Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Propozycje zmian w Regulaminie

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » niedziela 22 lut 2015, 12:19

Fair Lady pisze:Mylisz sie. Udzielasz porad na lewo i prawo bez konsultacji ze specjalistami. Starczy, ze komus na prawde zaszkodzisz i co wtedy?


Fair Lady 8-)
A możesz nie pitolić z całym szacunkiem i z za przeproszeniem co jeżeli łaska :mrgreen:
Pokaż mi tych specjalistów.
Jakiś czas temu próbowałem znaleźć ,,specjalistę" kardiologa by odpowiedział na proste pytanie.
Czy czystek mogą brać osoby z bajpasami.
(Czystek świetnie oczyszcza ciało z toksyn tj wątrobę nerki i rozszerza żyły - sprawdziłem na sobie i potwierdziłem wynikami z laboratorium)
Jak myślisz znalazłem?
Ziołolecznictwo i medycyna niekonwencjonalne są to w ogromnej większości informacje praktyczne tzn takie gdzie autor jest królikiem doświadczalnym
Czyli polecam coś co sam sprawdziłem na sobie.
Po tym potwierdziłem badaniami lekarskim.
Dodatkowo doszło poprawienie jakości w funkcjonowaniu ciała.
Specjalisci....
Ręce opadają.
Czy aby nie są to psy na łańcuchu wielkiej farmy?
Możesz też wytłumaczyć mi dlaczego ludzie się do nas zwracają?
Dlaczego do nas przychodzą?
Możesz mi wytłumaczyć dlaczego istnieją sklepy zielarskie ba i mają się świetnie nie bankrutują?
Czy ktoś z nas by palcem ruszył jak by konwencjonalna medycyna była Fair :P :P
Zapewniam Cię że ten któremu pomogła medycyna konwencjonalna do nas nie przyjdzie tylko będzie stał w kilometrowych kolejkach nie dlatego, że lubi tylko dlatego, ze na jego ciało to działa.
Oczywiście czujność jest w porządku ale proszę...
Moja propozycja to zajmij się lekarzami nie nami bo jak oni nie będą odpitalać fuszerki to nasza działalność będzie bezzasadna.
Krótko zamiast lekarzami niech zostaną uzdrowicielami ok.
Czyli niech korzystają z całej wiedzy a nie tylko tej farmaceutycznej
to może pozdrawiam
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 24 lut 2015, 09:54

Przebisnieg -

A możesz nie pitolić z całym szacunkiem i z za przeproszeniem co jeżeli łaska :mrgreen:
Pokaż mi tych specjalistów.


Po pierwsze to nie wiem dlaczego posty kierowane do mnie znajduja sie w tym watku :roll:

"Specjalista" to ten, ktory zna sie na rzeczy. A szarlatan to ten, ktoremu wydaje sie, ze zna sie na rzeczy. A tak na prawde uzdrowiciel to ten, od ktorego emanuje zyciodajna energia, taki ktos, kogo sie szanuje, ktorego respektuje, lubi i wierzy w jego moc, z reguly nie pchaja sie na piedestal, nie wypisuja bzdur na lewo i prawo, nie potrzebuja zadnej formy reklamy, poprostu sa tacy wyjatkowi. To moje skromne zdanie.

P.S. Co do mojej uwagi o uzupelnieniu regulaminu, to tylko zyczliwa wskazowka. Wystarczy, ze ktos zastosuje jakas forme "terapii" polecanej tu czarno na bialym, i przypadkowo zrobi sobie "kuku" ;) zacznie szukac winnych, a wtedy po trupach bedzie dociekac swych nawet gdyby urojonych racji. Polecam w ostatniej "Polityce" swietny artykul o zawisci p. Ewy Wilk. Jak ludzie nienawidza innych...
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » wtorek 24 lut 2015, 20:42

Fair Lady pisze:.S. Co do mojej uwagi o uzupelnieniu regulaminu, to tylko zyczliwa wskazowka. Wystarczy, ze ktos zastosuje jakas forme "terapii" polecanej tu czarno na bialym, i przypadkowo zrobi sobie "kuku" ;) zacznie szukac winnych, a wtedy po trupach bedzie dociekac swych nawet gdyby urojonych racji.


Jasne w usa nawet na opakowaniu plastikowo papierowym kawy sprzedawanej w barze na wynos jest napisane, że ta kawa jest gorąca, że można się nią poparzyć..... 8-)
Każdy z nas ma wybór
Każdy ponosi sam skutki swoich wyborów.
to może pozdrawiam :D
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 24 lut 2015, 21:24

Przebisnieg -

Jasne w usa nawet na opakowaniu plastikowo papierowym kawy sprzedawanej w barze na wynos jest napisane, że ta kawa jest gorąca, że można się nią poparzyć..... 8-)


... wlasnie, bo zawsze o
ODSZKODOWANIE
za wyrzadzone krzywde bedzie chodzic. Tak bylo i bedzie. Dzis troche "nowoczesniej" ;)
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 24 lut 2015, 22:37

Fair Lady pisze:Przebisnieg -

Jasne w usa nawet na opakowaniu plastikowo papierowym kawy sprzedawanej w barze na wynos jest napisane, że ta kawa jest gorąca, że można się nią poparzyć..... 8-)


... wlasnie, bo zawsze o
ODSZKODOWANIE
za wyrzadzone krzywde bedzie chodzic. Tak bylo i bedzie. Dzis troche "nowoczesniej" ;)

Tylko każdy normalnie myślący człek wie, że tu, w przeciwieństwie do kitlarzy, nikt nic nie wskazuje jako lek!
Wskazujemy, podpowiadamy co moze pomóc, a co nie i nie jawimy tego jak w przychodni lekarskiej jegomość w białym fartuszku, że tak i tak i masz stosować te antybiotyki, musisz dać dziecku szczepionkę, a dobrze byłoby byś i sam ją wziął ... za skutki nie biorę najmniejszej odpowiedzialności. :lol:
Podpowiadamy, co naszym zdaniem może pomóc w dojściu do zdrowia.
Ja wciąż uparcie twierdzę, że nafta, wu, jodyna i glistnik są jednymi z najskuteczniejszych preparatów, które odbudowują nasze zdrowie, twierdzę tak, bom sam na sobie wypróbował.
Wskaż mi kitlarza, który wszystkie te paskudztwa, które autorytatywnie przepisuje swoim pacjentom, sam na sobie je wypróbował.
Jest tu na foum zamieszczone gdzieś ogłoszenie, ze "lekarz", który sam sobie zaaplikuje szczepionki ordynowane przez niego i jego mocodawców otrzyma pokaźną pulę pieniędzy (w dolarach), to odłoszenie istnieje już lat kilka i żaden z niech się nie zgłosił pomimo ich zachłanności na kasę.
My natomiast przedstawiamy, proponujemy sposoby wypróbowane na sobie.

No i te niemożliwe do przegapienia informacje, w każdym dziale, w którym dyskutuje się o jakiejkolwiek pomocy zdrowotnej:

viewtopic.php?f=15&t=1311
viewtopic.php?f=16&t=1310
viewtopic.php?f=17&t=817

Może forum nie usłuchało Cie i regulaminu nie zaśmieciło, ale poszli o krok do przodu i uwypuklili to, za czym tak "wojujesz". ;)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

baba
x 129

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 25 lut 2015, 03:24

Wskaż mi kitlarza, który wszystkie te paskudztwa, które autorytatywnie przepisuje swoim pacjentom, sam na sobie je wypróbował.

To co prawda off ale nie mogę się powstrzymać.
Znałam takiego.
Psychiatrę.
Wypróbowywał na sobie wszystkie nowe psychotropy bo chciał wiedzieć jak działają.
Nagle zwaliło go kilka groźnych chorób jednocześnie.
Umarł koło pięćdziesiątki.
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » środa 25 lut 2015, 10:04

abcd -

Może forum nie usłuchało Cie i regulaminu nie zaśmieciło, ale poszli o krok do przodu i uwypuklili to, za czym tak "wojujesz". ;)


Nic na sile.
Nie wiem co masz na mysli piszac takie slowa. Bo ja z nikim tu nie wojuje.

Choc to nie miejsce na takie dyskusje, ale skoro Forum nie przenioslo gdzie indziej to dopisze tu.

To cale uzdrawianie alternatywne dziala w ogromnym stopniu podprogowo. Sila podswiadomosci jest ogromna. A wiara czyni cuda. Slaby, zastraszony i mocno schorowany czesto znajduje sie w takiej fazie, w ktorej juz dawno stracil jakakolwiek nadzieje na uzdrowienie, i zaczyna sie przyspieszona autodestrukcja. Ale jest grupa poszukujacych, gdyz ich choroby w istocie maja podloze urojen i wtedy wiara pomaga im oslonic uklad samoobronny i wrocic do rownowagi, czyli ozdrowiec.

Suma sumarum, wszystko zalezy od indywidualnej sily kazdej jednostki. Medykamenty to sprawa drugorzedna.

Od czasu pojawienia sie mego na forum (rowniez na starym ), otrzymywalam na priv wiadomosci na temat wlasnie alternatywnych metod leczenia. I wlasnie moze te "informacje" sklonily mnie do pdszeptu o wprowadzeniu punktu dodatkowego do regulaminu.

Jesli istnieje watek o propozycjach zmian regulaminu, to chyba kazdy moze sie w nim wypowiedziec, ale nie wiem kto jest faktycznie kompetentny do uczynienia takowych. Bo chyba ... nigdy regulamin nie zostal zmieniony.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 25 lut 2015, 10:17

Fair Lady pisze: Bo chyba ... nigdy regulamin nie zostal zmieniony.

np. został wydłużony czas na edycję postu, nie wiem czy większą siłę oddziaływania na użytkowników forum mają jakieś suche
zapisy/paragrafy, czy żywa dyskusja w twoim wykonaniu, jednak wszystko sprowadza się do tego co już zostało powiedziane/zapisane..
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 15 maja 2015, 12:44

Waznym punktem regulaminu powinna byc mozliwosc usuniecia wlasnego konta, jesli juz materialy zamieszczane przez uzytkownika nie moga byc przez niego wykasowane z forum.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 15 maja 2015, 13:22

Nie jestem na 100% pewien, ale w skrypcie PHP BB chyba nie ma takiej opcji.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 15 maja 2015, 18:50

Forum służy ludziom odpowiedzialnym za swoje słowa.
Tak jak w życiu, wypowiedziane myśli mają swoje konsekwencje.
Jeśli ktoś wstydzi się tego co powiedział i chciałby cofnąć czas, to niestety, ale się nie da.

To bardzo dobrze że nie można skasować wcześniejszych postów... i nie dlatego że administracja jest be, tylko dla dogłębnego zrozumienia i konsekwencji własnych wypowiedzi.
Już dawno omijam szerokim łukiem wszystkie przepychanki między uczestnikami forum, ale jak bym chciał uruchomić kabaret pt "PORĄBANE EGO" :D to pierwsze teksty wykorzystałbym z zasobów naszej koleżanki, której nick jest dokładnym zaprzeczeniem tego co pisze...




Pozdrawiam - Thotal :D
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 29 wrz 2015, 11:59

Przejrzałam Regulamin. Jest czytelny i lapidarny ale...
Szukałam w nim tego co od pierwszych dni na tym forum mnie zastanawiało.
Ja tak tylko pod rozwagę i uwagę.
Po pierwsze;
Na każdym z For panuje ogólna zasada;
Odpowiadając na post, który jest bezpośrednio powyżej nie stosujemy cytowania, nawet selektywnego.
Natomiast jeśli nasza odpowiedz dotyczy postów znajdujących się znacznie powyżej (wcześniej napisane) stosujemy cytowanie jedynie selektywne, które oznacza, że ;
Cytujemy tylko tę część postu, do której się odnosimy, na która odpowiadamy.
Praca Modero to niestety żmudne wywijanie miotłą i sprzątanie po beztroskich userach, którzy oczywiście są tytaj najważniejsi, bo bez nich ani rusz :)
Po drugie;
Bardzo wielu userów zamieszcza całe art. z mediów nie ujmując go w
....

Wówczas przydałoby sie tytułem wstępu, zamieścić (kursywą w innym kolorze czcionki) swoje resume/skrót najważniejszych treści/o czym jest artykuł z grubsza.
Bez tych znaków ...
......
, zaczynam czytać i nie wiem czy to napisał ten co zamieścił post czy KTO ? No name ?
Bywa, że materiały zamieszczane nie są wcześniej przeczytane przez autora lub zamieszczone są w tak koślawym tłumaczeniu przez Translator automat, że aż włos się jeży a zęby zgrzytają :mrgreen:
Ja porzucam taki art. i idę do oryginału lub też kolejny raz wyciągam taki wniosek jak powyżej i poniżej.
Jeśli autor postu nie posilił się na wygładzenie tłumaczenia, to chyba lepiej podać link do oryginalnej strony i niechaj każdy sam walczy ze zrozumieniem.
Po trzecie;
Obowiązkowo należy podawać zródła materiałów, nawet jeśli są to krótkie cytaty.
Wiele stron nie życzy sobie/zakazuje KOPIOWANIA i tutaj najlepiej zrobić transformację treści w takim stopniu aby sens zachować, a składnia nie raziła naszych oczu/uszu.
Upiekliśmy dwie pieczenie.
Ominęliśmy zakaz a pożytek będzie miał Cheops, moje ukochane Forum :D
Edit; literówki
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 29 wrz 2015, 19:46

@sandro, próbowaliśmy zrobić regulamin nie idący zbyt daleko w szczegóły i mało ograniczający użytkowników. Nauczeni doświadczeniem poprzedniej odsłony forum położyliśmy nacisk na wyeliminowanie zagrywek personalnych.
Regulamin zbyt długi nie jest, a i tak nie da się stwierdzić, czy ktokolwiek z nowych użytkowników go czytał. Wpadek jest mało, ale raczej świadczą o braku czasu na przeczytanie go.
Ja osobiście tych drobiazgów nie ładowałbym do regulaminu, od kopiowania całych postów użytkownicy praktycznie odeszli po zwróceniu uwagi, a kopiowanie małych , istotnych fragmentów, czy zdań poprzedniego posta też nie uważam za naganne, choć długich cytatów nie toleruję.

Rzeczywiście ważniejsza jest kwestia cytowania obcych źródeł, dotychczas mieliśmy tylko 1 prośbę o wykasowanie cytatu, bo komuś Google wyszukiwało 2 miejsca.
Podawanie odnośników jest dobrym zwyczajem, czasami nie do zrealizowania, np. ja czasami cytuję coś z zasobów na dysku, do czego nie mam już odnośników tylko tekst lub pdf.

Reasumując byłbym raczej za stworzeniem relatywnie krótkiej Net-etykiety dla forum zamiast wprowadzania dodatkowych zapisów w regulaminie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 30 wrz 2015, 09:11

Zamieściłam ten post w wątku o Regulaminie, bo nie znalazłam miejsca na niego, ale wiem, że w tym względzie zawsze mogę liczyć na pomoc Adminów.
Zgadzam się, że "cytowanie" uległo zdecydowanej poprawie ale przypominania nigdy dość ;)

Przybywają do nas nowi userzy i choćby dla nich warto utworzyć coś na kształt....
blueray21 pisze:relatywnie krótkiej Net-etykiety
0 x



Awatar użytkownika
analityczka
Posty: 443
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 16:16
x 1
x 12
Podziękował: 230 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Re: Propozycje zmian w regulaminie

Nieprzeczytany post autor: analityczka » środa 30 wrz 2015, 11:59

sandra pisze:Bywa, że materiały zamieszczane nie są wcześniej przeczytane przez autora lub zamieszczone są w tak koślawym tłumaczeniu przez Translator automat, że aż włos się jeży a zęby zgrzytają

Nic dodać, nic ująć - wklejanie kilometrowych elaboratów, niechlujstwo, brak skrótów, poprawek to dla mnie oznaka braku szacunku dla czytelnika.
Nie rozumiem też wklejania bez własnego komentarza. Po co user to wkleił? Nie mam pojęcia.
Jednak zgadzam się z @Blue, że zmiany regulaminu na to nie pomogą. Userzy rzadko go czytają, a "bałaganiarze" nawet jak przeczytają, to nie zastosują.
Skracanie, czyszczenie to jest zadanie dla moderatorów/adminów.
0 x


* Informacja bez sprawdzenia wiarygodności źródeł jest tylko hipotezą.
* Ja mogę być nieobiektywna, dowody – nie.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 30 wrz 2015, 12:43

Przyjęliśmy sobie tutaj zasadę, że interweniujemy w teksty użytkowników tylko sporadycznie, raczej kompletnie je usuwamy, jeśli regulamin naruszą.
Z założenia jesteśmy forum dla osób dorosłych, które powinny wiedzieć, co robią i co chcą osiągnąć.
Nie ograniczamy ich w tym i nie poprawiamy tekstów, chyba, że zauważymy błąd merytoryczny, istotną literówkę itp. Nie poprawiamy błędów ortograficznych i innych językowych - to byłoby ogromne obciążenie dla zespołu, a znikomy pożytek dla tego, kto go popełnił.

Z kwestią nie poprawianych tłumaczeń wujka Google zgadzam się z wami w pełni. Ja akurat potrafię to sobie na polski przetłumaczyć, bo używam translatora i wiem gdzie robi błędy, ale nie przypuszczam, że wszyscy tak mają.
Niektórzy wstawiający języka obcego zupełnie nie znają, wiec poprawić tego nie mogą, inni po prostu są zwyczajnie zbyt leniwi aby to robić, lub mają ciekawsze zajęcia. Administracja w mniejszości zna jako tako angielski i byłoby to niesamowitym obciążeniem, gdybyśmy mieli poprawiać, często długie i bezsensowne teksty.
Twój cytat dotyczy tylko tych, co język znają, bo pozostali znają tylko tekst z translatora.
Tu nie widzę rozwiązania, chętnie bym je poznał, jeśli macie.
Zakaz wstawiania wyeliminuje niektóre istotne pozycje - odpada.

Po co user wkleił - zwykle dla informacji, którą uważa za istotną.
Czy musi ją komentować? Niekoniecznie - nie zawsze jest potrzeba, czasami się nie da.
Z drugiej strony jest to często wręcz korzystne dla czytelników, bo nie są sugerowani jego opinią.
Zawsze można skomentować w odrębnym poście - na tym forum w żaden sposób nie ograniczamy postów użytkowników - wyjątek - reklama.

Owszem, można niektóre wymienione sytuacje nazwać niechlujstwem, ale sugestia, że jest to lekceważenie czytelnika, jest moim zdaniem sporą przesadą. Użytkownik wstawia post z jakąś intencją i dla mnie ona i informacja zawarta w poście jest ważniejsza, niż sam wygląd, aczkolwiek chętnie widziałbym wszystko "poukładane" logicznie i merytorycznie.

A żadna moderacja po mojemu nie jest w stanie tego wyprostować, poza tym to już poważna interwencja w jakiś kawałek pracy i zamiary użytkownika. Jestem przeciwny.

Rolę administracji widzę tu tylko w formie wstawianych uwag w poście lub pod postem z wyróżnieniem np. kolorem, naruszeń netykiety forum, którą mam nadzieję, z wami stworzymy i oczywiście z linkiem do niej.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 07 lis 2017, 08:37

proponuje dla anglojęzycznych troli prosty test językowy jaki spotyka się np.:
na anglojęzycznych ankietach: np.
pytanie przy rejestracji:


jeśli dziś jest środa to jaki dzień był przedwczoraj?

lub coś w tym stylu.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 07 lis 2017, 09:26

Tak, i do tego zapora typu nowy user bez dodatkowej akceptacji admina może napisać tylko 3 posty.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Propozycje zmian w Regulaminie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 07 lis 2017, 10:23

...hehe ja rano zauwazylem ich cala strone od gory do dolu. :?:
tego samego autora :roll:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Zablokowany