Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Głagolica

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 18 sty 2017, 20:52

Sprzyjaciele - Tadeusz Mroziński - Głagolica 3/5

https://www.youtube.com/watch?v=9ftli2KY7gc

Opublikowany 13 sty 2017
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 24 sty 2017, 23:34

Sprzyjaciele - Tadeusz Mroziński - Głagolica 4/5

https://www.youtube.com/watch?v=cfsUH2elhno

Sprzyjaciele - Tadeusz Mroziński - Głagolica 5/5

https://www.youtube.com/watch?v=HWTGUWMb-k8
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5773
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32234 razy
Otrzymał podziękowanie: 9245 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 04 maja 2017, 09:34

falkonidas pisze:Genesis Logos, czyli rzecz o tworzeniu słowa.
12 listopada 2016

Na początku było słowo, a słowo było u Boga. I stało się ciałem i zamieszkało między nami. Słowo jest werbalnym lub zapisanym przy użyciu symboli wyrażeniem ideii, którą chcemy przekazać pomiędzy pozornie odrębnymi jednostkami posługującymi się konceptualnym umysłem. I rzeczywiście był to początek odrywania się nas od biorobotycznego świata zwierząt i zwiększanie mocy obliczeniowej naszego kalafiora. No nic tak bardziej nie buduje połączeń nerwowych jak tworzenie metody szyfracji i deszyfracji tworów niematerialnego świata umysłu. Próby rozbicia jedynej ideii czegoś na wiele mniejszych ideii w celu szybszej komunikacji. No bo taki prymitywny człek polujący na mamuty mógł namalować na ścianie groty całą scenkę rodzajową z łowów, lecz to był tylko obraz, człowiek odtwarzał rzeczywistość i utrwalał w materii jak aparat fotograficzny, tylko kopiując ze swoich zmysłów. Nie było w tym myślenia. Myślenie zaczęło się wtedy, kiedy próbował wyrażać idee za pomocą innych ideii, tak jak współcześni i dawniejsi matematycy tworzyli modele i twierdzenia na podstawie aksjomatów i poprzednich bytów. Tak jak uniwersalny umysł podzielił wszystko na dwa przeciwstawne kierunki, tak i ludzkie pozornie oddzielone umysły podzielił na dwie szkoły myśli. Jedni myśleli konkretnie, obrazami, lewopółkulowe, liczykrupy niewolnicy zmysłów. Byk, namiot, wielbłąd. Drudzy to prawopółkulowi kreatywni abstrakcjoniści, mistrzowie słowa mówionego, słudzy imaginacji która jest ich przekleństwem. Az, Buki, Vedi. Z prostych rzeczy wielkie wnioski płyną. Narysował jeden drzwi namiotu trzepoczące na wietrze i nogę. Pokazał drugiemu, a ten myśli trzepocze noga, noga w te i we wte, hmmm ryba !!! Tak jak ryba płynie machając ogonkiem. I zamiast rysować rybę o prostu robili dwa znaczki Obrazek Obrazek Drugi złapał rybę i pokazał ją drugiemu, patrz jak to śmiesznie robi jak owca BAAA BAAAA BAAAA, mówi to to i pływa jeszcze.

https://youtu.be/zNHMr2CXCPI

https://youtu.be/vl5ezBRs2h8

I krzyknął RIBA. Ri już znał, określało strumień, Baaa znał bo bajki dzieciom opowiadał. Mówiące z dziwadło z rzeki. To ryba !!! Ten sam schemat, inne cegiełki, ta sama idea. Przekazać drugiemu i połączyć swoje umysły.

Inspiracja poleciała za daleko wróćmy na ziemię. Słowiański wyraz „ryba” ma rzekomo nieznane pochodzenie, a to jest bardzo proste. Rdzeń Ri znaczy potok, pływ strumień. Greckie Pantha Rhei (wym. Ri) znaczy wzystko płynie. Baaa, jest dźwiękonaśladowcze lub pochodzi od rdzenia „bha” czyli mówić. Bajać. Od Bhajati co znaczy mówić. Jak widzimy słowa słowiańskie składają się również z klocków, ale Słowianie myśleli „dźwiękiem”, „mową” aniżeli obrazem. Jednakże zasady tworzenia słów są podobne. Weźmy takie Radło. Radło pochodzi od starego słowa „ordlo”, które składa się z dwóch członów. Or czyli skrót od orać, orati, co znaczy orać, oraz sufix „dlo”, który w innych przypadkach nasi bliżsi Słowiańscy przodkowie zmiękczyli (co lubili robić) w „dło”. Sufiks ten dodaje się w przpadku jakichś narzędzi lub instrumentów. Przykłady: Myć (myti) + Dlo = Mydło. Coś do mycia. Liczyć + Dło = Liczydło. Coś do liczenia. Itd. Nasze „ordlo” znaczy po prostu coś do orania. Dla, dlo, do orati. Godło, możemy rozłożyć na człony go, czyli skrócenie od godzić oraz dło. Coś do godzenia. Znak pod którym pogodzona jest grupka ludzi. Godło. A może rozłożyć to inaczej? God + ło. Ło mogłoby być dźwiękonaśladowcze jak z tą rybą. Jak Słowianin patrzał na coś zdziwiony to wydawał dźwięk ŁOOOOO

Obrazek
ŁOOOOOOO, przegrałam wybory

To tak jak semita wydał dźwięk HEEEE, może HEEEEEJ ? I jeszcze znaczek do tego dorobił Obrazek, ludzika z uniesionymi rękami co znaczy „patrz”, „odkrycie”, „wow”. Ło dodaje się także kiedy coś się już stało w formie przeszłej np. Było, trwało. Czyli coś się staŁO, no a kiedy coś stało to reakcja może być tylko jedna, ŁOOO. Jaryło, nasze bóstwo. Jar znaczy silny, wiosna, no i ło. A może ło to skrót od łona. Silne łono. Albo Ja + ryło, ja ryłem. Patron rolników co bykami ryli pola. Jarowit. Silny pan. Wit od wici, witka, kij który służy do poganiania bydła, tak jak semicki lamed11 Obrazek a Pan (także pog. Bóg) po hebrajsku znaczy EL = Byk + Poganiacz. Podobna zasada. Wróćmy jednak do orania. Rdzeń „or” lub „ora”, od „orati” czyli orać, ryć znaleźć możemy w wielu współczesnych wyrazach a także nasza głagolicowa matryca zawiera literę temu poświęconą mianowicie „ryci”. Patrz https://falkonidas.wordpress.com/2016/0 ... ch-zrodel/. Rymować, ryć mowę. Rysować, Ryje sobie wać (pan). Ora znajdziemy także w takich słowach jak „pora”, „kora”. Zatrzymajmy się tutaj chwilkę. „Ora” w korze jest dosyć naturalne, no bo czyż kora nie jest pORyta?

Obrazek Obrazek

Wygląda jak ziemia, która została dopiero co zorana przez wołu. Kora = Kako ora, jako zaorana. Kora to wierzchnia część drzewa, tak jak ludzka sKÓRA. Przypadek ? Czy od tego pochodzi sKRYcie, gdzie o znikło, no bo skóra to oKRYcie wierzchnie naszego ciała. Koryto, zryty przez wodę kanał. Rana, pooRANA skóra. Można tutaj bawić się bez końca. Pora = PO oRAniu. Tutaj zasięgnijmy znowu myśli semickiej, słowo oznaczające czas i porę.

Obrazek Obrazek AZ (אז) – Czas. Byk i płóg. W starożytnych kulturach okresowe żniwa i zbiory określały miarę czasu, stąd czas reprezentowany jest przez takie glify. AZ oznacza również konkretny czas/chwilę.


Myśl jest ta sama. Bo i ten i ten, orali, zbierali plony, prowadzili wiejskie życie, to byli prymitywni ludzie i myśleli bardzo prosto. Dlatego wszyscy ludzie na całej ziemi, czy to pigmej w dżungli, czy Słowianin, czy człowiek z plemienia suahili, dzielą ze sobą te same archetypy. Posiadamy tę samą matrycę pojęciową w naszych głowach, zapisaną na niciach Dtumblr_n23pirwgwg1rjw0mwo2_1280NA.

Obrazek

Ale to już duża abstrakcja. Wróćmy na ziemię. Z ciekawszych rzeczy, interesująca jest historia słowa „ręka”. Pochodzi ono od niezbyt blisko brzmiącego słowa „wrati”, czyli wraca. Dodajmy „ona”, a raczej zmiękczenie „onka” (tak jak Słowianie zmiękczali różne słowa, jak błona -> błonka) a otrzymamy wrati onka -> wronka. W zanikło zostało ronka -> rąka -> ręka. Jak widzimy Słowianie również składają słowa z gotowych klocków. Królestwo. Król + Stwo. Stworzone przez króla. Łajdactwo, przez łajdaka. Stworzyć, tworzyć, twor, twara, twardy—> litera matrycy głagolicowej. Tworzyć to po prostu nadać twardą formę naszym myślom. Potwór, po tworzeniu. POwstaje POtwór. Jednakże dzisiaj rozumujemy to pejoratywnie. Po drodze najwyraźniej zniekształciło się znaczenie, tak jak dziewka —> dziwka, co znaczyło potocznie „młoda dziewczyna”. Jednakże kościelni reformatorzy nasączyli to słowo negatywną energią podczas swoich krucjat przeciw Słowianom, kiedy gwałcili i mordowali młode dziewczyny. Na tym chciałbym zakończyć wykład. Niestety nie ma na koniec kawy i ciasteczek, ale mam nadzieję, że się podobała wycieczka w głąb ludzkiego pojmowania. Do zobaczenia. Cześć.

Pomoce: https://en.wiktionary.org/wiki/Wiktionary:Main_Page
https://falkonidas.wordpress.com/2016/1 ... niu-slowa/
https://falkonidas.wordpress.com/tag/pismo-slowian/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11574
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 61
x 551
Podziękował: 26776 razy
Otrzymał podziękowanie: 17339 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 17 maja 2017, 17:43

Zaginiona gramota

Istnieje „oficjalny pogląd”, że Cyryl I Metody przynieśli Słowianom gramoty i piśmiennictwo. Ale czy to prawda? Okazuje się, że nie. Słowianie w chwili przybycia braci do Słowian już mieli swoje pismo. W wielu rękopisach zeskrobano Głagolicę i zapisano nowy tekst Cyrylicą


Obrazek

W żywocie „świętego” Cyryla jest mowa o tym, że jechał przez Chersonez-Korsuń Taurydzki w składzie poselstwa do Chazarów, Konstantyn widział tam Ewangelię i Psałterz, napisane „ruskim pismem”.

Młody Konstantyn porównał pismo ze zwykłym znanym mu i odróżnił samogłoski i zgodne litery, a wkrótce szybko nauczył się czytać w nowym dla niego języku czemu dziwili się pozostali, i uznali to jako cud boży. W ten sposób już na samym początku życia Cyryla, Rysy posiadali pismo.

Co to za pismo posiadali Słowianie? Głagolicę.

Cyryl Metody wymyślili Cyrylicę, biorąc Głagolicę i dostosowując Słowiańskie pismo do alfabetu greckiego – tak, aby nie utrwalać i nie przepisywać Judeo-chrześcijańskiej biblii na niewygodne dla Greka pismo.

Obrazek

Natychmiast powstaje pytanie – a może Głagolica jest młodsza od Cyrylicy?

Całkowicie nie. Przeprowadzone badania w tej dziedzinie (na szczęście Głagolicą pisze się do tej pory w niektórych wsiach w Chorwacji) wykazały, że nie ma żadnego faktu wskazującego na to, że cyrylica jest starsza od głagolicy. Z datowania zachowanych listów słowiańskich, najstarszy zapisany jest głagolicą. Istnieją rękopisy Cyryla, które bez wątpienia noszą oznaki wzorowane na oryginałach z Głagolicy. Język na zabytkach, na których jest Głagolica jest o wiele starszy niż archaiczny język z Cyrylicą.

Cyrylica została stworzona około 863 roku przez Cyryla i jego brata Metodego na rozkaz cesarza bizantyjskiego greka Michała III, fanatycznego Judeo-chrześcijanina. Ponieważ przekład na nowy dla nich język (Słowiańska Głagolica) i przepisywanie ogromnej księgi ręcznie mogło zajmować do 20 lat, to aby było prościej kopiować, rozpowszechniać i czytać tekst biblii w swoim imperium, cesarz Michał III uchwalił dekret o zrobieniu porządku z pismami narodów słowiańskich wchodzących w skład imperium Bizantyjskiego. Łatwiej przeprowadzić kulturowe ludobójstwo gdy Słowianom zabierze się własne pismo i nakaże pisać w nowym obcym języku


Obrazek

Istnieje bezpośrednia zależność Cyrylicy od Głagolicy: Cyryl z Metodym zastąpili litery w Głagolicy na znane mu i bliskie pod względem dźwiękowym greckie a część niezrozumiałych dla nich liter po prostu wyrzucili. W sumie w Cyrylicy pozostało zaledwie ponad 30 liter, natomiast pierwotna Głagolica miała ponad 46 symboli.

Słowianie, w tym wschodni, osiągnęli wysoki rozwój ustroju plemiennego już w pierwszej połowie I tysiąclecia n. e. Do tego czasu należy prawdopodobnie przypisać również powstanie słowiańskiego pisma typu :czerty i rezy”.

Wniosek ten potwierdzają również dane lingwistyczne. Jak podkreśla wielu badaczy, słowa ‚pisać’, ‚czytać’, ‚pismo’, ‚książka’ jest wspólne dla języków słowiańskich. W konsekwencji te słowa jak i samo słowiańskie pismo powstały prawdopodobnie przed podzieleniem języka ogólnosłowiańskiego na gałęzie, tzn. nie później jak w połowie 1 tysiąclecia n.e.

Obrazek

Dowód ten odnosi się nawet nie do Głagolicy, a do pierwotnego pisma piktograficznego. Znaczy to, że Słowianie posiadali pismo już przed 500 rokiem n.e. i to minimum, a w rzeczywistości o wiele wcześniej.

W 1848 roku ojczysty filolog I. I. Srezniewski napisał: „Właściwość wielu liter Głagolicy od dawna prowadzą do wniosku, że głagolica jest starożytnym pismem pogańskich Słowian a zatem jest starsza od cyrylicy


W 1766 r. hrabia Klemens Grubisich wydał w Wenecji książkę o bardzo ciekawej nazwie „In originem et historiam alphabet Slavonic Glagolitici, vulgo Hieronymiani disquisitio” (Pochodzenie i historia Słowiańskiej Głagolicy, badanie Wulgaty Hieronima). Grubisich twierdził, że Głagolica została utworzona na długo przed narodzeniem Chrystusa, stanowiła podstawę Geckich Run (Geci — wschodni Goci, Słowianie, nazwa Drewlanie).

Około 1640 r. Rafał Lenakowicz (Raphael Lenakovich) napisał dialog „De litteris antiquorum Illyriorum”, w którym mówi prawie to samo co Grubisich, ale prawie 125 lat wcześniej. Uwzględniając to, co pisali Herodot, Grubisich i Lenakowich wynika, że Głagolica została utworzona na długo przed narodzeniem Chrystusa, czyli jest o wiele starsza niż cyrylica.

Z powyższego jasno wynika, że historia Głagolicy jest całkowicie inna niż ją przedstawiają historycy. Ale z jakiegoś powodu te i wiele innych powyżej przedstawionych faktów całkowicie ignorują historycy Judeo-chrześcijańscy.

Obrazek

Jeszcze w 972 r. niektóre oficjalne dokumenty na Rusi były pisane Głagolicą, ponieważ Światosław był zagorzałym wrogiem Judeo-chrześcijaństwa, a Cyrylica była właśnie takim pismem.

Wilhelm Postyll w dziele „Linguarum XXII characteribus dinerentium alphabetum” do tego wszystkiego dodał, że I. von Hahn znalazł u Albańczyków alfabet, przypisywany Albańczykowi Buthakukycowi, bardzo podobny do Głagolicy. Sądząc, że ten alfabet został wprowadzony w II w. w czasach chrystianizacji Albańczyków.

W przedmowie do rękopisu Nowogrodzkiego, przepisanego ze starszego rękopisu pisanego Głagolicą z 1047 roku napisano: „Jakoż spodobi napisać mnie książki w kuriloce (Cyrylicy)”. Podpis — „prorok Upir Lichoj”. Co jest bardzo wymowne, pokazujące stosunek piszącego do cyrylicy.

Na większą starożytność Głagolicy wskazują również palimpsesty — rękopisy na pergaminie lub papirusie, na których starszy tekst był zmyty albo zeskrobany, a na nim spisano nowy. Na wszystkich zachowanych palimpsestach została zeskrobana Głagolica i wprowadzony nowy tekst napisany Cyrylicą. Nie ma ani jednego palimpsestu, w którym byłaby zeskrobana cyrylica a na niej głagolica.

Teksty przepisane z Głagolicy na Cyrylicę, mają błędy chronologiczne w datach, ponieważ wartość liczbowa liter Głagolicy i Cyrylicy nie zgadza się. Wartości liczbowe Cyrylicy zorientowane są na alfabet grecki


Tę wersję potwierdza również znaleziony manuskrypt biblijny z V wieku, pochodzenie którego nie jest znane. Rękopis ten został pierwotnie napisany w Głagolicy, następnie Głagolica została zeskrobana i na wielu arkuszach tego manuskryptu zapisano przekład 38 homilii św. Efraim Sirinai w języku greckim.

Tak więc dokument otrzymał nazwę „Przepisany kodeks Efraima” i zaczęto go uważać za grecki.

Nawiasem mówiąc, sens przestronnych Ruskich przysłów „co jest napisane piórem, to nie to co wyciąć siekierą”, zrozumiały był tylko dla tego, kto miał do czynienia z palimpsestami i wiedział jak trudno wywabić z pergaminu tekst początkowy i jakie w tym celu zastosować środki.

Wszystkie te fakty wskazują, że „święci” Cyryl i Metody dokonali celowego aktu ludobójstwa kulturowego na Słowianach. Było to zniszczenie RODnoj pisma, zniszczenie kronik, zamiana wszystkich pojęć, zamierzone zniszczenie RODowej pamięci Słowian


Słowian zamieniono na Iwanów nie pamiętających swojego pokrewieństwa, nie pamiętających swojego czytania i pisania, swoich liter, swojego Rodu, swojej kultury
I robi się to do tej pory.

źródło

Patrz też: Gramoty na brzozowej korze
https://treborok.wordpress.com/gramoty- ... wej-korze/

https://treborok.wordpress.com/2017/05/ ... a-gramota/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 13 cze 2018, 23:56

Ukryte kody głagolicy- Tadeusz Mroziński

https://www.youtube.com/watch?v=dFJa6ryW6RQ
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 04 wrz 2018, 22:41

Niebo a Głagolica wykład Tadeusza Mrozińskiego na Festiwalu w Radzimowicach

https://www.youtube.com/watch?v=FCWNIEh13eM

Opublikowany 4 wrz 2018
Festiwal Świat Kultur w Radzimowicach w 2018 roku
Wykład Tadeusza Mrozińskiego - Niebo a Głagolica
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 05 paź 2018, 21:08

Kody Głagolicy - Pradawnego Języka Słowian - Tadeusz Mroziński

https://www.youtube.com/watch?v=9zgkn0bJkOA

Opublikowany 5 paź 2018
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 23 paź 2018, 23:26

26 października - Otwarcie wystawy grafik głagolicowych.
Trzebnicki Ośrodek Kultury ul. Prusicka 12 - piątek o 18:00 – 21:00

Obrazek

Zapraszam na wystawę grafik głagolicowych mojego autorstwa.Wstęp wolny. Dla uczestników przedstawiona powyżej grafika głagolicowa gratis.

https://www.facebook.com/events/3120662 ... 5181811561

https://www.facebook.com/G%C5%82agolica ... 2D7boXUrw5
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 23 mar 2019, 23:51

Czy Słowianie naprawdę byli niepiśmienni? - Kamil Dudkowski

https://www.youtube.com/watch?v=hIHl7aqmuoI&t=8s

Opublikowany 22 mar 2019
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 18 cze 2019, 23:40

Głagolica i niebiosa gwiaździste - Tadeusz Mroziński

https://www.youtube.com/watch?v=mV_d7ds9CPc

Nadawane na żywo 9 godzin temu
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 552
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 15
x 50
Podziękował: 339 razy
Otrzymał podziękowanie: 1305 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » sobota 31 sie 2019, 03:37

Głagolica - sporządzone przez Tadeusza Mrozińskiego.
Załączniki
Glagolica.jpg
Glagolica.jpg (51.77 KiB) Przejrzano 2163 razy
1 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 552
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 15
x 50
Podziękował: 339 razy
Otrzymał podziękowanie: 1305 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » sobota 31 sie 2019, 03:47

Sztaluga pisarska do głagolicy używana przez Cyryla i Metodego, czeskich bohaterów narodowych. Rekonstrukcja wystawiona na ekspozycji CM 863 w Galerii Narodowej w Pradze.
Załączniki
Svatí Cyril a Metoděj CM 863 Praha.jpg
Svatí Cyril a Metoděj CM 863 Praha.jpg (76.61 KiB) Przejrzano 2163 razy
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 552
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 15
x 50
Podziękował: 339 razy
Otrzymał podziękowanie: 1305 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » niedziela 01 wrz 2019, 17:39

Głagolicowa pieśń Cyryla i Metodego znaleziona w Pradze pomiędzy pałacem prezydenta a chramem Swantewita w zakopanej sakwie wraz z amuletem braci Sokolnikiem Wielkomorawskim. Sakwę zakopali bracia lub Gorazd ich uczeń przebywający w Pradze w tych latach. Tak dla ciekawostki z piesni wynika iż pogaństwem dla braci były nowe obce religie przybywające na ziemie Słowian. https://youtu.be/_2lffRQorW0
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 03 wrz 2019, 21:47

"Głagolica" - recenzja książki Tadeusza Prus Mrozińskiego film MarianNosalTV

https://www.youtube.com/watch?v=QK20-hvT7co

Opublikowany 3 wrz 2019
Niebo i Ziemia, ludzie i Bogowie, Nawia, Jawia, Prawia i Sławia, cząsteczki elementarne i dźwięki przychodzące do nas z Kosmosu... A cała ta wiedza, zawarta w starożytnym piśmie Słowian - Głagolicy, uporządkowana, dobrze wytłumaczona i opisana przez pana Tadeusza Mrozińskiego.
http://slowianieiukrytahistoriapolski...
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 02 lis 2019, 21:51

Głagolica, a pole Morfogeniczne - Tadeusz Mroziński Powitanie jesieni 2019

https://www.youtube.com/watch?v=uh-khZutdPo

Opublikowany 2 lis 2019
POWITANIE JESIENI 2019 ...27 – 29 września 2019 r.
1 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 552
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 15
x 50
Podziękował: 339 razy
Otrzymał podziękowanie: 1305 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » czwartek 16 sty 2020, 14:24

Głagolicowe zwoje z Etiopi 4 wiek.

Link:https://www.hamillgallery.com/ETHIOPIAN ... oll05.html
Załączniki
1851AF73-110D-4E83-A7EA-023516FB1ACE.jpeg
1851AF73-110D-4E83-A7EA-023516FB1ACE.jpeg (61.58 KiB) Przejrzano 1464 razy
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 552
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 15
x 50
Podziękował: 339 razy
Otrzymał podziękowanie: 1305 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » niedziela 01 mar 2020, 19:37

Złota zawieszka grawerowana Głagolicą z Białorusi 13 wiek.

Jak narzie :D to unikat, chodź zdobienie Głagolicowym grawerunkiem jest uszkodzone, to wciąż jest widoczne. Po środku zawieszki równoramienny krzyż, a wokół Głagolica.

Link:https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Залаты_колт.jpg
Załączniki
Zlata_Kolja_Glahelica_Belarus13th_century.jpg
Zlata_Kolja_Glahelica_Belarus13th_century.jpg (85.13 KiB) Przejrzano 1169 razy
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 552
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 15
x 50
Podziękował: 339 razy
Otrzymał podziękowanie: 1305 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » poniedziałek 06 kwie 2020, 01:12

Polska pod opieką Niebios Gwiazdzistych Swantewita.


Głagolicowy zapis dający Bożą opiekę Swantewita nad Polską - zestawione przez Tadeusza Morozińskiego.

Za pomącą Głagolicy zostały zgłoszone sprawy na następny Sąd Ojcowy (SONDOWNICA). Kilka zgłoszonych spraw udało mi się odczytać za pomocą Głagolicy, jedno z nich dotyczy Polski. Zgłoszenie to brzmi następująco: "GALIA DALA POLANO WITAM SYNAM LUDIA CZARTAINU WIARU Z CIEMNO KOUPALNIANU ERU ZNIEWALAJĄCA WOLNA WOLA I WIEŻADCA WOLNE DUSZJA ZAKAZAN WE WSZECHŚWIAT"!!!! WIEŻADCA - nie wiedziałem jak dokładnie napisać bo tutaj to są połączone słowa w jednym WĘŻĄ-WIEŻĄ-ŻĄDCA i WIĘŻĄCA.


Na stronie z linka dodatkowo "obiecadło pisane zgodnie z zamysłem Bożym" otwierające percepcję JASNOWIEDZENIA.


Link: http://swiatkrysztalow.com.pl/tworzenie ... e/nowosci/

...
Załączniki
Głagolica-Kokoszka-MAPA-numerologiczna-mały-plik.jpg
Głagolica-Kokoszka-MAPA-numerologiczna-mały-plik.jpg (202.81 KiB) Przejrzano 942 razy
Głagolica-Kokoszka-mały-plik.jpg
Głagolica-Kokoszka-mały-plik.jpg (110.84 KiB) Przejrzano 942 razy
1 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 552
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 15
x 50
Podziękował: 339 razy
Otrzymał podziękowanie: 1305 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » niedziela 12 kwie 2020, 01:22

Kaptorga z Borucina - grawerowana głagolicą, Polska 11-wiek.

Na wystawie w Płocku prezentowano kaptorgę, pojemnik na amulety znaleziony w Grodzisku w Borucinie. Kaptorgę wykonano w 11 wkieku ze srebra i pięknie ozdobiono głagolicywym grawerunkiem.

Link: https://commons.wikimedia.org/wiki/File ... orucin.jpg

...
Załączniki
borucin_kaptorga4.jpg
borucin_kaptorga4.jpg (40.06 KiB) Przejrzano 858 razy
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 552
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 15
x 50
Podziękował: 339 razy
Otrzymał podziękowanie: 1305 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » poniedziałek 04 maja 2020, 01:52

Głagolicowy tatuaż księżniczki Lalilach.

Na dłoni księżniczki znalezionej w Ałtaju tzn. palcach widać wyraźnie wytatuowaną Głagolicową literę H - „hlm, harmonię i poznanie przez rozum, analizę”. Zauważyłem też że najprawdopodobniej litera z jednego palca została usunięta.
Załączniki
C5A1BCBB-C3F9-4795-996F-AE8DC7A72DFB.jpeg
C5A1BCBB-C3F9-4795-996F-AE8DC7A72DFB.jpeg (67.38 KiB) Przejrzano 674 razy
A869F5F6-129F-4DEA-BC8D-4A9B87AA104D.jpeg
A869F5F6-129F-4DEA-BC8D-4A9B87AA104D.jpeg (100.25 KiB) Przejrzano 674 razy
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13885
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 738
Podziękował: 26434 razy
Otrzymał podziękowanie: 21652 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 25 cze 2020, 22:02

Głagolica potęga słowiańskiej tożsamości - Tadeusz Mroziński w rozmowie z Januszem Zagórskim

https://www.youtube.com/watch?v=W3Jkgx7F8SQ

niezaleznatelewizja
Nadawane na żywo 3 godziny temu
1 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 552
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 15
x 50
Podziękował: 339 razy
Otrzymał podziękowanie: 1305 razy

Re: Głagolica

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » niedziela 12 lip 2020, 23:33

GŁAGOLICOWE PISMO NA FRESKACH W SŁOWEŃSKIEJ MIEJSCOWOŚCI HRASTOVLJE.

W cerkiewnym chramie Hrastovljeh w Słoweni pod warstwą tynku odkryto rodzime słowiańskie pismo - Głagolicę. Na zachowanych do dzisiaj freskach nadpisy usunięto, jednocześnie tworząc nowe w niemieckiej łacinie by upozorować nie słowiańskie pochodzenie malowideł. Jak się okazało w dolnej części fresków pod nałożonym tynkiem skrywa się rodzimy zapis Słowian wykonany w Głagolicy.
Załączniki
DB439F23-800C-40D1-BFC3-C2EAF402332A.jpeg
DB439F23-800C-40D1-BFC3-C2EAF402332A.jpeg (89.83 KiB) Przejrzano 41 razy
81518B00-5D4F-4F92-8379-1DFD67B5CBA6.jpeg
81518B00-5D4F-4F92-8379-1DFD67B5CBA6.jpeg (107.58 KiB) Przejrzano 41 razy
E7DC0740-9EDF-4011-AB24-82C67AC0DB71.jpeg
E7DC0740-9EDF-4011-AB24-82C67AC0DB71.jpeg (100.65 KiB) Przejrzano 41 razy
0 xODPOWIEDZ