Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

czy projekt cheops nadal istnieje

Awatar użytkownika
Hans
Posty: 7
Rejestracja: środa 07 kwie 2021, 23:12
Lokalizacja: Ziemia
x 2
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: Hans » piątek 09 kwie 2021, 23:38

chanell pisze:
piątek 09 kwie 2021, 19:35
ps.Hans wydaje mi się że już kiedyś pisałeś na forum ;) Czyżby powrót ? :D

Pisałem na forum kodczasu.fora.pl, ale to było bardzo dawno temu :D
1 x


________________
J-23 znowu nadaje !

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 10 kwie 2021, 10:18

Widocznie pomyliłam cię z kim innym ;) Witaj na forum ,czuj się tu dobrze i pisz ;)
Zacząłeś niezwykle ciekawie .Pozdrawiam :)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 15 cze 2021, 17:52

Projekt istnieje pod inną nazwą...Projekt ujawniania wiedzy - fundacja: "Mądrość Narodów"
Obrazek Znaczek ten sam... 8-)

https://www.facebook.com/ujawnianiewiedzy

Już 25 września 2021r. we Wrocławiu, organizują konferencję ➡ PIRAMIDY - NAJNOWSZE ODKRYCIA I POŁĄCZENIA KOSMICZNE. Wśród prelegentów pojawią się niezwykli prezenterzy, którzy pośrednio lub bezpośrednio przybliżą zagadnienie Piątego Wymiaru, który być może, jest już w naszym zasięgu.

Obrazek

Bilet wstępu na konferencję "PIRAMIDY - najnowsze odkrycia i połączenie kosmiczne"
Cena biletu: 700,00 zł
https://piramidyikosmos.pl/produkt/bile ... kosmiczne/
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 15 cze 2021, 22:43

700 zł ? Zwiariowali ? Kto teraz ma kasę na takie mrzonki ? Wysoko się cenią a kiedyś bilety było po 20 zł :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 16 cze 2021, 01:59

..miałem to napisać- 700zł-> to na prawdę kosmiczne bilety,-
widać jakie połączenie--> takie bilety :mrgreen:
1 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: barneyos » środa 16 cze 2021, 07:47

Dodając koszty kwaterunku i szamki to 1800zł pękło.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 16 cze 2021, 08:37

1100 za 1 noc ze stołem szwedzkim?
na szczęście są zamienniki :D

mam niedaleko, może byłoby warto, ale nie 700 zeta!
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 29 sty 2022, 00:32

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Pragmatysta
x 129

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: Pragmatysta » sobota 29 sty 2022, 00:39

Widzę, że o Projekcie Cheops tutaj mowa to cóż chętnie wtrącę się i też coś dopowiem.

A więc jeśli chodzi o projekt cheops to można mu przyznać, że odegrał pewną pożyteczną rolę jeśli chodzi o kwestię propagandową. Co do 2012 niestety znakomicie zamydlił ludziom oczy i rychło pomylili się do czego umieć przyznać się już nie potrafili ale jest coś w czym jednak trafili strzałem w dziesiątkę i to też jest w zasadzie główny powód dla jakiego zarejestrowałem się tutaj, bo jest coś ważnego co warto wam tutaj wszystkim przybliżyć, a co tak subtelnie umknęło oczom wielu wnikliwym obserwatorom, którzy raczej interesują się ezoteryką, paleoastronautyką i ogólnie szeroko pojętą sferą o tematyce transcendentnej skoro sami zresztą na tym tutaj forum piszecie. To tak pokrótce, a jutro otworzę pewien wątek na który zależy mi, żeby zwrócić tutaj ludziom uwagę. I jeszcze może dołożę jakieś 3 grosze w postaci pobocznych artykułów związanych z orbitą zainteresowań tego miejsca.

A wracając do wątku głównego to jeśli chodzi o czasy współczesne to cóż można powiedzieć, a więc na pewno to, że skoro Projekt Cheops jeszcze trzyma się na glinianych nogach to prawdopodobnie dlatego, że posiadają sztab dedykowanych i lojalnym im ludzi być może, aż do ich śmierci, którzy nadal widzą w tej działalności sens i trwają przy nich do końca i nie ważne czy za kawę na miejscu będą musieli zapłacić 20 zł czy 700 zł. Takie już życie i ludzie ale moim skromnym zdaniem pozytywna rola działalności PCH zakończyła się dokładnie 21.12.2012 i do tego czasu naprawdę uważam, że była ona potrzebna, a to dlatego, że za ich czasów ten projekt był w Polsce jak i nie tylko rzeczywiście ogromnie popularny i dzięki temu, że pojawiali się nawet wtedy w telewizji to na pewno ich intrygująca postać przyczyniła się do wzniecenia ogromnego odsetku ludzi, którzy otworzyli się na wiedzę parapsychologiczną i zaczęli interesować rozwojem duchowym i za pewne wielu z nich dowiedziało się o istnieniu zjawisk o których bladego pojęcia wtedy nie mieli.

To taka pozytywna odskocznia od typowej rutyny zabitej dechami przez staroświeckie i przepełnione marazmem dogmaty religijne od których czas najwyższy było w końcu wydorośleć i pójść w ślady wiedzy, która ma do zaoferowania o wiele szerszy zasób wiedzy na kluczowe pytania z zakresu ontologii i egzystencji duchowej czyli na temat tego kim jesteśmy my ludzie lub co też konkretnie logicznego ukrywa się pod pojęciem Boga.

Myślę, że na ten temat o wiele więcej ciekawego można wyczytać ze zwykłego, przeciętnego forum w internecie niż sięgając dzisiaj po to co widnieje w Biblii.

To tyle w sumie w drodze komentarzu ze swojej strony na ten temat. A tak poza tym to wołać 700 zł za bilet to nieco za dużo. Co oni do końca pogłupieli i nie wiedzą, że 700 to my może doliczymy się ziarenek ryżu w misce w szczególności za rządów Mateusza Morawieckiego, który sam zresztą taką walutę Polakom pracującym obiecał.
1 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 30 sty 2022, 16:24

Takie już życie i ludzie ale moim skromnym zdaniem pozytywna rola działalności PCH zakończyła się dokładnie 21.12.2012 i do tego czasu naprawdę uważam, że była ona potrzebna, a to dlatego, że za ich czasów ten projekt był w Polsce jak i nie tylko rzeczywiście ogromnie popularny i dzięki temu, że pojawiali się nawet wtedy w telewizji to na pewno ich intrygująca postać przyczyniła się do wzniecenia ogromnego odsetku ludzi, którzy otworzyli się na wiedzę parapsychologiczną i zaczęli interesować rozwojem duchowym i za pewne wielu z nich dowiedziało się o istnieniu zjawisk o których bladego pojęcia wtedy nie mieli.
Tak to prawda . Choć w moi przypadku na długo przed pojawieniem się PCH interesowała mnie taka wiedza a wszystko zaczęło się od książek Ericha von Danikena .Potem były piktogramy w Wylatowie i pierwsza relacja na żywo ,Janusza Zagórskiego z Wylatowa . Nic nie dzieje się bez przypadku i pewnie dlatego algorytmy google naprowadziły mnie na stronę PCH i forum . to zamierzchłe czasy chyba 2007 lub 2008 rok .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Pragmatysta
x 129

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: Pragmatysta » niedziela 30 sty 2022, 17:58

Prawdę mówiąc to podziwiam was, że tyle lat w cierpliwości wytrwaliście tutaj i nie zgubiliście woli, aby opuścić to forum.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 30 sty 2022, 18:09

Ja tu nie jestem od początku, dołączyłem 2007/8 od tego czasu forum przeszło wiele transformacji,-
można powiedzieć, że to już chyba 4/5 inkarnacja ;)
Osobiście dla mnie była to b.ciekawa, edukująca "ezoterycznie" droga do poznania siebie/reszty,-
droga się nie kończy nigdy- więc c.d.n. :D
1 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Pragmatysta
x 129

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: Pragmatysta » poniedziałek 31 sty 2022, 13:11

Co do nagłówka tematu "czy projekt cheops nadal istnieje" to z całą stanowczością można dzisiaj powiedzieć, że gdyby swój przekaz, który głosili przez sesje Lucyny Łobos precyzyjniej wycelowali na 20 grudzień 2020 zamiast wszystkie karty wykładać na 21.12.2012 to dzisiaj byliby wygrani merytorycznie nie tracąc twarzy i zachowując swój autorytet i popularność. I w zasadzie mieliby multum alibi jako argumenty na swoją obronę, gdyby ktokolwiek próbował podważyć autentyczność ich przesłania, bo wystarczy tylko spojrzeć na to co dzieje się teraz obecnie dookoła, a rzeczywiście mają te rzeczy miejsce na świecie. Ciężej byłoby im wytłumaczyć się dla czego Nibiru nie pojawiło się na niebie ale myślę, że dali by radę to jakoś odkręcić. Wystarczy przyprawa z posypką z odrobiony suszonej miłości w postaci bombardowania miłością:
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bombardow ... 9Bci%C4%85
Bombardowanie miłością – technika psychomanipulacji stosowana w sektach i ruchach religijnych, polegająca na otoczeniu nowego członka sekty wyjątkową serdecznością, troską i życzliwością, z jaką raczej nie spotykał się w dotychczasowym życiu. Pojawia się ona w początkowym etapie relacji z grupą, a celem tej techniki jest zbudowanie silnego związku emocjonalnego i przywiązanie jednostki do grupy. Najczęściej skierowana jest do osób mających problemy z samym sobą natury psychicznej, spotykającą się z brakiem akceptacji we własnym środowisku i problemami rodzinnym
i vuala danie na poskromienie łask gotowe.

Tylko, że PCH popełnił kilka kluczowych błędów przez co stracili zaufanie publiki, aż na końcu sami dobili sobie ostatnie gwoździe do trumny za mocno wyolbrzymiając swoją wizję w kontekście której próbowali instalować panikę w ludziach i przez to przegrali swój program co czas udowodnił jaki falsyfikat z hologramu ich marki działalności wyłania się przez stukające liczniki salda widniejące na ich koncie.

I tyle konkretnie na ten temat. Mam nadzieję, że członkostwo PCH zajrzy jeszcze kiedyś tutaj i złoży oficjalnie zasłużone dla siebie kondolencje. Miło jakby udało się to zrobić pod tym postem.
0 x



Pragmatysta
x 129

Re: WITAMY

Nieprzeczytany post autor: Pragmatysta » poniedziałek 31 sty 2022, 23:34

Pragmatysta pisze:
sobota 29 sty 2022, 00:58

bo wygląda wszystko na to, że oni jednak mieli rację.
Drobne sprostowanie, bo to może zabrzmieć jakbym był zwolennikiem tego projektu, a nie jestem. Chciałem napisać wcześniej, że odegrali owszem przydatną rolę ale tylko do pewnego stopnia więc tutaj bym poprawił to zamiast "oni jednak mieli rację" na "wygląda na to, że ich wizja odnośnie 2012, którą promowali przez sesje Lucyny Łobos potwierdziły się ale tylko symbolicznie w kontekście tego co głosili odnośnie wejścia w Erę Wodnika, a jaka nie miała miejsca w 2012 lecz na przełomie 2021, a dokładnie 12 grudnia 2020". I zaznaczam, że to nie jest kwestia wiary, bo wiara to tylko pusty frazes więc nie oto chodzi, że wierzę w tak zwane teorie spiskowe, a tylko sugeruję, że wydarzenia zachodzące teraz na świecie potwierdzają się z niektórymi faktami jakie miały dotyczyć 2012 roku i symbolicznego końca świata.

A swoją drogą to warto już potraktować rozdział PCH jako historię i skupić się na teraźniejszości, chociaż widzę, że to forum nadal w jakimś stopniu nawołuje do działalności tego projektu więc przywyknę do tego i to uszanuję. A, że w nazwie widzę cheops to bardziej proponuję właśnie skupić się na samych piramidach, których pochodzenie i ogólnie ich enigmatyczny kontekst pochodzenia jest znacznie intrygujący i podejrzewam, że i kluczowy w zrozumieniu wielu ciekawostek związanych z historią naszej cywilizacji i innych pokrewnych czynnikach o charakterze paleoastronautycznym, sugerujących na podstawie mnóstwa odnalezionych artefaktów archeologicznych czy przetłumaczonych starożytnych tekstów, że człowiek dawno temu mógł mieć relacje z inteligencją i technologią, która przewyższała wówczas naszą ludzką i nie pochodziła z naszej planety. I to jest najciekawszy wątek o jakim warto rozmawiać, aniżeli nadal żyć działalnością projektu cheops, którego okres debiutu i tak już dawno wygasł jak spektakl chwilowo rozświetlonego meteoroidu, który przez moment oczarował widok swoim rozbłyskiem na firmamencie nieboskłonu, żeby niedługo potem skończyć jako niewypał i wyblednąć jak twarz ducha albo anemika (Może zostanę poetą?).

I w związku z tym nie to, żebym czepiał się szczegółów, bo nie chcę wchodzić buciorami w nieswoją parafię, ponieważ to admini decydują o tym jak prezentuje się zawartość tego miejsca tylko, że skoro już orbitujemy wokół wątku PCH o którym widziałem, że nawet sam jeden admin tutaj napisał, że uważa ich za "działalność sekciarską" to prawdę mówiąc nie wiem po co propagować coś co jest już przeżytkiem pochowanym przez archiwum czasu.

A więc pytam z jakiego konkretnie sensownego powodu widnieje nadal na tym forum wątek pod tytułem: Sesje oraz publikacje Projektu, a już w szczególności Spotkania, prezentacje, sympozja. którymi i tak już nikt nie interesuje się, ani nie jeździ na ich jakiekolwiek spotkania czy tego typu sympozja? Poza tym widzę, że nikt tego działu nie rozwija, a ostatni wpis był w 2019 roku z czego w nim są otwarte tylko 4 tematy z odległego czasu z przeszłości. Stąd zastanawia mnie czy warto o tym projekcie tutaj nadal propagować jego wewnętrzne kwestie organizacyjne co i tak doskonale wiemy, że nikogo już stąd raczej one nie dotyczą, a poza tym oni i tak wyparli się was? Wejdźcie sobie na przykład tutaj http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewforum.php?f=35 przecież to jawnie widać, że to już jest jałowy dawno martwy grunt na który nikt nie ma ochoty już nic wylewać, bo i tak nic z tego nie wykiełkuje. To tylko sugestia, że na tym forum trzeba jednak troszkę poodkurzać ale jak mówię to wy tutaj robicie co uważacie tylko ciekaw jestem co wy o tym myślicie.

Czy jest tutaj ktoś kto sumiennie przyjeżdża na sesje Projektu Cheops? Kto utrzymuje kontakt z Lucyną Łobos lub bierze udział w ich spotkaniach?
Moim zdaniem pewne kwestie są już tutaj przestarzałe i najprawdopodobniej widnieją tylko jako dekoracja. Już lepiej byście się zaprezentowali jakbyście umieścili tam wasze własne zdjęcia ze spotkań na RL, jakieś powiedzmy fotografie ze wspólnych wypadów na piwo albo z jakichś atrakcyjnych, widowiskowych okolic. Takie coś zrobi lepsze wrażenie na każdym gościu, który zajrzy na to forum i przekona się, że ono tętni jakimś życiem i aktywnością ludzi, bo ten PCH to jest już kompletnie przewałkowany temat i w dodatku, który pozostawił w pamięci ludzi ślad o pejoratywnym skojarzeniu.

Chodzi oto, że nie jesteście częścią PCH i oni to samo powiedzą o was, bo jak tutaj ktoś napisał wyrzekli się z tego zespołu ludzi z powodu niewygodnej krytyki skierowanej w ich stronę, a więc nie rozumiem czemu nadal tutaj stoi przystanek z linią ich autobusu, który i tak już tędy nie przejeżdża?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: WITAMY

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 01 lut 2022, 00:06

@Pragmatysta, odpowiem krótko. Nie zmieniamy niczego, co zaistniało w przestrzeni medialnej, co opublikowaliśmy, lub opublikowali nasi poprzednicy. Gdybyśmy cokolwiek takiego zrobili, bez problemu można byłoby to uznać za manipulację.
Potraktujmy to jako dowody / teksty historyczne już teraz. A teksty pozostają aby następni mogli uczyć się na błędach poprzedników, a nie koniecznie na swoich.,
Co do samego projektu, w/g mojej oceny próbowali i jeszcze próbują, przy pomocy rytuałów odwrócić bieg wydarzeń na ziemi, bo o ile mi wiadomo zaświatowa istota sterująca "projektem", opiekunem ziemi już jakiś nasz czas nie jest. Ale nawet tam ambicje działają, więc wiadomo dokładnie, którą stronę istota reprezentuje.

Nie wiem czemu poruszamy te kwestie w temacie "Witamy", trzeba to będzie przenieść.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 01 lut 2022, 00:20

Szanowny Panie Pragmatysta

Niezależne Forum Cheops nie ma już nic wspólnego z dawnym Projektem Cheops. Prawdziwych zwolenników też już tutaj nie ma. Tematy jego dotyczące pozostawiliśmy ponieważ paru bliskich nam forumowiczów zaangażowanych było w jego powstanie. Więc proszę nam w niczym nie doradzać i nie pouczać. Nie będziemy niczego usuwać ani zmieniać, bo to nasza historia. Nazwa Cheops pozostała, aby ci którzy u nas dawno pisali mogli nas odnaleźć i tutaj powrócić. Sam Faraon Cheops nie jest winny temu, że ktoś w 21 wieku wykorzystał jego imię, a ponieważ On sam był poszukiwaczem historycznych tajemnic i zagadek został naszym patronem. Natomiast to co dzieje się u twórców Projektu Cheops, jest przez nas podglądane, ze zwykłej ludzkiej ciekawości.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 01 lut 2022, 07:51

A więc pytam z jakiego konkretnie sensownego powodu widnieje nadal na tym forum wątek pod tytułem: Sesje oraz publikacje Projektu, a już w szczególności Spotkania, prezentacje, sympozja.
Dlatego ,że to historia tego forum .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Pragmatysta
x 129

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: Pragmatysta » wtorek 01 lut 2022, 10:13

Ok w porządku tylko pytam nie ma co się od razu wzburzać. Jeżeli przemawiają za tym walory sentymentalne to życzę, żeby jak najmilej kojarzyły się one tutaj każdemu. Każdy ma prawo żyć swoim światem też uważam, że PCh naświetlił wielu ludziom drogę ale tylko w formie wskazówki gdzie pójść dalej, a wizja ich przesłania dotycząca 2012 posiadała jak udowodnił czas jedynie ziarnko prawdy o zniekształconym przekazie, który potwierdził się jednak zupełnie inaczej niż pierwotnie ich mediumiczne źródło to zapowiadało.

To nie jest pouczanie tylko sugestia ale rozumiem, że nadepnąłem na czuły odcisk i zaznaczyłem z początku, że zdaję sobie sprawę, że to admini tutaj odpowiadają za kształt szablonu tego forum co jest równoznaczne z przyznaniem się do jego respektowania i nie podważania, a ja jedynie korzystam z przywileju wypowiadania poglądów o pluralistycznym nacechowaniu wobec czego mam nadzieję, że nikt nie narzuca swojej apodyktycznej arbitralności i nie ustanawia granic formułowania zestawu obiektywnych spostrzeżeń.

Więc pogódźmy takie wersje, że wy zostaniecie przy swoim, a ja przy tym, że i tak nadal twierdzę, że ten dział jest tutaj nie logiczny, bo nic w nim nowego nie dzieje się i nie pojawia cokolwiek alternatywnego odnośnie wydarzeń organizacyjnych związanych z informacjami o najbliższych terminach kolejnych sesji jakie odbędą się z Łucyną Łobos, również gdzie i za jaką cenę. Tylko, że jak mówię to jest równoznaczne z robieniem im promocji.
Dlatego ,że to historia tego forum .
Rozumiem to z całym szacunkiem tylko, że na podstawie znajomości pewnych faktów, a także bezpośrednich wypowiedzi użytkowników dostrzegam tu pewne sprzeczności logiczne, które rodzą takie refleksje i pytania, a nie inne jakie wyżej widnieją.

Ale ok niech ten temat pozostanie już nieistotny.
0 x



Pragmatysta
x 129

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: Pragmatysta » wtorek 01 lut 2022, 13:00

janusz pisze:
wtorek 01 lut 2022, 00:20
Szanowny Panie Pragmatysta

Więc proszę nam w niczym nie doradzać i nie pouczać. Nie będziemy niczego usuwać ani zmieniać, bo to nasza historia.
W porządku proszę pana. Tylko mam jedno ostatnie do pana pytanie, a więc czy może mi pan zapewnić, że kontekst zacytowanego zdania z pana słów nie jest wyrazem antagonizmu w przejawie ferworu ?
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: czy projekt cheops nadal istnieje

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 01 lut 2022, 17:42

W wyżej wymienionej prośbie jest zawarta wyraźna oczywistość. Chodzi o to, aby nowy uczestnik forum, nie znający, ani nie rozumiejący jego atmosfery i historii, nie robił na nim zamętu i bałaganu. Jako społeczność forumowa znamy się od wielu, wielu lat i rozumiemy co się tutaj działo i dzieje. Pisanie o nas i do nas w formie, jakoby nie logicznie działających i prowadzących to forum, jest dla nas obraźliwe jako gospodarzy. Pozostaw Pan Nam prowadzenie i decydowanie o tym co jest istotne a co nie istotne. Jak wiemy Projekt Cheops nadal istnieje i to w podwójnej wersji. Zainteresowania ich działaniami jest i będzie dalej podlegać naszej wybiórczej obserwacji, bo znamy ich od dawna. Jest u nas wiele interesujących tematów, które warto poznać i nawet ożywić, bo tak naprawdę nic się nie kończy. ;)
0 x



ODPOWIEDZ