Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

''Opinie o naszym forum

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 19 wrz 2014, 21:46

A jesli takie wartosciowe "perelki" znikaja to chyba tylko Niebiosa o pomste wolaja, bo nie sadze, aby ktos nawet o ponizej przecietnej wartosci IQ jeszcze mial ochote TU zagladac. Sorki!
Ale obnizone do poziomu blota wieloletnie Forum, ktore bylo jak Alma Mater dla innych, wyksztalcilo i wychowalo pokolenia, pozniej schodzi na ... tematy o robieniu np. "lewatywy" na 100 sposobow jest dla mnie obrazem nedzy i rozpaczy.

P.S. Moje nie zniknely. :lol:
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 19 wrz 2014, 22:15

Lady, nie martw się, nie musisz zachłystywać się na co dzień lewatywami, ale musisz wziąć na wzgląd, że ja niebacznie zachłysnę się Twoim IQ, a to w konsekwencji może być o wiele bardziej obrzydliwe... :(



Pozdrawiam - Thotal ;)
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 20 wrz 2014, 01:13

Lady postrzega to wszystko jeszcze jako ... "jungowski" sztubak i stąd jej cierpkie docinki.
Obserwuję masę innych for i blogów o podobnej tematyce i nie spotkałem się jeszcze z tak otwartym i wielotematycznym forum/stroną.
O czy świadczą jej docinki?
Pozwolę sobie na ... milczenie. ;) :lol:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

''Opinie o naszym forum

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 20 wrz 2014, 10:53

abcd
Obserwuję masę innych for i blogów o podobnej tematyce i nie spotkałem się jeszcze z tak otwartym i wielotematycznym forum/stroną.


Bo my się tu bardzo staramy abcd :D :D i pewnie zauważyłeś że każdy ma swojego "konika " -temat ,dział ,w którym sie wiecej udziela. Co do lewatywy ,to mi ona nie przeszkadza ,choć osobiście na razie jej nie potrzebuję,ale nigdy nie wiadomo :D ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 20 wrz 2014, 12:54

Widzisz @Lady, to forum jest prawdziwie demokratyczną organizacją i nikogo nie zmusza do czytania tego, czego czytać nie chce. Możliwości dla użytkowników są dwie, albo poruszają temat, który ich interesuje, albo taki, który interesuje innych, a jak nikogo nie interesuje, to ludzie nie klikają, co wyraźnie widać na licznikach.
Podsumowując zaś IQ użytkowników, podsumowałaś także siebie, bo czytasz - inaczej nie wiedziałabyś, że piszemy o lewatywach. Drugie twoje kryterium też jest istotne, zniknęły ważne posty, a twoje jakoś się ostały, więc wybacz.

A w ogóle robienia lewatywy powinni uczyć we wszystkich szkołach, nie tylko pielęgniarskich i paru innych takich prymitywnych zabiegów również.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 20 wrz 2014, 14:17

Fair Lady pisze:A jesli takie wartosciowe "perelki" znikaja to chyba tylko Niebiosa o pomste wolaja, bo nie sadze, aby ktos nawet o ponizej przecietnej wartosci IQ jeszcze mial ochote TU zagladac. Sorki!
Ale obnizone do poziomu blota wieloletnie Forum, ktore bylo jak Alma Mater dla innych, wyksztalcilo i wychowalo pokolenia, pozniej schodzi na ... tematy o robieniu np. "lewatywy" na 100 sposobow jest dla mnie obrazem nedzy i rozpaczy.

P.S. Moje nie zniknely. :lol:


Masz trochę racji Lady... ja się zastanawiam czy to forum przekształciło się na medyczne , fotograficzne , czy jeszcze nie, czy to nowa forma trolingu ( zmiana tematyki) , czy tylko znudzenie tematyczne?

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

baba
x 129

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: baba » sobota 20 wrz 2014, 14:51

Jest jeszcze taka optymistyczna wersja "moja droga", że pozwolę sobie użyć jednego z Twoich ulubionych zwrotów, że pojawili się ludzie, którym zależy na ich biologicznym zdrowiu bo nie są syntetykami i coś ich naprawdę boli, ku pokrzepieniu dzielą się muzyką i obrazkami, które im się podobają bo mają prawdziwe (a nie udawane) jak na ludzi przystało uczucia. :D

Z tego by wynikało że się rozwijamy w dobrym "zapowiadanym" kierunku, od teorii do praktyki. ;)

Poza tym jak Blu pisał nic nie stoi na przeszkodzie pisać równie dużo o innych interesujących tematach, które nie są przecież trollowane skoro chwilowo zamarły. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 20 wrz 2014, 16:24

@Kiaro, to co trzyma powiedzmy "ogólne" tematy przy życiu to są kontrowersje.
Gdy Samuel nadawał i część była zwolenników, a większość przeciwników, to dyskusje kwitły.
Samuel nadaje dalej, ale na tym forum już mało kogo jego brednie interesują i nie ma dyskusji.
Innych względnie dobrych channelingów, też na lekarstwo, to zajmujemy się lekami.
Drugi nieustannie aktywny temat na starych forach to personalne wojny i wojenki, tutaj niewiele z tego
może zaistnieć, a i użytkownicy do bitki nieskorzy.
Nie wiem czy się zgodzisz, ale uważam to jednak za wzrost świadomości.
Owszem w świecie energii (ponoć) dużo się dzieje, ale większość tu nie kumatych jest, a tym co kumają
pisać się nie chce.
Ale @baba też ma rację, trzeba się swoim zdrowiem fizycznym zająć, bo jest tyle "myków", o których ludzie nie wiedzą, że głowa boli, a na dodatek przemysł medyczno farmaceutyczny kłamie, zresztą jak widać nie tylko on.
Stąd więcej postów w tematach zdrowotnych, zresztą nowi ludzie dyskutują.
No i nie ma ogólnej motywacji w postaci "końca świata" jak w 2012.
Ale jak @abcd stwierdził jest tu takie bogactwo tematów, że dla każdego coś się znajdzie, a ezoteryka podupada nieco, bo z tych energetycznych działań niewiele w tym świecie widać, a dyskutantów na palcach policzysz.
Na 2-m forum tylko arteq trochę cie gonił z ilością postów, w większości zresztą nie na temat, ale i tak to było mniej niż połowa twoich. Teraz masz mniej czasu, albo nie masz o czym pisać.
I tak to wygląda.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

obserwator
x 129

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: obserwator » sobota 20 wrz 2014, 18:18

Drodzy Państwo.
Obserwuję wasze forum niemal od początku jego istnienia.
Nigdy nie udzielałem się na nim podobnie, jak wielu moich znajomych, jednak dyskusja, jaka tu się rozpoczęła skłoniła mnie do napisania tego komentarza.
Zapewne wielu z was zauważyło, że jesteście matecznikiem przynajmniej kilku innych for i blogów o podobnej tematyce, jak np.:
- Święta Geometria - http://forum.swietageometria.info/
- Peszer - http://www.peszer.pl/
- Davidicke - http://davidicke.pl/forum/
- Przyszłość w przeszłości - http://forum.przyszloscwprzeszlosci.pl/
- Livia Flow Space - http://liviaspacedotcom.wordpress.com/

Być może jest jeszcze kilka innych jednak nie miejsce I czas na ich szukanie.
Moim celem jest wyrazić wdzięczność za wytrwałość, jaką okazaliście prowadząc to forum.
Poziom jaki osiągnęliście świadczy o was bardzo dobrze, nie daliście się sprowokować, podporządkować i skłócić. Uniknęliście sekciarskich naleciałości, jakie można zauważyć niemal na każdym tego typu forum.
Nie macie powodu czegokolwiek się wstydzić, a już na pewno argumenty, że obecnie zajmujecie się bardziej zdrowiem niż tematami „wyższych lotów” są obliczone na ujęcie wam tego czego inni długo jeszcze nie osiągną. I pomyśleć, że piszą to osoby, które same nie potrafią osiągnąć choćby podobnych wyników na swoich stronach, jeśli je posiadają.
Jestem pełen podziwu dla pracy, jaką wkładacie w krzewienie wszystkiego co tu zamieszczacie.
Tak trzymajcie.
Powodzenia i pozdrawiam.

Obserwator.
0 x



Lucifer
x 129

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: Lucifer » sobota 20 wrz 2014, 18:38

Nie wiem jak pozostałym użytkownikom, ale mnie forum bardziej podobało by się w takiej odsłonie :lol: hmmm, może administracja pomyśli coś nad odświeżeniem strony?
Załączniki
Reptile_New_Forum___.jpg
(251.18 KiB) Pobrany 1215 razy
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 20 wrz 2014, 19:33

Lucifer szacun dla ciebie ,bardzo fajna grafika :) Wybacz ,ale nie skorzystamy ,nie damy satysfakcji Zofii P. :lol:

Obserwator dziękuję , w imieniu administracji i swoim ,za innych się nie wypowiadam ;)

Witam cieplutko i jak juz jesteś to się udzielaj :)
Załączniki
stokrotki.jpg
(31.03 KiB) Pobrany 1205 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 20 wrz 2014, 19:53

@Lucifer, na początku trochę z tym eksperymentowaliśmy i wyszło, że najbardziej prymitywne jest najlepsze. Poza tym nasi admini techniczni są trudno osiągalni, jeśli w ogóle.
Osobiście proponowane tło uważam za zbyt drażniące dla wzroku i psychiki, a wszelkie referenda, jakie tu robiliśmy odzwierciedlały opinię ogółu w nikłym procencie, bo ludziom nawet klikać się nie chce.
Wiec moim zdaniem obecna forma jest optymalna, choć nie nowoczesna.
Poza tym nie ładuje do komputera użytkownika dodatkowego obrazka, co czasem też ma znaczenie,
bo serwer ma jakby ograniczone pasmo transmisji.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 20 wrz 2014, 21:59

Kiara pisze:
Fair Lady pisze:A jesli takie wartosciowe "perelki" znikaja to chyba tylko Niebiosa o pomste wolaja, bo nie sadze, aby ktos nawet o ponizej przecietnej wartosci IQ jeszcze mial ochote TU zagladac. Sorki!
Ale obnizone do poziomu blota wieloletnie Forum, ktore bylo jak Alma Mater dla innych, wyksztalcilo i wychowalo pokolenia, pozniej schodzi na ... tematy o robieniu np. "lewatywy" na 100 sposobow jest dla mnie obrazem nedzy i rozpaczy.

P.S. Moje nie zniknely. :lol:


Masz trochę racji Lady... ja się zastanawiam czy to forum przekształciło się na medyczne , fotograficzne , czy jeszcze nie, czy to nowa forma trolingu ( zmiana tematyki) , czy tylko znudzenie tematyczne?

Obrazek


bueray21 pisze:@Kiaro, to co trzyma powiedzmy "ogólne" tematy przy życiu to są kontrowersje.
Gdy Samuel nadawał i część była zwolenników, a większość przeciwników, to dyskusje kwitły.
Samuel nadaje dalej, ale na tym forum już mało kogo jego brednie interesują i nie ma dyskusji.
Innych względnie dobrych channelingów, też na lekarstwo, to zajmujemy się lekami.
Drugi nieustannie aktywny temat na starych forach to personalne wojny i wojenki, tutaj niewiele z tego
może zaistnieć, a i użytkownicy do bitki nieskorzy.

Widać, ci o wyższym poziomie rozwoju pozostają wciąż bardziej przyziemni niż ci maluczcy, którzy mało co kumają, a już najmniej rozumieją miłość absolutną. ;)
Widocznie owa miłość musi wciąż się posiłkować skrajnościami by móc skupiać na sobie uwagę ogółu, bez której trudno coś z siebie niektórym wykrzesać. :( :shock: :lol:
Jakoś dziwnie kojarzy mi się to z jednostkami typu "guru" lub nawet egregorami,które za nimi stoją. :twisted: ;)

Osobiście uważam, że człowiek, który się rozwija nie ogranicza się tylko do tzw. duchowości, ufo, demonów i bogów, a również interesuje go jego ziemski skafander bo bez niego albo z wadliwym jego działaniem nie byłby w stanie spełnić nijakiego, nawet "niebiańskiego" posłannictwa. :lol: :ugeek:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 21 wrz 2014, 13:29

Obserwator -

Obserwuję wasze forum niemal od początku jego istnienia.
Nigdy nie udzielałem się na nim podobnie, jak wielu moich znajomych, jednak dyskusja, jaka tu się rozpoczęła skłoniła mnie do napisania tego komentarza.


Chcialam Ci przyznac "kciuka", ale jak widze ... jest to technicznie niemozliwe. Proponuje wyjscie z ukrycia i wsparcie forum swiezymi pomyslami, przemysleniami, dyskusjami oraz wymiana wiedzy.

abcd -

Osobiście uważam, że człowiek, który się rozwija nie ogranicza się tylko do tzw. duchowości, ufo, demonów i bogów, a również interesuje go jego ziemski skafander bo bez niego albo z wadliwym jego działaniem nie byłby w stanie spełnić nijakiego, nawet "niebiańskiego" posłannictwa.


Masz czesciowo racje. Ale sa pewne roznice w tworzeniu tematow, co innego autentycznosc indywidualnej potrzeby szukania drogi alternatywnej w leczeniu lub porady, a co innego sztuczne napedzanie klienteli w celu reklamowania najrozniejszych (pseudoleczniczych-) preparatow.
I takie zagrywki wyczuwa sie na odleglosc.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 21 wrz 2014, 14:28

@Lady, jak zwykle wędrujesz od jednej skrajności do drugiej. Nie wiem gdzie widzisz reklamujących pseudo- , wiem, wiem, jesteś zwolenniczką antybiotyków, ale nawet jeśliby reklamowali faktycznie i tak zyski z tej reklamy w ich kieszeni nie wylądują.

@obserwator właśnie z ukrycia wyszedł i wyraził bardzo jasno swoją opinię, sam wspomniał i mam wrażenie, że kilka osób z jego kręgu myśli podobnie. Nie da rady przekonać kogoś, żeby pisał, jeśli nie czuje takiej potrzeby, lub nie ma tematu, w którym chciałby podzielić się swoją wiedzą.

@abcd, ten wniosek nie jest już na tym forum taki oczywisty, na poprzednim, zgoda, byli użytkownicy, którzy wręcz błagali o zwrócenie na nich uwagi wstawiając posty zwykle nawet nie związane z tematem, lub próbujące nakręcić następny konflikt. Czy tam byli "guru", nie powiedziałbym, choć z pewnością niektórzy chcieliby nimi być, ale to wyjątki. Miłość oceny nie wymaga - po owocach...
Oczywiście, każdy ma okresowe fascynacje lub potrzeby w zakresie bardzo przyziemnej tematyki, więc uważam to za naturalne, że mamy więcej tematów z medycyny alternatywnej, jakoś ludzie przekonują się, że są okłamywani przez kompleks farmaceutyczno - medyczny, a nawet, że próbuje on blokować dostęp do wiedzy, w tym odkryć noblistów, z ostatnich lat. To są fakty i one docierają, do nielicznych, ale sądzę, że kiedyś wywoła to efekt domina. Byle jak najszybciej, to będzie taniej.

Pozdrawiam dyskutujących.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: "Znikające" posty

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 21 wrz 2014, 18:53

bluray21 -

jakoś ludzie przekonują się, że są okłamywani przez kompleks farmaceutyczno - medyczny, a nawet, że próbuje on blokować dostęp do wiedzy, w tym odkryć noblistów, z ostatnich lat.


Juz nie pamietam kiedy ostatni raz bralam antybiotyk... ale gdy bylam dzieckiem to bylo to czeste zjawisko. Jestem z natury tzw. "wysokotemperaturowcem" i ... tak przebiegalo u mnie "zbijanie" goraczki. Wiem, ze sa rozne opcje, ale niestety wypisywanie bzdur o wylacznie SZKODLIWOSCI farmy to jest totalna niekompetencja. W moim odczycie nawet akcja szeroko zakrojonej "chalupniczej" konkurencji w stylu znachora, ktory ... za nic nie reczy i nie odpowiada.

Wielokrotnie widzialam tu na Forum "porady" medyczne, ktore nie sluzyly uzdrawianiu, lecz wypisywaniu i reklamowaniu preparatow o pokatnym pochodzeniu... lacznie z podawaniem adresow, cen etc. dyspozytorow.

Zycie to nie jest zabawa w klocki LEGO. Kazdy moze kupic zestaw do majsterkowania i wydziwiac, cale szczescie, ze to tylko maly procent "chetnych" do kreowania i kierowania losami innych.

Tam, gdzie konczy sie poradnictwo, a zaczyna ... handel zawsze bedzie chodzic wylacznie o "kasiore" //tudziez lusz//.

Chyba Ciebie nie zaskoczylam ;)
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: ''Opinie o naszym forum

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 21 wrz 2014, 19:21

O, widzę, że ktoś bardzo mądrze pomyślał i wydzielił tę dyskusję jako nowy temat.
Ogromne podziękowania. :D
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: ''Opinie o naszym forum

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 21 wrz 2014, 19:32

Nie @Lady, mnie już trudno zaskoczyć. Owszem byli też dystrybutorzy, tutaj. Jest jasne, że chodzi o kasę, ale jakby nie patrzeć zawsze jest to kwestia kalkulacji. Staramy się tutaj dojść, czy dany preparat działa i jak działa. Co do niektórych np. Todikamp, żeby nie być gołosłownym, szybko nie dojdziemy, bo kupić, a nawet zrobić można, ale trzeba mieć możliwości zastosowania i czyjąś potrzebę. Tego nie da się przeskoczyć. Ale czy dlatego nie mielibyśmy publikować informacji? Być może znajdą się tacy, którzy spróbują i nigdy na tym forum nic nie napiszą. Jednak gdy klasyczna medycyna jest bezsilna i tylko truje pacjenta, warto się zainteresować alternatywą - dla własnego zdrowia - a wiesz dobrze, że ono ceny nie ma - swoje też przeszłaś. W/g przysłowia "czym dalej w las..." wciąż okazuje się, że znajdujemy nie znane powszechnie rozwiązania. Zwykle nie jest to połknięcie pigułki, ale dalej jest kwestia kalkulacji.
I powiem ci, że per saldo to się bardzo opłaca, gdyż rzadko te rozwiązania mają ciężkie skutki uboczne, w większości nie mają ich wcale. A stosowane nie są. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta - nie da się ich opatentować. Kropka.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: ''Opinie o naszym forum

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 22 wrz 2014, 04:20

Jeśli chodzi o Forum. Moim zdaniem mamy coś co Biologia Totalna nazywa sytuacyjny "kryzys przypominający". Ja w każdym razie mam na pewno, a ponieważ nasza rzeczywistość jest tak precyzyjnie skonstruowana, że nic nie jest przypadkowe i każdy uczestnik ma w niej coś "dla siebie" zachęcam do tego, żeby przyjrzeć się tej sytuacji, znaleźć podobną, jakoś analogiczną w swoim życiu wcześniej i zastanowić się nad tym co w tej tutaj sytuacji mogę zrobić INACZEJ. Inaczej niż zawsze się zachować, poczuć itd. Kryzysy przypominające służą zawsze do nauki i są świetną okazją do odkodowania szkodliwych dla nas podświadomych programów, które nieświadomie realizujemy przyciągając do swojej rzeczywistości takie a nie inne zdarzenia.

Inaczej mówiąc myślę, że to nie jest czas na spory, wręcz przeciwnie należy "zewrzeć szeregi" i zwrócić uwagę na to co nas łączy. Ja tego typu kryzys przerabiam od 80 roku, nie będę opisywać wszystkich analogii, skupię się na elementach tego ostatniego sprzed kilku lat, tylko że nie pamiętam roku bo wycięło mnie wtedy prawie na amen na dobrych kilka lat z rzeczywistości. :roll:

Forum gdzie się wtedy zadomowiłam ślicznie się rozwijało tworząc grupę zaprzyjaźniających się coraz bardziej osób, było spore zaangażowanie w poszerzanie wiedzy w interesujących nas wszystkich dziedzinach i nagle zaczęły się niesnaski, przepychanki o dominację, pojawiła się jakaś agresywna osoba, która okropnie kłamała na swój temat udając kogoś całkiem innego niż była (twierdziła że jest chora bo to było forum przez chorych dla chorych utworzone i dla zainteresowanych tematyką) a ta osoba naprawdę nie była, nie miała zielonego pojęcia o naszych chorobach tylko swoją dość naiwną wizję świata i próbowała nas wszystkich "wychować" okropnie agresywnie na swoją modłę. Podzieliła ludzi bo niektórzy jej zaufali i brali za dobrą monetę to co pisała więc zrobiło się fatalnie, ludzie zaczęli sobie do oczu skakać i wywlekać prywatne sprawy nawet z grupy zamkniętej dla nieanonimowych przyjaciół.

W tym samym czasie forum zostało zaatakowane przez jakiegoś krackera i prawie rozwalone, również jedna z adminek miała atak na swoje prywatne konta tak że sprawa była na policji. W końcowym efekcie kilka osób zostało usuniętych co z kolei oburzyło nieobecną przez kilka lat head adminkę - założycielkę, która na to zamieszanie wpadła, więc zaczęła samodzielnie podejmować auorytarne decyzje, na co z kolei ciężko pracująca zespołowo, zaangażowana administracja się nie zgodziła i "podała do dymisji". Być może gdybym była w lepszej formie załagodziłabym sytuację bo miałam z head dobry kontakt ale już byłam w fazie odlatywania i prawie nieobecna na forum, a powołany przeze mnie zespół stracił do mnie zaufanie pod wpływem różnych insynuacji wspomnianej kłamczuszki i nikt mnie nawet nie zawiadomił, że coś takiego się dzieje. Być może też po prostu widzieli że jestem w kiepskim stanie i nie chcieli mnie obciążać dodatkowo.

Administracja odeszła i polikwidowała swoje konta, odmówiłam nowej swojego wsparcia bo źle się czułam i nie bardzo mi też wypadało opowiadać się po jakiejś stronie konfliktu i też zrezygnowałam z funkcji tyle że nie zlikwidowałam konta. Forum długo lizało rany, masę błędów popełniło, teraz okrzepło w nowej formie. Bywam tam i mam tam przyjaciół nowych i starych ale w pełni usatysfakcjonowana jego obecnym kształtem nie jestem. Moim zdaniem zatrzymało się w rozwoju i między innymi to było powodem, dla którego szukałam nowego miejsca. Osobiście podobnie jak Obserwator mam bardzo dobre zdanie na temat tego Forum.

Tutaj, w chwili "teraz" mam sporo podobieństw sytuacyjnych, na szczęście w dużo lżejszej i w moim odczuciu niegroźnej odmianie. Więc jestem nastawiona optymistycznie do tego, że to Forum szczęśliwie przebrnie przez kryzys, nie nastąpi żaden podział ani odchodzenie ważnych dla forum osób i "nie zatrzyma się w rozwoju" a może nawet przyspieszy jeśli się postaramy. Być może nawet tylko ja to jako "kryzys" spostrzegam i odczuwam bo mi się "nakłada" ale na wszelki wypadek zachęcam do obejrzenia swoich "odniesień" jako potencjalnych możliwości własnego i naszego wspólnego rozwoju. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: ''Opinie o naszym forum

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 22 wrz 2014, 07:10

Na forum jak i w życiu zdarzają się okresy wzlotów i stagnacji, teraz nastąpił czas i skupienie na sprawach zdrowia, dbania o fizyczne i materialne sfery egzystencji.
Podobnie jak LADY, zauważyłem że kręcimy się jak w "przychodni" przed wizytą u lekarza i na korytarzu leczymy się sami ;)
Dlaczego wkręciliśmy się w takie tematy? - bo świat wokół jest chory, potrzebuje zmian na wszystkich poziomach materii, skupiamy się na tym, co najbardziej doskwiera i przeszkadza.
Osobiście przyznam, że zdrowie mam, bywało różnie, ale dzięki intuicji, otwarciu na alternatywne rozwiązania z kryzysów wyszedłem. Wspomniana przez kogoś lewatywa jest znakomitym przykładem zmiany podejścia do siebie, do własnego ciała i umysłu. Farmacja żyje i zarabia dzięki naszemu podejściu, oddajemy nasze powłoki w łapy oszustów z powodu obrzydzenia, jakie mamy względem siebie.
Maski jakie zakładamy na przekór rzeczywistości nijak nie zasłonią prawdy i faktycznego stanu, możemy dokonywać operacji plastycznych, poddawać się kosztownym zabiegom zmieniającym wygląd zewnętrzny, udawać przed wszystkimi że jest znakomicie, a fora dyskusyjne i tak mimochodem kierują się w stronę zdrowia, dbania o siebie bez udawania, bez potrzeby ukrywania pryszczy i innych intymności.
Temat może się wydawać bardzo przyziemny, ale przysłowie "w zdrowym ciele zdrowy duch" nie powstał przypadkowo, chcąc rozwijać się duchowo, trzeba zacząć od ciała i myśli, jak załatwimy te prozaiczne problemy hemoroidów, grzybic, wzdęć i "przykrych zapachów", możemy oddać się ze spokojem duchowemu lenistwu w bajkowej scenerii utraconego raju :D

Forum zeszło na dno, ale od dna można się odbić i wypłynąć... :D



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: ''Opinie o naszym forum

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 22 wrz 2014, 08:13

Jak świadomy i silny duch...... to zdrowe ciało !!!! Reszta to stare bzdury,postawić trzeba na samoświadomość , wiedzę o swoich możliwościach i uwolnić siebie od wzorca uzależnienia od materii.
Wszak to Duch /Energia włada materia , a nie odwrotnie, pora to w końcu zrozumieć zaakceptować i działać inaczej, przestać powtarzać ciągle stare bzdury.

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: ''Opinie o naszym forum

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 22 wrz 2014, 08:39

@Kiaro,
Jedno wyklucza drugie, świadomość w chorym ciele jest chora, można gryźć swój ogon i myśleć że się ma marchewkę, ale to tylko złudzenie, wystarczy zerknąć z innej perspektywy.
Widać to najlepiej po dyskusjach "bardziej oświeconych", jak ich ta samoświadomość prowadzi na manowce, a szczególnie na wyżyny własnego JA ;)



Pozdrawiam skromnie - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: ''Opinie o naszym forum

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 22 wrz 2014, 08:49

Ale wam na duchy się zeszło. Duch nie może chorować. Duch może chcieć, aby ciało chorowało, bo takie doświadczenia z jakichś powodów sobie wybrał. Co nie znaczy, że nie można tego zmienić, wolna wola, ale to duch decyduje, kiedy lekcja jest odrobiona. Oczywiście nie wszystkie choroby są zaprogramowane. Właśnie brak szacunku i dbania o nasze ciało zawsze kończy się źle.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: ''Opinie o naszym forum

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 22 wrz 2014, 09:32

Mysle, ze to przesadne dbanie o zdrowie wynika glownie z braku wiary we wlasne sily oraz wieczne poszukiwania potwierdzenia sie w oczach innych. Czyli summa summarum ze slabosci. I nie tylko Big Farma to widzi, ale zwykly pokatny cwaniak, ktory poprzez sprytna akcje reklamowa naciaga bezwiednych ludzi na koszta obiecujac uleczenie. Starczy otworzyc jakiekolwiek kolorowe pismo i az roi sie od roznych preparatow, w wiekszosci zwyklych placebo... ale najwazniejsze, ze ziarno niepokoju zostalo zasiane... co moze sie stac, gdy mam takie a takie objawy, i juz zaczyna sie napedzanie wody na mlyn, wlaczanie systemu alarmowego, a niekiedy poszukiwania na wlasna reke np. w encyklopediach zdrowia. Po przeczytaniu faktycznie mozna dostac wiekszosci przypadlosci.
Dlatego wazny jest swiat ezoteryki, nauki o sile wewnetrznej (zwal to kazdy jak chce) a rowniez o tym, ze nie jestesmy wylacznie my sami odpowiedzialni za stan naszego zdrowia, w duzej mierze nalezymy do ... kogos innego i to tam, w tym innym wymiarze zapadaja najrozniejsze wyroki, ktorych smiertelny jeszcze nie potrafi zrozumiec.
Mysle i zycze kazdemu duzo wiary w siebie.
Jest tu uzytkownik o nicku Hall9000 - pisze o boreliozie, na ktora choruje, ale prosze spojrzec jaki awatar wybral sobie... No komments :shock:
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: ''Opinie o naszym forum

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 22 wrz 2014, 10:21

Nasze forum, to forum poszukiwaczy, a wszystkie drogi prowadzą do... rozwoju świadomości, cieszmy się z tej drogi, choćby za to że na niej jesteśmy :)
Wszystkim tym, którym wydaje się że są bardziej świadomi, są prawdopodobnie na początku tej drogi, bo rzetelny nawigator zanim dotrze do celu "WIE, ŻE NIC NIE WIE"...

Przesadne dbanie o zdrowie i wygląd zewnętrzny wynika z kompleksów i wiary w siebie, kiedy świadomie pozbywamy się problemów , rośniemy w siłę, nasza moc sprawcza staje się wiarygodna we własnych, oraz innych oczach :)



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



ODPOWIEDZ