Witam wszystkich użytkowników tego forum

16.11.22
Jutro w nocy z 18 na 18 .11 będą prowadzone prace konserwacyjne na hostingu - forum może nie działać lub działac z przerwami.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

cedric
Posty: 7241
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 174
Podziękował: 4319 razy
Otrzymał podziękowanie: 10981 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 12 kwie 2019, 16:21

Jeśli zostanie rozpoczęty kiedyś wątek o epigenetyce to ten post może go zainicjować.

http://pharmacistben.com/health/in-your-genes-so-what/

translator

"Autor: Ben Fuchs | Farmaceuta Ben

Świat zdrowia jest wypełniony źle zbadanymi założeniami. Nie tak dawno temu makaron uważano za zdrową żywność. Kiedy dorastałem w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, margaryna była znana jako zdrowszy wybór dla twojego chleba, ziemniaków lub kolby kukurydzy niż masło. Ostatnio tak zwany „Central Dogma” został promowany jako przyczyna zarówno zdrowia, jak i choroby. „Central Dogma” to teoria biochemiczna, po raz pierwszy opisana przez Francisa Cricka w latach 50. XX wieku, która zasadniczo stwierdza, że ​​kiedy coś zostanie zaprogramowane genetycznie, nie można go zmienić. Innymi słowy, gdy coś jest „w twoich genach”, to jest to.

Według „Central Dogma” nie ma innych punktów kontroli produkcji białek, produkcji chemikaliów, produkcji CIEBIE.

Czy fakt, że Francis Crick był jednym z facetów, którzy odkryli DNA (przynajmniej tak mówi historia), czy jego rola jako odkrywcy, jest ważna dla jego obrony DNA jako ostatecznego wyznacznika tego, jak nasze życie i ciała się pojawiają, jest naprawdę poza tym. Faktem jest, że do niedawna opinia lekarzy, naukowców i przeciętnej osoby na ulicy, że nasze choroby są w naszych genach i to jest to.

Jeśli coś jest zakodowane genetycznie, na przykład rak, to i tak rak to będzie. Lekarze zalecają usunięcie narządów zazwyczaj jajników lub piersi, ze względu na przypuszczalne prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworów w oparciu o historię genetyczną. Zapobiegawcza podwójna mastektomia Christiny Applegate sprzed kilku lat jest tylko jednym z bardziej znanych ostatnich przykładów.

Na szczęście dni dominacji genomu szybko dobiegają końca. Obecnie coraz więcej pracowników służby zdrowia i ich pacjentów dostrzega, że ​​struktura i składniki naszego środowiska odgrywają dużą rolę w tym, jakie rodzaje ekspresji są wytwarzane przez nasze geny. To wszystko jest częścią nauki zwanej EPIGENETYKĄ, która przewyższa genetykę . Epigenetyka została wymieniona w Time Magazine jako jedno z dziesięciu największych odkryć medycznych w 2009 roku i zasadniczo uwalnia nas od tyranii naszych genów. Innymi słowy, nie musimy już być zakładnikami naszej historii genetycznej. Nie musimy już być tak przerażeni naszym DNA, że czujemy, że naszym jedynym wyjściem z choroby genetycznej jest usunięcie naszych narządów.

Nauka o epigenetyce jest tak naprawdę tym, czym jest The Bright Side, ponieważ daje naszym wyborom element ważności, daje nam element kontroli i to jest dobra wiadomość! Nauka o epigenetyce jest naszym kluczem do zdrowia i witalności, ponieważ w przeciwieństwie do nauki o genetyce, która spycha naszą rolę w naszym zdrowiu do „refleksji”, ponieważ w końcu: „jest w naszych genach”, epigenetyka stwierdza, że ​​to, co jest wytwarzane, wyraża na poziomie genetycznym jest związane z dokonywanymi przez nas wyborami stylu życia. Poprzez wybór żywności, którą spożywamy, suplementy, które przyjmujemy, a nawet myśli, które myślimy i emocje, które odczuwamy. Wszystkie te czynniki są dominującymi wpływami w tym, co objawia się jako nasze ciała i jako nasza chemia na lepsze lub na gorsze, ponieważ wszystkie one wpływają na nasze geny.

Dr Bruce Lipton, który był jednym z pierwszych zwolenników teorii epigenetyki, w rzeczywistości ma zdjęcia w swojej książce „The Biology Of Belief” czarnych myszy, które zrobiono albinosami przez manipulowanie dietą matki. Innymi słowy, jakiego rodzaju potomstwo zostało wyprodukowane z perspektywy genetycznej, zmieniła manipulacja epigenetyczna, w tym przypadku dieta matki. To dobrze opisane i wielokrotnie weryfikowane zjawisko powinno być tak samo ważne dla ludzkości, jak proklamacja emancypacji Abrahama Lincolna dla amerykańskich niewolników w połowie XIX wieku. Ta nowa rzeczywistość naukowa jest w istocie emancypacją ludzkości od niewolnictwa genetycznego. To jednak czyni nasze wybory znacznie ważniejszymi. W efekcie epigenetyka sprawia, że ​​jesteśmy świadomymi, wolicjonalnymi istotami odpowiedzialnymi za nasze zdrowie.

I to jest Jasna Strona, to dobra wiadomość. Tak, twoje geny są punktami kontrolnymi dla tego, kim i czym jesteśmy, dla koloru naszej skóry, oczu i włosów, dla produkcji mutacji i nieprawidłowości, jak również dla niezwykłego cudu biochemicznego, który żywe ciało wytwarza na podstawie nanosekund. Ale nie są one fundamentalne. Są raczej elastyczne. I są elastyczni lub reagują na najwyższe punkty kontroli. Innymi słowy istnieją punkty kontrolne powyżej genetyki, epi-genetyczne i wiele z tych punktów epigenetycznych to cząsteczki odżywcze. W rzeczywistości aktywność genów zależy od szerokiej gamy składników odżywczych, które mogą działać jako przełączniki on-off. To naprawdę oznacza, że ​​możemy dosłownie karmić naszą genetykę, na dobre i na złe. Najnowsza literatura naukowa pokazuje, że genetyka nie jest sztywnym systemem, ale raczej elastycznym i dynamicznym środowiskiem biochemicznym, które dostosowuje się na zmiany środowiskowe i chemiczne w trakcie życia właściciela.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku odżywiania i zrodziła nową naukę o nazwie „nutrigenomika”, badanie wpływu odżywiania i żywności na ekspresję genetyczną. Istnieje nawet recenzowane czasopismo medyczne „The Journal of Nutrigenetics and Nutrigenomics”. Aby dać ci trochę smaku (tak to mówić) o tym, o czym mówię, w ostatnich artykułach badano wpływ niedoboru biotyny na geny metabolizmu. Inny artykuł omawia wpływ dietetycznych flawonoidów (owoców i warzyw) na hamowanie genów promujących raka.

Wydaje się, że w miarę jak nasze umiejętności manipulowania żywnością ewoluowały w ciągu ostatnich 100 lat, coraz częstsze występowanie chorób związanych z dietą skłoniło naukowców do zbadania wpływu żywności na zdrowie. Biorąc pod uwagę fascynację współczesnej medycyny genetyką, było tylko kwestią czasu, zanim ktoś pomyśli o zbadaniu wpływu żywności na geny. Odkryto, że składniki odżywcze dosłownie działają jako sygnały, które dają komórkom informacje o tym, co jest zjadane, a następnie informacje są przekazywane do genów i podejmowane są odpowiednie reakcje. Oznacza to, że geny zostaną włączone lub wyłączone.

Teraz, kiedy myślisz o swoim jedzeniu jako sygnałach genetycznych, czy to przynajmniej zmienia nasze opinie na temat tego, co jemy? Teraz, gdy wyraźnie ujawniają się informacje, które wiążą żywność z genetyką, wielu obserwatorów od lat podejrzewa korelację. Już w latach 60. doniesiono, że kobiety w ciąży, które miały niedobór kwasu foliowego, rodziły dzieci z wadami wrodzonymi genetycznymi. Dziś wszystkie ciężarne kobiety wiedzą, że lepiej przyjmują dodatkowy kwas foliowy, aby zapobiec urodzeniu się dziecka z rozszczepem kręgosłupa, przerażającej wadzie wrodzonej, w której niemowlęta rodzą się z odsłoniętym rdzeniem kręgowym. Jednak aspekt żywieniowy zdrowia genetycznego nie został w pełni zrealizowany, dopóki projekt genomu ludzkiego nie został ukończony, a naukowcy zaczęli głębiej wnikać w tajemnice DNA.

Stwierdzono, że stare powiedzenie „jesteś tym, co jesz” ma szczególne znaczenie dla genetyki. W dużej części twoje geny są tym, co jesz. To, co naprawdę przeraża, to to, że nasze geny są zasadniczo takie same, jak nasi przodkowie jaskiniowców. A były to geny, które zaprojektowano tak, aby mogły się rozwijać na dietach pełnych białka, dobrych tłuszczów, wielu witamin i minerałów oraz przeciwutleniaczy. Dlatego wiele chorób, na które cierpimy dzisiaj, jest wynikiem jedzenia, które spożywamy. Nasze geny były pielęgnowane na różnych pokarmach. Kiedy nasze ciała są karmione substancjami, których nasze geny nie rozpoznają, co wypełnia dieta XXI wieku, zdrowie genetyczne jest natychmiast zagrożone. W istocie nasze geny otrzymują sygnały chemiczne, których nie rozpoznają.

To jeden z powodów, dla których dieta bogata w przetworzoną żywność i rafinowane cukry i sztuczne substancje słodzące może mieć tak negatywny wpływ na nasz ogólny stan zdrowia. Tak samo jak hamburger i frytki oraz napoje gazowane są dla naszych rodzin, są całkowicie obce naszej genetyce. Same kalorie mogą powodować zmiany genetyczne, ponieważ przez większość czasu ludzkości tutaj na Ziemi głód był znacznie bardziej powszechnym faktem genetycznym niż sytość. W zeszłym tygodniu rozmawialiśmy o strategiach sytości w celu przezwyciężenia wakacyjnego jedzenia. To było oparte na przechytrzeniu naszych tendencji genetycznych. Jakie są zatem inne strategie ulepszania DNA, które możemy wykorzystać do poprawy naszego zdrowia genetycznego.

Jednym z najważniejszych obszarów do pracy nad poprawą zdrowia DNA jest energia, a także ochrona przed bodźcami, które mogą skutkować w produkcji energii. Energia jest wytwarzana w wyspecjalizowanych strukturach, które żyją w komórkach w tysiącach, a składniki odżywcze, które odgrywają wspomagającą rolę w produkcji i ochronie energii, mogą być bardzo pomocne w optymalnym funkcjonowaniu genów. Jednym z najważniejszych składników odżywczych jest koenzym Q10, który bierze udział w przenoszeniu części energii z jednej części reakcji chemicznej na inną. Jest to wahadłowiec energii lub nośnik energii, a braki, które są dość powszechne, mogą powodować defekty w produkcji energii, co może prowadzić do słabości i zmęczenia. Ponieważ CoQ10 w organizmie wytwarzany jest przy użyciu tej samej chemii, z której wytwarzany jest cholesterol, niedobory są częstym skutkiem ubocznym leków statynowych. Jeśli bierzesz Lipitor, Mevacor lub Zocor, chcesz mieć pewność, że codziennie uzupełniasz jedną lub dwieście miligramów CoQ10.

Ludzie z wadami DNA w mitochondriach mogą cierpieć na problemy z produkcją energii, a koenzym Q10 z powodzeniem stosuje się w leczeniu wielu pacjentów z tymi zaburzeniami genetycznymi. W rzeczywistości każdy byłby prawdopodobnie mądry, aby używać CoQ10 codziennie. Mimo, że zdrowi ludzie mogą produkować CoQ10, wykazano, że trochę dodatkowego wstrząsu tego nietoksycznego suplementu poprawia funkcjonowanie mięśni, funkcje serca, ciśnienie krwi, pamięć i nawet kurze stopki wokół oczu, gdy są stosowane miejscowo. Istnieją co najmniej dwa badania, które pokazują, że ludzie z dystrofią mięśniową mogą odnieść korzyści i istnieje pewna literatura, która pokazuje, że pacjenci z zespołem post polio mogą również odnieść korzyść. Kwas alfa liponowy jest również zaangażowany w genetykę wytwarzania energii. Hamuje aktywność czynników, które włączają geny zapalne, dzięki czemu może odgrywać ważną rolę w poprawie zaburzeń zapalnych, takich jak zapalenie stawów lub choroby autoimmunologiczne. Zwiększa i chroni aktywność genetyczną mitochondrialnego DNA, co skutkuje większą energią i odgrywa kluczową rolę w chemii metabolizmu cukru.

Diabetycy dobrze sobie radzą przyjmując codziennie 200 mg kwasu alfa-liponowego i w rzeczywistości każdy powinien prawdopodobnie przyjmować go regularnie. Występuje również w mięsie i warzywach krzyżowych (brokuły, jarmuż, kapusta, brukselka). Ponieważ starzenie się wiąże się z uszkodzeniem mitochondrialnego DNA, kwas alfa liponowy ma również ogólne korzyści przeciwstarzeniowe. Niedawno dr Bruce Ames, uważany za jednego z czołowych naukowców genetycznych na świecie, doniósł, że kwas alfa liponowy w połączeniu z inną substancją odżywczą, acetylo-L-karnityną, radykalnie się poprawił iw rzeczywistości odwrócił spadający poziom energii u zwierząt laboratoryjnych.

Wykazano również, że ta kombinacja poprawia aktywność metabolizmu tłuszczów i może mieć wpływ na utratę wagi. Acetyl-L Karnityna i jej macierzysty związek Karnityna występują również w wołowinie i produktach wieprzowych oraz w mniejszym stopniu w produktach mlecznych i rybach. Acetylo-L-karnityna jest przenoszona do mózgu, gdzie pomaga w produkcji chemikaliów mózgowych, dlatego rozsądnie byłoby włączyć ją do ogólnego protokołu przeciwstarzeniowego, może 1 lub 2 gramy dziennie jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Istnieją również składniki odżywcze, które pomagają w produkcji genów, a także ich naprawa.

Wśród tych substancji wyróżnia się witaminy z grupy B, bez których nie istniałyby elementy budujące geny. A witaminy z grupy B biorą udział w włączaniu i wyłączaniu genów w procesie zwanym metylacją. Naukowcy wykazali, że ustalone cechy genetyczne, takie jak kolor oczu i pigmentacja skóry, można manipulować, pozbawiając matki suplementacji witaminami z grupy B lub uzupełniając je. W tym programie dużo mówimy o witaminach z grupy B i są to tylko kolejne powody, aby upewnić się, że twoje ciało jest nasycone tymi substancjami. Są rozpuszczalne w wodzie, więc nie martw się, że dostaniesz za dużo, ponieważ po prostu wydalisz to, czego nie używasz. Trudno jest uzyskać dużą ilość B z żywności, chyba że jesz farmę świeżą, ponieważ substancje te są niestabilne i rozpadają się z czasem, zwłaszcza jeśli są narażone na działanie ciepła lub światła lub tlenu.

Dlatego uzupełnianie jest ważne. A w płynach nie pigułkach. Sproszkowane B rozpuszczone w wodzie są tak skuteczne, że wielu ludzi zauważa natychmiastową przejrzystość i zwiększa energię. Podoba mi się Youngevity Beyond Tangy Tangerine, która ma w sobie mnóstwo innych składników odżywczych. Potem są zasadnicze kwasy tłuszczowe. Pamiętaj, że w żywieniu słowo „niezbędne” oznacza, że ​​nie zostało wykonane w ciele, więc należy je uzyskać w diecie lub uzupełniająco. EFA są genetycznie aktywne iw rzeczywistości wykazano, że zmniejszają częstość występowania kilku genetycznie zależnych nowotworów. Specyficzne formy zarówno raka prostaty, jak i raka piersi zostały zmodyfikowane genetycznie, powodując zmniejszenie częstości ich występowania, gdy badanym podawano kwasy tłuszczowe Omega-3 z ryb. Inne badania wykazały wpływ tłuszczów dietetycznych na geny wątroby.

Zatem wyraźnie odpowiednie spożycie tłuszczu jest ważną częścią zdrowia genetycznego. Następnie jest witamina E, która chroni geny antyoksydantów, które mogą wyłączyć geny w komórkach nowotworowych. Selen wspiera geny supresji nowotworów. Następnie są składniki odżywcze w roślinach, owocach i warzywach. Siarczki w czosnku i cebuli, fityniany w ziarnach i ziarnach, glukarany w pomidorach i owocach cytrusowych, lignany w lnie i semieniu oraz inne nasiona, izoflawony w roślinach strączkowych, indole w brokułach i kalafiorze oraz inne warzywa krzyżowe, kwas elagowy w winogronach i jagodach. Wykazano, że bioflawanoidy i karotenoidy występujące w algach i wodorostach oraz prawie wszystkie owoce i warzywa modyfikują ekspresję genów i chronią przed chorobami degeneracyjnymi i związanymi z wiekiem. Ludzkie enzymy detoksykacyjne można modyfikować genetycznie, aby poprawić ich wydajność i zwiększyć ich liczbę. NA POZIOMIE GENETYCZNYM! Oznacza to lepszą detoksykację trucizn. Warzywa są załadowane tymi substancjami. Warzywa krzyżowe są szczególnie ważne w tym względzie, brokuły, jarmuż, kalafior, kapusta i brukselka, ale wszystkie materiały roślinne zawierają pewne składniki odżywcze, które zwiększają produkcję genetyki detoksykacyjnej i przeciwnowotworowej.

Coraz więcej widzimy, że spożycie składników odżywczych odgrywa dużą rolę w aktywności tego, co do tej pory uważano za w dużej mierze niezależną dziedzinę biochemii. W rzeczywistości wielu naukowców i dietetyków diet przyszłości prawdopodobnie będzie indywidualnie zaprojektowany, aby zmaksymalizować zdrowie określonych profili genetycznych. Na razie jednak nutrigenomika jest kolejnym przykładem i przykładem tego, jak żywienie krytyczne zapewnia utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia, nawet jeśli coś dzieje się w historii rodziny lub „w genach”.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15655
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1038
x 485
Podziękował: 16749 razy
Otrzymał podziękowanie: 23622 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 15 kwie 2019, 21:04

wszyscy mieszkańcy europy zach. są genetycznie spokrewnieni z Tutenchamon-em
:?:
6:55
https://youtu.be/uGwgkQUV0H8
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

cedric
Posty: 7241
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 174
Podziękował: 4319 razy
Otrzymał podziękowanie: 10981 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 16 kwie 2019, 23:49

Ojcowie przekazują dzieciom nie tylko geny

https://oczymlekarze.pl/nowosci/4872-oj ... tylko-geny
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12067
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 621
Podziękował: 29117 razy
Otrzymał podziękowanie: 18501 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 03 cze 2019, 07:17

z linku
Ojcowie przekazują dzieciom nie tylko geny
Dodano: 20 wrzesień 2018

Zgodnie z 2 badaniami, sperma zmienia swój "bagaż" podczas podróży przez najądrza, co może mieć wpływ na potomstwo.

Dziedziczenie to nie tylko przekazanie materiału DNA następnemu pokoleniu.

Pewne cechy przenoszą się razem z RNA, co sprawia, że

aktualny stan zdrowia ojca może mieć wpływ na zdrowie potomstwa.

Dwa badania poświęcone epigenetyce u myszy zdają się to potwierdzać.

W pierwszym zaobserwowano, że chociaż nici DNA w nasieniu przez cały czas pozostają niezmienione, to łańcuch RNA ulega przemianom - niektóre jego fragmenty są niszczone, kiedy plemniki opuszczają jądra i kierują się do najądrzy.

W drugim badaniu naukowcy pobrali spermę z jąder myszy oraz z początkowego i końcowego odcinka najądrzy, a następnie zapłodnili nią jajeczka.
Mimo że wszystkie próbki zawierały identyczny materiał DNA, to zygoty ze spermy pobranej w początkowym odcinku najądrzy nie rozwinęły się w płody.

Dziedziczenie epigenetyczne polega na przekazaniu potomstwu pewnych wzorców niepowiązanych z genami.


Razem z materiałem DNA rodzice przenoszą na dzieci cechy wyglądu i budowy ciała,

natomiast wraz z nicią RNA mogą zostać przekazane pewne wzorce zachowań, jak chociażby umiejętność radzenia sobie ze stresem.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 04 lip 2019, 23:58

Mechanizmy dziedziczenia wzorców rodowych - Monika Czyżewska

https://www.youtube.com/watch?v=cWvUq9AMFW8

Opublikowany 29 cze 2019
1 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15655
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1038
x 485
Podziękował: 16749 razy
Otrzymał podziękowanie: 23622 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 11 paź 2019, 19:10

Starożytni Ariowie pochodzą z Syberii – największe badania DNA

Naukowiec z Kemerowa Aleksiej Fribus, docent katedry archeologii Kemerowskiego Państwowego Uniwersytetu w ramach międzynarodowej grupy naukowców udowodnił, że starożytni Aryjczycy przybyli do Indii z Syberii, podały służby prasowe KemSU.

Obrazek

Naukowcy przeprowadzili największe badanie DNA starożytnych ludzi w historii i podsumowali wyniki w artykule „Formowanie populacji ludzkich w Azji Południowej i Środkowej”, opublikowanym w czasopiśmie Science.

Artykuł naukowy jest wynikiem współpracy genetyków, antropologów i archeologów. Badanie koordynowane było przez znanego genetyka z Harvardu University, Davida Reicha. Ponadto oprócz naukowców z Rosji i USA do projektu badawczego przystąpili ludzie z Austrii, Niemiec, Pakistanu, Indii, Afganistanu, Włoch, Hiszpanii, Anglii, Irlandii Północnej, Kazachstanu, Kirgistanu, Chorwacji, Czech, Irlandii, Uzbekistanu, Kanady i Portugalii.

Na podstawie analizy genomu 524 wcześniej niezbadanych starożytnych ludzi naukowcy potwierdzili teorię migracji nosicieli języków indoeuropejskich ze Stepowej Eurazji do Indii. Na przykład genom ludzi – mówiących językami indoeuropejskimi znaleziono wśród ludności zamieszkującej Indie kilka tysięcy lat temu.

„Pojawienie się starożytnych Aryjczyków w północnych Indiach w drugiej połowie drugiego tysiąclecia pne. wiąże się z migracjami populacji ze strefy stepowej Eurazji, w tym zachodniej Syberii (kultura Andronowska) ”- potwierdziły badania.

Ponadto imigranci ze stepów syberyjskich stali się elitą wśród ludności Indii – wśród braminów (przedstawicieli najwyższej kasty indyjskiej) odsetek „genów stepowych” jest większy niż u innych grup.
https://treborok.wordpress.com/starozyt ... eview=true
1 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 14 lis 2019, 22:07

ŻYCIE ZAPROGRAMOWANE PRZEZ RODY ! - Małgorzata Bodnariuk © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=S0J0EiMHAW8

Data premiery: 13 lis 2019
1 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15655
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1038
x 485
Podziękował: 16749 razy
Otrzymał podziękowanie: 23622 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 23 sty 2020, 09:28

1 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 786
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 25
x 57
Podziękował: 484 razy
Otrzymał podziękowanie: 1750 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » czwartek 23 sty 2020, 17:31

songo70 pisze:
czwartek 23 sty 2020, 09:28

Hindusi cały czas podają że Słowianie przywędrowali do nich od siebie z północy, dali im pierwsze pismo oraz wiedze. Potem powędrowali do siebie a część z nich została.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15655
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1038
x 485
Podziękował: 16749 razy
Otrzymał podziękowanie: 23622 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 23 sty 2020, 18:29

no i część została po drodze..
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 786
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 25
x 57
Podziękował: 484 razy
Otrzymał podziękowanie: 1750 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » czwartek 12 mar 2020, 23:48

Mapa dystrybucji słowiańskiej Haplogrupy Y-DNA I2A.

Protoeuropejska haplogrupa Y-DNA - I2a1 ma największe nasycenie w krajach byłej Jugosławi oraz na wyspie Sardynia. Nosicielami tej haplogrupy są członkowie neolitycznych kultur takich jak Vinca i Nuragiczna. Na obszarze Vinca stężenie I2a1 jest najwyższe do dziś. W przeszłości jej posiadaczami byli Etruskowie i kultura Nuragiczna z Sardynii. Sardynia jest obszarem o najwyższym stężeniu I2a1 po Bośni, Chorwacji i Słoweni. Dodatkowo występuje na obszarze kultury Cucuteni, oraz co potwierdzono w ostatnich badaniach do tej haplogrupy należą szczątki najstarszych mieszkańców Polski.

Badania rosyjskich genetyków na szczątkach Rurykowiczów wykazały, że są oni nosicielami haplogrupy I2a1, R1A oraz N1a w lini Bałtycko-Fińskiej. Najbliższa rodzina wynalazcy Nikoli Tesli również posiada haplogrupę R1A, oraz od strony wujka I2a1.
Załączniki
i2a1_slavic_haplogrupe.jpg
i2a1_slavic_haplogrupe.jpg (65.14 KiB) Przejrzano 7428 razy
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 786
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 25
x 57
Podziękował: 484 razy
Otrzymał podziękowanie: 1750 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » niedziela 22 mar 2020, 02:47

Szokujące oficjalne wyniki ostatnich badań genetycznych - haplogrupa Y-DNA R1A.

Osmanowie - cała turecka dynastia Osmanów począwszy od Osmana I/Osmanjagicza I posiada haplogrupę Y-DNA R1A, ponadto do tej haplogrupy należą władcy wcześniejszej dynasti LAHHUNÓW (LACH HUNÓW/WĘGRÓW/LYKHEAN). Badania szczątków zlecił Turecki prezydent Recip Erdogan, ich wynik to R1A w całej lini długiego rodu Osmanjagiczów do momentu przejęcia władzy przez Habsburgów i zmiany nazwy państwa na Imperium Ottomanów. Chodź najprawdopodobniej było to oderwanie od Lechistanu bo dynastia jest w 100% gałęzią dynastii Jagiellonów/Osmanjagiczów, a ich przedstawienia są np. na freskach w Haga Sofia. Duże nasycenie nazwiska Osmanjagicz występuje wśród Słowian w Bośni, nosi je min. miejscowy badacz piramid w Wysoko - Samir Osmanjagicz.

Arpadowie - cała dynastia która rządziła na Węgrzech posiadała HG - R1A. Inskrypcje z koron podają iż byli władcami Turcji.

Radziwiłowie/Rurykowicze - z terenu obecnej Polski i Litwy oraz ich żyjący potomkowie HG - R1A.

Nikola Tesla - badania najbliższych członków wykazały R1A, natomiast wujek od strony ojca I2A.


Ci którzy myśleli że są kimś innym, a okazało się że są z krwi kości Słowianami:

- Tom Hanks, znany aktor posiada haplogrupę R1A. Od momentu badań często przyjeżdża do Polski, jeździ nawet "Maluchem", którego dostał w prezencie od Polaków. Ponadto był fundatorem badania pochodzenia nazwiska Hanks i jak się okazało pochodzi od słowiańskiego imienia Jan - Jankowie, Janowie.

- Król Holandii Willem-Alexander - według zeznań i opublikowania oficjalnych wyników badań przez kuzyna, król Galów posiada obcą Słowiańską haplogrupę R1A.

- Benjamin Netanyahu, primer Izraela wraz z bratem zrobił sobie badania by potwierdzić swoje Semickie korzenie, niestety wyniki wykazały jednak że nimi nie są, lecz są Słowianami o haplogrupie R1A.

- Grecki język i kultura - według ostatnich wyników oficjalnych badań DNA i kultur Europy (drugi link) język i kultura Greków pochodzi od Sarmatów, kultury Jamna i Catacomb, ze Słowiańskiej HG R1A, teren plemienia Kijowskich Polan, Ukraina!!!.


Źródło: https://www.eupedia.com/europe/Haplogro ... ous_people

Haplogrupy Europy: https://www.eupedia.com/europe/origins_ ... rope.shtml
Załączniki
Lycheans_Tomb_of_Janatolia.jpg
Lycheans_Tomb_of_Janatolia.jpg (92.26 KiB) Przejrzano 7304 razy
Benjamin_Netanyahu.jpg
Benjamin_Netanyahu.jpg (18.94 KiB) Przejrzano 7304 razy
early_bronze_age_europe2.gif
early_bronze_age_europe2.gif (107.95 KiB) Przejrzano 7304 razy
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15655
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1038
x 485
Podziękował: 16749 razy
Otrzymał podziękowanie: 23622 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 13 cze 2020, 08:16

Skąd wzięli się mityczni Ariowie?
4916 wyświetleń•12 cze 2020

https://youtu.be/kY8Cb5jyOc4
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 29 mar 2021, 13:56

Ariowie
2 mar 2021

https://www.youtube.com/watch?v=YXHx0_lCwnA

histslov video

Film Ariowie przedstawia genezę ludów, które w toku dziejów opanowały obszary indo - irańskie. Sami nazywali się Ariami lub Braćmi. Są blisko spokrewnieni ze społecznością Słowian. Znaczna część Ariów charakteryzowała się genotypem z haplogrupą Y-DNA R1a Z-93 ...
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 29 kwie 2021, 17:43

R1a. Ród genetyczny R1a . Paleolit
Data premiery: 7 lut 2021

https://www.youtube.com/watch?v=pFr73eQySbI

histslov video

Film przedstawia historię rodu genetycznego Y-DNA R1a w czasach paleolitu
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 24 lip 2021, 18:59

Bogusław Dębek – Piastowie hg Y-DNA
Opublikowano 24 lipca 2021 przez Białczyński
Obrazek

Program badań genomicznych Piastów rozpoczął się w 2014 r. Jego efektem ma być ustalenie charakterystyki genotypowej polskich władców. Na ten cel wyasygnowane zostały wielomilionowe środki, co pozwoliło zaangażować grupę badaczy w sile 24 ludzi pod kierunkiem dyrektora Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN prof. Marka Figlerowicza (sygnatura programu grantowego 2014/12/W/NZ2/00466) .

Tymczasem efektem długoletniej mitręgi jest stwierdzenie, że ostatni z Piastów mazowieckich, tj. książę Janusz III był nosicielem haplogrupy Y-DNA R1b. Oszałamiający wynik, jakkolwiek rozwinięcia haplogrupy nie uwzględniono.
Ostatecznie udało się namierzyć ponad 30 miejsc w całej Polsce, w których do dziś znajdują się szczątki przedstawicieli dynastii Piastów.
Jak donosi PAP, zespół zgromadził próbki DNA, pobrane „ze szkieletów Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Władysława Hermana oraz Bolesława III Krzywoustego” (cytat dosłowny), przy czym jedna z próbek została pobrana z relikwiarza, w którym według tradycji ma znajdować się kość należąca do Bolesława Chrobrego. Próbki DNA pobrano, między innymi z grobów Piastów w Opolu, Lubiniu i w Warszawie. W niektórych przypadkach nie są to sami władcy, ale członkowie ich rodzin. W każdym razie, badane szczątki pochodzą z całego okresu panowania Piastów, czyli od Mieszka I i Bolesława Chrobrego po ostatnich przedstawicieli dynastii tj. książąt mazowieckich (1526) i śląskich (1639).
Profesor Figlerowicz wstępnie stwierdził, że „Uzyskane dotychczas wyniki z puli ponad 30 próbek nie są jednoznaczne. Odczytywany chromosom Y bywa różny”. Profesor odmawia podania konkretów, gdyż jak stwierdza „W przypadku tych badań o wynikach będzie można szerzej dyskutować dopiero po ich opublikowaniu”. Jak wynika z kolejnych wypowiedzi, prace zakończą się w grudniu 2021 r.
Zdaniem prof. Figlerowicza są trzy podstawowe hipotezy: „Pierwsza zakłada, że wszystkie grupy tworzące państwo wywodziły się z terenów współczesnej Polski. Druga, że władca i lud byli stąd, ale elity, które pomagały władcy zarządzać państwem, zostały sprowadzone. Ostatnia, podobna jest do sytuacji, jaka miała miejsce na Rusi Kijowskiej. Przyszedł silny człowiek z zewnątrz wraz z braćmi Wikingami, podporządkował sobie lud i założył dynastię”.
Na podstawie:
1. Projekty finansowane przez NCN (Narodowe Centrum Nauki) – Dynastia i społeczeństwo państwa Piastów w świetle zintegrowanych badań historycznych, antropologicznych i genomicznych 2014/12/W/NZ2/00466
2. Relacja Polskiej Agencji Prasowej „Badanie DNA Piastów wyjaśnią pochodzenie protoplastów pierwszej dynastii królewskiej w Polsce”
3. Na tropie piastowskiego DNA w: uniwersyteckie.pl https
https://www.youtube.com/…/UCIHTzYNX3LhV ... …/communit
źródło: https://www.facebook.com/debekb/posts/4331579510239185

https://bialczynski.pl/2021/07/24/bogus ... CmSEepTxdk
0 xex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 92
Podziękował: 391 razy
Otrzymał podziękowanie: 1524 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: ex-east » sobota 24 lip 2021, 23:38

janusz pisze:
sobota 24 lip 2021, 18:59
(..)
Tymczasem efektem długoletniej mitręgi jest stwierdzenie, że ostatni z Piastów mazowieckich, tj. książę Janusz III był nosicielem haplogrupy Y-DNA R1b. (...)
Zdaniem prof. Figlerowicza są trzy podstawowe hipotezy: „Pierwsza zakłada, że wszystkie grupy tworzące państwo wywodziły się z terenów współczesnej Polski. Druga, że władca i lud byli stąd, ale elity, które pomagały władcy zarządzać państwem, zostały sprowadzone. Ostatnia, podobna jest do sytuacji, jaka miała miejsce na Rusi Kijowskiej. Przyszedł silny człowiek z zewnątrz wraz z braćmi Wikingami, podporządkował sobie lud i założył dynastię”.
Ta ostatnia opcja wydaje się mi najbardziej logiczna. I to zarówno tam, na Rusi, jak i u nas rod Piastów został zinfiltrowany, a władca który u nas przyjął chrzest rozpoczynając tym samym chrystianizację Słowian, sam Slowianinem nie był. I od tamtej pory mamy okupację. Nasze prawo nie jest słowiańskie tylko rzymskie. Styl życia zachodni, a obecnie Polska siedzi w kieszeni Brukseli, sprowadzona do roli stanu Unii Europejskiej.
Odkręcić ten węzeł gordyjski będzie straszliwie trudno o ile to w ogóle możliwe.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15655
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1038
x 485
Podziękował: 16749 razy
Otrzymał podziękowanie: 23622 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 25 lip 2021, 07:53

tu jest ciekawy materiał do wysłuchania:
https://youtu.be/j7EpFWm8aI0
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 09 sie 2021, 17:22

Genetyk o pochodzeniu Słowian.
Data premiery: 25 lip 2021

https://www.youtube.com/watch?v=XeMHe1m5EOg

Zdzisław Cozac

Czy Słowianie przyszli na tereny dzisiejszej Polski w VI w., czy też żyli tu już dużo wcześniej? Dla wszystkich, którzy znają proste odpowiedzi wypowiedź prof. Marka Figlerowicza do filmu "Z otchłani pradziejów" /reż. Zdzisław Cozac/
0 xex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 92
Podziękował: 391 razy
Otrzymał podziękowanie: 1524 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: ex-east » wtorek 10 sie 2021, 01:12

A wracając do epigenetyki.
Swego czasu przeczytałem książkę pt Drugi Kod o epigenetyce właśnie. Istnieją takie białka w ludzkim ciele, które są wrażliwe na zmiany środowiska człowieka i one aktywują, bądź dezaktywują określone sekwencje (instrukcje ) genowe prczepiajac się do łańcuchów, a tym samym zmieniając ich rolę.
Zmiana środowiska naturalnego - wyjazd w góry czy nad morze , może aktywowac epigeny białkowe, które zmienią w zasadniczy sposób funkcjonowanie naszego organizmu. Zmiana szerokości geograficznej również.
Mój ojciec podczas pobytu na redzie w Angoli (Afryka) przeszedł malarię. Niezbyt boleśnie, ale później za każdym razem gdy tylko statek zbliżał się do równika odczuwał febrę, miał poty i gorączkę mimo, że był aktualnie zdrowy. Organizm tak "zapamiętał" te malarię.
W tym kontekście powiedzenie " poznaj siebie" nabiera nowego znaczenia. Jeśli poznalibysmy te czynniki które wpływają na nasz organizm - a w tym mam również na myśli ... MYŚLI, treści które przyswajamy z powietrzem, pożywieniem czy przez nasze wyobrażenia o świecie, częstotliwości które są dla nas dobre, a które nie, to bez udziału medycyny alopatycznej poradzilibyśmy sobie w wielu przypadkach. Wiadomo, że są to czynniki odbierane bardzo indywidualnie i niekoniecznie to co jeden organizm uzdrawia, pomaga drugiemu.

To tak jak z naszym układem odpornościowym. On się uczy obrony przed tym co mu szkodzi poprzez Kontakt ze środowiskiem.

I nie tylko chodzi o ciało. Środowisko myśli również jest ważne. Częstotliwości jakie nas bombardują również mogą sterować naszymi myślami. Dowód na to ostatnie moje twierdzenie mamy dziś widoczny jak na dłoni - w ostatnim sobotnim marszu wolności ludzie skandowali "wyłącz telewizor, włącz myślenie". Podprogowy przekaz z telewizora może wpływać na to co myślimy o rzeczywistości i tysiące ludzi (tych uczestników marszu) o tym już wiedzą.
Jednak mimo oczywistej grandy wielu ludzi nie umie przejrzeć na oczy bo za nich myśli telewizor.

Skoro tak to działa, to my też możemy wykorzystać tę wiedzę dla siebie, ku zdrowiu, odporności i Rozwojowi.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 10 wrz 2021, 13:21

ZA 3 MIESIĄCE 9 GRUDNIA 2021 KOŃCZĄ SIĘ BADANIA GENETYCZNE NAD PIASTAMI - przypomnę co pisałem na drugim koncie dawno temu na temat Piastów, bo wiele osób się ekscytuje tym tematem / 4000 znaków 🙂
1. Haplogrupa R1b Piastów mazowieckich nie oznacza, że mieli oni coś wspólnego ze Skandynawią i Wikingami w znaczeniu pochodzenia od skandynawskich piratów morskich, albo tym bardziej z Niemcami z którymi walczyli (Chrobry przez prawie całe swoje panowanie). Obecnie 14 % Polaków posiada hg R1b, a 1000 lat temu to mogło być nawet 20%, większy odsetek np. po Gotach czy Sarmatach, bo mieszkamy na ziemi starożytnej Germanii (lewy brzeg Wisły) i Sarmacji (prawy brzeg Wisły).
Badania DNA Polaków z października 2020 :
https://www.frontiersin.org/.../fgene.2020.567309/full
https://www.frontiersin.org/.../fgene-1 ... 9-t001.jpg
2. Wystarczy że jedna piastowska księżniczka była niewierna i się ,,puściła" z jakims Teutonem czy Skandynawem, który miał hg R1b, zaszła z nim w ciąże, a jej mąż - Piast z którym wspołżyła regularnie wziął dzieciaka jak swojego, i dalej już cały ród kolejnych męskich potomków tego małżeństwa Piastów ma hg R1b, haplogrupa genetyczna R1b w żadnych wypadku nie przesądza o ,,obcym pochodzeniu" Piastów, w zasadzie nic specjalnego nie znaczy, dziś co 7-my polski mężczyzna ma R1b, mówi językiem słowiańskim czyli polskim i jest Sławianinem z krwi i kości.
3. Wszyscy pierwsi ważni władcy piastowscy mieli słowiańskie imiona takie jak Kazimierz, Bolesław czy Władysław, nie ma w imionach tej dynastii żadnych ,,skandynawskich śladów" żadnych Olafów, czy Swenów, a imie Mieszko oznaczało prawdopodobnie ,,niedźwiedzia" na którego zdrobniale mówiono ,,miszka" (miś, misio), co do dziś zostało u Sławian wschodnich, i to imie nie ma nic wspolnego z Mieczysławem (fantazja Długosza powielana potem zwłaszcza przez autorów XIX - wiecznych).
4. Grodziska piastowskie były budowane ,,po słowiańsku", rodzimą techniką, bez żadnych naleciałości zachodnich, germańskich czy skandynawskich, dopiero w IX wieku pewne wpływy bizantyjskie dotarły na Morawy.
http://portal.strategie.net.pl/index.php...
5. Karol Bunsch (,,Dzikowy skarb") i Karlheinz Deschner (,,Kryminalna historia chrześcijaństwa" tom 5) pisali w swoich książkach, że matka Mieszka była księżniczką duńską i to akurat jest możliwe, czyli po mieczu był Sławianinem a po kądzieli mógł mieć pochodzenie ,,wikińskie". Duńczycy pomogli nam podobno pod Cedynią w 972 roku, potem Bolesław Chrobry wysłał wojów dla Kanuta do podboju Anglii w 1015 roku.
https://ciekawostkihistoryczne.pl/.../czy-wojownicy.../
Mieliśmy też w piastowskiej drużynie Normanów a Świętosława - córka Mieszka i Dobrawy nazywana ,,matką królów" wychodzila za mąż za władców skandynawskich (matka Kanuta).
Być może Kościół ,,wyciął" matkę Mieszka I z dziejów, żeby nie było śladów tej duńskiej krwi, a Dany niczego nie zapisały wtedy w swoich kronikach, bo też takich nie mieli (startują od ,,Gesta Danorum" Saxo Gramatyka pisanego w I połowie XIII wieku), nie można tego wykluczyć.
Na dzień dzisiejszy zarówno teorie nt. pochodzenia Piastów takie jak ,,wikińska", ,,niemiecka" czy ,,wielkomorawska" którą lansuje profesor Przemysław Urbańczyk są NIEWYSTARCZAJĄCE i badania DNA Piastów wg mnie NICZEGO W TYM TEMACIE RÓWNIEŻ NIE ZMIENIĄ.
Do czytania :
Co wiemy o poprzednikach Mieszka I?
Profesor Jerzy Strzelczyk opowiada o władcach Polski sprzed panowania Mieszka I. Istnienie Popielidów jest wg profesora iluzoryczne z czym ja się zgadzam, na istnienie jakiegoś Popiela przed dynastią Piastów nie ma żadnego dowodu, a tym bardziej za kpinę z ludzkiej inteligencji należy uznać jakieś zagryzienie Popiela przez myszy, ciekawy artykuł, 3 strony :
https://histmag.org/Co-wiemy-o-poprzednikach-Mieszka-I.../
Na tropie piastowskiego DNA :
https://uniwersyteckie.pl/nauka/na-trop ... skiego-dna
Koniec badań nad Piastami za ponad 6 mln zł finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki 9 grudnia 2021 :
https://projekty.ncn.gov.pl/index.php?projekt_id=249032

Kamil Vandal

Obrazek

https://www.facebook.com/groups/6090891 ... &ref=notif
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 13 lis 2021, 19:01

Wiking Mieszko I
13 lis 2021

https://www.youtube.com/watch?v=ggslv_F-lHY

Z P B P

Czy analiza genetyczna szczątków pierwszych Piastów pomoże rozwiązać jedną z największych zagadek naszej historii?

Czy Mieszko I był Słowianinem z plemienia Polan czy Skandynawem - spierają się naukowcy. Sprawa jest skomplikowana, bo brakuje wiarygodnych źródeł.

- To, co pisał Gall Anonim na początku XII wieku, o słowiańskich korzeniach pierwszych Piastów, to głównie legendy - mówi prof. Władysław Duczko z Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku.

Więcej: https://www.polskieradio.pl/7/179/Art...
0 xwolzdro
Posty: 689
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 272 razy
Otrzymał podziękowanie: 657 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » poniedziałek 16 maja 2022, 20:35

https://www.youtube.com/watch?v=d8gvoMwgX8M

''Jakie jest nasze pochodzenie genetyczne. Ile jest Polaka w Polaku. Skąd się wywodzimy? Jak bardzo jesteśmy zróżnicowani? W tym odcinku rozmawiam z Łukaszem Łapińskim - genealogiem i historykiem. Jak sprawdzić kim byli nasi przodkowie żyjący tysiące lat temu. Co nam mogą powiedzieć badania genetyczne. Na co musimy uważać i z czym się liczyć, a jaką wiedzę na temat naszej rodziny i dalekich przodków możemy dzięki genetyce zyskać? Mnóstwo wątków i ciekawostek. Posłuchajcie pierwszej części rozmowy.''
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 27 lip 2022, 20:22

To odkrycie zaskoczyło wszystkich biologów! Czy zmusi ich do korekty swoich starych prac naukowych?
Data premiery: 24 lip 2022

https://www.youtube.com/watch?v=wLw_qIAiKqg

Niedawno pojawiły się badania, które mogą mocno zmienić podręczniki do biologii, a dokładniej to te dotyczące mechanizmów ewolucji.
Zaprzeczają one temu w co od wielu lat wierzyli biolodzy i akademicy zajmujący się ewolucją.

Badania którym dziś krótko się przyjrzymy przeprowadził międzynarodowy zespół badaczy i zauważyli, że mutacje DNA organizmów żywych wcale nie są przypadkowe. Swoje tezy wysunęli na podstawie obserwacji jednej z roślin uważanej przez wielu za zwykły chwast.

Ciekawostki i inne dziwy
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15655
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1038
x 485
Podziękował: 16749 razy
Otrzymał podziękowanie: 23622 razy

Re: Genetyka genealogiczna. Czyli pradzieje przodkòw naszych.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 05 sty 2023, 06:15

Ołeksij Arestowycz: Ukraina powinna stać się monarchią! Jest wskazany kandydat na króla!

Uszi
84,7 tys. subskrybentów
-czyli Józek królem Rusi Kijowskiej :shock:
https://youtu.be/vRKw9qxHAFY
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ