Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14293
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 989
x 399
Podziękował: 15117 razy
Otrzymał podziękowanie: 22053 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 23 lip 2020, 18:16

O Illuminatach i kontrze wolnych ludzi - Bolków - "Camping pod Lasem" = spotkanie cz. 1

https://youtu.be/h_MSVghu-Ys
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

zxc
Posty: 77
Rejestracja: środa 21 paź 2020, 02:27
x 7
Otrzymał podziękowanie: 58 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: zxc » poniedziałek 23 lis 2020, 00:27

ChristmasIsALie.com
https://www.youtube.com/user/XmassIsALie

Jezuici twórcy porządku świata
https://www.cda.pl/video/5043029c9

Nowy Porządek Świata, Jezuici, Ekumenizm, Katolicyzm-Totalne Zwiedzenie.
https://www.youtube.com/watch?v=FuUcnOy1T58
0 x


https://www.youtube.com/channel/UColkZAeuesQdbk62mm3wSww
https://www.youtube.com/channel/UC2sN80Onb_JkMxtV1ST4PyA

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 23 lis 2020, 16:31

SZCZYTNO - Tajemnice Krzyżackiego Zamku
20 lis 2020

https://www.youtube.com/watch?v=mjaSfsKBL_k

MAZURSKIE TAJEMNICE

Czy wiesz, że do zbudowania krzyżackiego zamku w Szczytnie należało użyć 16.720 ton kamieni, 5.500 ton piasku, 434 tony wapna? Na wykonanie tej ilości muru zespół murarski składający się z 2 murarzy i czterech pomocników, pracując średniorocznie 160 dni i wykonując dziennie 4 m sześcienne muru – potrzebował ok. 12 lat pracy. Tyle trzeba było, aby w XIV w. na przesmyku między dwoma jeziorami stanęła potężna warownia, którą kilkaset lat później opisał Henryk Sienkiewicz w powieści pt. „Krzyżacy”. Czy dzisiaj można zobaczyć zamek w którym więziono Juranda? Zapraszam na wspólne odkrywanie Szczytna i jego historii.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14293
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 989
x 399
Podziękował: 15117 razy
Otrzymał podziękowanie: 22053 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 10 gru 2020, 09:21

Kto nami rządzi? Rozmowa z Józefem Białkiem (2 część)

https://youtu.be/0P3PzhZSZA4
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 15 gru 2020, 22:06

Co szykują nam illuminaci?
Nadawane na żywo 2 godziny temu

https://www.youtube.com/watch?v=bxgIXOLPWTw

NTV Polityka
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 03 sty 2021, 22:11

NAJCIEKAWSZE TAJNE STOWARZYSZENIA I ICH LOKALIZACJE.
15 grudnia 2019

Obrazek

W wielu mało znanych miejscach na świecie elity spotykają się w tajemnicy. Niektórym stowarzyszeniom nie przeszkadza, że znamy publicznie miejsca ich spotkań, podczas gdy inni twierdzą, że w ogóle się nie organizują.

Jednak ich środowiska bywają nieszczelne i wiele intrygujących tajemnic i faktów wypływa na powierzchnię. Teoretycy spiskowi od dawna utrzymują, że ktoś lub coś manipuluje naszym światem i być może w tych tajnych stowarzyszeniach są osoby pociągające za sznurki zza kurtyny.

Oto zestawienie kilku okultystycznych stowarzyszeń, tak tajnych, że niektórzy ich członkowie nigdy nie przyznają się do bycia członkami tych grup, a miejsca ich znajdują się „in plain sight’’ czyli ukryte na widoku.

Obrazek
GROBOWIEC ‘’SKULL AND BONES’’ New Haven, Connecticut.

Yale College w New Haven, jest dobrze znany ze swoich tajnych stowarzyszeń. Te elitarne, tajne, samozwańcze organizacje studenckie istnieją od ponad półtora wieku, z tajemniczo brzmiącymi nazwami, takimi jak Zwój i Klucz, Głowa Wilka, Książka i Wąż oraz Mędrzec i Kielich. Każda z grup ma własną siedzibę główną z dostępem tylko dla jej wtajemniczonych członków.

Najstarsze i najbardziej znane stowarzyszenie to ‘’Czaszka i Kości’’. Założone w 1832 roku, zainspirowało wiele historii ze względu na dziwne rytuały i wysoką rangę społeczną jej członków. Trzej prezydenci USA byli członkami ‘’Skull and Bones’’ – William Howard Taft, George H. W. Bush i George W. Bush, podobnie jak właściciele mediów, członkowie gabinetów prezydenckich, kongresmeni, szefowie branży finansowej, dziekani renomowanych uczelni oraz sędziowie Sądu Najwyższego.

Obrazek

Grobowiec ‘’Czaszki i Kości’’ to nagi, symetryczny budynek z piaskowca pozbawiony okien i pełen tajemnic. Został zbudowany w 1856 r., w latach późniejszych dobudowano do niego skrzydła i inne dodatki.

Społeczeństwo ‘’Skull and Bones’’ jest szczególnie znane ze swojej makabry. Odbywają się tam dziwne obrzędy i rytuały inicjacyjne przy pomocy dziwnych magicznych przedmiotów, które przechowywane są w tajemniczych sarkofagach. W ich działalności wyraźnie widać obsesję na punkcie kultu śmierci. Prawdziwe szkielety, czaszki, trumny i inne ponure statuetki oraz dzieła sztuki zdobią wnętrze grobowca. Na początku XX wieku jeden z członków ukradł czaszkę i kości Geronimo, wojownika Apaczów i indiańskiego bohatera. Po tym zdarzeniu potomkowie Geronimo pozywali organizację o zwrot szczątków.

Obrazek

Uniwersytet Yale uważany jest za jedną z najbardziej selektywnych instytucji szkolnictwa wyższego w Stanach Zjednoczonych, jeśli nie na świecie. Ich motto to ‘’lux et veritas’’ czyli przez światło do prawdy. Na historycznym kampusie w New Haven w Connecticut „światło i prawda” są zarezerwowane dla starannie wybranych członków i absolwentów. O stowarzyszeniu ‘’Skull and Bones’’ wiadomo niewiele. Organizacja rozpoczęła działalność w 1832 roku. Oficjalna lista jej członków została opublikowana do 1971 roku.

Obrazek
BILDERBERG CLUB: HOTEL DE BILDERBERG Oosterbeek, Holandia.

W listopadzie 1954 r. 50 delegatów z 11 krajów Europy Zachodniej i 11 Amerykanów spędziło trzy dni w Oosterbeek w Holandii w hotelu de Bilderberg. Mówiono, że celem spotkania jest odnowienie rozmów w interesach między Europą a Ameryką Północną. Obecni byli: książęta, premierzy oraz szefowie CIA i FBI. Od tego spotkania co roku grupa międzynarodowych liderów w dziedzinie polityki, biznesu, mediów i komunikacji spotyka się w celu omówienia… nie jesteśmy do końca pewni czego…

Obrazek

Klub ten nie ma porządku obrad, nie proponuje się żadnych rezolucji, nie przeprowadza się żadnego głosowania ani nie wydaje się żadnych stanowisk ani oświadczeń dotyczących polityki. Spotkania odbywają się co roku w innym miejscu i każdego roku tematy spotkania są omawiane przez ogół społeczeństwa. Lista uczestników nigdy nie jest oficjalnie podawana do wiadomości publicznej, ale przez lata miały miejsce przecieki. W spotkaniach brali udział przedstawiciele Polskiego rządu tacy jak Jacek Rostowski czy Radosław Sikorski. Istnieje wiele teorii spiskowych, zwłaszcza ze względu na poziom ochrony tajemnic, który otacza owe spotkania. Wielu uważa, że ​​grupa konspiruje w celu narzucenia dominacji finansowej nad rządami oraz gospodarkami światowymi.

Obrazek
GŁÓWNA SIEDZIBA KOŚCIOŁA SCIENTOLOGII Trementina, Nowy Meksyk.

Scjentologia jest dziś najbardziej znana ze względu na sławnych członków, takich jak Tom Cruise i John Travolta. Jest to jedna z najbardziej kontrowersyjnych grup religijnych, która agresywnie walczy z swoimi krytykami o utrzymywanie swoich tajemnic.

Podstawowy dogmat scjentologiczny utrzymuje, że ludzie są nieśmiertelnymi istotami, które reinkarnowały się i żyły na innych planetach, zanim znalazły się na ziemi. Jedną z rzeczy, które powodują, że religia jest tak kontrowersyjna to zabójstwa, w które byli zamieszani prominentni członkowie kościoła oraz spory sądowe ze sceptykami i krytykami kwestionującymi ich praktyki. Kościół jest również niezwykle skryty, utrzymuje wiele tajemniczych nauk dla siebie, dopóki członkowie kościoła nie osiągną odpowiednich poziomów wtajemniczenia.

Scjentologia prowadzi kilka kościołów zwanych „gwiezdnymi centrami’’, które są otwarte publicznie, ale przede wszystkim są przeznaczone dla „każdego, kto ma moc i wizję, aby stworzyć lepszy świat”. Kościół “Technologii Duchowej” jest zarezerwowany dla najbardziej zaufanych członków bractwa. Wielu z tych członków zarządza rozbudowanymi bazami scientologii, a główna ich siedziba znajduje się w ‘’Trementina Base’’. Oficjalne słowo kościoła mówi, że baza jest miejscem, w którym zachowano pisma założyciela scjentologii L. Rona Hubbarda, o których mówi się, że są wygrawerowane na blachach ze stali szlachetnych i zamknięte w tytanowych skrzyniach. Uważa się jednak, że Trementina to coś więcej niż tylko miejsce do archiwizacji prac Hubbarda.

Główna siedziba scientologii zawiera podziemne przestrzenie mieszkalne i tunele, ale najciekawsze w bazie są to, co widać z zewnątrz. Zdjęcia lotnicze z nad bazy przedstawiają ogromne logo kościoła. Byli członkowie twierdzili, że symbole mają wyznaczać punkt powrotu ich gwiezdnych braci, którzy podróżują w przyszłość.

Obrazek
ILUMINACI : DOM ŚWIĘTEJ MARTY Watykan.

Ta grupa wolnomyślicieli, humanistów i naukowców, założona w 1776 roku w Bawarii, w Niemczech, była przeciwna przesądom, uprzedzeniom, religii oraz jej wpływowi na społeczeństwo, a także popierała prawa kobiet.

Iluminaci byli mroczną grupą, a jej wpływy sięgały głęboko do sfer rządowych i kulturowych. Grupa została zinfiltrowana i zamknięta dekadę po jej założeniu, przez papiestwo a przynajmniej tak mówią oficjalne zapisy. Teoretycy spiskowi od dawna mają obsesję na punkcie tego, że świat jest kontrolowany przez iluminatów od pokoleń. Istnieje wiele współczesnych grup, które twierdzą, że są potomkami oryginalnych iluminatów bawarskich, posuwają się tak daleko, że używają nazwy „Illuminati” w swoim tytule, ale nie mają dowodów na to że są powiązane z pierwotnym stowarzyszeniem.

Główną tajemnicą tej grupy jest lokalizacja jej kwatery głównej. Teoretycy twierdzili, że wiele znanych lokalizacji to siedziba Illuminati takie jak Disney World w Orlando na Florydzie, Świątynia Mormona w Salt Lake City, Utah, Statua Wolności w Nowym Jorku, Big Ben w Londynie, Wieża Eiffla w Paryżu, Pentagon w Waszyngtonie i, między innymi, Watykan.

Obrazek

Teoria, że ​​siedziba główna iluminatów znajduje się w Watykanie, jest szczególnie interesująca ze względu na sprzeciw tej grupy wobec kościoła. Teoretycy spiskowi wierzą, że kościół już dawno został zinfiltrowany przez stowarzyszenie oświeconych, dzięki czemu jego przywódca, papież, stałby się jednym z najwyżej postawionych członków iluminatów. Dzisiaj papież przebywa w prostym pokoju w Domus Sanctae Marthae, pensjonacie sąsiadującym z Bazyliką Świętego Piotra. Pięciopiętrowy budynek zawierający 106 apartamentów i 22 pokoje jednoosobowe przeznaczony jest dla duchowieństwa przebywającego w sprawach oficjalnych do Stolicy Apostolskiej. Nieoficjalnie mogą się tam odbywać spotkania tych, którym Lucyfer podarował światło.

Obrazek
Zakon Świątyni Wschodu (O.T.O) – Ordo Templi Orientis Oakland, Kalifornia.

Zakon Świątyni Wschodu został założony w latach 1895–1906 w Austrii lub w Niemczech. Uważa się, że bogaty przemysłowiec, Carl Kellner, rozpoczął ruch religijny, ale słynny okultysta Aleister Crowley okrywał zakon tajemnicą i magią.

O.T.O było wzorowane nieco na innym tajnym stowarzyszeniu masonerii. Ale Crowley dodał do niego swój własny system przekonań religijnych o nazwie ‘’Thelema’’. Praktyki i wierzenia ‘’Thelemy’’ są zapisane w książce zatytułowanej ‘’The Book of Law’’, a jej podstawowym przekonaniem jest: „Rób, to co chcesz, a będzie to twoim całym Prawem”. Dogmaty okultyzmu oraz mistycyzmu wschodniego i zachodniego trafiły do ​​Thelemy a zarazem do O.T.O. Religia ta jest bardzo tajemnicza, a jej członkowie awansują i zdobywają wiedzę się w seriach rytuałów, przechodząc na wyższe poziomy w formie inicjacji. Poziomy mają ciekawe nazwy, takie jak Minerval, Mistrz Magów, Znakomity Rycerz, Wielki Mistrz Światła i tak dalej.

Obrazek

Istotą O.T.O są dwa elementy: magiczne rytuały, o których mówi się, że obejmują seks tantryczny, wzywanie aniołów i demonów oraz projekcję astralną. Oraz msza gnostyczna, przypominająca mszę katolicką tylko dlatego, że zawiera pod symbolikę hostii i wina. Ceremonia gnostyczna obejmuje wyszukane kostiumy, a w finale mszy uważa się, że gospodarz zamienia się w Ciało Boga, a wino Krew Boga.

Istnieje wiele miejsc kultu zwanych obozami, oazami lub lożami. Większość z nich utrzymuje swoją lokalizację w ścisłej tajemnicy. Stosunkowo niewielka lokalizacja w Oakland jest oazą. Odbywają się tam cotygodniowe mszę gnostyczne w świątyni ozdobionej świecami i egipskimi wizerunkami. Nie wiadomo dokładnie, co dzieje się podczas ceremonii inicjacji i jaka wiedza jest przekazywana podczas rytuałów.

Obrazek

ZAKON SYJONU : FRANCUSKA BIBLIOTEKA NARODOWA Paryż, Francja.

Obrazek

Sekret tego tajnego stowarzyszenia polega na tym, że wielu ludzi wierzy w jego istnienie, ale naukowe twierdzenia wielokrotnie powtarzały, że grupa jest kompletnym mitem, zbudowanym przez wyobraźnię szaleńca.

Według mitu Zakon Syjonu to grupa, której zadaniem jest ochrona potomków Jezusa z Nazaretu i Marii Magdaleny, którzy ostatecznie osiedlili się we Francji. W latach 70. wyciekło, że Biblioteka Narodowa Francji w Paryżu była w posiadaniu dokumentu o nazwie ‘’Dossiers Secrets d’Henri Lobineau’’, który wskazywał, że zakon znajduje się we Francji. Dokumentacja zawierała wprowadzenie, mapy Francji, genealogie, wycinki z gazet, listy oraz spis wielkich mistrzów zakonu, w którego skład wchodzili: Sir Isaac Newton, Victor Hugo i Leonardo Da Vinci.

Obrazek

RÓŻOKRZYŻOWCY San Jose, California.

Obrazek

Na początku XVII wieku, opublikowano kilka anonimowych manifestów, które opowiadały o legendach, mistycyzmie, alchemii i Zakonie Świątyni Różanego Krzyża. Jednym z tych dokumentów była ‘’Fama Fraternitatis’’, która została opublikowana w Cassel w Niemczech.

Pismo mówiło o XV-wiecznym niemieckim doktorze i mistycznym filozofie Christianie Rosenkreuzie, który podróżował przez Bliski Wschód, gdzie uczył się ezoterycznych tajemnic, studiując w takich miejscach jak Turcja i Egipt. Tam twierdził, że zdobył szeroką wiedzę na temat przyrody i wszechświata. Kiedy wrócił, próbował podzielić się tym, czego się nauczył, ale został wyrzucony z zakonu. Następnie założył podobnie działającą grupę o nazwie Bractwo Różokrzyżowców.

Obrazek

Rok jego narodzin i śmierci pozostaje niejasny, ale niektóre dokumenty twierdzą, że żył ponad 106 lat. Grupa podtrzymywała wiarę chrześcijańską, ale zdecydowanie sprzeciwiała się Watykanowi, a także podobno wpłynęła na masonerię oraz inne tajnie stowarzyszenia. W najprostszej formie grupa dążyła do promowania „Powszechnej Reformacji Ludzkości”. Niektóre raporty twierdzą, że warunkiem członkostwa była umiejętność wykorzystywania ponadprzeciętnej mocy swojego mózgu.

Podczas życia Rosenkreuz’a uważano, że grupa składała się tylko z garstki członków, z których większość była lekarzami. Wszyscy członkowie złożyli przysięgę, że pozostaną kawalerami, a także będą leczyć chorych bez wynagrodzenia. Zainteresowanie grupą osiągnęło szczyt w latach 1607–1616 wraz z pojawieniem się anonimowych dzieł obejmujących ‘’Fama Fraternitatis’’, które zawierały treści zawierające mistycyzm i apokaliptyczne ostrzeżenia.

Obrazek

Nie wiadomo, czy oryginalny pomysł Rosenkreuz był kontynuowany. Jedną wielu grup, które twierdzą, że są powiązane z orginalnym zakonem, jest Starożytny Mistyczny Zakon ‘’Rosea Crucis’’, który ma pewne powiązania z okultystą Aleisterem Crowleyem. Ich dogmaty są poświęcone „badaniu nieuchwytnych tajemnic życia i wszechświata”. Wykorzystują pomysły głównych filozofów, w tym Thalesa i Pitagorasa, techniki uzdrawiania, alchemię, symbolikę i mistycyzm. Grupa twierdzi, że jej historię można prześledzić do faraona Tutmozisa III. Ich siedziba główna znajduje się w Rosicrucian Park w San Jose w Kalifornii, który obejmuje blok miejski i składa się z kilku budynków. W parku znajdują się rozbudowane ogrody, biblioteka badawcza, planetarium, świątynia, a także prochy Harveya Spencera Lewisa, założyciela tajnego stowarzyszenia.

Źródło :
https://www.atlasobscura.com/articles/7 ... -societies
https://globalna.info/2019/12/15/najcie ... kalizacje/

Przez Globalna Świadomość
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 29 sty 2021, 22:39

Stanisław Krajski: B'nai B'rith czyli Tajemnice Zakonu Synów Przymierza
Data premiery: 24 sty 2021

https://www.youtube.com/watch?v=xrYM_ki4vBE

Stanisław Krajski TV

Stanisław Krajski opowiada o tajemniczej organizacji B’nai B’rith (Synowie Przymierza). Porusza postać Cecila Rhodesa i pokazuje proces rozwoju rozmywania chrześcijaństwa, katolicyzmu i judaizmu.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 01 lut 2021, 15:32

BABILON, OKULTYZM, JEZUICI. Tajemnica Tajemnych Stowarzyszeń cz. 1. Prof. Walter Veith
Data premiery: 29 sty 2021

https://www.youtube.com/watch?v=X2OU-w8GxPI

ATNtelewizja

Prezentujemy Państwu dwuczęściowy wykład prof. Waltera Veitha, który wygłosił ponad 15 lat temu. Jednak to co nam ujawnia i co przekazuje otwiera nam bardzo szeroko oczy na tematy na które do tej pory znaliśmy tylko zmanipulowane wersje głównego nurtu. W tej cz. 1 usłyszymy m.in.: Lucyfer czy Jezus, skrywaną wiedzę na temat papiestwa i Jana Pawła II, okrutną przysięgę Jezuitów, konkluzje na temat 11/9 czyli zamachów na WTC, Pentagon i czwarty samolot itd. ....
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 01 lut 2021, 15:37

LUCYFER, UKRYTE ZAKONY, WOLNOMULARZE. Tajemnica Tajemnych Stowarzyszeń cz. 2. Prof. Walter Veith.
Premiera rozpoczęła się 22 godziny temu

https://www.youtube.com/watch?v=2UCqVM6XdM4&t=263s

ATNtelewizja

Zapraszamy Państwu na część 2 wykład prof. Waltera Veitha, wygłoszonego ponad 15 lat temu. To co nam ujawnia i co przekazuje Pan Profesor, otwiera nam bardzo szeroko oczy na tematy na które do tej pory znaliśmy tylko zmanipulowane wersje głównego nurtu. W tej cz. 2 usłyszymy m.in.: o Kulcie Lucyfera, Organizacji Kości i Czaszki, Iluminatach Bawarskich, Oddziele 322, Grupie Bilderberg, Komisji Trójstronnej, Grupie 300, Maltańczykach oraz Wtajemniczonych Zakonach Wolnomularzy. Poruszane są też inne, kluczowe tematy.
WAŻNE !!! .... Z uwagi na drastyczne sceny jednego z filmowych przykładów, który podczas tego wykładu pokazywał prof. W. Veith, wykład ten jest zablokowany w większości krajów świata i jego emisja, gdybyśmy tego fragment nie usunęli również i u nas NIE byłaby możliwa. Usunięty fragment to około 30 sek. satanistycznych, obscenicznych scen z udziałem światowego establishmentu. Już wkrótce na antenie naszej telewizji wyemitujemy kolejne, kluczowe wykłady prof. Waltera Veitha. Do usłyszenia.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 23 lut 2021, 17:02

Krzyżacy z Malborka, część I
7 lut 2021

https://www.youtube.com/watch?v=6Rr1ySluoEs

Obywatel JC

Przed nami pierwsza część wspaniałej, zimowej przygody w Muzeum Zamkowym w Malborku. Dzięki dwóm niezwykłym ludziom, Tomaszowi Bogdanowiczowi i Arkadiuszowi Dzikowskiemu z działu edukacji muzeum poznamy całą historię zamku i jego największe skarby. Dziś sama geneza, czyli odpowiedź na pytania, skąd się wzięli Krzyżacy, kiedy tu przybyli i jak ogóle udało im się zbudować tę kolosalną twierdzę. Zamek w Malborku jest bowiem jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i zarazem największym w pełni zachowanym zamkiem na świecie! Rocznie odwiedza go ponad 800 tys. turystów, a nas oprowadzą po nim dwaj prawdziwi Krzyżacy!
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 24 lut 2021, 17:40

Krzyżacy z Malborka: część 2 - tajemnice największego zamku na świecie
14 lut 2021

https://www.youtube.com/watch?v=uYThQeWHf3U

Obywatel JC

Zapraszamy na drugi odcinek naszej przygody z historią największego na świecie zamku. Tak, moi mili - na całej planecie nigdy nie wybudowano bardziej okazałej i większej twierdzy. 800 tysięcy turystów rocznie odwiedza to miejsce i dosłownie każdy wyjeżdża oszołomiony jego ogromem i pięknem. Dziś pokażemy wam 3 słynne refektarze oraz system średniowiecznego ogrzewania, które pozwalało braciom zakonnym wieść wygodne życie w surowych warunkach średniowiecznej zimy. Dowiecie się również, jak Wielki Mistrz podejmował Kazimierza Wielkiego i co z tego wynikło dla naszej historii. Poznamy również historię pewnej słynnej kuli armatniej, która w 1410 r. mogła zmienić bieg dziejów..
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 02 mar 2021, 18:44

Krzyżacy z Malborka - część 3 - militaria
21 lut 2021

https://www.youtube.com/watch?v=RVvwtbtGYI4

Obywatel JC

Tym razem zabieramy was do zamkowej zbrojowni, gdzie poznamy niezwykle cenne skarby, począwszy od mieczy rycerskich z XIV wieku, po wszelkiego rodzaju zbroje i wyposażenie obronne. Największym hitem są jednak oryginalne zbroje husarskie z XVI - XVIII wieku, zachowane we wspaniałym stanie, wraz z niezbędnymi każdemu ówczesnemy rycerzowi: koncerzem, szablą, rapierem, pałaszem lub (moim ulubionym) nadziakiem. W następnej części natomiast, wypróbujemy "na żywo", ile waży miecz, zbroja i kopa rycerska.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 07 mar 2021, 22:50

Krzyżacy z Malborka część 4 - Militaria
23 lut 2021

https://www.youtube.com/watch?v=j9xUcnY12eI

Obywatel JC
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 08 mar 2021, 21:36

Krzyżacy z Malborka cz. 5, czyli "Bóg patrzy na waszą zdradę!"
7 mar 2021

https://www.youtube.com/watch?v=wsvFJHi9eG8

Obywatel JC

@Obywatel JC​ tym razem zabieramy was na Zamek Wysoki, do siedziby konwentu. Zobaczycie słynne zamkowe krużganki w zimowej szacie, dziedziniec, kapitularz, a także poznacie sekrety krzyżackiej kuchni wraz z zasadami żywienia w ni postne i świąteczne.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 17 mar 2021, 10:44

Krzyżacy z Malborka - Tajemnica Zamku Wysokiego.
11 mar 2021

https://www.youtube.com/watch?v=2zRqr9rx54I

Obywatel JC

@Obywatel JC​ To już niestety ostatnia część naszego mini-cyklu o tajemnicach malborskiego zamku. Tym razem zabierzemy was na Zamek Wysoki, konwentualny - do najstarszej części kompleksu. Zwiedzimy przesławne gdanisko, kapitularz i poznamy historię słynnego gotyckiego portalu, bezcennego zabytku ocalałego cudem od zagłady podczas licznych najazdów i szturmów zamku, łącznie z tym najgorszym z 1945r. Ale my tu jeszcze wrócimy!
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 03 maja 2021, 17:11

Tajne Stowarzyszenia: Zakon Syjonu i Światowe Spiski - Film Dokumentalny PL (3/3)
3 kwi 2021

https://www.youtube.com/watch?v=rncPJtWZukc

Pietras Maestro
http://maestrostrada.fora.pl​ - Wpadnij pogadać.

Dokumentaliści omawiają najsłynniejsze współczesne teorie spiskowe, dotyczące m.in. lądowania Amerykanów na Księżycu, zabójstwa prezydenta Kennedy'ego, zamachów na World Trade Center czy życia Jezusa Chrystusa. Przybliżają źródła tych nieraz zaskakujących domysłów, demaskują kłamstwa i prezentują pytania, które wciąż pozostają bez odpowiedzi.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 08 maja 2021, 18:50

Zakon Kawalerów Mieczowych - krótka historia północnych krzyżowców
Data premiery: 5 mar 2021

https://www.youtube.com/watch?v=GuHXnVBWN34

Kronikarium
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14293
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 989
x 399
Podziękował: 15117 razy
Otrzymał podziękowanie: 22053 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 17 cze 2021, 09:27

Mroczne sekty. Historia Bez Cenzury

https://youtu.be/66OA0cQM8JA
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 04 lip 2021, 19:06

Powrót do krzyżackiego Malborka
Data premiery: 3 lip 2021

https://www.youtube.com/watch?v=Pj2U9fZH9_c

Obywatel JC

Po sześciu miesiącach wracamy do Malborka, by nadal raczyć naszych widzów tajemnicami Zakonu Krzyżackiego. A już od następnego odcinka będą nam towarzyszyć znani wam już z zimowych odcinków bracia zakonni, czyli brat Hermann i brat Mikołaj.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 04 sie 2021, 20:25

Krzyżacy z Malborka: Genesis, część II.
Premiera rozpoczęła się 3 godziny temu

https://www.youtube.com/watch?v=mZhEek9PfpE

Obywatel JC

kolejna część opowiesci o genezie i historii krzyżackiego zamku w Malborku. Dowiecie się m.in. o znaczeniu XIII-wiecznych płaskorzeźb w portalach kaplicy św. Anny, poznacie słynnego krzyżackiego pelikana, a także odkryjemy przed wami tajemnice pierwszych zakonnych zegarków i okularów. Nie zabraknie też zagadek, np. do czego jeszcze mogą służyć żarna (bo na pewno nie do mielenia ziarna na mąkę).
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 11 sie 2021, 19:56

Krzyżacy z Malbork: tajemnice kościoła i wieży zamkowej
Premiera rozpoczęła się 2 godziny temu

https://www.youtube.com/watch?v=O9uSco0tJQ0

Obywatel JC

Czy wiecie, jak bardzo Sowieci zniszczyli kościół zamkowy? Czy znacie widok na Żuławy prosto ze szczytu wieży? Jeśli nie, to zapraszamy do kolejnego odcinka z naszymi niesamowitymi przewodnikami z działu edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku. Nie zabraknie też ujęć z lotu ptaka.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 08 wrz 2021, 17:42

KRZYŻACY Z MALBORKA - ZAMKOWE FOSY I PIWNICE
Data premiery: 8 wrz 2021

https://www.youtube.com/watch?v=jH25q3cqsoM

Obywatel JC

Tym razem nasi przewodnicy, brat Hermann i brat Mikołaj, zabiorą nas w podróż po zamkowych fosach i piwnicach. Owe fosy nie zawsze były wypełnione wodą, natomiast pełniły często ważne funkcje komunikacyjne. A w lochach i piwnicach sprawdzimy, jak działała średniowieczna krzyżacka lodówka, dzięki której można było przechowywać żywność przez dłuższy czas. A na koniec ustalimy, co pili Krzyżacy i dlaczego nie była to okowita.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17589
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 930
Podziękował: 32091 razy
Otrzymał podziękowanie: 25734 razy

Re: Tajne stowarzyszenia, tajne bractwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 30 wrz 2021, 17:02

Polacy z Malborka, czyli dzieje zamku w Rzeczypospolitej
Premiera rozpoczęła się 22 godziny temu

https://www.youtube.com/watch?v=qFLBDcYIPT8

Obywatel JC

Przed nami ostatni odcinek naszej epopei o Malborku i największym zamku, jaki kiedykolwiek powstał na świecie. Tym razem poznamy dzieje zamku w czasie, gdy należał on do Rzeczypospolitej, czyli od połowy XV wieku aż do roku 1772.
0 xODPOWIEDZ