Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Awatar użytkownika
forester
Posty: 419
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 38
x 49
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowanie: 1034 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: forester » piątek 10 sty 2020, 01:25

PRZEKAZ OD GENIUSZA WSZECH CZASÓW – CZYLI TOP 10 NAJLEPSZYCH CYTATÓW NIKOLA TESLI
Gaja-San | 04/11/2019 | Cytaty | 9 komentarzy

Myślę, że tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Słowo „geniusz” to zdecydowanie za mało biorąc pod uwagę nie tylko osiągnięcia ale również zamiary jakie miał Nikola Tesla dla świata. Choć żył 100 lat temu to wyprzedzał swoje czasy co najmniej o 500 lat.

Obrazek


Człowiek, którego zahipnotyzowała elektryczność, dzięki czemu oświecił świat spowity dotychczas tlącym się płomieniem lampy naftowej, zapoczątkowując tym samym prawdziwą elektryczną rewolucję na skalę światową. Trudno sobie wyobrazić jak wyglądałby świat bez jego odkryć. A jeszcze trudniej jest wyobrazić sobie, jakby ten świat wyglądał, gdyby wszystkie pomysły tego serbskiego naukowca zostały wcielone w życie, gdyby spotkał na swojej drodze więcej przyjaciół niż wrogów i gdyby więcej ludzi żyjących w jego epoce go rozumiało. Bo warto wiedzieć, że większość wynalazków Tesli była futurystyczna, nawet dziś wiele z nich wydaje nam się nierealnych, zbyt odległych.

Ludzi mówili o nim: Ma oczy wizjonera, jasnowidza. Przyjaciele znali jego predyspozycje do przewidywania.Najważniejszą rzeczą, która współcześnie szokuje, to ogromna liczba oryginalnych pomysłów, tworzonych przez Teslę z niewytłumaczalną łatwością..

Jak już wspomnieliśmy Tesla miał więcej wrogów niż przyjaciół i dlatego większość jego wypowiedzi podobnie jak projektów została również ocenzurowana. Jednak te, które przetrwały do dziś niosą nam światło i świadomość Tesli.

Oto 10 najlepszych cytatów geniusza wszech czasów.

10. „Nie martwi mnie to, że ukradli moje pomysły. Martwi mnie to, że nie mieli swoich własnych.”

9. „W dniu, w którym nauka zacznie badać zjawiska niefizyczne, osiągnie większy postęp w ciągu jednej dekady niż we wszystkich poprzednich wiekach swojego istnienia.”

8. „Zdecydowana większość ludzi nigdy nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się wewnątrz nich, a miliony padają ofiarami chorób i umierają przedwcześnie właśnie z tego powodu.”

7. „Potrzebujemy teraz bliższego kontaktu i lepszego zrozumienia między jednostkami i społecznościami na całej ziemi, a także wyeliminowania egoizmu i dumy, które są zawsze skłonne pogrążyć świat w pierwotnym barbarzyństwie i walkach.
Pokój może przyjść tylko naturalnie jako konsekwencja powszechnego oświecenia i połączenia ras, a my wciąż jesteśmy daleko od tej błogiej realizacji”.


6. „Przebywaj w samotności. Oto sekret innowacji. Przebywaj w samotności. Wtedy rodzą się najlepsze pomysły.”

5. „Ciężko jest dać nieograniczoną energię, ograniczonym umysłom.”

4. „Niech przyszłość powie prawdę i oceni każdego według jego pracy i osiągnięć. Teraźniejszość należy do nich, przyszłość jest moja.”

3. „Mój mózg to tylko odbiornik, we wszechświecie znajduje się Rdzeń, z którego otrzymujemy wiedzę, siłę, inspiracje. Nie wnikałem w tajemnice tego rdzenia ale wiem, że On istnieje.”

2. „Jesteśmy jednością. Tylko ego, przekonania i strach próbują nas rozdzielić”

1. „Jeśli chcesz zrozumieć Wszechświat, zacznij myśleć w kategoriach energii, częstotliwości i wibracji.”

Pragnę jedynie dodać, że lista jest oczywiście stworzona przeze mnie z bazy cytatów do których udało mi się dotrzeć. Czy waszym zdaniem pominąłem coś istotnego? Który z cytatów znalazłby się na pierwszym miejscu waszym zdaniem?

Źródła:
https://przeslanie.blogspot.com
https://www.reo.pl


https://uswiadomtosobie.pl/przekaz-od-g ... ola-tesli/
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 419
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 38
x 49
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowanie: 1034 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: forester » piątek 10 sty 2020, 01:34

Obrazek


ŚWIAT BEZ CENZURY
CO KRYJE SIĘ W TAJNYCH DOKUMENTACH TESLI ?

22 grudnia 2019 / 0 Komentarzy

Rankiem 7 stycznia 1943 r. Wynalazca Nikola Tesla został znaleziony martwy w swoim pokoju w hotelu ”New Yorker”. Następnego ranka jego bratanek, Sava Kosanović był jedną z pierwszych osób, które odnalazły jego ciało.

Według niego, ktoś już przejrzał osobiste akta wuja. W rezultacie brakowało już niektórych dokumentów z jego czarnego opasłego notatnika. Kto zabrał akta? A co jest ukryte w tych tajemniczych dokumentach?

W latach 2016-2018, FBI opublikowało akta z tajnego dochodzenia w sprawie osobistych dokumentów Tesli. Dokumenty FBI ujawniają, że asystent naukowca, Boyce Fitzgerald, poinformował policję, że w dniu śmierci Tesli, jego bratanek i inny mężczyzna, Kenneth Swezey wszedł do pokoju Tesli w hotelu ’’New Yorker’’ i przejrzał dokumenty fizyka. Fitzgerald powiedział także policji, że Tesla właśnie zakończył i udoskonalał swoje eksperymenty na bezprzewodowym przesyłaniu energii elektrycznej – tak zwanej „wiązce śmierci

Obrazek

Tesla po raz pierwszy ujawnił tę technologię 11 lipca 1934 r., Kiedy obwieścił na łamach ‘’New York Sun’’ i ‘’The New York Times’’, że opracowuje nową broń, która pomoże zakończyć wszystkie wojny raz na zawsze. Prasa nazwała ją „promieniem pokoju” lub „promieniem śmierci” Tesla wydał wiele dalszych oświadczeń na temat promienia śmierci, za każdym razem twierdząc, że jest coraz bliżej jego demonstracji. Geniusz planował, aby broń ta była dostępna dla wszystkich krajów i używana wyłącznie w celach defensywnych. „Promień śmierci” mógł np.: stopić silniki samolotu przeciwnika, zanim zbliży się do wybrzeża i wysadzać wrogie jednostki bojowe.

Tesla miał nadzieję, że przy statycznych elektrowniach bezprzewodowych rozmieszczonych przy wszystkich narodowych granicach świata żaden kraj nie odważy się zaatakować innego kraju. Gdyby tylko jedno państwo posiadało taką technologię to taka broń mogłaby postawić dany kraj w pozycji dominującej nad wszystkimi innymi krajami

Jeśli zeznanie Fitzgeralda jest prawdziwe, może to oznaczać, że bratanek Tesli skłamał, w ten sposób mógł być tym, który zabrał dokumenty, które, jak twierdził, zaginęły

Obrazek

Zeznania Fitzgeralda mogły wzbudzić zainteresowanie FBI. Z drugiej strony zaangażowanie FBI w śledztwo jest podejrzane. Dzięki ostatniej dokumentacji wydanej w 2018 r. wiemy już, że dzień po śmierci Tesli FBI przekazało wszystkie dokumenty Tesli, Stowarzyszeniu Urzędników ds. Komunikacji Bezpieczeństwa Publicznego (APCO).

Sama instytucja poprosiła inżyniera MIT, Johna G Trumpa, – wujka prezydenta Donalda Trumpa, o zbadanie nieznanych dotąd dokumentów geniusza.

Najprawdopodobniej FBI nie było wystarczająco szybko upoważnione do przejęcia dokumentów Tesli, więc wykorzystali pochodzenie imigracyjne Tesli jako wymówkę, by poprosić ‘’APCO’’ o interwencję, aby zapobiec wpadnięciu dokumentacji w niepowołane ręce.

Niemniej siostrzeniec Nikoli, który był dobrze zapowiadającym się urzędnikiem pochodzenia Jugosłowiańskiego podobnie jak jego wuj, otrzymał w styczniu 1943 r. opiekę nad jego majątkiem, którą przyznał mu sąd amerykański. Musiał jednak dochodzić tego wielokrotnie bez powodzenia a w kolejnych latach FBI obawiało się, że dokumenty zostaną potraktowane jako międzynarodowa karta przetargowa.

Rozważali nawet aresztowanie go, aby upewnić się, że zawartość dokumentów nie opuści Stanów Zjednoczonych przynajmniej dopóki ‘’APCO’’ nie będzie pewna, że ​​nie było tam jakichkolwiek sensacyjnych rewelacji, które mógł by on wykorzystać. Ostatecznie dokumentacja została wydana we wrześniu 1951 r., po dokładnym ich przeanalizowaniu przez ekspertów z „Project Nick”

„Projekt Nick” powstał tuż po zakończeniu II wojny światowej w bazie sił powietrznych Patterson w Dayton w stanie Ohio, aby przetestować projekty Tesli w praktyce. Był to oczywiście tajny projekt i wyniki eksperymentów nigdy nie zostały opublikowane. Wiemy tylko, że ‘’projekt Nick’’ ostatecznie okazał się fiaskiem z powodu zbyt wielkiej ilości dokumentów które wyciekły i zaginęły.

„Projekt Nick” powstał tuż po zakończeniu II wojny światowej w bazie sił powietrznych Patterson w Dayton w stanie Ohio, aby przetestować projekty Tesli w praktyce. Był to oczywiście tajny projekt i wyniki eksperymentów nigdy nie zostały opublikowane. Wiemy tylko, że ‘’projekt Nick’’ ostatecznie okazał się fiaskiem z powodu zbyt wielkiej ilości dokumentów które wyciekły i zaginęły.

Z rąk bratanka Tesli tylko 60 procent dokumentacji dotarło bezpiecznie do Wydziału Elektrotechnicznego Uniwersytetu w Belgradzie a rok później zostały przeniesione do Muzeum Tesli. Brakująca dokumentacja nieoficjalnie jest nadal w rękach USA i znając ich działania zatrzymali dla siebie najlepsze kąski.

Obrazek

Bratanek Tesli był działaczem partii komunistycznej, więc ZSRR otrzymało pozostałe akta z „Projektu Nick”, reżim wydawał się szczególnie skoncentrowany na badaniach nad materiałami. Postanowili nawet odtworzyć brakującą dokumentację.

Właśnie dlatego podczas zimnej wojny USA obawiały się, że Sowieci mogą dokonać przełomu technologicznego. Mamy tu dwa największe mocarstwa świata konkurujące o technologię, które potencjalnie mogły by zmienić losy świata.

Pozostaje nam jeszcze jedna paląca kwestia – Czy ostatnie projekty Tesli rzeczywiście zadziałałyby w praktyce?

Po potrąceniu przez taksówkę w 1937 r. Tesla tak naprawdę nigdy nie wyzdrowiał z wypadku. Jego zaawansowany wiek, 81 lat, w chwili wypadku mógł mieć wpływ na jego i tak już słabą psychikę.

W rzeczywistości wiadomo, że na początku lat dwudziestych rozwinął on w sobie osobliwą obsesję na punkcie gołębi, a według jego dziennika zakochał się nawet w jednym z nich. Co więcej, niektóre z jego pomysłów zostały naukowo zdyskredytowane.

Obrazek

Na przykład, Tesla wierzył, że może zbudować maszynę zdolną do projekcji ludzkich myśli, coś w rodzaju kamery myślowej. Wynalazca prawdopodobnie oparł ten projekt na pracy niemieckiego fizjologa Wilhelm Kühne, największego pioniera optografii. Ale sam Kühne nie był w stanie udowodnić swojej koncepcji i był wielokrotnie dyskredytowany przez naukowców.

Ponadto zgodnie z raportem dr. Johna G. Trumpa, wujka obecnego prezydenta USA, w odtajnionych aktach, po dwóch dniach oceny stwierdził on że „dokumenty Tesli miały przede wszystkim charakter spekulacyjny, filozoficzny i promocyjny” Oznacza to, że nie ma konkretnego dowodu, że jego późniejsze wynalazki mogłyby być skuteczne, w tym „promień śmierci”

Nie wszyscy zgadzali się z Trumpem. Porucznik Craigie, który był odpowiedzialny za „Projekt Nick” mocno wierzył, że broń wiązkowa jest prawdziwa, więc czy to możliwe, że „promień śmierci” Tesli działa i ktoś mający dostęp do brakujących dokumentów mógł go opracować? Jedna z najnowszych teorii spiskowych twierdzi, że prezydent Donald Trump trzyma projekty Tesli w bezpiecznym miejscu i tylko czeka na odpowiedni moment, aby z nich skorzystać.

Wcześniej teoretycy uważali, że FBI posiada komplet dokumentacji i utrzymuje je w tajemnicy. Przez lata Biuro zaprzeczało jakimkolwiek udziałom w dochodzeniu, ale w 2016 r. wydało oświadczenie, w którym przyznało się do udziału w sprawie podczas pierwotnego dochodzenia. Jednak nadal zaprzeczano, że kiedykolwiek był w posiadaniu dokumentów, które, jak twierdzili, zawsze podlegały jurysdykcji APCO.

Odtajnione akta FBI dają nam wgląd w dziwne wydarzenia otaczające osobiste dokumenty Tesli w dniach po jego śmierci. Ale nadal nie wiadomo, dlaczego tak długo zajęła im publikacja dokumentów i dlaczego w końcu to zrobili.

https://youtu.be/b5lUiArfNAs

Czy jest coś, czego FBI nie chce, żebyśmy wiedzieli? Czy jest ktoś, kto jest w posiadaniu brakujących dokumentów, które mogłyby udowodnić istnienie tych niesamowitych wynalazków Tesli?

Przez Mike


https://globalna.info/2019/12/22/co-kry ... ach-tesli/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 14780
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 777
Podziękował: 27877 razy
Otrzymał podziękowanie: 22438 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 18 lut 2020, 22:25

Laboratorium FNC - Tesla - Eksperymenty - rozmowa z Martinem McKey

https://www.youtube.com/watch?v=BKvOhoMtuLM

Nadawane na żywo 2 godziny temu
Niezależna Telewizja
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12272
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 863
x 268
Podziękował: 11968 razy
Otrzymał podziękowanie: 18366 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 29 lut 2020, 09:36

Polaraxa 19-20: Trump, Tesla, statki powietrzne i maszyna czasu

https://youtu.be/g_K_gLymmOk

Chris Miekina


Czy łączy coś Donalda Trumpa z Teslą? Tak. Jego wujek John przejmował archiwum w pokoju hotelowym Tesli, tuż po śmierci wielkiego wynalazcy. Wiele jednak wskazuje że inny Trump być może znał Teslę bo razem tworzyli legendarne airshipy, statki powietrzne, których pojawienie się i pochodzenie trudno jest dziś sensownie wytłumaczyć. Dziś karkołomna opowieść o być może największej tajemnicy naszych czasów.
1 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6278
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 968
x 307
Podziękował: 11087 razy
Otrzymał podziękowanie: 11649 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 09 kwie 2020, 09:26

Tesla pochodził z Wenus? - potwierdzają to dokumenty FBIhttps://youtu.be/SyBLXWgNvdk
Tajemity


Skąd pochodził Nicola Tesla? Jaką tajemnicę skrywają odtajnione dokumenty FBI? Czy FBI wiedziało o Obcych, którzy odwiedzają Teslę i jego pracowników? Dyski o napędzie antygrawitacyjnym Tesla opatentował prawie 120 lat temu? Dlaczego wstrzymano produkcję latających dysków w sektorze cywilnym? Gdzie podziały się pierwsze oblatane dyski? Kto i w jakim celu wykorzystuje dzisiaj patenty Tesli?
Linki do odtajnionych dokumentów:
https://vault.fbi.gov/nikola-tesla/Niko ... %2003/view
https://vault.fbi.gov/nikola-tesla/Niko ... nload/file
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12272
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 863
x 268
Podziękował: 11968 razy
Otrzymał podziękowanie: 18366 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 07 maja 2020, 09:16

Polaraxa 38-20: Tesla, Wenus i Integratron

https://youtu.be/ioXd22bZC6c
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
ZdecydowanieWitam
Posty: 216
Rejestracja: środa 13 lis 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków
x 5
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 160 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: ZdecydowanieWitam » poniedziałek 11 maja 2020, 22:46

Szkoda, że nikt nie podejmuje tematu, że Tesla wrobił cały świat. Bo gdyby nie wynalazł (na zlecenie) prąd zmienny którym tak się zachwycacie, to jeździlibyśmy elektrykami zawsze. A silnik spalinowy pewnie nigdy by nie powstał. Co do reszty, każdy teraz może korzystać z energii Tesli bez zbędnych nakładów. Mishin o którym już pisałem, opracował technologię czerpania prądu z eteru, opisał wszystko i udostępnił. Mam nagranie na YouTubie wszystko działa. Cewki Mishina którymi się leczę czerpią energię z eteru, który w tym wypadku jest po części prądem statycznym.
Moja instalacja PV w obecnym kształcie (po części zainspirowana Teslą) działa z podwójną mocą w dzień, teraz (noc) mam na mierniku 50V a w ciągu nocy licznik instalacji PV nabija 50Wh jest to poniżej progu działania obecnej przetwornicy więc te 50Wh ona zużywa na własne potrzeby, na razie żadne urządzenie nie umie korzystać z 50V więc w planach podniesienie napięcia. Na ile ona (instalacja PV) jest faktycznie wydajna nie wiem, bo nie umiem tego opomiarować a na zamówienie nikt nie chciał się podjąć pomiarów, a zapraszałem i nie jeden raz wszystkich chętnych. Rozwój tego projektu niestety musiałem przyhamować, bo jest problem z inwerterami których nie można kupić od razu na zapas bo robione na zamówienie i w trakcie licznych badan nie jeden raz się paliły, więc za każdym razem trzeba je zawozić do naprawy co jest dosyć uciążliwe. Jakoś tak.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12272
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 863
x 268
Podziękował: 11968 razy
Otrzymał podziękowanie: 18366 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 11 cze 2020, 07:10

Repulsing Tesli - Vril, Haunebu, Andromeda i V7


https://youtu.be/WiGhGLFwca8
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 14780
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 777
Podziękował: 27877 razy
Otrzymał podziękowanie: 22438 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 01 lip 2020, 14:48

Przepowiednie Nikoli Tesli dla Świata - Większość Spełniła Się - Co nas Czeka Teraz? Plociuch Nauka
30 cze 2020

https://www.youtube.com/watch?v=F5UexHxDT00
0 xcedric
Posty: 5155
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 79
x 121
Podziękował: 2908 razy
Otrzymał podziękowanie: 7593 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 05 lip 2020, 08:46

Re: Mleko - cichy zabójca
Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 03 cze 2020, 00:34

https://raypeatforum.com/community/thre ... ius.32528/
Lekkie czytanie i nieco komiczne

Mleko i geniusz - Hmolpedia

Powyżej: tylna okładka pochodzi od Strange Brains and Genius amerykańskiego genialnego biografa Clifforda Pickovera z 1998 roku. [1] Racja: słynna scena „chodź z mlekiem” z filmu Aviator z 2004 roku, który oparty jest na prawdziwym życiu (istnieniu reakcji) i czasach pioniera amerykańskiego lotnika i potentata filmowego Howarda Hughesa (patrz też: dlaczego to jest strona tutaj?).
W badaniach geniuszy mleko i genialność odnoszą się do szczególnego nawyku wielu znanych geniuszy, którzy spożywają duże ilości mleka i / lub żyją tylko na mleku zamiast innych napojów lub żywności.

Amerykański genialny biograf Clifford Pickover, w swoim Strange Brains and Genius z 1998 r., Wydaje się być pierwszym, który zwrócił uwagę na szczególne zjawisko. [1]

Angielski samouk elektryk, matematyk i fizyk Oliver Heaviside (1850–1925), osoba, która skondensowała równania pola Maxwella z 20 zmiennymi do czterech równań z dwiema zmiennymi, miał bardzo specyficzne preferencje żywieniowe i nienaturalne zainteresowanie jedzeniem. Czasami żył jak kot, pijąc miseczki mleka przez wiele dni. Mleko i nic więcej.

Urodzony w Serbii amerykański inżynier elektryk Nikola Tesla, jak informuje Pickover, również żył na mleku i przez wiele lat. [1] Zwyczaje żywieniowe Tesli związane z jedzeniem mleka i liczby osobliwości, jak podaje biograf Carol Dommermuth-Costa, opisane poniżej: [2]

„W późniejszych latach posiłki [Tesli] często składały się z miski mleka. Jego nawyki żywieniowe pozostały dziwne. Mając obsesję na punkcie liczb, które można podzielić przez trzy, zawsze wymagał umieszczenia osiemnastu serwetek w pobliżu swojego talerza, aby mógł wyczyścić każdą szklankę, przybory i naczynia przed ich użyciem, a następnie wyrzucić serwetkę. Ponadto, ilekroć musiał wytrzeć usta podczas posiłku, używał czystej serwetki. Ta ekscentryczność dotyczyła także liczby ręczników, których potrzebował w łazience. Nalegał, aby piętnaście lub osiemnaście czystych ręczników było pod ręką, kiedy myje się lub kąpiesz.

Pod względem liczby dietetycznych i mleka Tesla jest zatem uderzająco podobna do dietetycznych nawyków Howarda Hughesa i liczby groszków, których potrzebował podczas; zawsze prosił swoich gości o dwanaście groszków, nie więcej, nie mniej (?)

Podobnie, jedynym jedzeniem Thomasa Edisona było mleko i okazjonalnie szklanka soku pomarańczowego. [1]

Irlandzki chemik Richard Kirwan, „genialny XVIII-wieczny polimath”, jak opisuje go Pickover, istniał wyłącznie na diecie zawierającej wyłącznie mleko i szynkę.

Najbardziej znanym filmowym fenomenem genialnego mleka jest scena „przyjdź z mlekiem” z filmu Aviator z 2004 roku, opartego na reakcji amerykańskiego lotnictwa i pioniera filmu Howarda Hughesa (IQ = 175 ±) (patrz także: dlaczego ta strona jest tutaj), jak pokazano obok, gdzie można policzyć 60 butelek mleka wypełnionych moczem.

Film A Clockwork Orange z 1971 roku, napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Stanleya Kubricka, na podstawie powieści Anthony'ego Burgessa A Clockwork Orange, ma podobną scenę mleczną.

Theodore Kaczyński (IQ = 165), cudowny matematyk, który stał się niewypalaczem, jak zauważyli jego koledzy z akademika, miał pokój wypełniony śmieciami o głębokości dwóch stóp pod nim, wszystko to, co pachniało jak niewykorzystane kartony mleka.

Amerykański inżynier elektrochemiczny Libb Thims (IQ = 160-230 ±) często zużywa do 2 litrów mleka dziennie (1%, 2% lub czasami w całości) lub 2-3 tygodniowo, szczególnie po dłuższych 10-godzinnych okresach + badań, po których mleko jest jedyną rzeczą, która ugasi i uspokoi mózg.

Bibliografia
1. Pickover, Clifford A. (1998). Strange Brains and Genius: the Secret Lives of Eccentric Scientists and Madman (mleko, str. 70 + okładka). Lotka.
2. Dommermuth-Costa, Carol. (1998). Nikola Tesla: iskra geniuszu (str. 128). Książki XXI wieku.

Dalsza lektura
? Jacob, Matthew i Jacob, Marc. (2010). What the Great Ate: a Curious[…]
Laktoza = GLUKOZA + GALAKTOZA.
Powody, dla których galaktoza jest dla ciebie dobra.
Ostatnio stwierdzono, że galaktoza jest korzystna w leczeniu wielu chorób, szczególnie tych, które wpływają na funkcjonowanie mózgu. Konwersja galaktozy do aminokwasów w mózgu wymaga równoważników amoniaku jako substratu. Galaktoza odgrywa potencjalnie użyteczną rolę w usuwaniu tych neurotoksycznych związków z mózgu u pacjentów cierpiących na encefalopatię wątrobową lub chorobę Alzheimera. Otępienie wiąże się z dysfunkcją układu receptor-insulina, a następnie zmniejszonym transportem glukozy do i następnie metabolizmem w komórkach mózgu. Gdy galaktoza jest transportowana do mózgu, może działać jako alternatywne źródło energii dzięki metabolizmowi do glukozy. Wykazano również, że codzienne doustne podawanie galaktozy jest obiecującą nową, nietoksyczną terapią w leczeniu opornego zespołu nerczycowego"

A może , jako dziecko pił mleko kozie? Wiamina A jest niezbędna do steroidogenezy.A może chodzi o kwas orotowy, którego synteza zachodzi intensywnie wokresie płodowym i laktacji?

Orotic Acid: Synthesis, Biochemical Aspects and Physiological Role
https://books.google.pl/books?id=V9EGCA ... in&f=false

" Ten tom zawiera przegląd szeregu różnych publikacji dotyczących kwasu orotowego. Kwas orotowy został wyizolowany z mleka krowiego 75 lat temu przez Biscaro i Belloni we Włoszech. Pięćdziesiąt lat później włoscy naukowcy ponownie opisali pobudzającą wzrost aktywność kwasu orotowego u zwierząt z niedoborem witaminy B. 12 Kwas orotowy jest prekursorem nukleotydów pirymidynowych, które biorą udział w wielu reakcjach biochemicznych: UTP i CTP, jako substraty dla polimerazy RNA i cukry UDP, jako substraty dla makrocząsteczek zawierających węglowodany, np. glikogen, glikoproteiny i glikolipidy. Biosynteza tych pirymidyn jest dobrze regulowana. Zakłócenie szlaku biosyntezy lub uwięzienie pojedynczych nukleotydów pirymidynowych może prowadzić do poważnych zmian metabolicznych i strukturalnych komórek. Synteza, aspekty biochemiczne i rola fizjologiczna zostały przejrzane w dziewięciu rozdziałach. W ostatnich dwóch dziesięcioleciach rosło zainteresowanie kwasem orotowym z kilku badań wykazujących ochronne lub terapeutyczne lub korzystne działanie tego związku w różnego rodzaju urazach narządów: różne formy niewydolności wątroby, zawał mięśnia sercowego, encefalopatia, procesy zapamiętywania, wspomniane w rozdziałach 8 oraz 9. Na końcu tego przeglądu bibliografia w kolejności alfabetycznej z 673 odnośnikami może dać więcej wglądu w tym temacie."


" http://www.dobrawaga.pl/20221,warto_pic ... ticle.html

Re: Mleko - cichy zabójca
Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 29 kwie 2019, 21:54

"Mleko kozie, w przeciwieństwie do krowiego, zawiera gotową już witaminę A, a nie karoten, czyli prowitaminę. Znajduje się w nim również pięciokrotnie więcej niż w mleku krowim, kwasu orotowego, czyli tzw. witaminy B13, która w młodych organizmach służy do budowy komórek, natomiast u ludzi starszych przyczynia się do regeneracji tkanek.

Prof. Wagner z Uniwersytetu w Gissen prowadził badania mleka koziego pod kątem wykorzystywania go jako środka przeciwdziałającego rozwojowi raka. Dowiódł, że tam, gdzie hodują kozy, występuje mniejsza liczba zachorowań na raka. Mleko kozie służy też długowieczności, za czym przemawia długi wiek życia obywateli narodów kaukaskich i bałkańskich. "
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 14780
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 777
Podziękował: 27877 razy
Otrzymał podziękowanie: 22438 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 17 lip 2020, 19:35

NIKOLA TESLA I JEGO WCIELENIA - ANALIZA ROZWOJU DUCHOWEGO (ARD)
16 lip 2020

https://www.youtube.com/watch?v=w5su1mcqTQU

ŚwiadomaTV
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12272
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 863
x 268
Podziękował: 11968 razy
Otrzymał podziękowanie: 18366 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 01 paź 2020, 06:54

Odtajniony dokument FBI mówi, że Nicola Tesla był kosmitą
autor: admin (wt., 2020-09-29 19:42)

Kategorie: FBINicola TeslaciekawostkiOBCYkosmici
tesla
Źródło: Kadr z Youtube
Informacje wynikające z odtajnionych dokumentów, któe podobno wyciekły z FBI, potwierdzają to co od dawna podejrzewano. Słynny wynalazca Nicola Tesla mógł być kosmitą. W archiwach oficjalnej strony FBI znajduje się bardzo tajemniczy dokument, który zawiera bardzo nietypowe stwierdzenie dotyczące słynnego serbskiego wynalazcy.
Obrazek
Niewiele osób przyczyniło się do powszechnego rozpowszechnienia elektryczności w dzisiejszym świecie bardziej niż Nicola Tesla. Był to człowiek, którego osiągnięcia przyczyniły się do pionierskiego wykorzystania prądu przemiennego. Oprócz tego eksperymentował z bezprzewodową transmisją energii elektrycznej w powietrzu, czyli nad technologią, która bez niego, nawet teraz znajduje się dopiero w powijakach.Już w 1905 roku Tesla złożył patent zatytułowany „Sztuka przesyłania energii elektrycznej przez środowisko naturalne”. W swej pracy opierał się na przekonaniu, że sama Ziemia jest gigantycznym generatorem elektrycznym, który może być używany do wytwarzania praktycznie nieograniczonych ilości energii elektrycznej. Niewątpliwie Tesla znacznie wyprzedził swoje czasy i być może wyjaśnienie jego fenomenu znajduje się w archiwach FBI.

Obrazek
W odtajnionym dokumencie FBI zatytułowanym „Biuletyn Komunikacji Międzyplanetarnej” datowanym na 14 czerwca 1957 roku znajduje się paragraf stwierdzający, że Tesla przybył na Ziemię z innej planety. Zasugerowano, że pochodził z Wenus. Informacje te uzyskała niejaka Margaret Storm, która zgodnie z dokumentacją została przydzielona do pracy z „ludźmi z kosmosu”. Otrzymała ona polecenie napisania książki o życiu Tesli i uzyskała informacje o nim za pośrednictwem urządzenia, które opracował w 1938 roku, aby ułatwić „komunikację międzyplanetarną”.Komplet dokumentów FBI na temat Nicola Tesli:
https://innemedium.pl/Nikola_Tesla_Part_03_of_03.pdf

https://innemedium.pl/wiadomosc/odtajni ... yl-kosmita
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12272
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 863
x 268
Podziękował: 11968 razy
Otrzymał podziękowanie: 18366 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 02 paź 2020, 09:23

..no to może dlatego Rosja zadeklarowała, że Wenus należy do nich..? ;)
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1407
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 67
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 1802 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 02 paź 2020, 22:55

A nie do kobiet? :mrgreen:
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 14780
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 777
Podziękował: 27877 razy
Otrzymał podziękowanie: 22438 razy

Re: Nikola Tesla - wyklęty czarodziej techniki

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 18 lis 2020, 12:27

TESLA I JEGO PROMIENIE ŚMIERCI
17 lis 2020

https://www.youtube.com/watch?v=ZGIqNiIIEGk

PRO100 zmoSTU

Co Ty wiesz na temat Tesli i jego promieni śmierci? Zapraszam na film.
0 xODPOWIEDZ