Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Prawo do posiadania broni, bang bang you've shot me down

TutajJest4
Posty: 2
Rejestracja: piątek 03 mar 2023, 14:45
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Prawo do posiadania broni, bang bang you've shot me down

Nieprzeczytany post autor: TutajJest4 » piątek 17 mar 2023, 20:32

Oczywiście mowa o państwowym zakazie dotyczącym miejsc publicznych. Niezależnie od niego na terenie prywatnym - choćby w kinie, czy samolocie... właściciel będzie mógł sam wnieść dowolne ograniczenia.

Ja jestem zwolennikiem zniesienia tego zakazu. Z wielu powodów:
1. Ten, który jest w konstytucji USA. Obywatele powinni mieć możliwość zbrojenia się, żeby w razie konieczności... mogli obalić własny rząd! Heh, takie coś "ojcowie założyciele" napisali... o własnym kraju :). USA to dziwny kraj.
Jednak, ja się z tym zgadzam. Ostatecznie kraj to wspólnota ludzi i w najgorszym, najbardziej skrajnym przypadku może zdażyć się, że pozostaje do wyboru zniewolenie tej wspólnoty przez aparat państwa lub wojna domowa. Gdyby absolutną w sejmie, oraz posłuch w wojsku zdobyła jakaś grupa to już właściwie jej nie ruszymy. Może ustawiać następne wybory i jedynie z zewnątrz może przyjść raunek.
2. Ewolucyjny. Ban na broni, tym bardziej w kontekście kolejnych lat pokoju powoduje, że żyjemy w strasznie wykrzywionym środowisku. Jeżeli pax NATO się skończy i Europa wróci do prawdziwego świata - w którym o wolność trzeba walczyć - to nie będziemy wiedzieli co zrobić. Będziemy tak słabi, że agresor przejedzie przez nas jak walec. Nie wierze, żeby względny pokój jaki utrzymuje się od WWII trwał całe nasze pokolenie.
3. Pragmatyczny. Chociaż dostęp do broni zwiększa trochę ilość morderstw (w USA jest ich ok 2x więcej per capita niż w zachodniej Europie, dalej mniej niż w Europie wschodniej), to jednak faktycznie odstrasza przestępców. Gdzieś widziałem niewiarygodne cyfry - z których wynikało, że w Belgii jest więcej poważnych przestępstw niż w USA... Wydawało mi się to niewiarygodne. Ten tygiel rasowy... i serce UE?! Dlatego sprawdziłem w necie ile popełnianych jest "violent crimes". W USA 20/1000 mieszkańców rocznie. W UK ... 41/1000.
0 x



Kacperros
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2023, 11:24
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Prawo do posiadania broni, bang bang you've shot me down

Nieprzeczytany post autor: Kacperros » wtorek 25 kwie 2023, 11:34

Dobrze, że jest zakaz - jest tak wielu nienormalnych ludzi, co mogliby strzelać do losowych ludzi dla zabawy.

Według mnie nie powinno być w ogóle broni. Niestety nie da się jej usunąć z całego świata.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Prawo do posiadania broni, bang bang you've shot me down

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 25 kwie 2023, 11:42

TutajJest4 pisze:
piątek 17 mar 2023, 20:32
Gdyby absolutną w sejmie, oraz posłuch w wojsku zdobyła jakaś grupa to już właściwie jej nie ruszymy.
to się już dawno w polin stało, okrągły stolik nieruszalny.
W USA 20/1000 mieszkańców rocznie. W UK ... 41/1000.
te dane w usa są raczej już daawno nieaktualne..
Według mnie nie powinno być w ogóle broni.
niewykonalne, aparat przymusu musi mieć narzędzia.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ