Drodzy forumowicze i goście!

Prezentujemy wam forum po poważnej naprawie i aktualizacji, większość rozszerzeń jest włączona i u mnie działa.
Wszystkie błędy i uwagi proszę zgłaszać w dziale technicznym.
Na razie nie będzie działało wyszukiwanie, jeśli po ok 2 dniach eksploatacji nie wystąpią zasadnicze błędy, to zrobimy indeksację baz danych.

Po wejściu na forum proszę najpierw usunąć ciasteczka witryny _ to bardzo ważne! Inaczej forum może nie działać u was prawidłowo!
To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem forum, bo jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Templariusze

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 04 lut 2016, 14:09

Obrazek

Stowarzyszenie Eksploracyjne na rzecz Ratowania Zabytków "Sakwa" poszukuje pamiątek z dawnych czasów. O ich ostatnim znalezisku - radzieckim bombowcu Pe-2, które wyciągneli z błota niedaleko miejscowości Kamion (także pod Wyszogrodem) mówiły największe światowe media, BBC, Reuters i wszystkie rosyjskie serwisy.

Obrazek
Akcje stowarzyszenia "Sakwa" i ich znaleziska.

Lochy arcybractwa i korytarz templariuszy

Odkryli również katakumby Arcybractwa Dobrej Śmierci, istniejącej od 400 lat świeckiej organizacji, uprawnionej kiedyś do ratowania skazańców. Odkryte pod kościołem Franciszkanów w Krakowie, tuż pod słynnym papieskim oknem.

- O zbadanie starej legendy o istnieniu tych grobowców poprosili nas franciszkanie - opowiada nasz rozmówca. - Zrobiliśmy badania bezinwazyjne z użyciem georadarów, a następnie po obiecujących wynikach odwierty w Kaplicy Męki Pańskiej, wpuściliśmy pod ziemię kamery endoskopowe. Wtedy naszym oczom ukazało się nieznane dotąd pomieszczenie, a w nim 20 dobrze zachowanych trumien oraz prawdopodobnie sarkofag. Znaleźliśmy także inne pomieszczenia, połączone z kryptą korytarzami. Niewykluczone, że katakumby mają także dodatkowy niższy poziom.

Badacze nie zeszli jeszcze pod posadzkę świątyni.

- Jest wielce prawdopodobne, że w krypcie rozwinęły się szkodliwe grzyby, które mogłyby nas zabić, dlatego do tego typu akcji trzeba się dobrze przygotować - uzupełnia nasz rozmówca.

"Sakwa" odkryła także korytarz templariuszy, ok. kilometrowy łączący kościół św. Idziego Opata w Ptkanowie z oddalonym zgromadzeniem sióstr zakonnych.

- Tu także wszystko zaczęło się od legendy. Henryk Sandomierski dwukrotnie brał udział w wyprawach krzyżowych, podobno po jednej z nich sprowadził do Polski templariuszy. A oni zbudowali te korytarze, zapewne na wypadek ucieczki, choć kto wie, czy nie ukryli tam swoich skarbów. Wejście do labiryntu miało być pod kościelną dzwonnicą - relacjonuje Antczak.

Członkowie stowarzyszenia najpierw odkopali zarzuconą ziemią piwnicę pod dzwonnicą - przy okazji znajdując szczątki ludzkie oraz ukryte w rogu pomieszczenia 40 srebrnych monet z okresu Zygmunta III Wazy. A potem, dzięki specjalistycznej metodzie elektrooporowej i skanowaniu georadarowemu, potwierdzili, że wejście w głąb, pod ziemię, i same tunele faktycznie się tam znajdują. Mało tego, udało się im także znaleźć wyjścia - jedno jest na terenie zajmowanym przez zakonnice, drugie prawdopodobnie w pochodzącej z XI w. głębokiej na ponad 50 m studni.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 14 lut 2016, 22:16


https://www.youtube.com/watch?v=HAMiFCUvaO8

Opublikowany 05.02.2016
Śladami alchemików - Katedra Chartes. Z Markiem Taranem rozmawia Janusz Zagórski.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 19 kwie 2016, 13:07


https://www.youtube.com/watch?v=wFNQhojItew

Opublikowany 18.11.2015
Wiemy o tym, że wikingowie przybyli do Ameryki przed Kolumbem. Ale czy mogli to zrobić Templariusze? Jak wyglądały ich dalsze losy po rozwiązaniu zakonu?
0 xAwatar użytkownika
Piter1974
Moderator
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 23:26
x 1
x 29
Podziękował: 496 razy
Otrzymał podziękowanie: 872 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: Piter1974 » środa 08 cze 2016, 10:40

Przekleństwo templariuszy

18 marca 1314 w Paryżu spłonęli na stosie przełożeni zakonu templariuszy, w tym jego ostatni wielki mistrz Jakub de Molay. Przekleństwo rzucone przez objętego płomieniami rycerza spełniło się bardzo szybko.

Proces zakonu templariuszy - audycja Agnieszki Steckiej z udziałem historyka prof. Tadeusza Rosłanowskiego (12.01.2001).

Źródlo: POLSKIE RADIO

POSŁUCHAJ czas: 29':52 min.
Obrazek
0 x


"ARS LONGA VITA BREVIS".

Awatar użytkownika
Piter1974
Moderator
Posty: 272
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 23:26
x 1
x 29
Podziękował: 496 razy
Otrzymał podziękowanie: 872 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: Piter1974 » piątek 10 cze 2016, 12:41

Templariusze – zakon pełen tajemnic i legend

Zakon został uformowany przez kilku rycerzy, którzy pozostali w Jerozolimie po zdobyciu miasta. Mieli chronić pielgrzymów i strzec dróg prowadzących do Jerozolimy. Przyjęli nazwę Ubogich Rycerzy Chrystusa

13 stycznia 1129 rozpoczął się w Troyes, we Francji, synod, podczas którego została ustanowiona reguła zakonna Templariuszy. Powstanie samego zakonu wiąże się z wieloma niespójnymi datami. Templariusze założyli swe bractwo w 1118 roku, choć część historyków podaje lata 1119 lub 1120. Wiadomo jednak, że na czele francuskich rycerzy stali Hugon de Payens i Gotfryd de Saint – Omer. W ciągu 200 lat stworzyli oni najpotężniejszą organizację chrześcijańskiego świata. Przed Templariuszami drżeli najważniejsi monarchowie średniowiecznej Europy.

Droga do potęgi

Król Jerozolimy Baldwin II podarował Templariuszom w 1120 roku część swojego pałacu oraz kościół na wzgórzu świątynnym. Zakon na początku swej działalności dysponował ograniczonymi środkami. Rycerze sładali śluby ubóstwa. Szybko jednak majątek Templariuszy zaczął się powiększać, do tego stopnia, że stali się oni najbogatszym z zakonów krzyżowych.

– Zakon ten miał się stać papieskim oddziałem elitarnym – mówił prof. Jerzy Prokopiuk w audycji Krzysztofa Adamskiego. – Powodowani tym pragnieniem papieże obsypywali zakon licznymi przywilejami mającymi uniezależnić go od władzy świeckiej i uczynić potężnym instrumentem ich polityki.

Templariusze nie musieli płacić podatków, posiadali własnych kapelanów, u których się spowiadali. Władze Kościoła utraciły wszelką kontrolę nad zakonnikami. Ich ośrodki rozsiane były po całej Europie, nawet w Polsce. Majątek Templariuszy, liczony był w milionach kilogramów srebra.

Elita wśród zakonów

– Kandydaci na Rycerzy Chrystusa musieli przejść długi i ciężki okres prób – mówił prof. Jerzy Prokopiuk. Miały one sprawdzić ich zdolność wyrzeczenia się siebie w służbie rycerskich i religijnych ideałów zakonnych.

Templariusze codziennie na dwie godziny przed wschodem słońca zbierali się w kaplicy, by modlić się psalmami. Potem każdy rycerz sprawdzał stan swojej zbroi i uprzęży. Po mszy jedli skromne śniadanie, po czym zabawiali się rozmowami. W nocy spali w celach bez drzwi, łączył ich wspólny korytarz. W zakonie pełnić mogli jedną z czterech funkcji: braci rycerzy, braci giermków, kapelanów oraz służby i rzemieślników.

– Templariusze w oparciu o regułę św. Augustyna składali się przede wszystkim z ludzi, którzy nie mieli święceń kapłańskich i ich celem nie było duszpasterstwo, tylko działanie na rzecz wspólnoty wiernych dla jakiegoś pożytecznego celu – mówiła historyk dr Maria Starnawska w aud. Hanny Gizy.

Kres działalności

Charakterystycznym dla Templariuszy symbolem był czerwony krzyż. Emblemat zakonnicy nosili na białym płaszczu, na lewym ramieniu, trochę powyżej serca. Jedna z legend mówi, że szkocka masoneria niejako wywodzi się z tradycji zakonu Templariuszy. A część lóż masońskich rzeczywiście posługuje się nawet flagami Rycerzy Chrystusa.

Upadek potęgi Templariuszy rozpoczyna się w momencie kiedy zarzuca się im muzułmańskie praktyki religijne, upadek obyczajów w zakonie, a wręcz zapieranie się Chrystusa.

W 1307 roku król Francji Filip IV Piękny dokonuje masowych aresztowań Templariuszy. Mający długi u zakonników Filip IV buntuje przeciw Templariuszom innych władców europejskich i samego papieża Klemensa V. Ten ulega naciskom władcy i w 1312 roku zawiesza działalność zakonu. Część rycerzy udała się do Portugalii i tam utworzyła nowy zakon, ale czasy świetności były za nimi.

Źródlo: POLSKIE RADIO

O historii powstania zakonu Templariuszy mówi prof. Jerzy Prokopiuk, aud. Krzysztofa Adamskiego z cyklu "Bliskie spotkania", cz.1 (PR, 5.08.1984)

POSŁUCHAJ czas: 8':36 min.
Obrazek

O latach świetności zakonu Templariuszy mówi prof. Jerzy Prokopiuk, aud. Krzysztofa Adamskiego z cyklu "Bliskie spotkania", cz.2 (PR, 5.08.1984)

POSŁUCHAJ czas: 8':22 min.
Obrazek

O powolnym upadku zakonu Templariuszy mówi prof. Jerzy Prokopiuk, aud. Krzysztofa Adamskiego z cyklu "Bliskie spotkania", cz.3 (PR, 5.08.1984)

POSŁUCHAJ czas: 8':09 min.
Obrazek

"Drżeli przed nimi najpotężniejsi monarchowie średniowiecznej Europy" - o Templariuszach mówią: historyk dr Maria Starnawska, historyk sztuki Sławomir Majoch oraz archeolog dr Przemysław Kołosowski, aud. Hanny Gizy "Klub ludzi ciekawych wszystkiego” (PR, 16.10.2004)

POSŁUCHAJ czas: 54':24 min.
Obrazek
0 x


"ARS LONGA VITA BREVIS".

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3587
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 118
Podziękował: 1557 razy
Otrzymał podziękowanie: 3523 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: Kiara » piątek 10 cze 2016, 13:16

TEMPLARIUSZE..... to ekscytujący ale bardzo śliski temat.... ukryty pod wieloma pięknymi pozorami.

O tym mogę już napisać bo pewne procesy już się dokonały. :)

Tak ... temat niezwykle interesujący szczególnie ta Katedra, która jest zwieńczeniem drogi rozwoju duchowego KOBIETY.....

Informacje przekazane przez P. Marka są ciekawe, ale nie jest to wiedza ukryta, raczej dobrze znana, może nie wszystkim. Katedra jako budowla jej wnętrze to mapa, plan informacyjny do dokonania własnego rozwoju duchowego.
Dotyczy on oczywiście KOBIETY .... bo to ONA jest BRAMĄ MIĘDZY WYMIAROWĄ .... przekazuje informacje, jak KOBIETA ma przejść drogę swojego rozwoju duchowego by osiągnąć MOC władzy nad swoimi uczuciami emocjonalnymi ,osiągnąć MOC i stać się KRÓLEM .... czego dokonała w trakcie swojego życia Maria Magdalena.
Chodzi po pierwsze.... o połączenie WEWNĘTRZNE ... "MISTYCZNE MAŁŻEŃSTWO" aspektu żeńskiego i męskiego w kobiecie.
Jest to przeolbrzymia wiedza kobiecości , którą może i ma prawo przekazywać KOBIETOM TYLKO taka kobieta , która cały ten proces przeszła sama.

Ale.... cały sekret mistyczno, alchemicznej ewolucji w kobiecie dokonywał i dokonuje się w GROCIE SERCA , a w Katedrze w jej podziemnych grotach.

Byłam .... wiem... nie tylko ja , ale ... zawsze istotne są 3 elementy czas, miejsce i osoby, tylko takie, które osiągnęły odpowiednią wibrację by ten proces mógł w nich zaistnieć. To jest "wewnętrzny TRZECI KRĄG WIEDZY KOBIECOŚCI" który może i przekazuje wyłącznie kobieta kobietom.

Zatem istotnością lokalizacji Katedry jest sekret tego miejsca , ale też dawna nadzieja Templariuszy że uda im się z niego skorzystać i użyć tej energii dla siebie.

Francja to szczególne miejsce z wielu względów, energetycznie silnie działająca szczególnie w naszych czasach, o tym się nie mówi.

Sekret roku 2017 wychodzi z sekretu roku 2016.... coś się kończy, by coś się mogło zacząć...... z czasem zmieniają się miejsca na ziemi..... ma to związek MIĘDZY INNYMI.... z układem planetarnym , czyli w określonym czasie rzutowaniem ich najsilniejszej energii w określony punkt na ziemi pod kątem prostym z nią.

Templariusze tak naprawdę w ukryciu tworzyli SWOJĄ sieć energetyczną na ziemi... korzystali z informacji o zasadach planetarnej i kosmicznej geometrii , zasadach złotego podziału i wiedzy alchemicznej i sieci podziemnych ley lines , którą zwyczajnie podstępnie ukradli ze świątyni Salomona.

Jednak zbudowali cuda architektoniczne dzięki tej wiedzy... które możemy podziwiać do tej pory, za to im chwała.
Templariusze usiłowali stworzyć Nową Matrycę dla rzeczywistości dzięki której osiągnęli by przeolbrzymią władzę.

Częściowo im się to udało, ale oczywistym było że muszą zaakceptować plany wyższych Istotności.
Efekty wielu doświadczeń ICH i im podobnych niestety spowodowały , że mamy co mamy obecnie.

Wiedzieli raczej że nie dadzą rady skorzystać z tej wiedzy w całości w ciągu swojego życia.. nie przerażało ich to, bo znali zasady reinkarnacji.. wiedzieli że wrócą w naszych czasach. :)
i są.....

Kiara.


https://www.youtube.com/watch?v=HAMiFCUvaO8

Śladami Alchemików i Templariuszy - Katedra Chartes - Marek Taran - 4.02.2016
Śladami alchemików - Katedra Chartes. Z Markiem Taranem rozmawia Janusz Zagórski.


Tak..... informacje P. Marka są ciekawe, ale nie ukrywane, nie tajemne ,raczej znane ..... to co jest najbardziej tajemnicze. To... CO.... jest miejscem przyczyny lokalizacji Katedry jest pod nią. Sekretem Bogini ... Pra Matki jest jaskinia, grota.... to, co ukryte ,a nie to co zewnętrznie eksponowane. Zewnętrzność symboli w Katedrze ma być inspiracją, jest raczej instrukcją na drodze rozwojowej .. mapą .
Wszystkie sekretne , poznawcze doświadczenia odbywają się w grocie naszego serca i w grocie pod Katedrą.... byłam. ... nie tylko ja.
Niektóre kobiety znają tą alchemię kobiecości, nie mówią i nie powiedzą, bo .... i tak tego trzeba doświadczyć osobiście, stać się może wyłącznie gdy KOBIETA osiągnie odpowiednią własną wibrację.

Wówczas tak.... ale chodzi w tym o małżeństwo mistyczne , które jest połączeniem WEWNĘTRZNYM aspektu żeńskiego i męskiego.... w KOBIECIE. Tego ma i może dokonać TYLKO KOBIETA... taką wiedzę przekazuje się wyłącznie w "trzecim kręgu wtajemniczenia kobiet".... zrobić to może wyłącznie kobieta, która sama przeszła całą drogę wewnętrznego labiryntu..... Na razie tyle.....

Kiara.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3587
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 118
Podziękował: 1557 razy
Otrzymał podziękowanie: 3523 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: Kiara » piątek 10 cze 2016, 13:25Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości KTO...... jest kontynuatorem współczesnym dawnych Templariuszy.... ten artykuł to wyjaśnia.... są nimi obecni MASONI! Oczywiście że się z tym zgadzam.

Zatem informacje posiadają prawdziwe i unikalne..... ale.... właśnie ... tylko z KIM .... oni współpracują????

To już inna bajka.... i CO świadomie wzięli sobie jako swoją karmę.... zrealizuje się dla nich bez wątpienia.

********************* "Labirynt katedry w Chartres ukrywa jeszcze jedną tajemnicę. Badania radiestezyjne wykazały, że w jego centrum istnieje silne promieniowanie, podobne do tego, jakie odnotowano pod chórem. Tam właśnie zbiega się 14 cieków wodnych sztucznie przemieszczonych przez budowniczych katedry. Chodziło o to, by w miejscu o najsilniejszym promieniowaniu energii geopatycznej dochodziło do interakcji między organizmem ludzkim a polem geomagnetycznym Ziemi.

******** Dzięki zaburzeniu świadomości *******

,a może po prostu wprowadzeniu jej w wyższy stan, spowodowany oddziaływaniem impulsów elektromagnetycznych na mózg, osoba znajdująca się w centrum labiryntu doznawała duchowego oświecenia.

Może to też było powodem likwidowania labiryntów. Nie wolno było przecież dopuścić do tego, by liczba wtajemniczonych nadmiernie rosła."

********************

Czy ... duchowe oświecenie powodowała bytność w centrum labiryntu..... a może chodziło o kodowanie w mózgu ( odpowiednim impulsem, który doskonale znali Templariusze) tego co oni zaprogramowali sami..... :) :)

Kiara.
Tajemnica katedry w Chartres.Napisano 27.07.2006 - 19:46
Słynna katedra Notre-Dame w Chartres nie jest miejscem zwyczajnym. Oto kilka tajemnic i frapujących ciekawostek na jej temat. Znajduje się tam np. zagadkowy labirynt
................................................................
Z http://www.gwiazdy.com.pl/50_98/2.htm:
"Światynie światła.
Kryją w sobie wiele tajemnic. Nikt nie wie, kto zaprojektował i skąd wziął pomysł na pierwszą z nich - najwspanialszą i najbardziej tajemniczą - katedrę w Chartres. Mówi się, że wiedzę potrzebną do jej zbudowania przywieźli z Jerozolimy templariusze, którzy odkopali w Świątyni Salomona Arkę Przymierza z zawartymi w niej Tablicami Praw. Chyba już nigdy nie poznamy prawdy. Wiadomo jednak, że ta katedra stoi w miejscu kultu jeszcze z czasów pogańskich, a ziemia pod nią nasycona jest niezwykłą mocą
Kamienna ścieżka o długości niemal ćwierć kilometra, tworząca na posadzce symetryczne zwoje, powinna doprowadzić do serca labiryntu, ale to wcale nie jest takie proste. Wędrowiec trafia najczęściej do punktu wyjścia, co ma go skłonić do pobożnych rozważań o nędzy ludzkiej kondycji i ludzkich zamiarów. W średniowieczu pokutnicy przebywali tę drogę na klęczkach w aż dwie godziny. Skupienie i wysiłek pozwalały na oderwanie się od rzeczywistości, na zatracenie poczucia czasu.
Labirynty w średniowiecznych świątyniach wiązano z tradycją pielgrzymki do Ziemi Świętej czy z "Jeruzalem Niebieską" - rajem dla wybranych i obdarzonych Łaską. Zaskakująco rzadko w centrum labiryntu pojawiały się chrześcijańskie symbole. Czasem znajdowały się tam przeróżne napisy, czasem lustro, w którym nabożny pątnik mógł obejrzeć własną twarz. To zwierciadło miało podkreślać dwoistość ludzkiego istnienia: biologicznego i duchowego, może nawet magicznego.
Aż do XV wieku nowicjusze zakonni śpiewali pieśni wielkanocne, tańcząc pod wodzą swojego przeora wokół labiryntu. Ten obrzęd nie ma żadnego powiązania z liturgią chrześcijańską. Może dlatego labirynty zostały bezlitośnie usunięte z posadzek. Zachowały się tylko w Chartres i w Amiens (choć w Amiens labirynt nie jest autentyczny; usunięto go w XIX wieku i zastąpiono kopią). Labirynty to jedyne miejsca, gdzie można było znaleźć nazwiska lub - częściej - tylko przydomki mistrzów i zobaczyć ich namalowane postaci z narzędziami: cyrklem, linią, ekierką i poziomicą w ręku. Aleksandra Olędzka-Frybesowa, badaczka średniowiecznych katedr, twierdzi, że labirynty miały związek z tajemnymi obrzędami budowniczych, które później częściowo odrodziły się w rytuałach masońskich. Oczywiście, hierarchowie kościelni nie chcieli się przyznać, że magia przeniknęła do wnętrza świątyń. Labirynty usuwano z posadzek katedr pod pretekstem, że bawiące się w nich dzieci przeszkadzają wiernym w nabożeństwach...
Labirynt katedry w Chartres ukrywa jeszcze jedną tajemnicę. Badania radiestezyjne wykazały, że w jego centrum istnieje silne promieniowanie, podobne do tego, jakie odnotowano pod chórem. Tam właśnie zbiega się 14 cieków wodnych sztucznie przemieszczonych przez budowniczych katedry. Chodziło o to, by w miejscu o najsilniejszym promieniowaniu energii geopatycznej dochodziło do interakcji między organizmem ludzkim a polem geomagnetycznym Ziemi. Dzięki zaburzeniu świadomości, a może po prostu wprowadzeniu jej w wyższy stan, spowodowany oddziaływaniem impulsów elektromagnetycznych na mózg, osoba znajdująca się w centrum labiryntu doznawała duchowego oświecenia. Może to też było powodem likwidowania labiryntów. Nie wolno było przecież dopuścić do tego, by liczba wtajemniczonych nadmiernie rosła."
................................................................
Za "Cuda Świata. Przewodnik po skarbach cywilizacji" Oficyna wydawnicza MULITICO Warszawa 1992, podaję następujące informacje:
1) Do XVII wieku czczono w katedrze figurę brzemiennej Madonny, której pochodzenie, jak się uważa, sięga czasów pogańskich i która mogła wyobrażać celtycką boginię matkę. Podczas Rewolucji Francuskiej figurę spalono.
2) Miejsce, w którym stoi katedra, uważane było za święte na długo przed pojawieniem się na tych terenach chrześcijaństwa. Za czasów Rzymian i wcześniej stało w tym miejscu celtyckie, pogańskie sanktuarium.
................................................................
Za http://www.actosdeamor.com/temple.htm
1) Inskrypcja nad portalem katedry brzmi: "Hic dimittitur Archa Cederis", czyli "Tu jest złożona Arka".
To nasuwa związki budowniczych katedry z templariuszami.
................................................................
Za "Niezwykłe miejsca, niezwykłe krainy" Przegląd Reader's Digest:
1) Wg legendy wiedza architektoniczna potrzebna do zbudowania katedry pochodziła od templariuszy, którzy to rycerze pod wodzą Bernarda z Clairvaux, wyruszyli na poszukiwanie wiedzy ukrytej pod ruinami Świątyni Salomona. Po ich powrocie zaczęły szerzyć się pogłoski, że odnaleźli oni słynną Arkę Przymierza, kryjącą wiele sekretów natury, m.in. Złotą Liczbę 1,618. Odległości między filarami, długości chóru, transeptu i nawy są jej wielokrotnościami.
2) 37 metrów poniżej Świętego Centrum katedry znajduje się tafla wody w studni druidów.
................................................................
Za http://www.ancientspiral.com/greenman.htm
1) W ponad 70 miejscach katedry odnaleźć można podobiznę tzw. "zielonego człowieka" utożsamianego z celtyckim bóstwem Cernunnosem. Podobne pogańskie wyobrażenie umieszczone w celach dekoracyjnych odnaleźć można na grobie papieża Juliusza II w Rzymie.
................................................................
http://www.labyrinthonline.com/chartres.html- pod tym adresem można pokonać wirtualny labirynt z Chartres.
................................................................
http://www.lessons4living.com/chartres_labyrinth.htm - inne ciekawe łącze.

................................................................http://www.paranormalne.pl/topic/2911-t ... -chartres/poprawiłem linki /blueray21


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3587
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 118
Podziękował: 1557 razy
Otrzymał podziękowanie: 3523 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: Kiara » piątek 10 cze 2016, 14:13

Och.. zrozumieć intencje TEMPLARIUSZY.... to nie zachłystywać się pozostawionymi informacjami o nich.... ;) :( :D


No cóż ... o roli dźwięku wiemy chyba doskonale,że nim się tworzy i wpisuje kody i programuje rzeczywistość. Dlaczego pod organami w Katedrze skupiono 14 sztucznie stworzonych linii energetycznych ? Jaką rolę ma skomponowana i grana tam muzyka na podświadomość człowieka stojącego w centrum labiryntu..... co wgrywano w niego i w część sieci energetycznej , którą blokowano Pentagram Wenus?

Jaką rolę odgrywały w tym wszystkie katedry i kościoły budowane w Europie przez Templariuszy? Co tworzyła ta sieć energetyczna i na jakim geometrycznym wzorcu była oparta?

Czy efekty tej działalności ( bo sa, co do tego nie mamy wątpliwości ,że przeszłość jest fundamentem teraźniejszości...) przyniosły dla współczesnych ludzi pozytywy w ich życiu?????
Templariusze wcale nie gloryfikowali i nie chronili rodu M.M. i Jezusa .... to była ich przykrywka oficjalna dająca im klucz wstępu do pewnej wiedzy, oni wykorzystywali ją dla swoich ukrytych celów... jak obecnie Masoni.

Oni doskonale wiedzieli że bez części wiedzy aspektu żeńskiego nie da się władać ludzkością i kosmosem, bo ASPEKT ŻEŃSKI TO MATERIA STWÓRCZA I TWÓRCZA.
Zatem wykorzystywali tą wiedzę ale w taki sposób żeby ograniczyć jej ewolucję, utrzymać odpowiedni poziom wibracji i sprowadzić TYLKO do określonej niskiej częstotliwości zamkniętej WYŁĄCZNIE W PRZESTRZENI ENERGII SEKSUALNEJ KOBIET I MĘŻCZYZN!

Dlatego wszystko krąży w obiegu dwóch siódemek ( 7i 7) bo jest to przestrzeń TYLKO materialna. A ,14 ley lines sztucznie utworzonych skupionych pod organami w Chartes odpowiada kodowaniu dźwiękiem 7 połówek czakr ,tylnych / elektrycznych i 7 polówek , czakr przednich magnetycznych... oraz przekodowaniu mózgu i podświadomości w labiryncie w katedrze TYLKO do tej wibracji! .

To jest obrzydliwa manipulacja , która trwa wieki , bo pod Katedrą jest naturalne promieniowanie połączonych ley lines wzmocnionych naturalnym dźwiękiem szumu źródła , które wypływa z pod Katedry ... wynosi nas w nieskończoność "8".
TA naturalność pierwotna została zaburzona chciwością i obrzydliwością ludzkiej chęci władzy. Ale..... wszystko ma swój kres w tym roku "dzieło" Templariuszy jako "machina czasu".... blokada naszego rozwoju w ciągłym krążeniu w labiryncie czyli skopiowana technologia "Arki Przymierza" PRZESTAŁO JUŻ DZIAŁAĆ wedle ich planu.
Siła pierwotnego planu ewolucji LUDZKOŚCI odniosła zwycięstwo. To .. CO... oni tak usilnie robili... czyli.. ROZŁĄCZALI WE WZORCU KOBIECOŚCI ( PODŁĄCZENIE DO PENTAGRAMU WENUS) ORAZ W MÓZGU I PODŚWIADOMOŚCI CZŁOWIEKA ..
WZORZEC ASPEKTU ŻEŃSKI EGO I MĘSKI W TYM ROKU W MAJU W ŚWIĘTYM MAŁŻEŃSTWIE POŁĄCZYŁY SIĘ PONOWNIE NA PLANIE ENERGETYCZNYM DLA NOWEGO WZORCA CZŁOWIEKA.

Czyli została wyłączona ich precyzyjnie stworzona sieć energetyczna , która utrzymywała rozdzielenie w nas, naszych osobowości. oni byli tak pewni swojego dzieła że stworzyli swój symbol "dwóch jeźdźców na jednym koniu ..... ( czyli dwa aspekty w jednym ciele człowieka) ale nie współpracujące ze sobą.... oni walczą !
Dla działania tej precyzyjnie utkanej sieci energetycznej z zablokowaniem oddziaływania pentagramu Wenus czy Gwiazdozbioru Panny oczywiście niezbędna jest przeolbrzymia energia, dostarczać mogli ją TYLKO LUDZIE....
Zatem zmienione , nieprawdziwe informacje o roli Katedr i mnóstwo szczerze fascynujących się nimi ludzi , oraz wyznawcy religijni na mszach dostarczali ją i dostarczają do teraz w wystarczającej ilości. Ale..... chodziło o to by ona nigdy nie przekroczyła zaplanowanej wibracji.... bo ta wyższa wibracja zdejmuje wszystkie blokady z ich precyzyjnego systemu energetycznego !

Do odczytywania symboliki potrzeba naprawdę przeolbrzymiej wiedzy i nigdy nie można żadnej informacji lekceważyć, trzeba odczyt robić przez skutek końcowy.. nigdy przez deklarowaną intencję początkowej informacji.
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 13 cze 2016, 01:08

Według ''wtajemniczonych'' Templariusze byli opiekunami tzw.graala. Liczba tej świętości jest zapisana w kartach tarota i wynosi 21(oczko ;) ), czyli nie 7 i 7, ale 3 X 7. Połączenie w jedno, tego co jest w nas duchowe, z tym co jest w nas materialne, na wieczność, to prawdziwy, alchemiczny cel poszukiwania tzw. kamienia filozoficznego. Istota która to osiągnie, może wtedy poznawać wszechświat, przechodząc w inne wymiary, zmieniając sama wibrację swego ciała, nie tracąc go. Obudzenie w nas ''człowieka'' wielowymiarowego, kosmicznego (dzieło rydwanu), którym tak naprawdę jesteśmy, było celem wielu ''poszukiwaczy''. Czy jest w tym coś złego? Trudno powiedzieć. :( Wszak każdy jest kowalem swego losu. 8-)

Obrazek Człowiek to Świadomość, ciało i dusza. Dążenie do doskonałości, ma na celu, utrzymanie tej trójcy, w jedności, na wieczność. 8-)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 01 lip 2016, 21:10

Obrazek

Obrazek

''Śmierci od życia nic nie oddzieli''
Napis na płaskorzeźbie Seidlitzów przedstawiającej dwoje rąk połączonych łańcuchem.

Obrazek Herb rodziny von Seidlitz

Zamek w Owieśnie w 2002 roku był w fatalnym stanie. Jego ówczesny właściciel, pan Bury włożył dużo pracy, aby udostępnić go turystom.


https://www.youtube.com/watch?v=DxZgIAusx8E

Wieś Owiesno wzmiankowana była po raz pierwszy już w 1260 roku (Ovesonovo). Istniał tam wówczas gród obronny, należący prawdopodobnie do zakonu templariuszy. Na początku XIV wieku w okolicy opuszczonego już wówczas grodu zbudowano zamek. Został on wybudowany na planie zbliżonym do koła o średnicy 30 m. Posiadał okrągły dziedziniec i kwadratową wieżę, a całość była otoczona kamiennym murem i fosą.
W pierwszej połowie wieku XVII i XVIII zamek został przebudowany na barokowy pałac. Podwyższono wówczas mury, a wieża została powiększona o ośmioboczną nadbudówkę. Przebudowy te, a szczególnie prowadzone w drugiej połowie XIX wieku całkowicie zatarły pierwotny wygląd zamku. Budowla w dobrym stanie przetrwała do lat pięćdziesiątych XX wieku, kiedy to pozbawiona opieki zaczęła przeistaczać się w ruinę. W 1964 roku zawaliła się wieża.


Wygląd zamku w 2014 r


https://www.youtube.com/watch?v=8z8gOX841WU#t=72
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 01 wrz 2016, 22:47

Wieś Kałków i Templariusze

https://www.youtube.com/watch?v=7XBC-0PaFmU
0 xAwatar użytkownika
Stokrotka
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 12:26
x 28
x 1
Podziękował: 389 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: Stokrotka » piątek 02 wrz 2016, 19:25

Świetny wykład Nasima Harameina nt Templariuszy.

https://www.youtube.com/watch?v=m13HJufLxA8

https://www.youtube.com/watch?v=ECHfdwhnnTY

jeśli już było, to ops!!
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 03 wrz 2016, 20:18

Templariusze dzisiaj – kim są i co robią.

https://www.youtube.com/watch?v=R0_f1EZloKE

Opublikowany 02.09.2016
Krzysztof Kurzeja – W 2004 roku poświęcił się odrodzonemu zgromadzeniu templariuszy, zostając pierwszym templariuszem w Polsce, w 2010 wybrany przez Wielki Konwent Generalny na Wielkiego Przeora Polski, członek Wielkiej Kapituły Generalnej Templariuszy. Działa na rzecz zdemitologizowania historii zgromadzenia i przywrócenia prawdy historycznej o wiernych Rycerzach Chrystusa..
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 09 paź 2016, 19:25

Tempelberg – Obrowiec i templariusze.

Obrazek

Znając legendy i ustne podania na temat Tempelbergu położonego nieopodal Obrowca w powiecie krapkowickim udaliśmy się w słoneczną sobotę 14 grudnia zbadać osobiście ten temat. Ku naszemu „zaskoczeniu” nie zastaliśmy tam ani duchów ani żadnych tajemniczych dźwięków. Byliśmy na miejscu około godziny 11.30 i przez całe następne 1,5 godziny bacznie obserwowaliśmy teren jednocześnie zwiedzając go – nie zauważyliśmy niestety nic.

Legendy i opowieści na temat Tempelbergu:

1. Jeszcze ok. XIII wieku jedynym kościołem w pobliżu Obrowca był klasztor na Świętej Annie, skąd przed Wielkanocą jeden z ojców miał zwyczaj jeździć za Odrę, w okolicę Żużeli, Brożca i Straduni. Głosił kazania i udzielał Komunii. Raz kiedy wracał, templariusze
z Tempelbergu napadli na niego i ukradli mu monstrancję oraz kielich. Ojciec przeklął miejsce, w którym dokonano rabunku i grodzisko miało się zapaść.

2. Kiedyś w południe widywano tam „psa, który miał w pysku ogień”. Krąży pogłoska, że pies ma na szyi zawieszony klucz. Jeśli ktoś ten klucz zerwie, zamek Templariuszy stanie na nowo.

3. Rolnicy pracujący na polach w pobliżu Tempelberga słyszęli około południa głosy, coś jakby walenie łańcuchami o drzewo, widzieli dzieci biegające dookoła ogniska. Po ponownym spojrzeniu nic już tam nie było.

4. Mówi się, że ludzie nie mogli znaleźć wyjścia z Tempelbergu.

5. Mieszkańcy opowiadają że kiedyś lokalni poszukiwacze skarbów wykopali schody na terenie grodziska. Jednak następnego dnia schody zniknęły, a miejsce wykopalisk wyglądało na nienaruszone.

6. Z dziwnymi wydarzeniami związana jest Nikola Fait.

Obrowiec – niewielka miejscowość znajdująca się nieopodal Gogolina w powiecie krapkowickim. Od Strzelec Opolskich dzieli ją odległość niecałych 22 kilometrów.

Miejscowość ta po raz pierwszy wzmiankowana jest w 1352 roku. W odległości około 200 metrów od koryta rzeki Odry znajdują się dziś pozostałości po grodzisku z XIII – XV wieku, którym rzekomo mieli władać templariusze. W późniejszych wiekach rycerski majątek w Obrowcu zmieniał wielokrotnie swoich właścicieli. Ostatnim z nich był Justin von Kom (do roku 1945). W latach 1869 – 1884 został wybudowany w Obrowcu duży, neobarokowy kościół św. Jana Chrzciciela.

Owe ślady po dawnym grodzisku nazywane są przez mieszkańców „Tempelbergiem”, w dosłownym tłumaczeniu „górą templariuszy”. Prowadzone na tym terenie badania archeologiczne potwierdziły ślady obecności osadnictwa ludzi w grodzisku.


Obrazek

Początki historii o Templariuszach sięgają roku 1118 (część historyków uważa jednak, że było to rok lub dwa lata później), kiedy to w Jerozolimie powstał Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona. Nazwa zakonu pochodzi od łacińskiego słowa templum – świątynia, w pobliżu dawnej świątyni Salomona w Jerozolimie znajdowała się ich siedziba. Jednak nie będę się tutaj rozpisywał na ten temat, gdyż dostępna jest bardzo szeroka i bogata literatura, do której odsyłam wszystkich zainteresowanych.

Chciałbym jednak napomknąć o pojawieniu się templariuszy na ziemiach polskich.

Otóż za datę ich przybycia tutaj historycy przyjmują 1155 rok, kiedy to książę Henryk Sandomierski (syn Bolesława Krzywoustego) przywiózł ich (zaprosił) z wyprawy krzyżowej.

Templariusze otrzymali wówczas w nadaniu Opatów wraz z szesnastoma przyległymi wsiami na ziemi sandomierskiej.

Natomiast w roku 1226 dzięki staraniom Henryka Brodatego pierwsi templariusze osiedlili i się w Oleśnicy Małej koło Oławy na Śląsku, gdzie założyli pierwszą na tych ziemiach komandorię. Kolejna komandoria miała powstać właśnie w miejscowości Obrowiec nieopodal Gogolina i Krapkowic. Komandoria ta miała charakter obronny. Prawdopodobnie rycerze przebywali również na zamku w Rogowie Opolskim, Krapkowicach oraz na zamku w Otmęcie, po którym dziś zostały niewielkie ruiny. W całości zachowała się jedynie jego wieża, która jest obecnie integralną częścią kościoła parafialnego. Istnieją legendy, które mówią że zamki w Rogowie i Otmęcie łączył podziemny korytarz. Prawdopodobnie istniał on faktycznie, gdyż w każdej komandorii budowano korytarz, którym przy dużym zagrożeniu można było się bezpiecznie ewakuować. Kilka z takich korytarzy miało nawet po kilka kilometrów i łączyły się z inną komandorią. Obrowiec, Rogów, Krapkowice i Otmęt mogły więc wspólnie tworzyć jedną scaloną komandorię. Nie możemy również od razu wykluczyć że były one połączone taką siecią korytarzy, gdyż miejscowości te nie są znowu aż tak bardzo od siebie oddalone.

Legendy wspominają również o Prudniku, gdzie templariusze mieli zbudować pierwszy drewniany zamek.

Szacuje się, że w Polsce w okresie największego rozwoju zakonu liczba templariuszy mogła wynosić od około 150 do 200 rycerzy. Byli to głównie rycerze z różnych krajów Europy z przeważającą liczbą templariuszy pochodzenia niemieckiego.

Templariuszom przypisuje się znaczący wkład w wprowadzenie na nasze ziemie nowych rozwiązań technicznych, takich jak np. zainstalowanie na młynach należących również do cystersów kół wodnych, budowanie wiatraków na wzór niderlandzki, upowszechnienie trójpolowej uprawy ziemi, rozwój sadownictwa oraz warzywnictwa. Templariusze wprowadzili również jako pierwsi usługi finansowe i bankowe, które były prawie identyczne z występującymi w dzisiejszych czasach.

Nie wszyscy Templariusze zostali aresztowani październikowej nocy 1307 roku. Część z nich znalazła schronienie w Hiszpanii i Portugalii. Zakon prawie od razu przekształcił się w tajne stowarzyszenia, znane są nazwiska mistrzów aż po XVIII wiek. Templariusze nie zniknęli, istnieją do dziś i są chyba najbardziej zagadkową organizacją na świecie.

Wróćmy jednak do Obrowca.

W bliskim sąsiedztwie Odry znajduje się kilkupoziomowe wzniesienie otoczone widocznymi wałami i fosą, która do dziś miejscami wypełniona jest wodą. Wzniesienie porośnięte jest dębami i grabami. Od strony Odry wał zanika na odcinku kilku metrów, prawdopodobnie w tym miejscu mogła znajdować się brama wjazdowa. Napotykamy również pojedyncze bloki wapienne, które nie są spotykane na sąsiadujących polach, co może świadczyć o tym, że były tu kiedyś budynki zbudowane przynajmniej częściowo z kamienia wapiennego. Budowle templariuszy w naszym regionie nie były dużymi fortecami, lecz grodziskami lub typowymi folwarkami. Specyfika naszej topografii skłoniła templariuszy do budowania obiektów obronnych na bagnach, moczarach, czy zakolach rzek. Tylko przy budowie kaplic i kościołów stosowano formy przyjęte na Zachodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=bfEOPjau89w

Opublikowany 27.12.2013
Znając legendy i ustne podania na temat Tempelbergu położonego nieopodal Obrowca w powiecie krapkowickim udaliśmy się w słoneczną sobotę 14 grudnia zbadać osobiście ten temat. Ku naszemu „zaskoczeniu" nie zastaliśmy tam ani duchów ani żadnych tajemniczych dźwięków. Byliśmy na miejscu około godziny 11.30 i przez całe następne 1,5 godziny bacznie obserwowaliśmy teren jednocześnie zwiedzając go.

http://www.historian.bloog.pl/id,339507 ... index.html

Tempelberg 2013.06.15 -historia prawdziwa

https://www.youtube.com/watch?v=B-6yJKcZ9Jw
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 22 gru 2016, 15:02

Templariusze i Archeolodzy

https://www.youtube.com/watch?v=an7J1VRUG_k

Opublikowany 9 lis 2016
Życie templariuszy na terenach obecnej Polski jest jedną z wielu zagadkowych historii. Co o nich wiemy, jakie są dowody i fakty a jakie przypuszczenia, o tym dowiemy się z prelekcji zorganizowanej podczas “Oblężenia Chwarszczan”.

Serial "Polska Zachód-Wschód w 30 dni" - Odcinek 3 - "Templariusze"

https://www.youtube.com/watch?v=KoFIs8bjbIo
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 22 gru 2016, 16:01

Templariusze - Rycerstwo doskonałe

https://www.youtube.com/watch?v=e9i-KCQspZI
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4043
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 395
x 134
Podziękował: 6291 razy
Otrzymał podziękowanie: 6763 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 01 lut 2017, 23:16

Templariusze. Miłość i krew

https://youtu.be/zPmiTfZ1-6w
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4043
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 395
x 134
Podziękował: 6291 razy
Otrzymał podziękowanie: 6763 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 28 lut 2017, 20:51

Testament templariusza

https://youtu.be/GDI-QLM7vew
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 14 mar 2017, 00:19

Królicza nora zaprowadziła go do jaskini templariuszy

Znajdowały się zaledwie metr pod ziemią, a wejściem do nich okazała się... królicza nora. Co kryły jaskinie templariuszy?

Obrazek
Jaskinie templariuszy odnalezione przez fotografa /Michael Scott /materiały prasowe

Podziemne groty znajdujące się na - a właściwie to pod - jednym z lasów w angielskim hrabstwie Shropshire odkrył na nowo fotograf Michael Scott. Myśl o liczącym sobie ponad 700 lat labiryncie nie dawała jednak spokoju pochodzącemu z Birmingham mężczyźnie. Udał się na poszukiwanie kojarzonego z zakonem templariuszy miejsca po tym, jak zobaczył krótki film na temat jego lokalizacji w serwisie YouTube. Od dłuższego czasu było ono jednak poza zasięgiem - teren, na którym znajdowała się jaskinia został ogrodzony przez właścicieli roszczących sobie do niego prawa. Nie byli oni jednak zainteresowani tym, co działo się zarówno na, jak i pod powierzchnią ich działki.

Znalezienie sieci podziemnych korytarzy po latach wyłącznego panowania natury nie było takie proste. 33-latek w jednym z wywiadów wspomina, że nie raz potknął się zanim trafił na wejście prowadzące wgłąb tajemniczego kompleksu. Pod ziemię zaprowadziło go dopiero dzieło królików. Nora, zupełnie niczym w "Alicji w krainie czarów" okazała się znacznie głębsza. Scott dostał się do środka poruszając się na kolanach.

Obrazek
Królicza nora okazała się portalem do podziemnego kompleksu jaskiń

Jego oczom ukazał się niesamowity widok - jaskinia przypominała dawną świątynię. Nie bez przyczyny mówiło się, że po Zakonie Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona z tych podziemi korzystali również poganie i druidzi. Co ciekawe, wykute z piaskowca komnaty były zupełnie suche. Największe wrażenie na fotografie zrobiły ręcznie rzeźbione łuki, które świetnie zachowały się aż do naszych czasów.

Na poniższych zdjęciach możecie oglądać zdjęcia wykonane przez Michaela Scotta, który postanowił podzielić się ze światem swoim znaleziskiem.

Mężczyzna w wywiadach z lokalnymi mediami nie wspominał jednak o żadnych skarbach pozostawionych przez zakon. Nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że skarbem samym w sobie są rzeczone jaskinie. Miejsc takich jak to nie pozostało już zbyt wiele...

Obrazek
Już sama jaskinia jest skarbem! /Michael Scott /

Czytaj więcej na http://facet.interia.pl/styl-zycia/ciek ... ign=chrome
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 4043
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 395
x 134
Podziękował: 6291 razy
Otrzymał podziękowanie: 6763 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 27 mar 2017, 23:12

Ostatni Templariusz

Podczas gali w nowojorskim muzeum, gdzie pokazano skarby Watykanu, dochodzi do rabunku. Dokonują go czterej mężczyźni przebrani za templariuszy, konno. Choć zabierają kilka przedmiotów, ich celem jest dwunastowieczny deszyfrator, wskazujący miejsce ukrycia słynnego skarbu templariuszy.

https://youtu.be/e4pIIsQxrT4


https://youtu.be/DXhpZHnNRPw

To zapewne fikcja ,ale film fajny - przygodowy ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 27 maja 2017, 00:21

Czy Polacy brali udział w krucjatach? - CO ZA HISTORIA

https://www.youtube.com/watch?v=K_cyUQynaic

Opublikowany 15 lut 2016

Wszyscy słyszeliśmy o krucjatach, jednak mało kto zna losy polskich krzyżowców. W tym odcinku przedstawimy wam opowieści o templariuszach, joannitach czy braciach dobrzyńskich. Opowiemy także o polskich krucjatach na Prusy.

Zobacz zwiastun imprezy TEMPLARIADA 2016: https://www.youtube.com/watch?v=VcyAp...

KONIECZNIE SPRAWDŹ NASZEGO FACEBOOKA: https://www.facebook.com/Tylko-Histor...

Tylko Historia powstała z połączenia programów „Co za Historia” oraz „Hardkor History”. Jeśli lubisz niecodzienną wiedzę historyczną, chcesz usłyszeć o krwawywch bitwach, poznać brutalną stronę historii, a także usłyszeć o największych dowódcach wojskowych, dobrze trafiłeś.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 23 lip 2017, 21:36

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 6776
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 20
x 298
Podziękował: 14278 razy
Otrzymał podziękowanie: 12344 razy

Re: Templariusze

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 06 gru 2017, 23:46

TAJEMNA WIEDZA TEMPLARIUSZY - Korzystali z niej również Nostradamus i Leonardo da Vinci

https://www.youtube.com/watch?v=qFX4dB3laj0

Jan Dociekliwy
Opublikowany 6 gru 2017
Z książki: Jan van Helsing - Ręce precz od tej książki
0 xODPOWIEDZ