Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 5783
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 9
x 135
Podziękował: 4329 razy
Otrzymał podziękowanie: 8863 razy

HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 28 lip 2017, 09:05

Wykopaliska...

https://www.youtube.com/watch?v=_ajYiUcT18o
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 5783
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 9
x 135
Podziękował: 4329 razy
Otrzymał podziękowanie: 8863 razy

Re: HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 26 wrz 2017, 09:57

Czesław Białczyński o historii, kulturze i przyszłości...


https://www.youtube.com/watch?v=Cq5Cn5izAGM

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 5783
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 9
x 135
Podziękował: 4329 razy
Otrzymał podziękowanie: 8863 razy

Re: HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 08 lis 2017, 06:40

Czesław Białczyński o historii Europy i religiach różnych...


https://bialczynski.pl/2017/11/07/kosci ... more-77532

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 6137
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Luton
x 425
x 103
Podziękował: 4794 razy
Otrzymał podziękowanie: 8666 razy

Re: HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 08 lis 2017, 16:38

..no to historia sprzed najazdu jedynego slusznego boga :P
0 x


JESTEŚMY ZMIANĄ !

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 5783
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 9
x 135
Podziękował: 4329 razy
Otrzymał podziękowanie: 8863 razy

Re: HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 21 lis 2017, 23:20

Janusz Bieszk...

https://www.youtube.com/watch?v=LytnMvBetIU

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 5783
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 9
x 135
Podziękował: 4329 razy
Otrzymał podziękowanie: 8863 razy

Re: HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 25 lis 2017, 18:13

Światowa sensacja, o której od wieku jest cicho!


Dziękuję moim przyjaciołom, którzy prowokują mnie (w dobrym tego słowa znaczeniu) do pisania artykułów, krótkich jak wystrzał z „Aurory”. Mam nadzieję, że ten artykuł taki właśnie będzie.


W 1920 roku na terytorium współczesnej Jordanii w starożytnym mieście Dżarasz (Geraza) wykopano coś, co powinno było według logiki stać się wielką międzynarodową sensacją. Ale tak się nie stało. Nie stało się tak z powodu wielu przyczyn. Wielkim tego świata po prostu nie na rękę było reklamowanie tego! Dlaczego?! Wkrótce zrozumiemy.

Mam nadzieję wszyscy słyszeli słowa głowy Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Cyryla Gundiajewa: „A kim byli Słowianie? To byli barbarzyńcy, barbary, ludzie drugiego gatunku, prawie zwierzęta… I to do nich poszli oświeceni mężowie, przynosząc im światło prawdy chrystusowej…”

Powołam się na dziennikarza Michaiła Moisejewa, który dwukrotnie odwiedził to jordańskie miasto i napisał o nim entuzjastyczne recenzje.

„Zazwyczaj wraz ze słowami „ziemia Święta” ludzie mają skojarzenie tylko z jednym krajem – Izraelem. Ale Biblia opisuje również wydarzenia poza granicami Izraela spoza jego obecnych granicach. Chcę opowiedzieć o innej ziemi świętej, o której niestety ludzie na razie nie wiele wiedzą.

Poszczęściło mi się: odwiedziłem ziemię świętą! Drugi raz w życiu. Kiedy kilka lat temu byłem w Ziemi Świętej, co trwało półtora dnia, żadnych konkretnych spostrzeżeń nie miałem. Tym razem podróż zajęła mi prawie dwa tygodnie, i czasu wystarczyło na wiele godzin zwiedzania starożytnej świątyni, mogłem zobaczyć biblijne pejzaże, zapoznać się i spróbować zrozumieć tych ludzi, którzy teraz tu żyją. Ale – jedno niezbędne wyjaśnienie: nie odwiedziłem Izraela. Byłem w Jordanii!

Tak, właśnie Jordania była dla mnie odkryciem Ziemi Świętej. I niech wybaczy mi izraelskie ministerstwo turystyk, ale dzięki systematycznej pracy w masowej świadomości umocnił się stereotyp „Ziemi Świętej jako Izrael”, ale wcześniej czy później „marką” będzie musiał podzielić się z sąsiadami!

Co wie o Jordanii statystyczny Rosjanin? Podejrzewam, że niezbyt wiele. A co może powiedzieć o Jordanii prawosławny Rosjanin? Nic? Można i tak. Ale jeśli inaczej sformułować pytanie, odpowiedź będzie inna.

Na przykład, odpowiadając na pytania „co wiemy o proroku Eliaszu? , „Gdzie zmarł prorok Mojżesz? lub „W jakich okolicznościach zginął Jan Chrzciciel?”, nasz wyimaginowany rozmówca tak czy inaczej opowie o Jordanii. Dlatego, że właśnie na terytorium tego kraju znajdują się miejsca pamięci związane z życiem wielkich sprawiedliwych: niedaleko od granicy z Izraelem, w dolinie rzeki Jordan jest tak zwane wzgórze Eliasza, Tel Mar Elias, skąd został wzięty żywy do nieba na ognistym rydwanie; miejsce spoczynku proroka Mojżesza była góra Nebo nad Morzem Martwym pięćdziesiąt kilometrów od Ammanu, a w jordańskim Mukawir zachowały się ruiny zamku króla Heroda, gdzie zgodnie z legendą „największy z żonami” męczył się w więzieniu i gdzie został usieczony mieczem…”
Źródło

Gdzie znajduje się Jordania, możemy sobie przypomnieć patrząc na poniższą mapę geograficzną:
Obrazek


Jak widać, Jordania graniczy od zachodu z Palestyną, na terytorium której od 1948 roku leży Izrael, na południu graniczy z Egiptem i Arabią Saudyjską, na północ z Syrią gdzie Rosja obecnie na prośbę prezydenta tego kraju prowadzi działania bojowe z międzynarodową organizacją terrorystyczną „ISIS”.

Ale gdzie w Jordanii znajduje się miasto Geraza, oznaczyłem je na mapie czerwonym punktem.

Jest to starożytne antyczne miasto, które przez ponad 1000 lat było ukryte pod ziemią przed światową historią i ludzkością. Zostało odkryte w 1806 roku przez niemieckiego uczonego Ulricha Zeettsena.

Pierwszą Gerazę zniszczyło trzęsienie ziemi o ogromnej sile, które miało miejsce w 749 roku naszej ery, następnie zalały i zakonserwowały ją na wieki potoki błota z okolicznych wzgórz.

W historycznych dokumentach III wieku miasto Geraza nazywało się „Colonia Aurelia Antoniniana” – miasto wchodziło w skład Imperium Rzymskiego. A w wiekach IV-V było ważnym centrum rozwoju chrześcijaństwa, wchodząc już w skład Bizancjum.

Po wojnie Rosyjsko-kaukaskiej, poczynając od 1878 roku, nad pogrzebanym miastem zaczęli osiedlać się Czerkiescy uchodźcy, którzy nie wiedzieli, że ich domy leżą na części starożytnego antycznego miasta.

Wykopaliska archeologiczne i prace konserwatorskie rozpoczęły się na terenie nowej Gerazy dopiero w 1925 roku, w dodatku w tej części gdzie nie było nowych budynków.
Obrazek

Pompejusz (106 r. pne. — 48 r. pne.) — starorzymski wódz i mąż stanu (w 81 roku n. e. ogłoszony imperatorem w armii), włączył Gerazę do grona miast Dekapolu – dziesięciu najważniejszych miast Imperium Rzymskiego (Dekapolu).
Obrazek

Teksty ewangeliczne wspominają o okolicach Dekapolu jako miejscu kazań Jezusa Chrystusa.

„…I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszystkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu. 24 A wieść o Nim rozeszła się po całej Syrii. Przynoszono więc do Niego wszystkich cierpiących, których dręczyły rozmaite choroby i dolegliwości, opętanych, epileptyków i paralityków, a On ich uzdrawiał. 25 I szły za Nim liczne tłumy z Galilei i z Dekapolu, z Jerozolimy, z Judei i z Zajordania.” Mt, 4, 23-25

Wyobrażacie sobie?! Sam Zbawiciel chodził w towarzystwie swoich uczniów-apostołów po ulicach starożytnej Gerazy!
Obrazek

A teraz najważniejsze. Obiecałem wirtualny wystrzał „Aurory”.

Trzymajcie się!

To już jest oczyszczona Geraza, ruiny wczesnochrześcijańskiej świątyni „Świętego Kosmasa i świętego Damiana” („Church of SS. Kosmas and Damian”)
Obrazek

Na tym miejscu w Gerazie wykopaliska archeologiczne rozpoczęły się dopiero w 1920 roku. Fotografia fragmentu mozaiki podłogowej była wykonana w trakcie wykopalisk przez amerykańskiego fotografa G. Erica. Oryginał czarno-białej fotografii można zobaczyć tu. https://www.loc.gov/resource/matpc.00212/

Obrazek

Sądząc po tym co wykopali, archeolodzy w tym momencie myśleli zapewne, że to tylko obraz człowieka i nie oczyścili dobrze z lewej strony napisu (z którego wystaje kilka liter), wyjaśniającego co obraz przedstawia, fotograf i archeolodzy nie mieli zielonego pojęcia co posiadają, że przed nimi jest wczesnochrześcijańskie mozaikowe przedstawianie samego Jezusa Chrystusa.

Dopiero kiedy cała mozaika została oczyszczona z ziemi okazało się, że jest to Chrystus!!! Wskazywał na to napis „%u0425%u0420I%u0421%u0422%u0415” wykonany po lewej stronie figury i sam fakt, że to jest świątynia wczesnochrześcijańska. Na tym kolorowym zdjęciu napis jest bardzo dobrze widoczny. Na górnym czarno-białym zdjęciu widać po lewej stronie od figury Jezusa tylko trzy ostatnie litery „%u0421%u0422%u0415” od słowa”%u0425%u0420I%u0421%u0422%u0415”.
Obrazek

Najbardziej uderzającą rzeczą jest to, że słowo to i wszystkie pozostałe na mozaice zostały wykonane w języku starosłowiańskim!!!

Alfabet języka starosłowiańskiego jest bardzo podobny do starogreckiego, i można było pomyśleć, że napisy na mozaice są w starogreckim, jednak w greckim alfabecie nie ma litery „S”, która jest w słowie „%u0425%u0420I%u0421%u0422%u0415”, w starosłowiańskim ona jest!

Oto litery ze starogreckiego, tak wygląda w alfabecie greckim analog słowiańskiej litery S (C) — SIGMA.

Obrazek
Wychodzi na to, że Słowianie posiadali pismo na długo przed twórcami „Słowiańskiej azbuki” Cyryla i Metodego. Kiedy oni się urodzili (Cyryl w 827 roku, Metody — w 815 roku), miasto Geraza (Dżarasz) było już prawie wiek po zniszczeniu przez trzęsienie ziemi w 749 roku! A jak widać napisy w starosłowiańskim języku już tam były!

Następną rzeczą, która rzuca się w tym odkryciu to, że Chrystus przedstawiony jest w paradnej Ruskiej haftowanej koszuli, na której tradycyjnie wyszywane były swastyki, dokładnie takie same jakie otaczają figurę Chrystusa na mozaice znalezionej w Gerazie:
Obrazek

Powiększony fragment mozaiki z Chrystusem i staroruska męska galowa koszula.

Skąd w Ruskiej tradycji swastyka, i co oznaczał ten symbol we wczesnym Chrześcijaństwie starałem się opowiedzieć wcześniej w dwóch artykułach:

1. „Dlaczego władza boi się pojawienia Ruskiej swastyki?!”

2. „Gra biblijnych Żydów przeciwko Ruskim: ” spróbujcie odebrać nam waszego Chry...
Tak więc, co mamy?

Mamy jedno z najwcześniejszych przedstawienie Chrystusa znalezione w mieście, po którym kiedyś stąpał Zbawiciel ze swoimi uczniami!

Było ono skryte przed ludzkimi oczami przez ponad 1000 lat wskutek kataklizmu!

Chrystusa przedstawiono w narodowym słowiańskim ubiorze!

Napis na mozaice %u0425%u0420I%u0421%u0422%u0415 wykonano używając starosłowiańskich liter, które powstały na długo przed stworzeniem przez Cyryla i Metodego „starosłowiańskiego alfabetu”!

Obraz Chrystusa otacza wiele aryjskich swastyk!

Teraz do wszystkich pytanie: czy to za mało, aby o takiej sensacji mówił cały Świat???

I jeszcze. Czy napis tam jest w języku słowiańskim czy greckim?

Patrzcie co Amerykanie piszą w rozdziale: „Ruiny Dżarasz (Geraza). Dżarasz mozaiki. Rozdział z greckim napisem”:
Obrazek

Oto starosłowiańska bukwica z literą „Jen”(„%u0415%u043D%u044C”), której nie ma w języku greckim, ale ona jest (zakreślona na czerwono) na obrazie „greckiej” mozaiki.

Obrazek
Oto ta sama litera w alfabecie starosłowiańskim, którą czytało się już inaczej „jus-mały”:

1 grudnia 2016 Murmańsk. Anton Blagin

Komentarze:

Irina Cezar: Przywiozłam z Tajlandii chińskie kaftany, szale i tkaniny wyhaftowane swastykami. Hieroglif (swastyka obracająca ruchem zgodnym z ruchem wskazówek zegara) o nazwie Iwan (Wan). Jest ona literą w alfabecie Tajskim, Chińskim, Japońskim, Koreańskim, i Wietnamskim.

Anton Blagin: Jest to jeszcze jedno potwierdzenie, że „aryjska swastyka” posiada bezpośrednie połączenie z iwanami, którzy nie pamiętają swojego pokrewieństwa. A teraz jeszcze i znaleziona w Gerazie wczesnochrześcijańska mozaika przedstawiająca Chrystusa okrążonego swastykami, przemawia na korzyść wersji o Słowiano-aryjskim pochodzeniu Zbawiciela!

źródłohttps://treborok.wordpress.com/swiatowa ... t-cicho/?p...

mam prośbę do adminów o pokazanie całego art. ( bardzo proszę .mówisz i masz ;) -chanell )


http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/po ... jest-cichoPozdrawiam - Thotal :)
1 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 5783
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 9
x 135
Podziękował: 4329 razy
Otrzymał podziękowanie: 8863 razy

Re: HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 25 lis 2017, 22:50

dzięki CHANEL :)

muszę jeszcze dodać komentarz do tej rosyjskiej narracji, która nie wiedzieć czemu starosłowiańskie pismo przypisuje tylko sobie, jakby pępek słowiańszczyzny był umiejscowiony bliżej Uralu... ;) Czy ta megalomania kiedyś się skończy?

i jeszcze jedno, skoro potężny port na Morzu Czarnym ma nazwę (do dzisiejszego dnia) "IS tam BYŁ", czyli brzmienie bardziej słowiańskie niż bizantyjskie, to coś jest na rzeczy z pochodzeniem Jezusa ( ISA )...
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 5783
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 9
x 135
Podziękował: 4329 razy
Otrzymał podziękowanie: 8863 razy

Re: HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 03 sty 2018, 10:30

Janusz Bieszk...


http://porozmawiajmy.tv/14-starozytnych ... sz-bieszk/
Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 5783
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 9
x 135
Podziękował: 4329 razy
Otrzymał podziękowanie: 8863 razy

Re: HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 23 sty 2018, 00:49

Paweł Szydłowski..

https://www.youtube.com/watch?v=zjxNELjwTck

Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 5783
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 9
x 135
Podziękował: 4329 razy
Otrzymał podziękowanie: 8863 razy

Re: HISTORIA SPRZED NAJAZDU OFICJALNEJ RELIGI

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 12 lut 2018, 10:29

0 xODPOWIEDZ