Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Darmowa energia już w domu

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 12 lis 2014, 22:02

Są też takie rozwiązania, nazywają się Rotovertery. Jakiś zysk jest. Problem jest taki, z tego co pamiętam, że urządzenie może oddawać dużą moc, ale tzw. bierną, nie da się tego zamienić na ciepło, albo światło ze sprawnością powyżej 1.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 12 lis 2014, 22:07

blueray21 pisze:Są też takie rozwiązania, nazywają się Rotovertery. Jakiś zysk jest. Problem jest taki, z tego co pamiętam, że urządzenie może oddawać dużą moc, ale tzw. bierną, nie da się tego zamienić na ciepło, albo światło ze sprawnością powyżej 1.

Ale stosując odpowiednie przekładnie jak choćby w tym filmiku i domontowując koło pasowe do napędu wytwornicy prądu już coś by było?
Jak myślisz?
Masz jakiś schemat takiego Rotovertery'a?
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 12 lis 2014, 22:58

Nie sądzę, przekładnie to dodatkowa strata energii. Są teraz wydajne prądnice z magnesami stałymi, może taki zestaw dałoby się zapętlić, ale to kupa forsy i czasu.

Do rotoverterów schematów raczej nie potrzeba. Zwykle są to 2 identyczne silniki trójfazowe, ze sprzęgniętymi osiami.
Silnik napędzający jest zasilany przez dobieraną baterię kondensatorów. Koniec opisu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Astre
Posty: 16
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Astre » piątek 14 lis 2014, 22:22

songo70 pisze:


Wykręciłem właśnie ze starego komputerowego zasilacza taki wentylator i rozebrałem go na czynniki pierwsze (może nie do końca). ;)
I przychodzi mi cały czas do głowy jedna myśl ! Przecież te elektromagnesy można by spokojnie zamienić na magnesy stałe i wtedy myślę, że taki wentylator kręcił by się sam. No bo tu tylko chodzi, o to, że te elektromagnesy wytwarzają pole magnetyczne, tylko, że musi przez cewki płynąć prąd.No, ale to samo pole magnetyczne dają przecież magnesy stałe. Akurat w tym konkretnym wentylatorze, to trzeba by było oszlifować np. o 2 milimetry te zewnętrzne powierzchnie elektromagnesów i wkleić np. magnesy neodymowe (są takie w sprzedaży nawet o grubości 2 mm).
Co Wy na to ? Bo przecież zasada jest jedna. Nie ważne, czy będzie, to elektromagnes, czy w tym samym miejscu magnes stały.

Chodzi mi, oto, że jeżeli taki model by zadziałał, to wiadomo, że można zbudować o wiele większy z zastosowaniem porządnych magnesów neodymowych , który kręcił by się sam i dawał by moc w zależności od konstrukcji być może nawet kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset Wat...

Co Wy na to, bo nie widzę na razie błędu w swoim rozumowaniu ...
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 14 lis 2014, 23:10

Niezupełnie Astre.
W tym silniczku masz wstawiony hallotronowy przerywacz, który obrazowo mówiąc wyłącza prąd, gdy bieguny statora i rotora są dokładnie naprzeciwko siebie (przyciągają się), inaczej po wahaniach wirnik stanąłby trwale i był trzymany w miejscu przez siłę przyciągania. Można też przełączyć w tym momencie polaryzację cewek i przez połówkę umownego okresu bieguny będą się odpychały.
W magnesach stałych, ani nie wyłączysz pola, ani nie zmienisz jego polaryzacji.
Mówię o tym prostym przykładzie, bo są rozwiązania silników na magnesy stałe, ale kopie nie działają, któryś z kolegów pisał tutaj o kosztach i czasie jaki na to poświęcił.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 15 lis 2014, 00:34

0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
belfanior
Posty: 392
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 11
x 24
Podziękował: 1359 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: belfanior » sobota 15 lis 2014, 06:27

abcd pisze:Zapewne koszt czegoś takiego będzie rzędu kilku tysięcy złotych.

Pisza ze urzadzenie osiagalne od 2015...
Zobaczymy...nie sadze aby ktos pozwolil na produkcje...przypadkow takich bylo sporo...Lutec umarl smiercia naturalna...
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 15 lis 2014, 10:42

Każda śmierć jest naturalna, ale jej przyczyny już nie koniecznie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Astre
Posty: 16
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Astre » sobota 15 lis 2014, 19:13

abcd pisze:>Astre<, znasz te materiały:
viewtopic.php?f=49&t=421
viewtopic.php?f=49&t=515


@blueray21

Generalnie tym co na poważnie się zajmuję (choć na razie efektów nie ma) to Vortex Mathematic.
Innymi rzeczami na poważnie, to szkoda nawet sobie zawracać głowę. Tyle, że potrzebny mi jest na ten moment samo działający
silnik, który dawał ok. 200mA prądu i kilka Volt. W sumie chodzi o moc rzędu 0,5 W, a nie o napięcie i prąd.

W necie sporo jest takich fałszywo/prawdziwych projektów modyfikacji choćby takie wentylatora
https://www.youtube.com/watch?v=jiAhiu6UqXQ


a, mnie by wystarczyło, aby coś takiego działało...

Wracając do Vortex Mathemtaic, to tą matematykę przerabiam już kilka lat i mógłbym prawie robić z tego wykłady. Problem polega na tym, że pomimo głoszonych treści np.Randy Powella, czy samego Rodina, że możemy mieć nieograniczoną ilość energii, że możemy latać po Wszechświecie, produkować żywność, aby nikt na świecie nie głodował, to żaden z tych kolesiów i jego wielu współpracowników między innymi Nassim Haramein, którzy się razem spotykają i razem piją wódkę nie przedstawili światu żadnego praktycznego rozwiązania, choćby takiego, że sławna cewka Rodina, lub coś podobnego sama produkuje energię nawet o znikomej mocy oby tylko dioda LED świeciła. Zabawy z kulkami, głośniczkami i takie bzdety. :roll:
Cóż znaczy wiedza bez praktycznego zastosowania ?...! NIE znaczy NIC !

Na konferencjach, które oglądałem płaczą do ludzi i świata, że nikt się tym nie chce zainteresować, ale ja wysłałem dokładnie 13 maili część do Rodina, część do Powella, część do Nassima, ale żaden z nich nie odpisał nawet jednym słowem. Niech ci jankesi idą się paść !

W przypadku tej całej cewki Rodina problem jest ze wzbudzeniem układu. Miałem kontakt z poważnym człowiekiem, który się tym zajmował i wzbudził tą cewką (była nawinięta na pierścieniu ferrytowym o średnicy 12 cm) i doprowadzał w sposób impulsowy do niej energię rzędu 6 kilo watów i jak wzbudził tą cewką, to mu zniknęła. Od tego czasu przestał się tym zajmować, bo jak sam mi mówił - ze strachu miał kilo w portkach. I tak to jest z tą zabaweczką o nazwie ceweczka Rodina. Przepuścisz przez nią za mało energii, to się nie wzbudzi, przepuścisz za dużo, to zniknie...

Ale, dojdziemy z tym końca, bo wielu ludzi w tej chwili nad tym w samej Polsce pracuje, tylko nie możemy nic na ten temat publicznie mówić, bo jest to karkołomne. Przyjdzie czas, a nadchodzi on ruchem przyśpieszonym i temat wypłynie na światło dzienne.

Wracając do pospolitego tematu szukam właśnie tego typu prostych działających rozwiązań :
https://www.youtube.com/watch?v=jiAhiu6UqXQ

Może być i to, tylko, aby działało :

https://www.youtube.com/watch?v=5RKdgweo0vo


Niemniej jednak mam wątpliwości co do działania powyższych układów niemniej jednak nie przekreślam do końca sprawy i sądzę, że może to działać.
0 x



Astre
Posty: 16
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Astre » sobota 15 lis 2014, 20:27

Astre pisze:
abcd pisze:>Astre<, znasz te materiały:
viewtopic.php?f=49&t=421
viewtopic.php?f=49&t=515


@blueray21

Generalnie tym co na poważnie się zajmuję (choć na razie efektów nie ma) to Vortex Mathematic.
Innymi rzeczami na poważnie, to szkoda nawet sobie zawracać głowę. Tyle, że potrzebny mi jest na ten moment samo działający
silnik, który dawał by ok. 200mA prądu i kilka Volt. W sumie chodzi o moc rzędu 0,5 W, a nie o napięcie i prąd.

W necie sporo jest takich fałszywo/prawdziwych projektów modyfikacji choćby takie wentylatora
https://www.youtube.com/watch?v=jiAhiu6UqXQ

a, mnie by wystarczyło, aby coś takiego działało...

Wracając do Vortex Mathemtaic, to tą matematykę przerabiam już kilka lat i mógłbym prawie robić z tego wykłady. Problem polega na tym, że pomimo głoszonych treści np.Randy Powella, czy samego Rodina, że możemy mieć nieograniczoną ilość energii, że możemy latać po Wszechświecie, produkować żywność, aby nikt na świecie nie głodował, to żaden z tych kolesiów i jego wielu współpracowników między innymi Nassim Haramein, którzy się razem spotykają i razem piją wódkę nie przedstawili światu żadnego praktycznego rozwiązania, choćby takiego, że sławna cewka Rodina, lub coś podobnego sama produkuje energię nawet o znikomej mocy oby tylko dioda LED zaświeciła. Zabawy z kulkami, głośniczkami i takie bzdety. :roll:
Cóż znaczy wiedza bez praktycznego zastosowania ?...! NIE znaczy NIC !

Na konferencjach, które oglądałem płaczą do ludzi i świata, że nikt się tym nie chce zainteresować, ale ja wysłałem dokładnie 13 maili część do Rodina, część do Powella, część do Nassima, ale żaden z nich nie odpisał nawet jednym słowem. Niech ci jankesi idą się paść !

W przypadku tej całej cewki Rodina problem jest ze wzbudzeniem układu. Miałem kontakt z poważnym człowiekiem, który się tym zajmował i wzbudził tą cewką (była nawinięta na pierścieniu ferrytowym o średnicy 12 cm) i doprowadzał w sposób impulsowy do niej energię rzędu 6 kilo watów i jak wzbudził tą cewką, to mu zniknęła. Od tego czasu przestał się tym zajmować, bo jak sam mi mówił - ze strachu miał kilo w portkach. I tak to jest z tą zabaweczką o nazwie ceweczka Rodina. Przepuścisz przez nią za mało energii, to się nie wzbudzi, przepuścisz za dużo, to zniknie...

Ale, dojdziemy z tym końca, bo wielu ludzi w tej chwili nad tym w samej Polsce pracuje, tylko nie możemy nic na ten temat publicznie mówić, bo jest to karkołomne. Przyjdzie czas, a nadchodzi on ruchem przyśpieszonym i temat wypłynie na światło dzienne.

Wracając do pospolitego tematu szukam właśnie tego typu prostych działających rozwiązań :
https://www.youtube.com/watch?v=jiAhiu6UqXQ

Może być i to, tylko, aby działało :

https://www.youtube.com/watch?v=5RKdgweo0vo

Niemniej jednak mam pewne wątpliwości co do działania powyższych układów, ale nie przekreślam do końca sprawy i sądze, że może to działać.
0 x



Awatar użytkownika
Robin
Posty: 78
Rejestracja: piątek 25 sty 2013, 18:02
Lokalizacja: Kraków
x 8
x 8
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Robin » niedziela 16 lis 2014, 10:25

Astre pisze:
songo70 pisze:


Wykręciłem właśnie ze starego komputerowego zasilacza taki wentylator i rozebrałem go na czynniki pierwsze (może nie do końca). ;)
I przychodzi mi cały czas do głowy jedna myśl ! Przecież te elektromagnesy można by spokojnie zamienić na magnesy stałe i wtedy myślę, że taki wentylator kręcił by się sam. No bo tu tylko chodzi, o to, że te elektromagnesy wytwarzają pole magnetyczne, tylko, że musi przez cewki płynąć prąd.No, ale to samo pole magnetyczne dają przecież magnesy stałe. Akurat w tym konkretnym wentylatorze, to trzeba by było oszlifować np. o 2 milimetry te zewnętrzne powierzchnie elektromagnesów i wkleić np. magnesy neodymowe (są takie w sprzedaży nawet o grubości 2 mm).
Co Wy na to ? Bo przecież zasada jest jedna. Nie ważne, czy będzie, to elektromagnes, czy w tym samym miejscu magnes stały.

Chodzi mi, oto, że jeżeli taki model by zadziałał, to wiadomo, że można zbudować o wiele większy z zastosowaniem porządnych magnesów neodymowych , który kręcił by się sam i dawał by moc w zależności od konstrukcji być może nawet kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset Wat...

Co Wy na to, bo nie widzę na razie błędu w swoim rozumowaniu ...


Astre ,zaciekawiłeś mnie ,w wolnej chwili spróbuje i dam znać ;)
0 x



Astre
Posty: 16
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Astre » poniedziałek 17 lis 2014, 19:55

Robin pisze:
Astre ,zaciekawiłeś mnie ,w wolnej chwili spróbuje i dam znać ;)


https://www.youtube.com/watch?v=jiAhiu6UqXQ


Jak uda Ci się to zrobić co zrobił ten facet, to daj znać, czy to prawda, czy kolejny fałsz. W tej chwili przerabiam jeszcze ogrzewanie w swoim domu, a zima tuż za pasem i muszę się naprawdę śpieszyć i nie mam na ten moment w ogóle czasu na eksperymenty.
Wg mnie powyższy układ powinien działać. Ale, dopóki sami nie sprawdzimy, to nie ma co wierzyć.
Więc, daj znać co ci wyszło ...?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 17 lis 2014, 20:34

Nie wiem na czym tu ten hoax polega, ale nie znam nikogo, kto powieliłby te numery, a już najlepszy jest ten ze zbliżaniem stosu magnesików neodymowych do wiatraka i on zaczyna się kręcić. To mogę sprawdzić za chwilę, ale szkoda mi czasu. Bo wiem, że to nie działa.
Rotorem jest tutaj magnes stały w kształcie pierścienia, chyba namagnesowany na 4 bieguny.
Żadne zewnętrzne pole nie jest w stanie tego wirnika poruszyć - musiałoby udawać wirujące wokół osi pole, tak jak cewki wewnątrz.
Są ciekawe rozwiązania w oparciu o taki silniczek, wprowadzają jakąś tam elektronikę, ale czy to ma szanse na samo-podtrzymanie wątpię.
Jeśli chodzi o grzanie, to możesz wykorzystać pomysły na bazie kuchenki indukcyjnej.
Naudinowi wyszło, że oddaje sporo więcej niż pobiera. Może zabawa polega na charakterystyce liczników elektrycznych, ale to nie nasze zmartwienie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Astre
Posty: 16
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Astre » poniedziałek 17 lis 2014, 22:11

blueray21 pisze:
Rotorem jest tutaj magnes stały w kształcie pierścienia, chyba namagnesowany na 4 bieguny.
Żadne zewnętrzne pole nie jest w stanie tego wirnika poruszyć - musiałoby udawać wirujące wokół osi pole, tak jak cewki wewnątrz.


Magnes stały w kształcie pierścienia jak każdy magnes posiada dwa bieguny. W tym wentylatorku od kompa
pierścień jest statorem i elektromagnesy (wirnik rotorem).
Początkowo myślałem, że ten pierścień posiada rozłożone bieguny w ten sposób, że na zewnątrz pierścienia jest np. (S), a wewnątrz (N). Jeżeli by tak było, to gdy podłączymy 12 V i popłynie prąd przez cewki elektromagnesów, więc w przypadku gdy cewki wytworzą biegun (N), a środek środek pierścienia też posiadał by (N) to powodowało by cały czas ciągłe i wzajemne odpychanie się obu pól magnetycznych powodujące ruch obrotowy.
Jednak tak nie jest bo ten pierścień posiada tak rozłożone bieguny że : w środku jest do połowy (S), a dokładnie druga połowa pierścienia to (N).
Stąd hallotrony, które wyłączają cewki na rotorze.

Bluearay21 !

Nie przekreślaj tego tematu bo w tym układzie facet nie działa na pierścień w tym wiatraku, tylko działa na magnesy przyklejone do ''skrzydeł'' wiatraka. Cały czas działa jednokierunkowa siła odpychająca i to wcale nie mała w przypadku magnesów neodymowych, a skoro ta siła działa i cały czas odpycha po kolei te magnesy to dlaczego nie miał by powstać ruch obrotowy ? Wg mnie jest to tylko kwestia geometrii wzajemnego ustawienia odpychających się nawzajem magnesów.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 17 lis 2014, 22:51

Przecież facet obraca tym wiatrakiem i żadnych magnesów nie widać. Nawet gdyby tak było to zewnętrzny magnes odpycha czy przyciąga magnesy na skrzydłach w obydwie strony i ruchu w ten sposób nie wygenerujesz bo wiatrak stanąłby w przerwie pomiędzy skrzydłami, tzn magnes zewnętrzny wskazywałby przerwę miedzy skrzydełkami. Było wiele rozwiązań z odsuwaniem magnesów, czy odchylaniem na dodatkowej osi, różnymi kształtami, najczęściej wyglądającymi jak księżyc blisko nowiu.
Jednak chyba największe sukcesy mieli ci, co sterowali impulsowo cewkami.
Faktycznie w pierścieniu mogą być tylko 2 bieguny, więc cewki są napędzane przeciwstawnymi parami, w przeciwnej fazie.
A sfilmować można wszystko, jest tak dużo sposobów na oszukiwanie tutaj, że głowa boli.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Astre
Posty: 16
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Astre » poniedziałek 17 lis 2014, 23:18

blueray21 pisze:Przecież facet obraca tym wiatrakiem i żadnych magnesów nie widać. Nawet gdyby tak było to zewnętrzny magnes odpycha czy przyciąga magnesy na skrzydłach w obydwie strony i ruchu w ten sposób nie wygenerujesz bo wiatrak stanąłby w przerwie pomiędzy skrzydłami, tzn magnes zewnętrzny wskazywałby przerwę miedzy skrzydełkami.
A sfilmować można wszystko, jest tak dużo sposobów na oszukiwanie tutaj, że głowa boli.


@blueray21

Ja w tym momencie odsuwam na bok tricki filmowe i interpretuje to co widać na filmie, anie to co ''myśli moja głowa''. Magnesy widać te które przykleił do skrzydełek wiatraka, a w ruchu obrotowym wiadomo z tytułu percepcji oka widać tylko smugę, ale gdy wiatrak zwalania to widać ich w taki sposób w jaki ma być ich widać. Zrób klatkę, po klatce to zobaczysz, że tutaj się wszystko zgadza. Więc nie wiem o co Ci chodzi z tym widzeniem ?

Ruch wygenerujesz ! To tak samo jak zbliżasz do siebie na stole położone dwa magnesy zwrócone do siebie tymi samymi biegunami i będziesz je do siebie przysuwał to wygenerujesz ruch liniowy. Tu mamy to samo wzajemne odpychanie tylko w ruchu kołowym, a nie liniowym.
Jeżeli masz wątpliwości co tego, że drugi koniec magnesu, który gość trzyma w ręce może przyciągać te naklejone magnesy na wiatraku, to wystarczy za ekranować tą drugą część stalową blachą i mamy wtedy magnes jednobiegunowy.
Proponuje zrobić doświadczenie w rozmaity sposób podchodząc do tematu, a nie z góry przekreślać temat.
Wynik nie jest już tak ważny. Ważne jest doświadczenie, które nas naprowadzi, lub może naprowadzić do kolejnych pomysłów i kolejnych rozwiązań.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 18 lis 2014, 00:08

Zawsze kierujesz w stronę skrzydełek jeden biegun magnesu. Powiedzmy, że siłę odpychającą.
Zauważ tylko że ona działa tak samo odpychająco na to skrzydełko, które się oddala, jak i na to, które się zbliża i jakich bys ekranów nie użył to nie odekranujesz tego, zmienisz nieco kształt pola magnetycznego zewnętrznego magnesu. Możesz sobie zrobić taką próbę. To nie jest tak jak napędzanie wiatraka strumieniem wody, który rzeczywiście działa jednokierunkowo.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Astre
Posty: 16
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Astre » wtorek 18 lis 2014, 00:44

blueray21 pisze:Zawsze kierujesz w stronę skrzydełek jeden biegun magnesu. Powiedzmy, że siłę odpychającą.
Zauważ tylko że ona działa tak samo odpychająco na to skrzydełko, które się oddala, jak i na to, które się zbliża i jakich bys ekranów nie użył to nie odekranujesz tego, zmienisz nieco kształt pola magnetycznego zewnętrznego magnesu. Możesz sobie zrobić taką próbę. To nie jest tak jak napędzanie wiatraka strumieniem wody, który rzeczywiście działa jednokierunkowo.


Tak, działa odpychająco na to skrzydełko, które się zbliża i które się oddala.Tylko, że energia ( masa razy przyśpieszenie tego wiatraka, która sukcesywnie rośnie wraz prędkością obrotową) powoduje, lub może powodować przerost wobec tej siły, która go przytrzymuje.
Wg mnie kwestią jest ustawienie pewnej geometrii tego strumienia z magnesów stałych. Bo może tak być, że strumień magnetyczny może przyjąć taki kształt, że może bardziej działać na te magnesy, które się już oddalają niż na te, które się zbliżają.A, jeżeli do tego dołożysz energię wynikającą z masy razy przyśpieszenie to realny jest tutaj ciągły obrót.
Oczywiście nie twierdzę tego na 100% tylko staram się wyciągnąć z tego w miarę możliwie teoretycznie słuszne założenia..?
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 18 lis 2014, 06:34

Kiedyś o tym pisał Ryszard, o stosunku i różnej ilości punktów koła wewnętrznego, do zewnętrznego...
Nie pamiętam już czy było to 7 : 5 , ale może być tak, że te przyciągające się punkty zawsze będą w lepszym położeniu od pozostałych.



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



kołodziąż
Posty: 28
Rejestracja: środa 08 maja 2013, 12:04
x 1
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: kołodziąż » wtorek 18 lis 2014, 10:57

Astre
Ja w tym momencie odsuwam na bok tricki filmowe i interpretuje to co widać na filmie,

A nie zastanawia cię to że przy zwalnianiu łopat wiatraka żarówka powinna powoli gasnąć.Przecież nawet żarówka ledowa będzie świecić mocniej lub słabiej w zależności od przyłożonego napięcia.
Gdzieś w necie jest wyjaśnienie tego fejka.
0 x


Hold on tight to your dream!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 18 lis 2014, 10:58

Niestety nijak nie zawęzisz strumienia magnetycznego stałego magnesu w wąską wiązkę, bo on musi się zamknąć z drugim biegunem. W tym miejscu mógłbyś ewentualnie zastosować "działko magnetyczne" w postaci dość długiego elektromagnesu "strzelające impulsowo" w oddalające się skrzydełko z magnesem.
To mogłoby działać.

Edit: Ze świeceniem, niekoniecznie, bo żarówka LED powinna mieć stabilizowany prąd diody świecącej, więc swiatło będzie identyczne w szerokim zakresie napięcia wejściowego.

Edit 2: Thotal, na stałych okręgach to niemożliwe, możliwe jeśli zewnętrzne magnesy byłyby zamontowane w jakiś wahliwy sposób i odpowiednio sterowano wychyleniem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Astre
Posty: 16
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Astre » środa 19 lis 2014, 01:21

blueray21 pisze:Niestety nijak nie zawęzisz strumienia magnetycznego stałego magnesu w wąską wiązkę, bo on musi się zamknąć z drugim biegunem. W tym miejscu mógłbyś ewentualnie zastosować "działko magnetyczne" w postaci dość długiego elektromagnesu "strzelające impulsowo" w oddalające się skrzydełko z magnesem.
To mogłoby działać.



Strumienia nie zawęzisz, ale możesz zmieniać jego formę, jego kształt, a co za tym idzie sposób oddziaływania.
Pamiętam jeszcze z czasów szkolnych gdy bawiliśmy się magnesem i opiłkami rozrzuconymi po szybie.
Przybierały one przerozmaite kształty ukazując linie bieguna (S) I (N).
Ale, pamiętam również, że w zależności od ustawienia magnesu względem opiłków wskazywały one różne, kształty - kuliste, szersze, dłuższe, krótsze, węższe....itp..itd...

No i pytanie jak wygląda strumień magnesu jednobiegunowego, czyli takiego, którego uzyskamy w wyniku za ekranowania blachą stalową jednego z biegunów, czyli którejś z połowy dowolnego magnesu.

Również pytanie jak będzie wyglądał rozkład pola magnetycznego wewnątrz tego pierścieniowego magnesu zastosowanym w tym wentylatorze z komputera, gdy za ekranujemy blachą stalową jego zewnętrzną część.
Na pewno się zmieni, a jak się zmieni to będzie informacja, czy możemy to jakoś wykorzystać ?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 19 lis 2014, 11:38

Blach stalowa (miękka) nie ekranuje magnesu, owszem można nią zagęścić gdzieś pole i nowym biegunem będzie krawędź blachy, ale nie jest to ekranowania, w żaden sposób.
Owszem pole przybiera różne kształty, ale wiesz że "suma musi wyjść na zero".
Więc nie ma magnesu jednobiegunowego.
Obłożenie tego pierścienia ferrytowego stalą na zewnątrz, niewiele zrobi wewnątrz, natomiast powiększy pole zewnętrzne, pole (obszar), ale nie siłę.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Astre
Posty: 16
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Astre » środa 19 lis 2014, 14:47

blueray21 pisze:Więc nie ma magnesu jednobiegunowego.


To fakt, że magnes jednobiegunowy to taka trochę językowa przenośnia i ten termin odnosi się raczej do tego magnesu jednobiegunowego, którego stworzył Peter Kulish i niewątpliwie tego typu magnes jest natury jednobiegunowej. Mam gdzieś w domu magnetyzer do paliwa, którego kupiłem bodajże z 15 lat temu i trzeba będzie go rozłupać i wykorzystać do różnych prób. A, w tym magnesie pole magnetyczne jest bardzo z soczewkowane jeżeli to co kupiłem, to nie jest jakaś lipa ?
0 x



Astre
Posty: 16
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 18 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Astre » niedziela 23 lis 2014, 18:52

Znalazłem ''piękną'' stronkę gdzie facet promuje swoje ''genialne'' generatory.
http://whiteenergy.eu/osiagniecia/gener ... zowy-20kw/

I czeka na patent...

Tylko jakby znał chociaż by podstawowe (szkolne) zasady geometrii, to by wiedział, że cewka nawinięta na toroidzie jednocześnie dwoma przewodami daje 2-krotnie większą moc, to by jutro rozebrał te zabawki.
Nie wspomnę już cewka Rodina daje 7-krotnie większą moc !
Ehh... ta cywilizacja rozwija się w takim tempie, że ślimak prędzej by doszedł z Pekinu do Londynu, zanim tutaj cokolwiek mądrego się pojawi.
No cóż...?
0 x



ODPOWIEDZ