Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Postanowienie

Hannibal7
Posty: 22
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 12:58
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Kontakt:

Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: Hannibal7 » niedziela 18 paź 2015, 15:36

Witam.
Chciałbym oznajmić Wam drodzy przyjaciele iż od dnia dzisiejszego tj. 18.10.2015r. rezygnuję z wszelkiego rodzaju używek (głównie o alkohol i papierosy chodzi gdyż tylko tych dwóch używałem, tudzież nadużywałem trując się niepotrzebnie ale teraz przejrzałem na oczy!) Chcę być w pełni świadomy !

Mógłbym Was poprosić o jakieś mobilizujące do pracy nad sobą słowa/porady/spostrzeżenia ? :)

Pozdrawiam!
0 x


~Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.~

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 18 paź 2015, 16:20

Ile masz wiosen ? Pytanie ważne abym mogła wsparcia udzielić...
0 x



Hannibal7
Posty: 22
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 12:58
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Kontakt:

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: Hannibal7 » niedziela 18 paź 2015, 16:40

20 :)
0 x


~Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.~

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 18 paź 2015, 17:28

@Hannibal7, sam fakt, że podjąłeś takie zobowiązanie będąc młodym człowiekiem jest najważniejszy.
Będziesz miał czas na na to aby błądzić i się potykać , bo to jest rzeczą ludzką....
Nigdy nie miej do siebie żalu lub pretensji jesli nie pójdziesz w takim rytmie jak oczekiwałeś od siebie, jeśli po drodze coś cię zatrzyma.
Idz dalej, zmodyfikuj odrobinę ale nigdy nie rezygnuj z raz obranego celu.
Przecież można go osiągnąć idąc różnymi drogami :)
Przyczyna potknięć może tkwić w niewłaściwie obranej drodze, bo cel jest naprawdę zaszczytny.
Powodzenia
0 x



Hannibal7
Posty: 22
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 12:58
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Kontakt:

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: Hannibal7 » niedziela 18 paź 2015, 18:59

Dziękuję :)
0 x


~Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.~

Awatar użytkownika
Krystaliczna44
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 20:05
x 3
x 10
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 78 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: Krystaliczna44 » niedziela 18 paź 2015, 19:41

Też życzę Ci powodzenia. :)

I trzy praktyczne rady. Ciężko jest wytrwać, kiedy tylko się z czegoś rezygnuje. Dobrze jest to połączyć z jakimś pozytywnym celem. Może być coś z samorozwoju albo odnowienie, uprzątnięcie pokoju. Coś zawsze można wymyślić.

I przy takich rezygnacjach często zaczyna człowieka ciągnąć do słodkiego. Lepiej sięgać po zdrowe przekąski albo podjadać jakieś sałatki warzywne. Słodycze też, ale bez przesady.

Jeśli papierosy służyły za metodę na relaks, to postaraj się raz czy dwa razy dziennie głęboko oddychać. Jeśli to dla Ciebie problem, to spróbuj na razie przynajmniej wziąć kilka głębokich oddechów. To świetny sposób na relaks.
0 x


Kiedy złe zamyka drzwi, Bóg otwiera okno.

Hannibal7
Posty: 22
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 12:58
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Kontakt:

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: Hannibal7 » niedziela 18 paź 2015, 19:56

@Krystaliczna44 dzięki wielkie za rady ;)
Wielce mnie one motywują do zmiany swojego życia!
Odkąd pamiętam lubiłem ciszę i spokój nie lubiłem głośnej muzyki dyskotek hałasu tłumów zawsze wolałem cisze i spokój np. siedzenie pod drzewem w Pruchniku i obserwowanie w zamyśleniu jakiegoś punktu. :)
Mam również tak że jestem bardzo sentymentalny często gdy np. siedzę na wykładach swoiście ''odpływam'' i jak w piosence Szada akrobaty ''myjąc ręce patrze w myślach na krokusy i begonie'' tak ja zamiast sali wykładowej widzę Pruchnik okolice i pewną miejscowość z której pochodzi niewiasta tkwiąca w mym serduszku od blisko 4 lat...
0 x


~Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.~

kasio121
Posty: 4
Rejestracja: piątek 02 wrz 2016, 17:34
Lokalizacja: Wawa
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: kasio121 » piątek 02 wrz 2016, 17:37

Ja rzucilem palenie od 1 maja i do tej pory mi sie udaje wytrzymać. Powiem szczerze ze nawet mnie nie ciągnie :) Wiec chyba się udało :)
0 x


Pozdrawiam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: Kiara » piątek 02 wrz 2016, 21:26

Tak trzymaj wspieram Cię.. bądź silny... przecież możesz! :)


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 02 wrz 2016, 23:38

Tak w kontekście powyższej wypowiedzi, dałem Ci kciuka nie za to, że rzuciłeś palenie, a że masz wolę by coś robić w kierunku budowania się.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

kasia1979
Posty: 3
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 10:04
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: kasia1979 » piątek 14 paź 2016, 10:11

Wow, mocne postanowienie. Obyś wytrwał. :)
0 x


http://gladkacera.pl/przebarwienia-po-tradziku-czerwone-plamy-na-skorze-twarzy-i-blizny-potradzikowe/

jopek91
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 20 paź 2016, 15:52
Lokalizacja: Wawa
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: jopek91 » czwartek 20 paź 2016, 16:50

Ja rzuciłem palenie od 1.10 :) A tu proszę taki wątek ;)
0 x


Pozdrawiam! :mrgreen:

Hannibal7
Posty: 22
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 12:58
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Kontakt:

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: Hannibal7 » piątek 18 lis 2016, 15:11

Witajcie :)

Perspektywa czasu!

A więc niestety rok który minął uważam za zmarnowany... niestety nie udało mi się rzucić palenia. Co miesiąc podejmowałem kolejne próby zmiany samego siebie lecz moje starania za każdym razem spełzały na niczym.


Trzymajcie za mnie kciuki gdyż tym razem podejmę ostateczną i już na pewno udaną czuję to próbę zmiany siebie na lepsze!


Pozdrawiam!
0 x


~Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.~

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 18 lis 2016, 15:48

Czas zmarnowany na "tym padole" nie istnieje. Wszystko jest nauką. Po prostu; twoja silna wola jeszcze nie zrównoważyła siły twojego przyzwyczajenia, które inni zwą nałogiem, ale nie do końca jest to prawdą.
Może za każdym razem, gdy zapalisz, przypomnij sobie starą prawdę o paleniu i pomyśl o tym: "to mi nie służy".
Z biegiem czasu to powinno ci pomóc w pozbyciu się przyzwyczajenia.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7768
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1424
x 407
Podziękował: 14219 razy
Otrzymał podziękowanie: 13835 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 18 lis 2016, 18:15

Trzymam kciuki ;) Pozdrawiam również :)
Załączniki
nigdy sie nie poddam.jpg
nigdy sie nie poddam.jpg (17.6 KiB) Przejrzano 9821 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
belfanior
Posty: 392
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 11
x 24
Podziękował: 1359 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: belfanior » piątek 18 lis 2016, 19:19

Hannibal7 pisze:Witajcie :)

Perspektywa czasu!

A więc niestety rok który minął uważam za zmarnowany... niestety nie udało mi się rzucić palenia. Co miesiąc podejmowałem kolejne próby zmiany samego siebie lecz moje starania za każdym razem spełzały na niczym.


!

Hannibal.
Swego czasu ,przy okazji podobnej walki mialem sposobnosc skonsultowania sie z kims mi bliskim...choc,jakby to glupio nie zabrzmialo-wtedy juz od lat niezyjacym.
Aby tematu nie rozwijac:Przekaz byl taki-bitwa,wygrana czy przegrana nie przesadza o wyniku wojny!
Innymi slowy...upadalem i wstawalem wielokrotnie!
...A teraz stoje juz od czterech lat! :mrgreen:
Dasz rade...jesli zechcesz.
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 18 lis 2016, 21:45

Nie bardzo rozumiem skąd ta nagonka na palenie?
Chce rzucić dobrze ale by utwierdzać go w tym jak to jest zły nawyk...
Powiem od siebie:
paliłem od małego i w wieku gdy kumple zaczynali palić ja właśnie rzuciłem papierosy/palenie. Motywy na dziś dzień nie istotne, faktem jest, że rzuciłem z dnia na dzień. I w tej abstynencji trwałem przynajmniej 15 lat.
Trwałem, bo wróciłem do tego co lubiłem, a rzuciłem tylko dlatego, że pozwoliłem się zmanipulować.
Obecnie znów palę od ok. 20 lat i ni w głowie mi poddanie się indoktrynacji.
Są dużo bardziej szkodliwe używki, które stosujemy na co dzień przez całe swoje życie i jakoś nikt specjalnie nie piętnuje tego, a na fajczenie uwzięli się jakby to było zło całego świata. :shock:
Może warto wreszcie przestać poddawać się modzie (czytaj propagandzie) i zacząć myśleć samodzielnie.
Nie bądźmy ślepymi i głuchymi, albo inaczej poddanymi i zindoktrynowanymi.
Che rzucić bo mu z tym... nie po drodze, bo pokaszlywanie, bo to drogi nawyk, bo...
Ale wpajanie - głównie pośród naszego grona -, że to... (patrz napisy na paczkach papierosów) jest troszkę nie na miejscu.
Prawimy o kontroli umysłów, a dajemy się zbałamucić w tak przyziemnych sprawach.

Litości, ludeczkowie kochani. :) ;) :lol:
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
belfanior
Posty: 392
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 11
x 24
Podziękował: 1359 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: belfanior » piątek 18 lis 2016, 22:34

abcd pisze:Nie bardzo rozumiem skąd ta nagonka na palenie?
l:


No wlasnie...Nie zamierzam nikogo przekonywac ze palenie jest zdrowe albo nie...W moim przekonaniu napisy na paczkach robia wiecej spustoszenia w naszym organizmie niz nikotyna i peryferie.
Osobiscie pale tyton (sam skrecam-paluchami)Jakos mi sie wydaje ze powszechnie stosowane filtry acetatowe mogo powodowac raka pluc...bardziej jak tyton!
Azbest jest rakotworczy glownie ze wzgledu na swoja wloknisto strukture...
Acetatowe filtry sa zbudowane wlasnie z wlokienek...
A reszte se dospiewalem... :mrgreen:
0 x



Awatar użytkownika
belfanior
Posty: 392
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 19:58
x 11
x 24
Podziękował: 1359 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: belfanior » piątek 18 lis 2016, 22:40

Acha...Idac za ciosem:
Prawdziwa plaga ostatnio sa alergie...
Uczulenie na gluten,nabial czy orzeszki...Te szoki anafilaktyczne czy jak im tam...
Wpadlo komu moze do glowy ze moze miec to zwiazek z GMO?
Ktore jakby nie patrzec jest obecne i konia z rzedem temu kto znajdzie produkt z pewnoscia wolny od niego...
A roundup stosowany i obecny wszedzie tez chyba...nie pomaga???
1 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9753
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 496
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14666 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 18 lis 2016, 23:15

To wcale nie jest nagonka, w tematach palaczy pisałem, że palenie samego tytoniu daje pozytywne efekty, ale palenie papierosów zabija.
Nie dawno któraś z naszych forumowiczek stwierdziła, że ma wysoki poziom kadmu, spytałem czy paliła - okazało się, że nie, pracowała tylko w biurze, gdzie niestety wszyscy palili. Ona od biernego palenia, czyli wdychania tego, co oni wydychali ma przekroczony poziom kadmu. To jaki poziom jest u nich?
To nie są żarty.
Masz "swój" tytoń to ok. Ale gdy napychasz nim kupione koszulki to już przestaje być ok. Filtry to jeszcze jeden powód, aby nie palić papierosów.
Więc jeśli ktoś próbuje odzwyczaić się od palenia papierosów, to mu przyklasnę, bo robi dla siebie samego i bliskich coś dobrego, a na dodatek taka jest jego wola, choć trudno jest ją wyegzekwować ze względu na przyzwyczajenie organizmu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 19 lis 2016, 11:19

Tak, również palę tytoń nie papierosy, te kupne.
Fakt, nabijam w gilzy z filtrem ale zawsze filtr odrywam i palę przez lufkę/fifkę.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

montumag
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2016, 22:11

Re: Postanowienie

Nieprzeczytany post autor: montumag » poniedziałek 28 lis 2016, 22:14

Brawo! Trzymam za Ciebie kciuki!
0 x



ODPOWIEDZ