Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Forumowe spotkania integracyjne

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » sobota 07 cze 2014, 01:50

Dariusz -
ja idę zrobić sekupe.


I bardzo dobrze, ze ulzylo.

A szacowny Przebisnieg planuje od dawna zrobienie wspolnego meetingu, spotkania na neutralnym gruncie. I powoli dobiera druzyne...

Tylko nie wiem, czy ta grupa ma byc zlozona, z adminow, modow, czy zwyklasow, czy "mienszana" ;)

Bo ogolnie jestem za!
0 x



baba
x 129

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: baba » sobota 07 cze 2014, 08:25

Obrazek
A szacowny Przebisnieg planuje od dawna zrobienie wspolnego meetingu, spotkania na neutralnym gruncie.

Oj tak, nieważne kto by to zorganizował ale popieram, przepadam za forumowymi spotkaniami integracyjnymi. :D
Wszelkie sprawy się od razu prostują bo: "po co się kłócita, co Wy, rąk nie macie?" jak na jednym weselu powiedziano. :lol:
Ci co potrzebują dadzą sobie po razie a potem już spokojnie mogą się zaprzyjaźnić. :D
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » sobota 07 cze 2014, 21:38

baba pisze: A szacowny Przebisnieg planuje od dawna zrobienie wspolnego meetingu, spotkania na neutralnym gruncie.


Oj tak, nieważne kto by to zorganizował ale popieram, przepadam za forumowymi spotkaniami integracyjnymi


Hm ale przecież do takich spotkań w większym gronie niezmiernie, rzadko dochodzi :D
Jeszcze na teraz zawsze znajdzie się pretekst by się nie spotkać :D
Oczywiście mówię tu o spotkaniach hm nie towarzyskich tylko ezoterycznych.
Jeszcze się to udaje, jak jakaś część większa wyrazi zgodę by ktoś przejął role nauczyciela :D
Często wielu ,,udaje" że się czegoś dowiedziało bo przecież dla kontaktowca oprócz kontaktu z samym sobą kontakt z Drugim jest najważniejszą czy też najbardziej poszukiwaną formą spędzenia wolnego czasu, który przeznacza na wyjście hm poza ramy :D
No cóż jak zbierze się kilkoro bez oczekiwań tego co podszepnie im intelekt to przecież można znaleźć wypadkową tak by wszyscy mieli mniej więcej po równo do przebycia i dlaczego nie :D
Na 100% takie spotkanie będzie rożne od tych hm na Ślęży... :lol:
to może pozdrawiam :D
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Zastrzeżenia do pracy administracji

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 08 cze 2014, 09:23

baba pisze:, przepadam za forumowymi spotkaniami integracyjnymi. :D

w sumie ja też, i chyba tak zostanie..
Przebiśnieg pisze:Hm ale przecież do takich spotkań w większym gronie niezmiernie, rzadko dochodzi :D

takie życie, nawet ze starymi kumplami z klasy- też niezmiernie rzadko,-
proza życia..
:cry:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » niedziela 22 cze 2014, 19:42

I co :P
0 x



baba
x 129

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 22 cze 2014, 21:59

Niektórzy ludzie są tacy ostrożni, że prędzej wyląduję w beczce ze śledziami niż sobie zdanie wyrobię. :lol:
Pytasz z ciekawości? :D
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 22 cze 2014, 22:25

I co :P

I nic, niestety, jak zwykle, organizacja takich spotkań jest mocno uciążliwa, a chętnych do tego nie widać.
Zresztą nadchodzą wakacje i trzeba to sobie teraz odpuścić. Jeżeli już, to bardziej realny termin wypada gdzieś na koniec września, październik.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 23 cze 2014, 11:30

A to przepraszam bardzo, chyba nie zrozumiałam pytania. :D
W kwestii tej planowanej burzy mózgów w Gdyni czy Gdańsku to ja na razie nie jestem zainteresowana. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 23 cze 2014, 11:49

blueray21 pisze:
I co :P

organizacja takich spotkań jest mocno uciążliwa, a chętnych do tego nie widać.

nawet jeżeli- to ludzie są z całej Polski i nie tylko, więc,-
albo Polska centralna, albo Europa centralna..
:lol: 8-)
na miejsce ewentualnego spotkania. :)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

baba
x 129

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 23 cze 2014, 18:33

Popieram przedmówcę bo mam blisko do centrum. :lol:
A w takim Powsinie np to są śliczne piwiarnie na świeżym powietrzu. Z wielkimi stołami. I w lesie. I piękny ogród botaniczny blisko. :D
I można po słowiańsku się upić przy golonce. :lol:
Dla każdego coś miłego. :D
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 24 cze 2014, 09:59

Spotkanie musi byc powiazane z jakims wydarzeniem, szkoleniem, wykladem, kursem etc. a nie samo picie piwa i obzeranie sie golonka ;)
Ale trzeba dobrze zorganizowac.
Termin musi byc znany na dobrych pare miesiecy przed, wszak dorosli ludzie jestesmy i mamy swoje prywatne zycia.
Proponuje, aby zaczac glosno myslec i zglaszac ewentualne propozycje miejsca.
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Kiara » wtorek 24 cze 2014, 10:55

Proponuję UNIEJÓW centrum Polski , Europy, ważny punkt energetyczny , poza sezonem niezbyt drogo, atrakcja słone "morz" wewnątrz Polski , dużo sporych lokali w różnej klasie cenowej.

Polsko , mazowiecki klimat, spokój , a za razem COŚ co warto odczuć samemu.

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 24 cze 2014, 12:30

os. w tym roku raczej już i tak nie dam rady,-
w przyszłym się zobaczy- jesteśmy w kontakcie.
:)

PS.
Geometryczny środek Polski znajduje się w miejscowości Piątek (województwo łódzkie)

Środek Europy zgodnie z obliczeniami Szymona Antoniego Sobiekrajskiego z 1775 roku znajduje się w miejscowości Suchowola koło Białegostoku. Ustawiono tam pamiątkowy obelisk z tablicą.



Środek Europy pod Wilnem
Według obliczeń dokonanych w 1989 roku przez Jean-George'a Affholdera z francuskiego Narodowego Instytutu Geografii środek Europy znajduje się na terytorium Litwy w pobliżu Wilna, co Litwini uczcili specjalnym parkiem.

Ponadto istnieje kilkanaście innych punktów uważanych za „środek Europy”, znajdujących się na terenie Austrii, Białorusi, Czech, Estonii, Litwy, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Ukrainy (Diłowe w okolicy Rachowa).
;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 24 cze 2014, 21:19

Moja propozycja Sopot. Z pobudek czysto "egoistycznych" ;) ale oczywiscie bez p. Zofii, bo na takie tematy trzeba by dluzszych przygotowywan.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 26 cze 2014, 09:42

To ja też będę egoistką i zaproponuję Kraków :)

Pab Stajnia i Pab Mleczarnia na krakowskim Kazimierzu ;)

Obrazek
Obrazek

lub jeszcze lepiej bo obok Czakramu Wawelskiego w Kampanii Kuflowej Pod Wawelem .W poniedziałki 1 litr piwa 7 zł ( można się doładować podwójnie :D :D :D )

Obrazek
Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 26 cze 2014, 10:08

To ja też będę egoistką i zaproponuję CERGY we Francji.... ;) :D

Obrazek




Obrazek




Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » czwartek 26 cze 2014, 10:45

We Francji nie ma ... pifka. A jesli juz jest to kosztuje majatek, albo w smaku okropne ;) Proponuje trzymac sie ziemi polskiej.
Krakow ma duzo zalet nie wiem jak z cenami, bo baaardzo dawno temu tam bylam.
Zaleta jest taka, ze to duze miasto i zawsze znajdzie sie jakas baza hotelowo-gastronomiczna.
Ja zreszta mam tam rodzine ... i to przemawia moze za wybraniem jednak innego miejsca na spotkanie. ;)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 26 cze 2014, 11:50

Eh, @Lady, nie wiesz jak dużo dobrego piwa jest we Francji, naprawdę bardzo dużo. Niekoniecznie kosztuje majątek, choć jesteśmy przyzwyczajeni do przeliczania na euro. Nie wiem czy mają swój "Oktoberfest" jak Niemcy, ale gwarantuję, że w ciągu miesiąca wakacji nie zdołasz spróbować wszystkich dobrych gatunków piwa, które tam mają. I piszę o piwie, a nie o płynie nazywanym przez Niemców "Pils", napompowanym powietrzem.
Egoistycznie to na spotkanie pasuje mi Gdańsk, ale nie jestem drobiazgowy, to może być całe Trójmiasto, a nawet Kaszuby.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » czwartek 26 cze 2014, 12:03

bluray21 -

Egoistycznie to na spotkanie pasuje mi Gdańsk, ale nie jestem drobiazgowy, to może być całe Trójmiasto, a nawet Kaszuby.


No to Trojmiasto prowadzi ;)
Lepiej trzymac sie szlakow glownych, czyli komunikacyjnych, kazdy moze wyjsc i wejsc o dowolnej porze, a w lesniczowce jakiejs z tym juz bylby problemik ;)
0 x



baba
x 129

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 26 cze 2014, 12:34

To ja dla odmiany przerwę koncert "egoistów" i zaproponuję Wrocław, skoro Janusz nie ma możliwości nigdzie pojechać. :D
Chyba, że nie jest zainteresowany spotkaniem, to niech się sam wypowie. ;) 8-)
Sorek Janusz jeśli właśnie Cię wrobiłam. :lol: :lol: :lol:
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 26 cze 2014, 12:49

baba pisze:To ja dla odmiany przerwę koncert "egoistów" i zaproponuję Wrocław, skoro Janusz nie ma możliwości nigdzie pojechać. :D
Chyba, że nie jest zainteresowany spotkaniem, to niech się sam wypowie. ;) 8-)
Sorek Janusz jeśli właśnie Cię wrobiłam. :lol: :lol: :lol:


Droga babo czytasz w moich myślach ? Chciałam to zaproponować ,ale jakoś nie miałam śmiałości ;) To piękne miasto i pełne tajemnic. Ma dobre połączenia z większymi polskim miastami.Trasę Kraków - Wrocław obsługuje kilka prywatnych linii autobusowych i wiem że np. PolskiBus jeździ też z Gdańska i Warszawy .Bilety mozna kupic między innymi przez internet a wtedy jest o połowę taniej.Na przykład Kraków -Warszawa 25 zł ,Kraków -Gdańsk 45 - 49 zł ,Kraków -Wrocław od 10 do 19 zł i to w luksusowych autokarach z telewizją ,internetem i kawką :D W ogóle nie opłaca się jeździć samochodem.

ps. Kraków - Praga ( Czeska ) 120 zł :D a może wlaśnie w Pradze ? Tam to dopiero pifko :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » czwartek 26 cze 2014, 13:05

Praga odpada, za duza i straszny tlok, w restauracjach (tych co lepszych) trzeba rezerwowac, choc pifko grzechu warte nie powiem ;)
Wroclaw brzmi niezle, i ze wstydem przyznaje, ze nigdy nie widzialam, moze nadazy sie okazja.
A Dariusz nic nie powie? ;)
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » czwartek 26 cze 2014, 13:25

Nie odzywam się bo na tę chwilę nie mam najmniejszej możliwości gdziekolwiek się wyrwać.
Jeśli coś się zmieni, a będę mógł to dojadę wszędzie, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

baba
x 129

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 26 cze 2014, 13:30

Droga babo czytasz w moich myślach ? Chciałam to zaproponować ,ale jakoś nie miałam śmiałości

Moja droga, w myślach, w emocjach i cholera wie czym jeszcze. Tylko, że nigdy nie wiem w czyich, zawsze je biorę za swoje i "zasługi" próbuję sobie przypisać nawet. :lol: :lol: :lol:
Chyba że ktoś "ma śmiałość" i sam za siebie gada. :D
A biorąc pod uwagę ile osób się na ogół hamuje. = Mam w głowie chyba całą grupę wsparcia dla schizofrenika. :lol:
To idę zrobić se sepuku. :D
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Forumowe spotkania integracyjne

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 26 cze 2014, 13:48

Wszystko fajnie ale jestem za środkiem Polski.... nie musi być Warszawa. ;) :lol:
Można coś wybrać jest sporo ciekawych miejsc , są tanie noclegi i komunikacja z każdej strony. To może Łódź?
Może Januszowi uda się coś załatwić na dzień lub dwa..... mam nadzieję. :)


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

ODPOWIEDZ