Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

KATASTROFA SMOLEŃSKA

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 18 maja 2018, 23:58

Po Smoleńsku, ile było tajemniczych śmierci? 11.04.2018

https://www.youtube.com/watch?v=DTb_aNy-rE8

Opublikowany 12 kwi 2018

Fakty Smoleńsk 2010 ukrywane fakty przebiegu katastrofy 17.05.2018

https://www.youtube.com/watch?v=RtrE7BjMYe0

Opublikowany 17 maj 2018
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 16 lip 2018, 13:08

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » niedziela 16 wrz 2018, 22:36

0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 18 wrz 2018, 08:30

to tak, mamy tu kolesia angola o ksywce "fog" i teraz już teoria sztucznej mgły nagle nie jest,-
tak irracjonalna jak wcześniej się wydawało- wystarczy mała armia leśnych dziadków,-
w krzakach z elektronicznymi papierosami i można? można :D

https://www.youtube.com/watch?v=hd44_yyHoMI
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 04 paź 2018, 16:34

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 24 gru 2018, 22:47

Przełom ws. katastrofy smoleńskiej! Brytyjscy prawnicy nie mają wątpliwości | Nowości24h

https://youtu.be/Zy0IbxdbfkM

Aktualności 360
Opublikowany 22 gru 2018


Katastrofa smoleńska znów staje się bardzo głośnym tematem. Choć sprawa ciągnie się od lat, to dopiero teraz doczekaliśmy się prawdziwego przełomu! Interweniowała Rada Europejska, a brytyjscy prawnicy ogłosili niesamowitą deklarację! Cały świat już o tym usłyszał.

Kancelaria prawna w Wielkiej Brytanii rozpocznie postępowanie. Celem jest… unieważnienie raportów dotychczas sporządzonych przez Rosję i Polskę! Brytyjscy prawnicy są przekonani, że podczas badań katastrofy smoleńskiej doszło do poważnych naruszeń. Politycy z opozycji mogą zostać skazani.

Katastrofa smoleńska: Brytyjczycy komentują, będą konsekwencje
Prawnicy z Londynu stwierdzili, że powołani przez Platformę Obywatelską eksperci poważnie naruszyli obowiązujące zasady i zaniedbali badania. Ich raporty są pełne braków i nieścisłości. Największa obecnie partia opozycyjna w polskim parlamencie przeżywać będzie ciężkie chwile, bowiem jej politykom postawione zostaną poważne zarzuty.
– Wcześniejsze rosyjskie i polskie raporty na temat katastrofy smoleńskiej nie wykazały zgodności z formatem załącznika 13. chicagowskiej konwencji ICAO, znajdowały się w nich oczywiste braki i poważne zaniedbania, a także brakowało wystarczających dowodów na poparcie głównych tez raportów – wyjaśnia ekspert specjalizujący się w badaniach katastrof lotniczych, Frank Taylor.

Katastrofa smoleńska powoli staje się tematem, który dotyczy nie tylko Polski. Niedawno Rada Europy wezwała Rosję do jak najszybszego zwrócenia Polsce wraku samolotu. Jest to duży przełom. Specjalnie zadowolony z tej sytuacji jest poseł PiS Dominik Tarczyński, którego działania w Radzie Europy przyczyniły się do tych wydarzeń. #Przełom, #katastrofy, #smoleńskiej, #Brytyjscy, #prawnicy, #mają, #wątpliwości
Przełom ws. katastrofy smoleńskiej! Brytyjscy prawnicy nie mają wątpliwości | Aktualności 360
https://www.youtube.com/channel/UC0c-...
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 14 maja 2019, 13:50

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

izzu_nia
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 27 maja 2019, 14:48
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: izzu_nia » poniedziałek 27 maja 2019, 15:00

To nie zamach tylko katastrofa lotnicza, specjaliści się już na ten temat wypowiadali.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 27 maja 2019, 18:38

też o Smoleńsku:

https://youtu.be/tKLXBcsD8bI
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 27 maja 2019, 20:05

@songo miałam podobnie jak pan Janusz . Byłam w pracy kiedy się dowiedziałam o katastrofie .Pamiętam nawet o której godzinie ,to była godzina 9.00 i pamiętam swoje słowa ,które wypowiedziałam na głos " rany boskie to zamach " .Nie wiem skąd i dlaczego ale od początku tak czułam.Zwłaszcza że jakieś 2 miesiące wcześniej miałam sen o rozbijającym się samolocie ( z resztą nie jeden ).
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

amator
Posty: 2
Rejestracja: sobota 08 cze 2019, 02:48
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: amator » sobota 08 cze 2019, 02:52

Witajcie. Przeglądałem ostatnio zdjęcia z katastrofy i pewne rzeczy rzuciły mi się w oczy. Wydaje się to jednak zbyt banalne. Przygotowałem pewną grafikę, ktoś może mi powiedzieć gdzie tkwi mój błąd? O ile faktycznie się mylę, ale wątpię, że gdybym miał rację to nikt przedtem by tego nie zauważył.

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 08 cze 2019, 06:10

Oszustwo Katastrofy Smoleńskiej -

Dwa samoloty jeden zamach
https://gazetawarszawska.com/index.php/ ... den-zamach
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 08 cze 2019, 07:45

A jednak ! Pamiętacie jak pan Tarasiewicz mówił o dwóch samolotach ? Jeszcze mówił że ślad prowadzi do Niemiec .Od tamtej pory zniknął z sieci .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 08 cze 2019, 09:05

o tym mówi ten prof. w materiale z Reala powyżej, samolot miał w sobie 11ton paliwa,-
a na miejcu katastrofy było parę zapalonych krzaków :?:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 09 cze 2019, 10:41

amator pisze :
Witajcie. Przeglądałem ostatnio zdjęcia z katastrofy i pewne rzeczy rzuciły mi się w oczy. Wydaje się to jednak zbyt banalne. Przygotowałem pewną grafikę, ktoś może mi powiedzieć gdzie tkwi mój błąd? O ile faktycznie się mylę, ale wątpię, że gdybym miał rację to nikt przedtem by tego nie zauważył.
Jeśli to autentyczne zdjęcia to ewidentnie widać różnicę ( jeśli chodzi o kabinę pilotów ) ale nie widzę porównania zdjęć ogona .Byłabym wdzięczna za dodatkowe wytłumaczenie ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

amator
Posty: 2
Rejestracja: sobota 08 cze 2019, 02:48
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: amator » sobota 15 cze 2019, 04:44

chanell pisze:
niedziela 09 cze 2019, 10:41
amator pisze :
Witajcie. Przeglądałem ostatnio zdjęcia z katastrofy i pewne rzeczy rzuciły mi się w oczy. Wydaje się to jednak zbyt banalne. Przygotowałem pewną grafikę, ktoś może mi powiedzieć gdzie tkwi mój błąd? O ile faktycznie się mylę, ale wątpię, że gdybym miał rację to nikt przedtem by tego nie zauważył.
Jeśli to autentyczne zdjęcia to ewidentnie widać różnicę ( jeśli chodzi o kabinę pilotów ) ale nie widzę porównania zdjęć ogona .Byłabym wdzięczna za dodatkowe wytłumaczenie ;)
Element na zdjeciu wbrew pozorom nie jest kabina pilotow a wlasnie ogonem. Malowanie wydaje sie roznic w detalach w porownaniu do zdjec przed wypadkiem. No i przede wszytkim - omawiany element rozni sie w zaleznosci od zdjecia - na zdejciach "swiezo" po rozbiciu wyglada inaczej niz na zdjeciach zrobionych pozniej.

Pierwsze 4 zdjecia pokazuja czesc samomotu w czerwonej ramce w ostatnim zdjeciu.

Ramka zielona - to czerwone malowanie na dole moze sie jednak zgadzac bo element jest po prostu do gory nogami. Patrzac na zniszczenia oraz na to wlasnie iz jest on do gory nogami mozna przypuszczac iz samolot uderzyl o ziemie najpierw gorna czescia ogona (ktora jak widac zostala calkowicie oderwana od pozostalej czesci) a dopiero pozniej kokpitem. Zaskakujace bo sugeruje to obrocenie samolotu o niemal 180 stopni oraz nie wyjasnia jakim cudem kabina pilotow byla chyba najbardziej zniszczona czescia - wrecz przeciwnie, wydaje sie to byc sprzeczne. Zdjec kabiny z zewnatrz nie ma chyba wcale. Ja przynajmniej nie widzialem.

Co do ramki niebieskiej - nie udalo mi sie znalezc zdjecia po katastrofie na ktorej ten element a w zasadzie jego malowanie zgadzalo sie ze zdjeciami sprzed - na zadnym nie widzialem tego czerwonego cienkiego paska.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 15 cze 2019, 11:10

Faktycznie nie jest to kabina pilotów . Sorry ale jakoś tak to odebrałam . Jeśli to ogon bo na to wygląda to gdzie statecznik ? Oderwał się czy wrył w ziemię ? Podobno samolot się obrócił co było widać na przykładzie kół ale czy to możliwe żeby statecznik wbił się w ziemię ? Faktem jest że widać różnice w oznakowaniu ( malowaniu ) samolotu.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 08 gru 2019, 10:19

Ewa Błasik: Mąż wiedział o planowanym zamachu

Pięć lat po katastrofie smoleńskiej Ewa Błasik udzieliła bardzo osobistego wywiadu. W rozmowie z „Gościem Niedzielnym” podzieliła się własnymi odczuciami na temat przyczyn wypadku z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Wypadku, który wdowa po generale Andrzeju Błasiku wolałaby raczej określać mianem „zamachu”.
Pamiętam, że gdy czekałam na ciało męża na lotnisku, wojskowi, personel lotniska, przyjaciele, rodzina, wszyscy, którzy mnie otaczali tego dnia, byli przekonani, że tupolew lecący do Smoleńska nie miał prawa tak po prostu spaść i się rozbić. Mówili wręcz o zamachu, a to potwierdzało moje wewnętrzne przeczucia. Podobnie myślała część społeczeństwa. Zewsząd słychać było pytanie: co się naprawdę stało? – wyznaje Ewa Błasik w wywiadzie udzielonym „Gościowi Niedzielnemu”.
Jej zdaniem, przed wylotem prezydenckiej delegacji na uroczystości upamiętniające pomordowanych w Katyniu polskich żołnierzy krążyły informacje, że „jest planowany zamach na jakiś europejski statek powietrzny”. Jak podkreśla, jej mąż o tym wiedział.

Stwierdził tylko, że polskie służby specjalne wiedzą, co robią – przyznaje wdowa po generale. – Mąż zresztą, po otrzymaniu zaproszenia na pokład tupolewa, planował zabrać dowódców wszystkich rodzajów sił zbrojnych do samolotu Jak-40. Właściwie do końca mówił o tym, że poleci Jakiem razem z innymi generałami. Jednak niedługo przed wylotem dostał polecenie od przełożonych, by lecieć Tupolewem – dodaje.

Nie kryje również żalu do prokuratury wojskowej, która choć nie zakończyła śledztwa, winą za spowodowanie katastrofy obarczyła pilotów. Nie zgadza się także ze stwierdzeniem, iż generał Błasik mógł wywierać w kokpicie samolotu presję na pilotów podchodzących do lądowania we mgle.

Mój Andrzej na pokładzie tupolewa z całą pewnością był wsparciem, a nie obciążeniem dla załogi – twierdzi wdowa po Dowódcy Sił Powietrznych. – Zawsze stawał w obronie swoich pilotów i wymagał od nich przestrzegania procedur bezpieczeństwa. Krytykował polityków ze wszystkich opcji za próby wywierania presji na personel lotniczy. To bardzo przykre, że po oczyszczeniu mojego męża z bezpodstawnych zarzutów nikt z rządu do tej pory oficjalnie go nie zrehabilitował – podkreśla Ewa Błasik.

Źródło: Gość Niedzielny

https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/a ... machu.html

artykuł z kwietnia 2015 roku ,nie wiem dlaczego teraz na niego natrafiłam ale wstawiam bo tej informacji jeszcze nie słyszałam.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 27 lip 2020, 13:20

W Smoleńsku był zamach - Macierewicz. KACZYŃSKI MILCZY. Dlaczego? IDŹ POD PRĄD NA ŻYWO 2020.07.27
Transmisja rozpoczęta 17 minut temu

https://www.youtube.com/watch?v=MZNJiLsLxhk

Idź Pod Prąd TV

"Wybuch [w Smoleńsku] nie mógł być przypadkowy. Musiał być zaplanowany i przeprowadzony przez kogoś, kto chciał zabić polską elitę narodową" - Macierewicz w Republika TV. Dlaczego KACZYŃSKI i Morawiecki MILCZĄ?
0 x



Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » piątek 29 sty 2021, 22:45

Kaczyński UKRYŁ PRAWDĘ o bracie! Teraz UCISZA media | WIADOMOŚCI :o

https://www.youtube.com/watch?v=mGio5GPXs-E
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 29 sty 2021, 22:56

Bo wie, że "przyjaciele" maczali w tym paluszki, a chce trochę pożyć i ma ważniejsze tematy na tapecie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

beadnorsi
Posty: 1508
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 97
Podziękował: 2996 razy
Otrzymał podziękowanie: 2113 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » sobota 30 sty 2021, 22:49

To w koncu kto stoi za tzn.wiadomo czym ?Ja mysle tez Tuszczyna,chyba ze problem jest bardziej zlozony jak z Andrzejem L,ktory narazil sie "firmie" z tymi tulibabami na mazurach ;) ;) ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 30 sty 2021, 23:18

Doborowa robota, nie tylko naszych.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 19 mar 2021, 15:21

Dlaczego rozmowa Tusk–Klich miała nie ujrzeć światła dziennego?
RT, MNIE 19.03.2021

Obrazek

„Nocna narada u premiera Tuska – 13 dni po katastrofie smoleńskiej. Nagranie z tego spotkania miało zostać bezpowrotnie zniszczone. Nam udało się jednak do niego dotrzeć” – rozpoczyna materiał „Magazynu Śledczego” autorka reportażu Anita Gargas. Dlaczego nagranie rozmowy premiera Donalda Tuska z akredytowanym przy MAK i uczestniczącym w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej Edmundem Klichem miało się „zgubić”? Materiał ujawnia sporo w kwestii zaangażowania – czy też jego braku – najwyższych polskich władz w śledztwo mające wyjaśnić przyczyny katastrofy, w której zaginął m.in. prezydent Polski.

Spotkanie Donalda Tuska z akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem nie było szeroko komentowane w mediach, nie trafiło na czołówki gazet, choć było pierwszym spotkaniem premiera z najwyższym przedstawicielem Polski przy komitecie śledczym, w zaledwie 13 dni po tragedii w Smoleńsku. Jak zauważają autorzy programu, premier Tusk nie pojawiał się prawie wcale w mediach w tamtym czasie – nie organizowano również konferencji prasowych w tak kluczowej dla polskiego społeczeństwa sprawie.

Sam wybór Edmunda Klicha na tak kluczową pozycję stawia sporo znaków zapytania. Autorzy materiału podkreślają, że był on osobą o stosunkowo niskiej randze, a do tego specjalistą od lotnictwa cywilnego, a nie lotów wojskowych – jakim był lot Tu-154M z do 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego.

Mimo tego, że Klich najwyraźniej nie był odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu, próbował się kontaktować z premierem Donaldem Tuskiem, informować o postępach i otrzymywać instrukcje. To jednak było znacznie utrudnione. Dopiero przylot do Polski i wywiad dla stacji TVN umożliwił spotkanie.

Wywiad Klicha dla TVN

Na spotkaniu pojawili się min. infrastruktury Cezary Grabarczyk, sekretarz kolegium ds. służb specjalnych Jacek Cichocki, minister obrony Bogdan Klich, szef MSW Jerzy Miller, min. Michał Boni oraz szef kancelarii premiera Tomasz Arabski. Bezpośrednią przyczyną był właśnie wywiad Edmunda Klicha dla TVN.

– Pierwszym powodem jest właściwie prośba przewodniczącego komisji pana Edmunda Klicha o możliwość spotkania ze mną w związku z prowadzeniem procesu wyjaśniania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. No a drugi powód się narodził w ostatnim... w ostatnich godzinach, czyli wystąpienie publiczne pana przewodniczącego – rozpoczyna Donald Tusk.

– Przyleciałem na własną rękę przedwczoraj, bo widziałem, że wszystkie moje próby kontaktu z panem premierem, pierwszy to był 15 kwietnia, kiedy wysłałem, można powiedzieć, błagalne pismo, zapewniano mnie, że pójdzie bezpośrednio do pana premiera. Nie wiem czy pan premier otrzymał, czy nie – mówi roztrzęsionym głosem Edmund Klich.

– Nie miałem zamiaru nawet informować mediów, ale widzę, że nie ma szans na spotkanie, w związku z tym podjąłem ten dramatyczny krok – tłumaczy.

„Żadnego zrozumienia”

– W tej mojej pracy nie było żadnego zrozumienia osób, z którymi się kontaktowałem – dodaje.

Brak kontaktu z najważniejszą w tym momencie osobą w państwie, dla urzędnika pracującego na nieprzychylnym terenie nie był jedynym problemem Klicha. Został wysłany na swoja misję praktycznie bez wsparcia – bez tłumacza, zaplecza, a nawet bez pieniędzy.

– Czy nie stać państwa polskiego na to, żeby wysyłając mnie w taka misję, zapewnić mi chociażby jednego tłumacza z uprawnieniami tłumacza? Nie wiem, może nie stać – stwierdza gorzko.

– Ze względu na pańską wypowiedź publiczną byłoby istotne, żebyśmy mieli jasność co do tej pierwszej kwestii, czyli załącznika, bo pan dzisiaj publicznie zasugerował, że przez błąd polskiego rządu Rosjanie mają przewagę – stwierdził Tusk. Odniósł się tu do załącznika 13 do tzw. konwencji chicagowskiej, który w wyniku ustaleń rządu Donalda Tuska z Rosją wyznaczał ramy prawne prowadzonych procedur śledczych.

– (…) Jeśli działamy według załącznika 13, to jest wszystko jasno, precyzyjnie określone i nie można wybiegać za tę procedurę. Ja po prostu miałem nadzieję, że w Polsce ktoś oceni to wszystko dobrze i zaproponuje Rosjanom jakieś alternatywne rozwiązanie – odpowiedział akredytowany przy MAK.

13. załącznik konwencji chicagowskiej

To przedstawiciel Rosji zadzwonił do Edmunda Klicha z propozycją, by śledztwo prowadzić według załącznika nr. 13 konwencji chicagowskiej, w skutek czego strona polska pozbawiła się większości możliwości prawnych w ramach śledztwa. Przyjęcie takiej podstawy prawnej nie było konsultowane z prawnikami.
Tusk: Zachowałem się za mało cynicznie po Smoleńsku
Dziennikarze „Magazynu Śledczego Anity Gargas” dotarli do nieupublicznionego dotychczas zapisu narady, jaką premier Donald Tusk odbył 13 dni po...https://www.tvp.info/52864404/nieznana- ... -cynicznie
Wprawdzie KPRM zamówił ekspertyzy w tej kwestii, ale pojawiły się one po fakcie. Edmund Klich mówi premierowi Tuskowi, że chciał przekazać mu swoje obiekcje co do rosyjskiej propozycji, ale nie umożliwiono mu.

Donald Tusk stawia zarzut Klichowi, że lecąc do Smoleńska, nie miał wyrobionej opinii na temat tego, jakie przepisy należałoby w takiej sytuacji zastosować. Co zaskakujące, Klich całkowicie potwierdza zarzut Tuska.

– To jest prawda, dlatego że ja działam w lotnictwie cywilnym. (…) o tym, że jakieś porozumienie jest, chyba z 1993 r., dowiedziałem się od pana ministra Parulskiego – stwierdza.

Tusk nie wiedział o alternatywach dla konwencji chicagowskiej?

Tusk twierdzi, że do momentu wywiadu Klicha nie słyszał żadnej sugestii, „że istniała możliwość wypracowania formuły prawnej lepszej niż konwencja chicagowska”. Klich oznajmia, że do momentu ogłoszenia przez Rosjan załącznika jako podstawy prawnej był przekonany, że strona polska negocjuje lepsze warunki.

Kolejny raz narzeka również na brak kontaktu ze strony rządu i brak instrukcji, jak daleko posuwać się w dyskusjach ze stroną rosyjską.

Tusk pozostawał jednak głuchy na problemy polskiej delegacji przy komitecie śledczym. Bardziej ważna była dla premiera kwestia odbioru wywiadu Edmunda Klicha przez opinię publiczną.

– (…) Uważam, że to wystąpienie nam utrudni, a nie ułatwi wyjaśnianie tej sprawy od strony obalania różnych spiskowych teorii – stwierdza Donald Tusk. Szczególnie groźnawedług niego mogła być sytuacja, gdyby rozważano odpowiedzialność Rosjan za katastrofę.

Najgroźniejsze spekulacje

– Prawdziwe źródło niepokoju w Polsce to jest, czy to zrobili Rosjanie; to są te najgroźniejsze spekulacje – mówi, dodając, że naiwne mogą być oczekiwania odnośnie „pełnej transparencji” i „jak najszybszego zakończenia śledztwa”.

Zobacz cały program „Magazyn Śledczy Anity Gargas” o spotkaniu Tusk – Klich....https://vod.tvp.pl/video/magazyn-sledcz ... 1,52513674

źródło: „MAGAZYN ŚLEDCZY ANITY GARGAS”, PORTAL TVP INFO
https://www.tvp.info/52864068/magazyn-s ... molenskiej
1 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: KATASTROFA SMOLEŃSKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 19 kwie 2021, 15:38

CZY POZNAMY PRAWDĘ O SMOLEŃSKU?
19 kwi 2021

https://www.youtube.com/watch?v=T1MQCq4r-_Q

Telewizja wPolsce

CZY POZNAMY PRAWDĘ O SMOLEŃSKU?
Gośćmi Aleksandry Jakubowskiej są publicyści tygodnika "Sieci": Jakub Maciejewski i Andrzej Potocki.
0 x



ODPOWIEDZ