Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Tajemnice Wawelskiego Wzgórza

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7840
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1432
x 410
Podziękował: 14317 razy
Otrzymał podziękowanie: 13871 razy

Tajemnice Wawelskiego Wzgórza

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 05 sty 2024, 13:42

Wawel – wzgórze na Pomoście Krakowskim, w Krakowie w dzielnicy I, na lewym brzegu Wisły. Do roku 1954 Wzgórze stanowiło odrębną dzielnicę miasta, była to dzielnica II Zamek.

Wawel ma charakter zrębu tektonicznego, który powstał w miocenie i zbudowany jest z liczących 161–155 mln lat górnojurajskich wapieni wieku oksfordzkiego. Wzgórze wznosi się na wysokość ok. 228 m n.p.m.
źródło : wikipedia
=====================================================
Wawelskie wzgórze to nie tylko Zamek Królewski ale też inne ciekawe budynki . Zastanawia mnie dlaczego w środku doliny Wisły znajduje się wzniesienie .Kilka tysięcy lat temu wzgórze było idealnym punktem strategicznym dla ówczesnej ludności i nic dziwnego że powstał tu gród i zamek obronny . Kraków położony jest w dolinie Wisły otoczony wzgórzami .
Od północy graniczy z Wyżyną Krakowsko - Częstochowską, od południa z Pogórzem Wielickim, od zachodu z Kotliną Oświęcimską, a od wschodu z Kotliną Sandomierską (stąd smog ). W samym mieście w dzielnicy Podgórze są wapienne skały i jaskinie ale dzielnica ta leży po przeciwnej stronie Wawelskiego Wzgórza
.

Drugi pałac na Wawelu. Niemal nikt nie wie o jego istnieniu
https://youtu.be/CbaWKS-ZcBY
Wielka Historia

=================================================
Tu bije serce Polski. Wawel to najważniejsze miejsce dla Polaków, przez lata siedziba królów w okresie największej potęgi państwa. To właśnie na tym wzgórzu zapadały najważniejsze decyzje dla Europy, tu odbywały się śluby łączące największe europejskie dynastie, tu pracowali uczeni i poeci. Tu jest też narodowy panteon.
Wzgórze Wawelskie było idealnym punktem strategicznym. Naturalne wzniesienie nad rzeką, wśród bagien sprawiło, że pierwsi ludzie pojawili się na wzgórzu kilkadziesiąt tysięcy lat temu. Pierwsze zabudowania stanęły tu prawdopodobnie jeszcze przed powstaniem państwa polskiego. Jedni wiązali etymologie nazwy Wawel z wąwozem, jarem wapiennym, ale słowo wawel mogło też znaczyć wyniosłość wśród bagien i mokradeł. Hipotez było sporo. Wzgórze zbudowane z wapieni, z jaskiniami, było idealnym miejscem, by wznieść tu budowle, które prawdopodobnie były siedzibą władzy plemienia Wiślan. W X wieku na wzgórzu stało kamienne palatium - pałac książęcy. Wzniesione zostały też kościoły. Katedrę wybudowano po powstaniu w roku 1000 biskupstwa krakowskiego. Kiedy w XI wieku Wzgórze Wawelskie stało się siedzibą książęcą, rozbudowywano wawelskie budowle zarówno świeckie jak i sakralne, w kolejnych stylach: romańskim, gotyckim, renesansowym. Ale to włoski architekt Bartolomeo Berecci zamienił dawny pałac w imponujący zamek wraz z dziedzińcem. Wawel miał swoje ogrody królewskie i winnicę, która dziś znów jest odtworzona. Po przeniesieniu siedziby królewskiej do Warszawy i najazdach szwedzkich zakończył się złoty rozwój Wzgórza Wawelskiego.Na przełomie XIX i XX wieku zaczęto wielką odnowę Wawelu. Dziś jest wizytówką Krakowa i jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie.

https://visitmalopolska.pl/obiekt/-/poi ... -wawelskie
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7840
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1432
x 410
Podziękował: 14317 razy
Otrzymał podziękowanie: 13871 razy

Re: Tajemnice Wawelskiego Wzgórza

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 06 sty 2024, 14:09

Największa tajemnica wzgórza wawelskiego? "Czakram" na zamku królewskim z perspektywy nauki.

https://youtu.be/rNVuniSZNZI

Żadna legenda o Wawelu nie ma chyba równie wielkiej siły oddziaływania. Dziesiątki, a może i setki tysięcy ludzi wciąż wierzą, że na krakowskim wzgórzu znajduje się kamień mocy i szczęśliwości. Skąd wzięły się takie twierdzenia? I dlaczego tłumy zjeżdżają na Wawel, by „wdychać pranę”?

Rzekomo NAJWIĘKSZA TAJEMNICU WAWELU, która wcale tajemnicą nie jest - czyli CZAKRAM WAWELSKI Z PERSPEKTYWY NAUKI.

Wielka Historia

Co tam naukowcy ,niech sobie mówią i piszą co chcą .Doświadczyłam i nadal doświadczam mocy czakramu. Szyszko-Bohusz na pewno tego nie wymyślił ,ponieważ to właśnie Hindusi pierwsi wiedzieli o tym czakramie . Naukowcy także nie wierzą w siatkę energetyczną Ziemi w tak zwane linie geomagnetyczne i pewnie jeszcze długo nie będą umieli wyjaśnić tego fenomenu .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 17128
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1091
x 554
Podziękował: 17204 razy
Otrzymał podziękowanie: 24307 razy

Re: Tajemnice Wawelskiego Wzgórza

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 07 mar 2024, 15:58

Wielka tajemnica Wzgórza wawelskiego - Czy to miejsce naprawdę tam jest?

4 Strefy Tajemnic
57,2 tys. subskrybentów
https://youtu.be/e9ucUnEh9Lc?si=TSiFXF2Y4ODISkbN
1 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7840
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1432
x 410
Podziękował: 14317 razy
Otrzymał podziękowanie: 13871 razy

Re: Tajemnice Wawelskiego Wzgórza

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 07 mar 2024, 22:33

Kocham to miejsce i bywam w nim prawie co miesiąc .Idę na wzgórze i po prostu siedzę obserwując turystów albo siedzę z zamkniętymi oczami i słucham dźwięków kosmosu . Całkowicie się wtedy wyłączam.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ