Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

HOLOKAUST

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 02 lut 2018, 15:08

Obrazek
PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST-Norman Finkelstein
Wydawnictwo: Volumen

Norman G. Finkelstein doktoryzował się na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Princeton z teorii syjonizmu. Jest autorem czterech książek, jego teksty ukazują się w prestiżowych pismach, takich jak London Review of Books, Index on Censorship, Journal of Palestine Studies, New Left Review, Middle East Raport, Christian Science Monitor i Al. Ahram Weekly. Do lata 2001r. Był wykładowcą nauk politycznych na City University of New York. Urodzony w 1953r. W Brooklinie w Nowym Jorku jest synem Maryli Husyt Finkelstein, która przeżyła warszawskie getto i obóz koncentracyjny na Majdanku oraz Zachariasza Finkelsteina, który prezeżył również warszawskie getto i obóz koncentracyjny Auschwizt.

„Przemysł Holocaustu”. Norman Finkelstein: Jak odpierać ataki na Polskę.
Posted by Marucha w dniu 2012-04-02 (poniedziałek)

Radzi prof. Norman Finkelstein, Żyd, którego rodzice przeżyli obozy koncentracyjne cz. I. Poniżej zamieszczony jest tekst otrzymany 28 grudnia 2000 od: Mirosława J. Wiechowskiego
W połowie grudnia 2000 roku, w Nowym Jorku rozpoczęły się przesłuchania sądowe w sprawie wytoczonej przeciwko Rządowi Rzeczypospolitej.

Proces ten toczy się w wyniku zbiorowej skargi pewnej grupy amerykańskich Żydów . Oskarżyciele żądają zwrotu nieruchomości, które zostały zabrane ich rodzinom podczas okupacji niemieckiej, oraz oczekują że rząd polski wypłaci im także wysokie odszkodowania .

Przy okazji przesłuchań w sądzie, działacze żydowscy zorganizowali konferencję prasową z udziałem Alana Hevesi, glównego rewidenta finansowego miasta Nowy Jork oraz Carla McCall’a, glównego rewidenta finansowego stanu Nowy Jork, którzy zagrozili, podobnie jak w przypadku Szwajcarii, że istnieje możliwość zastosowania blokady finansowej i bojkotu ekonomicznego wobec polskich firm i banków, o ile Polska nie podporządkuje się tym roszczeniom.

Wbrew życzeniu organizatorów, na konferencji prasowej wystąpił Dr Norman Finkelstein,profesor City University of New York, który określił skargę, i całą akcję polityczną wymierzoną w Polskę, jako jeszcze jeden przykład wyłudzania pieniędzy.

Ten proceder, w którym cynicznie wykorzystuje się nieopisaną tragedie europejskich Żydów, zyskał określenie „przemysł Holokaustu.”

Termin został wprowadzony przez profesora dr Finkelsteina, nota bene z pochodzenia polskiego Żyda, który w swej doskonale udokumentowanej książce ukazał machinacje finansowe, prawne i pozaprawne stosowane przez niektóre wpływowe organizacje żydowskie. Jego książka nosi tytuł „The Holocaust Industry”i ma się ukazać także w polskim tłumaczeniu. Korespondencje z profesorem Finkelsteinem, nawiązałem po przeczytaniu tejże książki, której treścią byłem głęboko poruszony.

Historia jego żydowskich rodziców, którzy przeżyli Getto Warszawskie i uratowali się z obozów koncentracyjnych w Majdanku i Oświęcimiu, obejmuje także ich pobyt w obozie pracy w Częstochowie.

W tym mieście mieszkała też moja matka, głęboko wierząca katoliczka, która przez kilka lat podczas wojny opiekowała się żydowską dziewczynką, ratując jej życie. Rodzice dziecka , którzy także przeżyli wojnę, przebywali w obozie wspomnianym przez dr Finkelsteina. Dwa lata temu, matka moja, nieżyjąca już od blisko trzydziestu lat, otrzymala, post mortem, medal i tytuł Sprawiedliwy Wsród Narodów Świata za swe poświęcenie i bohaterstwo.

Parę dni temu zapytałem prof. Finkelsteina, dlaczego zdecydował się „zaburzyć” (jak podała „Rzeczpospolita”) konferencję prasową w Nowym Jorku. W odpowiedzi otrzymałem list, który zawiera WAŻNE SUGESTIE DLA RZĄDU POLSKIEGO. Za zgoda autora, przedstawiam ten list poniżej (w moim przekładzie z angielskiego):

„…Uczestniczyłem w konferencji prasowej (jak i w przesłuchaniach sądowych) z nadzieją, że uda mi się zepsuć im zabawę . Ten gang handlarzy Holokaustem, pozbawiony jest już wszelkich hamulców.Uważam, ze rząd polski popełnia błąd, próbując pokonać ich za pomocą prawników. W ten sposób nigdy nie wygra w tym układzie. Jedyną szansą dla Polski jest publiczne obnażenie tych złodziei – na przykład przez ogłoszenia w najwżniejszych gazetach. Jest wielu Żydów, którym nie podoba się to, co robi przemysł Holokaustu. Polski rząd powinien uzyskać od nich publiczne oświadczenia. W istocie wiele takich oświadczeń zostało już opublikowanych. Pozwalam sobie zacytować dwa przykłady.

W numerze z września 1999 wpływowego żydowskiego czasopisma „Commentary”, redaktor Gabriel Schoenfeld napisał:

„Niektóre osoby wewnątrz i na zewnątrz zorganizowanej społecznosci żydowskiej, nie cofają się przed stosowaniem żadnej z mozliwych nieprzyzwoitych i hańbiących metod po to, aby tylko wydrzeć każdy ostatni frank, lir,gulden czy markę nalezną czy nie nalezną.” („Holocaust Reparations: A Growing Scandal”).

W numerze z grudnia 2000 wpływowego konserwatywnego pisma „First Things”, żydowski historyk William Rubenstein dokonal starannego przeglądu listy roszczeń „przemysłu holokaustowego” wobec Polski. W konkluzji stwierdził on:

„Osobiście nie mogę dostrzec żadnego przekonywującego powodu, dla którego obecny rząd polski miałby wypłacić choćby jeden cent za nieruchomości żydowskie”. („A Flawed Expose”).

Uważam, że zamiast prowadzić skazaną na przegraną walkę w sądach, lepszym i mądrzejszym wykorzystaniem środków finansowych przez rząd polski, byłoby opublikowanie w New York Times’ie płatnego ogłoszenia cytującego powyższe opinie pod tytułem –„ ABY POLSKA BYŁA POLSKA” –

kończy swój list Norman G. Finkelstein.

Wywiad z prof. Normanem Finkelsteinem, autorem głośnej książki „The Holocaust Industry”, rozmawia Jan M. Fijor

Panie profesorze, jakie związki łączą Pana z Polską?

– Moi przodkowie byli polskimi Żydami, w Polsce urodzili się moi rodzice, mieszkali w Warszawie, ich ostatnim miejscem zamieszkania do 1943 roku, czyli do czasu przymusowego przeniesienia do getta, był ich własny dom przy ulicy Miłej, pod dziewiętnastym. Moja mama była absolwentką wydziału matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego, ojciec zajmował się interesami. Posiadali w Polsce jakieś sklepy, manufakturę, nieruchomości… W czasie wojny wszystko to stracili. Holokaust przeżyli, lecz z Polski wyemigrowali, ja już urodziłem się w Stanach Zjednoczonych… Nigdy jeszcze w Polsce nie byłem.

Czy Pan, Pańska rodzina, rościcie sobie pretensje do majątku pozostawionego w Polsce?

– Absolutnie nie…

Dlaczego? Przecież to był wasz legalny majątek, Pan byłby jego spadkobiercą… Nieruchomość w centrum Warszawy to dzisiaj duże pieniądze.

– Takie roszczenia nie mają sensu. Większość majątku należącego niegdyś do mojej rodziny uległa w czasie wojny zniszczeniu. Wprawdzie po wojnie został on częściowo odtworzony, lecz myśmy w tej restauracji nie brali udziału. Trudno więc ocenić nasz rzeczywisty w nim udział. Nie płaciliśmy podatków, nie konserwowaliśmy tego majątku… Sprawa uległa przedawnieniu…

To jest słaby argument. Władza ludowa wam majątek skonfiskowała, więc o zaległościach podatkowych nie ma mowy. Co prawda zaraz po upaństwowieniu, po konfiskacie majątku, należało decyzję komunistów zaskarżyć w sądzie, ale nawet gdybyście polski rząd wzięli do sądu, to i tak własność nie zostałaby wam przywrócona… W takiej sytuacji trudno mówić także o przedawnieniu. Moim zdaniem, nawet średnio zdolny adwokat jest w stanie udowodnić pańskie prawo do roszczeń majątkowych wobec władz Polski…

– Ale ja tego nie chcę. Nie tylko ja, znakomita większość ofiar holokaustu nie zamierza ani doprowadzać Polski do gospodarczej ruiny, ani tym bardziej pozbawiać polskie dzieci przedszkoli, szkół czy parków? Bo do tego sprowadziłaby się restytucja naszego mienia.

Skoro tak, na jakiej podstawie Światowy Kongres Żydowski (WJC) skierował w początkach grudnia do sądu w Nowym Jorku pozew przeciwko państwu polskiemu o odszkodowanie za majątek utracony przez Żydów, ofiary holokaustu w Polsce?

– Takiej podstawy nie ma. Nikt im nie dał prawa do reprezentowania ofiar holokaustu. Jeśli ja nie chcę się o ten majątek upominać, to tym bardziej nie chcę, aby robił to ktoś rzekomo w moim imieniu .

Czy WJC działa z upoważnienia ofiar holokaustu?

– Skądże! To jest czysta uzurpacja! Hucpa! Gdyby Kongres reprezentował ofiary holokaustu, odzyskane mienie czy odszkodowania zostałyby przekazane właśnie im. Tymczasem wiadomo, że do ofiar holokaustu dociera zaledwie ułamek tego, co Kongres Żydowski dotychczas uzyskał.

Kilka dni temu prasa doniosła jednak, że sąd federalny w Nowym Jorku zatwierdził sposób wypłaty odszkodowań dla tych wszystkich, którzy ucierpieli z powodu przymusowej pracy w niemieckich fabrykach, będących własnością Szwajcarów, lub zostali oszukani przez szwajcarskich bankierów. Wynika z niego, że gros funduszy z odszkodowań przekazanych zostanie jednak ofiarom holokaustu…

– To nieprawda! Posiadam dokumenty świadczące o tym, że do ofiar holokaustu dotrze, w najlepszym razie, może 3 do 5 proc. z wymuszonych na Szwajcarach, prawie 1,5 mld dol. Ponadto pieniądze te wypłaca się w takim tempie, że wielu ich adresatów do wypłaty nie dożyje. Przecież to są w większości ludzie w podeszłym wieku .

A pozostałe 95 proc., co się stanie z resztą pieniędzy?

– Znajdą się na dziwnych kontach dziwnych fundacji, czyli praktycznie w kieszeniach aktywistów Kongresu Żydowskiego. Ta cała akcja odszkodowań dla Żydów to jeden wielki rabunek!

Nie powie mi Pan, że ludzie tego nie wiedzą. Jeśli jest tak, jak Pan pisze w „Holocaust Industry”, to dlaczego w środowisku żydowskim nie wrze? Nie uwierzę, żeby Żydzi, naród mądry, wykształcony i tak ciężko doświadczony, godzili się tak łatwo na ten rabunek!

– Większość jest niezorientowana, nie wiedzą, o co toczy się gra. Inni udają, że nie wiedzą. Jeszcze innych to nie interesuje albo uważają, że nie ma po co wyważać drzwi. W końcu Niemcom się to należało, bo naziści tę wojnę rozpętali, Szwajcarzy na krzywdę żydowską nie reagowali, zaś Polacy to naród antysemitów, nie lubią Żydów, więc nie ma sensu ich żałować. Dużą rolę odgrywa żydowski szownizm, solidarność etniczna, narodowa. W końcu to Żydzi cierpieli, nikt inny. Nam się te pieniądze należą. Jeśli więc pozostają w rękach żydowskich, o co kruszyć kopie? Zresztą gdyby nawet ktoś chciał zaprotestować, w walce ze Światowym Kongresem Żydowskim nie ma szans. Ich wspiera prasa, telewizja, życzliwa jest im administracja Clintona, bankierzy, sądy – to jest ogromna siła, która może złamać każdego. Ludzie sie ich boją.

Jaka była reakcja środowiska żydowskiego na Pańską książkę?

– Kierownictwo WJC ją zignorowało, nabrali wody w usta, wysyłając gdzieniegdzie sygnały, że to, co napisałem, to nieprawda. Starają się przylepić książce etykietkę „antyżydowskiej” albo przeznaczonej dla środowisk… antysemickich. Jednakże dla 90 proc. czytelników żydowskich książka była szokiem. Widać to choćby po listach, jakie od nich otrzymuję. Spotykam się co prawda z opiniami negatywnymi, że kalam własne gniazdo, że jestem pieniaczem, ale generalnie komentarze są mi życzliwe i przyjazne. W oczach znakomitej większości czytelników żydowskich, w tym w oczach ofiar holokaustu, książka spotkała się z uznaniem; wielu piszących do mnie Żydów prosi, abym więcej na temat holokaustu publikował.

Czy dostaje Pan listy z pogróżkami?

– Niewiele, i co ciekawe, nie są to listy od Żydów, ich autorami są przeważnie niemieccy neonaziści.

Jak się książka sprzedaje?

– W Europie, a szczególnie w Niemczech, dość dobrze. W Stanach Zjednoczonych jest nieco gorzej, ale sprzedaż rośnie. Na pewno nie jest to bestseller…

Czy „Holocaust Industry” jest bojkotowana?

– Może należałoby powiedzieć: przemilczana lub zignorowana, zwłaszcza przez takie opiniotwórcze tytuły, jak „New York Times”, „Washington Post”. Trudno się jednak dziwić, skoro i one są częścią spisku, który ja nazwałem Holokaustowym biznesem („Holocaust Industry”), a który na tragedii Żydów robią dzisiaj ogromne pieniądze.

Panie Profesorze, ile ofiar holokaustu żyje do dzisiaj?

– Moim zdaniem ok. 25 tysięcy, choć Kongres Żydowski twierdzi, że jest ich ponad milion. Na potrzeby „holokaustowego biznesu” sfabrykowano dokumenty dowodzące rzekomo takiej liczby, ale jest ona wyssana z palca. Dla uzasadnienia nacisków na Szwajcarię, Niemcy, a teraz Polskę, skromne „25 tysięcy” brzmiałoby śmiesznie. Aby uzasadnić grabież miliardów dolarów, potrzebne były wielkie liczby.

Przed sądem trzeba to było jednak jakoś udokumentować…

– W tym celu przyjęto wyjątkowo „elastyczną” definicję „ofiary holokaustu”. Jest nią

– Według działaczy WJC – każdy Żyd, który przeżył II wojnę światową. Ofiarą holokaustu jest więc nie tylko więzień Auschwitz czy Majdanka, lecz także żydowski oficer Armii Czerwonej lub NKWD czy nawet legitymujący się żydowskim pochodzeniem – byli tacy – oficer Wehrmachtu, pod warunkiem, że przeżyli oni wojnę. Gdyby Kaganowicz żył do naszych czasów, też byłby ofiarą holokaustu!

Kto, poza działaczami Kongresu, ma kontrolę nad wydatkowaniem pieniędzy pochodzących z odszkodowań?

– Nikt, choć mnie się na przykład udało dotrzeć do dokumentów, do prawdziwych liczb. Opublikowałem je w Holocaust Industry…

Panowie Bronfman, Singer czy Sultanik mogą się o to na pana gniewać, muszą jednak w jakiś sposób kwoty te wytłumaczyć. Pieniądze nie mogą ot, tak sobie, zniknąć…

– Zniknąć nie, ale można je odłożyć „na inny cel”. Utworzono przy Kongresie tzw. fundusz medyczny dla ofiar holokaustu, który ma finansować ich leczenie, pomoc medyczną w latach… 2030-2035. Komu ta rezerwa służy? Przyszłym pokoleniom ofiar holokaustu? Przecież to absurd zakładać, że w 90 lat po wojnie będą jeszcze żyły jej ofiary! Tworzy się więc fikcję, która ma uzasadnić rabunek.

A przy okazji jest argument wobec tych nielicznych, którzy odważyli się Światowy Kongres Żydowski z odszkodowań rozliczyć. Dlaczego wypłacono ofiarom tak mało? Ponieważ stworzono „fundusze rezerwowe” na ich rzecz. Tymczasem tu o żadne ofiary nie chodzi. Liczą się jedynie korzyści osobiste aktywistów WJC! Tej bandzie zachłannych cyników nie zależy ani na prawdzie historycznej, ani na pomocy ofiarom, im chodzi tylko o pieniądze! Dla nich nie cofną się przed żadnym trickiem, łgarstwem czy fałszerstwem.

Czy na nich nie ma jednak prawa? Czy nie można im dowieść defraudacji?

– To są wszystko procesy cywilne, skoro druga strona się zgodziła zapłacić, to jej problem. Stroną atakującą jest grupa wyjątkowo przebiegłych ludzi, którzy wykorzystując bezprecedensową tragedię narodu, naginają prawo do własnych celów. Po swojej stronie mają skorumpowane media, najlepszych adwokatów, sądy, przekupnych polityków. To szczwane lisy. Nie udało się z nimi wygrać Szwajcarom, nie udało się Niemcom… Szwajcarzy walczyli o sprawiedliwość trzy lata, próbowali protestować, argumentować, negocjować i co? Poddali się! Wypłacili łobuzom z World Jewish Congress lekką ręką prawie 1,5 mld dol.

A ile, Pana zdaniem, Żydom się należało?

– Co najwyżej 100-150 mln dol.!

Plus odsetki za 50 lat…

– Nie, to już jest razem z odsetkami! Pamiętajmy, że większość wschodnioeuropejskich Żydów przed wojną to byli ludzie ubodzy. W latach 30. prawie jedna trzecia z nich nie zarabiała więcej niż 100 dol. rocznie. Wielu nie posiadało kont bankowych w krajach zamieszkania, a co dopiero w Szwajcarii. Prawie 25 proc. Żydów żyło na skraju nędzy, od głodu ratowały ich tylko amerykańskie organizacje charytatywne…

A mimo to Szwajcarzy zapłacili?

– Co mieli robić? WJC to groźny przeciwnik, wystraszyli się.

A Niemcy?

– Niemcy poddali się znacznie szybciej, bo już po roku wysupłali ponad 6 mld.

Niemcy dopuścili się straszliwej zbrodni, ja ich nie żałuję!

– Ile razy można odpowiadać za to samo przestępstwo? Niemcy płacą Żydom od 1952 roku, łącznie więc wypłacili już 50 mld dol.

Następna na liście Kongresu Żydowskiego jest Polska. Czy wie Pan, czego się od nas WJC domaga?

– Oficjalnie dowiemy się tego 14 grudnia w Nowym Jorku, podczas pierwszego przesłuchania świadków. Domyślam się jednak, że World Jewish Congress skarżyć będzie Polskę o ok. 65 mld dol.! Na tyle szacują oni wartość mienia, które po wojnie pozostało po polskich Żydach.

Polski na takie odszkodowanie nie stać.

– Tych ludzi to nie obchodzi. Wiedzą wprawdzie, że w przypadku Polski będzie im nieco trudniej, bo biedna, ale i tak swoje dostaną…

A jeśli Polacy im nie dadzą?

– To ich do tego przymuszą!

W jaki sposób?

– Bojkot ekonomiczny Polski i Polaków, konfiskata polskiego majątku za granicą, a zwłaszcza naciski na niektóre kraje Unii Europejskiej – głównie Anglię i Niemcy – aby nie zgadzały się na przyjęcie Polski do wspólnoty.

Dlaczego wytoczono Polsce proces w Nowym Jorku?

– Bo tutaj łatwiej wygrać; swój sąd, swoi sędziowie, adwokaci…

Kongres nie ma upoważnienia prawowitych właścicieli do występowania w ich imieniu. Poza tym, co to znaczy „własność żydowska”? Nie ma takiej własności. Nie ma też własności plemiennej! Właścicielem mógł być Rosenkrantz, Bauman, Somer, obywatele polscy, Polacy, a nie wszyscy Żydzi.

– To naiwność myśleć w ten sposób. Jeśli będzie trzeba, to ci złodzieje są gotowi sprowadzić do sądu Eastern District w Nowym Jorku tłumy ludzi, którzy przysięgną, że właśnie tak ma być, że upoważnili Kongres do takiego działania. Polacy to przecież znani antysemici, każdy sąd stanie po stronie rzekomych ofiar holokaustu. Konfrontacja jedynie sytuację pogorszy.

Czy zatem Polska ma zbankrutować?

– Absolutnie nie! Mówiłem już o tym w wywiadzie dla innej polskiej gazety. Z chwilą, gdy „banda Bronfmana” ruszy do ataku, Polacy powinni zebrać grupę kilkudziesięciu życzliwych Polsce Żydów, ofiar holokaustu, którzy podpiszą się pod całostronnicowym ogłoszeniem w „New York Times”, iż rezygnują z jakichkolwiek roszczeń majątkowych wobec Polski.

Takich ludzi nie brakuje, sam pomogę w ich znalezieniu, sam się pod tym ogloszeniem podpiszę.

W Izraelu mieszka wielu polskich Żydów, duża ich część myśli tak jak ja. Jest tam prof. Izrael Szahak, dla którego prawda historyczna ma wartość większą niż pieniądze.

Takich ludzi trzeba zmobilizować do walki z łotrami spod znaku WJC. Pokazanie światu, że roszczenia WJC są bezzasadne, że nawet ofiary się ich zrzekają, że Kongres żydowski jest uzurpatorem, że działa bez upoważnienia ze strony ofiar – to ich obezwładni. Innego wyjścia dla Polski nie ma. Traktowanie ich jak partnerów, rozpoczęcie dialogu będzie równoznaczne z przegraną.

Równocześnie Polacy muszą zacząć negocjować z polskimi gminami żydowskimi, które są spadkobierczyniami majątku znajdującego się przed wojną w rękach żydowskich instytucji religijnych. Jeśli komuś należy się odszkodowanie, to właśnie im, a nie Światowemu Kongresowi Żydów! Na tyle, na ile Polaków stać, trzeba tym gminom i ich członkom, których jest dzisiaj niewiele ponad trzy tysiące, pomóc.

Tak, aby pokazać światu, że Polacy starają się zadośćuczynić cierpieniom czy stratom swoich obywateli. W miejsce 3 mln nieruchomości, o które upomina się WJC, stworzona zostanie symboliczna rekompensata. To nie jest trudne czy niemożliwe. Chciałbym, aby Polacy wiedzieli, że porządni, prawdziwi Żydzi nie chcą Polski rujnować, nie chcą mieć także nic wspólnego z grupą szantażystów i awanturników…

Boję się jednak, że pośród amerykańskich Żydów ludzie, tacy jak Pan, stanowią wyjątek.

– Jest ich więcej niż się panu wydaje. W opublikowanej w ostatnim numerze „First Things” recenzji mojej ksiązki wybitny historyk żydowski prof. William D. Rubinstein przestrzega przed utożsamianiem faktu lokalizacji obozów koncentracyjnych na terenie Polski, z uprawianiem przez Polaków ludobójstwa.

Rubinstein przypomina, że z tego samego powodu, niższości rasowej, Niemcy mordowali zarówno Żydów, jak i Polaków. W odniesieniu zaś do zgłaszanych przez WJC roszczeń majątkowych pisze, że wprawdzie polscy komuniści konfiskowali majątek Żydom, robili to jednak nie dlatego, że byli oni Żydami, lecz dlatego, że byli kapitalistami. Z tego samego powodu konfiskowano majątek gojów – kapitalistów. Rubinstein pisze wyraźnie, iż nie widzi najmniejszego powodu, aby polski rząd miał wypłacić komukolwiek choćby jednego centa.

Nie przeszkadza to nowojorskiemu radnemu, p. Dov Hikindowi, Żydowi z Brooklynu, rozgłaszać zmyślenia na temat rozboju, jakiego ofiarą stali się w Polsce Żydzi. Jak takie argumenty obalać?

– Trzeba się spytać p. Hikinda czy równie energicznie domagać się będzie restytucji majątku palestyńskiego w Izraelu? Jeśli domaga się, aby Polacy płacili „martwym”, to przecież tym bardziej powinien ulitować się nad losem „żywych” Palestyńczyków, których Izrael wyeksmitował z ich własnej ziemi. Pan Hikind nie może stosować innego standardu wobec Polaków, a innego wobec Żydów.

Pan Hikind nie jest wyjątkiem. W tym samym mniej więcej czasie „akademik”, z uniwersytetu w Honolulu, prof. R. Rummel, stwierdził, iż Polacy są narodem „metamorderców”, że mamy na sumieniu prawie 2 mln zamordowanych w latach 1945-1949, Niemców, Żydów i Ukraińców. Co Pan na ten temat sądzi?

– Uważam, że to nieprawda, ale gdyby nawet tak było, to co? Niech mi prof. Rummel pokaże naród, który w sytuacjach zagrożeń, w sytuacjach ekstremalnych nie zabijał. Ilu Indian zginęło podczas kolonizacji Ameryki? Ile istnień ludzkich mają na sumieniu Brytyjczycy? Albo Francuzi? Ilu Irlandczyków zginęło z rąk Anglików, i odwrotnie? Nie oskarżajmy innych, spójrzmy na siebie. A ilu Palestyńczyków wymordowali Izraelczycy? Co się dzieje w Izraelu? Izraelscy żołnierze strzelają w oczy palestyńskim chłopcom, mordują dzieci, eksterminują naród za to tylko, że domaga się godnego traktowania. Nie zapomijamy, że to Żydzi są w Palestynie gośćmi; Palestyńczycy są u siebie…

A Judea, Galilea, Jerozolima – to nie są ziemie żydowskie?

– Nie można dzisiaj posługiwać sie geografią sprzed dwóch czy trzech tysięcy lat. Biblia nie może być traktowana jak załącznik do traktatu terytorialnego. Współczesne konflikty ekonomiczne czy polityczne muszą być rozwiązywane przy użyciu współczesnych metod czy narzędzi. Status quo sprzed 2 tys. lat się nie liczy. Przecież, rozumując w taki sposób, Żydzi mogliby sobie rościć pretensje do Afryki Wschodniej skąd się etnicznie wywodzą. Tymczasem mają oni do Palestyny nie więcej praw niż ja mam w stosunku do Stanów Zjednoczonych. To, co robi dzisiaj Izrael, jest godne napiętnowania. Z tym, że jakiekolwiek głosy potępienia izraelskiego ludobójstwa traktowane są jako przejaw antysemityzmu. Dużo mógłby na ten temat powiedzieć prof. Izrael Szahak.

Kiedy ukaże się polska edycja Pańskiej książki?

– Szczerze powiedziawszy, nie wiem. Książka miała być na rynku we wrześniu, od tego czasu nie mam wiadomości ani od wydawcy brytyjskiego, ani od polskiego. Mam jednak nadzieję, że wydanie nastąpi niedługo. Miałbym wreszcie okazję do odwiedzin Polski.

Proszę czuć się już dziś zaproszonym. Dziękuję za rozmowę.

http://katerina.nowyekran.pl

https://marucha.wordpress.com/2012/04/0 ... na-polske/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przedsi%C ... _Holocaust
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 02 lut 2018, 16:38

– Takie roszczenia nie mają sensu. Większość majątku należącego niegdyś do mojej rodziny uległa w czasie wojny zniszczeniu. Wprawdzie po wojnie został on częściowo odtworzony, lecz myśmy w tej restauracji nie brali udziału. Trudno więc ocenić nasz rzeczywisty w nim udział.

Nie płaciliśmy podatków, nie konserwowaliśmy tego majątku… Sprawa uległa przedawnieniu…
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 02 lut 2018, 20:21

wiarygodny świadek...



http://anty-media.eu/blogs/post/21741/t ... zy-sie-gra
TYM WYWIADEM ZAMYKA USTA ATAKUJĄCYM POLSKĘ. ZNANY DZIAŁACZ ŻYDOWSKI MÓWI: ,,W CIĄGU 7 DNI ZAŁATWIONO SPRAWĘ, Z KTÓRĄ MIERZYLIŚCIE SIĘ PRZEZ 70 LAT”. DODAJE TEŻ, O CO NAPRAWDĘ TOCZY SIĘ GRA

Seweryn Aszkenazy, prezes Fundacji Beit Warszawa, który mieszka w Polsce i w USA, przyznał w rozmowie z ,,Dziennikiem", że ,,coraz częściej wstydzi się za rządzących Izraelem". Dodaje, że w całym zamieszaniu chodzi również o pieniądze: ,,możliwość oskarżania Polaków o Holokaust to również możliwość wyciągania odszkodowań i restytucji mienia".


Podkreśla, że Izrael nie ma prawa wtrącać się w prawodawstwo rządu polskiego. Sam rządowi gratuluje ustawy, bo jego zdaniem przez wiele lat Polska nie potrafiła się bronić. Uważa, że polscy dyplomaci nie są szkoleni, aby bronić się przed bezpodstawnymi oskarżeniami o antysemityzm. Brak reakcji na określenie Obamy o ,,polskich obozach śmierci" nazywa wstydem polskiej dyplomacji.

Na sugestię dziennikarki, że ,,jednak antysemityzm w Polsce występuje", przypomina, że ,,Polska była żydowskim krajem przez wieki, a antysemityzm występuje incydentalnie".

O obecnym rządzie Izraela mówi wprost: ,,nie ma zbyt wielu światłych ludzi" i dodaje, że protest ma drugie dno:

Oczywiście chodzi również o pieniądze, bo możliwość oskarżania Polaków o Holokaust to również możliwość wyciągania odszkodowań i restytucji mienia.

Jednak jego zdaniem tak gwałtowna reakcja spowoduje, że świat dowie się, iż obozy nie były polskie, ale niemieckie, nazistowskie, hitlerowskie.

Trzeba jasno powiedzieć, że to nie Polska, tylko cały świat kolaborował z Niemcami przy zagładzie Żydów. Polacy przecież nie łapali Żydów, jak Francuzi czy Holendrzy i Norwegowie

- podkreśla. Kiedy dziennikarka wspomina o pogromach żydowskich w poplskich wsiach nazywa je kryminalnymi incydentami, przypominając, że Izrael też takie ma.

Co to ma wspólnego z Polską i z Polakami?

- pyta retorycznie. Dodaje, że jego rodzinę uratowali przyzwoici Polacy, katolicy, prości ludzie, ukrywano ich w pomieszczeniu o wymiarach dwa na cztery metry, pod piwnicą przez 20 miesięcy.

Nigdy nie miałem okazji, żeby im podziękować za to, że żyję. Mogę tylko dziękować poprzez to, co robię

- podkreśla.

źródło: Dziennik.pl

Artykuł Tym wywiadem zamyka usta atakującym Polskę. Znany działacz żydowski mówi: ,,w ciągu 7 dni załatwiono sprawę, z którą mierzyliście się przez 70 lat”. Dodaje też, o co naprawdę toczy się gra pochodzi z serwisu Niezłomni.com.



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 02 lut 2018, 20:45

Wreszcie jest ktoś, kto chwali Polskę za ustawe o IPN oraz wspiera i radzi jak walczyć z bandą WJC.
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 02 lut 2018, 22:10

wiadomość dla całego świata...

https://www.youtube.com/watch?v=H9QKXE9Zk2s

Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 02 lut 2018, 23:29

" Amerykański radykał " - Dr Norman G. Finkelstein i kwestia żydowska

https://www.youtube.com/watch?v=L-GSfSBD-qg

Opublikowany 8 gru 2011
Dokument o dr. Normanie G. Finkelsteinie, autorze m. in. książki pt. "Przedsiębiorstwo holokaust" - wyklinanym przez światowe środowiska żydowskie, które wsparły holokaust podczas II wojny światowej, a dziś odpowiedzialność zrzucają głównie na Polaków.

Doktor Norman Finkelstein jest amerykańskim politologiem i historykiem żydowskiego pochodzenia (i to takim stuprocentowym, z matki żydówki), którego rodzice podczas niemieckiej okupacji przeżyli Getto warszawskie oraz piekło obozów (matka w Majdanku, ojciec w Oświęcimiu).
Mimo (a może właśnie na skutek) tak trudnych rodzinnych doświadczeń, jest on obecnie jednym z największych krytyków polityki Izraela i Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie.

Jego prace znane są również w Polsce - po polsku ukazały się: "Przedsiębiorstwo Holokaust" (o nadmiernym eksploatowaniu przez żydów oraz najważniejszych polityków w Izraelu i USA tragedii swojego narodu), "Wielka hucpa. O pozorowaniu antysemityzmu i fałszowaniu historii" (pokazującej kwestię antysemityzmu w kontekście konfliktu izraelsko-palestyńskiego oraz mówiącej o zbrodniach izraelskich w Palestynie) oraz "Gaza - O jedną masakrę za daleko", którą Finkelstein poświęcił izraelskiemu atakowi na Strefę Gazy w grudniu 2008 roku.

Norman Finkelstein wszędzie, gdzie się pojawia wywołuje kontrowersje. Dla jednych jest antybohaterem, dla innych nieustraszonym naukowcem. W filmie "Amerykański radykał. Przypadki Normana Finkelsteina" Davida Ridgena i Nicolasa Rossiera możemy poznać Finkelsteina z bliska: i jako człowieka, i jako myśliciela o "kontrowersyjnych" poglądach, które głosi w różnych miejscach świata dyskutując zarówno ze swoimi zwolennikami, jak i krytykami.

Film opowiada o jego życiu prywatnym, a także pracy naukowej i tezach, które głosi podczas wykładów na całym świecie oraz o prześladowaniach przez środowiska żydowskie, które za wszelką cenę starają się zniszczyć zarówno karierę jak i życie N. Finkelsteina.

Dokument w 2009 roku był pokazywany na festiwalu IDFA w Amsterdamie.

Przedsiębiorstwo Holocaust

https://www.youtube.com/watch?v=gB_4JvsAjBo

Opublikowany 9 gru 2011
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 03 lut 2018, 22:42

Obrazek

Jeśli w obozach zgineło najwiecej Żydów, to można nazwać je obozami żydowskimi. :(
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 03 lut 2018, 23:12

Obrazek :o

@PAPinformacje
5 godzin temu

Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel zapewnił, że Polska może być pewna, iż #Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za #Holokaust i będą potępiać takie zafałszowania historii jak sformułowanie "polskie obozy śmierci".
0 x



quetzalcoatl888
x 129

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » sobota 03 lut 2018, 23:20

fajnie,..dobrze jakby jeszcze ujawnili zrodla finansowania i cel wtedy byloby ok :)
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 04 lut 2018, 00:18

...gdyby pan Sigmar Gabriel wymusił respektowanie wyroków sądu na niemieckiej telewizji ZDF, która nie chce przeprosić powoda byłego więźnia Auschwitz za użycie określenia "polskie obozy zagłady"....to byłoby coś, a tak to są tylko słowa, słowa, słowa...
0 x



Awatar użytkownika
Basia7
Posty: 995
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 39
x 93
Podziękował: 2263 razy
Otrzymał podziękowanie: 2217 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » niedziela 04 lut 2018, 13:14

Ujawniono przerażający sekret Żydów! Polska poważnie zagrożona
Obserwujemy dziś niezwykle gorący konflikt dyplomatyczny. Polska po raz pierwszy poważnie postawiła się Izraelowi, co zszokowało cały świat, a chyba najbardziej samych Izraelczyków. Jednak to, co ujawnił dr Efraim Zuroff, żydowski historyk znany również jako ostatni łowca nazistów, Polaków ma prawo szczególnie przerażać.

O kontrowersyjnej – w opinii wielu – nowelizacji polskiej ustawy o IPN mówi już cały świat. Co ciekawe, większość dużych graczy potępiła działania polskiego rządu, choć ten chce tylko odpierać kłamliwe zarzuty o rzekomym współudziale naszego państwa i narodu w holokauście.

Ktoś jakimś cudem doszedł do wniosku, że ta ustawa może ograniczać wolność słowa, a nawet… negować fakt, że holokaust w ogóle miał miejsce.

Dr Efraim Zuroff, żydowski historyk znany również jako ostatni łowca nazistów, udzielił gazecie „The Jerusalem Post” wywiadu, w którym bez reszty wyjaśnił nam, skąd tak wściekły atak Izraela na Polskę. Inna sprawa, że wyjaśnił nieumyślnie, gdyż naturalnie zarzucał, że „kraje Europy Środkowo-Wschodniej chcą zrzucić z siebie odpowiedzialność”.

Okazuje się, że polscy politycy, którzy chcą w końcu uciąć spory i spekulacje, publikując dane i pochodzenie wojennych katów, stali się zagrożeniem dla Izraela, środowisk żydowskich i całej ich polityki historycznej. W jaki sposób?

Nawet Zyroff nie ma wątpliwości. Izrael doskonale wie, jak wielu Żydów kolaborowało z nazistowskimi Niemcami, a przede wszystkim komunistami. Zuroff przypomniał, że wśród komunistów było wielu Żydów, ale nie powinno się o tym ciągle przypominać. W ten sposób możliwe będzie uznanie, że Żydzi są współodpowiedzialni za terror i zbrodnie, do jakich dopuszczono się na terenach opanowanych przez Armię Czerwoną. Do tego Izrael nie może dopuścić.

Warto przypomnieć, że zgodnie z dokumentami z 1945 r. skierowanymi o Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych Ławrientija Berii, około 50 proc. kierownictwa polskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego stanowili Żydzi. Nie byli oni bynajmniej sprawiedliwymi wśród narodów świata.

Nie ma wątpliwości: Polska jest poważnie zagrożona. Państwo Izrael na arenie międzynarodowej naprawdę wiele może. Jeśli konserwatywny rząd w Warszawie nadal będzie dążył do ujawnienia całej prawdy, siły zewnętrzne mogą na bardzo poważnie postarać się o zdestabilizowanie sytuacji w naszym kraju.
https://wrealu24.pl/ujawniono-przerazaj ... zagrozona/
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 04 lut 2018, 13:55

Żydzi są współodpowiedzialni za terror i zbrodnie, do jakich dopuszczono się na terenach opanowanych przez Armię Czerwoną. Do tego Izrael nie może dopuścić.
nie ''współ , (z kim?) > bezpośrednio odpowiedzialni.
około 50 proc. kierownictwa polskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego stanowili Żydzi.
90%.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 04 lut 2018, 14:10

Czy to był sekret ?
Może nie była to wiedza powszechnie dostępna w gazetach czy TV, ale szeptanymi kanałami niosła się po polskich wsiach i miasteczkach.
Ludzie dobrze wiedzieli kto zacz i co za swołocz mieszka nieopodal.
A dzisiaj potomkowie tychże uzurpują sobie prawo do rdzennie polskich nazwisk i oburzaja się, że przypisuję się im choćby tytuły resortowych dzieci itp., itd.,
Jak zapodaje buddyzm, to jest karma...zła karma...nie odetniesz się od historii przodków.
Bert Helliger, twórca metody psychoterapeutycznej-Ustawienia rodzin, twierdzi, ze w naszym życiu dane nam są odgórnie dwie rzeczy:
- nasi rodzice, których nigdy nie możemy zastąpić innymi oraz
- wynikający z tego faktu Los
Brałam udział kilkakrotnie w takich warsztatch i pomimo wcześniej nabytych doświadczeń byłam zaskoczona głębią i efektem tychże.
Sa robione warsztaty helligerowskie dla firm i organizacji.
Przydałyby się wielu politykom z tzw. krótką pamięcią historyczną.
Jako program obowiazkowy ;) Zapisany w konstytucji/prawodawstwie swego Kraju.
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 04 lut 2018, 14:34


Okrucieństwo wojennych zachowań jest po obydwu stronach, najpierw trzeba je poznać, następnie dyskutować, bo prawda ma nie jedno oblicze.

Kiara.



KRAKOWSCY KONFIDENCI GESTAPO I SB


Aleszumm - 21 Marca, 2013 - 00:25

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj
agentura rosyjska

KRAKOWSCY KONFIDENCI GESTAPO i SB

Gmach przy ul. Pomorskiej 2 w Krakowie wybudowano w latach 1931 - 1936 z inicjatywy Towarzystwa Obrony Kresów Zachodnich jako siedzibę bursy i schroniska turystycznego dla młodzieży śląskiej studiującej i odwiedzającej Kraków (stąd nazwa Dom Śląski). W dniu 13 września 1939 roku budynek został zajęty przez Gestapo i do 17 stycznia 1945 roku pełnił funkcję Komendy Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w Dystrykcie Kraków. Po wojnie Dom Śląski przekazano w administrowanie Lidze Obrony Kraju, która z biegiem czasu stała się formalnym właścicielem obiektu.
Przy ulicy Pomorskiej 2 w Krakowie znajduje się obecnie wystawa stała „Krakowianie wobec terroru 1939–1945–1956” Muzeum Historycznego m. Krakowa.

Dom Śląski przy ul. Pomorskiej 2 w Krakowie w latach 1939-1945 stał się siedzibą okupacyjnego Urzędu Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa dystryktu krakowskiego, którego wydział IV stanowiła tajna policja państwowa (Geheime Staatspolizei) - Gestapo, stanowiąca jedno z głównych narzędzi terroryzowania ludności i wyniszczania narodu, a zwłaszcza jego elit intelektualnych.

Budynek Domu Śląskiego był przez cały okres okupacji miejscem kaźni i męczeństwa tysięcy Polaków i osób innych narodowości (liczba więzionych nie jest dokładnie znana). Tutaj w pomieszczeniach I i II piętra odbywały się przesłuchania osób przywożonych najczęściej z więzienia przy ul. Montelupich w Krakowie. W części piwnic, zamienionych na cele, przetrzymywano aresztowanych będących w trakcie śledztwa. Funkcjonariusze Gestapo poddawali więźniów brutalnym torturom, które niejednokrotnie prowadziły do kalectwa lub śmierci przesłuchiwanych.

Na ścianach trzech pomieszczeń wykorzystywanych jako cele zachowały się autentyczne inskrypcje z lat 1943 - 1945 (łącznie ok. 600 napisów - według inwentaryzacji z lat 80. XX w.) pozostawione przez osoby zatrzymane i tu przesłuchiwane, świadczące o tym, co przeżyli ludzie wtrąceni do tych cel, zachowane do dzisiaj. Napisy te wykonane przez więźniów znajdują się na ścianach i drzwiach. Są to niekiedy ostatnie słowa ludzi skazanych na śmierć, ich ostatnie wołania przerażenia, buntu, rozpaczy i pożegnania. Obok napisów widnieją różne rysunki, daty, kreski, kółka, inicjały i inne znaki zrozumiałe tylko dla ich autorów. Więźniowie nie znając dnia jutrzejszego, nie wiedząc co ich spotka za godzinę, chcieli zostawić po sobie jakiś ślad. Materiałem do pisania był ołówek, kredka, kawałek ostrego przedmiotu, paznokieć, a nawet suchy chleb.

Oto kilka dramatycznych napisów:

- Mira Czesiek nie rozpacza bo zginie za Ojczyznę. W inskrypcji godło Państwa. (4. I. 45),
- Jezu bądź miłościw grzesznej duszy mojej !
- Bóg modlitwy zawsze wysłucha, Sroka
- Wiem w ostatnich chwilach życia, że cię kocham Lila, Jerzy
- Matko(…) Częstochowska miej mnie i Zdzisia w swojej opiece
- Nowicki Włodzimierz Kądzielowski Jerzy dnia 15. X. 44 Kraków godz. 13 niewinni.

Relacja Heleny Pająkowej ( maszynopis w zbiorach Muzeum Historycznego m. Krakowa):

(…)nie szczędzono mi tortur wszelkich jakie tylko zdołało wymyślić bestialstwo faszystów. Na Pomorskiej zakładano mi maskę z gazem duszącym. Bito mnie, bestialsko kopano wszędzie, targano za włosy. Wiązano mi nogi sznurem, kazano wchodzić na stół, z którego ściągano na podłogę i znowu bito i kopano. Wieszano na drzwiach – ręce w tyle przymocowane do sznurów zawieszonych na hakach. Jak długo tak wisiałam nie pamiętam, bo straciłam przytomność. Obudziłam się na podłodze, kiedy polewano mnie wodą (…).

Więźniami byli ludzie ze wszystkich warstw społecznych, o różnych przekonaniach politycznych, aresztowani z różnych powodów za czyny wymierzone w niemieckie „dzieło odbudowy Generalnego Gubernatorstwa". Przetrzymywano tutaj nie tylko Polaków, ale również osoby innych narodowości, o czym świadczą napisy w języku niemieckim, czeskim, rosyjskim i francuskim.

Hitlerowski aparat represji w okupowanej Polsce nie mógłby działać sprawnie, gdyby nie donosiciele.. Tylko w samej „stolicy” Generalnego Gubernatorstwa Krakowie, Niemcy mieli na swoich usługach setki konfidentów. Do budowy takiej siatki informatorów okupant przestąpił już wczesną jesienią 1939 roku. Motywy ludzi decydujących się na zostanie szpiclami były różne. Jedni spodziewali się korzyści materialnych, innych zmuszono do tego szantażem.

W Krakowie gestapowcy z Pomorskiej mogli stale liczyć – przez całą wojnę – na pomoc od około 800 do 1000 agentów i współpracowników. Na liście zestawionej przez krakowski kontrwywiad Armii Krajowej z września 1944 roku znalazło się 686 agentów. Później rozszyfrowano jeszcze kolejnych – łącznie 803. Listę rozpoczynała bufetowa z krakowskiego Dworca Głównego. Czyli na 300 mieszkańców – 1 konfident.

Agenci i konfidenci rekrutowali się właściwie ze wszystkich warstw społecznych oraz narodowości zamieszkujących miasto. Byli to Polacy, Niemcy, Ukraińcy oraz liczni Żydzi. W ich szeregach można było znaleźć prawdziwych zawodowców, takich jak chociażby Danko Redlich, przedwojenny komunistyczny agent, który po współpracy z Gestapo pracował dla Urzędu Bezpieczeństwa.

Jednym z nich był szesnastoletni harcerz Sławomir Mądrala „Pirat”, który pod wpływem tortur i za namową matki, chcącej ratować syna, zdecydował się na współpracę z Gestapo. W jej wyniku zostali aresztowani niemal wszyscy jego koledzy z drużyny. Za zdradę został skazany przez podziemny Wojskowy Sąd Specjalny na śmierć. Wyrok wykonano 31 marca 1944 roku. Zabito również matkę „Pirata”. Też była konfidentką.

Karzącego ramienia Państwa Podziemnego uniknął za to Henryk Wojciech Koppel. Ten, dwukrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych, przedwojenny kapitan Wojska Polskiego, aresztowany w marcu 1941 roku pod wpływem brutalnego śledztwa zdecydował się na współpracę agenturalną.
Regularnie przekazywał informacje oficerom prowadzącym – Kurtowi Heinemayerowi i Rudolfowi Körnerowi. W wyniku konfidenckiej działalności Koppla wiele osób zostało wywiezionych do obozów koncentracyjnych, skąd już nigdy nie powróciło. Koppel dwukrotnie zadenuncjował inżyniera Jana Gołąbka – najpierw gestapo, a po wojnie Urzędowi Bezpieczeństwa.

Informacje przekazane Niemcom przez przedwojennego kapitana Wojska Polskiego Henryka Koppla były przyczyną wysłania do obozów koncentracyjnych wielu Krakowian. Po wojnie Koppel pracował dla Urzędu Bezpieczeństwa.
Innym wojskowym na usługach Niemców był żołnierz kampanii wrześniowej Roman Słonia. Jego siatka, poza pracą dla okupanta, zajmowała się również działalnością przestępczą. Grupa dobrze uzbrojona przez Gestapo czuła się bezkarna, gdyż opiekunowie spod znaku trupiej główki przymykali oko na aktywność kryminalną Słoni i jego kompanów, wyciągając ich natychmiast z aresztu. W końcu jednak miarka się przebrała i AK zdecydowała się interweniować, wykorzystując przy tym podstęp.

Wiosną 1944 roku funkcjonariusze Kripo (niemiecka policja kryminalna) zatrzymali pod pretekstem awantury ulicznej jednego z członków siatki Słoni. W krakowskim Kripo pracowali żołnierze AK, którzy szybko przejęli sprawę. Funkcjonariusz Kripo ppor. Stanisław Szczepanek „Janusz”, żołnierz AK, poinformował swojego niemieckiego zwierzchnika […], że zatrzymał bandytę, który w czasie śledztwa ujawnił lokal konspiracyjny.

Duży odsetek konfidentów stanowili krakowscy Żydzi, wywodzący się najczęściej z inteligencji. Byli to adwokaci, lekarze, inżynierowie, nawet pedagodzy. Nie tylko ratowali się szpiclowaniem przed obozem w Płaszowie, a wcześniej krakowskim gettem. Brali za donosicielstwo pieniądze.
Niektórzy z nich pracowali również w policji żydowskiej ((Ordnungsdienst) w różnych gettach, w zmieniających się lokalizacjach.

Pałowali niemiłosiernie swoich pobratymców w getcie, szantażowali ich i ograbiali. Zrabowanymi pieniędzmi dzielili się z Judenratem (Rada Żydowska, Żydowska Rada Starszych). Oficjalnie nie posiadali broni palnej, niektórzy mieli legitymacje gestapowskie, policyjne pozwolenie na broń i poruszali się dowolnie po całym GG (Generalne Gubernatorstwo). Generalny Gubernator Hans Frank (skazany na śmierć w procesie norymberskim) akceptował tę działalność i ją finansował. W owej służbie działały również kobiety i te były najniebezpieczniejsze i najbardziej uzdolnione w szpiclowaniu. Żydowscy konfidenci docierali do Polaków ukrywających Żydów i wszystkich wydawali w ręce Gestapo. Konfidenci docierali również do podziemnych struktur konspiracyjnych AK. Niejednokrotnie ujawniani i skazywani na śmierć przez służby Polskiego Państwa Podziemnego.

Podwójną działalnością policyjną w żydowskiej policji (Ordnungsdienst) i w Gestapo zajmowali się również znani krakowscy adwokaci.
Po zmianie okupantów, niektórzy ściśle współpracowali ze Służbą Bezpieczeństwa, sądami , prokuraturą wojewódzką i z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mówiono o nich, że za pieniądze uwolnią największego przestępcę i mordercę. Była to prawda, za duże pieniądze krakowski prokurator wojewódzki ze swoim zastępcą umorzyli każde śledztwo, a współpracujący z SB sędziowie nie skazywali takich oskarżonych , lecz również umarzali postępowania.

Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego z czasów PRL-u ma swoją niechlubną tradycję. Po wielkim luminarzu nauk prawniczych prof. Władysławie Wolterze kierownictwo katedry objął Kazimierz Buchała wysoko oceniany w archiwach Służby Bezpieczeństwa - Tajny Współpracownik /TW/ o pseudonimie "Magister", promujący swoich ulubieńców Andrzeja Zolla i Zbigniewa Ćwiąkalskiego, a potępiający Władysława Mąciora, pracownika naukowego katedry, znanego opozycjonisty.

Oprócz Buchały, Zolla i Ćwiąkalskiego działali tam jeszcze w tym okresie, Marek Waldenberg, kierujący katedrą Podstaw Marksizmu-Leninizmu, sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR, piszący prace naukowe o wielkości jakiegoś Karla Kautskiego marksistowskiego sekciarza.
Do pocztu bezprawników tego okresu dołączył prof. Julian Polan-Harashin b. prokurator w Lublinie, ścigający tam żołnierzy AK i NSZ, skąd musiał uciekać, bo podziemie wydało na niego wyrok śmierci.

Prof. Julian-Polan Harashin, szwagier kardynała Franciszka Macharskiego, jako wiceszef sądu wojskowego wydał kilkadziesiąt wyroków śmierci na żołnierzy AK i NSZ. Był najkrwawszym sędzią PRL-u i skorumpowanym łapówkarzem. Jako dziekan studium zaocznego Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego wydał kilkaset „łapówkarskich" dyplomów magistrów praw. Gdy jeden z dyplomowanych partyjnych i ubeckich „magistrów" skompromitował się swoją „prawniczą wiedzą" i sprawa nabrała rozgłosu prof. Julian Polan-Harashin podpalił dokumenty w dziekanacie, otrzymał wyrok, lecz szybko został uwolniony i skrupulatnie donosił nadal, jako agent SB, o wszystkim co usłyszał o krakowskim Kościele od żony i szwagra.
Niebagatelną rolę w służbie SB odegrał prof. UJ Tadeusz Hanausek, mąż milicjantki, współpracujący z prokuraturą wojewódzką w Krakowie, sądami oraz z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wydaje się, iż dzisiejsza opiniotwórczość katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego mająca niebagatelny wpływ na stosowanie prawa w Polsce i kształtowanie opinii publicznej, korporacyjność urzędującej palestry, wyrokowanie „niezależnych” sądów i Trybunału Konstytucyjnego, niekiedy budząca sprzeciw społeczny, ma swoje korzenie w zhańbieniu i zbezszczeszczeniu Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w okresie PRL-u.

Prokuratura i sądy sterowane były przez służbę bezpieczeństwa i od niej ściśle uzależnione. Konfidentem SB był znany krakowski adwokat, Żyd, Maurycy Wiener, działający wspólnie i w porozumieniu z innymi adwokatami, SB, prokuratorem wojewódzkim, jego zastępcą , sędziami i Wydziałem Prawa UJ, osobiście również z profesorami Buchałą i Hanauskiem.

Bruno Miecugow, krakowski dziennikarz, ojciec Grzegorza Miecugowa (audycja TVN „Szkło kontaktowe”) przy pomocy Żydówki prof. Marii Orwid psychiatry, pracownicy naukowej Katedry Psychiatrii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, pośredniczył i inicjował zamknięcie w „psychuszcze” (krakowski szpital psychiatryczny w Kobierzynie) Wiesława Zgrzebnickiego, wybitnego polskiego architekta, patrioty, który publicznie skrytykował Brunona Miecugowa sygnatariusza rezolucji „53” z 1953 roku w tzw. procesie kurii krakowskiej, w którym księża i osoby świeckie zostały skazane na karę śmierci. Wiesław Zgrzebnicki „Zgrześ” zmarł w Kobierzynie w czasie eksperymentów medycznych.

Największym postrachem Żydów ukrywających się przed Niemcami podczas II wojny światowej byli ludzie, którzy w zamian za pieniądze zajmowali się ich tropieniem i wydawaniem na pewną śmierć. W Berlinie najbardziej osławionym Greiferem ("łapaczem") wcale nie był fanatyczny nazista ani nawet Niemiec, lecz... Żydówka - Stella Kübler. Wydała na śmierć setki Żydów. Wzięła za to pieniądze. Sama była Żydówką.

Stella Goldschlag - bo tak brzmiało jej panieńskie nazwisko - urodziła się w lipcu 1922 roku w rodzinnie zasymilowanych berlińskich Żydów. Miała to szczęście, że natura obdarowała ją wybitnie „aryjskim" wyglądem. Była wysoką, szczupłą blondynką o niebieskich oczach, co w żadnym razie nie wskazywało na jej semickie korzenie. Jednak i ją w nazistowskich Niemczech dotknęły szykany związane z coraz bardziej restrykcyjnym prawem antyżydowskim. Żydówka jak każda inna?

Początkowo historia Stelli nie różniła się niczym od losów tysięcy niemieckich Żydów zmuszonych do noszenia żółtej gwiazdy Dawida i niemal niewolniczej pracy dla dobra „tysiącletniej Rzeszy". Stella znalazła zatrudnienie w jednej z berlińskich fabryk zbrojeniowych, a w 1940 roku wzięła ślub z muzykiem Manfredem Küblerem.

Sytuacja uległa zmianie w wyniku tak zwanej Fabrikaktion (akcja „Fabryka") z 27 lutego 1943 roku, będącej ostateczną łapanką berlińskich Żydów. W jej wyniku - jak pisze w swej książce "Stolica Hitlera. Życie i śmierć w wojennym Berlinie" Roger Moorhouse - funkcjonariusze Gestapo i SS przeprowadzili naloty na wiele stołecznych zakładów przemysłowych i zatrzymali tamtejszych żydowskich robotników.

Co prawda Stelli i jej rodzinie udało się chwilowo uniknąć schwytania, jednak musieli oni rozpocząć życie w ukryciu i ciągłym strachu. Zostali tak zwanymi "U-Bootami", określanymi również mianem "nurków" (Taucher). Z początku wszystko układało się dobrze.

„Aryjski" wygląd Stelli oraz „papiery" załatwione u świetnego fałszerza Guenthera Rogoffa, pozwalały spoglądać z optymizmem w przyszłość. Wszelako były to tylko pozory, bowiem Stella znalazła się na celowniku jednego z „łapaczy". Zaowocowało to jej aresztowaniem 2 lipca 1943 roku. Kilka tygodni później w łapy oprawców z Gestapo wpadli również jej rodzice (jej mąż już wiosną trafił do Auschwitz, skąd nigdy nie wrócił). Podczas przesłuchań poddano ją brutalnym torturom. Liczono przede wszystkim na to, że uda się z niej wyciągnąć informacje na temat miejsca pobytu Rogoffa. W tym wypadku gestapowcy jednak się przeliczyli; Stella po prostu nie wiedziała gdzie przebywa interesujący ich fałszerz.

Jednocześnie dotkliwe bicie oraz dwie nieudane próby ucieczki w ostateczności ją złamały i zgodziła się na propozycję zostania "łapaczem". Nie bez znaczenia była również obietnica, że dzięki współpracy z Gestapo Stella uratuje życie rodzicom.
"Blond trutka".

Jak podaje w swojej książce Roger Moorhouse: Stella szybko stała się wzorowym „łapaczem". Funkcjonariusze byli już wcześniej pod wrażeniem jej pomysłowości [...]. Kiedy już zaczęła dla nich pracować, absolutnie nie zawiodła - miała doskonałą pamięć do nazwisk, dat i adresów, a jej niewymuszona kokieteria stanowiła prawdziwą broń masowego rażenia.

Dzięki nieprzeciętnej „skuteczności" bardzo szybko zyskała sobie w środowisku berlińskich „nurków" miano „blond trutki", stając się ich prawdziwym postrachem. Doszło do tego, że jej zdjęcie krążyło wśród zbiegów jako forma ostrzeżenia. Kiedy tylko wchodziła do jakiejś restauracji czy kawiarni, każdy Żyd rzucał się do ucieczki. Podobno była w stanie w ciągu jednego weekendu schwytać nawet ponad 60 Żydów. Za każdego dostawała 200 marek. Dokładnej liczby jej ofiar zapewne już nigdy nie poznamy, ale szacuje się, że skazała na pewną śmierć od kilkuset do nawet kilku tysięcy osób!

Pomimo przejawianej gorliwości Stelli nie udało się uratować rodziców, którzy trafili do Auschwitz, gdzie zginęli. Kobieta i tak pozostała aktywnym „łapaczem" do końca wojny. W 1945 roku została aresztowana przez Sowietów i skazana na 10 lat ciężkich robót. Później wyszła jednak na wolność i tak naprawdę nigdy nie odpowiedziała za swoje zbrodnie. W 1994 roku popełniła samobójstwo w wieku siedemdziesięciu dwóch lat. Czyżby to ciężar popełnionych czynów prześladował ją do ostatnich dni życia?

Literatura, źródła, cytaty:

„Okupacyjny Kraków w latach 1939-1945” profesor Andrzej Chwalba,

Roger Moorhouse, „Stolica Hitlera. Życie i śmierć w wojennym Berlinie” Znak, 2011,

Diana Tovar, Stella: „The Story of Stella Goldschlag”

http://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/0 ... zy-przyjac... (link is external)

http://upadeknarodu.cba.pl/zydowska-policja.html (link is external)

http://www.bibula.com/?p=40858 (link is external)

http://aleszum.salon24.pl/325086,psychi ... elag-gulag (link is external)

http://www.rodaknet.com/rp_szumanski_9.htm (link is external)

TEKST UKAZAŁ SIĘ W „WASZAWSKIEJ GAZECIE” 15 MARCA 2013 R.


Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/2218/krakows ... stapo-i-sb

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

http://niepoprawni.pl/blog/2218/krakows ... stapo-i-sb



Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 04 lut 2018, 17:46

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 05 lut 2018, 21:05

...świetny materiał...
Obrazek
Obrazek
Trzeba uznać specyfikę żydowskiej tragedii, ale czy męczeństwo Ormian w 1915 r., czy zagłada Polaków w Sowietach w czasie II wojny światowej były czymś gorszym?
Nie ma kwantyfikatora, który by oceniał, że ten holocaust jest lepszy, a ten gorszy.
Ormianie ginęli w bardziej okrutny sposób, bo zastosowano prymitywne metody
— mówi starosta wspólnoty ormiańsko-katolickiej w Warszawie, historyk dr Krzysztof Jabłonka w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

wPolityce.pl: Czy przepisy nowelizujące ustawę o IPN faktycznie będą blokowały swobodę badań naukowych? W porównaniu z przepisami obowiązującymi w innych krajach, w Austrii, Niemczech czy w Izraelu polskie przepisy są dużo mniej restrykcyjne.
Dr Krzysztof Jabłonka, starosta wspólnoty ormiańsko-katolickiej w Warszawie:
Na użytek zrozumienia tej sytuacji przytoczyłbym anegdotę. Człowiek zabrania wsiąść do samochodu sąsiadowi, bo on go przejedzie. Sąsiad mówi: nie zamierzam cię przejechać. Ale będziesz miał taką możliwość – stwierdza blokujący mu wejście do samochodu.
Na tej zasadzie nie powinniśmy wsiadać do samochodu, bo możemy każdego napotkanego człowieka przejechać.
Możliwość jest, tylko, że każe się nie za możliwość, ale za popełnienie czynu. Każdy człowiek ma możliwość uduszenia kogoś, ponieważ ma dwie ręce. Ale rzadko kto z tej możliwości korzysta.
Jeden z moich uczniów, który został prawnikiem, po przeanalizowaniu całej ustawy stwierdził, że na jej podstawie będzie trudno karać, ponieważ każdy oskarżony może zasłaniać się twórczością poetycką czy artystyczną.
W tym sensie ustawa jest straszakiem. Można jednak powiedzieć, że nagle uderzył pershing i rozwalił wszystko.
Wreszcie świat dowiedział się, że naród polski nie życzy sobie, żeby go obrażano czymś, na co sobie nie zasłużył.
Szkoda, że polskie państwo robi to 25 lat za późno…
Zawsze powinny być stosowane działania odkłamujące słowa o „polskich obozach koncentracyjnych”. Próbowali to robić niektórzy konsulowie. Byłem przez 10 lat w MSZ i postulowałem, żeby działała komórka, która będzie się tym stale zajmowała, a nie tylko doraźnie.
Czym powinna zajmować się ta komórka?
Wypracowaniem metod, a później decydujemy, że w tej sprawie stosujemy np. zestaw nr 5 i ma np. pojawić się dementi na tej samej stronie w gazecie, w której ukazał się kłamliwy artykuł.
Nie należy wchodzić w dialog i tłumaczyć, że nie byliśmy odpowiedzialni czy współodpowiedzialni za Holocaust.
Dlaczego?
To najgorsze rozwiązanie, bo wtedy ktoś może odnieść wrażenie, że Polacy się wypierają rzekomych zbrodni.
Co powinno się robić?
Pokazywać idiotyzm sformułowania o „polskich obozach śmieci”.
Jeżeli np. redaktor jakiegoś pisma kanadyjskiego, dajmy na to „Herald Tribune” z Montrealu stwierdził, że przecież obozy były na terenie Polski. Można mu było odpowiedzieć, proszę napisać na pierwszej stronie: Guantanamo to baza kubańska.
Przecież Guantanamo leży na terenie Kuby. Idiotyzm tego sformułowania przemówił do naczelnego, że obozy nie mogą być polskie, dlatego, że zbudowano je na ziemiach polskich. Te obozy poza tym, że Polacy tam siedzieli, nie mają z Polakami nic wspólnego.
Ale jeżeli będziemy to oceniać w tym kontekście, bardziej niż polskie są to żydowskie obozy. Obozy były wielonarodowe i dobrze byłoby taki uniwersalizm zła utrzymać.
Nie wolno unaradawiać zła. Zło jest niestety ponadnarodowe i świetnie się ma, kiedy narody kłócą się kto był gorszy, kto głupszy.
Zło powinno być pozaludzkie – to jest podstawa humanizmu.
Ważne, że w świecie dowiedziano się, że „polskie obozy” to horrendum historyczne, a już pomijam, że alogiczne.
Argument jednego z rabinów, że to na terenie Polski powstały obozy, ponieważ Polacy szczególnie nienawidzili Żydów też jest kłamliwy.
Pojawiają się pytanie – skąd się ich aż tylu w Polsce wzięło. Niemcy zastosowali tutaj obozy, żeby nie wozić ich do innych krajów.
Pojawia się pytanie, jak nazwać obozy niemieckie w Niemczech? Też polskimi?
Dlatego, że ludzie nie wiedzą gdzie leży Raevensbruck czy Dachau myślą, że to też polskie obozy.
Trzeba pokazywać nielogiczność sytuacji i głupotę całego pojęcia.
Prawda broni się sama, trzeba jej tylko dać przejrzystą taflę. Wtedy ludzie wszystko zobaczą, bo fakty im się logicznie poukładają.
Generalnie ludzie łączą fakty, myśmy powinni jedynie pokazywać dziury w argumentacji.
Jakie?
Jeżeli w Niemczech były polskie obozy to jak Polacy je zbudowali pod Monachium czy w Mauthausen-Gusen w Austrii? Pojechali tam? Wysłali delegację? Przecież wiadomo, że tych obozów nie zbudowali Polacy. Ale skoro Polacy tam ich nie zbudowali, dlaczego mieli je zbudować w Polsce, skoro Niemcy napadli na nasz kraj? Należy wskazać na jeszcze jedną, ważną rzecz.
Na jaką?
Rozdęto do niewyobrażalnych rozmiarów szmalcownictwo.
Nagle zaczęto mówić – Polacy współpracowali ze szmalcownikami.
Nie ma sensu tego dementować czy rozważać. Szmalcownik żył z szantażowania kogoś. Nie był więc zainteresowany, żeby donosić na osobę, z której czerpał dochód. Szmalcownik, który doniósł, dostawał kulę w głowę i tracił źródło dochodów.
Donosiciele to nie to samo co szmalcownicy. Już dawno ustalono, że szmalcownictwem zajmowały się osoby, które nie chciały być Polakami, podpisały volkslistę, ponieważ doszły do wniosku, że przy Niemcach zrobią większą karierę.
Dokonali wyborów sprzecznych z polską racją stanu. Stanęli poza narodem polskim i funkcjonowali jako ludzie usłużni Niemcom powołując się na fikcyjne czy prawdziwe niemieckie pochodzenie. Ale oni nie decydują o polskim narodzie, co ważniejsze, sami stanęli poza nim tak jak Goralenvolk. Prawie połowa szmalcowników została wystrzelana przez Polaków.
Jest raport polskiego podziemia, że należy część zabić, żeby resztę zastraszyć.
Szantażom szmalcowników podlegali głównie Polacy, którzy ukrywali Żydów.
Żydzi byli pośrednim celem szantażystów, którym musieli płacić ukrywający Żydów, bo inaczej też zginą.
Zdarzały się przypadki, że polska rodzina prosiła ukrywanych Żydów, aby poszli gdzie indziej się ukrywać, bo oni się boją się ukrywać, a Żydzi straszyli, że doniosą na nich do Niemców i wszyscy zginą.
Polak był więc zmuszony dalej ich ukrywać. Były takie pojedyncze przypadki, ale z żadnego z nich nie należy robić reguły ogólnej, bo to jest najgroźniejsze zjawisko dla historii.
Ma pan ormiańskie korzenie. Rzeź Ormian dokonana przez Turków była pierwszym holocaustem XX wieku.
Dlatego Ormianie bardzo przeżywają każdą negację Holocaustu. Pierwszego nowożytnego Holocaustu dokonali Turcy na Ormianach w Armenii.
Ale Żydzi podkreślają, że Holocaust był czymś wyjątkowym i tym terminem można jedynie określać zbrodnię na nich.
Żydzi mają do tego prawo. Z tym, że Holocaust popełniony na Żydach nosi nazwę Shoah.
Co do Shoah nie mamy żadnych pretensji. Natomiast holocaust jest słowem greckim. I tak jak nie można słowa filozofia zawęzić do filozofii greckiej, bo jest również filozofia chińska, tak samo i terminu holocaust nie można zawęzić do tragedii Żydów.
Termin holocaust dotyczy wszystkich wydarzeń, w których ginęli albo mieli zginać wszyscy przedstawiciele danej grupy.
Nawet maleńki holocaust jak np. na polskich Romach jest holocaustem, ponieważ każdy kto wpadł w ręce Niemców ginął, bez względu na to kim był, czy był w stanie prenatalnym czy miał 100 lat. Holocaust jest szczególnym genocydem.
Zgodnie z niemiecką ideologią nie tylko naród żydowski miał zniknąć z powierzchni ziemi. Inne narody również.
Tak. Holocaust zawiera w sobie jeszcze jedno zjawisko – zniknąć ma również historia narodu, ma zniknąć wszelki ślad, że ci ludzie w ogóle istnieli. Tego dokonali Turcy twierdząc, że właściwie Ormian nigdy nie było na terenach Armenii, a terytorium tylko przez przypadek nazywały się Armenią. To była próba zniszczenia narodu razem z jego historią, a więc zamach na coś wiecznego.
Turcja nadal powtarza tamtą kłamliwą narrację.
Niestety ta narracja poszła w tę stronę. Turcy odcięli się od państwa osmańskiego w 1920 r. dokonując wewnętrznej rewolucji. Dla nich epoka osmańska była złą epoką. Turcy uważali się za wyzwolonych tak jak Rosjanie ze Związku Sowieckiego. Wtedy nie zaprzeczali, że ludobójstwo było dziełem młodoturków i wszystkich, którzy się do nich przyłączyli. Ale to był reżim osmański, sułtański, który gnębił samych Turków. Reżim omański był wielonarodowy. Osmanem zostawał każdy, kto dostał się do elity władzy i przyjął islam. Nawet Polacy tam zaistnieli z patriotycznych powodów. Gubernatorem Aleppo w 1850 r. był Józef Bem. Dobrze spisał się na tym stanowisku, dopóki go nie dopadła dżuma.
Holocaust Żydów jest holocaustem Ormian do kwadratu. Sugeruje, że jeżeli ludzkość nie wypracuje adekwatnych mechanizmów ratowania przed holocaustem to będą się powtarzać co już się w pewnym sensie stało. Kosowo zostało uratowane w ostatniej chwili.
Trzeba uznać specyfikę żydowskiej tragedii, ale czy męczeństwo Ormian w 1915 r., czy zagłada Polaków w Sowietach w czasie II wojny światowej były czymś gorszym? Nie ma kwantyfikatora, który by oceniał, że ten holocaust jest lepszy, a ten gorszy. Ormianie ginęli w bardziej okrutny sposób, bo zastosowano prymitywne metody.
Ormianie byli krzyżowani…
To prawda. Przybijano im podkowy do stóp, kobietom obcinano piersi i układano z nich piramidy. Zachowały się fotografie dokumentujące te zbrodnie. Krzyżowanie było piętnowaniem chrześcijaństwa Ormian, dlatego zbiorowo zostali uznani za męczenników, bo teoretycznie nie mogli się od holocaustu uwolnić przez islam. Ale nie były znane takie przypadki.
Czy Polacy i Ormianie mogą wspólnie walczyć o prawdę historyczną?
Oczywiście. W 2017 r. Ormianie z partii niepodległościowej zaproponowali Polsce udział w konwencji o wzajemnej ochronie dobrego imienia. W dwóch punktach zawarto ochronę dobrego imienia na własnym terytorium. Celem konwencji jest stworzenie przestrzeni bez kłamstwa. Należy do tej konwencji zaprosić Izrael, jeżeli do niej przystąpi, oznacza, że chce prawdy. Jeżeli nie, to nią żongluje.
Naszym celem powinna być ochrona dobrego imienia opartego na prawdzie, nie ma wtedy w ogóle mowy o propagandzie. Nie ma mowy o polskich racjach, istnieje albo prawda, albo kłamstwa.
Rozmawiał Tomasz Plaskota
https://wpolityce.pl/polityka/380044-na ... ms-gorszym
0 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: devi » środa 07 lut 2018, 14:01

Nieprawdopodobne nazistowskie komory gazowe

„To wielkie kłamstwo pokazuje, jak łatwą rzeczą jest oszukiwanie całej ludzkości przez 60 lat przez posiadających władzę – nade wszystko wtedy, gdy dysponują oni możliwością indoktrynowania swych ofiar już od ich dzieciństwa…”

https://palestyna.wordpress.com/2018/02 ... ry-gazowe/

Obrazek
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 08 lut 2018, 10:42

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 08 lut 2018, 11:11

Borys Nikołajewicz Polewoj – wynalazca "przenośnika taśmowego", używanego przez nazistów do eksterminacji Żydów w Auschwitz

Obrazek

W swych sprawozdaniach na temat bestialstw popełnianych w Auschwitz – który to obóz Polewoj zobaczył zaraz po jego wyzwoleniu – autor relacji opisał przenośnik taśmowy, na którym Żydzi byli wpierw rażeni i zabijani prądem, a następnie transportowani na drugiej, wolniej poruszającej się taśmie, aż do wielkiego pieca, w którym zostawali spaleni. Ich zmielone kości zostawały następnie rozrzucane po okolicznych polach:

http://ram.neon24.pl/post/142348,o-bory ... ce-fiction
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 08 lut 2018, 11:20

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: devi » czwartek 08 lut 2018, 11:53

Tak, i abażury z ludzkiej skóry! :lol:

Czy Niemcy rzeczywiście wytwarzali mydło z ludzkiego tłuszczu?
http://www.polskapartianarodowa.org/ind ... iew&id=926

Marna kariera „ludzkiego mydła” - Dariusz Ratajczak:
http://polskainfo2.tripod.com/031_DR.html

Obrazek

Mydło z tłuszczu ludzkiego - historia mitu:
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/1120 ... toria-mitu

Czy prof. Spanner produkował mydło z tłuszczu ludzkiego:
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/1123 ... -ludzkiego

IPN podtrzymał mit o produkcji mydła z tłuszczu ludzkiego:
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/1125 ... -ludzkiego

Obrazek
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 08 lut 2018, 12:00

..to IPN tez jest koszerny :?: :twisted:

PS. rekawiczki byly b.praktyczne niz abazury(pierwszy raz o tym czytam).
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 09 lut 2018, 20:37

Jim Rizoli Gives Auschwitz Tour

https://www.youtube.com/watch?v=on1PjdfBFUY
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 10 lut 2018, 21:42

Sześć milionów Żydów 1915 - 1938

https://www.youtube.com/watch?v=VRkDe3GL0SM

Oryginalny upload ocenzurowany :lol: (tak samo zresztą, jak poprzedniego wideo):

https://www.youtube.com/watch?v=2j1V878kWPg
Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju.

Niektóre funkcje zostały wyłączone w tym filmie
W odpowiedzi na zgłoszenia użytkowników wyłączyliśmy niektóre funkcje, takie jak dodawanie komentarzy, udostępnianie czy polecane filmy. Zrobiliśmy to, bo ten film zawiera treści, które mogą być nieodpowiednie lub obraźliwe dla niektórych grup widzów.
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: HOLOKAUST

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 10 lut 2018, 23:16

które mogą być nieodpowiednie lub obraźliwe dla niektórych grup widzów.
Bo prawda jest obraźliwa :lol:
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ