Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

ETEROID - maszyna Rychnowskiego

likaon
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 70 razy

Re: ETEROID - maszyna Rychnowskiego

Nieprzeczytany post autor: likaon » wtorek 26 sty 2021, 23:54

Jakoś patenty służą bardziej kontroli rozwoju niż rozwoju
Maszyna nie musiała być duża
najlepiej mi się robiło tarcze o wielkości 30 paru centymetrów
miałem w planach 50 cm żeby zobaczyć czy nie daje większego napięcia ale póki co nie mam serca do roboty
tak jak mówię kleiłem na sztywno dwie tarcze żeby wewnątrz były te pola metalu
i to dawało deformacje tych tarcz
proponował bym kleić na taśmę dwustronnie przylepną
w sumie łatwiej potem rozebrać i coś zmieniać
bo tak jak mówię moje nadają się do wywalenia przez zrobienie na sztywno.
I one w zależności od temperatury różnie się rozszerzają to nie jest problem że proces klejenia był na płaskim
one się zaraz jakoś wichrują nie dużo ale zawsze
i dystanse muszą być miedzy nimi osiem mm a nie cztery czy trzy.

Czy pan Franciszek mógł używać trudno powiedzieć
na pewno nie przy tarczach które wirowały.
Raczej była mowa o jakiejś próżni to tak raczej przy stałych tarczach.
Moja miotełka mgłę wodną otrzymaną ultra dźwiękami odpycha ale czy ona znika jakoś mocniej raczej nie.
Może trzeba było by użyć wiatraka i puścić pchnąć to przez siatkę pod napięciem.
To może być jakaś część tego problemu użycia wody.
Że ona służy do wytworzenia warunków jak w czasie deszczu i burzy.

Bo on stosował maszynę do celów terapeutycznych aby oddychać taką atmosferą po burzy
nie było to tylko działania bezpośrednie oddziaływanie na ciało.
Może ten ładunek wtedy łatwiej się gromadzi w otoczeniu niż w powietrzu suchym.
Coś w tym może być
ale to trzeba było by porobić doświadczenie.
0 x

ODPOWIEDZ