Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie...

Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 950
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 40
x 84
Podziękował: 2173 razy
Otrzymał podziękowanie: 2107 razy

Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie...

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » piątek 11 lis 2016, 20:21

O tej porze roku z ogrzewaniem domów i mieszkań mamy do czynienia na porządku dziennym. Przygotowaliśmy zatem świetne rozwiązanie, które sprawi, że ogrzewanie będzie bardziej wydajne, a tym samym mniej kosztowne. Przede wszystkim upewnij się, że luki, przez które ucieka ciepłe powietrze, a wlatuje zimne, są szczelnie zabezpieczone! Jednym z najbardziej „uporczywych sprawców” takiego zajścia jest
szczelina pod drzwiami. Na szczęście mamy na to genialne, a przede wszystkim bardzo tanie rozwiązanie. Dla majsterkowiczów przygotowanie tego funkcjonalnego gadżetu powinno zająć zaledwie kilka minut. Bardzo możliwe, że wykonasz go całkowicie za darmo, jeśli tylko masz trzy poniższe rzeczy, które z reguły znajdują się w każdym domu: dwie kartonowe rurki stare rajstopy nożyczki Instrukcja Rozłóż przed sobą parę rajstop i przy użyciu nożyczek odetnij jedną z nóg. Zaciągnij odciętą część na dwie tekturowe rurki, połączone rurki. Rajstopy mają wystarczyć na całą ich długość. Wsuń rurki pod drzwi tak, żeby każda z nich znajdowała się po przeciwnych stronach drzwi. Jeśli rajstopy ześlizgują się z rurek, użyj kawałka taśmy – to pomoże utrzymać je w jednym miejscu. Oczywiście, w niczym nie przeszkadza, gdy kawałek kartonu jest widoczny. Z pewnością wygląda to jednak mniej estetycznie. Posiadanie dwóch tekturowych rurek pozwoli na szczelne zablokowanie luki pod drzwiami po ich obu stronach. Z pewnością pomogą zatrzymać ciepło w pomieszczeniu. Jest to jeden z najlepszych i najbardziej skutecznych sposobów, aby utrzymać dom w ciepłocie, a tym samym ograniczyć rachunki za ogrzewanie. Wykorzystanie tektur jest genialnym rozwiązaniem! W prosty sposób możemy unieruchomić rurki, a następnie bardzo łatwo usunąć je, gdy tylko zima się skończy. Co sądzisz o tym rozwiązaniu? A może masz inny sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie? Podziel się odpowiedzią w komentarzu!


ps. film-instrukcja :
http://www.popularne.pl/ogrzewanie-domu-2/
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7652
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6035 razy
Otrzymał podziękowanie: 12043 razy

Re: Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie...

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 11 lis 2016, 23:39

Słowo gacie ma swoje korzenie :D
Próbuję się ogacać corocznie :D
Próbuję w porach chłodnych ubierać się w pory bardziej ocieplone ;)
Nowe technologie zalepią nas pianką i styropianem, a nam naturszczykom proponuję MECH i suszone liście paproci.
WCALE NIE MUSIMY NICZEGO NISZCZYĆ ŻEBY ŻYĆ W DOMU SUCHO I CIEPŁO.

rozumiem że instytucjii permakultury nie zbudujemy w jeden rok, wiem że to jest proces...


Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 14347
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 759
Podziękował: 27045 razy
Otrzymał podziękowanie: 22054 razy

Re: Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie...

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 15 wrz 2020, 16:59

Koniec z gazem - oto moja pompa ciepła! (+kalkulacja czasu zwrotu)
9 wrz 2020

https://www.youtube.com/watch?v=yYy4BbHFU2Y

Zachar OFF
0 xODPOWIEDZ