Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zrównoważone Niewolnictwo Długu (Agenda 2030)

Awatar użytkownika
Mapanwo
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 21 sie 2022, 17:19
x 2
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Kontakt:

Zrównoważone Niewolnictwo Długu (Agenda 2030)

Nieprzeczytany post autor: Mapanwo » wtorek 13 wrz 2022, 20:09

W tej pierwszej części nowej serii Iain Davis i Whitney Webb badają, jak polityka ONZ w zakresie “zrównoważonego rozwoju”, SDGs, nie promuje “zrównoważonego rozwoju” tak, jak większość go pojmuje, a zamiast tego wykorzystuje ten sam imperializm zadłużenia, który od dawna stosowało imperium anglo-amerykańskie, aby uwięzić narody w nowym, równie drapieżnym systemie globalnego zarządzania finansowego.

Agenda ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 jest przedstawiana jako “wspólny plan na rzecz pokoju i dobrobytu dla ludzi i planety, teraz i w przyszłości”. W sercu tej agendy znajduje się 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, czyli SDGs.

Wiele z tych celów brzmi ładnie w teorii i maluje obraz wyłaniającej się globalnej utopii – jak brak ubóstwa, brak głodu na świecie i zmniejszenie nierówności. Jednak, jak to bywa w wielu przypadkach, w rzeczywistości za większością – jeśli nie wszystkimi – SDGs kryją się polityki owiane językiem utopii, które w praktyce przyniosą korzyści jedynie elitom gospodarczym i umocnią ich władzę.

Widać to wyraźnie w drobnym druku SDGs, jako że kładzie się tam znaczny nacisk na zadłużenie i uwięzienie państw narodowych (zwłaszcza rozwijających się) w długach jako środek wymuszający przyjęcie polityk związanych z SDGs. Nie jest więc przypadkiem, że wiele z sił napędowych polityki związanej z SDG, w ONZ i gdzie indziej, to karierowicze bankowi. Byli dyrektorzy jednych z najbardziej drapieżnych instytucji finansowych w historii świata, od Goldman Sachs przez Bank of America po Deutsche Bank, należą do czołowych zwolenników i twórców polityki związanej z SDG.

Czy ich interesy są rzeczywiście zbieżne ze “zrównoważonym rozwojem” i poprawą stanu świata dla zwykłych ludzi, jak teraz twierdzą? Czy też ich interesy leżą tam, gdzie zawsze leżały, w modelu ekonomicznym nastawionym na zysk, opartym na niewolnictwie długu i jawnej kradzieży?

W tej serii śledczej Unlimited Hangout, będziemy badać te pytania i analizować nie tylko struktury władzy stojące za SDGs i powiązanymi politykami, ale także ich praktyczne skutki.

W tej pierwszej części zbadamy, co tak naprawdę leży u podstaw większości Agendy 2030 i SDGs, przebijając się przez kwiecisty język, aby przedstawić pełny obraz tego, co wdrożenie tych polityk oznacza dla przeciętnego człowieka. Kolejne części skupią się na studiach przypadków dotyczących konkretnych SDG i ich wpływu na poszczególne sektory.

Ogólnie rzecz biorąc, seria ta będzie oferować oparte na faktach i obiektywne spojrzenie na to, jak motywacja stojąca za SDGs i Agendą 2030 polega na przeformułowaniu tego samego imperializmu ekonomicznego stosowanego przez Imperium Anglo-Amerykańskie w erze po II Wojnie Światowej na potrzeby nadchodzącego “wielobiegunowego porządku świata” i wysiłków zmierzających do wprowadzenia globalnego modelu neofeudalnego, być może najlepiej podsumowanego jako model “zrównoważonego niewolnictwa”.

https://mapanwo.pl/?p=596
0 xODPOWIEDZ