Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 24 paź 2014, 18:18

autor: baba » 24 października 2014, 13:33
Dzięki wielkie to mnie uspokoiliście chłopaki, bo taka mi się wątpliwość niemiła pojawiła, że jakaś fundacja nadużywa zaufania ludzi, którzy robią za jej pośrednictwem, darowizny skoro do przetwarzania ich danych osobowych próbuje znaleźć kogoś na obcym forum, czyli zatrudnić do bardzo zaufanej pracy osobę sobie zupełnie nieznaną. To są przecież bardzo tajne i poufne informacje i niestety jak wiemy również są bardzo poszukiwanym "towarem" dla różnych.. aa co tam będę wyliczać, sami wiecie. ;) :D
viewtopic.php?f=28&t=1213#p27349


Odkąd te dane uczynili tajnymi odtąd są takim samym towarem jak wszystko inne i to ściema, ze nikt nie ma do nich dostępu. Wszystko zależy tylko od tego ile za co zapłacisz.
Poza tym ludzie sami nie dbają o pilnowanie informacji osobie czego najlepszym przykładem są faceboki i inne takie. :lol: ;)

Oczywiście nie czynię tu żadnej aluzji do >Damian-bijda< i >andrej33<, ale nawiązuję do myśli poruszonej przez >baba<.


Edycja:
Moze by nie bałaganić w tym temacie to wydzielmy te posty o ochronie danych osobowych.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: dokumentacja przetwarzania danych osobowych

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 26 paź 2014, 18:18

Na życzenie @baba'y jej post przywróciłem na poprzednie miejsce >>.

Temat jednak pozostawiłem gdyż to ciekawe zagadnienie. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: dokumentacja przetwarzania danych osobowych

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 26 paź 2014, 18:48

Czy mógłbym prosić o zmianę tytułu na "Ochrona praw osobowych".
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

baba
x 129

Re: dokumentacja przetwarzania danych osobowych

Nieprzeczytany post autor: baba » niedziela 26 paź 2014, 19:03

Dariusz pisze:Na życzenie @baba'y jej post przywróciłem na poprzednie miejsce >>.

Temat jednak pozostawiłem gdyż to ciekawe zagadnienie. :D

abcd pisze:Czy mógłbym prosić o zmianę tytułu na "Ochrona praw osobowych".

A można jakoś ogólniej ując temat, bo jest więcej "typowych" naciągactw w rodzaju telefonicznych, fałszywych ogłoszeń o pracę itd, może wartałoby o tym popisać. :D
Ochrona naszych danych, praw i własności?
Nie dajmy się nabierać?
No nie wiem, nic mi się nie podoba, wymyślcie coś. :mrgreen:

Ps. Dariuszu ja przepraszam bardzo, ale będę od teraz bałaganić i robić pisemne podziękowania bo funkcja lajków szwankuje i mnie ciągle wyrzuca z zalogowania. Na razie u Ciebie i Songo. Dawniej mi strajkowało jako "błąd", ale wystarczyło powtórzyć, co się dawało samą myszką zrobić, jednak teraz mnie wylogowuje i ciurkiem wpisywać na klawiaturze hasło po każdym lajku już mi się nie chce. Za leniwa jestem. :D
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: dokumentacja przetwarzania danych osobowych

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 26 paź 2014, 19:08

Dobry pomysł, tylko trzeba pomyśleć nad czymś uogólnionym.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 19 lut 2015, 13:38

Strzeżonego.....strzeże!!!!

UWAGA - taką informacje dostałem dziś drogą mailowa,więc przekazuję ją dalej (nie odpowiadam za wiarygodność ostrzeżenia)
prześlij każdemu, kto ma dostęp do Internetu! Możesz dostać /na pierwszy rzut oka nieszkodliwy/ e-mail z prezentacją w Power Point pod tytułem"Życie jest piękne"("Life is beautiful"). "La vida es bella.pps".
Jeśli go otrzymasz, za żadne skarby nie otwieraj prezentacji i natychmiast ją usuń!!! /shift + Del/
Jeśli ją otworzysz na twoim monitorze ukaże się wiadomość: "It is too late now, your life is no longer beautiful." /Już jest za późno, teraz twoje życie już nie jest piękne/. "Ahora es tarde, su vida no es mas bella".
Później stracisz wszystkie dane ze swojego komputera, a osoba która ci to przysłała zyska dostęp do twoich danych, poczty mailowej i hasła.
To najnowszy wirus, który dostał się do obiegu w sobotę wieczorem.
Żaden antywirusowy program nie jest w stanie go zniszczyć.
A stworzył go haker, który nazywa siebie "life owner" i chce zniszczyć jak najwięcej domowych komputerów.
Proszę, prześlij tę wiadomość wszystkim swoim znajomym i poproś aby jak najszybciej posłali ją dalej!!!
0 x



baba
x 129

Re: Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 19 lut 2015, 15:44

To ja od siebie dołożę, żeby uważać również na tą "instrukcję usuwania", nie wiemy kto ją nadał i w jakim celu (np żeby zwrócić uwagę na tą prezentację bo na ogół większość ludzi to po prostu traktuje jak śmieci i nie otwiera), a sporo wirusów się aktywuje właśnie w trakcie usuwania. Lepiej chyba jest takiego podejrzanego maila przenieść do kosza albo specjalnego folderu w poczcie i niech sobie poleży z miesiąc. A po tym czasie na pewno wszystkie antywirusy już go będą miały rozpracowanego, wystarczy przeskanować i ok. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 30 sty 2018, 14:45

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 30 sty 2018, 16:13

ochrona tych danych służy władzy, aby obywatel nie mógł dotrzeć do wrażliwych danych, o nas wiedzą wszystko :D

viewtopic.php?f=51&t=597&p=82801&hilit=kontrola#p82801
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 30 sty 2018, 18:29

..a ja nie rozmawiam o zmianie operatora gazu, ener.elekt., sieci komórkowej i ubezpieczeniu na życie,-
a ciągle do mnie dzwonią :lol:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 30 sty 2018, 18:38

Bo kupili dane od tych co ''chronią'' Twoje dane :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 28 kwie 2018, 16:03

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 25 maja 2018, 18:43

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Ochrona danych osobowych i inne formy naciągactwa

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 21 wrz 2021, 23:25

Dowcip odnośnie RODO.

W przychodni wychodzi z gabinetu lekarz i mówi:

- mam teraz dwóch panów Jurków, a ze względu na RODO nie mogę wymienić nazwiska,

więc najpierw poproszę pana Jurka z rzeżączką.
:lol:


tylko można wykpić, z głupotą inaczej nie można :D
Młodzi i moralni: Kabaret Moralnego Niepokoju - RODO
https://youtu.be/XjVPTIHuMWQ
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ