Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

PRAWDA HISTORYCZNA

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 02 wrz 2022, 15:58

Największa tragedia w dziejach Polski. Dziś 83. rocznica wybuchu II WŚ | Rosalak | Wydanie Specjalne
1 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=2mAz7gpwMvg

Telewizja Republika
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 11 wrz 2022, 12:45

Wtopa ZSRR - Afganistan. Historia Bez Cenzury
8 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=WL1e7DXQ_34

Historia bez cenzury

Dzisiaj odcinek o interwencji Związku Radzieckiego w Afganistanie. Wsparł on wtedy rząd afgański, walczący przeciwko mudżahedinom, wspieranym przez USA. Opowiemy o tym, jak spektakularną porażkę poniosło ZSRR w tym konflikcie i jak wiele można dostrzec podobieństw między tamtymi wydarzeniami a aktualną sytuacją na Ukrainie. Zapraszamy do oglądania
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 16 wrz 2022, 16:32

16 września 1993 roku wojska rosyjskie opuściły teren Polski
Written by Andrzej Włusek on 16 września 2022

Obrazek

Tego dnia 1993 roku wojska rosyjskie opuściły teren Polski, opuszczając bazę w Legnicy
Wojska rosyjskie opuściły teren Polski ostatecznie, opuszczając 16 września bazę w Legnicy. Baza w Legnicy była od II wojny światowej siedzibą dowództwa wojsk sowieckich stacjonujących w Polsce.

Oficjalne pożegnanie ostatnich żołnierzy rosyjskich odbyło się w Belwederze 17 września 1993 roku, jednak już 16 września wojsko opuściło najważniejszą bazę na terenie Polski, bazę w Legnicy. Pierwotny projekt międzynarodowego porozumienia pozwalał obcym wojskom na zakończenie ewakuacji do końca 1993 roku. Jednak prezydentowi Lechowi Wałęsie zależało, aby ich wyjazd zbiegł się z rocznicą napaści sowietów na Polskę.

Wycofywanie wojsk odbywało się stopniowo. Pierwsze jednostki rozpoczęto wycofywać 9 kwietnia 1991 roku z garnizonu Borne Sulinowo. Pierwszy wyjechał eszelon transportujący w kilkudziesięciu wagonach jednostkę rakietową. I to właśnie ta data uznawana jest za początek oficjalnego wycofywania wojsk sowieckich.

Ostatnia jednostka bojowa opuściła Polskę 28 października 1992 roku. Następnego dnia pełnomocnik Rady Ministrów ds. pobytu i wycofania wojsk Federacji Rosyjskiej, gen. Zdzisław Ostrowski, złożył w Urzędzie Rady Ministrów oficjalny meldunek o wycofaniu z Polski ostatniej rosyjskiej jednostki bojowej.

W całym 1992 roku wycofano z Polski ponad 35 000 żołnierzy, około 200 samolotów, w tej liczbie 150 bojowych, 220 czołgów, ok. 770 wozów pancernych, 153 działa powyżej 100 mm, 126 wyrzutni i 24 kutry torpedowe.

Pozostało ponad 4 000 żołnierzy, rozlokowanych w 20 miejscowościach.

Fot. Ireneusz Sobieszczuk

https://historykon.pl/16-wrzesnia-1993- ... x43VDP8pFg
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 17 wrz 2022, 12:01

17 września 1939 roku miała miejsce agresja ZSRR na Polskę
Written by WojtekG on 17 września 2022

Obrazek

Tego dnia 1939 roku miała miejsce zbrojna agresja ZSRR na Polskę

Zbrojna agresja ZSRR na Polskę miała miejsce 17 września 1939 roku, bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny. Był to cios w plecy dla Polski, która od 1 września 1939 roku stawiała opór wojskom niemieckim.

17 WRZEŚNIA 1939 - FAKTY NIE MITY
17 wrz 2022 Co Ty wiesz na temat sowieckiej napaści 1939? Zapraszam na film. …

https://www.youtube.com/watch?v=8-KvelNGpQo

PRO100 zmoSTU

Związek Radziecki w zawartym 23 sierpnia tajnym protokole do paktu Ribbentrop-Mołotow zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby doszło do wojny między tym państwem, a III Rzeszą. 3 września Kliement Woroszyłow nakazał podwyższenie gotowości bojowej w okręgach, które miały wziąć udział w ataku.

Gdy 12 września po konferencji w Abbeville było już jasne, że Polska nie otrzyma żadnej pomocy ze strony zachodu, a 16 września podpisano ostateczny układ rozejmowy z Japonią już nic nie stało na przeszkodzie do ataku na Rzeczpospolitą. Józef Stalin chciał uniknąć wojny na dwa fronty.

16 września o godzinie 18:00 do siedziby Mołotowa przybył niemiecki ambasador w Moskwie Friedrich-Werner von der Schulenburg, który domagał się natychmiastowego uderzenia na Polskę.

W nocy z 16 na 17 września o godzinie 3:00 zastępca Ludowego Komisarza Spraw Zagranicznych Władimir Potiomkin wręczył polskiemu ambasadorowi Wacławowi Grzybowskiemu notę dyplomatyczną, w której zamieszczono niezgodne z prawdą oświadczenie o rozpadzie państwa polskiego, ucieczce rządu polskiego, konieczności ochrony mienia i życia zamieszkujących wschodnie tereny RP Ukraińców i Białorusinów oraz uwalnianiu ludu polskiego od wojny.

W konsekwencji ZSRR uznał wszystkie układy zawarte uprzednio z Polską (w tym traktat ryski z 1921 roku i pakt o nieagresji z 1932 roku) za nieobowiązujące gdyż zostały zawarte z nieistniejącym już państwem. Nota została wręczona w chwili rozpoczęcia działań wojennych przez czerwonoarmistów.

Polski ambasador nie przyjął jej i zażądał wiz wyjazdowych dla dyplomatów polskich. Władze ZSRR próbowały wbrew prawu międzynarodowemu uniemożliwić opuszczenie kraju polskim dyplomatom i aresztować ich stwierdzając tym samym utratę statusu dyplomatycznego.

Polaków uratował dziekan korpusu dyplomatycznego w Moskwie, ambasador Rzeszy Schulenburg, osobiście wymuszając na rządzie ZSRR zgodę na wyjazd dyplomatów.

Legalny rząd II Rzeczypospolitej opuścił granice Polski dopiero późnym wieczorem 17 września, po otrzymaniu wiadomości o wkroczeniu Armii Czerwonej rankiem tego dnia. Marszałek Edward Rydz-Śmigły wydał w Kołomyji tzw. „dyrektywę ogólną” o treści:
Sowiety wkroczyły. Nakazuję ogólne wycofanie na Rumunię i Węgry najkrótszymi drogami. Z bolszewikami nie walczyć, chyba w razie natarcia z ich strony lub próby rozbrojenia oddziałów. Zadanie Warszawy i miast, które miały się bronić przed Niemcami – bez zmian. Miasta do których podejdą bolszewicy, powinny z nimi pertraktować w sprawie wyjścia garnizonów do Węgier lub Rumunii.
Niestety, brak formalnego ogłoszenia przez Prezydenta i rząd RP faktu istnienia stanu wojny pomiędzy ZSRR a Polską i brak jednoznacznego rozkazu Naczelnego Wodza stawiania oporu najeźdźcy doprowadziły do dezorientacji wśród polskich oddziałów. Wielu polskich żołnierzy trafiło do niewoli dzięki podstępom sowietów, którzy podawali się za sojuszników.

Główne kierunki natarcia Frontu Białoruskiego objęły Wilno, Baranowicze – Wołkowysk – Grodno – Suwałki, Brześć nad Bugiem.

Frontu Ukraińskiego: Dubno – Łuck – Włodzimierz Wołyński – Chełm – Zamość – Lublin, Tarnopol – Lwów, Czortków – Stanisławów – Stryj – Sambor i Kołomyję.

Wkraczającym jednostkom Armii Czerwonej opór zbrojny stawiły związki taktyczne Korpusu Ochrony Pogranicza pod dowództwem generała Wilhelma Orlik-Rückemanna , Brygada Rezerwowa Kawalerii Wołkowysk pułkownika Edmunda Heldut-Tarnasiewicza i Samodzielna Grupa Operacyjna Polesie generała Franciszka Kleeberga.

W serii bitew na całym froncie, wojska polskie podjęły próbę opóźnienia marszu jednostek sowieckich.

https://historykon.pl/17-wrzesnia-1939- ... uoDSUdqiaI
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 28 wrz 2022, 17:16

Polityka zagraniczna dynastii Piastów | HISTORIA ŻYWA
27 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=qlMDrwjSImE

Polskie Radio

Po prawie dwustu latach rozbicia dzielnicowego, mimo wielu przeszkód, które musiał pokonać przyszły władca, królestwo polskie zostało przywrócone pod berłem Władysława Łokietka w 1320 roku. Zarówno on, jak i jego syn Kazimierz Wielki w trakcie swojego panowania utrzymywali współpracę z Litwą i Węgrami.

Prowadziła: Dorota Truszczak
Gość: prof. Andrzej Nowak (historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, autor "Dziejów Polski")
Data emisji: 26.09.2022, 21.07
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 29 wrz 2022, 16:49

"Człowiek-człowiekowi" – reportaż Andrzeja Urbańskiego o dramacie obrońców Poczty Gdańskiej
Premiera rozpoczęła się 21 minut temu

https://www.youtube.com/watch?v=AWK-hjipv6E

Polskie Radio

Na mocy postanowień traktatu wersalskiego podpisanego w czerwcu 1919 roku Polska zorganizowała w Wolnym Mieście Gdańsku własną służbę pocztowo-telegraficzną. Oczywiście obok istniejącej gdańskiej. Zawieszono polskie skrzynki pocztowe, a umundurowani w polskie uniformy pocztowcy pojawili się na ulicach miasta. Zarówno władze, jak i znaczna część niemieckiego społeczeństwa Gdańska nigdy tego faktu nie zaakceptowała. Kilkanaście lat funkcjonowania Poczty Polskiej naznaczone było konfliktami i szykanami ze strony niemieckiej. Tuż przed wojną dochodziło do aktów fizycznej agresji wobec pocztowców. Potem było już coraz gorzej. Zapraszamy do opowieści o bohaterstwie obrońców Poczty Polskiej i niewyobrażalnym okrucieństwie, które człowiek zgotował człowiekowi. Reportaż "Człowiek-człowiekowi" w realizacji Aleksandry Woźniak.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 01 paź 2022, 17:19

Ludobójstwo putinowskiej Rosji | VIII Nadzwyczajny Zjazd Klubów Gazety Polskiej
1 paź 2022

https://www.youtube.com/watch?v=IueWq1NEqbU

Telewizja Republika
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 07 paź 2022, 17:54

Co wyczyniali Rosjanie w Zielonej Górze? Pożary kamienic, bezczeszczenie zwłok
Premiera rozpoczęła się 21 godzin temu

https://www.youtube.com/watch?v=y6XWZPOl_34

History Hiking

🔥 Odsłuchaj książkę „Albert Speer. »Dobry« nazista” w Audiotece: https://audioteka.com/pl/audiobook/al...
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 08 paź 2022, 18:09

[podcast] Katastrofa 1939. Kampania wrześniowa
5 paź 2022

https://www.youtube.com/watch?v=-kG2J37iwJU

Muzeum Historii Polski

Wojna obronna 1939 roku to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski. W nieco ponad miesiąc niemieckie dywizje rozbiły do szczętu polską armię, a Sowieci wbili Polakom nóż w plecy, zajmując ogromne obszary wschodniej Polski. Wszystko to przy bierności naszych sojuszników. Czy los Polski był przesądzony już w chwili, w której Hitler wydał rozkaz?

W podcaście z serii „1000 lat. Prześwietlenie” Łukasz Starowieyski światło historycznego roentgena skieruje na tzw. kampanię wrześniową, próbując odpowiedzieć na pytania:

• Czy dla Hitlera Polska od początku była wrogiem numer jeden?
• Dlaczego Francja i Anglia pozostawiły Polskę samą sobie i czy to rzeczywiście była to zdrada?
• Dlaczego Stalin czekał z rozkazem zaatakowania Polski aż do 17 września 1939 roku?
• Czy przedwojenne elity rządzące i polskie dowództwo słusznie spotkało się z oskarżeniami o zdradę i tchórzostwo?
• Czy możliwe było uniknięcie wojny?

Rozdziały
00:00 Intro
02:17 Zapałka pod beczką prochu
11:28 Gdzie jest plan?
20:02 A więc wojna!
29:15 Sitzkrieg, czyli aliancka wojna na siedząco
36:30 Niemieckie kleszcze
42:15 Nóż w plecy
49:57 Ostatnie bastiony
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 14 paź 2022, 15:44

Kazimierz Jagiellończyk, Nowogród Wielki i Moskwa w latach 1447-1492 | HISTORIA ŻYWA
11 paź 2022

https://www.youtube.com/watch?v=WPKP9v4lr88

Polskie Radio

Lata 1447-1492 to lata długiego panowania Kazimierza, młodszego syna Władysława Jagiełły. Jako trzynastolatek był już powołany na tron litewski. Królem Polski został w wieku 20 lat. Przejął schedę po śmierci starszego brata, 22-letniego króla Władysława III, poległego w starciu z Turkami pod Warną. Kazimierz Jagiellończyk uważany jest za najwybitniejszego przedstawiciela dynastii jagiellońskiej. Jego panowanie przyniosło istotne wzmocnienie Polski na arenie międzynarodowej. Odzyskał Prusy Królewskie z wolnym dostępem do morza i zhołdował zakon krzyżacki. Wprowadził syna Władysława na trony Czech i Węgier, a córki wydawał za mąż za przedstawicieli europejskich dworów.

Tytuł audycji: Historia żywa
Prowadziła: Dorota Truszczak
Gość: prof. Andrzej Nowak (historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, autor "Dziejów Polski")
Data emisji: 10.10.2022 r.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 16 paź 2022, 15:59

Rusyfikacja 1864-1890
Data premiery: 20 mar 2022

https://www.youtube.com/watch?v=0265NIn1Ewc

Barzanin

Represje po powstaniu styczniowym, likwidacja odrębności Królestwa {Polskiego, rusyfikacja oświaty, sądów i administracji, walka z kościołem katolickim, likwidacja kościoła unickiego, pozytywizm warszawski, działalność lojalistów, praca organiczna i praca u podstaw, opinie historyków, unikalne ilustracje i mapy, arcydzieła polskiego malarstwa.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 19 paź 2022, 21:33

Przeciw Rosji 1915-1917 (Odzyskanie niepodległości 1918 3/5)
Data premiery: 2 paź 2022

https://www.youtube.com/watch?v=yX0XO0ffLxk

Barzanin

Walki legionów: Rokitna, Kostiuchnówka, Polska Organizacja Wojskowa, polityka Niemiec i Austro-Węgier, spór Sikorskiego z Piłsudskim, akt 5 listopada, kryzys przysięgowy, obóz w Szczypiornie, Tymczasowa Rada Stanu, Rada Regencyjna, rząd Kucharzewskiego, teksty źródłowe, opinie historyków, unikalne ilustracje i mapy, arcydzieła malarstwa.

Przeciw Niemcom 1915-1917 (Odzyskanie niepodległości 1918 4/5)
Data premiery: 15 paź 2022

https://www.youtube.com/watch?v=4-QOY2_UuMI

Barzanin

Sprawa Polska, Legiom Puławski i Bajończycy,, stanowisko mocarstw, działalność Dmowskiego i Paderewskiego, Komitet Narodowy Polski, polskie korpusy w Rosji, Armia Polska we Francji, teksty źródłowe, opinie historyków, unikalne mapy oraz ilustracje, arcydzieła malarstwa.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 02 lis 2022, 09:11

01/11/ 2022 | DR JERZY JAŚKOWSKI | ODKŁAMYWANIE HISTORII

https://youtu.be/F0MhWki6i5E
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 23 lis 2022, 16:44

jaki status ma obecna RP?
Jaruzelski "Oddał" Polskę Rockefellerowi? - Tajna Historia Polski PRL! Wywiad Ator Analiza Plociuch
https://youtu.be/tfU2mv5M45E
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 26 lis 2022, 08:11

DR JERZY JAŚKOWSKI | AGENCI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO | KIM SĄ MASONI | JAN PAWEŁ II | UPADEK KOMUNIZMU

Andy Choinski
117 tys. subskrybentów
https://youtu.be/ra7umUvEvws
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1602
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1307 razy
Otrzymał podziękowanie: 2565 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: forester » poniedziałek 05 gru 2022, 05:50

Ukraiński historyk i intelektualista, prof. Wasyl Rasewycz opisuje, w jak luksusowych warunkach, tym bardziej gdy chodzi o obóz koncentracyjny, przebywał w Sachsenhausen Stepan Bandera.
„Bandera posiadał tam umeblowany, dwupokojowy apartament
a we wrześniu 1944 roku niemieccy naziści wypuścili go na wolność z tego obozu koncentracyjnego. „Akt ten jest naprawdę wyjątkowy w historii nazistowskich obozów koncentracyjnych”– zaznacza historyk prof. Wasyl Rasewycz
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 05 gru 2022, 09:41

Ukryta Historia Niesamowicie Złej Chazarskiej Mafii :evil:
WolnoscAnarchia Published December 1, 2022 8,133 Views
https://rumble.com/v1y8w8m-ukryta-histo ... mafii.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1602
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1307 razy
Otrzymał podziękowanie: 2565 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 18 gru 2022, 05:41

Jankowski: Hermaszewski musiał umrzeć


Gen. Mirosław Hermaszewski, jedyny w historii polski kosmonauta udał się w nieznane zakątki galaktyki w wieku 81 lat. To jednak nie żadna standardowa laurka. Życie generała było przez cały okres III RP swoistym aktem oskarżenia przeciw niej.

Niewygodną „rysą” na życiorysie Hermaszewskiego był fakt jego cudownego uratowania przed Rzezią Wołyńską. Jako niczego nieświadome dziecko został odnaleziony pośród zarośli, tuż po tym jak banderowcy dokonali kolejnego „wyczynu” ze znanej serii. Czy na ówczesnego kilkulatka mogło to wpłynąć? Zapewne nie. Na szczęście. Ale takie opowieści tkwiły i wciąż tkwią w umysłach tysięcy Polaków. Opowieści, które kompletnie nie pasowały do kierunków polityki obranej przez III RP.

Od 1989 roku Warszawa zabiegała o strategiczne relacje z Ukrainą. Ale nie tą, która była gotowa na historyczne pojednanie. Wręcz przeciwnie. Puszczano oko właśnie do tej części ukraińskiej oligarchii, która ideologię i praktykę banderyzmu miała za oś ukraińskości. W tym celu władze III RP boleśnie milczały na temat ofiar banderyzmu. Gen. Hermaszewski nie miał zamiaru.
„Jako Polsk, komunista, żołnierz”


Nieodłącznym warunkiem zrobienia kariery po 1989 roku było potępienie czasów PRL. Nieważne kto i co wtedy robił – ważne by się od tego odciął. Przeprosił. Wiele gwiazd Polski Ludowej odnalazło się w ten sposób w establishmencie III RP. Ale nie Hermaszewski. Być może dlatego, że miał po prostu silne przekonanie o słuszności tego, co robił. Wszyscy pamiętamy jego wywiad dla TVP, gdy sprowadził na ziemię dziennikarza, próbującego mu wypominać służbę dla Polski. Ale być może po prostu dlatego, że generał miał świadomość pozostawania jedynym polskim kosmonautą, czyli posiadania statusu bezkonkurencyjnego nawet dla tych, którzy historiografię opierali na absolutnej negacji PRL.

Tylko zmarły może wiedzieć, jak było naprawdę. Tak czy inaczej – swoimi wystąpieniami publicznymi na temat PRL dawał nadzieję tysiącom, a może nawet milionom tych, którzy Polskę Ludową mieli za swoją Ojczyznę i nie zamierzali się tego wstydzić. To był jeden z tych nielicznych głosów protestu, a co więcej, należący do jeszcze bardziej nielicznych, które były po prostu słyszalne.


Nie tylko pierwszy, ale jedyny


No ale to właśnie powodowało dysonans poznawczy nawet u tych, którzy chcieliby III RP postawić jako przykład udanej polskiej państwowości, w opozycji do PRL. Często tłumaczyli oni – być może zgodnie z prawdą – że lot Hermaszewskiego był formą oddania Polsce prestiżu przez „sowieckiego okupanta”. To jednak rodziło nieuchronnie kolejne pytania.

Bo jeśli tak rzeczywiście było, to dlaczego przez ponad 30 lat „wolnej” Polski nie wybrał się w kosmos żaden nasz rodak, choćby dzięki współpracy z Krajem-Rajem zza oceanu? Czy byt III RP w zachodnim systemie sojuszy jest aż tak bezsensowny, że w Waszyngtonie nikt nie czuje nawet potrzeby odznaczenia Polski w ten sposób?

Daleki jestem od twierdzenia, że spacer po kosmosie to zwieńczenie tysiącletniej historii narodu polskiego, lub, że sam w sobie stanowi o potędze państwa. Fakt pozostaje jednak ciągle (bolesnym dla propagandy) faktem, że to w czasach Układu Warszawskiego mieliśmy swojego kosmonautę, a nie w latach coraz bardziej obrzydliwej (i groźnej!) służalczości wobec NATO.


Ulga?


Żegnamy więc postać, która stanowiła belkę w oku III RP. Żołnierska nieugiętość Mirosława Hermaszewskiego przypominała nam wstydliwe fakty o współczesnej formie państwa polskiego. Generał spocznie w polskiej ziemi jako niedościgniony w swoich osiągnięciach. Dla nas stanowić powinien przykład człowieka z kręgosłupem nie od parady, jakich między nami jest coraz mniej. Cześć Jego pamięci!


https://myslpolska.info/2022/12/13/jank ... al-umrzec/
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 23 lut 2023, 06:44

Pola Bitwy: Operacja "Długi skok"

Chris Miekina
51,2 tys. subskrybentów
https://youtu.be/vp4cvPeocPc
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 01 cze 2023, 19:03

wiemy już jacy asystenci wykonali operację "Czerwony Październik", ale kto to sfinansował i dlaczego,-
na paradox zakrawa fakt iż to sami kapitaliści :lol:
sznurek.jpg
sznurek.jpg (69.4 KiB) Przejrzano 742 razy
Kto sfinansował rewolucję październikową

Zakazane historie

312 570 wyświetleń Data premiery: 3 lut 2023 #zakazanehistorie
W moim dzisiejszym filmie opowiem o tym, dlaczego amerykańscy bankierzy i przemysłowcy finansowali bolszewików. Dowiecie się, co było tego rzeczywistym powodem. Ten film nosi tytuł: „Kto sfinansował rewolucję październikową". Gorąco zapraszam do oglądania.
https://youtu.be/Vph_weLs_LY
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 17 cze 2023, 09:21

Wszystkie tajemnice paktu Jaruzelski - Rockefeller

Zakazane historie
305 tys. subskrybentów
https://youtu.be/WwaKlMPO4SE
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 11 lip 2023, 18:51

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 08 sie 2023, 12:35

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 03 wrz 2023, 08:55

skąd Church-hill miał pieniądze na życie..?

https://youtu.be/ffT2Ld35KHk?si=IMN4zA95v5Eeu-a_

PS. kiedyś wstawiłem bodajże w czytelni ciekawą książkę zakazaną w Albionie(nie wiem czy dalej),-
o kulisach 2WŚ. widzianych oczami brytyjskiego oficera.
Nie ma, nie mogę znaleźć, ciekawe czy to poprzedni Admin wykasował z wieloma innymi postami,-
czy coś zewnętrznego albo to już Efekt Mandeli ale ja to pamiętam - nawet okładkę, tyle że tytuł,-
nie dokładnie coś jak "Zakazana/zapomniana wojna"

Qrcze :x
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1602
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1307 razy
Otrzymał podziękowanie: 2565 razy

Re: PRAWDA HISTORYCZNA

Nieprzeczytany post autor: forester » poniedziałek 11 wrz 2023, 18:12

0 xODPOWIEDZ