Witam wszystkich użytkowników tego forum

16.11.22
Jutro w nocy z 18 na 18 .11 będą prowadzone prace konserwacyjne na hostingu - forum może nie działać lub działac z przerwami.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Dobre bo polskie

baba
x 130

Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 25 lut 2015, 10:25

Nie mogę znaleźć tego typu tematu, jeśli gdzieś jest to doklejcie tam proszę tego posta.

Czyli chwalimy swoje, wszystko co mamy. A mamy przecież sporo osiągnięć w wielu dziedzinach. 8-)

A na początek coś z kawałka wybitnego poczucia humoru naszego rodaka Juliana Tuwima - "Ślusarz".
Czyli rzecz o odwiecznych starciach z fachowcami. :D

"W łazience co się zatkało, rura chrapała przeraźliwie, aż do przeciągłego wycia, woda kapała ciurkiem. Po wypróbowaniu kilku domowych środków zaradczych (dłubanie w rurze szczoteczką do zębów, dmuchanie w otwór, ustna perswazja etc.) - sprowadziłem ślusarza. Ślusarz był chudy, wysoki, z siwą szczeciną na twarzy, w okularach na ostrym nosie. Patrzył spode łba wielkiemi niebieskiemi oczyma, jakimś załzawionym wzrokiem. Wszedł do łazienki, pokręcił krany na wszystkie strony, stuknął młotkiem w rurę i powiedział:
- Ferszlus trzeba roztrajbować.
Szybka ta diagnoza zaimponowała mi wprawdzie, nie mrugnąłem jednak i zapytałem:
- A dlaczego?
Ślusarz był zaskoczony moją ciekawością, ale po pierwszym odruchu zdziwienia, które wyraziło się w spojrzeniu sponad okularów, chrząknął i rzekł:
- Bo droselklapa tandetnie zblindowana i ryksztosuje.
- Aha, - powiedziałem - rozumiem! Więc gdyby droselklapa była w swoim czasie solidnie zablindowana, nie ryksztosowała by teraz i roztrajbowanie ferszlusu byłoby zbyteczne?
- Ano chyba. A teraz pufer trzeba lochować, czyli dać mu szprajc, żeby tender udychtować.
Trzy razy stuknąłem młotkiem w kran, pokiwałem głową i stwierdziłem:
- Nawet słychać.
Ślusarz spojrzał dość zdumiony:
- Co słychać?
- Słychać, że tender nie udychtowany. Ale przekonany jestem, że gdy pan mu da odpowiedni szprajc przez lochowanie pufra, to droselklapa zostanie zablindowana, nie będzie już więcej ryksztosować i, co za tym idzie ferszlus będzie roztrajbowany.
I zmierzyłem ślusarza zimnem, bezczelnem spojrzeniem. Moja fachowa wymowa oraz nonszalancja, z jaką sypałem zasłyszanemi po raz pierwszy w życiu terminami, zbiła z tropu ascetycznego ślusarza. Poczuł, że musi mi czemś zaimponować.
- Ale teraz nie zrobię, bo holajzy nie zabrałem. A kosztować będzie reperacja - wyczekał chwilę, by zmiażdżyć mnie efektem ceny - kosztować będzie... 7 złotych 85 groszy.
- To niedużo, - odrzekłem spokojnie - myślałem, że co najmniej dwa razy tyle. Co się za tyczy holajzy, to doprawdy nie widzę potrzeby, aby pan miał fatygować się po nią do domu. Spróbujemy bez holajzy.
Ślusarz był blady i nienawidził mnie. Uśmiechnął się drwiąco i powiedział:
- Bez holajzy? Jak ja mam bez holajzy lochbajtel kryptować? Żeby trychter był na szoner robiony, to tak. Ale on jest krajcowany i we flanszy culajtungu nie ma, to na sam abszperwentyl nie zrobię.
- No wie pan, - zawołałem, rozkładając ręce - czegoś podobnego nie spodziewałem się po panu! Więc ten trychter według pana nie jest zrobiony na szoner? Ha, ha, ha! Pusty śmiech mnie bierze! Gdzież on na litość Boga jest krajcowany?
- Jak to, gdzie? - warknął ślusarz - Przecież ma kajlę na uberlaufie!
Zarumieniłem się po uszy i szepnąłem wstydliwie:
- Rzeczywiście. Nie zauważyłem, że na uberlaufie jest kajla. W takim razie zwracam honor: bez holajzy ani rusz.
I poszedł po holajzę. Albowiem z powodu kajli na uberlaufie trychter rzeczywiście robiony był na szoner, nie za krajcowany, i bez holajzy w żaden sposób nie udałoby się zakryptować lochbajtel w celu udychtowania pufra i dania mu szprajcy przez lochowanie tendra, aby roztrajbować ferszlus, który źle działa, że droselklapę tandetnie zablindowano i teraz ryksztosuje".
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 21129
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 951
Podziękował: 34081 razy
Otrzymał podziękowanie: 26569 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 22 sty 2017, 19:54

Nowy polski motocykl

https://www.youtube.com/watch?v=Y_ck6W-Gklc

Opublikowany 24 wrz 2016

I have a dream
. Marzenia są po to aby je spełniać, twierdzi Jacek Synakiewicz i sukcesywnie dąży do spełnienia swoich marzeń o prawdziwie Polskim motocyklu. Wraz z grupą zapaleńców tworzą motocykl oparty na niespotykanych do tej pory rozwiązaniach technicznych. Czy polska myśl techniczna zaistnieje w świadomości motocyklistów, zobaczymy, ale pierwsze jaskółki są bardzo zachęcające.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 21129
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 951
Podziękował: 34081 razy
Otrzymał podziękowanie: 26569 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 23 sie 2017, 21:41

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5755
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 381
x 230
Podziękował: 31740 razy
Otrzymał podziękowanie: 9260 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 21 wrz 2017, 09:19

odkrywamyzakryte.com pisze:POLSKIE MARKI – SPRAWDŹ OD KOGO I GDZIE KUPOWAĆ POLSKIE PRODUKTY

Polskie marki, polskie firmy, polscy producenci, polskie sklepy – czy coś takiego w kraju, w którym bądź co bądź większość rynkowej gospodarki pilnują światowi giganci, tacy jak np. Altria Group jeszcze istnieje?

Dzisiaj udowodnimy Wam, że TAK!

Jak rozpoznać swoich?

Pierwszym znakiem rozpoznawczym produktu wyprodukowanego w Polsce, w typowo polskiej firmie lub dystrybuowanego przez przedsiębiorstwo zarejestrowane w Polsce w GS1, powinien być kod paskowy (EAN-13), a właściwie jego początek „590” (prefiks zarezerwowany dla Polski).

Każdy inny początek kodu oznacza produkt typowo zagraniczny!

Ważnym oznaczeniem jest również zamieszczony na opakowaniu lub metce produktu napis „Wyprodukowano w Polsce”.

Warto szukać także innych informacji w postaci napisów, np. „Made in Poland”, „Jestem z Polski” lub znaków graficznych np. w postaci mapy Polski, polskiej flagi, logo akcji „590 powodów” lub programu „Polski Ślad”.

Można skorzystać także z mobilnych aplikacji, jak np. „Pola”, „WspieramRynek.pl” lub „Polskie Marki”, dzięki którym sprawdzimy, czy wybrany przez nas produkt został wyprodukowany przez firmę z polskim kapitałem.

Lista polskich firm

Skupiając się na liście polskich firm, założyliśmy, że przedstawimy tych producentów i te marki, których produkty można powszechnie spotkać w większości sklepów, a nie tylko na rynku lokalnym, a właścicielem w większości udziałów jest polski obywatel.

Oczywiście wspierając rozwój polskiej gospodarki, pamiętajmy o małych, często jednoosobowych działalnościach gospodarczych, które wypuszczają na rynek dobrej jakości produkty, lecz często ich sprzedaż jest ograniczona do konkretnego regionu.

Kategoria: artykuły biurowe

Obrazek
fot.123rf.com

 • Biurofol (artykuły biurowe i szkolne wykonane z folii PCV oraz PP);
 • INPOL (materiały samoprzylepne);
 • Panta Plast (artykuły biurowe, reklamowe i szkolne);
 • PATIO Dystrybucja – marki PATIO i COLORINO (m.in. kredki, farby, flamastry, masy plastyczne, długopisy, kleje, korektory, markery, galanteria i inne akcesoria szkolne);
 • Rystor (markery, długopisy, cienkopisy, ołówki itp.).


Kategoria: artykuły dla dzieci

Obrazek
fot.123rf.com

 • Alexander (zabawki i gry edukacyjne);
 • Beniamin (artykuły szkolne i biurowe);
 • Canpol (akcesoria dla niemowląt);
 • Cobi (wysokiej jakości zabawki i klocki konstrukcyjne);
 • GRANNA (gry);
 • Interdruk (artykuły szkolne, biurowe i papiernicze);
 • Lonex (wózki dziecięce);
 • Majewski i marki: Unipap, Strzegom, Bambino (artykuły szkolne);
 • TAKO (wózki, huśtawki, leżaczki, sanki i artykuły dziecięce);
 • Trefl (puzzle, gry planszowe itp.);
 • WADER-WOŹNIAK (głównie duże zabawki);
 • WOMAR (artykuły dla dzieci i niemowląt).


Kategoria: chemia i kosmetyki

Obrazek
fot.123rf.com

 • Achem i marki: Achem, Gucia, Mister Window, Samosia, Świder, Top Ługa, Unisept, WC Brzask, Wirek (chemia gospodarcza i kosmetyki);
 • Barwa;
 • Bell;
 • Bielenda;
 • Biodermic;
 • CLARENA;
 • Delko;
 • Delia;
 • EVELINE COSMETICS;
 • Farmona;
 • Fitomed;
 • Floslek;
 • Gold Drop (produkty np. Window, Gold Drop, Cytrus, Dix, Ługa, Booster, Floor, Gold Wax, Attis oraz Dalan);
 • Grupa Inco (np. Ludwik, Flesz, Lucek, Auto Max, Buwi, Segment, Minos);
 • Hean;
 • Inglot;
 • Joanna;
 • LA RIVE;
 • Lirene;
 • Lou Pre;
 • Marion;
 • Miraculum i marki: Brutal, Wars, Być może…, Tanita, Lider, Chopin, Gracja, Paloma czy Pani Walewska;
 • Oceanic;
 • Organique;
 • Paese;
 • POLLENA i znane marki: Biały Jeleń, Dzidziuś, Luxella, 83 enzymat, BHP, Komfort, Impet, dr Reiner lub FF;
 • Pollena-Savona i znane marki: Bambi, Trzy Zioła, Familijny, K, Rajd, Komfort;
 • Sylveco;
 • Velvet CARE;
 • Venita;
 • URODA Polska (dawne Bi-es Polska);


Kategoria: materiały budowlane

Obrazek
Materiały budowlane fot.123rf.com

 • Atlas (kleje, tynki, fugi, grunty, gładzie, gipsy itp.);
 • Barlinek (podłogi drewniane);
 • Blachy Pruszyński;
 • BRUK-BET (kostka brukowa);
 • BUDVAR Centrum (okna i drzwi);
 • Dako (okna, rolety, drzwi, bramy);
 • DERPAL (drzwi);
 • DRUTEX (okna, drzwi, rolety);
 • Cersanit (urządzenia sanitarne, wyposażenie łazienki);
 • ChyżBet (kostka brukowa);
 • Eko-Okna;
 • Fakro (głównie okna dachowe);
 • FERRO (artykuły instalacyjno-sanitarne);
 • Gerda (drzwi, bramy, zamki drzwiowe);
 • GRAS (sprzęt ratowniczy, przeciwpożarowy, BHP);
 • Greinplast (chemia budowlana);
 • Grupa PSB – Polskie Składy Budowlane;
 • Grupa TOPEX (narzędzia i elektronarzędzia);
 • KLEiB (zaprawy, gładzie, grunty, kleje do płytek, system ociepleń);
 • KLIMAT SOLEC (klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie);
 • Lakma (marki Sidolux, Profimax oraz Preseptol, chemia budowlana i gospodarcza);
 • Oknoplast
 • Opoczno (płytki, ceramika, meble i wanny łazienkowe);
 • POL-SKONE (okna i drzwi drewniane);
 • PORTA Drzwi;
 • Profil (systemy wodociągowe, kanalizacyjne i rynnowe);
 • Redan (okna, drzwi, panele tarasowe);
 • Śnieżka (farby);
 • Termet (kotły grzewcze, podgrzewacze wody i inne urządzenia grzewcze);
 • Vidok (okna i drzwi);
 • ZIEL-BRUK (płyty tarasowe, kostki brukowe, krawężniki itp.).


Kategoria: moda

Obrazek
fot.123rf.com

 • Adanex (komfortowe obuwie rekreacyjne i domowe);
 • Americanos (odzież damska i męska);
 • Apart (biżuteria i zegarki);
 • Badura (obuwie);
 • Baldowski (obuwie ze skóry naturalnej);
 • Batycki (torebki, portfele, aktówki);
 • Befado (obuwie);
 • Benevento (męskie spodnie);
 • Bialcon (odzież damska);
 • Big Star (głównie odzież jeansowa damska i męska);
 • Bytom (m.in. garnitury męskie);
 • Carry (odzież damska, męska i dziecięca);
 • Diverse (odzież);
 • Dorjan (odzież i galanteria skórzana);
 • Eldar (bielizna damska);
 • Galrach (sztuczna biżuteria);
 • Gatta (rajstopy, bielizna i odzież);
 • Gino Rossi (obuwie);
 • Globewalker (produkt dla sportowców);
 • Greenpoint (odzież damska);
 • Kastor (koszule);
 • Kazar (głównie obuwie);
 • Lavard (odzież męska);
 • LPP S.A. – polska firma odzieżowa i jej 5 marek – Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay.
 • Maciejka (obuwie damskie);
 • MEDICINE (odzież damska i męska);
 • Monnari (odzież damska);
 • Moraj (bielizna damska, męska i dziecięca);
 • MORE’MOI (odzież damska);
 • OCHNIK (odzież skórzana i dodatki);
 • OTFC i marki 4Faces, 4F, Outhorn oraz Tutto Bene;
 • Otmęt Zbyt (dawna Bata) – obuwie;
 • PAJAKSPORT (puchowe produkty sportowe);
 • PETERSON (portfele);
 • Pretty Girl (odzież damska);
 • Prosto (odzież męska);
 • Próchnik (odzież męska);
 • Rader (odzież bawełniana i jeansowa);
 • Ryłko (obuwie);
 • Solar (odzież damska);
 • Stanley (odzież jeansowa);
 • Taranko (odzież damska);
 • Vistula Group i marki: Vistula, Wólczanka, W.Kruk oraz Deni Cler Milano;
 • WITTCHEN (galanteria skórzana);
 • Wojas (obuwie);
 • WOLA (rękawiczki, skarpety, rajstopy, wyroby dziane itp.);
 • Yes (biżuteria);
 • Zina (akcesoria sportowe dla piłkarzy i siatkarzy).


Kategoria: RTV, AGD , komputery i elektronika

Obrazek
fot.123rf.com

 • Amica (duży i mały sprzęt AGD);
 • Ciarko (okapy kuchenne);
 • Eldom (sprzęt AGD);
 • Elzab (m.in. wagi i metkownice);
 • Ferguson (głównie tunery TV, inteligentne rozwiązania dla domu, ale i telewizory, DVD oraz radia);
 • Goclever (m.in. tablety, netbooki, nawigacje, smartfony i smartwatche);
 • Kiano (tablety i akcesoria do nich);
 • Kospel (podgrzewacze do wody, pompy ciepła, elektryczne kotły c.o., wytwornice pary, magnetyzery);
 • Krüger&Matz (słuchawki, sprzęt audio, tablety, smartfony, kamery sportowe, telewizory, laptopy i inne);
 • LDM Electronic (aparatura nagłaśniająca);
 • LSN LUBLIN (wyroby elektrotechniczne i motoryzacyjne);
 • Łucznik (maszyny do szycie, małe AGD);
 • Manta (szeroki wybór sprzętu RTV i drobnego AGD);
 • MaxCom (telefony komórkowe, smartfony, nawigacje, krótkofalówki, akcesoria GSM);
 • Media-Tech (przede wszystkim akcesoria komputerowe, np. głośniki, myszki, klawiatury);
 • MPM (wyposażenie kuchni, AGD do zabudowy i wolnostojące, odkurzacze, żelazka, prostownice, lokówki, suszarki itp.);
 • NTT System (komputery stacjonarne);
 • Omni3D (drukarki 3D oraz materiały do druku);
 • Solgaz (płyty gazowe, indukcyjne, okapy, piekarniki);
 • Techland (gry wideo i oprogramowania);
Kategoria: wyposażenie domu i ogrodu

Obrazek
fot.123rf.com

[list] Agnella (dywany i wykładziny);[/list]
[list] Agroma (sprzęt i narzędzia ogrodnicze);[/list]
[list] Altom (produkty dla stołu, kuchni oraz wyposażenia domu);[/list]
[list] Armatura Kraków (branża sanitarna i grzewcza);[/list]
[list] Caya Design (ponadczasowe meble wysokiej jakości);[/list]
[list] Ceramika Paradyż (płytki);[/list]
[list] Dafi (m.in. dzbanki filtrujące);[/list]
[list] Dajar (meble ogrodowe i kempingowe, deski do prasowania, suszarki do bielizny oraz poduszki do mebli ogrodowych);[/list]
[list] Deante (baterie, zlewozmywaki, brodziki, kabiny itp.);[/list]
[list] Fabryka Mebli Wójcik oraz Fabryka Mebli Stolpłyt;[/list]
[list] FARO (pościel, kołdry, koce, poduszki, ręczniki itp.);[/list]
[list] Florentyna i marki: Praktyczna, Magnus, Miss Lucy, Botti, Florina, Emalia (garnki, sztućce, naczynia, artykuły higieniczne itp.);[/list]
[list] Gala Collezione (meble z naturalnej skóry);[/list]
[list] Galicja (wyposażenie kuchni, łazienki i ogrodu);[/list]
[list] GERLACH (zastawa stołowa);[/list]
[list] Janpol (materace);[/list]
[list] KLER (meble wypoczynkowe);[/list]
[list] MSI Gwarancja (m.in. meble warsztatowe, kosze i grille ogrodowe);[/list]
[list] Politan i marki: Gosia, Amigo i Helios (różnorodne artykuły gospodarstwa domowego);[/list]
[list] Portos (rolety okienne);[/list]
[list] Prosperplast (doniczki, łopaty, skrzynki, organizery itp.);[/list]
[list] RAVI (wyposażenie kuchni, dekoracja stołu i prace porządkowe);[/list]
[list] Sanplast (kabiny prysznicowe, wanny i akcesoria łazienkowe);[/list]
[list] Stella Pack (worki na śmieci i niechemiczne środki czystości);[/list]
[list] Termisil (szkło żaroodporne);[/list]
[list] Texpol (ręczniki, ściereczki, pościele i szlafroki);[/list]
[list] Traditional Polish Style Olkusz (naczynia emaliowane i z powłoką teflon);[/list]
[list] Vero (meble w stylu włoskim);[/list]
[list] Vitbis (szklane ozdoby choinkowe);[/list]
[list] Zakłady Ceramiczne Bolesławiec;[/list]
[list] Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana wraz z porcelaną Chodzież oraz Ćmielów;[/list]
[list] Zakład Tworzyw Sztucznych „ArtGos” (artykuły gospodarstwa domowego i deski sedesowe);[/list]
[list] ZPS Karolina (porcelana i szkło);[/list]
[list] Zwoltex (ręczniki i inne produkty tekstylne dla domu).[/list]

Kategoria: zdrowie (produkcja leków, ziół i suplementów diety)

[list]Adamed, Aflofarm, Biofarm, GAL, Hasco-Lek, Herbapol (Kraków, Lublin, Poznań, Warszawa, Wrocław), Labofarm, Kawon, Oleofarm, Pharmena, Polfarmex, Polpharma, Selvita, Sequoia, Synteza, USP Zdrowie, Zakłady Farmaceutyczne „UNIA”.[/list]

Kategoria: żywność

Obrazek
fot.123rf.com

[list] AGRAM (mrożonki);[/list]
[list] Aksam (przekąski);[/list]
[list] Almar (przyprawy, żurki, koncentraty);[/list]
[list] Bakoma (nabiał);[/list]
[list] BAŁTYK (słodycze);[/list]
[list] Bartolini (makarony);[/list]
[list] Bastek (herbaty);[/list]
[list] Bielmar (tłuszcze);[/list]
[list] Bieluch (nabiał);[/list]
[list] Boramex (chrupki kukurydziane);[/list]
[list] CEDROB (mięso i przetwory drobiowe);[/list]
[list] Celiko (m.in. herbaty, kawy, kakao, czekolady do picia, budynie);[/list]
[list] Cisowianka;[/list]
[list] Colian (dawna Jutrzenka) i marki: Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku, Appetita, Siesta i Hellena;[/list]
[list] Contimax (przetwórstwo rybne);[/list]
[list] Cukry Nyskie (m.in. biszkopty, krakersy, wafle, herbatniki);[/list]
[list] Cykoria (m.in. dodatki do ciast, przyprawy, kawy zbożowe, koncentraty do zup);[/list]
[list] Czarnieckie Makarony;[/list]
[list] Dawtona (np. ketchupy, przeciery, sosy, musztardy);[/list]
[list] Duda (wędliny);[/list]
[list] Elmilk (nabiał);[/list]
[list] Eterno (naturalne przetwory owocowe);[/list]
[list] EUROVITA i marki np. Terravita oraz Alpinella (czekolady);[/list]
[list] Farmio (jaja);[/list]
[list] FigAnd (nabiał);[/list]
[list] FoodCare i marki: Gellwe, Fitella, N-GINE, Black, 4move, Frugo;[/list]
[list] Goliard (makarony);[/list]
[list] Gomar Pińczów (przetwórstwo owocowo-warzywne);[/list]
[list] Graal (przetwory rybne);[/list]
[list] Granex (lekkie pieczywo i płatki śniadaniowe);[/list]
[list] Grycan (lody);[/list]
[list] Gusto (słodycze, głównie pianki i żelki);[/list]
[list] Helio (bakalie);[/list]
[list] Ice-mastry (lody);[/list]
[list] Iglotex (mrożonki);[/list]
[list] Indykpol (mięso i przetwory indycze);[/list]
[list] Jagr (tłuszcze);[/list]
[list] Jamar (głównie przetwory);[/list]
[list] Jana (nabiał);[/list]
[list] Jogo (nabiał);[/list]
[list] Jurajska;)[/list]
[list] Kawiks (wędliny);[/list]
[list] Konspol (przetwórstwo kurczaka);[/list]
[list] Kopernik (słodycze);[/list]
[list] Koral (lody);[/list]
[list] Krasnystaw (nabiał);[/list]
[list] Krajowa Spółka Cukrowa i marki: Pszczółka (słodycze) oraz Dworski (przetwory);[/list]
[list] Kryniczanka;[/list]
[list] Kupiec (ryż, kasza, płatki itp.);[/list]
[list] Lactima (sery);[/list]
[list] Lazur (sery;[/list]
[list] Łosoś (przetwory rybne);[/list]
[list] Makarony Polskie;[/list]
[list] Malwa (herbaty);[/list]
[list] Marwit (soki jednodniowe, surówki, zupy i sałaty);[/list]
[list] Maspex Wadowice i marki: Kubuś, Plusssz, Tymbark, Tiger, Puchatek, Mlekołaki, Lubella, Ekoland, Caprio, Cremona, Cacao DecoMoreno, Malma, Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt;[/list]
[list] Melvit (sypkie artykuły spożywcze);[/list]
[list] Międzychód (dania gotowe, przetwory);[/list]
[list] Mlekovita (nabiał);[/list]
[list] Mlekpol (nabiał);[/list]
[list] Mokate (kawy, herbaty, kakao);[/list]
[list] Muszynianka;[/list]
[list] Olewnik (wędliny);[/list]
[list] OSHEE (izotoniki);[/list]
[list] Oskroba (wypieki);[/list]
[list] OSM Łowicz (nabiał);[/list]
[list] OSM Włoszczowa (nabiał);[/list]
[list] Pamapol (przetwory mięsno-warzywne i dania gotowe);[/list]
[list] Pekpol Zakłady Mięsne z Ostrołęki;[/list]
[list] Piątnica (nabiał);[/list]
[list] Piwniczanka;[/list]
[list] Pol-Mak (makaron);[/list]
[list] Polmlek (nabiał);[/list]
[list] PROFI (pasztety, dania gotowe, konserwy mięsne);[/list]
[list] Prospona (przetwory);[/list]
[list] Provitus (przetwory);[/list]
[list] Prymat wraz z markami np. Kucharek i Smak (przyprawy, przetwory warzywne);[/list]
[list] Roleski (m.in. ketchupy, musztardy, majonezy);[/list]
[list] Rolmax (dania gotowe);[/list]
[list] Rolnik (przetwory);[/list]
[list] Sante (zdrowa żywność);[/list]
[list] Sertop (sery);[/list]
[list] Skawa (słodycze);[/list]
[list] SM Gostyń (nabiał);[/list]
[list] Śnieżka (słodycze);[/list]
[list] Staropolanka;[/list]
[list] Tago (słodycze);[/list]
[list] Ustronianka;[/list]
[list] WSP Społem;[/list]
[list] Virtu (dania gotowe);[/list]
[list] Vobro (słodycze);[/list]
[list] Vortumnus (przetwory);[/list]
[list] Zbyszko (wody i napoje, np. Polo Cola, Veroni Mineral);[/list]
[list] Zakłady Mięsne Henryk Kania;[/list]
[list] Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy;[/list]
[list] Zakłady Mięsne KAWIKS;[/list]
[list] Zakłady Mięsne Szubryt;[/list]
[list] ZWC Millano i marki: Baron, Pomorzanka, Elitchoco, Hibbi.[/list]

Gdzie robić zakupy, czyli polskie sieci sklepów

Obrazek
fot.123rf.com

Do najpopularniejszych polskich sklepowych marek należą:

[list] abc;[/list]
[list] Alma;[/list]
[list] Agata Meble;[/list]
[list] Apteki Dbam o Zdrowie;[/list]
[list] Bać-Pol i marki: Słoneczko, Sezam, Bos – Pol, Spar, Serpol, Marspol oraz Janikówim;[/list]
[list] Black Red White;[/list]
[list] Bodzio Salony Meblowe;[/list]
[list] Chata Polska;[/list]
[list] CCC;[/list]
[list] Cropp;[/list]
[list] Detal Polski – sieć sklepów: Kropka, Dobry Sklep, Poziomka, Fresz, Piotruś Pan i Bingo;[/list]
[list] Dino;[/list]
[list] Drogerie Natura;[/list]
[list] home&you;[/list]
[list] House;[/list]
[list] Komputronik;[/list]
[list] Krakowski Kredens;[/list]
[list] LD Holding (Sieć 34, Livio oraz eLDe);[/list]
[list] Lewiatan;[/list]
[list] Majster;[/list]
[list] Meble Vox;[/list]
[list] Media Expert;[/list]
[list] Merkury Market;[/list]
[list] Mohito;[/list]
[list] Nasz Sklep (Nasz Sklep, Delikatesy Sezam, Express i Delikatesy Premium);[/list]
[list] Nomi;[/list]
[list] Neonet;[/list]
[list] Piotr i Paweł;[/list]
[list] Polomarket;[/list]
[list] Polska Sieć Handlowa UNIA (m.in.: Agawa, Delta, Lemonex, Piotruś Pan, SIM, Sedal);[/list]
[list] PSB Mrówka;[/list]
[list] Reserved;[/list]
[list] RTV Euro AGD;[/list]
[list] Sinsay;[/list]
[list] Społem;[/list]
[list] Stokrotka;[/list]
[list] Wafelek;[/list]
[list] Vobis (sklep internetowy oferujący m.in. komputery, urządzenia mobilne, sprzęt RTV oraz AGD);[/list]
[list] X-KOM.[/list]

Pamiętajcie – kupując polskie produkty wspieracie rozwój Polski!

Dlatego też liczymy na Waszą aktywność nie tylko w sklepach, ale i w komentarzach i udostępnieniach.

Jeśli znacie dobre, polskie marki i producentów polskich produktów, którzy nie pojawili się na powyższych listach, a ich produkty można spotkać nie tylko na rynku lokalnym, podzielcie się z innymi ich nazwami.

https://youtu.be/T-vPPXQAFFY

https://youtu.be/EAgNSQJMgSg

https://youtu.be/c-UFRiLZJ0Q
https://www.odkrywamyzakryte.com/polskie-marki/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
forester
Posty: 917
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 103
x 79
Podziękował: 781 razy
Otrzymał podziękowanie: 1660 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 04 mar 2018, 08:24

Obrazek
1 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15295
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1032
x 465
Podziękował: 16569 razy
Otrzymał podziękowanie: 23385 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 13 wrz 2018, 11:58

0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15295
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1032
x 465
Podziękował: 16569 razy
Otrzymał podziękowanie: 23385 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 25 paź 2018, 15:44

https://youtu.be/99L19exavpU
102 POLSKIE WYNALAZKI
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15295
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1032
x 465
Podziękował: 16569 razy
Otrzymał podziękowanie: 23385 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 02 kwie 2019, 14:43

0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 21129
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 951
Podziękował: 34081 razy
Otrzymał podziękowanie: 26569 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 21 cze 2019, 23:56

Polacy mistrzami świata! Zajęli całe podium

Obrazek

W hiszpańskim Castellon zakończyły się mistrzostwa świata w lataniu precyzyjnym. Polacy zdominowali zawody – przypadły nam wszystkie trzy medalowe miejsca.

Mistrzem świata został Michał Wieczorek a wicemistrzem Krzysztof Wieczorek. Obaj reprezentowali Aeroklub Krakowski. Drugim wicemistrzem został Marcin Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego. Nasi piloci triumfowali również w klasyfikacji drużynowej.

Dodatkowo mistrzem świata w konkurencji lądowania został Jerzy Markiewicz, także z Aeroklubu Krakowskiego. W pierwszej dziesiątce był jeszcze jeden Polak, Marcin Chrząszcz, który zajął ósme miejsce. |

Wszyscy polscy piloci latali Cessną 152 – niezwykle popularnym amerykańskim samolotem turystyczno-sportowym.

W sumie polscy piloci wrócili z Hiszpanii z sześcioma medalami, z których cztery były złote.

Źródło: TVP Info Autor: WM
Fot. Peter Somogyi-Tóth, www.legifotok.hu, CC BY-SA 4.0
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 21129
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 951
Podziękował: 34081 razy
Otrzymał podziękowanie: 26569 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 30 sie 2019, 22:52

Są miliony obiektywnych powodów, by uważać, że naród polski jest najpiękniejszy na świecie

https://www.youtube.com/watch?v=pnPIq7qJTNs

Opublikowany 30 sie 2019
Stanisław Krajski wypowiada się na temat Polski, polskości i miłości do ojczyzny. Mówi o tym, dlaczego można kochać Polskę, przedstawia powody i porównuje naszą ojczyznę do innych krajów. Jego zdaniem polskość to najwyższa jakość duchowa, moralna, kulturowa. Dla niego naród polski jest najpiękniejszy na świecie.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 21129
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 951
Podziękował: 34081 razy
Otrzymał podziękowanie: 26569 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 19 gru 2019, 23:48

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 21129
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 951
Podziękował: 34081 razy
Otrzymał podziękowanie: 26569 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 19 lut 2020, 23:15

Polski profesor na czterech kontynentach - Prof. Krystian Complak (uwr)

https://www.youtube.com/watch?v=q9kOj-JVPgA

Nadawane na żywo 4 godziny temu
Niezależna Telewizja
0 xAwatar użytkownika
mecz
Posty: 208
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2018, 20:54
x 2
x 10
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 225 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: mecz » wtorek 24 mar 2020, 19:17

88. MÓZG TO KOMPUTER - JAKI SYSTEM OPERACYJNY JEST NAJLEPSZY?

https://www.youtube.com/watch?v=YSEpoc2cJfU
0 x


pl.gravatar.com/mateusz43

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 21129
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 951
Podziękował: 34081 razy
Otrzymał podziękowanie: 26569 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 25 gru 2021, 17:51

Alternatywa dla paneli fotowoltaicznych? Polacy stworzyli szyby generujące prąd
21 gru 2021

https://www.youtube.com/watch?v=i122qaQeM1Y

Komputer Świat

Kolejny odcinek podcastu Technicznie Rzecz Biorąc, w którym Maciej Kawecki rozmawia z gośćmi o najważniejszych trendach i wydarzeniach ze świata nowych technologii.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 21129
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 951
Podziękował: 34081 razy
Otrzymał podziękowanie: 26569 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 25 kwie 2022, 17:14

Historia polskich tranzystorów [TOWARY MODNE 108]
22 kwi 2022

https://www.youtube.com/watch?v=461nGnqKtVE

Adam Śmiałek

O polskich tranzystorach germanowych i krzemowych - od pierwszych egzemplarzach produkowanych seryjnie na początku lat sześćdziesiątych, to ostatnich, krzemowych opracowań licencyjnych z końca istnienia CEMI.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7315
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1339
x 375
Podziękował: 13454 razy
Otrzymał podziękowanie: 13497 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 14 lip 2022, 12:42

Bariera elektroniczna na granicy Polski z Białorusią ma Mieć 202 km

Obrazek
Fot. Fb/Straż Graniczna

202 km będzie miała część elektroniczna bariery na granicy Polski z Białorusią w woj. podlaskim - poinformowała rzeczniczka prasowa straży granicznej por. Anna Michalska. Będzie dłuższa od powstałej przez pół roku bariery fizycznej, która ma 186 km.

cały artykuł : https://www.wnp.pl/tech/bariera-elektro ... 01093.html
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 21129
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 951
Podziękował: 34081 razy
Otrzymał podziękowanie: 26569 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 14 lip 2022, 23:00

Trudno zrozumieć człowieka, który przebywa na polskim forum i nadal nie rozumie tego co jest dobre dla naszego kraju. Popiera wrogów naszej ojczyzny, a mimo to wstydzi się swoich działań ukrywając się pod awatarem i za plecami innych. Jeśli jest przeciwnikiem polskości niech przeniesie się do tego kraju, którego działania mu odpowiadają.

Służby białoruskie robiły podkop pod zaporą przy granicy - wywiad z rzeczniczką Straży Granicznej

https://www.youtube.com/watch?v=T5KTrmlxt6w

27 cze 2022 Na odcinku, za którego ochronę odpowiada placówka SG w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole zauważyły sześciu żołnierzy białoruskich, którzy próbowali zrobić podkop pod barierą - podała Straż Graniczna.

Od początku tego roku Straż Graniczna odnotowała 5,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W czerwcu takich prób było dotąd ok. pół tysiąca.

Kończy się budowa stalowej zapory na tej granicy. Ma ona być gotowa do 30 czerwca; do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 21129
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 951
Podziękował: 34081 razy
Otrzymał podziękowanie: 26569 razy

Re: Dobre bo polskie

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 28 wrz 2022, 16:38

Poduszkowiec produkowany od A do Z w Polsce.
15 lip 2022

https://www.youtube.com/watch?v=ka0BEtULeC8

Dziś na kanale @Test & Drive testujemy dla Was poduszkowca w 100% produkowanego przez polską firmę Airslide.
Wiele praktycznych informacji, dużo dobrej zabawy :)
Zapraszam do oglądania,
Agnieszka Janczura

Test & Drive
0 xODPOWIEDZ