Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Wolna wola - co to takiego?

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 28 lip 2013, 23:27

W jednym z wątków napisano >> :

Fair Lady pisze:Zadna maszyna, zadne prawo, zadne nakazy, zakazy, pisma, kodeksy i inne nie zastapia wolnej woli!


Podywagujmy więc trochę.
Czym jest ta wolna wola, tak przez niektórych wychwalana?
Wszak to owa wolna wola w głównej mierze jest przyczynkiem wytworzenia tych praw, nakazów, pism, kodeksów i innych temu podobnych ograniczeń. ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 29 lip 2013, 12:22

Kiedyś widziałem napis - "Wolska tylko dla Wolaków" :D

To taka Wawska dygresyjka :) ... trochę na temat :D




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 29 lip 2013, 12:39

Wolna wola to w doslownym znaczeniu swoboda slowa, czynu, miejsca, czasu i przestrzeni.
Czesto ludzie godza sie ze swym stanem, bo przeciez tak musi byc i nic nie da sie juz odmienic. To wykorzystuja sprytnie manipulatorzy i wsciekle psy od NWO. Mamy siedziec cicho i produkowac lusz ;)

Wolna wola to wyzszy stan swiadomosci, rodzaj nadprzewodnictwa. To dazenie do zburzenia murow, ograniczen, uciskania i szerzenia swiadomego glupoty (poprzez media tak dla przykladu). Utworzone zeschniete i skamieniale struktury przyczynily sie w duzej mierze do obnizenia procesu transformacji, czyli wejscia na wyzszy level.

Przejawy wolnej woli nalezy laczyc z rozumem i uduchowieniem, niekoniecznie, acz mozliwe sa rowniez szybkie zwroty jakosciowe typu rewolucje, powstania, bunty i rezolty. W fizyce to tylko zmiana biegunow rozchodzenia sie fal w naszym polu dzialania, wszak sam oddech zmienia pole magnetyczne, a co dopiero wolna mysl!
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 29 lip 2013, 12:49

Moją oceaniczną kroplą w podnoszeniu własnej świadomości jest codzienna mantra - "kocham, wybaczam i proszę o wybaczenie"
- siebie, innych, sobie, innym itd...

Moją WOLĄ jest otaczanie wszystkiego szacunkiem, wyrozumiałością, wdzięcznością i cierpliwością... reszta to PKUŚ :D



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 29 lip 2013, 12:53

właściwie nie widzę jakiegoś szczególnego kryzysu "wolnej woli",-
a raczej braku chęci- co rusz słychać: "żeby mi się chciało chcieć",-
może to efekt HARP
:?:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 29 lip 2013, 21:49

Obrazek

Obrazek Jestem wolnym człowiekiem mającym wolną wolę. Jestem kowalem swego losu i sam decyduję o swoim życiu. Ale czy na pewno?

Ja to mój mózg. Ale czy mój mózg dział tak jak ja chcę czy to ja działam tak jak chce mój mózg?

Naukowcy badający prace mózgu nie są pewni, czy mamy wolną wolę.

Wolna wola czy przeznaczenie? O to toczyły się wojny religijne w czasach reformacji. Religia każe nam wierzyć, że nasze życie jest z góry zaplanowane i nic nie możemy zmienić. Jednocześnie nie dopuszczamy do siebie myśli, że nie mamy wolnej woli. Chcemy wierzyć, że sami podejmujemy decyzje i robimy wolne wybory. Staramy się wywierać wpływ na nasze życie aby doczekać się wiecznego zbawienia.

Niestety w miarę postępu techniki badań ludzkiego mózgu coraz więcej jest przesłanek, że nie mamy wolnej woli a nasze zachowanie jest uwarunkowane (zdeterminowane) jak u psa Pawłowa.

Nasza wola uwarunkowana jest presją środowiska, prawami natury, doraźnymi okolicznościami więc jest bardzo podatna na manipulacje. Jesteśmy ustawicznie manipulowani i manipulujemy innymi. Nasze wychowanie, życie społeczne, miłość, przyjaźń to w gruncie rzeczy wzajemne manipulowanie. Najpowszechniejsze formy codziennej manipulacji to: małżeństwo, rodzicielstwo, przyjaźń, reklama, seks, wiara, polityka i media. Kto może powiedzieć, że jego życie nie jest zdeterminowane przez powyższe? Skłaniam ku przeświadczeniu, że wolnej woli nie mam. Robię co muszę z iluzją, że sam dokonuję wyboru.

Proste przykłady manipulacji marketingowej która świetnie funkcjonuje:
1. Butelka wina warta jest 5 euro. Sprzedawca stawia tablicę przed sklepem: "Wino za 10 euro + 1 butelka gratis!" - klient chętniej połasi się na drogie wino gdy jeszcze do tego dostanie drugie za darmo.
2. Producent telewizorów rozpoczyna produkcję nowego typu o rynkowej wartości 600 euro. Klient chce mieć wolną wolę wyboru i dla tego w sklepie będzie ten telewizor stał w trzech wariantach za 1200, 900 i 600 euro (z każdego tańszego modelu odjęta będzie jakaś funkcja). Największą popularnością będzie się cieszył model za 900 euro.

Czy wierzymy w wolną i nieprzymuszoną wolę czy też nie, nie jest nawet istotne. W praktyce ważne jest w co wierzymy i jakie efekty ma nasza wiara. Ludzie wierzą np. w demokrację, miłość, autentyczność Kaczyńskiego lub Putina, wierzą w charakter i tożsamość narodową. Formy wiary mające daleko idące konsekwencje.

http://www.wiatrak.nl/16097/wolna-wola
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 30 lip 2013, 09:10

Wiesz co, wolna wola chyba jest jeszcze przed wyborem telewizora i wina. Wolna wola chyba jest wcześniej, na etapie wyboru: "chcę to kupić, czy nie, to zależy tylko ode mnie". Potem dopiero wybierasz model.


PS. Wolska dla Wolaków, Księżyc dla Księży.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 30 lip 2013, 09:14

manipulacja występuje wszędzie i jest powszechna jak CO2,-
ale nie starano by się tak manipulować gdyby nie było rzeczonej wolnej woli.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 30 lip 2013, 09:52

Zauwazylam, ze wiekszosci wolna wola kojarzy sie np. z takim scenariuszem "mam wolna wole, wiec wchodze kiedy mi sie podoba do sklepu z telewizorami i wynosze ten za 1200 zl bez placenia za rachunek" ... etc. :D
Nic z tego! Wolna wola wcale nie oznacza, ze mozna robic wszystko i wszedzie. Wolna wola, to wlasnie swiadomosc, ze cos dookola nie gra, ze jest pelna manipulacja, ze istnieja sily, o ktorych oficjalnie mowic nie wolno, ze w tym calym grajdole tylko o naped energetyczny chodzi itd., gdy to pojawi sie w pelnej krasie przed oczami i uswiadomimy sobie swoj stan, to rozumna jednostka zacznie zastanawiac sie na tym, i wtedy juz zlapala za nitke klebka wyprowadzajacego z labiryntu.
Przejawem wolnej woli jest (m.in.) umiejetnosc powiedzenia NIE. Bez obaw o konsekwencje.
Jeszcze co bardzo wazne, to to, ze wlasciwie chodzi o wolna wole w wyborze. A ten wybor to najpierw rodzi sie w myslach, w wyobrazni, i chodzi oto, aby byl swiadomy. Potem nastepuje materializacja (manifestacja) zyczen.
Wolna wola to sila wewnetrzna i byc moze, ze ci, ktorzy manipuluja swiatem maja te sile poprostu wieksza. :?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 30 lip 2013, 10:16

Powiem tak: twoja wolna wola kończy się tam, gdzie zaczyna się wolna wola kogoś innego.
Niestety zrozumienie tego jest generalnie trudne, a jednocześnie jest świadectwem wyższej świadomości, więc zapewne trzeba sporo poczekać, aby to dotarło do wszystkich.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 30 lip 2013, 10:17

I mieszkają w pobliżu Wolskiej :lol:



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 30 lip 2013, 10:39

Fair Lady pisze:Wolna wola to sila wewnetrzna i byc moze, ze ci, ktorzy manipuluja swiatem maja te sile poprostu wieksza. :?

zauważenie tego znosi ich przewagę, bo ona bazowała na nieświadomości,-
a "owieczki" się przebudziły i czar prysł
;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 30 lip 2013, 17:54

Ponoć w Holandii jest jedna podstawowa zasada: możesz robić wszystko (wszystko jest dozwolone), co nie zaszkodzi innej osobie.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 30 lip 2013, 18:41

Jest to podstawowa zasada Huny, tylko tam nie dotyczy to wyłącznie osób, a dosłownie wszystkiego.
Chcąc coś zrobić, powinieneś przewidzieć wszystkie tego konsekwencje.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » wtorek 30 lip 2013, 21:25

Od tego czytania mozna dostac zawalu serca...
WOLNA WOLA jest PRAWEM.
A TU jak widze jej brak, bo wciaz powoluja sie dyskutanci na zrodla, na jakies bzdety religijne i innych "wielkich braci" (ze strachu).
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » wtorek 30 lip 2013, 22:26

Jeśli HUNA jesty źródłem religijnym to co powiedzieć o Gi-gong'u? ;)
Tam ci mistrzów nad mistrze, a czymże innym oni są niż kapłani, papierze, mesjasze itp. guru? :evil:
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 19 sie 2013, 00:38

Wolna Wola to wolnoć Tomku w swoim domku. Czyli każdy sobie może. ;)


https://www.youtube.com/watch?v=VcbXKO3tOgE
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » piątek 20 wrz 2013, 20:06

Pozwolę sobie przypomnieć szacownym zasadę, która poznałem jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej 8-)
Ano cytuje:,,Przepisy są po to by je łamać"
Więc by kogoś można było za coś ukarać najłatwiej i najprościej opracować tej czy innej maści sprzeczność :)
Ano np w epoce Praw Uniwersalnych zapodać ludowi Wolną Wolę :D
Podobno byli ludzie którzy umieli czy też byli w stanie przewidzieć przyszłość drugiego człowieka.
W takim razie chyba byli kłamczuszkami bo jak możesz przewidzieć co dokona drugi gdy ten ma wolna wolę.
Czy aby jeden z dogmatów KK nie mówi że cytuję:,,Pan wie co spotka człowieka od urodzin aż po śmierć"
Pozwolę tez sobie tylko zauważyć, że jak powstaje jakiś np projekt inwestycji to tak naprawdę wolna rękę ma tylko i wyłącznie inwestor i ewentualnie projektant,o ile inwestor da onemu hm wolna wolę a reszta od preziów po szeregowego robotnika tej czy innej firmy realizującej dany kontrakt musi go realizować zgodnie ze stworzonym projektem...
to może pozdrawiam :D
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 20 paź 2013, 20:17

Obrazek

To jest m. in. Symbol Wolnej Woli.

:)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 20 paź 2013, 21:56

Lady, napisz po naszemu, dlaczego ta statua miałaby być symbolem wolnej woli.
Po mojemu to ona jest symbolem Korporacyjnej Ameryki, która obecnie z wolną wola rozmija się całkowicie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 21 paź 2013, 11:01

Chodzilo mi o ... Francje:)

"Koncepcja projektu posągu powstała pod wpływem obrazu Wolność wiodąca lud na barykady namalowanego przez Eugène Delacroix. Bartholdi nadał posągowi rysy twarzy własnej matki, podczas gdy modelką dla całego posągu poza tym była jego kochanka.

Oryginał Statui Wolności został podarowany przez ówczesne władze francuskie Stanom Zjednoczonym w 100-lecie uchwalenia Deklaracji Niepodległości (1776-1886)."


Obrazek

A oto : Plomien Wolnosci - Paryz

Obrazek

"Płomień wolności (fr. Flamme de la Liberté) – rzeźba znajdująca się w Paryżu, będąca pełnowymiarową repliką pochodni dzierżonej w prawej ręce przez Statuę Wolności w Nowym Jorku. Pomnik, mierzący około 3,5 metra wysokości, przedstawia ognisty płomień, wykonany z pozłacanej miedzi i umieszczony na piedestale z szaro-czarnego marmuru. Pomnik jest zlokalizowany niedaleko północnego zakończenia mostu Pont de l'Alma w 8. dzielnicy Paryża".
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 21 paź 2013, 14:02

Wszystkie DYREKCJE ogłaszają wolność, a my wiemy że to nie prawda :(

https://www.google.pl/search?q=liberty+ ... B500%3B231




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 18 sty 2020, 08:17

„Każdy
jest
na
innym
etapie”.
~ Kosmitka Klaudia


https://youtu.be/AHM5PbYV590
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 19 sty 2020, 11:08

Nie wiem o co tyle gadania w tym temacie, dla Mnie to proste i oczywiste. Wolna wola = prawo do wyboru. Żeby mieć wybór - trzeba mieć możliwość by go dokonać pomiędzy przynajmniej dwiema możliwościami. Dokonanie wyboru wiąże się z jego konsekwencjami, z dobrymi dla Nas lub niedobrymi następstwami. Bo wolna wola to nie jest "wolna amerykanka" jak by niektórzy chcieli i nie wszystko jest tak samo "dozwolone". Ani tak samo pożyteczne z punktu "widzenia" pożyteczności dla Całości. A że wszystko się przydaje? Logiczne, Natura niczego nie marnuje i ma nieograniczoną ilość sposobów by to zamienić w nawóz. A także nieograniczoną z Naszego punktu widzenia ilość czasu na to. Jak ktoś chce być nawozem to też jego wolna wola bo nieznajomość prawa nie zwalnia od konsekwencji jego nie przestrzegania. Zwłaszcza tych praw, których nie da się obejść w żaden sposób bo je dla Siebie ustalił i stosuje Absolut. I tyle w temacie. 8-)
0 x


Ascezo minD

soma
Posty: 611
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1047 razy
Otrzymał podziękowanie: 1062 razy

Re: Wolna wola - co to takiego?

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 19 sty 2020, 12:08

Ja dodam jeszcze do Ciebie, BABA, ze wyboru nie ma sie jak ma sie poczucie winy. Najczesciej niby wybieramy a wybieramy tak, zeby nie czuc tego poczucia winy, wiec to nie jest optymalny, wolny wybor.
0 x



ODPOWIEDZ