Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Darmowa energia już w domu

Zochna
Posty: 1736
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 09:33
x 3
x 37
Podziękował: 1222 razy
Otrzymał podziękowanie: 1634 razy

Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Zochna » poniedziałek 18 lut 2013, 11:13

Otrzymałam meilem poniższy filmik,który przekazuję na Forum.
Pozdrawiam Zochna

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... IMOG1vJ5h8


Zosiu pozwoliłam sobie zamieścić video pozd chanell
A ja trochę jeszcze zmieniłem wymiary / blueray21
0 x



Zochna
Posty: 1736
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 09:33
x 3
x 37
Podziękował: 1222 razy
Otrzymał podziękowanie: 1634 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Zochna » poniedziałek 18 lut 2013, 11:17



zmieniłem link na wstawkę /blueray21
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 18 lut 2013, 11:45

Wygląda to wszystko bardzo ciekawie ,ale zobaczymy co na to specjaliści ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 18 lut 2013, 11:50

super, przedłużacz już mam! :D

PS. w końcu widzę filmiki w Operze, ciekawe o co kaman? 8-)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 18 lut 2013, 11:55

super, przedłużacz już mam! :D


ja też Songo :D zastanawiam się nad tym ze nie pokazał całego odkurzacza ,przecież mógł ukryć kabel do przedłużacza pod nim ;)

edit : ......i włączył przedłużacz dopiero gdy włożył wtyczkę od odkurzacza ,to już jest podejrzane ,ech bardzo bym chciała żeby to było prawdziwe ,ale chyba niestety nie jest :(
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 18 lut 2013, 12:15

Nie napalajcie się, wygląda na typowy PRZEKRĘT. Wynalazca nie wyłączył np. lasera, żeby udowodnić, że on inicjuje to oddawanie mocy, nie zabrał kryształu z pętli, co też udowodniłoby jego działanie. Cały czas podczas testowania działania innych urządzeń odkurzacz był włączony i nigdy nie widzieliśmy jego drugiego końca.
Według mnie wtyczka udająca połączenie do odkurzacza zapewnia systemowi dostawę energii z gniazdka. Mimo włączenia żelazka nie widać różnicy w jasności neonówek,co świadczy że zasilanie jest bardzo "sztywne".
Szkoda mi czasu na dalszą pisaninę i oszczędzicie sobie trochę czasu, jeśli nie będziecie oświetlać kryształów w pętli z przewodu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 18 lut 2013, 12:19

Choć to szewc powinie chodzić w dziurawych butach to wynalazca miał bardzo wysłużone kapcie i ciekawe czym się atak denerwował, że aż się pocił.
Dla mnie, to typowe odwracanie uwagi.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 18 lut 2013, 12:35

blueray21 pisze:Nie napalajcie się, wygląda na typowy PRZEKRĘT. Wynalazca nie wyłączył np. lasera, żeby udowodnić, że on inicjuje to oddawanie mocy, nie zabrał kryształu z pętli, co też udowodniłoby jego działanie. Cały czas podczas testowania działania innych urządzeń odkurzacz był włączony i nigdy nie widzieliśmy jego drugiego końca.
Według mnie wtyczka udająca połączenie do odkurzacza zapewnia systemowi dostawę energii z gniazdka. Mimo włączenia żelazka nie widać różnicy w jasności neonówek,co świadczy że zasilanie jest bardzo "sztywne".
Szkoda mi czasu na dalszą pisaninę i oszczędzicie sobie trochę czasu, jeśli nie będziecie oświetlać kryształów w pętli z przewodu.


widzę ze zauważylismy to samo ;) ja edytowałam swój post w momencie kiedy ty pisałes swój :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 19 mar 2013, 13:56

darmowe chłodzenie już w to lato,-
co ty na to..?
:D :geek:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 28 maja 2013, 13:03

wielkie "G" też chce za darmo.. :lol: 8-) ;)
Energia z latawców nabytkiem Google. Zobacz to w akcji
, Źródło: Dziennik Internautów
Google przejęła firmę Makani Power, która opracowała latawce do wytwarzania energii elektrycznej z wiatru. To ciekawy pomysł, bo instalowanie latawców nie jest tak kłopotliwe jak budowanie tradycyjnych wiatraków.

Google nie od dziś wspiera nowe metody pozyskiwania energii oraz stara się je stosować. Niektóre z nich mogą być bardzo oryginalne i za takie należy uznać latawce, jakie tworzy firma Makani Power.

Latawce Makani to unoszące się na uwięzi skrzydła, na których zainstalowane są śmigła do wytwarzania energii. Latawiec wykonuje lot po okręgu i sterowanie tym lotem odbywa się automatycznie. Zainstalowane na skrzydle śmigła to jedno z istotnych osiągnięc Makani - mogą służyć zarówno jako turbiny do wytwarzania energii jak i śmigła napędowe, w zależności od potrzeby.

Informacje o przejęciu firmy Makani Power przez Google znajdziemy na stronie Makani. Firmy współpracowały już wcześniej i z tego powodu przejęcie nie jest zaskakujące.

Latawce tańsze niż wiatraki

Energia z latawców jest obiecująca, gdyż budowa stanowisk dla skrzydeł na uwięzi jest o wiele tańsza i mniej kłopotliwa niż budowa wieżyczek dla wiatraków. Tego typu latawce można ustawić w dowolnym miejscu i firma Makani Power sądzi, że latawce w mniejszym stopniu niż wiatraki wpływają na zmiany środowiska.

Firma Google nie od dziś dokonuje inwestycji w nowatorskie źródła energii. Warto przypomnieć choćby serwerownię chłodzoną wodą morską. Firma stosuje też energię słoneczną w biurowcach, a szczególnie ciekawym przykładem ekologicznej energii było wykorzystanie kóz do koszenia trawy.

[Marcin Maj]

http://proline.pl/?n=energia-latawcow-n ... z-to-akcji
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 28 mar 2014, 12:25

no to mamy pierwszą instrukcje :!: :D
Darmowa energia Revealed / Ujawniona

Możemy potwierdzić, że Fix Drużyna Świat przygotowała pracę urządzenia overunity, zwane Quantum Generator Energii (QEG). Tak, to działa:

Obrazek



Możesz przeczytać więcej o QEG tutaj:

http://hopegirl2012.wordpress.com/2014/ ... n-sourced/

I pobrać szczegółowe plany, jak stworzyć pracę urządzenia QEG tutaj:

http://hopegirl2012.files.wordpress.com/2014/03/qeg-user-manual-3-25-14.pdf

Byłoby dobrze, że QEG otworzyć pochodzą Instrukcja idzie wirusowe, a jak wiele jednostek QEG zbudowane są niezależnie, jak tylko to możliwe. Więc jeśli chcesz mieć urządzenie overunity, nie czekaj na masowej produkcji urządzenia, w celu dostosowania go do ciebie, zacznij budować swój zespół teraz:

http://fixtheworldproject.net/start-you ... -unit.html

Fix Drużyna Świat poszukuje zdolnych osób lub grup, które mogą doprowadzić jednostki QEG do ludzi na całym świecie na wszystkich skalach, poziomach od małych do dużych warsztatów mechanicznych zakładach produkcyjnych.
Ludzie z takimi możliwościami mogą się skontaktować z Fix zespół Świat tutaj:

http://fixtheworldproject.net/contact.html

Można również wspierać Światowy Rozwiąż Zespół, pomagając im przynosząc darmową energię ze słowem:

http://www.gofundme.com/HopeGirlFixtheworldQEG

Światło Siły zwróciły się wiele imprez Grupy wsparcia, by jak to możliwe rozpocząć budowę własnych jednostek QEG tak szybko, jak to możliwe.
Grupy te Wspierając "Wydarzenie" będą służyć jako węzły transformacji, które pomogą planetarnemu przejściu do nowego społeczeństwa overunity.

QEG nie jest jedynym urządzeniem overunity, że zostanie zwolnione.
stnieje wiele więcej projektów, są przygotowywane za kulisami i sieci produkcji i dystrybucji, organizowanych na wszystkich poziomach, od garażowych warsztatów mechanicznych do globalnych przedsiębiorstw. Jeśli masz produkcję na dużą skalę lub możliwości dystrybucji, kontaktuj się tutaj cobraresistance@gmail.com i możemy zawierać umowę z Państwem / wami w jednym z naszych projektów.

Niech stanie się światłość!


Wysłany przez Cobra na 19:20 27.03.2014.






Ciemność będzie się przed Światłem i to tym darmowym nadal się bronić.
3 tygodnie temu zamówiłem dokumentację - /e-bok/
wrzuciłem zlecenie do banku by przelać 39,00 € .. BANK ODMÓWIŁ MI ..ta transakcja jest "trefna"? było nas kilka osób i widziałem ich miny..
problem w tym ,że ta oferta sprzedaży dokumentacji jest ciągle zdejmowana z internetu i strona tej oferty zniknęła ...
To był szczegółowy opis krok po kroku ,jak budować i z czego . urządzenie . / w języku niemieckim.. Dwa dni w garażu i masz minimum 5-kilowat darmowej energii ....
trzy razy próbowaliśmy dokonać wpłaty .. ..
Monopol się broni ... i ma w bankach wsparcie .. ?
ale próbujmy.. ... nie pozwalajmy by nami manipulowano.
w Brazylii .2013 . /Kraj grupy BRICS / tam młodzi ludzie w miasteczku . zbudowali urządzenie zainstalowali i.... znaleźli się w więzieniu ,po 2 tygodniach wypuszczono ich .. po interwencjach .. ale zabrano im wszytko co dotyczyło urządzeń.. / posądzono ich o kradzież prądu/
Jak to dobrze ,że nie zabrano im głów.. bo w głowach mieli wiedzę .... i teraz dla całego miasteczka budują tak zwane komunalne zasilanie..
to chyb to :
Brazylijska Firma idzie na rynek z generatorem darmowej energii z




http://kochanezdrowie.blogspot.com/2014 ... dujmy.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 27 kwie 2014, 14:05

Posty dotyczące elektrolizy wody przeniosłem do tematu:
Metal rozkładający wodę na HHO >>
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 23 maja 2014, 13:52

Darmowa energia Live In Action! To zapiera dech w piersiach jak nauka jest ponownie napisana.
Obrazek
Oglądając ten film (poniżej) było dość doświadczeń. Jest to być może dlatego, że już ten temat przez wiele lat jest omawiany, a pośród wszystkich wątpliwości i negatywów z głównego nurtu nauki, niesamowici naukowcy złożyli urządzenie raz po raz pokazując, że nasze obecne rozumienie nauki i fizyki może potrzebuje remont .
Na początek chciałbym określić, co mam na myśli, kiedy mówię "darmowa energia". Mam na myśli to, jak coraz więcej energii, niż można umieścić w i / lub ,nie wymaga wkładu energii i ma być wytwarzana bezustannie. Aby odpowiedzieć na pytanie, tak, to urządzenie będzie potrzebowało wymiany części, łożysk, pasów itd. w pewnym momencie swojego życia. Koszty minimalne zaangażowane są tam.
Na chwilę, zapomnijmy o tłumieniu tych technologii i po prostu skupmy się na tym, że są tutaj, pracują i ostatecznie trafiły do głównego nurtu przez ludzi, do budowy i zakupu dla siebie.
Jeśli jeszcze nie słyszałeś o QEG (Quantum generator energii), to będzie miła niespodzianka dla Ciebie. Urządzenie opiera się na pracy Tesli gdzie zbudował generator rezonansu, że wymagany wkład 1kW produkuje moc 10kW. Urządzenie działa w ten sam sposób i został zbudowane po tym jak jego patenty zostały uwolnione do domeny publicznej. Lata badań i dostosowanie zostało zrobione, aby urządzenie było możliwe i dostępne dla innych do budowy. To nowe urządzenie będzie wymagać 1kW mocy wejściowej, aby uzyskać rezonans rdzenia i następnie po jego wytwarzaniu 10kW może być odłączone i falownik jest załączony, więc nie będzie wymaganej mocy wejściowej.
pełnomocnik
ObrazekTak, oznacza to, co mówię, po krótkim okresie poboru mocy,na rozruchu będą potrzebne do dostarczenia 10kW mocy. Jak stwierdził HopeGirl który wydał plany open source dla publicznego użycia, "QEG należy do ludzkości teraz. Wiele będzie dalszej poprawy i wszyscy będziemy wspólnie rozwijać tą technologię w praktyce wspólnie, razem. "Piękne słowa, jak ten świat nie musi być zbudowany z pieniędzy, chciwości, patentów, własności i władzy. Są to archaiczne egoistyczne koncepcje, więc możemy ewoluować z dość wysiłku.
Screen shot 22.05.2014 na 4.36.48 PM
ObrazekZapraszamy do zapoznania się z pokazowym wideo poniżej, jak ta wspólnota w Maroku zbudowała urządzenie pracuje tylko od 3 dni. Ten film jest o włączaniu urządzenia po raz pierwszy. Widzisz tylko początek tego urządzenia jako że więcej poprawek nastąpi w najbliższych dniach, aby zwiększyć moc wyjściową.
Urządzenie to jest również wbudowane na Tajwanie i więcej zespołów jest ich budowy na innych obszarach świata.
Oto plany otwarte źródło dla urządzenia.
***
DVD Sheldan w sprawie energii punktu zerowego, wyjaśnia, jakie energia ta ma zastosowanie do stłumionych technologii darmowej energii w kategoriach więc początkujący mogą zrozumieć i naukę buff mogą docenić.


cd.- tutaj: http://kochanezdrowie.blogspot.com/2014 ... slimy.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 23 maja 2014, 16:47

Na wskazanej stronie znajdziemy rysunek techniczny tego urządzenia, bo planem czy schematem to raczej to jeszcze nie jest:
http://hopegirl2012.files.wordpress.com ... -25-14.pdf

EDYCJA:

Myślę, że ten artykuł bardziej pasuje do tematu o QEG >>.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » sobota 24 maja 2014, 10:23

W zamieszczonym przez songo70 tekscie pojawia sie takie zdanie.
To nowe urządzenie będzie wymagać 1kW mocy wejściowej, aby uzyskać rezonans rdzenia i następnie po jego wytwarzaniu 10kW może być odłączone i falownik jest załączony, więc nie będzie wymaganej mocy wejściowej.


Mnie osobiscie interesuje ten "falownik", czy ktos moze podac szczegolowy opis dzialania tego "falownika"?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 24 maja 2014, 12:36

Falownik to po prostu przetwornica, zwykle z napięcia stałego na zmienne. Urządzenia trójfazowe przyjęto nazywać falownikami. Nazwa pochodzi od fali, urządzenie generuje zwykle sinusoidalną falę o częstotliwości 50 Hz (u nas) i wymaganych parametrach napięcia oraz prądu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » sobota 24 maja 2014, 20:46

Dzieki za szybka reakcje.
Mnie chodzilo tylko o to, czy ten "falownik" to nie jest czasem falowodem.
Z Twego opisu wynika, ze "teoretycznie" nie, ale jesli znasz sie na temacie to wstaw foty tych dwoch objektow, abym mogla porownac.
Amatorszczyzna jestem, ale ucze sie! ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 24 maja 2014, 21:03

Falownik, to elektroniczne urządzenie czynne, pobierające i oddające moc, taki "black box", wchodzi prąd stały, wychodzi zmienny. Stosowany np. przy zasilaniu z baterii słonecznych.
Falowód, wśród fachowców zwany kanalizacją, to bierne urządzenie, można powiedzieć rura, zwykle o przekroju prostokątnym, o wymiarach przekroju wewnętrznego określonych przez częstotliwość transmitowanej energii, zwykle srebrzona od wewnątrz - służy do przesyłania fal bardzo wysokiej częstotliwości, np. mikrofal.
Zdjęć nie chce mi się szukać, możesz sama "zgooglować", ale uważam, że one nic ci nie rozjaśnią, jeśli nie zaciemnią.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » sobota 24 maja 2014, 21:42

Rozjasnily. Dzieki.
Nie wiedzialam, ze falowody sa srebrzone od srodka, brzmi jakby ... mialy byc obrona przed np. "wapirami"..., ktore boja sie srebra i jeszcze innych tam drzewek ;)

Ale masz wiedze ! WOW! Podziwiam!
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 24 maja 2014, 23:39

Srebro jest doskonałym przewodnikiem, a na bardzo wysokich częstotliwościach, prąd płynie praktycznie tylko po powierzchni przewodnika - jest tzw. zjawisko naskórkowości, stąd srebrzenie powierzchni, zarówno wewnętrznych w falowodach jak i zewnętrznych w różnych drutach.
Srebro poza tym bardzo trudno się utlenia na powietrzu, łatwiej czernieje od związków siarki, niż utleniania.
Elektronika to mój zawód i choć jest wiele specjalizacji, to w moich czasach uczyli wszystkiego, a nie fragmentarycznie, jak teraz to robią.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 25 maja 2014, 11:56

bluray21 -

prąd płynie praktycznie tylko po powierzchni przewodnika - jest tzw. zjawisko naskórkowości,

Spotkalam sie z tym terminem przy blizszym zainteresowaniu sie komunikacja bezprzewodowa, antenami nadawczo-odbiorczymi i falami skalarnymi. Ale nie wglebialam sie w szczegoly, to bardzo interesujace. Zainteresowania moje sa stricte teoretyczne i dotycza teorii falowych.

Ciekawi mnie wlasnie co dzieje sie "w srodku" jak np. to:

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 25 maja 2014, 13:10

Chyba nie dokładnie to, co na tym obrazku, ale nieco podobnie.
Fizycznie fale "biegną do przodu" od źródła do odbiornika. Więc ich przebiegi nie będą prostopadłe, a skośne, generalnie taka fala odbija się wielokrotnie od "boków" falowodu. Ten obrazek pokazuje tylko 2 płaszczyzny i prostopadłe wektory. W rzeczywistości są cztery płaszczyzny odbijające i wektory poprzeczne i podłużne. Żeby uniknąć strat dopasowujemy wymiary falowodu z zamiarem uzyskania fali stojącej. Zobrazowanie tego dałoby coś w rodzaju sznura jajowatych korali z ostrymi "czubkami" w miejscu nośnej nici.
Przebieg jednego punktu to seria odbić, ale w fali jest on przyciągany i odpychany przez inne punkty, więc przy zobrazowaniu małej wiązki z całej fali może to być helisa o zmiennym promieniu. Oczywiście w całej gamie możliwości wystąpią też przypadki szczególne - linii prostej w centrum i helis o stałym promieniu.
Ale z tymi falowodami odjechaliśmy od tematu. Póki co nie ma na to innego miejsca, chyba że chcesz przenieś to do gdzieś do swojego tematu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 25 maja 2014, 13:23

blu pisze:...
Ale z tymi falowodami odjechaliśmy od tematu. Póki co nie ma na to innego miejsca, chyba że chcesz przenieś to do gdzieś do swojego tematu.


Moze wydzielić te posty jako niezależny temat i umieścić np. w dziale Nauka i technika >>, i rozwijać.
Mozna - chyba dobrze rozumuję - zamieszczać tu informacje również o wzmacniaczach, prostownikach itp. urządzeniach.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 25 maja 2014, 13:26

Myślałem bardziej o technice falowej, Lady coś chyba w tym temacie zakładała.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Darmowa energia już w domu

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 25 maja 2014, 13:29

bluray21 -

Ale z tymi falowodami odjechaliśmy od tematu.


Na pierwszy rzut oka tylko.
Nigdy sama bym na to nie wpadla, aby interesowac sie takimi pojeciami i urzadzeniami, gdyby nie tworczosc Profesora Konstantina Meyl'a. To on w swej ksiazce "Sender der Götter" (nadajniki Bogow) tlumaczy wlasnie jak juz w antycznych czasach znane byly wysokie technologie w tym te wlasnie falowody. Niestety ksiazka jest w jezyku niemieckim...
Profesor jako kontynuator idei Nikola Tesli jest jak najbardziej wielkim zwolennikiem darmowych energii, ze studentami przeprowadza ciagi doswiadczen dokumentujacych faktycznie istnienie takowych. Ogolnie znany jest ze swych prac na temat fal skalarnych i tu porownam sobie co Ty blu napisales z tym co glosi profesor.
0 x



ODPOWIEDZ