Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Tajemnice III Rzeszy

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6948
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 06 kwie 2014, 16:13

Tajemnice III Rzeszy - Igor Witkowski i Mirosław Figiel - 4.04.2014


Materiał z I Zlotu Sympatyków NTV.
Na temat tajemnic III Rzeszy dyskutują Igor Witkowski i Mirosław Figiel.


0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1428
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1850 razy

Re: Tajemnice Śląskiego Olimpu.

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 08 maja 2014, 21:20

Ciekawa strona o kompleksie Riese:

http://wlodarz.pl/


O Riese: Skarby III Rzeszy odc.17 Bogusław Wołoszański

http://wlodarz.pl/skarby-iii-rzeszy/
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 23 lis 2014, 23:24


https://www.youtube.com/watch?v=hvNAP9g1SqM

„Tajemnice Riese" - kolejna produkcja Telewizji Sudeckiej, przy współpracy Gazety Wiedza i Życie Inne Oblicza Historii, która jest kontynuacją dwukrotnie nagradzanego już filmu „Kryptonim Olbrzym". Film ten w 2010 roku został nagrodzony Kryształowym Ekranem za najlepszy reportaż roku.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 17 gru 2014, 22:55

0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 08 sty 2015, 19:23

Równie ciekawe:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:2013-10-22 (wtorek) at 18:26:18

Rozmawiają Rafał Otoka-Frąckiewicz i Tomasz Pichor z Davidem Irvingiem, brytyjskim historykiem, STARAM SIĘ ZROZUMIEĆ HITLERA, Uważam Rze, 7-13 X 2013, s. 19-21

Dziwna to intencja, gdyż Hitler został ROZSZYFROWANY przez Polaków jako funkcjonariusz Planu Bismarcka, czyli granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi. Kluczem do tego była Bolszewicka Rosja jako Folwark Żydowski, produkujący niewolniczo złoto na wykupienia USA. Cesarski Sztab Generalny kupując władzę dla Lenina miał pewność, że ten przepuści Rosję przez maszynę do mięsa, ale była sprawa PRZEJĘCIA tego folwarku, co Niemcy chcieli dokonać PRZY POMOCY Polaków i Polski jako państwa FASZYSTOWSKIEGO.
Ja TYLKO słuchałem jak Panowie Profesorowie opowiadali, jak to politolodzy UMon uczyli Adolfa, że Niemcy przegrały wojnę, gdyż NIE MIAŁY SIŁ na Okupację Rosji, gdyż Bez Polaków było to niemożliwe. Zaś powołane przez Niemców KOMISJE orzekły zgodnie, że Winnym klęski Niemiec był tylko Jeden człowiek, który nazywał się Roman Dmowski. Był on tak doskonałym Krygszpilerem w roli niemieckiego sztabu generalnego, że Alianci wiedzieli, co Niemcy będą robić za 3 lata.
Jest bajką, że Hitler był Samoukiem, gdyż otrzymał Najlepszą szkołę i okazał się pojętnym uczniem. Generałowie wspominali, że sypał danymi taktycznymi i przemysłowymi jak pyrkami, ale NIE POTRAFIŁ utworzyć z tego logicznego planu strategicznego. Piłsudski wystawił przeciw Hitlerowi wyszydzanego Becka, który okazał się Drugim Dmowskim. O ile w taktyce piechotno-pancernej Hitler się orientował, co można też powiedzieć o wojnie morskiej, to w lotnictwie okazał się głąbem a podejmował decyzje strategiczne.
Dawid Irving UZNAŁ HOLOKAUST na podstawie niemieckiego Urzędu Statystycznego. Otóż Urząd Statystyczny Komisariatu Żydostwa Rzeszy – a były to dane PRECYZYJNE – liczył Żydów NIEMIECKICH w 1933 r. 10 milionów. Żydzi Niemieccy byli kategorią żydostwa, tak jak Żydzi Rosyjscy czy Francuscy, których tylko katarów Niemcy naliczyli 42 miliony. Żydzi Niemieccy mieszkali w Polsce, Czechosłowacji, w Bałtycji i na Bałkanach, ale były zakusy na liczenia tak też litwaków na Białorusi i w Rosji, którzy oprycznikami nie byli – bo przy zaliczeniu litwaków potencjał Żydów Niemieckich nie wyglądałby marnie w porównaniu z Żydami Francuskimi.
DI deklaruje: DOSTAJĘ FURII, JAK NAZYWAJĄ MNIE „NEGACJONALISTĄ HOLOKAUSTU”, gdyż według Precyzyjnych i Uczciwych danych Urzędu Statystycznego Komisariatu Żydostwa Rzeszy w l. 1933-43 ZNIKNĘŁO 6 milionów Żydów Niemieckich, co – łącznie z Eksterminacją Żydów w l. 1943-44 – daje PRAWIE 10 milionów Żydów Niemieckich (!!!), j stąd właśnie niemiecki wrzask, gdy byłem w Niemczech: DAJCIE LITWAKÓW, którzy Oprycznikami nie są.
Jeśli DI wykazał, że Holokaust objął prawie 10 milionów Żydów Niemieckich to ma też obowiązek Wykazać, JAK BYLI MORDOWANI i Gdzie? W Kijowie Wehrmacht wymordował w ciągu 2 dni prawie 32 tysiące Żydów – w większości Opryczników – przy czym szczegółowe listy, łącznie z dziećmi – zachowały się. Mówi się, TO DLACZEGO MORDOWALI DZIECI? ale ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu był recepcją szwajcarskiego prawa PRZECIW Kapitałowi Kryminalnemu, które zostało uzupełnione: TAK JAK MORDUJE SIĘ POLAKÓW NA SYBERII. Tylko w czasie Czystki Antypolskiej – żeby Nie KALALI Narodu Rosyjskiego – zamordowanych Sadystycznie, głównie widłami, 7,5 milona Polaków, co było wstępem do ataku ogierków żydowskich na Amerykanki.
Otóż po egzekucji kijowskiej Wehrmacht Zbuntował się, wobec czego jurysdykcję Des Antikomunistischbefehls przejęło Juden-SS, które uprzednio zobowiązało się OCZYŚCIĆ ROSJĘ ZE SŁOWIAN A AMERYKĘ Z MURZYNÓW.
Prosimy Panie Irving do Polski, dla wykazania tegoż – tylko nie przy pomocy żydowskich ogierków do atakowania Amerykanek.
https://marucha.wordpress.com/2013/10/2 ... y-40-2013/

EDYCJA:

Juliusz Prawdzic-tell pisze:2013-10-23 (środa) at 20:26:44

Ad. 87: Marrkerr powiedział/a – 2013-10-23 (środa) @ 09:22:52 – Ad 72

Wg oficjalnych danych to w czasie Czystki Antypolskiej zamordowano 110 tysięcy Polaków – ale były to wg Dekretu Lenina EGZEKUCJE WAŻNE. Kiedyś Niemcy podali ilość uśmierconych w II WŚ Polków – coś około 2 milionów 700 tysięcy, ale z dokładnością DO JEDNEGO Zamordowanego Polaka, z czego wynikało, że mają Szczegółowy Rejestr zamordowanych Polaków, a ja MYŚLAŁEM, że szczegółowe rejestry prowadził Komisariat Żydostwa Rzeszy tylko dla Żydów. Chyba w PRAWIE WYŻSZEJ RASY podano, że w dniu Tym a Tym było 42 miliony, 742 tysiące, 250 Żydów Francuskich

Rosjanie i Sowieci szczegółowych rejestrów nigdy nie prowadzili, ale był Dekret Lenina o Obowiązkowym Filmowaniu Ważnych Egzekucji, obowiązywał, za co uznano Listę Katyńską, dzięki której to Filmowej Dokumentacja Katynia – co wiem od wywiadu wojskowego – Chińczycy wygrali wojnę Ussuryjska.
Gdy Sowieci przekształcili wojnę Ussuryjską w Mandżurską to ambasada ChRL w Paryżu wyświetliła dla publicystów Filmową Dokumentację Katynia. Sowieci nazwali to Hitlerowską Prowokacją i powiadomili Amerykanów o ataku nuklearnym na sto miast chińskich, na co Amerykanie odpowiedzieli, że wówczas US Air Force dokona ataku nuklearnego na 128 miast sowieckich, czyli że wojna US AF ze Stalinem się NIE SKOŃCZYŁA. Gdy pytano Chińczyków, SKĄD TO MAJĄ? to odpowiadali MIELIŚMY SWOJEGO CZŁOWIEKA, ale było to ZŁOTO RENU, które Nina Chruszczow przywiozła mojej ciotce do Bytomia jako ultimatum dla Bieruta: TY, ALBO BERIA.
W San Diego wydano książkę o ZAHOLOKAUSTOWANIU STU MAŁYCH NARODÓW ROSJI, w tym Kilku milionów Polaków, o co oskarżył Stalina Broz-Tito. Nie wiem, czy te 7,5 miliona Polaków pochodzi z tej książki, ale słyszałem o tym niejednokrotnie i pojawiło się to też na forum Maruchy, co Gajowy może powtórzyć. Asz mawiał, że Holokaust to PRZYKRYWKA przemysłowej produkcji amerykanów na Syberii, czym Chińczycy szantażują USA. – A z drugiej strony łatwiej było sfilmować rozstrzelanie 110 tysięcy niż zabijanie widłami Drugiego Języka Rosji.
https://marucha.wordpress.com/2013/10/2 ... y-40-2013/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 08 sty 2015, 21:02

Ciekawostka:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:2013-08-28 (środa) at 05:20:06

http://polskalokalna.pl/galerie/pomorskie/gigantyczny-kon-trojanski-w-okolicy-oskowa/zdjecie/duze,1754488,1,443

GIGANTYCZNY pomnik Konia Trojańskiego na Pomorzu można tłumaczyć tak, jak statuę Chrystusa Przyjaznego – większego niż w Rio De Jeneiro – w Świebodzinie. Lubuska statua Chrystusa powstała CHYBA za piosenkę Maryli Rodowicz W MOIM RIO DE JENEIRO, jako Reklamie mego AEROBUSA, a pomorski Pomnik konia trojańskiego za otrucie Rosji i Francji fekaliami pruskimi w racji wschodniej granicy Niemiec na Missisipi?
Wiśniarek-Bismarck pochodził z Pomorza a zniemczył nazwisko dopiero przy ślubie z Niemką.
https://marucha.wordpress.com/2013/08/2 ... y-34-2013/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 08 sty 2015, 21:50

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:2013-08-29 (czwartek) at 19:27:37

Rafał A. Ziemkiewicz, CZESKI BŁĄD – Wbrew stereotypowi o wybuchu II wojny światowej nie zadecydowało polskie NIE, ale czeskie TAK; HISTORIA do Rzeczy, Nr 7/2013 Wrzesień, s. 82.

Rzeczą ZASADNICZĄ było oddanie przez Anglię i Francję POTĘŻNEGO arsenału czechosłowackiego Hitlerowi, czym ten ZMIAŻDZYŁ POLSKĘ. W arsenale tym było np. 2 tysiące nowoczesnych samolotów, których Niemcy nie potrzebowali, gdyż nie mieli tylu lotników więc sprzedali je bałkańcom, ale dla Polaków byłoby to zrównoważeniem Luftwaffe.
Piłsudczycy zdając sobie sprawę, że w napadzie Wehrmachtu na Polskę nie chodzi o zniszczenie armii polskiej, gdzyż jest to Gambit aneksji Związku Sowieckiego, zamierzali wykorzystać ten gambit dla zniszczenia pancernej ARMII Guderiana, ale sztab Wehrmachtu wobec przebiegu bitwy nad Bzurą nie zezwolił Guderianowi marszu na Brześć Litewski.
Proszę zwrócić uwagę, że gdyby Anglia i Francja nie dały Hitlerowi arsenału czechosłowackiego to sztab Wehrmachtu nie tylko nie myślałby o Aneksji Związku Sowieckiego, ale nie ważyłby się na wojnę z Polską. Za tajny pakt Benesza ze Stalinem Anglicy i Francuzi dali Niemcom Sudety, Węgrom Komarno, Polsce Zaolzie a ARESENAŁ czechosłowacki Hitlerowi. Piszę o tym od lat i NARESZCIE ktoś mnie poparł.
https://marucha.wordpress.com/2013/08/2 ... y-34-2013/

EDYCJA:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:2013-08-29 (czwartek) at 21:50:16

http://naszeblogi.pl/40576-czyja-smierc-wazniejsza?utm_source=niezalezna&utm_medium=glowna&utm_campaign=blogi

Czyja śmierć ważniejsza? – 2013-08-29 11:37
Arno Lustiger w ,,Czerwonej księdze. Stalin i Żydzi” przedstawia dzieje Żydów z Związku Radzieckim z naciskiem na losy Żydowskiego Komitetu Antyfaszystowskiego.
***
To nie ważne, czy Lustiger waży śmierć jednego żydowskiego dziecka na tysiąc czy dziesięć tysięcy dzieci ukraińskich – jako Mniej Wartościowych – bo ważne jest to, że warszawskie Getto było pod jurysdykcją Komisariatu Żydostwa Rzeszy, więc jeśli jakiś Żyd umarł tam z głodu to został na to Skazany jako KOMUNISTA. W Getcie jędrzejowskim było 6 tysięcy Żydów, ale nie zginął tam ani jeden Żyd, bo nie było tam Listy komunistycznej.
Prezes Judenratu w Łodzi Czerniakow dostarczył na Gestapo listę Komunistów, za co Himmler przyjechał PODZIĘKOWAĆ MU, toteż gdyby nie został zamordowany przez komunistów to byłby sądzony w PRL-u za kolaborację. Po wojnie był w Lublinie proces o spadek po Januszu Korczaku, na który ambasada USA dostarczyła jego Akt Zgonu, jako zmarłego w USA w roku 1946, czemu Niemcy i Żydzi ZAPRZECZYLI na rzecz Zagazowania w Treblince. Treblinka była jednak obozem Komisariatu Żydostwa Rzeszy, który GAZOWAŃ nie stosował, a 3-krotny kandydat na Prezydenta USA Pat Buchanan oświadczył Amerykanom na Odchodnym – jako obalony przez Holokaustów – że WEDŁUG AMERYKAŃSKICH DANYCH WYWIADOWCZYCH I ŚLEDCZYCH TO W TREBLINCE KOMÓR GAZOWYCH I KREMATRIÓW NIE BYŁO.
Stalin prowadził tam jednak prace ekshumacyjne i śledztwo w/s Iwana Groźnego aż do swej śmierci, ale dopiero ja ogłosiłem, że tym Iwanem Groźnym był Nikita Chruszczow jako funkcjonariusz Des ANTIKOMUNISTISCHBEFEHLS Wehrmachtu – i dlatego tak ważne jest, czy Tadeusz Mazowiecki był RUCHANY czy nie był Ruchany przez Boskiego Adolfa. Ja też wytłumaczyłem Niemcom, że Porucznik Schroeder, którego szukali 30 lat w związku z Mordem w Poecking pod Monachium – po którym obudzili się w NIE SWOIM państwie – to nie pseudonim tylko porucznik Bundeswehry Gerhard Schroeder, późniejszy KANCLERZ.
https://marucha.wordpress.com/2013/08/2 ... y-34-2013/

EDYCJA 2:

Tak ni z gruszki ni z pietruszki, ale jednak powiązania są widoczne:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:2013-08-30 (piątek) at 08:48:52

https://marucha.wordpress.com/2013/08/29/jozef-cyrankiewicz-nie-byl-konfidentem-w-kl-auschwitz/

***
Tarnowskii Kurier Kulturalny opublikował artykuł o Józefie Cyrankiewiczu: http://tarnowskikurierkulturalny.blox.pl/admin/1310721,262146,19.html?21 – który u Maruchy został WYKASOWANY i to w 2 zapisach, ale ja zamieszczam go w artykule: „Cyrankiewicz i Mitterrand”: http://www.wandaluzja.com/?p=p_328&sName=cyrankiewicz-i-mitterrand UB skonfiskowało dziennik Hotelu Francuskiego DLA OFICERÓW NIEMIECKICH, gdyż tam zatrzymywał się Józef Cyrankiewicz jako Handlarz Złotem a nie w swoim mieszkaniu krakowskim.
Wielki majątek Cyrankiewicza wywiózł do Francji Kochanek Hitlera Mitterrand, gdyż Cyrankiewicz został aresztowany przez Amerykanów i wydany Polsce jako Zbrodniarz Hitlerowski. Tu jednak został MIANOWANY przez Stalina komisarzem 500 MILIARDÓW $, które Stalin zapłacił Goldzie Meir za złamanie w JEDWABNEM Planu Barbarossa czyli granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi. Stalin wyznaczył na płatnika Polskę, którą to należność Cyrankiewicz z GOMUŁKĄ uiścili co do grosza, ale nie wiadomo, co się stało z OŚWIĘCIMSKIM z majątkiem Cyrankiewicza, z którego to powodu miał zostać zamordowany Jaroszewicz.
Wiadomo mi, że Józef Cyrankiewicz był WIELKIM GRABIEŻCĄ ARCHIWUM OŚWIĘCIMSKIEGO.
https://marucha.wordpress.com/2013/08/2 ... y-34-2013/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 230
Podziękował: 32216 razy
Otrzymał podziękowanie: 9275 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 08 sty 2015, 22:16

Wracamy do II w.ś., Czech i Polski:

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:2013-08-31 (sobota) at 01:02:25

http://ksiazki.wp.pl/gid,15943388,tytul,W-1939-roku-moglismy-pokonac-Hitlera-i-zostac-mocarstwem-Jak-wygladalaby-taka-Wielka-Polska,galeria.html

Mogliśmy pokonać Hitlera już we wrześniu 1939 i rządzić Europą!
Jak wiele brakowało nam do zostania mocarstwem, zdobycia broni atomowej i kolonii?
***
Sprawa była bardziej podstawowa. Otóż oddanie ARSENAŁU czechosłowackiego Polsce ELIMINOWAŁO Niemcy i granicę niemiecko-angielską na Donie. Rafał Ziemkiewicz podaje tylko te bronie z arsenału czechosłowackiego, które zostały przyjęte na Dozbrojenie Wehrmachtu: 800 czołgów, 2 tysiące dział, 57 tysięcy karabinów maszynowych, 750 tysięcy karabinów piechoty – pomijając te, które jako „przestarzałe” zostały sprzedane bałkańcom, jak 2000 nowoczesnych samolotów dla których Luftwaffe nie miała lotników, ale dla Polaków byłaby to zrównoważenie Luftwaffe.
Danie tego Arsenału Polsce byłoby ODBUDOWĄ Europy Francuskiej, która była Alternatywą – jak to dzisiaj powiedział Wildstein – Europy Niemieckiej, co Niemcy mogli kontrować tylko sojuszem ze Stalinem wg maksymy Sztabu Generalnego Armii Czerwonej, że WOJNA Z POLSKĄ JEST MOŻLIWA TYLKO W SOJUSZU Z NIEMCAMI. Jeszcze groźniejszym od arsenału czechosłowackiego było oddanie Hitlerowi CZECHOSŁOWACKIEGO PRZEMYSŁU URANOWEGO, dzięki któremu Hitler stał się potentatem nuklearnym już w roku 1943, którymi to bombami Amerykanie zmusili do kapitulacji Nuklearną Japonię.
To, że USA nie zostały zbombardowane nuklearnie wynikało li tylko z tego, że plany bombowca do bombardowania Uralu JÓZEF PIŁSUDSKI zdobyli we Lwowie tylko Sowieci, który produkowali go jako MAKSYM GORKI. Gdy Niemcy zbudowali prototyp SUPER-Hainkla to został on uszkodzony przez AK na lotnisku leśnym w Łucku a potem zniszczony w Świdniku przez sowieckiego kamikadze. Gdy Hitler powiedział o tym Goeringowi to ten płakał JAK DZIECKO.
https://marucha.wordpress.com/2013/08/2 ... y-34-2013/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6948
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 23 lip 2015, 21:28

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 25 sie 2015, 14:16

Tajemnica "złotego pociągu" III Rzeszy. Legenda wiecznie żywa

Cała historia „złotego pociągu” brzmi jak gotowy scenariusz filmowy. Była końcówka II wojny światowej, rok 1945. Niemcy, w obawie przed nadciągającą Armią Czerwoną, załadowali całe złoto zdobyte w trakcie wojny, a także kosztowności i największe dzieła sztuki z europejskich muzeów do pociągu, który miał wywieźć je do Wałbrzycha. Nigdy tam jednak nie dotarł


Gdzie jest skarb III Rzeszy?
Wrocław, rok 1945. Klęska III Rzeszy jest przesądzona. Do miasta nadciągają wojska Armii Czerwonej. Niemcy wpadają w panikę, a dowódcy głowią się, co zrobić z ogromnymi ilościami zrabowanego złota i dzieł sztuki. W końcu wpadają na pomysł, aby zapakować wszystko do pociągu i wywieźć poza miasto. Szacuje się, że w każdym wagonie mogło być nawet 20 ton tego drogocennego kruszcu.

Na jego pokładzie miała znajdować się także mityczna "bursztynowa komnata", na którą składał się kompletny wystrój izby królewskiej zamówiony przez króla Prus Fryderyka I. Wartość skarbów wchodzących w skład "bursztynowej komnaty" szacuje się na ponad 700 milionów złotych.

Pociąg miał wyjechać z Wrocławia i dojechać do Świebodzic. Dziś tę trasę pokonamy w nieco ponad godzinę. Stamtąd miał wyruszyć do Wałbrzycha, który oddalony jest o 10 kilometrów od Świebodzic. Jednak nigdy tam nie dotarł. Słuch po nim zaginął na kilkanaście lat.

Co się zatem stało z całym skarbem III Rzeszy? Hipotez jest wiele, ale każda zakrawa na legendę. Jedna z wersji mówi, że „złoty pociąg” zboczył z trasy i wjechał do wydrążonego wcześniej tunelu w okolicach Lubiechowa (około 3 kilometrów od Świebodzic), który prowadził pod Zamek Książ. Skład miał zostać zatrzymany, a cała obsługa zamordowana przez nieznanych sprawców.

Kolejna hipoteza mówi o tym, że pociąg stoi w tunelu wydrążonym pod Sudetami. – Jestem pewien, że ten pociąg wciąż tam stoi. Myślę, że dobrze by było pokazać to miejsce, choćby z uwagi na połączenie Polski z Czechami specjalnie wydrążonym tunelem. Nie trzeba go drążyć
on tam istnieje – mówił w 2012 roku historyk sztuki Mirosław Antoni Figiel w rozmowie z portalem odkrywcy.pl.

Józef Oleksy szuka hitlerowskiego skarbu
Legendy i domysły były tak mocne, że uwierzył w nie premier polskiego rządu Józef Oleksy. Wszystko zaczęło się w 1995 roku, kiedy do ówczesnego ministra ochrony środowiska Stanisława Żelichowskiego trafił człowiek, który twierdził, że zna miejsce ukrycia „złotego pociągu”.

Żelichowski podzielił się rewelacjami z szefem MSW Andrzejem Milczanowskim i obaj poszli z tym do premiera Oleksego. Misję odnalezienia skarbu powierzono płk. Janowi Lesiakowi z Urzędu Ochrony Państwa.

Jednak pociągu nie odnaleziono. Do tej pory na Dolnym Śląsku powstają specjalne grupy poszukiwaczy-amatorów, którzy codziennie starają się natrafić na ślady legendarnego pociągu.

Odnaleziono „złoty pociąg III Rzeszy”?

W środę (19.08) nastąpił przełom. Tajemniczy pociąg ma być ukryty w samym Wałbrzychu. Podobno jest zaminowany, a dwie osoby, które rzekomo go odkryły, żądają 10 procent znaleźnego. Skład ma mieć długość około 150 metrów, a na jego pokładzie jest wiele dokumentów, broni i być może drogocennych skarbów.

Pociąg ma podobno stać pod ziemią i może być zaminowany. Starosta powiatu wałbrzyskiego, Jacek Cichura, zawiadomił wojsko, ale obiecał również, że skontaktuje się ze znalazcami i przyjrzy się dokładnie sprawie.

W przeszłości dochodziło już do podobnych rewelacji, jednak żadna nie okazała się prawdziwa. Legendarny pociąg III Rzeszy wciąż budzi ogromne nadzieję odkrywców, ale także stanowi jedną z największych, nierozwiązanych zagadek II wojny światowej.

Skarby III Rzeszy
Majątek nazistów to jedna z największych tajemnic II wojny światowej. Wiadomo jednak, że w jego skład wchodziły przede wszystkim kosztowności i dzieła sztuki należące do atakowanych państw i miast. Tylko po anszlusie Austrii (1938) w ręce Niemców przeszedł Austriacki Bank Narodowy wraz z całym majątkiem – 78 ton złota o wartości 100 milionów dolarów.

Takie działanie hitlerowskich Niemiec stało się w późniejszych latach normą. Reguła obowiązywała przy każdym kolejnym najeździe na państwa – Grecja, Jugosławia, Albania, Czechosłowacja, wszystkie te kraje zostały ograbione i pozbawione rezerw państwowych.

Ale w ręce nazistów wpadały też majątki prywatne; przede wszystkim posiadłości, ziemia, fabryki i pieniądze zebrane na kontach bankowych przez ludność pochodzenia żydowskiego.

Źródło: odkrywcy.pl/Internet
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 29 wrz 2015, 22:07

Najtajniejsze przedsięwzięcie III Rzeszy - Igor Witkowski - 25.09.2015


https://www.youtube.com/watch?v=M2YOJ-VU3CY
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 01 lut 2016, 00:45

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 12 mar 2016, 23:23

0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14595
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15580 razy
Otrzymał podziękowanie: 22564 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 08 kwie 2016, 11:47

daje tylko jeden link- temat Radomierzyce I Zgorzelec: tajne archiwa:
http://riese-inne.blogspot.co.uk/2014/03/radomierzyce-archiwa-pachnace-smiercia.html
haslo Radomierzyce jest nie wyszukiwane poki co na forum, moze bylo na poprzednim,-
bo cos mi swita. Pewien starszy gosc zaczal mi o tym opowiadc..
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6948
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 08 kwie 2016, 13:13

Opowiadał o tym ( chyba) Dariusz Kwiecień i wydaje mi się że na starym forum był z nim filmik. Bardzo ciekawy temat.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 20 kwie 2016, 22:23

Bursztynowa Komnata odnaleziona? Odkryto nieznane pomieszczenie na terenie bunkrów w Mamerkach
2016-04-20

Obrazek

Legenda o Bursztynowej Komnacie ukrytej na terenie bunkrów w Mamerkach może okazać się prawdziwa. Podczas inwentaryzacji podziemnego tunelu muzeum w Mamerkach zleciło wykonanie badań przy użyciu georadaru. Okazało się, że odkryto nieznane dotąd pomieszczenie o wymiarach 3 m x 2 m. Muzeum chce dowiercić się do tego pomieszczenia. Do urzędu w Węgorzewie wpłynął już wniosek w tej sprawie.

Bursztynowej Komnaty w Mamerkach szukano już w latach 50. ubiegłego wieku. Z relacji świadków i pozostawionych śladów wynika, że zimą 1944/45 roku Niemcy wstrzymali budowę monstrualnej betonowej konstrukcji o wymiarach: 70 metrów długości, 50 metrów szerokości i 15 metrów głębokości, która znajduje się w gigantycznym wykopie na terenie kwatery. Betonowy prostokąt wygląda jak wielki fundament, labirynt niedokończonej budowy. Możliwe, że jest sarkofagiem, w którym ukryto skarby, cenny sprzęt wojskowy bądź ważne dokumenty.

— Z wykonanego odczytu georadaru wynika, iż w obiekcie nr 31 znajduje się zamurowane, nieznane dotychczas pomieszczenie o wymiarach 3 m x 2 m, które nie zostało wykryte przez saperów w latach '50. i '60. mówi Bartłomiej Plebańczyk z muzeum w Mamerkach. — Istnieje prawdopodobieństwo, iż w obiekcie nr 31 zostały ukryte elementy Bursztynowej Komnaty — podkreśla.

W latach ‘50 XX wieku do dowództwa jednostki saperów Wojska Polskiego stacjonującej w pobliskim Węgorzewie zgłosił się człowiek, który był zatrudniony jako wartownik. Powiedział, że zimą 1944/45 roku był świadkiem wjazdu na teren obiektu nr 31 transportu niemieckich ciężarówek wojskowych, których ładunek złożono we wnętrzu obiektu. Transport był otoczony specjalnym nadzorem, wartownik twierdził, że po wyładowaniu transportu ładunek został zamurowany. Zdołał jedynie orientacyjne wskazać miejsce ukrycia ładunku.
W latach ’60. Do Mamerek przywieziono osadzonego w więzieniu w Barczewie byłego gauleitera Prus Wschodnich Ericha Kocha. Podejrzewano, że to on nadzorował ukrycie Bursztynowej Komnaty. Po tej wizji lokalnej dokonano kolejnych wysadzeń, ale wtedy również niczego nie znaleziono.

Na podstawie tych informacji, około roku 1950 polscy saperzy rozpoczęli poszukiwania ukrytego skarbu. W różnych częściach obiektu nr 31 podłożono w sumie pięć ładunków wybuchowych o znacznej sile. W wyniku eksplozji w betonowej konstrukcji pojawiły się wyrwy o rozmiarach od od 1 m3 do 5 m3. Miejsca były jednak wyznaczone dość przypadkowo i nie zakończyły się żadnym odkryciem.

Ponowne próby odnalezienia skarbu przeprowadzono w latach ’60. Do Mamerek przywieziono osadzonego w więzieniu w Barczewie byłego gauleitera Prus Wschodnich, Ericha Kocha. Podejrzewano, że to on nadzorował ukrycie Bursztynowej Komnaty. Po tej wizji lokalnej dokonano kolejnych wysadzeń, ale wtedy również niczego nie znaleziono.

Do sprawy wracano w następnych latach, jednak nie pojawiły się, żadne nowe poszlaki, a losowe wysadzanie betonowych bunkrów nie miało większego sensu. Jeżeli szanse na znalezienie elementów bursztynowej sali lub innych kosztowności zamurowanych przez hitlerowców były minimalne nie podejmowano by dwukrotnych prób odnalezienia ukrytego pomieszczenia.

- W zeszłym roku jednym z turystów zwiedzających bunkry był jeden z saperów pracujących nad poszukiwaniem skarbu w latach 50. Wtedy nie było takich urządzeń jak georadar. Postanowiliśmy sprawdzić raz jeszcze miejsca typowane przez saperów. Okazało się, że blisko miejsca, w którym prowadzono wysadzenia, georadar wykrył pomieszczenie. Już wstępne badania pokazały, że coś jest tam ukryte. Potwierdziliśmy to jeszcze analizując wydruki z georadaru. - powiedział Gazecie Olsztyńskiej Bartłomiej Plebańczyk.

- W zeszłym roku jednym z turystów zwiedzających bunkry był jeden z saperów pracujących nad poszukiwaniem skarbu w latach 50. Wtedy nie było takich urządzeń jak georadar. Postanowiliśmy sprawdzić raz jeszcze miejsca typowane przez saperów. Okazało się, że blisko miejsca, w którym prowadzono wysadzenia, georadar wykrył pomieszczenie. Już wstępne badania pokazały, że coś jest tam ukryte. Potwierdziliśmy to jeszcze analizując wydruki z georadaru. - powiedział Gazecie Olsztyńskiej Bartłomiej Plebańczyk.

Na tej podstawie Bartłomiej Polańczyk wystosował do Urzędu Miejskiego w Węgorzewie zgłoszenie znaleziska, a także wystąpił do konserwatora zabytków w Ełku o wydanie zaleceń konserwatorskich. Nadleśnictwo Borki otrzymało natomiast wniosek z prośbą o zgodę na przeprowadzenie prac eksploracyjnych.

Teraz odkrywcy zamierzają dokonać odwiertu i wpuścić do pomieszczenia kamerę. Dopiero wówczas, gdy nagranie potwierdzi, że wewnątrz faktycznie znajduje się historyczna zawartość, będzie można podjąć decyzję o wydobyciu znaleziska.
- W środku mogą znajdować się elementy Bursztynowej Komnaty, ale także inne zrabowane dzieła sztuki lub unikalne urządzenia techniki wojskowej - mówi Bartłomiej Plebańczyk. - Nie ma jednak wątpliwości, że pomieszczenie powstało specjalnie w celu ukrycia skarbu. Gdyby miało być inaczej, nie istniałaby potrzeba specjalnego ukrywania tego miejsca w fundamentach.


Obrazek Zdjęcia z georadaru

Mamerki to była Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych, na którą składa się 30 ogromnych bunkrów, obecnie udostępnianych do zwiedzania turystom. Jednak obiekt nr 31, znajdujący się na terenie Mamerek, jest zupełnie inny niż pozostałe bunkry.


Obrazek

Bursztynowa sala o wymiarach 10.5 m x 11.5 m powstała na początku XVIII w. z inicjatywy Fryderyka I Hohenzollerna. Miała ona zdobić jego gabinet w podberlińskim pałacu w Charlottenburgu. Za twórcę idei artystycznej bursztynowej komnaty uważany jest pochodzący z Gdańska architekt, Andrzej Schluster.

W 1716 roku car Rosji Piotr I Wielki w czasie wizyty w Poczdamie, zachwycony arcydziełem, otrzymał je w podarunku od Fryderyka Wilhelma I (syna Fryderyka I) jako dowód przyjaźni i potwierdzenie zawartego sojuszu. Dar trafił do Petersburga. Bursztynowa Komnata była wystawiona w Pałacu Letnim, następnie Zimowym, aż w końcu trafiła do Carskiego Sioła, gdzie została rozbudowana i wzbogacona. W 1941 r. pałac został obrabowany przez hitlerowców, a Bursztynowa Komnata trafiła do zamku w Królewcu. 9 kwietnia 1945 r. Armia Czerwona zdobyła królewiecką twierdzę, jednak skarbu nigdy nie odnaleziono.

Poszukiwania Bursztynowej Komnaty, której wartość ocenia się na 500 milionów dolarów, trwają do dziś. Istnieje kilka hipotez na temat miejsca ukrycia skarbu. Jedna z nich prowadzi do podziemia zamku w Książu, inna – do bunkrów w Mamerkach, niedaleko Węgorzewa.

Obrazek

http://gazetaolsztynska.pl/350875,Bursz ... z46INXlHSk
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 26 kwie 2016, 11:37

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 01 maja 2016, 15:29


https://www.youtube.com/watch?v=G-E-NjOp1V4

Opublikowany 24.04.2016
Tajne Technologie Trzeciej Rzeszy ,Dzwon ,Muchołapka ,podróż w czasie .... ?
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 03 wrz 2016, 16:29

"UFO:Tajemnice III Rzeszy"

https://youtu.be/363ZDYj5dgE


runelbringas
Opublikowany 15 lis 2017
Opis. Szpiedzy w İ Rzeszy - cały film dokumentalny - polski lektor PL. Filmy dokumentalne z drugiej wojny światowej. Film przedstawia jak alianci wprowadzali .
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6948
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1279
x 355
Podziękował: 12805 razy
Otrzymał podziękowanie: 13095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 18 wrz 2016, 16:20

https://www.youtube.com/watch?v=Kj_0xIriWxA

Okultyzm i ezoteryka w III Rzeszy w rozmowie z Igorem Witkowskim o tajnych projektach nazistów, o poszukiwaniach nieznanych dzisiejszej oficjalnej nauce energii i sił antygrawitacyjnych. Niezwykle ciekawe badania odkrywające różne aspekty wypraw nazistowskich do Tybetu.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 01 paź 2016, 12:51

Ocalały świadek budowy Riese cz. 1 z 2

https://www.youtube.com/watch?v=cI1KjxBo_WI

Opublikowany 29.09.2016
Pierwsza część wywiadu z ocalałym świadkiem budowy kompleksu Riese - Hieronimem Grębowiczem. Na jesień 1943 roku trafił do obozu pracy przymusowej Gemeinschaftslager 1 w miejscowości Walim w Górach Sowich. Tam wykonywał prace przy budowie zagadkowego podziemnego kompleksu Riese.

Dodatkowe informacje na blogu:
http://eloblog.pl/wywiad-z-ocalalym-s...
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 03 paź 2016, 22:40

historia wunderwaffe - Igor Witkowski

https://www.youtube.com/watch?v=1Z_R8CjFtq0

Opublikowany 15.09.2016

Jakie były losy nazistowskiej wundrwaffe? Co takiego Niemcy szukali w Tybecie? Gdzie się podziała technologia z czasów końca wojny? Na te pytania odpowie Igor Witkowski badacz nieujawnionych wątków II wojny światowej.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 19 paź 2016, 13:46

Lebensborn: Mroczna tajemnica III Rzeszy

Żadna ze struktur nazistowskich Niemiec nie była owiana tajemnicą w takim stopniu, jak program „Lebensborn” – esesmański eksperyment wprowadzony w celu stworzenia nowej rasy panów. Jej szeregi miały zasilić także dzieci z okupowanej Polski.

Obrazek
Czym był nazistowski program Lebensborn? /Getty Images

Gwałtowny spadek liczby urodzeń w Niemczech na początku lat 30. XX wieku poważnie zaniepokoił „ojców narodu”. Kraj przygotowywał się wówczas do ekspansji, a co za tym idzie, do ustalenia nowego podziału świata. Führer zakładał, że do 1945 roku liczebność narodu niemieckiego wzrośnie do 120 mln ludzi.

By zwiększyć wskaźnik dzietności, nazistowscy teoretycy do spraw rasy zachęcali obywateli do kontaktów pozamałżeńskich, chcieli również wprowadzić wielożeństwo. Drugą żonę, zdaniem Hitlera, mógł posiadać oficer SS – kawaler Krzyża Rycerskiego.
Hasłem przewodnim programu „Lebensborn” („Źródło życia”), wzywającym niemieckie kobiety do udziału w zwiększeniu liczebności Rzeszy, stało się zawołanie: „Podaruj dziecko Führerowi!”.

Wspomnienia oficera SS
- Tysiące Niemek fanatycznie oddanych przywódcy III Rzeszy odebrały to wezwanie dosłownie – chciały mieć dziecko z Hitlerem – twierdzi były SS-Obersturmbannführer Walter Schulke. – Dzięki Bogu, nie wziąłem udziału w tym dziwacznym eksperymencie, w którym zachęcano do kontaktów pozamałżeńskich – mówi Schulke.
– Mój batalion SS ciągle zmieniał swoją dyslokację. Przemieszczaliśmy się z północy Francji, skąd rakietami typu V ostrzeliwaliśmy Londyn, do wschodnich granic Rzeszy. Moja służba była tak intensywna, że nie było czasu na nawiązywanie znajomości z kobietami. Poza tym rola samca reproduktora wyjątkowo mi się nie podobała.
- Po raz pierwszy dowiedziałem się o programie „Lebensbornu”, kiedy studiowałem w Berlinie. Instytucja ta powstała w 1935 roku z inicjatywy Reichsführera Himmlera przy Głównym Urzędzie Rasy. Wówczas program ten wywołał gorącą dyskusję w środowisku studenckim.
- Wielu idea Reichsführera wydała się kusząca, mało kto odmówiłby związku z kobietą, który z założenia nie prowadzi do ślubu, a jedynie do poczęcia dzieci. Według kanonów nazistowskich w żaden sposób nie przeczyło to normom moralnym. Jedynym warunkiem dla takiego związku była czystość krwi aryjskiej, nad czym czuwano w resorcie Himmlera.
- Początkowo zezwalano na ciąże jedynie z oficerami SS oraz Wehrmachtu. Byli oni okazami zdrowia oraz gwarantami czystości rasowej. Każdy esesman za punkt honoru przyjął sobie, że podaruje Führerowi minimum czworo dzieci.
- Tak się złożyło, że po ukończeniu uniwersytetu, na prośbę ojca, wstąpiłem do SS i zostałem mianowany na stopień oficerski w elitarnej jednostce. Byłem sceptyczny wobec poczynań Reichsführera, ale trochę interesowałem się przebiegiem tego eksperymentu. Poza tym pomysły Himmlera, tego diabła w okularach, miały swój dalszy ciąg.
- W 1938 roku na mocy rozporządzenia Oberführera SS G. Ebnera otwarto 17 domów samotnej matki. Były one nazywane „himmlerowskimi fabrykami – inkubatorami do produkcji dzieci”. W rzeczywistości to były burdele, w których spotykali się przyszli rodzice – twierdzi Herr Schulke.
Sprawnie działała propaganda na rzecz zwiększenia przyrostu naturalnego, która za cel stawiała sobie między innymi agitację wśród członkiń Związku Niemieckich Dziewcząt oraz Niezamężnych Kobiet. „To wasz obowiązek wobec ojczyzny, waszym zadaniem jest zabawianie żołnierzy Führera wyruszających na front” – wmawiano im.
Dzieci urodzone w domach samotnej matki brało pod swoją opiekę państwo. Za zgodą matek umieszczano je w schroniskach. Każda niemiecka rodzina mogła adoptować malca i otrzymać za to niemałe uposażenie.

Obrazek
Dzieci urodzone w jednym z ośrodków Lebensborn /materiały prasowe

Gdy wojna zabierała życie kolejnym tysiącom żołnierzy Rzeszy, ideolodzy ds. rasy zostali zmuszeni do obniżenia wymagań podczas selekcji dzieci. Zezwolono na przyjmowanie do schronisk również malców w wieku do 6 lat, którzy nie byli rodowitymi Niemcami.
Najważniejszym założeniem w projekcie Himmlera było stworzenie z dzieci „Lebensbornu” ludzi nowej rasy: – Do 2012 roku, czyli za 70 lat, nowa aryjska rasa panów zetrze z oblicza ziemi wszystkie pozostałe nacje – przekonywał Reichsführer.
Kolejny etap w historii programu rozpoczął się po napadzie Rzeszy na Polskę, a potem ZSRR. Himmler postawił sobie nowy cel: eksterminację i germanizację narodów słowiańskich. Generalny Plan Wschodni zakładał wymordowanie lub wysiedlenie prawie wszystkich Rosjan i znacznej części Polaków.
Około 5 milionów z nich miało pozostać przy życiu jako niewolnicy służący Niemcom. Machina śmierci miała jednak ominąć niektóre dzieci – te, które spełniały kryteria „rasy aryjskiej”. Miały one w ramach programu „Lebensborn” zostać zabrane rodzicom i przewiezione do adopcji w Rzeszy.
Tylko w okupowanej Polsce akcja objęła 200 tysięcy dzieci! Niespełniające kryteriów rasowych trafiały do obozów koncentracyjnych, te, którym się poszczęściło – do specjalnych domów i ośrodków, gdzie poddawano je „praniu mózgów” oraz intensywnej germanizacji.
Kiedy maluchy tam trafiały, otrzymywały nowe, niemieckie imiona i nazwiska. Większość jasnowłosych dzieci zostawała potem adoptowana przez „godne zaufania” niemieckie małżeństwa. Po wojnie udało się odnaleźć zaledwie 30 tysięcy z porwanych dzieci...

Obrazek
Rabunek polskich dzieci na Zamojszczyźnie /materiały prasowe

Poszukiwane blondynki o niebieskich oczach
W Rzeszy brakowało potencjału ludzkiego do reprodukcji „wielkiego narodu”. Z tego powodu odpowiednie służby zaczęły przemocą wywozić z terenów okupowanych dziewczęta i kobiety o nordyckim wyglądzie. Miały one być do dyspozycji żołnierzy i oficerów SS. Dzieci, które rodziły się w wyniku tych kontaktów, odbierano matkom i odsyłano do schronisk „Lebensbornu”. Niemiecka agentura zgromadziła informacje o młodych kobietach z niebieskimi oczami, a członkowie Sonderkommando jeździli pod wskazane adresy, zabierali dziewczęta, wśród których były również niepełnoletnie, i oddawali je w ręce oficerów hitlerowskich jednostek SS i Wehrmachtu.

Skąd u Helgi słowiańska krew?
Dzisiaj dzieci „Lebensbornu” mają blisko 80 lat. Wiele z nich nie zna swoich korzeni i nie domyśla się swego pochodzenia – uważają się za stuprocentowych Niemców. W trakcie procesu adopcyjnego nadawano im nazwisko rodziców przysposabiających, zaś ich wcześniejsze wspomnienia stopniowo zacierały się w pamięci. I tylko czasem jakaś babcia Helga dziwi się, skąd w jej rodzinie słowiańskie rysy?
Kobieta nawet nie przypuszcza, jaka krew płynie w jej żyłach. To sama natura zdradza tajemnicę „Lebensbornu”. Ustalenie tożsamości rodziców biologicznych mało komu się udaje. Prawie wszystkie dokumenty, które mogłyby rzucić światło na te sprawy, zostały zniszczone przez nazistów w 1945 roku.

Obrazek
Chrzest dzieci z programu Lebensborn /materiały prasowe

A jak wynika z obliczeń badaczy, w czasie okupacji wywieziono do Niemiec ze wszystkich krajów słowiańskich ćwierć miliona dzieci – zdecydowaną większość z ziem okupowanej Polski. Oto losy kilkorga z nich...

Los dzieci „Lebensbornu”
Alojzy Twardecki urodził się w 1938 roku w Rogoźnie w starej polskiej rodzinie szlacheckiej. Rok później wybuchła wojna, a jego ojciec – oficer ułanów – zaginął bez wieści. Gdy miał pięć lat, Niemcy odebrali go matce i razem z kuzynem Leonem zawieźli do ośrodka wychowawczego w Kaliszu.
Tam zmieniono mu imię i nazwisko na Alfred Hartmann, a później wywieziono do Koblencji, gdzie został adoptowany przez tamtejszą rodzinę. Do roku 1949 żył w przeświadczeniu, że jest rodowitym Niemcem, a II wojnę światową wywołali Polacy.
Kiedy Czerwony Krzyż odnalazł chłopca i przedstawił jego prawdziwą historię, Alfred (Alojzy?) uznał całą sprawę za nieporozumienie i pojechał do Polski, by je wyjaśnić. Dopiero tutaj poznał prawdę o niemieckich przestępstwach wojennych i... postanowił zostać. Tę decyzję przyspieszył też niewątpliwie fakt, iż komunistyczne władze pozbawiły go niemieckiego paszportu.

Obrazek
Ośrodek Lebensborn w bawarskiej miejscowości Steinhöring /materiały prasowe

W nowej–starej ojczyźnie powtórnie nauczył się języka, skończył studia, doczekał trójki dzieci i został działaczem na rzecz pojednania polsko-niemieckiego. Swoje losy opisał w książce Szkoła janczarów. Niebieskooki, jasnowłosy Władimir Mażerow w wieku 1 roku i 3 miesięcy trafił do domu dziecka w Rydze, następnie został przewieziony do Lubeki, a w 1944 roku do Klingbergu, który znalazł się w brytyjskiej strefie okupacyjnej.
Matka Władimira, Zinaida Mażerowa, po zwolnieniu z obozu koncentracyjnego dowiedziała się, gdzie przebywa jej syn. Brytyjskie władze okupacyjne odmówiły jednak wydania chłopca. Zrozpaczona kobieta zwróciła się z prośbą o pomoc do Mołotowa, ministra spraw zagranicznych ZSRR. Ten wykorzystał wszystkie swoje kontakty i Wołodia powrócił do ojczyzny. Przyjął go sam Stalin!

Niezwykła historia – przeniesiona do filmu Agnieszki Holland "Europa, Europa" – stała się udziałem Żyda Ilji Galpierina. Kiedy miał 5 lat, zdołał wydostać się z obławy. Hitlerowcy oszczędzili niebieskookiego blondynka. Ilja długo tułał się po wioskach, prosząc o jałmużnę. Pewnego dnia na jego drodze stanęli łotewscy policjanci. Aleks – bo tak go teraz nazwano – został „maskotką” batalionu, który wszedł potem w skład legionu SS.
Nikomu nawet przez myśl nie przeszło, by sprawdzić jego narodowość – malec wyglądał jak prawdziwy aryjczyk. Ilja Galpierin wyznał wszystko swojej żonie i synowi dopiero w 1997 roku. Mieszkał wówczas z rodziną w Australii.

Zbrodnia przeciwko ludzkości

Obrazek
Wnętrze "pokoju dla dzieci" w ośrodku Lebensborn - wygląda dość niewinnie, ale cały program był zbrodniczy /materiały prasowe

Takich historii było wiele. Nieludzki program Himmlera złamał życie tysiącom niewinnych ludzi. Dzieci oderwane od rodziców przeżyły szok, podobnie jak dziewczęta z terenów okupowanych przez Wehrmacht, przemocą oddawane oficerom SS. Pełniły rolę seksualnych niewolnic.
Po wojnie czekała je ludzka pogarda, niezasłużone miano „niemieckiej dziwki”, w Norwegii golono je na łyso i traktowano jak trędowate. Matka solistki zespołu ABBA Fridy Lyngstad, żeby uniknąć napiętnowania, była zmuszona opuścić Norwegię.
Podczas procesu w Norymberdze poczynania organizacji „Lebensborn” uznano za działalność przestępczą. Jednak jej kierownictwo skorzystało z usług adwokatów. Linia obrony opierała się na założeniu, że była to instytucja charytatywna, która jedynie ratowała dzieci i kobiety przed koszmarem wojny.
Zapomniano choćby o tym, że na „niepełnowartościowych” malcach nazistowscy lekarze przeprowadzali potworne eksperymenty. I choć nie istnieje żadne usprawiedliwienie dla tych zbrodni, sędziowie podczas procesu w Norymberdze wydali wyrok uniewinniający kierownictwo „Lebensbornu”...


Czytaj więcej na http://facet.interia.pl/historia/news-l ... ign=chrome
0 x
Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32710 razy
Otrzymał podziękowanie: 26095 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 23 paź 2016, 13:26

https://www.youtube.com/watch?v=I0U_LNMwAus

Ziemia Aleksandry odgrywała dużą rolę podczas II wojny światowej. Głównie z uwagi na raporty meteorologiczne, które miały kluczowe znaczenie dla planowania ruchu oddziałów, w tym okrętów podwodnych. Nazwa, jaką nadano bazie, pozwala wierzyć, że powierzono jej inną tajną misję. Niektórzy eksperci spekulują, że może chodzić o poszukiwania śladów starożytnych cywilizacji. Przez lata toczono spory nad przynależnością terytorium wyspy. Obecnie jest ona jednak częścią Federacji Rosyjskiej. Jak sugeruje "The Independent", pojawiają się domysły, że Rosja chce dzisiaj zbudować na tym terenie swoją własną, stałą bazę wojskową.
0 xODPOWIEDZ