Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Silnik wiatrowy

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Silnik wiatrowy

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 12 cze 2013, 09:31

Może nie jest to o silniku grawitacyjnym ,ale myslę że was to zainteresuje.Zainspirowana przez Kapłana718 z ciekawości zajrzałam na stronę główną PCH i odkryłam ciekawy artykuł.Nie bedę go tu wklejać ,ale podam link.
http://projekt-cheops.com/plain.aspx?la ... d=687&cmd=
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Silnik wiatrowy

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 12 cze 2013, 11:25

Do tanich nie należy i niewielu będzie mogło sobie na to pozwolić.
Ciekawe co będzie z prądem podczas bezwietrznych okresów choć w naszej szerokości geograficznej to mało spotykane zjawisko? ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Silnik wiatrowy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 12 cze 2013, 12:24

i znowu spirala..
Po spirali... do sukcesu!



Krajobraz z wiatrakami, czyli farma wiatrowa, dla jednych jest synonimem piękna i nowoczesności, dla innych miejscem straszącym brzydotą, wytwarzającym nieznośny hałas i wręcz zabójczym dla ptactwa. Jednak, niezależnie od wszystkich negatywnych opinii, z wykorzystania energii wiatrowej zrezygnować nie możemy.


Tu należy postawić zasadnicze pytanie: jaka jest istota wad elektrowni wiatrowych. Wadą są niewątpliwie gabaryty wirników turbin. W rozwiązaniu pochodzącym w prostej linii od skrzydeł młyńskich wiatraków, udoskonalonych dzięki osiągnięciom aerodynamiki, średnice te zwykle oscylują w w granicach pięćdziesięciu metrów, porównywalną z wysokością 12. piętrowego budynku (największa zainstalowana w Emden w Niemczech ma średnicę 126 m). Aby farma mogła wytwarzać
moc np. 100 MW, trzeba uruchomić około 100 turbin (przy prędkości wiatru ok. 5 m/s), co z kolei równa się budowie osiedla złożonego ze 100 „budynków”, zajmującego ogromną powierzchnię. W zamian otrzymamy moc niedużego konwencjonalnego bloku energetycznego, w dodatku obarczonego niedoskonałościami wynikającymi m.in. z nierównomierności pracy. Czy wobec tego nie należy...



zastanowić się nad konstrukcją wirnika?



Nihil novi sub sole, czyli nic nowego pod słońcem - ten zwrot, pochodzący ze Starego Testamentu, ma tu swoje uzasadnienie. Już w X wieku, a może nieco wcześniej, Persowie zbudowali pierwszy młyn wiatrowy, który miał pionową oś obrotu. W latach trzydziestych XX wieku Francuz Georges Darrieus zbudował turbinę o niekonwencjonalnych łopatach w niczym nie przypominających klasycznego wirnika. w tym samym czasie Fin Sigurd Savonikusen (Savonius) opatentował silnik wiatrowy, w którym dwa lub trzy skrzydła o przekrojach w kształcie półwalców obracały się również wokół pionowej osi. Po wielu modyfikacjach turbiny Savoniusa produkowane są do dnia dzisiejszego. Oczywiście każdy z wynalazków ma swoje wady i zalety. Największą sprawność posiadają turbiny z wirnikiem śmigłowym, stąd ich powszechność użytkowania w energetyce zawodowej. Z kolei wirnik Savoniusa osiąga tylko połowę sprawności wirników śmigłowych, ale posiada wiele zalet użytkowych umożliwiających jego powszechne zastosowania, również w instalacjach domowych. Szczególy w dziale ENERGIA WIATROWA.
Obecnie niewątpliwym sukcesem na drodze doskonalenia wirnika turbiny wiatrowej stał się wynalazek, jakiego dokonał amerykański naukowiec Bill Becker z Uniwersytetu w Illinois. Jest on twórcą urządzenia nazwanego „podwójnie spiralną turbiną wiatrową” (ang. double-helix wind turbine) lub aeroturbiną, w której konwencjonalny wiatrak
zastępuje spiralnie zwinięta powierzchnia przejmująca napór wiatru (ilustracja obok). Aeroturbina Beckeraiusa, podobnie jak Savoniusa, nie posiada wad „młyńskiego” wiatraka, nie powoduje hałasu, nie stanowi zagrożenia dla ptaków, wreszcie może być instalowana na dachach budynków, bowiem spiralne skrzydło ma stosunkowo niewielką średnicę i może pracować również w pozycji poziomej. Poza tym, turbina Beckera nie jest wrażliwa na nawet gwałtowne zmiany kierunku wiatru oraz silne opady atmosferyczne. Zaletą wynalazku, szczególnie w warunkach jakie panują na przeważających obszarach naszego kraju, jest minimalna prędkość wiatru konieczna do uruchomienia turbiny, czyli 6 mph (około 2,7 m/s). W warunkach „miasta wiatrów” jak nazywane jest popularnie Chicago, turbiny sprawują się wyjątkowo dobrze. A...



co słychać u nas ?

Obrazek

Dzieło Beckera jest klasycznym wynikiem wynalazczego myślenia, a właściwie twórczego rozwinięcia osiągnięć poprzedników. Jeżeli doskonalenie klasycznego wiatraka staje się coraz trudniejsze, to trzeba go zastąpić czymś zupełnie nowym. Podobną drogą poszedł profesor Włodzimierz Chomczyk budując również niekonwencjonalne urządzenie do wykorzystania energii wiatrowej. Niestety ze względu na procedury ochrony patentowej będziemy mogli przedstawić je dopiero za jakiś czas. Na razie informujemy tylko, że zasada wynalazku może być zastosowana również do małych urządzeń, przeznaczonych do indywidualnego użytku.

Wiatrak nie jest jedyną konstrukcją zdolną do odbioru energii kinetycznej wiatru, udowodniono to już wiele razy. Przełamywanie stereotypów nie jest łatwe, ale nadal ma wielką przyszłość i to po obu stronach oceanu.

http://www.doen.pl/ENERGIA_WIATROWA.html
Na chwilę obecną jest to projekt Silników Wiatrowych prof. Chomczyka oraz generatorów energii wykorzystujących technologię opartą na tzw. Gazie Browna.

http://motoregion.pl/generator-hho-gazu-browna.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

axenty
Posty: 3
Rejestracja: piątek 07 mar 2014, 18:06
x 1
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Silnik wiatrowy

Nieprzeczytany post autor: axenty » niedziela 22 lis 2015, 11:54

Przeczytałem artykuł, ale bez jakiegoś rysunku poglądowego, lub jeszcze lepiej filmiku, trudno mi sobie wyobrazić to cudo.
0 x



ODPOWIEDZ