzenie wyszły estoński dąb rosnący na boisku piłkarskim oraz węgierski Wielki Platan w Tata.

Więcej o Słowianinie >>>

Głosy na dąb Słowianin można od dawać na stronie http://www.treeoftheyear.org/ lub poprzez stronę http://www.swietodrzewa.pl/ do końca lutego.

Obrazek foto:http://pomniki-przyrody.odskok.pl/?tag=dab-slowianin

Mogą Państwo przekazać 1% podatku na sadzenie i ochronę drzew rozliczając się za pomocą Bezpłatnego Programu PIT, który znajduje się na stronie Klubu Gaja lub w deklaracji PIT wpisując KRS: 0000120069.

Obrazek http://www.swietodrzewa.pl/
https://bialczynski.wordpress.com/
https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... -zaglosuj/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

baba
x 117

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 19 lut 2015, 20:36

Pewnie nie można zgłosić do tego konkursu na Słowiańską mitologię takiego starego filmu (mój sentymentalnie "ulubiony"), ale pasuje do tematu to wrzucę. :D
Jeszcze w takim starym telewizyjnym kadrze. ;)
Pan Niemczuk wykorzystał sporo postaci ze starych legend, tylko pozamieniał im role i funkcje np Latar w podaniach jest negatywną postacią a w filmie odwrotnie itd. Zaś pan Gałysz piękne stare polskie klimaty wykorzystał. 8-)
Taka "niedawna" słowiańszczyzna ale sympatyczna do karmienia dzieci. 8-)

0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 20 lut 2015, 21:45

To wezwanie, choć zamieściłem też w innym temacie ( viewtopic.php?p=33386#p33336 ) również pasuje do tego wątku:

Białczyński pisze:13 02 2015 – (R)Ewolucja Polskich Anonimowych na 26 kwietnia!
14 Luty 2015

Obrazek

Obrazek

ODEZWA:
Władza zwierzchnia należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez przedstawicieli lub bezpośrednio! – art. 4 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
Rząd doprowadził naszą Ojczyznę do bankructwa, wyprzedając polskie mienie za bezcen, niszcząc przemysł i wpuszczając obce banki.
Dług publiczny osiągnął krytyczną wartość 3/5 PKB kraju, wykraczając tym samym poza ostatni, najwyższy próg ostrożnościowy określony przez Konstytucję RP.
W obliczu tak dużego zagrożenia musimy się zjednoczyć, zmienić strategię i zacząć działać razem, musimy szukać podobieństw i wspierać się w działaniach, inaczej nadal będzie postępowało zawłaszczanie resztek naszego wspólnego majątku Polski.
Nie wierzymy w uczciwość przeprowadzanych w Polsce wyborów. Nie były one nigdy ani równe, ani sprawiedliwe, a ostatnie „cuda nad urną” pokazały dobitnie, że układ postmagdalenkowy nie cofnie się nawet przed najbezczelniejszym oszustwem, aby zachować swą uprzywilejowaną pozycję.
Jednakże to my, Polacy, daliśmy przyzwolenie na ten stan rzeczy, nie reagując i nie podnosząc głosu.
Czas powstać, zjednoczyć się, aby odzyskać władzę i przywrócić Polsce możliwości rozwoju, niezależność oraz siłę.
‚Wszyscy jesteśmy Polakami, wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Możemy mieć różne poglądy i przekonania, jednak zawsze łączy nas jedno – troska o naszą Ojczyznę!
Od lat jesteśmy poniewierani, okłamywani i okradani przez nasz rząd
Dość tego!!!
Czas się przebudzić i zakończyć koszmar, który zgotowali nam kłamliwi i bezwzględni ludzie na stołkach w naszym kraju.
Nasz cel:
Pokojowa (R)EWOLUCJA, której skutkiem będzie odsuniecie od władzy układu pomagdalenkowego okupującego nasz kraj od 25 lat.
Wyłonienie nowej reprezentacji narodu, która będzie godna i gotowa, by przejąć tymczasowo władzę. Osiągniemy to poprzez wylosowanie 5 tysięcy obywateli kraju i stworzenie z nich zgromadzenia społecznego. Następnie oni wybiorą wśród siebie 50 osób, którym najbardziej ufają. Te 50 osób, sformuje rząd tymczasowy, który napisze nowa ordynację wyborcza.
Potem odbędą się nowe wybory, na nowych warunkach – tym razem uczciwe.
Oto jak zamierzamy osiągnąć nasz cel?
I. Zamierzamy zjednoczyć i zmobilizować Polaków do wyjścia na ulicę, rozgłaszając informacje o wybuchającej nieuniknionej rewolucji.
II. Będziemy przekonywać ludzi do ogłoszenia strajku generalnego – dla pracujących w zakładach pracy, do wzięcia urlopu, dla przedsiębiorców o zamknięcie zakładu na tydzień.
III. Zablokujemy główne arterie komunikacyjne stolicy pokojowymi protestami, przemarszami i akcjami typu „sit-in”.
IV. W kluczowych instytucjach państwa zastosujemy pokojowe blokady.
V. Jednocześnie w całym kraju grupy ludzi będą blokowały drogi krajowe oraz instytucje administracji publicznej we wszystkich miastach Polski.
Postulaty i podstawowe kierunki zmian, które będziemy chcieli wprowadzić w życie:
1) Obrona polskiej ziemi i polskich bogactw naturalnych przed wykupem przez obcy kapitał, co jest podstawą polskiej racji stanu i polskiego interesu narodowego;
2) Wprowadzenie rozwiązań uniemożliwiających zastępowanie normalnych form pracy przez rozwiązania patologiczne (tzw. umowy śmieciowe), w tym wprowadzenie dla wszelkich „cywilno-prawnych” umów o pracę stawki godzinowej w odpowiedniej wysokości (propozycja „na początek”: 12 zł na godzinę);
3) Likwidacja wszelkich barier uniemożliwiających Polakom (w tym ogromnej liczbie ludzi młodych, zmuszonych do emigracji za chlebem) zadbanie o swój byt we własnym zakresie – w tym m.in.:
b) uporządkowanie i uproszczenie przepisów regulujących prowadzenie działalności gospodarczej;
c) wprowadzenie przepisów umożliwiających sprzedaż produktów rolnych – nieprzetworzonych i przetworzonych – bezpośrednio w gospodarstwie rolnym lub w jego
najbliższym otoczeniu;
d) wprowadzenie przepisów umożliwiających odbudowę lokalnych („drobnych”) firm przetwórstwa rolno-spożywczego np. masarni, piekarni itp.
4) Opodatkowanie banków i korporacji progresywnym podatkiem dochodowym:
a) jako element obrony przed drenażem finansowym Polski;
b) jako przywrócenie elementarnej sprawiedliwości przy ustanawianiu obciążeń fiskalnych na rzecz państwa;
c) jako jeden ze sposobów obrony polskiej przedsiębiorczości, poprzez zwalczanie tendencji monopolistycznych i tworzenie warunków zwiększających ilość podmiotów w życiu ekonomicznym kraju (zwiększanie wolnej konkurencji);
5) Wprowadzenie skutecznych rozwiązań prawnych prowadzących do odpowiedzialności karnej i majątkowej dla urzędników publicznych, a także wprowadzenie kary wieloletniego lub dożywotniego zakazu sprawowania funkcji publicznych oraz zajmowania stanowisk w spółkach i innych podmiotach należących do Skarbu Państwa, lub stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego;
6) Przywrócenie Polakom podstawowych praw politycznych, w tym do (faktycznego) wybierania i bycia wybieranym:
a) poprzez uznanie, że referendum i inne bezpośrednie formy wyrażania woli są podstawowym trybem decydowania przez obywateli o sprawach wspólnych w państwie i w ramach samorządu terytorialnego
b) poprzez reformę ordynacji wyborczych i wprowadzenie rozwiązań gwarantujących nie tylko formalną równość głosów obywateli, ale także ich równość materialną w najwyższym
możliwym do osiągnięcia stopniu;
c) poprzez uznanie, że obywatele mają nie tylko prawo powoływania swych przedstawicieli, ale także ich odwoływania w trakcie kadencji;
d) poprzez zmianę przepisów dotyczących partii politycznych, w celu likwidacji ich patologicznego (mafijnego) statusu i ustanowienie statusu służebnego wobec obywateli.

Zawalczmy o godne życie dla nas i naszych dzieci!
To nasza ostatnia szansa przed totalną grabieżą tego, co należy do nas wszystkich od pokoleń, ubezwłasnowolnieniem państwa polskiego i uczynieniem niewolników z ludzi, którzy tu żyją. Tylko dzięki naszej postawie uda się uniknąć tego scenariusza.

MANIFEST: http://zjednoczeni.net/mmmpoland/plan/


Obrazek
https://bialczynski.wordpress.com/
https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... -kwietnia/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6833
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1256
x 350
Podziękował: 12571 razy
Otrzymał podziękowanie: 12877 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 28 lut 2015, 21:03

Tradycyjne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa w Krakowie- Podgórzu

7 kwietnia
Kopiec Krakusa


Obrazek
Kopiec Krakusa - Podgórze - Krakow - Poland

Od roku 2000 Drużyna Wojów Wiślańskich „Krak”, Dom Kultury „Podgórze” i Rada Dzielnicy XIII organizują w pierwszy dzień po świętach Wielkanocnych Rękawkę wracając do jej słowiańskich korzeni.

Na zaproszenie organizatorów pod Kopiec Krakusa przybywają grupy rekonstrukcji historycznej i rzemieślnicy z całej południowej Polski. Dzięki nim można zobaczyć jak wyglądało życie we wczesnośredniowiecznych osadach, rekonstrukcje obrzędów związanych z tradycją Rękawki (rozpalenie świętego ognia, rzucanie jaj i kołaczy z Kopca Krakusa, bieg wojów dookoła Kopca), scenki rodzajowe przybliżające życie w średniowiecznej Małopolsce, pokazy rzemiosła historycznego ( kowalstwo, tkactwo, powroźnictwo, warzenie soli, zielarstwo), koncerty muzyki dawnej, pokazy sprawności siłowych i szermierczych, spektakularne bitwy.

.......................................................................................

Szczegóły tegorocznego Święta Rękawki już wkrótce.


Obrazek

ZGŁOSZENIA DRUŻYN:
>> Drużyny chcące wziąć udział w tegorocznej Rękawce, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres:
rekawka@gmail.com
W tytule maila wpiszcie: Rękawka 2015, nazwę drużyny i miasto.
>> Zgłoszenia rzemieślników również przysyłajcie na adres rekawka@gmail.com nie na adres Domu Kultury Podgórze.

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY TYLKO DO KOŃCA LUTEGO!

formularz zgloszeniowy
https://docs.google.com/document/d/1lMe ... edit?pli=1

Zostało tylko kilkanaście godzin do końca lutego ,ale może ktoś spróbuje :D Do zobaczenia na Kopcu ,ja idę jako widz :)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 03 mar 2015, 00:07

POWITANIE WIOSNY 20-22 marca 2015r.
Przełęcz Tąpała – Ośrodek Mieszko i Jagienka - Masyw Ślęży

Obrazek

Patronat medialny: NTV http://www.niezależnatelewizja .pl

Po raz kolejny, w magicznej i energetycznej okolicy Masywu Ślęży , połączymy nasze serca i umysły w czasie wspólnych rozmów, wykładów, medytacji, wizualizacji i muzycznych koncertów . To spotkanie będzie poświęcone w całości energii miłości, by ta energia towarzyszyła nam przez wszystkie nadchodzące dni.

W programie::

20 marca 2015 (piątek)

15.00 - Oficjalne powitanie gości – Krystyna Maciąg
15.20 - Spełnione Zycie – Ela Krzyżaniak - Smolinska
15.40 - Medytacja miłości – Ela Krzyżaniak - Smolińska
16.10 - Spokojnie, to tylko transformacja – Mira Łuźny
16.30 - Przyjaźń z cieniem (inscenizacja) - Krzysztof Kras
17.20 - Nowy porządek świata, nowa era – Janusz Zagórski
17.40 - Kąpiel w dźwięku gongów – Dorota Pasalska i Dariusz Krysa
18.30 - Kolacja
19.30 - Moc, jaka jest nam dana – Wiesława Mieczkowska
20.00 - Pokochaj siebie, wybacz sobie i innym – medytacja Krystyna Maciąg
20.40 - Bretharianizm – moje życie Światłem – Mariusz Alin
21.20 - Medytacja Chakra Dyana – Wiesława Mieczkowska
22.00 - Ognisko...rozmowy, śpiewy, tańce

21 marca 2015 (sobota)

8.30 - Śniadanie
9.30 - Wyjście na Ślężę, medytacja z dźwiękiem bębna

13.30 - Obiad
15.30 - Tybet – podróż do duchowości – Dariusz Wesołowski
16.10 - Advaita – wychodzenie z dualizmu – Max Artecki
16.50 - Medytacja pokoju – Jacek Sokal
17.15 - Konstrukcja energetyczna świata – Jacek Sokal
17.50 - Święty ogień agnihotry – palenie i śpiew mantr – Krzysztof Zawisza
18.30 - Koncert mis tybetańskich – Małgosia Krasińska
19.00 - Kolacja
20.00 - Rola Ziemi w nowym czasie – Tadeusz Owsianko
20.30 - Nowy świat, nowe energie (Stonehenge, Góra Tor) – Wiesia Mieczkowska, K. Maciąg
21.00 - Autorska muzyka filmowa (koncert) – Wiktor i Maria Wedler
22.30 - Ognisko

22 marca 2015 (niedziela)

8.30 - Śniadanie
10.00 - Medytacja TU i TERAZ – Ela Krzyżaniak - Smolińska
10.30 - Zwyczaje Słowian na Powitanie Wiosny , legendy Ślęży – Tadeusz Mroziński
11.00 - Leczenie wibracyjne – medycyna naszych czasów - Barbara Matuszewska
11.30 - Fenomen Jana od Boga – uznanego za największego uzdrowiciela tych czasów –
Miriam Lundgren
14.00 - Medytacja Chakra Ananda Mandala – Wiesława Mieczkowska
14.30 - Obiad

Informacje u organizatora: Krystyna Maciąg – tel. 602 596 451
Więcej ......http://www.cheops4.org.pl/viewtopic.php? ... 177#p34177
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 03 mar 2015, 00:07

POWITANIE WIOSNY 20-22 marca 2015r.
Przełęcz Tąpała – Ośrodek Mieszko i Jagienka - Masyw Ślęży

Obrazek

Patronat medialny: NTV http://www.niezależnatelewizja .pl

Po raz kolejny, w magicznej i energetycznej okolicy Masywu Ślęży , połączymy nasze serca i umysły w czasie wspólnych rozmów, wykładów, medytacji, wizualizacji i muzycznych koncertów . To spotkanie będzie poświęcone w całości energii miłości, by ta energia towarzyszyła nam przez wszystkie nadchodzące dni.

W programie::

20 marca 2015 (piątek)

15.00 - Oficjalne powitanie gości – Krystyna Maciąg
15.20 - Spełnione Zycie – Ela Krzyżaniak - Smolinska
15.40 - Medytacja miłości – Ela Krzyżaniak - Smolińska
16.10 - Spokojnie, to tylko transformacja – Mira Łuźny
16.30 - Przyjaźń z cieniem (inscenizacja) - Krzysztof Kras
17.20 - Nowy porządek świata, nowa era – Janusz Zagórski
17.40 - Kąpiel w dźwięku gongów – Dorota Pasalska i Dariusz Krysa
18.30 - Kolacja
19.30 - Moc, jaka jest nam dana – Wiesława Mieczkowska
20.00 - Pokochaj siebie, wybacz sobie i innym – medytacja Krystyna Maciąg
20.40 - Bretharianizm – moje życie Światłem – Mariusz Alin
21.20 - Medytacja Chakra Dyana – Wiesława Mieczkowska
22.00 - Ognisko...rozmowy, śpiewy, tańce

21 marca 2015 (sobota)

8.30 - Śniadanie
9.30 - Wyjście na Ślężę, medytacja z dźwiękiem bębna

13.30 - Obiad
15.30 - Tybet – podróż do duchowości – Dariusz Wesołowski
16.10 - Advaita – wychodzenie z dualizmu – Max Artecki
16.50 - Medytacja pokoju – Jacek Sokal
17.15 - Konstrukcja energetyczna świata – Jacek Sokal
17.50 - Święty ogień agnihotry – palenie i śpiew mantr – Krzysztof Zawisza
18.30 - Koncert mis tybetańskich – Małgosia Krasińska
19.00 - Kolacja
20.00 - Rola Ziemi w nowym czasie – Tadeusz Owsianko
20.30 - Nowy świat, nowe energie (Stonehenge, Góra Tor) – Wiesia Mieczkowska, K. Maciąg
21.00 - Autorska muzyka filmowa (koncert) – Wiktor i Maria Wedler
22.30 - Ognisko

22 marca 2015 (niedziela)

8.30 - Śniadanie
10.00 - Medytacja TU i TERAZ – Ela Krzyżaniak - Smolińska
10.30 - Zwyczaje Słowian na Powitanie Wiosny , legendy Ślęży – Tadeusz Mroziński
11.00 - Leczenie wibracyjne – medycyna naszych czasów - Barbara Matuszewska
11.30 - Fenomen Jana od Boga – uznanego za największego uzdrowiciela tych czasów –
Miriam Lundgren
14.00 - Medytacja Chakra Ananda Mandala – Wiesława Mieczkowska
14.30 - Obiad

Informacje u organizatora: Krystyna Maciąg – tel. 602 596 451
Więcej ......http://www.cheops4.org.pl/viewtopic.php? ... 177#p34177
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 03 mar 2015, 22:43

Ogólnopolski Zjazd Rodzimowierczy w Łodzi 2015

Obrazek

Łódzka Wspólnota Rodzimowiercza „Wilczy Krąg” w bieżącym roku podjęła się organizacji Ogólnopolskiego Zjazdu Rodzimowierczego w Łodzi, który odbędzie się 11-12 lipca
w Ośrodku Psiąśniczka ( http://www.przasniczka.eu/ ).

Zjazd ten jest otwarty i publiczny, skierowany do wszystkich zainteresowanych udziałem w nim wspólnot rodzimowierczych, bez względu na potencjalne reprezentowane przez te wspólnoty różnice światopoglądowe. Jednocześnie nie godzi on w inne, podobne tego typu inicjatywy. Jego podstawowym celem jest przez otwartą i publiczną dyskusję, wymianę spostrzeżeń oraz nowych wiadomości rodzimowierczych, wspólne zabawy i uczestniczenie w żywej historii , a także wspólne biesiadowanie przy ognisku by zbliżyć do siebie wszelkie przybyłe wspólnoty rodzimowiercze.

wkrótce więcej informacji :-)

https://www.facebook.com/pages/Łódzka-Wspólnota-Rodzimowiercza-Wilczy-Krąg/1449706188618670?fref=ts
0 xbaba
x 117

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 15 mar 2015, 19:58

I. Zamierzamy zjednoczyć i zmobilizować Polaków do wyjścia na ulicę, rozgłaszając informacje o wybuchającej nieuniknionej rewolucji.

Jest tu pewien problem. Z tego co wiem rząd Polski podpisał akt, na mocy którego, tego typu rozwiązania mogą pociągnąć za sobą "przyjacielską" wojskową interwencję unijną w celu stłumienia "zamieszek". Takie srunia wyciągnęła wnioski po "rewolucji" w Islandii. Ale istnieją możliwości w ramach obowiązującego prawa, tylko jak zwykle nam Polakom łatwiej wychodzą romantyczne zrywy niepodległościowe niż systematyczna i konsekwentna praca w tym celu, wymagająca dużo większej świadomości społecznej. Plus zjednoczenie się w celu jej wykonania. Różnice poglądowe i osobiste animozje są ciągle ważniejsze dla nas niż wspólnota w obronie najważniejszych nawet naszych praw i interesów. "Polskie piekiełko". :roll:

A może jeszcze nie dojrzeliśmy do tego typu rozwiązań bo brak nam indywidualnej dojrzałości i spokojnej odwagi cywilnej jednostek, stać nas tylko na grupową, sorek co nieco histeryczną, anonimową, w tłumie. :(
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 15 mar 2015, 21:17

A może w przeciwieństwie do wszelkich innych nacji nauczyliśmy się już (przynajmniej na poziomie komórkowym), że wszelkie tego typu zrywy są już pieśnią przeszłości i obecnie chcąc dokonać jakichkolwiek zmian musimy zacząć od siebie ... wówczas wszystko zmieni się bez rozlewu choćby kropli krwi. ;)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 17 mar 2015, 21:21

Białczyński pisze:[size=200Wici z Ku-JAWI – 28 marca 2015 Spotkanie z „Anastazją” (idea i książka – Wladimir Merge ) w Prasłowiańskim Gaju nad Gopłem.][/size]
17 Marzec 2015

Obrazek

Jak widzicie współpraca Zrzeszenia Słowian z Rosją, „Anastazją” (Władimir Merge), z Prasłowiańskim Gajem nad Gopłem i z miesięcznikiem „Wici z Ku-Jawii” rozwija się w całej pełni. Niedługo przekażemy także inne świetne wiadomości na temat nowego Ośrodka Myśli Słowian.
https://bialczynski.wordpress.com/
https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... ad-goplem/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 27 mar 2015, 22:55

Moc Przewodnika stopnia 1 i 2 - Inicjacje
Termin: 25-26 Kwiecień 2015
miejsce:Inowrocław


Obrazek

Obrazek

http://www.slowianie.org/warsztaty/wars ... etniu-2015
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 09 kwie 2015, 17:06

Stowarzyszenie Niklot i Rodzima Wiara Mazowsze zaprasza


Obrazek
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 23 kwie 2015, 19:57

Białczyński pisze:Fundacja Terra Radzimowice zaprasza – 2 maja 2015 Święto Flagi!
16 Kwiecień 2015

Obrazek

Fundacja TERRA RADZIMOWICE zaprasza na:

XI ŚWIĘTO FLAGI
Radzimowice- Stara Góra
02.05.2015

10:00 Msza Św. – kapliczka M. B. Radzimowickiej.
11:00 uroczyste wciagnięcie flagi na maszt.
11:20 poczęstunek (ryneczek).
12:00 wykład – „Oficjalne barwy narodowe R.P.”
12:30 konkurs „Nasze Barwy – Teraz słońce”.
13:30 wręczenie nagród,
14:00 gra zespół

Konkurs -Nasze Barwy
-na flagę, proporzec, chorągiew, sztandar.

Zapraszamy do udziału osoby indywidualne, rodziny, stowarzyszenia, firmy i miejscowości.
Należy zaprojektować własne barwy i umieścić je na drzewcu.
Komisja oceni dobór barw, ich uzasadnienie oraz prezentacje.

Przewidziane są nagrody.

Obrazek

https://widgets.wp.com/likes/#blog_id=8492339&post_id=48941&origin=bialczynski.wordpress.com&obj_id=8492339-48941-552d64845cb12
https://bialczynski.wordpress.com/
https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... eto-flagi/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 12 maja 2015, 22:09

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 15 cze 2015, 22:11

Obrazek

Zapraszamy Was serdecznie na ogólnopolski zlot pogan z okazji Midsommer - Nocy Kupały. Poniżej wszystkie szczegóły ;)


TERMIN
19-21 czerwca 2015


MIEJSCE
Ośrodek Wypoczynku Świątecznego,
Nad Zalewem, Którego Nie Ma
Sulistrowice pod Ślężą


ZAKWATEROWANIE
Domki drewniane 8- i 4-osobowe


WYŻYWIENIE
We własnym zakresie (domki są wyposażone w małe kuchnie, w pobliżu znajduje się też bar ze smacznymi obiadami w przystępnych cenach)


KOSZT
90 zł za 2 doby


TERMIN ZGŁOSZEŃ
29 maja


TERMINY WPŁAT
zaliczka (30 zł) do 1 czerwca, pozostała kwota (60 zł) do 15 czerwca (albo od razu całość)


PROGRAM RAMOWY (szczegóły dla zainteresowanych)
Piątek, 19 czerwca (doba hotelowa zaczyna się o 14:00):
- przyjazd i zakwaterowanie,
- turniej gier (para)średniowiecznych,
- przygotowanie wieczornego ogniska,
- wieczorem ognisko integracyjne i finał turnieju.
Sobota, 20 czerwca:
- wyplatanie wianków kupalnych,
- kramy z rękodziełem,
- przygotowania do rytuału,
- rytuał świąteczny i ekstatyczna impreza wokół ogniska.
Niedziela, 21 czerwca (doba hotelowa kończy się o 12:00):
- opcjonalnie spacer po okolicy (Ślęża, Radunia, skansen w Będkowicach, itd.),
- wyjazd.


ZGŁOSZENIA
Aby dokonać rezerwacji miejsca należy skontaktować się z Isą (isa@asatru.com.pl).


Do zobaczenia!

W Sulistrowicach takich ognisk będzie więcej, dlatego warto tam być w taką noc i poczuć klimat tego miejsca. :D
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 20 wrz 2015, 11:22

Białczyński pisze:30 września 2015 upływa termin: Konkurs na opowiadanie fantasy inspirowane Mitologią Słowian.
11 Wrzesień 2015

Obrazek
plakat mitologia_1

REGULAMIN KONKURSU NA OPOWIADANIE FANTASY
§ 1
Organizator konkursu
Organizatorami konkursu są: Wydawnictwo Ambaje, Wydawnictwo Slovianskie Slovo, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie i Pałac Młodzieży w Tarnowie.
§ 2
Cel konkursu
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat mitologii słowiańskiej oraz budzenie zainteresowania światem wierzeń naszych przodków wśród młodych czytelników.
§ 3
Uczestnicy
Konkurs skierowany jest do pisarzy młodych, mogą w nim uczestniczyć osoby w wieku do lat 20. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia są zobowiązane do przesłania podpisanej przez rodzica lub opiekuna zgody na udział w konkursie, drogą pocztową na adres: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie, ul. Legionów 34, 33-100 Tarnów.
§ 4
Przedmiot konkursu
Przedmiotem konkursu jest opowiadanie fantasy, osadzone w świecie mitologii słowiańskiej.
§ 5
Ocena prac
Utwory oceniane będą pod względem oryginalności, spójności fabuły, ciekawego stylu oraz umiejętności wykorzystania w przedstawionym świecie słowiańskich mitów, bogów
i bohaterów. Mile widziana będzie terminologia związana ze światem dawnych bogów.
Jako materiał przygotowawczy rekomendujemy utwory Czesława Białczyńskiego: Stworze
i Zdusze, Księga Ruty, Księga Tura oraz kwartalnik Slovianić
§6
Jury
Nadesłane prace oceni Jury w składzie:
Czesław Białczyński – pisarz, scenarzysta, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autor wielu wybitnych utworów i publikacji, m.in. pierwszej w Polsce Mitologii Słowiańskiej (Księga Tura).
Dorota Bałuszyńska-Srebro – autorka książek dla dzieci i młodzieży, reżyser teatrów dzieci i młodzieży, teatrolog.
Beata Kania – nauczyciel bibliotekarz, wieloletni pracownik Biblioteki Pedagogicznej
w Tarnowie, organizatorka akcji czytelniczych i konkursów literackich dla dzieci
i młodzieży

Agata Abou-Dan – instruktor zajęć z dziećmi i młodzieżą w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, pomysłodawca i koordynator wielu akcji kulturalnych i happeningów, nauczyciel bibliotekarz.

§ 7
Nadsyłanie prac
Prace powinny być przesłane drogą elektroniczną w formacie Word lub PDF pod adresem: biuro@wydawnictwoambaje.pl
E-mail powinien zawierać: imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail, adres zamieszkania uczestnika oraz następujący dopisek:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez
Wydawnictwo Ambaje, Wydawnictwo Slovianskie Slovo, Bibliotekę Pedagogiczną
w Tarnowie i Pałac Młodzieży w Tarnowie w celu przeprowadzenia konkursu literackiego, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o ochronie danych osobowych;tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r.,
nr 101, poz. 926 ze zmianami”.
Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 opowiadania.
§ 8
Nagrody
Nagrodzone prace zostaną przygotowane profesjonalnie do druku i opublikowane w zbiorze opowiadań, autorom wyróżnionych prac zostaną przyznane nagrody książkowe.
Nadesłanie pracy na konkurs jest jednoznaczne ze zgodą na jego publikację. Opublikowanie opowiadań nie wiąże się z wypłatą honorarium.
§9
Terminy
Termin nadsyłania prac upływa 30 września 2015 roku. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 30 listopada 2015 roku na stronach internetowych organizatorów.
§ 10
Postanowienia końcowe
Wysłanie pracy na Konkurs jest jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.
https://widgets.wp.com/likes/#blog_id=8492339&post_id=47842&origin=bialczynski.wordpress.com&obj_id=8492339-47842-557ab14645d07
https://bialczynski.wordpress.com/
https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... a-slowian/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 23 wrz 2015, 21:01

Białczyński pisze:9 – 11. 10. 2015, Starosłowiańska Świątynia Światła Świata zaprasza do Soli koło Rajczy, na Słowiańskie SięDzieje!
23 Wrzesień 2015

Obrazek

Starosłowiańska Świątynia Światła Świata, Zrzeszenie Słowian oraz Ośrodek Sztuki Myśli i Obrzędowości Słowian w Soli koło Rajczy – Przybyłówka
ZAPRASZAJĄ na SŁOWIAŃSKIE SięDzieje!


Program:

Obrazek
https://bialczynski.wordpress.com/
https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... siedzieje/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 23 wrz 2015, 21:16

Białczyński pisze:26 09 2015 – godzina 18.00 – Otwarcie Bram w Masywie Ślęży – Radunia – Szamański Krąg!
12 Wrzesień 2015

Obrazek

Siostry i Bracia, 26 września o godzinie 18.00 na górze Raduni, w Masywie Ślęży, zainicjujemy pierwsze spotkanie naszego Kręgu. Spotkanie to będzie jednocześnie ceremonią Otwarcia Bram – zawezwania pierwotnych Mocy naszych ziem. Góra Radunia jest miejscem bardzo szczególnym. Zwana Słowiańskim Olimpem, w zamierzchłych czasach była (dla naszych Przodków) bardzo ważnym miejscem kultu. To właśnie tam oddawano cześć zarówno żeńskim jak i męskim pierwiastkom Mocy. Według Czesława Białczyńskiego, czczone na Raduni bóstwa nigdy „nie działają gwałtownie, lecz subtelnie i bywają przychylne ludziom”. Są one niejako reprezentantami jasnych Sił, korzystnych dla człowieka. To właśnie do nich, dawniej, modlono się o OCHRONĘ DOMU I OPIEKĘ oraz DUCHOWE WSPARCIE, co i my zamierzamy uczynić, kontynuując na swój sposób, ten pradawny obrządek. Jak słusznie i mądrze napisała Baghira: „Tworzymy przestrzeń do duchowego połączenia się z energiami Tej Ziemi. Z miejscami Mocy i istotami natury, duchami przyrody, duchami przodków. Energiami, które zgodzą się wspierać nas, Ludzi Tej Ziemi. By żyć w pokoju i bezpieczeństwie. W szacunku i w zgodzie z naturą. Naszą intencją jest połączenie się z Istotami nastawionymi pokojowo, mądrymi, pierwotnymi siłami, jest zbudowanie Pola Mocy za przyzwoleniem sił natury i naszych przodków.”Zabierzcie swoje instrumenty, przepełnione światłem czystych intencji serca oraz umysły i Przybywajcie! Tego wieczoru, tej nocy poruszymy ziemię i niebo – odbędziemy kosmiczny taniec duchowych Żywiołów.

Ważna informacja dla przybywających z daleka – Wybaczcie ale nie jesteśmy w stanie zapewnić Wam noclegu, prawdopodobnie sami rozbijemy tam namioty i w ten sposób spędzimy noc, do czego i Was zachęcamy.Więcej informacji: Szanmański Krąg – Rafał Witasik –
https://www.facebook.com/messages/conversation-881150161973298
https://bialczynski.wordpress.com/
https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... nski-krag/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 13 paź 2015, 22:31

Obrazek Zrzeszenie Słowian (Pag Kaszubski) i Starosłowiańska Świątynia Światła Świata oraz Sprzyjaciele i Jaruha zapraszają na Wiec Kaszubski 17 października 7524 (2015) w Gromadzinie koło Przywidza

https://bialczynski.wordpress.com/2015/ ... a-u-jaruhy
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 26 lis 2015, 21:33

Wszystkich członków Rodzimego Kościoła Polskiego mamy zaszczyt bardzo serdecznie zaprosić na Wiec planowany 19.XII.2015 r. w Piastowie, w godzinach 10:00 - 15:00, jak również na mające miejsce godzinę później obchody święta Szczodrych Godów (o których informujemy w odrębnym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/862908217149895/ ).

O ile jednak obchody święta są publiczne i dostępne dla wszystkich, o tyle Wiec związku adresowany jest wyłacznie do członków Rodzimego Kościoła Polskiego (przy czym prawo głosu mają wyłacznie członkowie formalni Kościoła, zaś członkom uznaniowym - o których mowa w art. 20 cz.IX Statutu http://www.rkp.org.pl/sta04.htm - za zgodą rady związku przysługuje jedynie prawo do roli obserwatora).

Jako, że liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o deklaracje udziału wyłącznie osoby rzeczywiście zdecydowane. W tym celu, oprócz przyłączenia się do wydarzenia na Facebooku, dodatkowo zgłoszenie swojego udziału należy wysłać pod adres e-mail: rkp.0rg.pl@wp.pl (mechanizm antyspamowy - liczbę 0 w adresie należy zamienić na literę o) - w odpowiedzi (bliżej terminu samego zjazdu) przesłane zostaną szczegóły organizacyjne Wiecu.


https://www.youtube.com/watch?v=VLoEWxyUHNc
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 23 gru 2015, 22:35

Obrazek

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17597
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32096 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 01 lut 2016, 23:49

Głagolica – zapomniana magia pisma starosłowiańskiego

Obrazek

Głagolica to system znaków pisarskich, która sięga swymi korzeniami głębokiej starożytności. Głagolica jako pismo złożone i wielowarstwowe przedstawia każdą literę jako głęboko przemyślany znak graficzny. Każda z liter podstawowych posiada wartość liczbową. Przypisuje jej się także brzmienie ludzkiego głosu.

Głagolica służyła do obrazowania, które w skrócie moglibyśmy nazwać prawem przyciągania w oparciu o znaki przyporządkowane głoskom. Pozwala posługiwać się słowem na znacznie wyższym poziomie, niż człowiek jej nie znający może sobie w ogóle wyobrazić. Jeśli zdarza się ci używać języka polskiego, to wiedz, że sięga on nieskończonych otchłani spełnienia. Przypomnijmy, że obrazowanie jest urzeczywistnieniem.

Polską nazwą głagolicy jest glęgolica. Ględźbą nazywamy sztukę posługiwania się nią. W języku polskim nadal używa się słowa „ględzenie”, choć zmieniło nieco swoje znaczenie, w każdym razie cały czas dotyczy mówienia. Natomiast słowo „dom” w przeobrazowaniu przy pomocy glęgolicy oznacza dobro obrazem myśli bądź myśl obrazująca dobro.

Pisząc głagolicą, chociażby proste wyrazy, odpowiednio synchronizujemy nasze półkule mózgowe. Samo pisanie naszych imion czy krótkich, pozytywnych słów daje potężną moc energertyczną.

Na warsztacie nauczysz się:

głębokiego rozumienia każdego słowa, które usłyszysz lub wypowiesz
przywoływania obrazów kryjących się za każdą głoską, aby tym bardziej kreślić ścieżkę swego żywota zgodnie z wolą
poznasz prawdziwe znaczenie swego imienia i poznasz siebie
zrozumiesz liczbowe znaczenia słów – numerologia glęgolicowa jest odmienna od opartej na łacińskim alfabecie
zaprowadzisz ład tam, gdzie zdawało się to niemożliwe
rytuały wykorzystujące glęgolicowe pozycje ciała w tańcu i drganiu każdej części Twojego ciała, które w mgnieniu oka wprowadzą Ciebie w porządany stan będziesz tworzyć glęgolicowe pieczęcie zaklęć (bądź jeśli wolisz programów, czy afirmacji), które długofalowo będą wpływać na Twój rozwój poznasz cel swojego życia uzyskasz możność wykorzystania tego potężnego narzędzia w leczeniu, w gospodace przestrzenią, w dobrobycie, w towarzystwie, w miłości i w tych wszystkich rzeczach, o których ja nie mam zielonego pojęcia, a Ty już jesteś mistrzem. Niejednokrotnie zadziwiony byłem tym, co zrobili z glęgolicą moi uczniowie.

Jacek Greczyszyn – Moja przygoda z głagolicą zaczęła się bodaj w 2004r. Już wtedy miałem przeświadczenie, że znam ją od zawsze. Mając wówczas spore doświadczenie grafika komputerowego przygotowałem czcionkę, która posłużyła mi w kolejnych dziełach, a z biegiem lat wpłynęła na większą część mojego życia. Na początku drugiej dekady opracowałem współczesną glęgolicę polską, a więc glęgolicę, służącą do posługiwania się językiem, którego używamy obecnie.

W 2013 roku, gdy stopień umiejętności przekroczył masę krytyczną i wręcz przytłaczał, skorzystałem ze swego wykształcenia pedagogicznego i założyłem grupę, liczącą dziś już ponad 600 osób. Wyklarowana wiedza o praktycznym zastosowaniu pisma wieszczów zaowocowała książką i serią warsztatów.

Publikacje:

1995 Kruki urojenia. Fantastyczna gra fabularna na podstawie wierzeń słowiańskich
2009 Tarot Słowiański. Karty podpisane głagolicą
2015 Glęgolica — Obrazowanie albo pojęcie o wyobrażeniu
2015 Nadaj herb Swojemu Rodowi – – opracowanie herbu i rytuały umożliwiające rozmowę z duchami rodu Biełwica
2015 Osiemnastoznakowa Runica Polska. Książka dla uczniów i żaków z runami do wróżenia.

Zobacz też:

http://porozmawiajmy.tv/glegolica-pismo ... reczyszyn/

Na spotkaniach będzie można kupić książki prowadzącego.

Pierwsze spotkanie otwarte

5 luty 2016, godz. 18.30 – 20.30 Koszt 10 zł na cele administracyjne

Drugie spotkanie otwarte

19 luty 2016, godz. 18.30 – 20.30 Koszt 10 zł na cele administracyjne

Warsztat

20 luty 2016, godz. 10 – 18 Cena 150 zł

Prowadzi Jacek Greczyszyn


Wpłata zaliczek w nieprzekraczalnym terminie do 14 lutego. Prowadzący nie jest z Łodzi, dlatego konieczne jest wcześniejsze zebranie chętnych na warsztat.

Miejsce:

Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
ul. Sienkiewicza 61, 90-009 Łódź
wejście z Pasażu Schillera, budynek pofabryczny – tuż przy Straży Miejskiej. Po przejściu przez bramę należy kierować się w lewo do ostatniej klatki schodowej. Na drzwiach jest plakat Stowarzyszenia.

Zapisy na warsztaty:
mailowo: sztukadobregozycia@gmail.com
telefonicznie: 512 354 599 lub 692 778 413

Potwierdzeniem uczestnictwa w warsztatach jest wpłata zaliczki 50 zł do 14 lutego na rachunek bankowy:
Stowarzyszenie Sztuka Dobrego Życia
55 1020 3352 0000 1002 0152 6748
tytułem Głagolica + imiona i nazwiska uczestników.

Pozostała kwota płatna PRZED rozpoczęciem.

W każdym przypadku prosimy o podanie numeru telefonu.

Osoby wpłacające za pośrednictwem Poczty Polskiej – prosimy o wysłanie scanu potwierdzenia zapłaty mailem (przelewy PP są realizowane ze znacznym opóźnieniem) – informacja ta jest niezbędna do sporządzenia właściwej listy uczestników.

Informacje dodatkowe:
- wyżywienie we własnym zakresie, w Stowarzyszeniu istnieje możliwość otrzymania gorącej kawy lub herbaty
– jeżeli zaliczka lub cała kwota nie wpłynie w terminie dwóch dni od momentu dokonania rezerwacji, rezerwacja jest zwalniana.
– zwrot wpłaconej kwoty następuje w sytuacji odwołania warsztatu z przyczyn zależnych lub niezależnych od organizatora.
– wpłacona kwota nie jest zwracana w przypadku wpłaty i nieprzybycia uczestnika na warsztat. Odwołać uczestnictwo można tylko do końcowego terminu przyjmowania zapisów i wpłat.
– dopuszczalne spóźnienie 10 minut. Po tym czasie kończymy rejestrację uczestników, czas ten nie ulega przedłużeniu.
– na podane numery telefonów oddzwaniamy wyłącznie w przypadku odwołania warsztatu lub zmiany warunków!

http://sztukadobregozycia.pl/glagolica- ... ianskiego/
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32219 razy
Otrzymał podziękowanie: 9274 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: abcd » poniedziałek 14 mar 2016, 00:44

Białczyński pisze:20 03 2016/7525 Jare Gody w Przybyłówce
13 Marzec 2016

Obrazek

Obrazek
https://bialczynski.wordpress.com/2016/ ... zybylowce/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14294
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 990
x 399
Podziękował: 15120 razy
Otrzymał podziękowanie: 22054 razy

Re: Konkursy, petycje, wydarzenia związane ze Słowianami

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 09 kwie 2016, 15:25

0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

ODPOWIEDZ