Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Tajemnice III Rzeszy

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 508
x 170
Podziękował: 7298 razy
Otrzymał podziękowanie: 7773 razy

Re: Tajemnice III Rzeszy

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 03 lis 2017, 21:05

belfanior , nie miałam zamiaru cie o cos posądzać ,wiem że to tylko kontrowersyjny artykuł i napisałam tak bo lekko się zszokowałam .Oczywiście że byłam w Oświęcimiu i to wielokrotnie ,przecież mieszkam niedaleko . Jednak nie przyglądałam sie tak dokładnie jak ty ,bo byłam wystarczająco zszokowana i przygnębiona. Byłabym jednak ostrożna z takim twierdzeniem ,przecież do niedawna żyli ludzie ,którzy tam byli ,którzy przeżyli to piekło.Uznając to za prawdę nie mogłabym im spojrzeć w oczy.
Jeśli chodzi o holokaust Żydów ,to zupełnie inna sprawa .
0 x

Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
belfanior
x 7
x 17
Podziękował: 1198 razy
Otrzymał podziękowanie: 829 razy

Nieprzeczytany post autor: belfanior » piątek 03 lis 2017, 22:37

chanell pisze:
piątek 03 lis 2017, 21:05
belfanior , nie miałam zamiaru cie o cos posądzać ,wiem że to tylko kontrowersyjny artykuł i napisałam tak bo lekko się zszokowałam .Oczywiście że byłam w Oświęcimiu i to wielokrotnie ,przecież mieszkam niedaleko . Jednak nie przyglądałam sie tak dokładnie jak ty ,bo byłam wystarczająco zszokowana i przygnębiona. Byłabym jednak ostrożna z takim twierdzeniem ,przecież do niedawna żyli ludzie ,którzy tam byli ,którzy przeżyli to piekło.Uznając to za prawdę nie mogłabym im spojrzeć w oczy.
Jeśli chodzi o holokaust Żydów ,to zupełnie inna sprawa .
Ech,droga Chanell...za bardzo do bani nie bierz :mrgreen:
moze im czlowiek bardziel w lata pomkly robi sie bardziej upierdliwy,szukajacy dziur ,czy jak zechcesz to nazwac.Co do ludzi majacych pecha znalezc sie w obozie (jako jency)to mialem kiedys okazje rozmawiac z dwoma z nich ,no i byl jeszcze dziadek pracujacy jako kolejarz i z racji tego dosc czesto majacy stycznosc z tym miejscem.
Straszne rzeczy sie tam dzialy-fakt.
Rzecz w tym jednak ze niektore z ich opowiesci dosyc znacznie odbiegaja od "obowiazujacej"prawdy historycznej...
No i jak se czlowiek wszystko do kupy posklada..plus wrodzona upierdliwosc starcza...
Rozne rzeczy mu wychodza... :?
0 x

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
x 25
x 358
Podziękował: 17779 razy
Otrzymał podziękowanie: 13597 razy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 03 lis 2017, 22:50

Rzecz w tym jednak ze niektore z ich opowiesci dosyc znacznie odbiegaja od "obowiazujacej"prawdy historycznej...
A mógłbyś się wyszczegółowić? ;)
Tej prawdy nam trzeba, a coraz bardziej oddalamy sie od niej, ludzie znikają, z wiekiem,
ci którzy to widzieli ...

edit:
Ja rozumiem, ze faktami nie da sie manipulowac. Interpretacja sie da.
Moi oboje rodzice byli w obozie koncentracyjnym. I to troche ciezkim, bo ojciec pracowal w fabryce broni a mama w fabryce marmolady - wiec i warunki byly dosc specyficzne ze wzgledu na tzw. tajemnice panstwowew calej okolicy (bardzo znany oboz) .
Wiec i ich doswiadczenia czy wspomnienia moga sie sie roznic od tych np. ze Studthoffu, ktorym na ogol media sie nie zajmuja.
I to uwazam za wielka stronniczosc podawania interpretacji faktow.

Na czym polega wielka bujda propagandowa? Ze sie nie podkresla tej niewolniczej pracy wiezniow. Przeciez wszyscy zdrowi pracowali!!! I o ich pracy nie ma nawet wspomninkow. Nikogo to tak za bardzo nie interesuje. A przeciez zajmowalo to "zajecie" glowna czesc dnia!!
Pisze o tym Grzesiuk i jest troche w powojennej literaturze obozowej.

Zapelnienie zydostwem calego Auschwitz jest historycznie nieuczciwe. Polacy tez tam byli. A my nawet nie wiemy, ilu ich zginelo.
Ile polskich dzieci zginelo w obozach koncentracyjnych? Ile sie urodzilo?
Zydow tez nie lepiej historiua traktuje.
Ilu zydow zginelo w kacetach niemieckich w czasie dywanowych nalotow alianckich? I to juz po kapitulacji Niemiec! Bardzo duzo, ale o tym nie wypada opowiadac.

Czy jacys bankierzy byli wiezniami KZ-ow?

IPN to wyjatkowa szmata.

Historia Polakow w czasie wojny jakos sie nie zainteresowali.
A materialow jest troche. I zyja jeszcze polscy wiezniowie i z Oswiecimia i z innych obozow. Moich rodzicow juz nie ma. Nikt sie zreszta nimi nigdy nie interesowal. Polakami sie w ogole nie interesuja "badacze holokaustu".

Rowniez nie ma poskladanej ewidencji o innych narodowosciach, ktore padly ofiara kacetow.
Proces norymberski to jeden wielki skandal. Tyle bzdur ile tam wymyslili. Wszystkim, ktorzy probuja cokolwiek wyjasnic, w tym zbuntowani Amerykanie - naklada sie kaganiec i uwaza za idiotow.

Szkoda, ze ci ktorzy manipuluja informacja uchodza za geniuszy i jedyne autorytety.

Zastanawiam sie ile bysmy wiedzieli o zbombardowaniu Drezdna, gdyby nie Amerykanin Kurt Vonnegut, ktory rozne rzeczy ciekawe opisal w swoich ksiazkach.
I dlatego, ze ktos podaje inne informacje - niekoniecznie jest idiota.
kazdej informacji trzeba sie dobrze przyjrzec.

Wtedy cwierc miliona Serbow nie byloby wymordowanych w 1999 - 2000 roku.
W 2000 roku kazdy, kto bronil Serbow ( a nie muzulmanow!) byl komuchem, ruskim agentem, swinia i zboczencem.
Wiem to po sobie. W 1999 roku bylam w Serbii.
Polacy tez chcieli mnie ubic, za to co opowiadalam.
Juz taki widac moj los.
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/1386 ... nt_1387735

Historia....
0 x

czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 460
x 113
Podziękował: 5267 razy
Otrzymał podziękowanie: 9566 razy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 04 lis 2017, 05:36

..to tak, chyba wszyscy byli w Auschwitz, bo przynajmniej za PRL był taki obowiązek,-
komory gaz. jak najbardziej zabiły co najmniej setki tys., nie ma bezpośrednich świadków,-
bo kto tam trafił- jest już w innym wymiarze, ale mam świadka- moją śp babcie,-
co mi opowiadała to i tamto jak na bloku z innymi dziewczynami- żydówkami i cygankami,-
i one zakończyły w nich swoją podróż.

https://www.youtube.com/watch?v=jWhErBIafD0&list=PLBk1FDrVhqekdpUXfC4H8-zkDaH-t0XPy

PS. a Holokaust to narzędzie w rękach wiadomo kogo.
0 x

JESTEŚMY ZMIANĄ !

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 403
Podziękował: 16297 razy
Otrzymał podziękowanie: 14207 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 01 gru 2017, 23:20

TAJNY PROJEKT III RZESZY - Dariusz Garba - 26.11.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=tX0rkDyK6I8

Opublikowany 26 lis 2017
Rozmowa z badaczem terenów Kompleksu Reise - Dariuszem Graba.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 403

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 23 sty 2018, 21:40

Obrazek
Hitler po ucieczce w Argentynie... :lol:
0 x

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 508
x 170

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 25 mar 2018, 15:52

Dyski Rzeszy

https://youtu.be/GlYO94kN33g

zalwit
Opublikowany 25 mar 2018

Dzisiaj o możliwościach technologicznych Niemiec w okresie przed i w czasie wojny oraz co z tego ocalało .Jak daleko były zaawansowane prace nad "latającymi spodkami" czyli co wiemy...
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 403

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 06 kwie 2018, 22:46

Obrazek

DLA OSÓB CHCĄCYCH SPĘDZIĆ CZAS Z PRZYGODĄ i TAJEMNICĄ - zapraszamy na termin majowy 12-13 MAJA - NOWA FORMUŁA - Nowe działania (sobota - niespodzianka w terenie, niedziela spacer historyczny w okolicach Głuszycy - bo to centrum RIESE no i oczywiście nocne dyskusje przy ognichu) Zapraszamy do kontaktu: przez stronę FB: Szlakiem Riese i Grzegorz Borensztajn, email: grzegorz_borensztajn@wp.pl i tel. 531525572 (jakbym nie odbierał proszę sms)

Obrazek

https://www.facebook.com/riesetruppe/?h ... QlIs8uwb_Y
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 403

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 15 kwie 2018, 23:59

Polaraxa 23 - Tajemnica Rudolfa Hessa

https://www.youtube.com/watch?v=a0abBeDpaFg

Opublikowany 1 mar 2018
Audycja na zamówienie. Patronów Polaraxy zbytnio nie rozpieszczam i dlatego tym bardziej cenię Państwa determinację we wspieraniu tego programu. W rewanżu audycja na zamowienie, gdzie temat pokrywa się także z moimi zainteresowaniami. Wiele tajemnic II WŚ wciąż czeka na swe rozwikłanie a jedną z nich jest zagadka Rudolfa Hessa, zastępcy Hitlera i człowieka, który w maju 1941 r. nieoczekiwanie poleciał do Wlk Brytanii, gdzie został aresztowany. Do dziś trudno jest zrozumieć powody tego desperackiego wydawałoby się wyczynu. Wojna wchodziła w swoją decydującą fazę a jej zakończenie było niepewne. Jaki był cel Hessa? Dlaczego jako jedyny nazista do końca swojego życia pozostał w wiezieniu Spandau, mimo, że zwolniono przed czasem innych hitlerowskich zbrodniarzy? Dlaczego dokumenty w tej sprawie wciąż są tajne? I najciekawszy wątek: jaki był udział Polski w całej tej sprawie? Czu może do dziś ponosimy konsekwencje pewnych politycznych decyzji, których realizacja została powstrzymana przez Churchilla? O tym wszystkim w dzisiejszym, nieco krótszym programie.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 403

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 17 kwie 2018, 21:44

Dom Mohaupta - Utajnione biuro konstrukcyjne Riese cz. 1

https://www.youtube.com/watch?v=_CmTMS9BVfg

Opublikowany 28 sty 2018
Dom Mohaupta w Walimiu – to tu w czasie wojny znajdowało się utajnione biuro konstrukcyjne OBL Riese, projektujące podziemne kompleksy w Górach Sowich. Ujawnione dokumenty agendy berlińskiej Centrali Organizacji Todt.

Dom Mohaupta - To tu opracowano podziemia Riese cz. 2

https://www.youtube.com/watch?v=F6KP6u4pRfE

Opublikowany 10 lut 2018
Dom Mohaupta, w tym utajnionym biurze konstrukcyjnym wyższego kierownictwa budowy Riese opracowano podziemia, które dziś możemy oglądać w Górach Sowich.

Filmy powstały przy udziale Romualda Owczarka, Jerzego Cery, Ulliego Schäfftera, Marcina Paska i Seweryna Wieczorka. Badania terenowe wykonał Jerzy Cera i dr Wiesław Nawrocki z Zakładu Badań Nieniszczących KPG. Zdjęcia z powietrza wykonał Michał Jabłoński. Dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu filmu.
0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 460
x 113

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 21 kwie 2018, 20:57

0 x

JESTEŚMY ZMIANĄ !

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 460
x 113

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 22 kwie 2018, 12:59

0 x

JESTEŚMY ZMIANĄ !

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 403

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 23 kwie 2018, 23:37

Tajemnicze windy Zamku Książ

https://www.youtube.com/watch?v=29L6-Nd08U8

Opublikowany 19 sie 2014
0 x

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 508
x 170

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 09 maja 2018, 12:33

Odtajnione dokumenty CIA sugerują, że naziści zbudowali z powodzeniem UFO

Obrazek

Nazistowskie UFO i tajna baza na Antarktydzie

Czym właściwie są UFO ?

Rozumiemy tę definicję jako niezidentyfikowane obiekty latające .

Ta definicja nie oznacza, że UFO są pojazdami cywilizacji pozaziemskich.

Są one, jak ich definicja opisuje, niezidentyfikowane i dlatego mogą być wynikiem technologii stworzonej przez człowieka .
Pomyślcie o nazistowskich Niemczech i ich rozległych poszukiwaniach technologii, które dadzą im przewagę w wojnie.

Możliwości technologiczne nazistowskich Niemiec to coś, co nigdy nie było kwestionowane.

Obrazek

Jednak nie tylko dysponowali najnowocześniejszymi czołgami bojowymi , rakietami i innymi rodzajami broni . Według serii dokumentów wojennych inżynierowie Hitlera zbudowali nawet latające spodki i dziwne statki powietrzne opisane jako „lekkie kule”, które miały zdolność latania i podążania za wrogami, aby zdekoncentrować ich podczas lotu.

Nie jest tajemnicą, że hitlerowcy przeszukali nawet najbardziej odległe miejsca na Ziemi pod kątem urządzeń, starożytnych rękopisów opisujących paranormalne energie i miejsca, które pomogłyby im osiągnąć ostateczny cel: dominację nad światem.

Odtajnione dokumenty mówią, że Niemcy zbudowali samoloty w kształcie latającego spodka, a nawet żarzące się kule, aby zdezorientować wrogie lotnictwo podczas wojny.

Ich ostatecznym celem było stworzenie latających spodków. UFO.

Mówiąc o nazistach, ich poszukiwaniach technologii paranormalnych i nazistowskich UFO napotykamy na wiele sceptycyzmu, więc chcę być jak najdokładniejszy, kiedy opisuję te tajemnicze rzemiosła.

cały artykuł tu : https://www.koniec-swiata.org/odtajnion ... eniem-ufo/
0 x

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 508
x 170

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 11 cze 2018, 18:37

Ucieczka

https://youtu.be/S2DpJnNWA7o

zalwit
Opublikowany 10 cze 2018

Plan ewakuacji całego państwa?....a może coś takiego miało już miejsce i to wcale nie tak dawno temu.......
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 403

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 12 cze 2018, 23:46

Tajemnica Ludwikowic

https://www.youtube.com/watch?v=Djx2R-JuBek

Opublikowany 12 cze 2018
Ludwikowice Kłodzkie – miejscowość położona nieopodal Nowej Rudy w Górach Sowich, posiada swoje nadal nie odkryte tajemnice pamiętające czasy II wojny światowej. Co takiego kryje się w starych kopalniach, czego poszukiwały Polskie władze PRL i na co były przeznaczane ogromne środki finansowe?
1 x

ODPOWIEDZ