Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Tajemnica Kryształowej Piramidy - Kapłan 718

Awatar użytkownika
Kapłan 718
Posty: 67
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 15:20
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Tajemnica Kryształowej Piramidy - Kapłan 718

Nieprzeczytany post autor: Kapłan 718 » niedziela 06 sty 2013, 19:02

Witam, napisałem nowy artykuł podsumowujący ostatnie 6 lat przekazów Samuela - Enkiego, a szczególnie skupiłem się na ostatnich sesjach z p. Anną Dolińską, dzisiaj został oficjalnie opublikowany, oto link:

http://www.projekt-cheops.com/plain.asp ... d=232&cmd=

pozdrawiam słonecznie,
718
0 x


Kapłan 718, Analityk Liczbowy Projektu Cheops 2005-2013

Ramzes3
Posty: 690
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 89
Podziękował: 4881 razy
Otrzymał podziękowanie: 1565 razy

Re: Tajemnica Kryształowej Piramidy - Kapłan 718

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » piątek 08 lut 2013, 20:26

Nooo nieźle... "ciemna energia z Syriusza"? a to ciekawe od kiedy? To, że Syriuszanie patrzą pazernym okiem w kierunku Ziemi wcale nie oznacza, że płynie od nich ciemna energia. Jest to duże nieporozumienie a w zasadzie brak znajomości tematu.
"Szaraki z Syriusza"? - czyżby Szaraki opuścili gwiazdozbiór Smoka i rozpoczęli zasiedlanie Syriusza w miejsce emigrujących Syriuszan? Chyba trochę to wszystko mija się z logiką.
To, że z Wielkiej Piramidy prowadzą dwa otwory wentylacyjne tj. w kierunku Oriona i w kierunku Syriusza B ma bezpośredni związek z jej budowniczymi. Przedstawiany w sesjach En-ki Syriusz (strażnik piramidy i komnaty zapisów) był jednym z jej budowniczych.
Starożytni Egipcjanie i owszem utożsamiali Izydę (Aszte) z Syriuszem B ale wskazanym by było wiedzieć, że jako żona Ozyrysa (Asera) była jednocześnie córką Szangaza - Gubernatora Marsa (pochodzącego z Nibiru).
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Tajemnica Kryształowej Piramidy - Kapłan 718

Nieprzeczytany post autor: Kiara » sobota 09 lut 2013, 14:03

Może warto zaakceptować tą wiedzę przed definitywnymi wnioskami......
Astronomia p.n.e


Astronomia jest najstarszą z nauk przyrodniczych. Jej początki sięgają ok. 3000 r. p.n.e., wtedy to jej niektóre prawa były znane Babilończykom, Indom, Chińczykom oraz Egipcjanom. Jednakże dopiero u Greków astronomia stała się tą właściwą wiedzą. W tym okresie najwyraźniej widoczne były dwa nurty:
praktyczny - związany z potrzebami życia codziennego,
naukowy - koncentrujący się na budowie modeli matematycznych, które pozwalały opisywać ruchy planet na sferze niebieskiej i przewidywać ich przyszłe położenia.
Pierwszy z tych nurtów dominował przede wszystkim w Egipcie, gdzie już ok. 3000 r. p.n.e. został wprowadzony kalendarz oparty na podziale roku na 365 dni oraz podział dnia i nocy na 12 części, skąd wzięła się nasza doba, mająca 24 godziny. Drugi był wykorzystywany w Grecji. Połączenie obu tych nurtów miało miejsce w Mezopotamii.
Sumerowie, zamieszkujący Mezopotamię, wnieśli swój wkład do astronomii poprzez wprowadzenie nazw dla gwiazdozbiorów. Najstarsze teksty astronomiczne, pochodzące za czasów babilońskich, datowane są na przełom XVIII/XVII w. p.n.e.. Najstarsze z nich to "Enuma Anu Enlil", które zawierało informacje o położeniach i okresach widoczności Wenus. W Mezopotamii rozwój astronomii wiązał się ściśle z astrologią życia społecznego i politycznego. Babilończykom zawdzięczamy wprowadzenie zodiaku (ok. V w. p.n.e.), zarówno jako konstelacji, jak i koła wielkiego (podstawa ekliptycznego układu współrzędnych na sferze niebieskiej). Oprócz tekstów o zaobserwowanych zjawiskach astronomicznych, pozostawili oni dokładnie wyznaczone "fundamentalne" parametry takie jak: rok zwrotnikowy, stosunki między obiegami planet itp. Już ok. 500 r. p.n.e. astronomia babilońska umożliwiała obliczanie czasu występowania zjawisk na niebie takich jak: nów i pełnia Księżyca, zaćmienia, okresy widoczności planet.
Astronomia w Grecji również "owocowała" w ciekawe osiągnięcia i teorie. W jej pierwszym okresie była nauką czysto opisową. Wtedy też pojawiło się wiele teorii kosmologicznych, które próbowały wyjaśnić fizyczną naturę świata i ciał niebieskich. Autorami tych teorii byli: Tales z Miletu, Anaksymander oraz Pitagoras. Tales z Miletu, przewidział zaćmienie Słońca 22 V 585 r. p.n.e.. Stwierdził on także, że Księżyc świeci światłem odbitym. Tales przedstawił również swój model świata, jako płytę pływającą po oceanie. Pitagoras, rozpoznał kulisty kształt Ziemi i wprowadził termin "kosmos". Wyobrażał on sobie niebo jako szereg kryształowych kul, obracających się dokoła Ziemi wraz z osadzonymi na nich planetami i gwiazdami. Poglądy Pitagorasa na budowę świata zachowali: Platon, Eudoksos i Arystoteles.
Teorii kulistości Ziemi bronił również Platon. Przyjmował on w swej kosmologii, że Wszechświat jest "urządzony harmonijnie". Zaproponował on także, aby przyjąć ruch ciał niebieskich jako jednostajny i kołowy. Jednak założenie to sprawiało duże problemy. Jako pierwszy, problem ten rozwiązał Eudoksos z Knidos, który był uczniem Platona, przedstawiając model świata w postaci współśrodkowych sfer. W modelu tym każda planeta była unoszona przez jedną lub kilka sfer, obracających się za stałą prędkością wokół Ziemi. Model ten rozwinął później Kalippos, zwiększając liczbę sfer z 26 do 35, a następnie przyjął go Arystoteles, który "rozbudował" go do 55 sfer. Jednakże model ten nie był wstanie opisać ruchu planet.
Arystoteles przedstawił również swoje dowody na kulistość Ziemi, poprzez kształt jej cienia oraz zmiany wysokości gwiazdy ze zmianą południka.
Kolejny okres w astronomii greckiej charakteryzował się wyznaczeniem modeli planetarnych wprost z obserwacji. Obserwacje takie rozpoczął w III w. p.n.e. Arystarch z Samos, który opracował metodę pomiaru odległości Ziemia-Księżyc i Słońce-Ziemia, stwierdzając przy tym, że Słońce znajduje się 19 razy dalej od Ziemi niż Księżyc. Wysunął on również, jako pierwszy, hipotezę że Ziemia wykonuje dwa obroty: jeden wokół swej osi, a drugi wokół Słońca, lecz nie mógł na to znaleźć dowodów. Pogląd ten choć odpowiadał rzeczywistości, nie pasował do tamtych czasów i został zapomniany na długie stulecia. Odległość Słońca do Ziemi próbował wyznaczyć także Eratostenes, który wsławił się obliczeniem obwodu Ziemi. Było to ok. 220 r. p.n.e.. Kolejnym etapem w dziejach astronomii było wprowadzenie przez Apoloniusza z Pergi dwóch modeli orbit planet (oba te modele były równoważne):
planeta krąży wokół Ziemi ruchem jednostajnym po okręgu, ale Ziemia nie leży w jego środku, lecz jest od niego nieco odsunięta, co miało powodować zmiany odległości planet od Ziemi,
planeta porusza się ruchem jednostajnym po małym okręgu (epicykl), którego środek również wędrował ruchem jednostajnym po dużym okręgu (deferent), natomiast środek deferentu pokrywał się z Ziemią.
Pierwszy z tych modeli wykorzystał Hipparch do opisania ruchu Słońca wokół Ziemi. Wyznaczył on parametry orbity na podstawie pomiarów długości dwóch pór roku: wiosny i lata. Drugi z modeli posłużył mu do przedstawienia ruchu Księżyca, w których korzystał z danych ze źródeł babilońskich. Jemu przypisuje się odkrycie zjawiska precesji astronomicznej, prowadzenie systematycznych obserwacji astronomicznych oraz sporządzenie pierwszego obszernego katalogu gwiazd. Był on "największym" ze starożytnych astronomów. Informacje o jego osiągnięciach zachowały się niemal wyłącznie we fragmentach "Megale syntaxis" ("Almagestu") - Ptolemeusza, który był kontynuatorem jego dzieła.
Tajemnicze światła na niebie, a przede wszystkim Słońce w dzień i Księżyc w nocy, przyciągały uwagę człowieka od początku jego istnienia. Istniały dwie przyczyny, dla których starożytny człowiek prowadził obserwacje astronomiczne:
w wielu religiach gwiazdy były czczone jak bogowie,
potrzeba wyznaczania czasu.
Ponieważ pierwsze obserwacje nieba służyły zarówno celom religijnym, jak i kalendarzowym, były prowadzone przez kapłanów-astronomów. Również niektóre budowle z tych czasów miały podwójne znaczenie. Przykładem może być tutaj Stonehenge w południowej Anglii. Budowla ta o kształcie okręgu powstała ok. 2500 r. p.n.e.. Wyznacza kierunki wschodów i zachodów Słońca i Księżyca. Kolejnym przykładem może być piramida Cheopsa w Egipcie. Jej boki wskazują dokładnie cztery strony świata (północ, południe, wschód i zachód). Z rycin, płyt kamiennych i innych tekstów można wywnioskować, że wiedza matematyczna i obserwacje ciał niebieskich była na wysokim poziomie np.: rękopis Majów mówi o całkowitym zaćmieniu Księżyca z 15 II 3379 r. p.n.e..


Wojciech Jonderko
19.10.2001

Przeczytaj także:

http://www.astronomia.pl/gwiazdozbiory/index.php?id=11


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kapłan 718
Posty: 67
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 15:20
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy

Re: Tajemnica Kryształowej Piramidy - Kapłan 718

Nieprzeczytany post autor: Kapłan 718 » sobota 01 cze 2013, 01:17

dla mnie jako autora tego tekstu, analityka i interpretatora Syriusz jest miejscem niezwykłym, świętym! bardzo pozytywnym, nie wierzę w szaraki itp itd etc, jednak zawarłem w tym artykule także interpretacje dla osób uważających Syriusz za negatywne miejsce gdzie mieszkają wspomniane szaraki. Czytanie ze zrozumieniem nie boli! :)
0 x


Kapłan 718, Analityk Liczbowy Projektu Cheops 2005-2013

Ramzes3
Posty: 690
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 89
Podziękował: 4881 razy
Otrzymał podziękowanie: 1565 razy

Re: Tajemnica Kryształowej Piramidy - Kapłan 718

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » środa 05 cze 2013, 22:11

Kapłan 718 pisze: Czytanie ze zrozumieniem nie boli! :)

Święta prawda, z myśleniem powinno być podobnie ale podobno niektórym sprawia fizyczny ból. Dlatego też warto czytać co się pisze by uniknąć konieczności pisania sprostowań a inni mogli czytać ze zrozumieniem ;)
0 xAwatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 24
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Tajemnica Kryształowej Piramidy - Kapłan 718

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 01 lis 2013, 15:08

@Kapłan'ie, mógłbyś dużo zdziałać w połączeniu z naszym forumowiczem @Fedon'em.
Zerknij choćby do tego wątku >>.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

ODPOWIEDZ