Witam wszystkich użytkowników tego forum

16.11.22
Jutro w nocy z 18 na 18 .11 będą prowadzone prace konserwacyjne na hostingu - forum może nie działać lub działac z przerwami.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Czy "spółdzielnia " jest możliwa?

feniks
Posty: 162
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 71
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Czy "spółdzielnia " jest możliwa?

Nieprzeczytany post autor: feniks » piątek 15 cze 2018, 19:39

Pomyślałem co nie jest wielce odkrywcze a może nawet kretyńskie
Czy nie można by zrzucić się na jakieś ciekawe projekty np. z USA mam na myśli książki jakieś gotowe plany na coś co mogło by być dla nas wszystkich korzystne .
To taka rozproszona inwestycja .
Z innego forum pamiętam niektórzy składali się na jakieś programy przekazywali sobie klucz(serial number) i wszyscy korzystali
Nie pochwalałem tego bo twórcy programów zastrzegali sobie np na 1 komputer .
Zdaje się że z w książkach nie ma takich nawet moralnych ograniczeń ...

Gdyby to miało wypalić to pozostała by kwestia tego kto się składa i co zostaje wybrane co nas interesuje dalej to już sprawa techniczna tłumaczenie powielenie itd ( czasami oferowane są Audiobooki .
Fajnie było by gdyby jak najwięcej użytkowników tego forum zapoznało się i wyraziło swoją opinię
Pozdrawiam
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7352
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1341
x 380
Podziękował: 13486 razy
Otrzymał podziękowanie: 13522 razy

Re: Czy "spółdzielnia " jest możliwa?

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 15 cze 2018, 23:37

Nie ,nie jest możliwa ,nie mamy zamiaru narażać forum .Wszystko jest chronione prawami autorskimi .Administracja forum nie wyraża na to zgody . Proszę nie namawiac tutaj nikogo na piractwo .
1 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

feniks
Posty: 162
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2018, 20:35
x 71
x 1
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy

Re: Czy "spółdzielnia " jest możliwa?

Nieprzeczytany post autor: feniks » sobota 16 cze 2018, 23:23

chanell Dziękuję za ostrzeżenie .
Nie wiedziałem że jest to piractwo . Czy biblioteki to nie jest forma piractwa ?
W zasadzie to nie przyglądałem się dokładnie tym książkom Czy jeszcze stosuje się znaczek (C -> copyright)
Z drugiej strony czy jeśli ktoś nie osiąga zysków z przedrukowania na własny użytek to jest piractwo ?
Nie będę namawiał do piractwa
Pozdrawiam
0 xODPOWIEDZ