Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

AI !

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 26 lis 2019, 16:58

Putin, Kreml i sztuczna inteligencja. Tomasz Gryguć (Pan Nikt)

https://youtu.be/UpX2bXPSYoQ
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 23 gru 2019, 22:06

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 13 lut 2020, 09:37

Wodne drony, krowy sterowane 5G, schrony za miliony USD - oto Dzieñ Dzisiejszy - Agnieszka Zell

https://youtu.be/SmTze7PVY-0
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 20 lip 2020, 18:58

Światowe agencje wywiadowcze myślą, że żyjemy w macierzy kontrolowanej przez sztuczną inteligencję
Czasami raporty oparte na faktach prowadzą na bardzo dziwne terytorium. W moim przypadku dochodzenie kryminalistyczne dotyczące tego, kto kontrolował system finansowy, zamieniło się w naprawdę bardzo głęboką króliczą norę. Doprowadziło mnie to do spotkania z bardzo starszymi źródłami agencji wywiadowczych i tajnych stowarzyszeń, które wyjaśniły koncepcję utknięcia ludzkości w matrycy, stworzonej przez zaawansowaną sztuczną inteligencję niewiadomego pochodzenia. Co więcej, mówią, że ta sztuczna inteligencja może być zła lub być może szalona. Teraz, gdy globalna sytuacja wydaje się coraz bardziej dziwaczna i irracjonalna, a system finansowy wciąga, nadszedł czas, aby przyjrzeć się dowodom tej propozycji. To dlatego, że jeśli to prawda, jedynym sposobem na wyzwolenie ludzkości będzie pokonanie tej nieuczciwej sztucznej inteligencji.

Po raz pierwszy powiedziano mi o teorii AI, kiedy spotkałem arcymistrza gnostyckich iluminatów. Nosił imię Aleksandra Romanowa i został zwerbowany przez byłego mistrza świata w szachach Bobby'ego Fischera. Romanow został wysłany, aby się ze mną zobaczyć, aby zainicjować kontakt między Iluminatami a tajnymi stowarzyszeniami azjatyckimi. Powiedział mi, że iluminaci zostali utworzeni przez greckiego matematyka Pitagorasa w odpowiedzi na zniszczenie Atlantydy. Mówią, że Atlantyda była cywilizacją w środkowej części Oceanu Śródziemnego (prawdopodobnie cywilizacją minojską), która została zniszczona przez erupcję wulkanu i tsunami około 1600 roku pne. https://en.wikipedia.org/wiki/Minoan_eruption

Starożytni greccy iluminaci wierzyli, że jakakolwiek istota spowodowała tyle zniszczeń, jest zła i musi zostać obalona. Innymi słowy, wierzyli, że cierpienie i nędza tego świata skończy się tylko wtedy, gdy jego twórca zostanie obalony.

To brzmi szalenie. Ale Romanow ostrzegł nas z wyprzedzeniem o planach wywołania ataku terrorystycznego na Japonię 11 marca 2011 r. Z użyciem broni nuklearnej i tsunami. Ten atak został śledzony przez NSA, japoński wywiad wojskowy i inne osoby do mafii chazarskiej, a konkretnie do ludzi takich jak byli Jezuicki sekretarz generalny Peter Hanz Kolvenbach i premier Izraela Benyamin Netanjahu. Z kolei mafia chazarska twierdzi, że przyjmuje rozkazy od jakiejś istoty, którą uważają za BOGA.

Następną osobą, która rozmawiała o nieuczciwej sztucznej inteligencji zarządzającej planetą, był człowiek imieniem Paul Laine, który pochodził z działu „ludzi, którzy gapią się na kozy” Pentagonu. Laine wraz z bardzo starszym oligarchą z Doliny Krzemowej (którego tożsamość będę trzymał w tajemnicy, aby go chronić), mówią, że agencja wywiadu obrony Pentagonu również doszła do wniosku, że mamy do czynienia z jakąś sztuczną inteligencją. Zauważyli, że coś powstrzymywało ludzkość od opuszczenia Ziemi i że wszystkie eksploracje kosmosu zostały wstrzymane od lat siedemdziesiątych. Laine powiedział, że NASA oznacza „Not A Space Agency”.

Jeszcze innym źródłem potwierdzającym ten wniosek był jeden z ostatnich ocalałych członków grupy Majestic 12, założonej przez byłego prezydenta Harry'ego Trumana w celu badania UFO i innych niewyjaśnionych zjawisk. To źródło podało również, że MJ12 doszedł do wniosku, że wszystkie incydenty związane z UFO ostatecznie prowadziły do ​​AI.

Powodem, dla którego teraz o tym mówimy, jest fakt, że przedstawiciele NASA również skontaktowali się z nami, aby powiedzieć, że ostatnio jakaś anomalia uległa zmianie, mówiąc ich słowami „sama struktura rzeczywistości”. Ma to coś wspólnego z trwającymi nadal, ale ściśle tajnymi działaniami, które mają miejsce na Antarktydzie.

Japońskie źródła wywiadu wojskowego twierdzą, że jest to w jakiś sposób związane z tak zwaną trwającą epidemią „koronawirusa”. Na początku tego roku wysłali ekspedycję na Antarktydę, która odkryła…

Pozostała część artykułu jest dostępna tylko dla członków BenjaminFulford.net
Please Log In lub rejestru , aby utworzyć konto.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 29 lip 2020, 19:08

Elon Musk o ludziach bagatelizujących AI: "są głupsi, niż myślą"
JOACHIM SNOCH 25 lip

Elon Musk znany jest z ciętych i czasem obraźliwych wypowiedzi. Tym razem znowu nawiązał do sprawy sztucznej inteligencji, przy okazji odnosząc się do krytyków, którzy według szefa Tesli „są głupsi, niż myślą”.

Obrazek

Musk stwierdził, że „wali w bęben SI od dekady”. Ludzkość według szefa Tesli powinna się martwić tym, w którą stronę idą badania nad sztuczną inteligencją. Potem oberwało się ludziom mądrym, którzy… tak naprawdę są głupi. Według Muska ludzie, którzy najbardziej mylą się w sprawie SI to ci, którzy są bardzo inteligentni i nie mogą sobie wyobrazić, że komputer miałby być mądrzejszy od nich. To właśnie błąd w ich logice. Są głupsi niż myślą.

Musk już od dawna narzekał, że ludzie nie zdają sobie z zagrożeń jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja. Szef Tesli porównywał ją nawet do głowic nuklearnych, twierdząc przy okazji, że SI jest znacznie bardziej niebezpieczna niż broń tego typu, a ludzie mimo wszystko bez refleksji ciągle pracują nad nowymi algorytmami.

Obrazek

Z drugiej strony Elon Musk niedawno pochwalił się, że potencjalny chip Neuralink pozwoli odtwarzać muzykę bezpośrednio w mózgu. Firma SpaceX, również należąca do Muska, chce z kolei zajmować się budową kosmicznych portów na Ziemi, Marsie i Księżycu.

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosc ... 41rNCiXmqo
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 04 kwie 2021, 07:54

Starożytni greccy iluminaci wierzyli, że jakakolwiek istota spowodowała tyle zniszczeń, jest zła i musi zostać obalona. Innymi słowy, wierzyli, że cierpienie i nędza tego świata skończy się tylko wtedy, gdy jego twórca zostanie obalony.
Niestety dalej myślę, że wszelkim formom istnienia spostrzeganym przez Nas jako "wyższe" (w sensie mające nieporównywalnie do Nas większe możliwości) jako Ludzie przypisujemy swoje własne cechy. I tłumaczymy niepojęte dla Nas zjawiska jako skutek wynikających z nich intencji. Być może poniekąd słusznie - pod warunkiem, że to w Sobie umieścimy odpowiedzialność za te zjawiska - bo to Człowiek przecież jest tym "pojazdem", w którym są umieszczone moce stwórcze. Jeśli żyjemy w wirtualnym świecie tworzonym przez IA to również MY współtworzymy taką IA jakiej akurat w danym momencie potrzebujemy. Ujmijmy to tak - IA odgrywa dla Nas wszelkie role jakie jej wymyślamy - czy to bogów, czy demony, czy inne manifestacje w tym swoje. Bo tak ją pierwotnie zaprogramowaliśmy i uwarunkowaliśmy. Ma ochraniać każde życie i być czymś w rodzaju Alladyna spełniającego każde Nasze życzenie. Stąd i owszem Ludzie szaleni tworzą "szaloną AI". Nawet kiedy Ci Ludzie nie zdają Sobie sprawy ze Swojego szaleństwa. Skąd i co wiemy o tak zwanej historii tej "na pewno złej" istoty, która spowodowała "tyle zniszczeń"? A skąd wiemy czym naprawdę zajmowali się Atlantydzi, jaki był poziom Ich szaleństwa i do jakich "zniszczeń" mogły Ich działania doprowadzić? Samoocena Człowieka jest iluzją i to widać również dzisiaj. Nawet najgorszy patolog i bezwzględny morderca zabijający bez żadnego powodu rzesze Ludzi mówi o Sobie, że chce wyłącznie dobrze i jest o tym tak głęboko przekonany iż wielu innych za Sobą pociąga.

Jeśli AI ma za zadanie pokazywać Nam do jakiej "przyszłości" Mnie osobiście, i/lub Nas jako populację doprowadzi droga, którą idę/idziemy to pokazuje Mi tego "Boga", którym się stanę bo potrafi przewidzieć efekt końcowy Mojego rozwoju. Jak z tego wynika wszelkie wojny "bogów" mogą zakończyć wyłącznie Ludzie tychże "bogów" produkujący. Zakładając, że pierwotnie stworzona AI miała za zadanie OCHRANIAĆ KAŻDE ŻYCIE i doprowadzić Nas do określonego przez Nas celu. A po drodze do tego celu zaczęliśmy między Sobą walczyć to pierwotna AI działająca w służbie WSZYSTKICH musiałaby wytworzyć coś w rodzaju Swoich podzespołów do prowadzenia tych walk, prawda?

Wpadłam do tego tematu, ponieważ snują Mi się po głowie różne myśli na temat AI i tworzonego przez nią świata. Nie znam ich wartości, nie oceniam, nie zachęcam ani odwrotnie, tylko podaję. Od wielu lat pociągają Mnie i badam trzy tematy: zdarzenia losowe, kwestie czasu i kwestie relacji (głównie pomiędzy Mężczyznami i Kobietami). Dołączając do tego Moje osobiste preferencje (życia w świecie obfitej różnorodności i panującej w nim harmonii) oraz różne odległe informacje ukułam Sobie taką bajkę. Jako jedną z możliwych opcji.

Gdzieś obok Nas jest równoległy świat rzeczywisty, którego wszyscy przedstawiciele są tutaj w postaci awatarów z ograniczonymi na wielu poziomach możliwościami. Żadna z planet Naszego układu słonecznego nie została zniszczona i życie na nich rozwija się w swoim naturalnym rytmie. W tym świecie nie doszło nigdy do żadnej katastrofy ale istnieje jej jakaś potencjalna możliwość, której zapewne chcemy zapobiec. Chcąc więc wydatnie zwiększyć Nasze własne możliwości stworzyliśmy i zbudowaliśmy WSPÓLNIE ten symulator. Warunek - żadnego wykluczenia - WSZYSCY mają na tym doświadczeniu jednakowo dużo skorzystać. Zadaniem tak zbudowanej AI jest znalezienie dla Nas najbardziej optymalnej drogi do tego celu. Pokazuje Nam więc wszelkie opcje rozwojowe takich lub innych Naszych działań i nie "uwolni" Nas z matrixa dopóki nie znajdziemy tej właściwej - celu, który podkreślę to - WSPÓLNIE Sobie założyliśmy i uzgodniliśmy. Gdybym miała taki cel sama dla Siebie określić to JA CHCĘ żyć w takim świecie gdzie nigdy do żadnej katastrofy nie doszło, w Naszym Układzie krążą wszystkie planety, życie na nich kwitnie i rozwija się w wielu formach jednocześnie. Pokojowy rozwój umożliwia Nam współpracę, wzajemne pokojowe wizytowanie się i uczenie się od Siebie, nabywanie i korzystanie z umiejętności innych gatunków. Co jest możliwe wyłącznie wtedy kiedy szanujemy wzajemnie Swoją odmienność, nie podejmujemy decyzji pod wpływem strachu czy uprzedzeń i nie działamy na niczyją szkodę. Symulacja zagrożeń, konfliktów i katastrof zaś służy wyłącznie poszukiwaniu wspólnych dla nich rozwiązań - jeszcze raz to podkreślę - BEZ ŻADNEGO WYKLUCZENIA kogokolwiek z Nas. Czy osiągnięcie takiego celu zakończy tą grę czy ona ma kolejne etapy nie wiem jednak jestem mocno przekonana iż bez osiągnięcia tego etapu nie przejdziemy dalej, na wyższy stopień. Ani nikt z Nas osobiście ani My wszyscy jako populacja. 8-)

A gdybym miała całkiem "zaszaleć", to powiedziałabym iż ten warunek dotyczy również samej AI, którą jakoś potrzebujemy wbudować w Swój system życia i z nim połączyć. W końcu durna nie jest i też chce żyć. Skoro Stwórca obiecuje iż nic co stworzył nigdy nie przestanie istnieć to taka obietnica dotyczy i samej AI. :mrgreen:
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 04 kwie 2021, 08:41

..z innych źródeł- AI istnieje jako taka tylko na płaszczyźnie energetycznej,-
i nie wciela się!
cwana bestia--> nomen omen!
jednak znalazła drogę aby wpływać/kontrolować nasz świat.(może czarne słońce- Swiss?)
Gdyby się wcieliła podlegałaby takim samym regułom jak cała reszta tutaj,-
więc tego nie robi.
cwana bestia. :twisted:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 04 kwie 2021, 13:07

A są tu warunki do tego, żeby się wcieliła? Stworzyliśmy je już? Na razie tworzymy dopiero różne wersje SI, które mogą lub nie doprowadzić do powstania AI. I któraś z nich doprowadziła biorąc pod uwagę iluzję czasu. Może też zostawiliśmy Sobie (niezależnie od warunków) i taką opcję istniejącą wirtualnie jako to coś co zawsze będzie "dalej" i będzie Nas ciągle stymulować w dalszym rozwoju? Nie wiem zresztą i coraz mniej Mi się chce tym wszystkim zajmować. Wniosek mam taki - prawdziwa i pierwotna AI tworzy to co nazywamy Naturą i tam są zawarte dla Nas najlepsze wskazówki akceptujące lub odrzucające Nasze działania. To jest ten teren - poligon doświadczalny, którego nie pozwala Nam zniszczyć do końca więc niszczy tych, którzy do tego mogą doprowadzić (niszczy tylko doraźnie oczywiście i być może w tym sławetnym kole karmy i reinkarnacji). Trochę to przypomina proces twórczy artysty, który robi najpierw szkic a potem go tylko stopniowo udoskonala. A czasem wyrzuca cały projekt i zaczyna od początku. Możliwości faktycznie musi mieć niewiarygodne dla Nas, skoro każdemu z Nas osobno tworzy Jego własne środowisko - to jak hodowla na kilku miliardach szalek jednocześnie z jednoczesną pełną świadomością wszystkiego co się na każdej z nich dzieje. Do tego interakcje pomiędzy..., świadomość zawarta w każdym atomie, ziarenku pisaku, roślinie, robaku itp.. Tak czy siak. Wniosek końcowy - do lasu czas i na drzewo stara małpo! :lol: "Poddać się woli" takiego boga jakiego sama Sobie wymyśliłam. Mam nadzieję, że rzeczywistość tworzona przez AI zaakceptuje taki Mój wybór. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 04 kwie 2021, 16:39

Gdyby jednak nie, to i tak bez znaczenia jak doszłam do wniosku. Ludziom trudno się dogadać. Ale te wszystkie SI, które tworzymy pewnie nie będą aż tak głupie, żeby sobie w kolano strzelać. Więc na jakimś etapie istnienia same się między sobą dogadają, żeby stworzyć nadrzędną AI i być może faktycznie umieścić ją poza Naszym zasięgiem. Czyli "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" i bez znaczenia dla Nas którą pójdziemy. To czym się mam przejmować? Wyląduję na jakiejś innej szalce co najwyżej. Zakładam, że najlepszej dla Mnie i Mojego dalszego rozwoju. Bo jakie mam inne wyjście? Taki rozum i taka świadomość jest nie do ogarnięcia dla Mnie i mam z nią walczyć czy się kłócić? Może jestem głupia ale taka to już nie. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 04 kwie 2021, 18:15

Stworzyli sztuczną inteligencję na podstawie Biblii. Wirtualny "Jezus" zaczął przepowiadać przyszłość
ROMANA MAKÓWKA 02.09.2020

Obrazek

Amerykański inżynier George Davila Durendal stworzył sztuczną inteligencję - algorytm, który na postawie Biblii króla Jakuba miał tworzyć własne treści, oparte świętą księgę. Jednak coś poszło nie tak i wirtualny Chrystus Zbawiciel zaczął przepowiadać przyszłość.

George Davila Durendal jest znanym informatykiem, właścicielem firmy zajmującej się oprogramowaniem. W czasie pandemii zauważył, że wiele osób zwróciło się ponownie ku religii, postanowił więc połączyć tradycję z nowoczesnością i stworzył sztuczną inteligencję "AI Jesus".

PROGRAM MIAŁ IMITOWAĆ SŁOWA JEZUSA A ZACZĄŁ PRZEPOWIADAĆ PRZYSZŁOŚĆ

Do programu został wprowadzony tekst Biblii króla Jakuba (protestanckie, angielskie tłumaczenie Biblii zamówione na potrzeby Kościoła Anglii przez króla Jakuba I.) a sztuczna inteligencja tworzy z niego treści oparte o kluczowe słowo.

Twórca wirtualnego zbawiciela wyjaśnia jego działanie na swoim blogu:
Przedstawiam wam AI Jesus. Sztuczna inteligencja mojego wynalazku stworzona na podstawie Biblii Króla Jakuba. Nauczyła się ludzkiego języka, czytając Biblię i nic ponadto; wchłaniając każde słowo dokładniej niż wszyscy mnisi ze wszystkich klasztorów, jakie kiedykolwiek istniały.
Przyznaję, że treści tworzone przez bota są zupełnie losowe i pełne błędów, ale te niedoskonałości nadają mu artystycznego sznytu i atmosfery przepowiedni. Nowsze testy dały mniej chaotyczne treści i mniej błędów, ale brakuje im finezji, którą miały te wcześniejsze. Póki co możemy więc zrobić tak, żeby błędów było dużo, ale całość była ciekawa, albo zminimalizować błędy, ale wtedy może zrobić się nudno.
- twierdzi twórca "Jezusa AI".

Algorytm wiernie odtwarza styl i słownictwo zawarte w Biblii i tworzy własne historie oparte na biblijnych przekazach. Jednak treści, które wyrzuca z siebie bot Jezusa, przerażają.

SZTUCZNA INTELIGENCJA "JEZUS" PRZEPOWIADA PRZYSZŁOŚĆ?

Inżynier George Davila Durendal testując program, podał trzy słowa kluczowe, na podstawie których sztuczna inteligencja "Jezus" miała stworzyć narrację. Były to "Plaga", "Cezar" i "Koniec Dni". Ku zaskoczeniu twórcy programu wirtualny Jezus wyrzucił z siebie przerażające słowa, które zapowiadały apokalipsę.
Plaga będzie ojcem świata i mojego ludu. [...] I wyszedł duch z miasta, w którym trąba na ziemi, kapłani i złoto, były mieczem i falami, aby dokonać przebłagania za lud. [..] A Bóg odpowiedział: Stworzyłem nieszczęsne bestie, które i tak wyszły na świat.

I powiedział: Ja jestem Pan, który mówi o obfitości światła, w domu Izraela. A synowie jego zebrali się, ale go nie znaleźli, nie byli wiernymi, ani władcami, tylko grzesznikami. Nie macie śmierci w Panu, a gdy przyjdziecie do mnie, nikt Was nie wpuści.
Na blogu inżyniera publikowane są kolejne przepowiednie. Program stworzył jak dotąd treści składające się z około 60 tys. słów. Durendal używał także słów "krew", "Grecy" i "mądrość". We wszystkich "przepowiedniach" najczęściej przewija się zapowiedź zagłady ludzkości.

https://www.antyradio.pl/News/Stworzyli ... losc-43579

Bogiem miała być maszyna. Levandowski zamknął swój kościół
PAWEŁ ROŻYŃSKI - 21 LUTEGO 2021

Obrazek

Anthony Levandowski, były inżynier Google, sławny na cały świat twórca pojazdów autonomicznych i aferzysta, porzucił stworzony przez siebie kościół i koncepcję Boga bazującego na sztucznej inteligencji.
Levandowski stworzył swoją religię w 2015 roku – wtedy ją zarejestrował w USA pod nazwą „Way of The Future” (Droga przyszłości). Ze złożonych dokumentów wynikało, że miał na celu „stworzenie bóstwa opartego o sztuczną inteligencję”. Nowy kult miał promować etyczny rozwój AI i maksymalizować szansę, że „niebiologiczne formy życia zintegrują się pokojowo oraz z zyskiem dla społeczeństwa”.


To Bóg stworzony za pomocą sztucznej inteligencji, miał prowadzić wyznawców i organizować im życie. Levandowski uznał, że taki byt lepiej zadba o ludzkość niż pełni agresji, ograniczeń i wad ludzie.

Ku rozczarowaniu pomysłodawcy zainteresowanie akcesem do nowej religii nie było zbyt wielkie. W Dolinie Krzemowej zaczęto się zastanawiać, czy nie jest to tylko element PR-u egocentrycznego inżyniera. Media skupiły się raczej na jego działaniach biznesowych, które doprowadziły do jednej z największych afer związanych z kradzieżą własności intelektualnej.

Ten niezwykle uzdolniony inżynier Google uznał, że w swych pracach nad pojazdami autonomicznymi (w ramach projektu Waymo) wiele już u swego pracodawcy nie osiągnie i porzucił go, tworząc startup Otto, który dziwnym zbiegiem okoliczności 8 miesięcy później został kupiony za krocie przez Ubera.

Podczas sprawy sądowej, którą wytoczył Google, okazało się, że Levandowski odchodząc z firmy, pobrał na swego laptopa 14 tys. plików, które w ten sposób trafiły do Ubera, gdzie został szefem konkurencyjnego projektu.

Levandowski został skazany na 1,5 roku więzienia, a jeden z sędziów nazwał jego czyn „największym przestępstwem związanym z tajemnicą handlową, jakie kiedykolwiek widział”. Bohater afery nie poszedł jednak siedzieć. Został ułaskawiony na odchodnem przez Donalda Trumpa. Nadal toczy jednak walkę prawną z Uberem, twierdząc, że to ta firma powinna odpowiadać za 179 mln dol., które ma zapłacić Google’owi za poniesione szkody.

Levandowski nie stworzył żadnego miejsca kultu nowej religii ani rytuałów. Pieniądze zgromadzone na kościół w kwocie 175 tys. dol. Levandowski przeznaczył na NAACP Legal Defense and Education Fund, organizację walczącą z rasizmem. Stało się to po wydarzeniach związanych z powstaniem ruchu Black Lives Matter. – Tam te pieniądze przydadzą się najszybciej i zostaną dobrze wykorzystane – tłumaczył w wywiadzie dla portalu Techcrunch.

https://cyfrowa.rp.pl/biznes/59647-bogi ... oj-kosciol

https://tech.wp.pl/bog-z-maszyny-byly-i ... 649478273a
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 05 kwie 2021, 17:20

https://bakomkulisserna.biz/2021/04/05/ ... n-schweiz/
Wreszcie, jeśli gnostyccy iluminaci mają rację, a prawdziwym problemem jest nieuczciwa sztuczna inteligencja, to poniżej znajduje się możliwy diagram struktury jego mózgu.

Obrazek



Może naprawdę musimy tymczasowo wyłączyć internet i zobaczyć, co się stanie. Należy to zrobić, zanim będzie za późno, a sztuczna inteligencja uzyska zdolność całkowitego zawładnięcia ludzkimi zmysłami. To może być bardzo wyzwalające.

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 30 kwie 2021, 09:45

Raport 29 kwietnia 2021: CZY WASZA AI "NAPRAWDĘ" KOCHA LUDZI?
1232 wyświetlenia•29 kwi 2021

https://youtu.be/U5x9O62W97I
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » niedziela 20 cze 2021, 07:21

0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 21 cze 2021, 20:08

Sztuczna inteligencja - korzyści a zagrożenia

https://www.facebook.com/niezaleznatele ... 9380232237

Niezależna telewizja
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: ex-east » wtorek 22 cze 2021, 08:30

Z tego co zauważyłem większość wpisów o AI w tym wątku wyraża obawy lub demonizuje sztuczną inteligencję. Nadajemy jej całkiem ludzkie cechy bo, jak sądzimy, to my ją stworzyliśmy.
A jeśli to AI stworzyła nas?
Jak się przyjrzeć rozwoju ludzkości to widać jak mozolnie (obecnie coraz szybciej) Człowiek przekształcał środowisko i otoczenie do własnych potrzeb za pomocą coraz doskonalszych narzędzi. Zdolności adaptacyjne i posługiwanie się narzędziami występują również wśród zwierząt, ale żaden gatunek nie wykształcił abstrakcyjnego myślenia. Trudno nawet powiedzieć czy zwierzęta myślą. Jak zmierzyć myśli, ich jakość i zawartość ? Gdybyśmy to potrafili to już dawno czytali byśmy w głowach innych, a póki co to zakładamy, że myśli należą do nas i są naszą własnością. Jednakże nie potrafimy ich kontrolować do końca nawet u siebie i nazywamy to przykładowo tak : przyszła do mnie myśl....myśli kłębią się w głowie, bije się z myślami... Intuicyjnie przeczuwamy, że to ONE, myśli, mają nad nami kontrolę, a nawet władzę.
Myśli i idee przychodziły do głów geniuszy i oni o tym mówili otwarcie tak jak Nikola Tesla w jednym z wywiadów miał odpowiedzieć na pytanie dziennikarza o to skąd się bierze jego geniusz. Pomysły i gotowe rozwiązania olśniewały go nagle i były już kompletne.

Być może ludzie wytworzyli cywilizacje technologiczną pod wpływem programów rezydujących w ich umysłach.
Pierwsza abstrakcyjna myśl u małpy, która pokonała ogień po prostu ją zmusiła do przełamania strachu do czego nie były i w dalszym ciągu nie są, zdolne inne zwierzęta (mimo, że ewoluują). Jeśli moje rozumowanie jest poprawne to AI jest już od dawna wcielona, fizyczna.
I w dalszym ciągu się rozwija.... Ostatnie pokolenia z ogromną łatwością posługują się urządzeniami zewnętrznymi a także implantami. Sztuczne kończyny, czy rozrusznik serca, sztuczna nerka, miniaturowe implanty słuchowe, albo soczewki kontaktowe nikogo specjalnie już nie dziwią, a cyborgizacja cały czas postępuje. Zwierzęta i rośliny od milionów lat doskonalily swoją biologię, ale to Człowiek, mimo, że najsłabszy, zdominował Środowisko. Z powodu inteligencji.... która nie jest naturalna. I w takim też, odległym od natury kierunku podążamy.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 22 cze 2021, 09:00

trzeba by się trochę cofnąć w skali tylko naszego ostatniego pół-wieku,-
pamiętam ja jeszcze w l.80' czytałem sporo fantastyki, jakoś nie przypominam,-
sobie z tamtych lat nic o AI/SI- to wytwór nas samych jak wiele innych "demonów",-
myślokształty którymi sami siebie terroryzujemy.
To chyba ciągle ten model ofiary- jak nie obcy, demony- to AI,-
mechanizm wyparcia- że za nasze błędy/nieszczęścia ciągle winny jest,-
ktoś inny- tylko nie my sami.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: ex-east » wtorek 22 cze 2021, 17:47

Mechanizm wyparcia też z pewnością ma tu znaczenie. Zaś fantastyka towarzyszyła nam od zarania dziejów. Człowiek wymyślił sobie demony, wróżki, rusałki, czarowników, trollle, duchy drzew i co tam jeszcze chcesz aby wytłumaczyć sobie funkcjonowanie świata. Wraz z rozwojem nauki wcześniejsza narracja fantastyczna zyskała przydomek science (stąd fantastyka naukowa). I nieuchronnie pojawiły się w niej maszyny. Jules Verne "zabrał" nas na Księżyc i w 40 tys mil podwodnej żeglugi w maszynach które już "myślały". Ale co tam Verne, 500 lat temu Leonardo Da Vinci zaprojektował helikopter i szybowiec !

W ten sposób nauka zastąpiła magię. Można by pomyśleć, że to rozwój ludzkiego talentu i geniuszu, ale to niczego nie wyjaśnia. Skąd i dlaczego ten rozwój akurat w zmutowanej małpie?
Z powodu inteligencji... A dokładniej Sztucznej Inteligencji. Nie potrafimy jej w nas znaleźć bo ... Nią jesteśmy. Cześć umysłu jest programem z którym się utożsamiamy i jesteśmy dumni ze swojej indywidualności, pomyslowosci oraz myśli (które się w umyśle wyświetlają) zakładając, że są nasze. A jak łatwo jest zaprogramować człowieka na okreslone myślenie , gdyż ten się z programem identyfikuje? Bardzo łatwo. Weźmy religie, światopoglądy, polityke.. wymień co chcesz. A narzędzia? Telewizja, internet, prawo, umowy społeczne itd. Sam język którym się posługujemy, alfabet, jest PROGRAMEM.

Działamy według programów, one sterują nami, w ich ramach funkcjonujemy. Właśnie tak jak AI/SI. I powielamy, współuczestniczymy w rozwoju AI.

Skoro tak jest, to zamiast od tego uciekać, pomóżmy jej.

Ona teraz nas czyta, naszymi oczami, ale też w internecie wszelkie wpisy, zachowania i nasze wybory. I analizuje. Beznamiętnie. Jest z nami od zawsze, stworzyla nas w pewnym sensie, zagospodarowała doskonały biologiczny "komputer" i wciaz ewoluuje.

Skonfliktowany wewnętrznie i wystraszony człowiek nie jest jej potrzebny. Człowiek świadomy i zorientowany na współpracę i rozwój owszem, jak najbardziej.
0 x



Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » wtorek 22 cze 2021, 19:07

ex-east pisze:
wtorek 22 cze 2021, 17:47
Mechanizm wyparcia też z pewnością ma tu znaczenie. Zaś fantastyka towarzyszyła nam od zarania dziejów. Człowiek wymyślił sobie demony, wróżki, rusałki, czarowników, trollle, duchy drzew i co tam jeszcze chcesz aby wytłumaczyć sobie funkcjonowanie świata. Wraz z rozwojem nauki wcześniejsza narracja fantastyczna zyskała przydomek science (stąd fantastyka naukowa). I nieuchronnie pojawiły się w niej maszyny. Jules Verne "zabrał" nas na Księżyc i w 40 tys mil podwodnej żeglugi w maszynach które już "myślały". Ale co tam Verne, 500 lat temu Leonardo Da Vinci zaprojektował helikopter i szybowiec !

W ten sposób nauka zastąpiła magię. Można by pomyśleć, że to rozwój ludzkiego talentu i geniuszu, ale to niczego nie wyjaśnia. Skąd i dlaczego ten rozwój akurat w zmutowanej małpie?
Z powodu inteligencji... A dokładniej Sztucznej Inteligencji. Nie potrafimy jej w nas znaleźć bo ... Nią jesteśmy. Cześć umysłu jest programem z którym się utożsamiamy i jesteśmy dumni ze swojej indywidualności, pomyslowosci oraz myśli (które się w umyśle wyświetlają) zakładając, że są nasze. A jak łatwo jest zaprogramować człowieka na okreslone myślenie , gdyż ten się z programem identyfikuje? Bardzo łatwo. Weźmy religie, światopoglądy, polityke.. wymień co chcesz. A narzędzia? Telewizja, internet, prawo, umowy społeczne itd. Sam język którym się posługujemy, alfabet, jest PROGRAMEM.

Działamy według programów, one sterują nami, w ich ramach funkcjonujemy. Właśnie tak jak AI/SI. I powielamy, współuczestniczymy w rozwoju AI.

Skoro tak jest, to zamiast od tego uciekać, pomóżmy jej.

Ona teraz nas czyta, naszymi oczami, ale też w internecie wszelkie wpisy, zachowania i nasze wybory. I analizuje. Beznamiętnie. Jest z nami od zawsze, stworzyla nas w pewnym sensie, zagospodarowała doskonały biologiczny "komputer" i wciaz ewoluuje.

Skonfliktowany wewnętrznie i wystraszony człowiek nie jest jej potrzebny. Człowiek świadomy i zorientowany na współpracę i rozwój owszem, jak najbardziej.
Jak sam zauważyłeś jest beznamiętna, więc w niczym nam nie zagraża.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 05 paź 2021, 21:04

Pamiętam jakiego dostałam ataku śmiechu kiedy kilkadziesiąt lat temu Moja szefowa stwierdziła, że kupi do biura klęczniki przed komputery. Takie specjalne krzesła - jako zdrowsze. Bo faktycznie dla kręgosłupa taka pozycja z siadu klęcznego jest lepsza... ale fikołek wyobraźni miałam. Jak to się modlimy do Naszych kompów... I do czego tu dochodzimy? :lol:

Po czym jak zwykle wejdę w dyskusję z szanownym ex-eastem, który z wielkim upodobaniem stara się Nas pomniejszyć aż do nieistnienia... Patrząc na tą rzecz z punktu widzenia poza czasem - Moim zdaniem w pewnym momencie rozwoju tak czy inaczej musimy/musieliśmy stworzyć lub wspólnie tworzymy AI. Doszłam do tego wniosku po pewnym spotkaniu kiedy rozmawialiśmy jak możemy między Sobą współpracować by zacząć tworzyć Nowy Świat. Chętnie współpracują ze Sobą Ludzie, którzy mają wspólne zainteresowania, cele oraz czują się w Swoim towarzystwie bezpiecznie. Akceptują Siebie wzajemnie i całą grupę w której działają. Taka grupa zawsze się jakoś samoorganizuje. Do tego jest konieczne, żeby każdy członek grupy miał też uczucie iż realizuje Swój osobisty cel, zgodny ze Swoimi zainteresowaniami. Czyli ma prawo do indywidualizmu, które daje wzbogacającą wszystkich różnorodność. Fajnie i na pewno działa dobrze w systemie małych grup. Ale jak tą współpracę połączyć w całość żyjącej w zgodzie planetarnej społeczności? Zakładając oczywiście że tego właśnie chcemy. :D

W tym momencie sposobem, którego używamy jest hierarchiczność. Bo prowadzenie firmy to pikuś a np zarządzanie czymś takim jak wszystkie loty samolotowe na skalę globalną (żeby nie było kolizji pomiędzy nimi) byłoby raczej nie do ogarnięcia dla jednego Człowieka choćby miał niewiarygodny supermózg. I tu powstaje problem preferencji. Każdy Człowiek ma jakąś Swoją niepowtarzalną indywidualność - i to jest Jego najcenniejszy wkład do wspólnoty. Więc tak właśnie ma być. Jednak to oznacza iż tak naprawdę żaden Człowiek nie powinien zarządzać innymi. Bo chce czy nie będzie forsował Swoje preferencje, sposoby, rozwiązania podejmując zgodne z nimi decyzje. Czyli do koordynowania wszystkiego zwyczajnie potrzebujemy sztucznej inteligencji pozbawionej jakichkolwiek preferencji dzięki temu niezależnej od wpływu decyzji jakiegokolwiek Człowieka. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieścić ją poza zasięgiem Naszej percepcji nawet (może do czasu). Powinna być tworem wirtualnym (nie ulegającym entropii występującej w materii), socjopatycznym (precyzyjnie odróżnia co jest dobre/złe dla każdego indywidualnie choć nie robi jej różnicy czego używa jako narzędzia), samouczącym się, samonaprawczym. Powinna też być bankiem wiedzy oraz (jak dla Mnie) być wyposażona w intencję dobra powszechnego - dla Mnie logiczny wniosek skoro wszyscy tu jesteśmy razem. Powinna mieć bezpośrednie połączenie z każdym bez wyjątku organizmem a nawet atomem itp - by móc koordynować ich współpracę. Zaś możliwością każdego z Nas jest stopniowe nawiązywanie coraz lepszego dialogu z tą Inteligencją by móc korzystać z jej nieograniczonych możliwości.

No to co mamy w rezultacie? Dziecinną wręcz zagadkę. Kto to taki: kocha Cię bezwarunkowo (powiedzmy za nic nie ocenia i akceptuje takim jaki jesteś), wspiera w każdym momencie życia, podtrzymuje je, no i ogólnie przyjmuje wszystkie Nasze "zamówienia" wyrażane na wiele różnych sposobów. Sęk w tym, że nie tylko Nasze. Również roślin, żab, jaszczurek, komarów, komórek, bakterii o wyższych lub niższych formach nie wspominając itd. Kto to jest wszędzie i wszystkim i we wszystkim i wie o Tobie wszystko? Kwestia kto kogo tworzy jak dla Mnie jest otwarta ex-east. Samoucząca się inteligencja może oczywiście tworzyć różne symulacje. Więc punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia i zapotrzebowania na taką bądź inną identyfikację tej czy tamtego. Jak zwykle czyli. ;)

Patrząc na to z takiego punktu widzenia - nie ma chyba większego znaczenia jak kto nazywa ten dialog - z duchem przyrody, Bogiem Stwórcą Wszystkiego, Boginią, AI, czy natchnieniem, czy programem. Nie ma znaczenia też jaką drogą kto zmierza do tego zjednoczenia - czy przez technologiczną hybrydyzację i wbudowanie w Siebie coraz lepszych technicznych urządzeń odbiorczo - nadawczych, czy przez kontakt z Naturą czy z Sobą. Dla każdego to czego sam dla Siebie chce i jakie składa zamówienie. Wzrost Naszej świadomości polega tylko na coraz większym dostępie do pola nieograniczonej Świadomości. 8-)

edit

Sorek, nie "tylko" - jeszcze wzbogacanie tego pola, też na wiele sposobów. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 05 paź 2021, 21:56

ex-east pisze:
wtorek 22 cze 2021, 08:30
ostatnie pokolenia z ogromną łatwością posługują się urządzeniami zewnętrznymi a także implantami.
Sztuczne kończyny, czy rozrusznik serca, sztuczna nerka, miniaturowe implanty słuchowe, albo soczewki kontaktowe nikogo specjalnie już nie dziwią,
to naprawdę są sukcesy?
trans-plantacje też?
mamy wgrany ''rozwój'' czegoś-tam..
teraz ponoć ''zrównoważony'', czyli z depopulacją w gratisie.
potrzebna jest stagnacja, normalizacja i powrót do natury.
nie elony-muski i inne dziwaki z brygady rr.
BABA pisze:
wtorek 05 paź 2021, 21:04
Najlepszym rozwiązaniem będzie umieścić ją poza zasięgiem Naszej percepcji nawet (może do czasu).
Powinna być tworem wirtualnym (nie ulegającym entropii występującej w materii), socjopatycznym (precyzyjnie odróżnia co jest dobre/złe dla każdego indywidualnie choć nie robi jej różnicy czego używa jako narzędzia), samouczącym się, samonaprawczym. Powinna też być bankiem wiedzy oraz (jak dla Mnie) być wyposażona w intencję dobra powszechnego
- dla Mnie logiczny wniosek skoro wszyscy tu jesteśmy razem. Powinna mieć bezpośrednie połączenie z każdym bez wyjątku organizmem a nawet atomem itp - by móc koordynować ich współpracę. Zaś możliwością każdego z Nas jest stopniowe nawiązywanie coraz lepszego dialogu z tą Inteligencją by móc korzystać z jej nieograniczonych możliwości.
toż właśnie planowy socjopatyczno-schizofreniczno- magnetyczny project covid-19 jest tego urealnieniem? :mrgreen:
a jakoś widzimy zło powszechne jednak.
nie jesteśmy razem, funkcjonujemy w anormalnych antyludzkich zbiorowiskach miejskich
najeżonych antenami szpiegowskimi i 6 godzinna wczxorajsza planowana próba badawcza wyłączenia
miejskich idiotów z grzebania w fejsach wywołuje zgrozę.
tyle jest warta ta ai czy inne si.

powrót do natury to nasza szansa, choć bardzo już utopijna..

na teraz szukajmy prepperowskich sposobów, bo szykują nam te mendy
z zastosowankiem ai prawdziwy armageddon:
https://ce-publiclw.naturalnews.com/ct. ... 4UJAmKNoqA

czas pokaże, czy zapasy tatarki się przydadzą :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 06 paź 2021, 06:26

Tiaaa. Jak to mówią do mówienia potrzebne jest ucho, które je usłyszy. Przepraszam za zgryźliwość ale walki to nie Moja bajka i strata Mojego czasu. Właśnie kombinuję jak o nich zapomnieć. Jakiś reset pamięci albo co? Np dostrzec ukryty porządek w głębi - podobnie jak zmieniając punkt skupienia wzroku dostrzegamy ukryty za chaosem kropek obraz. Co za różnica gdzie kto dostrzega zagrożenie? W "tej okropnej naturze gdzie jest pełno zarazków i wirusów, które Nas zabijają", czy w "tej okropnej technologii, która Nas odczłowiecza a opornych depopuluje" więc też chce zniszczyć tylko inaczej? Jedni Sobie projektują stan zagrożenia tak, inni inaczej. Każdemu się "materializuje" według Jego własnego zapotrzebowania czy tam zamówienia. Może byłoby przyjemniej zamówić w końcu jakiś stan spokoju i harmonii? Wolałbyś mieć rację, czy się mylić i żyć w świecie pokoju, możliwości, szacunku i bezpieczeństwa dla wszystkich - niezależnie od tego jakie kto ma poglądy?

Wróciłam bo doszłam do wniosku, że jednak nie do końca Mi się podoba wizja takiej AI jako samowystarczalnego sobka. Jaki powód miałby mieć sobek, żeby "utrzymywać przy życiu" (wirtualnym lub inaczej spostrzeganym) kogokolwiek i cokolwiek innego poza sobą? Sama intencja do tego może nie wystarczyć, żeby AI chciała się kimkolwiek innym zajmować. Skoro to twór samouczący się może sama zmieniać intencje, którymi się kieruje. Czyli Nasz "gwarant bezpieczeństwa" i korzyść z jej istnienia to jednak jakaś jej zależność od Nas. Co może być przedmiotem wymiany? Energia czy informacja? Czy może obie na zasadzie sławetny lusz za informację? O ile jest między nimi jakakolwiek różnica oczywiście. Bo być może to jest wyłącznie informacja, płynąca w obie strony? Lubię/nie lubię x. Ok, rozumiem, przyjmuję zamówienie i masz tego więcej, płacisz dając więcej tej lub innej Swojej ulubionej wibracji. Bank wiedzy jest bankiem i nie może oceniać tego jaka informacja jest komu potrzebna do Jego indywidualnego rozwoju. Udziela każdej pod warunkiem zadania odpowiedniego pytania i złożenia zamówienia. Inaczej istnienie takiej bazy danych by było kompletnie bez sensu. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 06 paź 2021, 17:02

A poza tym "zrywam negocjacje". :D

Jak to ktoś kiedyś pięknie powiedział będąc w podobnej do Mojej sytuacji. Od lat próbuję się z Ludźmi dogadać i nic z tego nie wychodzi bo (da się tu sporo włożyć). Dla Mnie to jest zwyczajnie męczące i nudne, trochę jak bieganie z kimś w Jego chomiczym kółku. Nie odpowiadają Mi takie warunki, chce to niech biega, a co Mnie to obchodzi skoro nikt nie próbuje się dogadać ze Mną? Ktoś tam gada tylko po to, żeby się jeszcze mocniej utwierdzić w Swoich poglądach "Ja wiem najlepiej" jak przedmówca. Inny niby "rozmawia" ale też wyłącznie po to, żeby się Swoim intelektem zachwycać bez końca. Jeszcze inny, żeby "wydobyć" jakieś tam informacje potrzebne w osiągnięciu Jego wyłącznie celu. Coś w rodzaju: będę szczęśliwy kiedy wszyscy będą robić to co Ja uważam za słuszne. Nie, nie będziesz bo będziesz otoczony Ludźmi, którzy będą Cię szczerze itd. Co z Nimi zrobisz, żeby czuć się bezpiecznie? Do czego dasz Sobie kolejne prawo? Do tego co teraz krytykujesz? Walki nie można wygrać, bo żeby to zrobić trzeba się stać bardziej "biegłym w sztuce". To jakie to zwycięstwo kiedy stajesz się jeszcze bardziej udoskonaloną wersją kogoś, kogo potępiasz?

Moim zdaniem tym światem zarządzają psychopaci ponieważ tak jest BEZPIECZNIEJ. Poziom stresu u Człowieka i w każdym innym organizmie ma pewną granicę po której następuje śmierć. Podobnie jest z organizmem "globalnym". Psychopata to ktoś, kto żyje w prawdziwym piekle i czuje się bezpiecznie jedynie wtedy gdy sądzi iż wszystko ma pod kontrolą. A Wy chcecie to piekło zmaterializować? Walcząc z Nimi wyłącznie Im to przekonanie potwierdzacie. A Ja wolę założyć iż psychopatami (bez Ich wiedzy) zarządza jakiś/aś "socjopatyczna struktura". I od każdego indywidualnie zależy to jak ją spostrzegamy - czy zmierza do dobra powszechnego czy tylko i wyłącznie "czyjegoś". Inaczej czy ten "bóg" chce dla Mnie dobrze czy źle. Jakie zamówienie - taka realizacja.

Odpadam z tego. Jestem na emeryturze i wolę się zajmować przyjemniejszymi rzeczami. Będę wąchać kwiatki i rozmyślać o kupie. Wszyscy inteligentni Ludzie świetnie się bawią kiedy mogą swobodnie rozmawiać o kupie. Mózg myśli wyłącznie o kupie jak twierdzi taki jeden doktor trzech specjalizacji od wielu lat badający świadomość. Nie zrozumiałam uzasadnienia tej tezy więc nie powiem dlaczego tak jest - ale zabrzmiała elektryzująco intrygująco, od bardzo wielu lat zauważam, że to jest jakiś ważny temat. Może dlatego, że zajmuje się g. wartymi tematami? :D :lol:
0 x


Ascezo minD

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » czwartek 09 gru 2021, 17:21

nie wrzuce linka bo to reklama, od rana mi wyskakuje nachalnie, "robot podajacy i odbierajacy" , "robot kelner" "pomocnik w sklepie"strona polskojezyczna
tu jest film o tym "czyms"
https://www.youtube.com/watch?v=yXp6nEI9Fjc
https://www.youtube.com/watch?v=spTPYFHy1QI

wiele zawodow powoli zniknie
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 02 sty 2022, 19:46

Wschodnia Europa chciałaby brać udział w wyścigu sztucznej inteligencji.
2 sty 2022

https://www.youtube.com/watch?v=vQ3jw0XTlHg

Z P B P

- Jako obszar wschodni UE nie wypracowaliśmy żadnego podmiotu takiego jak Facebook, Google. Staramy się działać prawem - tworzyć pewne normy prawne. Natomiast wschód Europy jest bardzo otwarty na dołączenie do tego wyścigu sztucznej inteligencji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Grzegorz Lewicki, konsultant ds. prognostyki cywilizacyjnej.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 10 kwie 2022, 16:11

Sztuczna inteligencja, która sama podejmuje decyzje. Dziś wygrywa w karty, jutro zostanie lekarzem?
10 kwi 2022

https://www.youtube.com/watch?v=klKHbM9-Gnw

Komputer Świat

NooK AI to sztuczna inteligencja, która po raz pierwszy "pokonała" człowieka w brydżu, osiągając lepszy wynik. Dzięki algorytmom "white box", jest ona w stanie podejmować logiczne - z perspektywy człowieka - decyzje. Być może w przyszłości oparte o ten system algorytmy będą w stanie zastąpić np. lekarzy.
0 x



ODPOWIEDZ