Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Re: Zakazana archeologia - Słowianie

Awatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 612
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 19
x 53
Podziękował: 355 razy
Otrzymał podziękowanie: 1406 razy

Re: Zakazana archeologia - Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » środa 16 wrz 2020, 04:05

Jeden z grobów w nekropoli Piastów w Płocku.

Podczas tegorocznych prac archeologicznych odkryto kilkaset grobów potężnych sarmackich władców piastowskich.

Na tej fotografii widoczne jedne z sarmackich szczątków w grobie. Na pierwszym planie widać cały szkielet szlachetnie urodzonego. A tuż nad nim widać już tylko część następnego szkieletu to znaczy jedną z nóg.

Jak widzicie dokładnie jedna noga ma praktycznie taką samą długość jak długość całego szkieletu poniżej. Przyjmijmy że nasz przodek miał 185 cm. to jego krewny powyżej miał wzrost od stóp do pasa 175cm!!!!

Pomnożyć to razy 2 i wychodzi że jeden z Piastów miał wzrost 350 cm.
Załączniki
71DA29EE-40FC-40BE-A262-FD7B700C15A9.jpeg
71DA29EE-40FC-40BE-A262-FD7B700C15A9.jpeg (161.87 KiB) Przejrzano 67 razy
0 xODPOWIEDZ