Witam wszystkich użytkowników tego forum

16.11.22
Jutro w nocy z 18 na 18 .11 będą prowadzone prace konserwacyjne na hostingu - forum może nie działać lub działac z przerwami.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Totalna inwigilacja

cedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 30 maja 2020, 21:04

https://www.naturalnews.com/2020-05-30- ... e-you.html
https://www.naturalnews.com/2020-05-30- ... e-you.html
Najnowsza aktualizacja iOS 13.5 firmy Apple zawiera złośliwe oprogramowanie do śledzenia kontaktów, które Cię zniewala
Sobota, 30 maja 2020 r. Autor: Ethan Huff

(Natural News) Niektóre 23 kraje, w tym Stany Zjednoczone, zgodziły się zaakceptować najnowszą aktualizację Apple'a na smartfona iOS, znaną jako 13.5, która zawiera wbudowaną technologię śledzenia kontaktów dla koronawirusa Wuhan (COVID-19). Ale czy naprawdę warto go zainstalować?

Pytamy o to, ponieważ tak zwane śledzenie kontaktów nie ma na celu zapewnienia Ci „bezpieczeństwa”, pomimo tego, co twierdzą niektóre władze. Został zaprojektowany, aby Cię zniewolić, obserwując wszystko, co robisz, i śledząc, gdziekolwiek jesteś, wszystko w imię promowania „bezpieczeństwa publicznego”.

Według doniesień zarówno Apple, jak i Google wydały nowe aktualizacje oprogramowania, które zawierają „powiadomienie o narażeniu”, technologię, która prawdopodobnie może zidentyfikować, kto pozytywnie przetestował koronawirusa Wuhan (COVID-19), a także powiadomić wszystkich, którzy mogli przyjść w kontakcie z tą osobą.

Rządy będą mogły również włączać własne aplikacje do tych nowych systemów, co pozwoli im pobierać dane śledzenia kontaktów bezpośrednio ze smartfonów. Jest to najwyższy poziom rządowej inwigilacji i szpiegostwa, a koronawirus Wuhan (COVID-19) sprawił, że wszystko się stało.

„Ponad dwa tuziny krajów wydały już swoje własne aplikacje do śledzenia kontaktów, ale oczekuje się, że wydanie Apple-Google znacznie przyspieszy ten proces”, donosi Technology Review, dodając, że „ich partnerstwo oznacza, że ​​prawie wszystkie smartfony na całym świecie będą mogły się wykryć i dzielą się informacjami o potencjalnym narażeniu na tę chorobę. ”

Technologia to za mało; eksperci chcą 100 000 znaczników kontaktów ludzkich w samej Ameryce

Zarówno Apple, jak i Google nalegają, aby technologia była całkowicie dobrowolna, a użytkownicy będą mieli „swobodę” wyboru, w zależności od tego, czy zdecydują się wziąć udział. Twierdzą, że dwaj technologiczni giganci będą jedynie zapewniać API, podczas gdy rządy zajmą się resztą.

„To, co stworzyliśmy, nie jest aplikacją” - powiedział Apple i Google we wspólnym oświadczeniu. „Zamiast tego agencje zdrowia publicznego włączą interfejs API do własnych aplikacji instalowanych przez ludzi. Nasza technologia została zaprojektowana tak, aby te aplikacje działały lepiej ”.

„Każdy użytkownik może zdecydować, czy wyrazić zgodę na powiadomienia o narażeniu; system nie zbiera ani nie wykorzystuje lokalizacji z urządzenia; a jeśli u pacjenta zdiagnozowano COVID-19, od niego zależy, czy zgłosić to w aplikacji zdrowia publicznego. Adaptacja użytkowników jest kluczem do sukcesu i uważamy, że te silne zabezpieczenia prywatności są również najlepszym sposobem na zachęcenie do korzystania z tych aplikacji ”- dodali.

Obie firmy twierdzą ponadto, że w miarę jak pandemia „dobiegnie końca”, jakkolwiek zostanie to określone, kraje zaczną wyłączać korzystanie z tych aplikacji, chociaż oprogramowanie wyposażone w API prawdopodobnie pozostanie.

Może to zabrzmieć jak dobra wiadomość, dopóki nie uświadomisz sobie, że wielu epidemiologów i technologów już mówi, że takie aplikacje nie rozwiążą kryzysu, ani nie będą wystarczające, aby trzymać go z daleka. Zamiast tego chcą widzieć więcej kontaktów międzyludzkich w postaci armii śledzącej kontakty, podobnie jak ta, której nie powiodła się kandydatka na prezydenta Hillary Clinton, którą chce wdrożyć w USA.

Aby to zadziałało, według niektórych „ekspertów”, około 100 000 urządzeń do śledzenia kontaktów będzie musiało zostać przeszkolonych i rozmieszczonych tylko w samych Stanach Zjednoczonych. Twierdzą, że właśnie w ten sposób pandemia koronawirusa Wuhana (COVID-19) „zakończy się”, cokolwiek by to nie oznaczało.

Możesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat koronawirusa Wuhan (COVID-19), odwiedzając Pandemic.news."
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 14 lis 2020, 19:09

http://zaprasza.net/a.php?article_id=36276
Krypta 7: ujawniono narzędzia hakerskie CIA
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 08 kwie 2021, 18:05

dobrze byłoby , gdyby prawnicy przyjrzeli się legalności spisu
https://www.odkrywamyzakryte.com/jak-od ... -ludnosci/
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 21 kwie 2021, 18:52

https://pubmedinfo.org/2021/04/21/film- ... eepy-line/
” Film Odrażająca Granica [Creepy Line] ujawnia zdumiewający stopień, w jakim społeczeństwo jest manipulowane przez Google i Facebooka oraz zdradza niezwykle subtelny – a zarazem potężny – sposób, w jaki to robią. Przedstawiając relacje z pierwszej ręki, eksperymenty naukowe i szczegółowe analizy, film bada, co nam grozi, gdy ci technologiczni tytani mają wolną rękę w wykorzystywaniu najbardziej prywatnych i osobistych danych społeczeństwa.”
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 27 kwie 2021, 22:28

https://www.youtube.com/watch?v=rIggxmfzHVI
Jak legalnie uniknąć szczepionek, maseczek i spisu powszechnego? Mec. Jacek Wilk [Expert w Bentleyu]
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 27 maja 2021, 20:06

A może Niedzielski sam nieuważnie ujawnił , gdzie mieszka?
https://niebezpiecznik.pl/post/minister ... ski-adres/
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7321
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1336
x 375
Podziękował: 13455 razy
Otrzymał podziękowanie: 13505 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 31 maja 2021, 10:43

Jasnowidz Krzysztof Jackowski Podsłuchiwany Przez Służby? Wstrząsające Nagranie! Analiza Komentator

https://youtu.be/7A_XWOjyFho

wideoprezentacje

Proponuję poczytać komentarze pod tym vlogiem .Baaaardzo trafne i ciekawe

dwa przykłady :
APEL do MŁODYCH _ olejcie te paszporty i przywileje z tym związane. APEL DO STARYCH _ mówcie młodym co to jest komunizm socjalizm I totalitaryzm do jakiego zniewolenia i upodlenia to prowadzi. To bedzie cena za te kluby puby tanie linie i ciepłe kraje
Ale te paszporty nie dają żadnych przywilejów, testy trzeba robić, szmaty na twarzy też, do szpitala też testy, a na łóżku szczypanym, na karcie dwie literki NR, nie reanimować to znaczą! Jedyny przywilej to Eden w pierwszej kolejności a i do kina w upały w szmacie na twarzy można iść! Nieszczypanym wstęp wzbroniony!
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 91
Podziękował: 391 razy
Otrzymał podziękowanie: 1523 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: ex-east » środa 02 cze 2021, 14:36

Unijne zapędy dotyczące totalnej inwigilacji nie mają granic. Oczywiście w imię dobra Człowieka i jego bezpieczeństwa. Kazdy kierowca wie, że nie należy siadać za kółko zmęczonym lub zestresowanym, choć o to w dzisiejszych czasach coraz trudniej. Praca na nadgodziny, wyśrubowane normy, ciągła presją i apokaliptyczne wiadomości z samochodowego radia na okrągło przez cały dzień maga zmęczyć każdego. Ale bez obawy... Wielki Brat czuwa, On Cię obudzi :))
Od 2022r Twoje auto będzie permanentnie Cię inwigilować.... O , pardon, monitorować, albo lepiej, opiekować się Tobą.
(Screenshot z wiadomości auto-swiat)
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... em/4931b8x
Załączniki
Screenshot_20210602-132611_Chrome.jpg
Auto-swiat
Screenshot_20210602-132611_Chrome.jpg (94 KiB) Przejrzano 3773 razy
1 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 12 cze 2021, 10:24

https://nczas.com/2021/06/11/pradokracj ... wigilacja/
" W środę 2 czerwca po południu, gdy większość Polaków planowała już Boże Ciało i następujące po nim wolne dni, prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy „Prawo energetyczne”. Jej najważniejszym zapisem jest instalacja tzw. „inteligentnych liczników prądu i stworzenie centralnego systemu informacji o jego odbiorcach. Wprowadzone zmiany niczego nie poprawią, jeśli chodzi o komfort milionów Polaków zużywających energię elektryczną, za to dadzą państwu nowe narzędzia szpiegowania obywateli. Tym razem zostaną w to włączone również banki."
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 12 cze 2021, 10:25

1 lipca rusza zbieranie danych do bazy gromadzącej informacje o tym, czym ogrzewamy domy.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/nieruchomosci ... urce=paste
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15327
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1032
x 465
Podziękował: 16586 razy
Otrzymał podziękowanie: 23393 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 04 paź 2021, 21:07

Będą nas śledzić! Płatności kartą z pełną inwigilacją. Nowy Polski Ład
3029 wyświetleń4 paź 2021
https://youtu.be/qgWwQkic9I0
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

wolzdro
Posty: 689
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 272 razy
Otrzymał podziękowanie: 657 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » poniedziałek 06 gru 2021, 16:04

https://www.youtube.com/watch?v=Md-ciQPZEN4

"Izrael: potrzebujemy „Wielkiego Brata”, który śledziłby dokąd idziemy!"
0 xwolzdro
Posty: 689
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 272 razy
Otrzymał podziękowanie: 657 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » poniedziałek 20 gru 2021, 01:52

https://ithardware.pl/aktualnosci/korea ... 19069.html

''Korea Płd. wprowadza śledzenie obywateli i kamery z rozpoznawaniem twarzy do walki z COVID''
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 21018
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 947
Podziękował: 34051 razy
Otrzymał podziękowanie: 26450 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 01 sty 2022, 17:51

Jak Polska zdobyła PEGASUSA i czemu Żydzi nas $ZANTAŻUJĄ | WIADOMOŚCI
1 sty 2022

https://www.youtube.com/watch?v=9FQf03LfP-8

Bądź Na Bieżąco

Pegasus - jak to działa?
30 gru 2021

https://www.youtube.com/watch?v=Q0eQvVoy0Aw

Nauka. To Lubię

Programów do szpiegowania telefonów jest wiele, ale Pegasus jest tylko jeden. Jak działa? Czy łatwo go wykryć?
Do dzisiejszego odcinka zaprosiłem gościa, Piotra Koniecznego z Niebezpieczni.pl Na stronie serwisu znajdziecie więcej informacji o Pegasusie. Zapraszam też na https://www.youtube.com/c/Niebezpiecz...
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 21018
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 947
Podziękował: 34051 razy
Otrzymał podziękowanie: 26450 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 20 sty 2022, 17:24

Szokujące wystąpienie Banasia przed komisją ds. Pegasusa. "Byłem nielegalnie inwigilowany"
19 sty 2022

https://www.youtube.com/watch?v=vDw_UbrMoLE

naTemat.pl

We wtorek (18 stycznia) prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś zeznał przed komisją nadzwyczajną ds. wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji : "Uważam, że padłem ofiarą nielegalnej inwigilacji".

Powiedział, że kontrola NIK wykazała, iż Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzymało na zakup tego systemu dofinansowanie w wysokości 25 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości, podlegającego Ministerstwu Sprawiedliwości. Podkreślał, że jest to niezgodne z prawem (narusza bowiem art. 4 ust. 1 ustawy o CBA).
0 xcedric
Posty: 7207
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 173
Podziękował: 4331 razy
Otrzymał podziękowanie: 10968 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 22 lut 2022, 14:38

0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7321
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1336
x 375
Podziękował: 13455 razy
Otrzymał podziękowanie: 13505 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 28 lut 2022, 10:23

Dostałam to dzisiaj ,może panikuję ale chyba warto wiedzieć ? :shock:
Załączniki
post.jpg
post.jpg (60.81 KiB) Przejrzano 2079 razy
received_498435138556296.jpeg
received_498435138556296.jpeg (59.84 KiB) Przejrzano 2079 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15327
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1032
x 465
Podziękował: 16586 razy
Otrzymał podziękowanie: 23393 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 28 lut 2022, 11:54

Nie wiem o tym w ogóle, czy to na serio czy jakaś dezinformacja?
I czy jest jakiś oficjalny link do tego "prawa"?
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7321
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1336
x 375
Podziękował: 13455 razy
Otrzymał podziękowanie: 13505 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 28 lut 2022, 13:51

songo70 pisze:
poniedziałek 28 lut 2022, 11:54
Nie wiem o tym w ogóle, czy to na serio czy jakaś dezinformacja?
I czy jest jakiś oficjalny link do tego "prawa"?
@songo ja tez pierwszy raz o tym słyszę ,dlatego wstawiłam tu do waszej weryfikacji .Szukałam w necie i wszystkie linki prowadzą do Gloria TV . Jest jeszcze jeden który mówi że to fake news.
Nie wiem co o tym sądzić .Będę szukać dalej .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15327
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1032
x 465
Podziękował: 16586 razy
Otrzymał podziękowanie: 23393 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 28 lut 2022, 14:50

uważam, że to i tak się dzieje bez oficjalnego komunikatu,-
po Pegasusie czy można mieć jeszcze jakieś wątpliwości :?:
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Mapanwo
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 21 sie 2022, 17:19
x 2
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Kontakt:

Cyfrowy Panoptykon

Nieprzeczytany post autor: Mapanwo » niedziela 25 wrz 2022, 20:54

Światowy cyfrowy panoptykon nie nadchodzi – on już tu jest. Podczas gdy Chiny mają najwięcej kamer monitorujących w całym kraju, sięgających łącznie 200 milionów, większość ludzi byłaby zszokowana wiedząc, że Stany Zjednoczone mają największą liczbę kamer monitorujących na osobę niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Chiny mogą być uważane za najbardziej zaawansowane w ich masowym nadzorze i systemie kontroli, ale dzięki eksportowi tej technologii, reżimy na całym świecie szybko nadrabiają zaległości. W erze informacji “najcenniejszym zasobem świata nie jest już ropa, ale dane”. Identyfikatory biometryczne, takie jak geometria twarzy, odciski palców, zapis głosu, a nawet twoje DNA są obecnie wysoko cenionymi towarami. Szybki rozwój gromadzenia danych biometrycznych, zaimplementowany w każdym aspekcie naszego codziennego życia, sprawił, że społeczeństwo stało się bezbronne, podczas gdy ustawodawcy pozostają w tyle, jeśli chodzi o ochronę prywatnych danych swoich obywateli.

https://mapanwo.pl/?p=840
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7321
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1336
x 375
Podziękował: 13455 razy
Otrzymał podziękowanie: 13505 razy

Re: Totalna inwigilacja

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 02 paź 2022, 11:52

Czy GOTÓWKA ZNIKNIE i czeka nas PEŁNA INWIGILACJA? – Dawid Kozioł

https://youtu.be/gpGn5DsjRj0

Grzegorz Kusz
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ