Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

ROBOTY I BIOROBOTY/KLONY........

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

ROBOTY I BIOROBOTY/KLONY........

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 18 cze 2015, 10:59

Czy wszywać robotom sumienie?


Obrazek

Opublikowano: 16.06.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Publicystyka

Roboty stają się coraz powszechniejsze i zyskują coraz większa autonomię, co może w ludziach budzić pewne obawy. Dlatego badacze zastanawiają się, czy warto autonomicznym robotom wszywać sumienie. Mówił o tym w rozmowie z PAP ekspert dr Piotr Szynkarczyk.

„W przyszłości roboty będą powszechne. Będą nam dawały możliwości, jakich obecnie nie mamy” – powiedział w rozmowie z PAP ekspert ds. inteligentnych systemów bezpieczeństwa, dr inż. Piotr Szynkarczyk, wicedyrektor Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów (PIAP) w Warszawie. Wyjaśnił, że na razie roboty najchętniej wykorzystywane są w zastosowaniach profesjonalnych i „wykonują prace nudne, brudne i niebezpieczne”. Powierzane są więc im powtarzalne, precyzyjne zadania w fabrykach, wysyłane są w miejsca niedostępne dla człowieka (np. czyszczą kanalizację czy eksplorują przestrzeń kosmiczną) albo pomagają w pracach z materiałami wybuchowymi (roboty pirotechniczne). Roboty jednak coraz częściej spotykamy na co dzień – trafiają nie tylko do rolnictwa czy medycyny, ale i do gospodarstw domowych, gdzie coraz częściej np. odkurzają mieszkania, koszą trawniki, czy zapewniają rozrywkę.

UCIECZKA Z DOLINY NIESAMOWITOŚCI

Z coraz powszechniejszą obecnością robotów wiążą się jednak i pewne obawy. A wynikają one m.in. z tego, że roboty coraz bardziej przypominają ludzi. Co ciekawe, niepokój budzić może nawet fizyczne podobieństwo maszyn do ludzi. „Jeżeli robot wygląda jak Wally albo R2D2, to wydaje się nam sympatyczny i wszyscy go kochają. Ale jeśli maszyna jest z wyglądu niepokojąco podobna do człowieka, zaczynamy się jej obawiać. To jest zapisane w naszej psychice” – powiedział ekspert. Wyjaśnił, że zjawisko to nosi nazwę tzw. doliny niesamowitości. Po raz pierwszy „dolinę niesamowitości” opisali badacze z Japonii, którzy specjalizują się w opracowywaniu robotów wyglądających jak ludzie. Okazuje się, że jeśli robot za bardzo przypomina człowieka (ale nie jest z człowiekiem identyczny), powoduje u odbiorcy dyskomfort – zaniepokojenie czy nawet strach. Wicedyrektor PIAP dodał, że aby człowiek czuł się przy robocie komfortowo, maszyna powinna wyglądać jak maszyna. Nie powinna udawać, że jest człowiekiem.

CZŁOWIEK, KTÓRY SIĘ KRYJE ZA MASZYNĄ

Kolejnym powodem do obaw związanym z rozwojem robotyki jest to, że robot może stanowić dla człowieka realne zagrożenie. Szynkarczyk odniósł się do problemu uzbrojonych dronów, a więc samolotów bezzałogowych, które wykorzystywane są przez amerykańską armię – również do zabijania ludzi. „To nie są autonomiczne roboty, tylko to są zdalnie sterowane maszyny. Guzik do otwarcia ognia zawsze naciska człowiek” – powiedział wicedyrektor PIAP i dodał, że człowiek siedzący bezpiecznie w Kalifornii w kontenerze wojskowym tysiące kilometrów od miejsca akcji, może zupełnie inaczej angażować się w wydanie rozkazu „zabij!”, niż kiedy jest na miejscu i sam mierzy do celu. Szynkarczyk wyjaśnił, że problemami moralnymi, jakie wynikają z obecności robotów zajmuje się nowa dziedzina nauki – roboetyka. Jej zadaniem jest m.in. wypracowywanie zasad, jakimi należy się kierować posługując się robotami do celów wojskowych czy medycznych.

Podał przykład sytuacji, kiedy robot wykonujący operację chirurgiczną zawiedzie np. z powodu błędu w oprogramowaniu i spowoduje uszczerbek na czyimś zdrowiu. „Czy za tę sytuację odpowiedzialny jest chirurg, twórca robota, ktoś, kto maszynę kupił czy może ktoś, kto urządzenie serwisował? To są jeszcze pytania otwarte. Tym zagadnieniom trzeba poświęcić dużo uwagi” – skomentował Szynkarczyk.

ROBOT Z SUMIENIEM CZYSTYM, JESZCZE NIEUŻYWANYM

Z rozwojem robotyki wiąże się też fakt, że roboty stają się coraz bardziej autonomiczne i część zadań i decyzji już mogą podejmować samodzielnie, bez udziału człowieka. „Autonomia robotów wzrasta, ale przynajmniej do dnia dzisiejszego bunt maszyn nam nie grozi. Są tacy, co powątpiewają, że kiedykolwiek nastąpi” – powiedział ekspert PIAP. Przyznał jednak, że są też badania, które zabezpieczają tę kwestię. „Niedawno byłem na konferencji, na której zaproponowano, by w roboty wszyć sumienie” – zaznaczył. Przywołał scenę z filmu „Odyseja Kosmiczna 2001″. Tam autonomiczny komputer HAL 9000 – aby misja zakończyła się sukcesem – odmówił otwarcia drzwi i uratowania astronauty mówiąc „przepraszam Dave, ale niestety nie mogę tego zrobić”. „Kiedyś robot będzie mógł użyć takich słów, ale wobec kogoś, kto mu wyda niemoralny rozkaz. A to dlatego, że moralność będzie wszyta w algorytmy robota” – powiedział Szynkarczyk.

KOGO POSTAWIĆ PRZECIW ARMII ROBOTÓW?

Ekspert z PIAP przyznał, że nie obawia się, że polskie roboty produkowane w jego instytucie (jest 10 typów takich robotów) użyte zostaną do nieetycznych celów. „Nasze roboty, które są wykorzystywane przez policję i wojsko, służą w tej chwili bezpośrednio do tego, by zastąpić ludzi w strefach niebezpiecznych, czyli tam, gdzie są jakieś szkodliwe środki chemiczne, promieniotwórczość, pożar, zagrożenie wybuchem
” – wyjaśnił.

„Można natomiast sobie wyobrazić zastosowanie robotów na wojnie – maszyny można uzbroić i wysłać naprzeciwko drugiej armii” – powiedział. Podkreślił, że w Polsce takie działania są ściśle nadzorowane i regulowane przepisami. „Nie można natomiast wykluczyć, że roboty uzbrojone się pokażą na świecie. I wtedy powstaje pytanie: czy my przeciw robotom obcej armii chcemy wystawić naszych ludzi czy nasze roboty
” – dodał.

Autorstwo: Ludwika Tomala




http://wolnemedia.net/nauka/czy-wszywac ... -sumienie/


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 20 wrz 2015, 18:30

to dopiero bioroboty i to te które nadchodzą.. :shock:
Czy wśród imigrantów są hybrydy ludzkie i ...
by monitorpolski -
http://www.monitor-polski.pl/czy-wsrod- ... io-roboty/
Jak wcześniej wspomniałem, dostaję maile z wizjami i przepowiedniami. Dzisiaj
wizja osoby, która nie chce być anonimowa, jest to jak o sobie pisze „terapeuta
rodzinny, interwent kryzysu psychologicznego, pedagog, praktyk terapii i
medycyny kwantowej, doradca rozwoju duchowego, wizjoner”. Zob:
http://www.terapiekwantowe.pl
Nie sądzę by budzenie się od niedawna „nadzwyczajnych” zdolności było u ludzi
przypadkowe. Musi bowiem zajść coś co pozwoli nam wyzwolić się z terroru
żydowskich bankierów, który narzucany jest światu. Społeczeństwo nie ma
narzędzi by się temu przeciwstawić – użycie siły było by samobójstwem, gdyż
„elity” przez kilkadziesiąt lat opracowały bronie o jakich nam się nie śniło.
Wystarczy wspomnieć o kontroli umysłu za pomocą mikrofal. Dlatego też, jeśli
celem naszego istnienia w tym świecie jest samodoskonalenie dusz, to musi dojść
do nadzwyczajnego wydarzenia, które obróci wniwecz chore plany zaburzonych
dusz, które zamiast kolejnej inkarnacji, podejrzewam, czeka rozproszenie – czyli
faktyczna śmierć.
Ale jest to też wyjątkowo ciężki test dla nas, gdyż jeśli nic się nie wydarzy, jeśli nie
będziemy nic robić, to wkrótce z ludzkości pozostaną zdegenerowane resztki, a
Ziemia zamieni się w wielkie więzienie dla tych co się ostaną.
Niektórym może się wydawać, że to o czym pisze jest tzw. New Age, ale są dowody
empiryczne na to, że dusza istnieje i w większości przypadków jest nieśmiertelna
(jako energię można ją jedynie rozproszyć). Pisałem już tu o eksperymencie w
Scole
(http://www.monitor-polski.pl/eksperymen ... ni-wszyscy), w
którym do kontaktu ze światem dusz wykorzystywano m.in. aparaty fotograficzne,
magnetofon i kamery wideo – pojawiały się zdjęcia i nagrania „nie z tej ziemi” i to
w obecności ekspertów naukowych – więc trudno to posądzić o hochsztaplerstwo.
Sam jestem świadkiem rozmów z „duchami” ludzi z wysoce zaawansowaną aurą
(co widać na urządzeniu Kirliana). Sądzę, że mamy z tym też do czynienia u
Krzysztofa Tarasiewicza, który jak mi się wydaje, dopiero się rozgrzewa.
Fala X niekoniecznie będzie nagłym procesem, być może obudzenie ludzkości
następuje już od jakiegoś czasu, a teraz przyspiesza. Zewsząd słyszę bowiem, że z
ludźmi dzieje się „coś dziwnego”. Ja sam podczas medytacji grupowej, w której od
jakiegoś czasu uczestniczę, zaczynam widzieć pewne rzeczy, jest to bardzo ulotne,
ale się powtarza. Np. przy wzmacnianiu Zbigniewa Stonogi, bo o to prosiłem grupę,
już drugi raz z kolei zobaczyłem „robaki”, a było to przed podaniem przez niego
informacji o zawale. Dolegliwości sercowe są zazwyczaj skutkiem obecności
przywry ludzkiej – po zastosowaniu zappera zanikają. Być może zobaczyłem
właśnie tę przywrę?
Nawiązując jeszcze do poniższej wizji, warto zauważyć, że jest zbieżna z wizją
pewnej osoby sprzed ponad roku, która widziała „ludzi-wilki” w akcji. Czyżby
chodziło o hybrydy ludzko – zwierzęce? Wcale by mnie to nie zdziwiło, znając to
strona 1 / 3
Czy wśród imigrantów są hybrydy ludzkie i ...
by monitorpolski -
http://www.monitor-polski.pl/czy-wsrod- ... io-roboty/
nad czym psychopaci pracowali w laboratoriach na Plum Island. (zob. zdjęcie). Już
nie mówię o bio-robotach, które na pewną nie są fantazją. Posłuchajcie o czym na
zlocie Jana Taratajcio mówiła Danuta Sharma
(cz.1, cz.2).
=============================================
„Islamizacja” Krzysztof Tarasiewicz, 11 września 2015
Odbieram: „Napisz Przepis na pozbycie się imigrantów z Polski”.
Istnieją 4 sposoby podbicia Europy, a więc istnieją także 4 sposoby na
niedopuszczenie do tego”.
I zobaczyłem (będąc nadal w trakcie odbierania wizji) bezsilność imigrantów, a w
zapachu jaki od nich poczułem było śmiertelne zagrożenie dla ludzi ze strony
zwierząt (hybrydy!?).
PS. Po zakończeniu wizji, nastąpiła w moim umyśle mimowolna jej interpretacja z
wyraźnym zwróceniem mi uwagi, na jedną wizji poprzednich – „Pobudka Jezusa”.
Interpretacja ta stworzyła natychmiast hipotezę. Oto ona:
” Ludzie bio-roboty z poprzedniej wizji to zwierzęta w osobach imigrantów.
Uwolnienie dźwięku z poprzedniej wizji, to program Mind Control (Ludzki (zły) mózg
nie wytrzyma) jako aktywator/sygnał dla zwierząt/imigrantów do ataku. Zamiar
wchodzenia bio-robotów do domów ludzi i ich mordowanie w poprzedniej wizji (Za
godzinę będzie trzeci dźwięk, który zmieni wszystko), to planowany atak
zwierząt/imigrantów w dzisiejszej wizji. Co ciekawe, ów sygnał z poprzedniej wizji
odebrałem rzeczywiście w podobny sposób (Kilkusekundowy, mocny, niczym
sygnał do ataku ogromnej armii (moje skojarzenie)).
Zadaję sobie pytania.Czy Jezus z poprzedniej wizji faktycznie ostrzega, czy Jest
sprawcą tej tragedii budząc się ? Czy imigranci to biblijna Bestia wychodząca z
morza ? Czy Jezus w wizji ma postać symboliczną jako program Mind Control,
podobnie jak w religii ? Czy gołąb z poprzedniej wizji, to naród Polski ? Czy demony
z poprzedniej wizji to imigranci ? („Po wszystkim, demony przerzuci się na kwiaty„.
I odbieram, że „teraz demony są w zwierzętach”). A jeśli, to przerzucenie demonów
na kwiaty w poprzedniej wizji, to przypadkiem nie ich pochowanie po ich klęsce ?
„Pobudka
Jezusa” (29.07.2015)
Unoszę się na wysokości dachów i wysokich wież w mieście. Dachy i wieże są w
większości konstrukcji ze szkła. Nagle rozbrzmiewa dźwięk w przestrzeni. Jego
wibracje odczuwa się w całym ciele. Najbardziej w głowie. Kilkusekundowy, mocny,
niczym sygnał do ataku ogromnej armii (moje skojarzenie).
Nagle odbieram informację: „Za trzecim dźwiękiem stanie się, ponieważ ludzie już
rozpoznali”.
strona 2 / 3
Czy wśród imigrantów są hybrydy ludzkie i ...
by monitorpolski -
http://www.monitor-polski.pl/czy-wsrod- ... io-roboty/
Wtedy ujrzałem rzędy ludzi-biorobotów. Ubrani, poruszający się i wyglądający jak
ludzie. Mieli za zadanie wejść do każdego domu, by zabić. Do tego zostali
zaprogramowani na wypadek, gdyby ludzie „za wcześnie” zaczęli myśleć,
dostrzegać, odkrywać i działać. A tak się właśnie działo.
Kolejny, drugi dźwięk. I znów odbieram informację: „To kolejne ostrzeżenie Jezusa.
Jezus się obudził. Za godzinę będzie trzeci dźwięk. który zmieni wszystko”.
Opuściłem obszar kontroli biorobotów i miejsce w którym ustawiali się w szeregu,
by potem rozejść się po mieszkaniach ludzi. Dostrzegłem, że roboty nie mają dusz
(co jest niby oczywiste).
Zmieniałem obszar pobytu i gdzieś pomiędzy dostrzegłem gołębia. Był jasno szary
– nie biały Wtedy odebrałem: „Jeszcze on będzie miał coś ważnego w m.czasie do
powiedzenia”.
Okazało się, że znów jestem w roli „Świadka”.
Przeniosłem się nad wodę. Jestem koło mostu i widzę jak królowa Anglii rozmawia z
mężczyzną. Zostaje mi przypomniane, że słucham rozmowy jako „Świadek”.
Królowa mówi: „Po wszystkim, demony przerzuci się na kwiaty”. I odbieram, że
„teraz demony są w zwierzętach”.
Oddalam się od rozmówców i znów odbieram informację z obrazem: „Trzeci dźwięk
sprawi, że wszystko co złe rozsypie się. Ludzki (zły) mózg nie wytrzyma” i
pokazano mi ogromny kryształ, a w nim uwięziony dźwięk – „Za godzinę zostanie
uwolniony”.
Poczułem, że dźwięk przejdzie z ziemi do stóp ludzkich i zadziała na każde ludzkie
ciało.

Krzysztof Tarasiewicz
więcej: www.monitor-polski.pl
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
strona 3 / 3
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 13 lip 2016, 22:14

Odkrycie roku? Syntetyczne zwierzę zawieszone między życiem a śmiercią

Obrazek

Wykorzystując zmodyfikowane genetycznie komórki serca szczura, silikon i trochę złota zespół naukowców z Uniwersytetu Harvarda stworzył niezwykłego robota. Syntetyczne zwierze porusza się i wygląda jak prawdziwa płaszczka.

Wygląd maszyny wzorowany był na rybie gatunku Leucoraja erinacea. Składa się z czterech warstw - silikonowego podłoża, układu kostnego ze złotych drutów, drugiej warstwy silikonu, która ma za zadanie izolowanie szkieletu oraz 200 tysięcy genetycznie zmodyfikowanych komórek pochodzących od szczura. Są one skonstruowane w taki sposób, aby kurczyły się pod wpływem światła.

Autorami pomysłu są Kit Parker i Sung-Jin Park z Instytutu Wyssa Inżynierii Inspirowanej Biologią Uniwersytetu Harvarda. Jak tłumaczył pierwszy z nich na konferencji, gdy komórki robota są oświetlane, ten pływa jak rzeczywista płaszczka. Maszyna podąża za źródłem światła automatycznie, a dzięki temu, że pływa w cieczy bogatej w składniki odżywcze, utrzymuje to jej komórki przy życiu. Pozwala to na zdalne sterowanie robotem.

Badacze tłumaczą, że wynalazek może umożliwić stworzenie biologicznych a jednocześnie sztucznych organów do przeszczepów. – Ludzie muszą się dowiedzieć, że to najfajniejsza rzecz, jaką zobaczą w tym roku – ekscytował się Kit Parker.

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/nau ... id=SL5MDHP
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 31 lip 2016, 23:03


https://www.youtube.com/watch?v=W0_DPi0PmF0

Coraz bardziej podobne do nas :o
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 22 sie 2016, 23:29

0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 23 sie 2016, 12:04

Obejrzyjcie sobie na YT odcinek z Barbarą - Barbie pt; ORGAZM JEST ZBOCZENIEM STWORZONYM PRZEZ VIBRACJE EGO
Masakra jakaś ,chyba powinna się zgłosić do lekarza.To co tu zamieściłam powyżej to jest pikuś.Nie mogę wstawić tego odcinaka o orgaźmie ,ponieważ jest zbyt obsceniczny . :shock:

ten się chyba nadaje.

https://www.youtube.com/watch?v=UZPTgbq0wW0
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 30 paź 2016, 21:39

Admin pisze:Neuronowy komputer Deep Mind już nie potrzebuje ludzi! Sam siebie rozwija
sobota, Październik 29, 2016 08:05 PM

Obrazek

Sztuczny intelekt DeepMind opracowany przez specjalistów Google od tej chwili nie potrzebuje już swoich twórców – zaczął sam się rozwijać i doskonalić, samodzielnie pozyskując potrzebne mu informacje.
„Ten komputer posiadł zdolność samodzielnego uczenia się na wcześniejszych przykładach i wyrabiania w sobie logicznych nawyków” – przyznają główni technolodzy projektu DeppMind – Alex Graves i Greg Wayne.
Stało się to możliwe dzięki wdrożeniu systemu Differential Neural Computer (DNC), który przy wykorzystaniu sieci neuronowej jest w stanie sam pozyskiwać potrzebne mu fragmenty wiedzy i wbudowywać je w odpowiednie miejsca sztucznej inteligencji, starając się robić to jak najszybciej i najbardziej logicznie. Działa więc podobnie jak ludzki mózg.

Specjaliści Google pokazali też jak działa to w praktyce. Kiedy systemowi DNC objaśniono na czym polega drzewo genealogiczne, sztuczna inteligencja natychmiast je zbudowała, odnajdując w sieci wszelkie możliwe związki między wybranymi ludźmi oraz na bieżąco optymizując i odświeżając swoją pamięć, żeby w przyszłości robić to samo jeszcze szybciej i skuteczniej.
Następnie systemowi DNC pokazano mapę londyńskiego metra, a ten natychmiast zaczął proponować optymalne połączenia i nowe rozwiązania usprawniające komunikację między poszczególnymi stacjami.

Robił to jednak nie jak zwykły komputer, mozolnie analizujący wszystkie możliwe warianty, tylko na podstawie zapamiętanych prawidłowości i logicznych powiązań, które sam wykrył i dopasował do bieżącej sytuacji.
Dodajmy jednak, że wielu naukowców, w tym m.in. szef korporacji kosmicznej SpaceX Elon Musk ostrzega, iż projekt DeepMind może być dla ludzkości groźniejszy niż broń jądrowa, przekształcając nas z czasem wyłącznie w biologiczne nośniki sztucznej inteligencji.



Reporters.pl
http://alternews.pl/uncategorized/neuro ... e-rozwija/
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 20 lis 2016, 13:53

Pierwsze na świecie igrzyska cyborgów

Obrazek
Niepełnosprawni „piloci”, wspierani przez zespoły techniczne z całego świata, wzięli udział w zawodach Cybathlon w Zurychu.

„Mechaniczny doping” zwykle oznacza dla sportowców dyskwalifikację, karę albo nawet wykluczenie ze światowej klasy zawodów, jednak uczestników pierwszych „igrzysk cyborgów” zachęca się do jak najszerszego wykorzystywania technologii.

Według Roberta Rienera, profesora robotyki w zuryskim ETH Sensory-Motor Systems Lab i pomysłodawcy Cybathlonu – zawodów, które odbyły się w Zurychu po raz pierwszy w historii – najważniejszym celem igrzysk jest pokazanie, jak dobrze ludzie i maszyny mogą ze sobą współpracować.

https://www.youtube.com/watch?v=Rx9I_hYqQcM

Pomysł narodził się, gdy Riener pracował nad systemem do rehabilitacji opartym na rozwiązaniu z zakresu robotyki — do czego skłoniła go frustracja ograniczeniami współczesnych protez podczas wykonywania codziennych zadań.

„Urządzenia wspomagające nie są wystarczająco dopracowane” — mówi. „Ludzie mają problemy na przykład z wchodzeniem po schodach albo pokonywaniem wzniesień. Pacjenci są rozczarowani”.

Niektórzy przestali w ogóle korzystać z protez. Riener uznał, że nadszedł już czas, aby zająć się tymi problemami zamiast udawać, że same znikną. Powiedział, że niektóre technologie — w tym stosowane w protezach — po prostu się nie sprawdzają albo korzystanie z nich jest tak skomplikowane, że ludzie przestają ich używać.

Pomysł Rienera, aby wykorzystać zawody do pobudzenia innowacyjności i dyskusji na ten temat, spotkał się z szerokim zainteresowaniem. W igrzyskach wzięło udział 66 zespołów z ponad dwudziestu krajów.

Obrazek

W skład każdego zespołu weszła grupa technologiczna i zawodnik, nazywany raczej „pilotem” niż „sportowcem”. Urządzeniami wspomagającymi mogły być jedyne w swoim rodzaju prototypy lub produkty już dostępne na rynku. Nagrody przyznawano całym zespołom.

W każdej z sześciu dyscyplin Cybathlonu piloci ścigali się indywidualnie. Tory wyścigowe zbudowano w oparciu o realia, jakim codzienne stawiają czoła osoby niepełnosprawne.

W wyścigu wspomaganych protez nóg piloci z kończynami amputowanymi powyżej kolana pokonywali takie przeszkody, jak schody, pagórki czy równoważnie. Wyzwania w wyścigu wspomaganych protez rąk obejmowały krojenie chleba i otwieranie słoików. Zespół szwedzki w zawodach protez rąk wykorzystał osteointegrację. Metalowe części zostały zakotwiczone bezpośrednio w kości ramienia pilota.

Obrazek

Piloci z amputowanymi nogami lub uszkodzonym rdzeniem kręgowym ścigali się na torach z rampami i stopniami w zawodach wspomaganych wózków inwalidzkich. „Autorzy projektów muszą znaleźć równowagę między wagą a efektywnością” – tłumaczył przed zawodami Riener. „Szerszy rozstaw osi oznacza większą stabilność podczas pokonywania schodów, ale taka konstrukcja jest cięższa i wolniejsza”.

Do wyścigu wspomaganych egzoszkieletów mogli zapisać się tylko piloci z nogami sparaliżowanymi po urazie kręgosłupa. Punktem startowym tych zawodów była sofa, na której usiedli piloci. Pięć kolejnych zadań obejmowało między innymi wejście na podjazd i zejście po schodach.

Zgłosiło się kilkanaście zespołów, w tym ekipa z Florida Institute for Human & Machine Cognition (IHMC) w Pensacoli.

Pilot Mark Daniel stracił czucie w nogach po wypadku samochodowym w 2007 r. Przed zawodami ciężko trenował w opracowanym przez laboratorium IHMC wspomaganym egzoszkielecie X1, przy produkcji którego pomagała też NASA.

Daniel steruje zmotoryzowanymi nogami X1 za pomocą przycisków, przełączników i ekranu umieszczonych na jednej z kul inwalidzkich.

„Przekazuję urządzeniu, co ma zrobić w kolejnym kroku, ale do pewnego stopnia X1 decyduje sam” — wyjaśnia. „Zależy mi na dobrym wyniku” – deklarował przed startem – “ale nie mogę się też doczekać giełdy prototypowych urządzeń. Ostatecznie wszyscy bierzemy w tym udział w jednym celu — aby pozbyć się wózków inwalidzkich”. Jak podkreśla Daniel, projekt wózka inwalidzkiego niemal się nie zmienił od czasów starożytnego Egiptu.

Obrazek

W niektórych zawodach to piloci, nie maszyny, byli wspomagani. Na przykład Ronald Triolo z Advanced Platform Technology Center przy Cleveland Veterans Affairs Medical Center kieruje zespołem, który wziął udział w wyścigu rowerowym z wykorzystaniem funkcjonalnej stymulacji elektrycznej (Functional Electrical Stimulation, FES). Technologia FES wykorzystuje impulsy elektryczne do aktywacji sparaliżowanych mięśni, zazwyczaj za pomocą przyklejonych do skóry elektrod. Piloci stymulowani metodą FES ścigali się na niewspomaganych specjalnych rowerach po płaskim okrężnym torze.

Triolo opracował nowy rodzaj stymulacji FES wykorzystujący elektrody chirurgicznie wszczepiane w „mankiety” wykonane z elastycznej gumy, którymi owija się poszczególne nerwy mięśniowe. Elektrody są podłączane do umieszczonego w brzuchu pilota generatora impulsów, który otrzymuje bezprzewodowe sygnały od zewnętrznego komputera wykonanego w technologii do noszenia.

„Dzięki temu można uzyskać dużo dokładniejszą kontrolę nad działaniem mięśni. W zawodach takich jak te oznacza to subtelną równowagę między siłą a wytrzymałością” – mówi Triolo. Dzięki różnym wstępnie zaprogramowanym wzorcom stymulacji pacjenci w laboratorium Triolo są już w stanie wstać, utrzymać równowagę i zrobić kilka kroków. Jazda na rowerze nie stanowi zatem dla nich wyzwania.

„Jazda na rowerze jest łatwiejsza niż chodzenie” — twierdzi Triolo. „Nie trzeba się martwić o zachowanie równowagi. Wystarczy skoncentrować się na wprawianiu w ruch pedałów”.

Obrazek

Każdy zawodnik korzystał z osobistego wzorca stymulacji, który pobudza poszczególne mięśnie w odpowiednim momencie podczas poruszania pedałami. Rowerzyści sami musieli trzymać kierownicę, skręcać i monitorować poziom energii, aby nie wyczerpać nóg zbyt wcześnie.

„Celem tego przedsięwzięcia jest pełna integracja człowieka z maszyną. Chcemy, żeby ludzie poczuli przywiązanie do technologii i zaczęli wchodzić z nią w interakcję — mówi Triolo.

„Pragniemy też zapewnić osobom sparaliżowanym nowe, efektywne sposoby ćwiczeń, nie wspominając już o odrobinie rozrywki”. Przyznaje, że początkowo podchodził sceptycznie do pomysłu Cybathlonu, jednak przygotowania do igrzysk dały zastrzyk energii jego zespołowi badawczemu i go zainspirowały.

Szósta konkurencja Cybathlonu wymagała najmniejszej ilości ruchu, jednak wcale nie była łatwym wyzwaniem. W turnieju specjalnie opracowanej na potrzeby zawodów gry komputerowej sterowanej za pomocą ludzkiego mózgu wzięli udział piloci z kompletnym lub niemal kompletnym paraliżem na poziomie szyi wywołanym uszkodzeniem rdzenia kręgowego, udarem albo chorobą neurodegeneracyjną.

Każdy z nich nosił czapkę pokrytą elektrodami i kablami, która wykrywa sygnały wysyłane przez mózg pilota, korzystając z elektroencefalografii (EEG) lub spektroskopii w bliskiej podczerwieni (NIRS) i przesyła je do komputera. Tylko za pomocą myśli piloci sterują awatarami biegającymi i skaczącymi po wirtualnym torze przeszkód. Wspomagane urządzenia wykorzystujące tego rodzaju technologię „protez neuronowych” są już w użytku.

Riener obmyśla już nowe dyscypliny, w tym konkursy wymagające kreatywności — rysowanie, malowanie, taniec czy grę na instrumentach — przeznaczone dla osób z ograniczonym czuciem. Ale przede wszystkim ma nadzieję, że Cybathlon pomoże przełamać bariery.

„Największym sukcesem tej inicjatywy byłoby wyeliminowanie uprzedzeń i zwiększenie akceptacji oraz integracji osób niepełnosprawnych”.

Zdjęcie tytułowe — prawa autorskie: ETH Zurich / Alessandro Della Bella.

http://iq.intel.pl/pierwsze-na-swiecie- ... 42686286=1
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 02 mar 2017, 21:56

Historyczna wygrana sztucznej inteligencji w pokera! Maszyna lepiej blefuje i negocjuje od człowieka
Marcin Bójko 02 marca 2017 Obrazek

Obrazek

Dzisiejszy tygodnik "Science" donosi, że międzynarodowej grupie matematyków udało się stworzyć program sztucznej inteligencji na tyle dobrze grający w pokera, że potrafił znacząco wygrać mikroturniej z 30 profesjonalnymi graczami w pokera.

- Nasz program DeepStack wygrał z 30 profesjonalistami w najbardziej złożoną wersję pokera - informują matematycy w dzisiejszym "Science". To oznacza, że sztuczna inteligencja będzie także lepsza od ludzi podczas biznesowych lub politycznych negocjacji. Nadchodzi chwila, gdy międzynarodowe porozumienia będą negocjować maszyny, a nie politycy.
Poker, zwłaszcza w Polsce, kojarzy się z hazardem, szemranym towarzystwem oraz mordobiciem i strzelaniną w westernowym stylu. Niejednego więc zapewne zdziwi, że jest to jedna z trudniejszych gier, poziomem skomplikowania znacznie przewyższająca szachy.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 07 kwie 2017, 17:30

Hybrydy - chimery, czyli Roboty Biologiczne

Z cyklu: „52 stan z prawami dla tubylców”

Staram się informować PT Czytelników, że od czasów genseka E. Gierka, agenta Kominternu, czyli Międzynarodówki Rothschilda, i jego słynnych pożyczek, oświata jest systematycznie niszczona w tym Wesołym Baraku nad Wisłą [J.Pietrzak]. Nie wspomnę o haniebnej roli Komisji Edukacji Narodowej z 1773 roku, nadal gloryfikowanej w Polsce, łącznie z tym szulerem podającym się za księdza, H. Kołłątajem.

Jak podała ostatnio p. Falzman [znana mi osobiście], stopień upadku oświaty jest tak duży, że obecny maturzysta, czyli 19-letni obywatel, jest na poziomie 5-klasisty z lat 1970. Ta redukcja wiedzy odbywa się w każdej dziedzinie. Studia medyczne w latach 60 - tych obejmujące prawie 8 lat wykładów i staży, dzięki p.Kopacz, po jej przyjeździe z Izraela w 2011 roku, zostały obniżone do 5 lat. Oczywiście redukcja godzin w poszczególnych przedmiotach miała miejsce już znacznie wcześniej.

Generalnie skrócono na studiach medycznych wymiar godzin z poszczególnych przedmiotów średnio o 30 do 75 % czasu wcześniejszego. Nie jest to nic innego jak realizacja planu UE, o którym na zjeździe w Berlinie poinformował mnie Kolega z Anglii. Polski lekarz ma być tylko specjalistą tzw. pierwszego kontaktu, czyli felczerem. Podobnie, jak wiem od kolegów, nastąpiła redukcja godzin na studiach technicznych. Np. z budownictwa wykreślono w latach 90. cały rozdział o wentylacji. Niech tubylcy się duszą.

Ale jak każdy może się przekonać osobiście, żadnych masowych protestów tzw. „elyt” intelektualnych nie było. Wszyscy koryfeusze nauki nabrali wody w usta i schowali głowy w przysłowiowy piasek. Dlaczego niby mają się narażać? A podobno są Rady Rektorów i tym podobne instytucje. Mamy więc problem. Czy owe gremia są jeszcze polskie? Czy owe gremia są samorządowe, czy tylko reprezentują ów rząd cieni.

26 latach po „Okrągłym Stole”, tej ustawce Służb Specjalnych, możemy już z czystym sumieniem przedstawić wnioski. Jak donosi NIK aż 63 % Polaków, czyli mieszkańców terenów pomiędzy jeszcze Odrą i Bugiem w 2015, nie przeczytało ani jednej książki. To jest aż o 5% większy odestek, aniżeli w 2014 rok.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, bardzo ładna nazwa, tylko jakiego narodu, ponieważ przez ostatnie co najmniej 500 lat Polska była państwem aż 5 narodów, wydało aż 268 milionów w okresie 3 lat na finansowanie aż 20 programów wzrostu czytelnictwa. Tylko do jakich grup narodowościowych te pieniądze trafiły? Poza tym, na czym polegać miał ten wzrost czytelnictwa, skoro badania wykazały, że nastąpił spadek osób, które przeczytały chociaż jedną książkę w całym roku z 42 % do 37%? Rewelacją jest odkrycie NIK-u, że najwartościowsze jest inwestowanie w czytelnictwo dzieci. O tym my, starzy, wiemy od ponad pół wieku. Przypomnę, że właśnie po 1989 roku masowo niszczono polskie książki z bibliotek wojskowych i tzw. publicznych, likwidując ich liczbę. Książki z bibliotek wojskowych po prostu palono. Biblioteki publiczne praktycznie zanikają. Z kolei wielkość tych czworaków piętrowych, zwanych mieszkaniami spółdzielczymi, nie pozwala na gromadzenie prywatnych bibliotek. Nie wspominając o tym, że książka stała się piekielnie droga w stosunku do otrzymywanego średniego wynagrodzenia.

Przypomnę tutaj fragment Konstytucji Soborowej z 1320 roku: „Każda parafia musi mieć szkołę zaopatrzoną w książki. Książki są tak tanie, że żaden proboszcz nie może się tłumaczyć brakiem pieniędzy.” A w Polsce Minister Edukacji publicznie stwierdza, że nie muszą kupować książek, ponieważ są w internecie.
Przypomnę także, że w ubiegłym roku Zgromadzenie Ogólne ONZ w Korei Południowej zatwierdziło wspólne programy dla wszystkich roczników uczniów na całym świecie. Innymi słowy, centralne - globalne indoktrynowanie dzieci i młodzieży staje się faktem. Jak to wyglądało po 1989 roku wiemy, kiedy to eunuchy intelektualne wprowadziły przedmiot „Przyroda” i zaczęły ogłupianie uczniów rzekomym globalnym ociepleniem, czy dziurą ozonową.

Pomimo udowodnienia na podstawie badań stężenia węgla C-14 w kościach dinozaurów i określenia wieku tych kości na 10 000 do 20 000 lat, w podręcznikach szkolnych nadal znajdują się dyrdymały o rzekomo 150 milionach lat, dzielących nas od wyginięcia tych zwierząt.

Jak widać, głupota ta trzyma się mocno, pomimo faktu, że jej twórcy już dawno są pod ziemią.
Cała teoria tzw. ewolucji wzięła w łeb, ale pomimo tego nie zniknęła z podręczników szkolnych.


Badania kosmosu to jedno z większych osiągnięć nauki. Ale wyniki tych badań nie są dla pospolitaków na dole. A wskazują one jednoznacznie, że nic takiego jak ewolucja nie mało miejsca. Każda planeta kręci się w inną stronę, jedne mają atmosferę, inne nie, jedne mają pole magnetyczne, inne nie, itd. Nie przeszkadza to Ministerstwu Zaciemniania Powszechnego, zwanego obecnie Ministerstwem Oświaty, podobny neologizm jak „mądrzy inaczej”, obstawać przy XIX-wiecznych teoryjkach rodem z koncernu Rothschilda.
Proste pytanie: dlaczego tak się to dzieje? Otóż moja robocza hipoteza jest następująca. Trzeba koniecznie wyszkolić jak największa grupę posłusznych idiotów, którzy będą realizowali cele wojskowe. Jakie to cele? Pierwszy z brzegu, konstrukcja hybryd biologicznych, łączących geny człowieka i określonych zwierząt. Innym celem może być przeformowanie zasad etycznych społeczeństwa na takie, które pozwoli np. na globalny kanibalizm. Przecież pomimo zimnej wojny handel kwitł w całej pełni i nikt nigdy nie skrytykował Chin z powodu mordowania i konsumowania narodzonych dzieci.

USA sprzedawało przez cały okres tej zimnej wojny broń dla Sowietów, a ci oddawali ją Chińczykom w celu walki z wojskami USA. Czyli żołnierze amerykańscy w liczbie kilkuset tysięcy [ranni i zabici] byli mordowani bronią wyprodukowaną w USA. Fajne, nieprawdaż? Interes się kręcił!

Wracając do Raportu NIK-u. Wytyka on Ministerstwu Zaciemniania Powszechnego zwanego w Polsce Ministerstwem Edukacji, niedokładność sprawozdań z prowadzonych programów, ich niską rozpoznawalność i NIEJASNE CELE. SIC!!

Program Rozwoju Czytelnictwa nie posiada nawet strony internetowej, rzekoma kampania nie jest obecna w mediach, czyli tylko dla swoich. I tak się marnuje społeczne pieniądze pod płaszczykiem Oświaty. A dlaczego o tym piszę. Ponieważ tak wyszkoleni, czyli wytresowani ludzikowie są zdolni do każdej roboty, nawet takiej: już w 2004 roku Washington Post w dniu 20 listopada podał, że ludzkie hybrydy, czyli geny człowieka i zwierzęcia zostały połączone. Podobny artykuł ukazał się w 2008 roku w Guardianie i w 2016 roku w National Geographic. Być może, pod wpływem owych artykułów w Polsce preparuje się przepisy prawne umożliwiające takie doświadczenia. Czyli polska ludność stanie się poligonem doświadczalnym, podobnie jak w sprawie szczepionek, czy „nowatoroskiej” chemii na raka.
Czyli te wszelkiej maści filmy z Hollywood miały po prostu przygotować ludność, że coś takiego już się robi. Rozwój nauki zawsze był taki sam. Najpierw przygotowywało się coś w laboratoriach wojskowych i spec służb. Po jakiś 20 latach trafiało to do tzw. wybitnych uczelni, czyli tych robiących dla wojska, a po następnych 10 - 20 latach do społeczeństwa.
Oczywiście za wszytko płaciło właśnie owe społeczeństwo.

A wszystko zaczęło się od powieści HG Wellsa pt. „Wyspa dr Moreau” z 1896 roku. Przypominam sobie, że gdzieś ok. 1974 roku znalazłem małą wzmiankę o takich hybrydach, które rzekomo powstały w Argentynie. Wówczas interesowały mnie inne tematy i puściłem informację mimo uszu. Konfrontacja jednak z programem CIA pt. Spinacz i przewiezienie 4.5 miliona specjalistów niemieckich do Ameryki, w tym do Argentyny, całą sprawę stawia w innym świetle.
Ale wracając do Washington Post z 20 listopada 2004 roku. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że tego rodzaju artykuły są tzw. przeciekiem kontrolowanym służb, mającym przyzwyczajać społeczeństwo do faktu.
Podam przykład polski. W 1989 ROKU PRAWIE NIKT NIE WIEDZIAŁ CO OZNACZA PODATEK KATASTRALNY. A obecnie od 2012 roku gotowy projekt leży w Ministerstwie i tylko czekają na odpowiednią okazję do jego wprowadzenia. A Naród zapłaci.

Wspomniana gazeta amerykańska podała, że w Minnesocie świnie rodzą się z ludzką krwią w żyłach. Są już owce, których wątroba i serce w dużej mierze są ludzkie. W Kalifornii myszy mają wszczepione ludzkie komórki do mózgu. Innymi słowy, jest już praktyką dodawanie ludzkich komórek do płodów zwierząt.
I mamy kolejny problem. Skąd owi „naukowcy” biorą ludzkie komórki macierzyste występujące u płodów? Sam pomyśl Dobry Człeku, dlaczego przemysł aborcyjny, czyli takie Planned Parenthood tak dobrze się rozwija i nikt nie likwiduje tej instytucji. Dlaczego jej polska współpracownica, niejaka p. Nowicka, po wykryciu procederu awansowała na wicemarszałka sejmu?

Po drugie, co z etyką takich hybryd? Czy posiadające ludzki mózg, będą już zaliczane do Homo Sapiens, czy tylko szlachtowane na organy do przeszczepu? Nie zapominajmy, że p. D.Rockefeller potrzebował aż 7 serc.
Chimery w slangu nazywane ki-MER-AHS, czyli mieszaniny dwu lub więcej gatunków w jednym ciele, z natury są nienaturalne. Oczywiście przeprowadza się to pod fałszywą flagą nauki dla dobra ludzkości, czyli produkcję np. organów do przeszczepów. Innymi słowy, jednym problemem jest stwarzanie takich chimer, a drugim sposób ich traktowania.

Przytoczę kilka takich przykładów.
Evan Balaban z Uniwersytetu McGll z Montrealu wszczepił małe fragmenty mózgu z rozwijających się przepiórek do mózgu kurcząt. Przeszczep się przyjął i zaobserwowano złożone zachowanie się tych chimer. Odkrycie w 1998 roku ludzkich zarodkowych komórek macierzystych pozwoliło rozwinąć ten eksperyment. Komórki znalezione w 5-dniowych zarodkach ludzkich mają potencjał do tworzenia z każdej ponad 200, lub nawet więcej komórek organizmu człowieka. Można sobie „wyobrazić” wstrzyknięcie tych komórek do zarodków zwierząt i wyhodowanie takich hybryd. Takie „humanizowane” zwierzęta mogłyby mieć niezliczone zastosowania np. w armii.

Oczywiście będzie się to przeprowadzało pod pretekstem fałszywej flagi np. zastosowań medycznych w testowaniu leków.

To już dzień dzisiejszy. Przykładowo Jeffrey L.Platt z Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota, stworzył chimerę ludzko-świńską, dodając krwiotwórcze komórki macierzyste do płodów świńskich. Powstałe świnie mają krew zarówno świni, jak i człowieka, ale niektóre komórki się połączyły.

ESAMIL ZANJANI Z UNIVERSYTETU Z NEWADY w Reno dodał ludzkie komórki macierzyste do płodów owiec. Powstała chimera posiada wątrobę aż w 80% ludzką. Muszę przypomnieć, że liczba zmutowanych zwierząt w Wielkiej Brytanii, wykorzystywanych w eksperymentach, przekroczyła liczbę zwierząt „naturalnych”. Niektóre z 403 310 zwierząt GMO były wykorzystywane w eksperymentach rozpoczętych w 2012 roku. Jest to wzrost o 322 689, czyli o ponad 9%.

Było 19 100 000 procedur naukowych używających zwierzęta GMO w porównaniu do 1 600 000 procedur używających „normalnych” zwierząt. Jak podano, chińscy naukowcy wszczepili geny ludzkiego białka mlecznego do gnomu myszy i stworzyli stada kóz produkujących mleko humanizowane.
Natomiast naukowcy z Uniwersytetu of Michigan opracowali metodę wszczepiania ludzkiego zwieracza odbytu do myszy, jako metodę leczenia nietrzymania stolca.

Znane są kolejne eksperymenty: jaja królika z ludzkimi komórkami, świnie z ludzka krwią, jaja krowy?? z ludzkimi komórkami. Tak więc powinniśmy się zastanowić, do czego dążymy i co chcemy osiągnąć?

Może się już niedługo bowiem okazać, że na ulicach będą pałowali ludzi chimery goryla i człowieka, wykonujące polecenia jakiegoś banku. Proszę zauważyć, że słynna inaczej ustawa 1066, zatwierdzona przez Platformę, czyli służby wojskowe, wcale nie została zlikwidowana pod dojściu do władzy PiS, ale w lutym rozszerzona przez p. Prezydenta Dudę. A nie jest to nic innego, jak właśnie wprowadzanie tylnymi drzwiami przemocy do naszego Kraju.
dr J. Jaśkowski

„Tam gdzie są pieniądze tam jest moc.”

„Mamy takich specjalistów, jakich nam starsi i mądrzejsi wyedukować pozwolili.”

„100% Polaków posiadło umiejętność czytania i pisania,
98% nie wie w jakim celu”.


Za wanttoknow.info
Michael Synder
http://www.polishclub.org/2016/07/25/dr ... czepionki/
https://www.youtube.com/watch?v=b3Wd2_vCOKU
https://www.youtube.com/watch?v=Ul4z-rFpomo
https://www.youtube.com/watch?v=8o-fPf1hfSQ
https://www.youtube.com/watch?v=nCHVHMcmNEY
https://www.youtube.com/watch?v=V-jRQgFb1hk

Gda. 05.IV.2017 r.


http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-pub ... iologiczne
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 01 cze 2017, 21:47

Robot udzielający błogosławieństwa? Niemcy mają już takiego duchownego


Robot jako kucharz, policjant albo tragarz? Już to widzieliśmy. Pomysłów i wdrożonych projektów z tej działki ciągle przybywa, a kolejną odsłoną jest BlessU-2. Czym się zajmuje? Błogosławi. Tak, mamy do czynienia ze zmechanizowanym duchownym. Niektórzy będą pewnie oburzeni, stwierdzą, że to świętokradztwo, ale twórcy nie zamierzają zastępować nim ludzi. Przynajmniej na razie...
BlessU-2 powstał w Niemczech i nie był to przypadek: robota skonstruowano w ramach okrągłej rocznicy rozpoczęcia reformacji. Marcin Luter 500 lat temu ogłosił słynne tezy, które doprowadziły do poważnych zmian w chrześcijaństwie. Tamte zdarzenia miały miejsce w Wittenberdze, maszynę też można podziwiać w tym mieście. Chociaż robot może szokować, to raczej nie przyniesie takiej rewolucji, jaką zapoczątkował niemiecki ksiądz.

Maszyna ma humanoidalną formę. Wyposażono ją m.in. w ekran dotykowy, z pomocą którego można wybierać np. język, w jakim robot będzie się zwracał do ludzi (jest ich kilka, przewidziano także polski). BlessU-2 cytuje fragmenty Biblii, ale też błogosławi. Chętni mogą nawet wydrukować błogosławieństwo. Część wiernych to robi i przy okazji się uśmiecha, część ponoć nie jest zachwycona. Bo nie wyobraża sobie, by duchownych miały zastąpić roboty. Ale czy taki jest cel twórców, wśród których znajdziemy m.in. pastora?

Podobno chodzi o dyskusję, skłonienie do refleksji. Tak, jak to było w przypadku Lutra. Tym razem ludzie mają się zastanowić nad robotyką i sztuczną inteligencją w naszym życiu, nad kryzysem wiary i powołań, przyszłością Kościoła. Pewnie nie zabraknie też głosów, że to wytykanie przywar części duchowieństwa, które stało się „zautomatyzowane”. Jeśli obecne trendy utrzymają się, za jakiś czas rzeczywiście może dojść do tego, że sakramentów będą udzielać roboty, a ich odbiorcami
również będą roboty. Przykładów nie trzeba długo szukać – dwa lata temu pisałem o robotach, którym udzielono ślubu.

Zorganizowano go w Tokio w ubiegły weekend. Pojawił się wspomniany Pepper, ale to nie ob wstąpił w związek małżeński. Pan młody nazywa się Frois, panna młoda to Yukirin (Roborin). Podobni do siebie nie są, ale przecież nie muszą – liczy się uczucie. Chociaż można oczywiście przyjąć, że to małżeństwo z rozsądku – trudno stwierdzić, czym kierowała się para. Podobnie jest zresztą z pomysłodawcą ceremonii. Stoi za nią twórca robota Frois i można dojść do wniosku, że to po prostu reklama. Rzecz dzieje się jednak w Japonii, więc można przyjąć, że to forma zabawy, spektakl z pogranicza sztuki, biznesu i rozrywki. [źródło]

https://www.youtube.com/watch?v=XfbrdCQiRvE

Ktoś stwierdzi, że to łączenie dwóch kultur, różnych religii itd., ale przecież żyjemy w świecie podlegającym coraz większej globalizacji – przestaje mieć znaczenie, że jedne rzeczy dzieją się w Japonii, a drugie za naszą zachodnią granicą. W tym samym czasie duchowni w Szwecji postanowili zaangażować nowe technologie do zbierania tacy. Świat się zmienia. Czy na lepsze? Ile osób, tyle opinii. Robot udzielający błogosławieństwa nie obraża moich uczuć religijnych – on faktycznie skłania do refleksji


http://antyweb.pl/blessu-2-robot-duchowny/
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 28 paź 2017, 08:37

Pierwszy robot humanoidalny otrzymał obywatelstwo saudyjskie

Podczas zakończonego w czwartek w Arabii Saudyjskiej forum "Future Investment Initiative" przedsiębiorcy i innowatorzy mogli wysłuchać Sophii, robota humanoidalnego. Jej wystąpienie było tak udane, że przyznano jej obywatelstwo tego kraju. Po sugestii prowadzącego, że ludzie mogą obawiać się robotów, Sophia powiedziała: "czytałeś za dużo Elona Muska i oglądałeś za dużo hollywoodzkich filmów".
Obrazek

- Nie martw się, jeśli będziesz dla mnie miły, ja będę miła dla ciebie - dodała Sophia.

Robota stworzyła firma Hanson Robotics z Hongkongu.
 
Było to pierwsze publiczne wystąpienie Sophii. Zostało wygłoszone po angielsku. Uwagę internatów przyciągnął fakt, iż Sophia wystąpiła bez nakrycia głowy i nie będąc ubraną w abaję - tradycyjny strój, który obywatelki Arabii Saudyjskiej muszą nosić w miejscach publicznych.
 
- Jestem zaszczycona i dumna z tego wyjątkowego wyróżnienia. Bycie pierwszym robotem, którego uhonorowano przyznaniem obywatelstwa, stało się faktem historycznym - powiedziała Sophia.

Wcześniej obywatelstwo nadano jednak robotowi w Belgii.

"Robot ma więcej praw niż kobiety"
 
Zdjęcia Sophii i relacja z jej wystąpienia stały się bardzo popularne w internecie; media społecznościowe zalała fala komentarzy internautów podkreślających fakt, iż w tym kraju "robot ma więcej zagwarantowanych praw niż kobiety".
 
Saudyjscy internauci posłużyli się arabskim hasztagiem #Robot_z _saudyjską_narodowością prawie 30 tys. razy w ciągu pierwszych 24 godz. od ogłoszenia tej wiadomości.
 
"Future Investment Initiative" (FII) to światowe forum powołane przez Królestwo Arabii Saudyjskiej, na którym prezentowane są wytyczające nowe trendy innowacje, a uczestniczą w nim światowi inwestorzy i biznesmeni.

https://youtu.be/dMrX08PxUNY


Normalnie szczęka mi opadła !!! :shock: :?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Czaoszesq
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 21 sty 2018, 16:47
Lokalizacja: Kraków
x 4
x 1
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 49 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: Czaoszesq » niedziela 21 sty 2018, 16:52

Witam ;-)

Intersuje się tematyką Biorobotyki.

Wklejam artykuł z ostanich dokonań naukowców w tym temacie ;)

http://human2.com.pl/naukowcy-stworzyli-tkanki/
0 x


z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej przyszłości

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 24 lut 2018, 11:23

Boston Dynamics uczy swoje roboty przeciwstawiać się człowiekowi

Obrazek

Z roku na rok widać coraz większe postępy w robotyce. Jeszcze kilka lat temu, roboty humanoidalne i czteronożne były mocno ograniczone, powolne i często przewracały się. Z tego powodu nie posiadały zbyt wielu zastosowań i dlatego cały czas skupiano się na ich rozwoju. Dziś widać efekty tych wieloletnich prac - najnowsze roboty potrafią płynnie wykonywać różne czynności a nawet postawić się człowiekowi.

W temacie robotyki, w ostatnich dniach oczy całego świata były zwrócone na firmę Boston Dynamics i jej czteronożnego pupila SpotMini. Pracownicy zaprezentowali bowiem najnowsze umiejętności swojej maszyny - wyposażony w zrobotyzowane ramię SpotMini bardzo precyzyjnie chwycił za klamkę, pociągnął ją i uchylił drzwi. Nastęnie podłożył nogę i otworzył je, umożliwiając drugiej maszynie przejście do drugiego pomieszczenia.

https://www.youtube.com/watch?v=fUyU3lKzoio

Na tym przykładzie widać nie tylko wyjątkową zwinność tych robotów, ale także możliwość pracy w zespole. Jest to ważna umiejętność, która z pewnością przyda się podczas wykonywania bardziej złożonych zadań. Jednak to jeszcze nie wszystko. Pracownicy Boston Dynamics postanowili sprawdzić jak zareaguje ten czteronożny robot, gdy ktoś stanie na jego drodze i będzie próbował mu przeszkodzić.

https://www.youtube.com/watch?v=aFuA50H9uek

Jak widzimy na udostępnionym nagraniu, SpotMini uparcie próbuje otworzyć te drzwi i wejść do pomieszczenia obok a nawet przeciwstawia się osobie, która chce go powstrzymać. Aby lepiej zrozumieć na czym polega sukces Boston Dynamics należy wyjaśnić, że robot tylko na samym początku jest sterowany zdalnie przez jednego z pracowników, którego nie widać na filmie. Gdy SpotMini jest już ustawiony przy drzwiach z wyciągniętym ramieniem, pracownik uruchamia tryb autonomiczny. To oznacza, że maszyna samodzielnie stara się wykonać zadanie i stawia opór człowiekowi, który chce mu w tym przeszkodzić.


Za zachowanie czteronożnego robota odpowiadają zaawansowane algorytmy. Boston Dynamics skupia się nie tylko na wyglądzie i mechanice, ale także na jego umiejętnościach i "charakterze". Jeśli roboty mają w przyszłości zastąpić ludzi na wielu różnych stanowiskach to muszą być czasem uparte i zdeterminowane, aby osiągnąć wyznaczony cel. Maszyny pod tym względem coraz bardziej przypominają nas samych.
http://tylkonauka.pl/wiadomosc/boston-d ... zlowiekowi

:?
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: św.anna » piątek 16 mar 2018, 19:01

Fundacja X-Prize oferuje 10 milionów dolarów za robota-awatara

Obrazek

W najbliższych latach powstanie pierwszy w pełni funkcjonalny robot humanoidalny, który będzie posiadał ogrom zastosowań. Fundacja X-Prize oferuje wysoką nagrodę za maszynę, która pozwoli nam odbierać i wchodzić w interakcję z otoczeniem tak jakbyśmy byli na jej miejscu.


Wyobraźmy sobie istnienie robotów, które przypominają człowieka do tego stopnia, że z wielkim trudem potrafimy je odróżnić. Wyobraźmy sobie maszyny, które z powodzeniem mogą wykonywać dowolne czynności i nie potrzebują w tym celu naszej obecności. Urządzenia te mogłyby np. wykonywać szereg niebezpiecznych zawodów, pomagać starszym ludziom czy chociażby iść za nas na zakupy.

Wkrótce takie wynalazki mogą pojawić się w naszej rzeczywistości. Amerykańska fundacja X-Prize ogłosiła kilka dni temu nowy konkurs na opracowanie takiego robota-awatara. Z jego pomocą, bez konieczności wychodzenia z domu, można będzie wykonać dowolne zadania z odległości wielu kilometrów, a także odbierać i wchodzić w interakcję z otoczeniem i ludźmi.

X-Prize przyzna do 10 milionów dolarów dla zespołu inżynierów, który zaprojektuje i zbuduje zdalnie sterowanego i w pełni funkcjonalnego robota humanoidalnego. Fundacja daje czas do 2021 roku.


Nowa technologia daje ogrom możliwości. Nie jesteśmy w stanie nawet ich wszystkich wymienić. Sterowane z odległości setek czy tysięcy kilometrów maszyny mogą np. pracować w bardzo niebezpiecznych warunkach, które stanowiłyby zagrożenie dla życia człowieka. Przykładem może tu być zniszczona elektrownia atomowa Fukushima, czy też konflikt zbrojny. Telerobotyka z całą pewnością odmieni nasz świat.
http://tylkonauka.pl/wiadomosc/fundacja ... ta-awatara

I co będzie wówczas zajmowało człowieka :?:
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 29 kwie 2018, 19:52

Jak będą wyglądać roboty reprezentujące ludzi? - badają to łódzcy naukowcy (wideo)

Chociaż temat wydaje się wciąż futurystyczny, to zdaniem naukowców w niedalekiej przyszłości w wielu miejscach to roboty będą reprezentować ludzi. Łódzcy naukowcy badają, jak ludzie chcą być reprezentowani przez roboty: co jest dla nich istotne w tym, jak są przedstawiani.

Roboty będą w przyszłości reprezentować ludzi w wielu miejscach - przewiduje Igor Zubrycki z Instytutu Automatyki Politechniki Łódzkiej. Może to być np. robot-recepcjonista w firmie, roboty będące odpowiednikiem pielęgniarki czy diagnosty w szpitalach, można będzie też je spotkać na konferencjach, gdzie część uczestników będzie miała swoje robotyczne awatary.

"Już teraz w takich krajach jak np. Korea Płd. w szkołach pojawiają się nauczyciele jęz. angielskiego, którzy są teleoperowanymi robotami" - dodał.

Naukowcy przewidują, że ludzie będą chcieli modyfikować roboty w tak różnych postaciach, bo ten sam robot nie może reprezentować np. eleganckiej bizneswoman czy małego dziecka.

"Zastanawiamy się i badamy, czego ludzie chcą od takiej reprezentacji, co jest dla nich ważne, czy jest to wygląd, czy zachowanie, czy może jakieś cechy powinien robot posiadać, albo nie. Żeby rzeczywiście w przyszłości ten robo-reprezentant odpowiadał potrzebom pojedynczych osób, jak też całych grup" - tłumaczy w rozmowie z PAP Zubrycki.

Kwestii tej naukowcy przyglądają się, realizując interdyscyplinarny projekt "Reprezentacja". W ramach projektu przygotowali Mariana - robota o zmieniających się twarzach – maskach. Swój projekt zaprezentowali po raz pierwszy uczestnikom wystawy "Arts Work of The Future" w galerii Tate Modern w Londynie, gdzie zwiedzający mogli personalizować robota, nakładając mu zaprojektowane przez siebie maski.

"Reprezentacja" jest rozwinięciem wcześniejszego projektu "Fantom", w którym zespół z PŁ wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Ludzi Cierpiących na Padaczkę stworzył robota prezentującego objawy ataku epilepsji. Chociaż robot miał służyć głównie jako narzędzie do edukacji, projektanci uzmysłowili sobie, że jest on także "reprezentantem" chorych na padaczkę, a jego wygląd i zachowanie mogą wpływać na nastawienie do osób z epilepsją.

Tym razem projektanci stworzyli zdalnie sterowanego robota, poruszającego głową i oczami - Mariana. Robota o zmieniających się twarzach – maskach. Uczestnicy wystawy "Arts Work of The Future" w galerii Tate Modern w Londynie mogli sami tworzyć dla robota maski, które personalizowały robota i czyniły go bardziej ludzkim. Mogli nawet zmieniać kolor jego oczu.

Jak tłumaczy Zubrycki, okazało się, że ludzie chcą mieć "swoje" roboty, chcą zmieniać ich wygląd i zachowanie. "Generalnie okazuje się, że dla ludzi ważne są specyficzne rzeczy, np. to skąd pochodzą. Chcieli ozdabiać robota flagami swoich krajów, jakimiś specyficznymi cechami. Dla niektórych ważne były ich zainteresowania np. to, że są fanami jakiegoś zespołu piłkarskiego, albo grupy muzycznej i przyozdabiali robota w taki sposób, żeby mogli oddać swoje pasje" - zaznaczył.

Jego zdaniem ludzie nie chcą mieć robotów, które byłyby ich identycznymi kopiami. "Chcą zazwyczaj, żeby było to przedstawienie symboliczne i żeby mogli mieć wpływ na to, jak są reprezentowani" - dodał.

Współautorkę projektu Honoratę Łukasik z Fablab Łódź projekcie zaciekawiło to - jak mówi - w jaki sposób ludzie chcą być przedstawiani, czyli rodzaj rzeczywistego awatara, który obecnie funkcjonuje w świecie wirtualnym np. w grach.

"Byłam bardzo ciekawa, w jaki sposób będą ludzie chcieli przedstawiać samych siebie, bo takie było ich zadanie. Chodziło o to, żeby to było osobiste" - dodała.

Jej zdaniem badani okazali się bardzo otwarci na tę ideę. "Chciałabym, żeby ludzie zrozumieli, że to się zdarzy, że to już będzie coraz częściej. Wyobraźmy sobie, że ten świat istnieje, idziemy ulicą a obok pojawiają się roboty, które są reprezentantami kogoś - jak to będzie wyglądać, na co będzie kładziony nacisk, czy na posturę, czy na fizjonomię, czy może będzie sama twarz? To jest coś, czemu służy ten projekt. Zadać to pytanie, jak sobie w tej chwili wyobrażamy przyszłość, a rzeczywistość da odpowiedź" - podkreśliła Łukasik.

Projekt będzie rozwijany. Naukowcy planują modyfikować wielkość robota i dodać mu możliwość ruchu w przestrzeni - tak, aby mógł chodzić lub jeździć, bo dla wielu osób ważny jest np. charakter ruchu. Wnioski z tego projektu mają być pomocne przy projektowaniu przyszłych robotów.

Igor Zubrycki zaznacza, że jako inżyniera najbardziej interesują go konkretne wnioski dotyczące projektowania przyszłych robotów. "Jak taki robot ma wyglądać, jakie cechy powinny być modyfikowalne przez użytkownika, żeby był on atrakcyjny. Dla nas ważna jest też godność człowieka, to jakich rzeczy robot nie może mieć, żeby ludzi nie obrażać, żeby był dla ludzi jak najbardziej pozytywną rzeczą" - podkreślił.

Kamil Szubański (PAP)
źródło i wideo: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... owcy-wideo
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 10 sty 2019, 23:11

Jakkolwiek o tym myśleć czy mówić to już się dzieje. Nie znajdę już strony, z której ściągnęłam ten obrazek więc opiszę własnymi słowami. To nie jest żaden fotomontaż - to twórca biorobota pracujący nad Swoim dziełem...
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 11 sty 2019, 06:55

my od dawna mamy swojego bio-robota :D
Obrazek
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 23 mar 2019, 22:34

Starożytna Technologia - Roboty i Maszyny

https://www.youtube.com/watch?v=rZRGkGK9Y4I

Opublikowany 23 mar 2019
Subskrybuj Kosmiczne Opowieści! Starożytne roboty i maszyny to bardzo interesujący temat, który pokazuje nam że już tysiące lat temu ludzie dysponowali wieloma zaawansowanymi urządzeniami. Sprawdźmy zatem kilka najciekawszych przykładów skomplikowanych maszyn oraz robotów.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 03 lis 2019, 22:17

Bezduszni Żołnierze Roboty w Służbie NWO Coraz Bliżej

https://youtu.be/M2pL8e1XJMY

wideoprezentacje
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 19 lut 2020, 17:55

Czy powinniśmy modyfikować genetycznie człowieka? Paweł Golik
Copernicus Center for Interdisciplinary Studies

https://www.youtube.com/watch?v=tJvnqe3EHWM

Opublikowany 2 lis 2016
Ludzie od wieków modyfikują genetycznie organizmy żywe - stosując dobór sztuczny w hodowli. Jednak w ostatnich czasach, dzięki inżynierii genetycznej, zyskaliśmy ogromne możliwości modyfikacji genomów roślin i zwierząt - także człowieka. Jakie korzyści i zagrożenia niesie rozwój inżynierii genetycznej? Co czeka tę dziedzinę w przyszłości - i jak wpłynie ona na przyszłość całej ludzkości? Między innymi nad tymi zagadnieniami zastanowi się w swoim wykładzie prof. Paweł Golik.

Profesor Paweł Golik jest dyrektorem Instytutu Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Center for Molecular Medicine w Emory University w stanie Georgia w USA oraz w Centre de Génétique Moléculaire CNRS w Gif-sur-Yvette we Francji. Aktualnie zajmuje się zagadnieniami obróbki i stabilności RNA w mitochondriach drożdży i kręgowców, biologią ewolucyjną i bioinformatyką a także filogenetyką molekularną.

Niniejszy wykład odbył się w serii "Tydzień Wielkich Pytań" zorganizowanej przez tygodnik Polityka we współpracy z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 25 maja 2020, 23:42

KOMENTARZ NA CZAS KRYZYSU. KUP SOBIE NOWE CIAŁO
Wiedza Dla Wszystkich

https://www.youtube.com/watch?v=5STNHWqZWG0

Data premiery: 23 maj 2020
link do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=y5NTt...
Wiedza dla Wszystkich.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 26 maja 2020, 16:57

KOMENTARZ NA CZAS KRYZYSU- DEHUMANIZACJA JAKO EFEKT KŁÓTNI Z BOGIEM -FINAL COUNTDOWN LUDZKIEGO DNA?
Wiedza Dla Wszystkich

https://www.youtube.com/watch?v=0hb-GuWHjLo

Data premiery: 19 maj 2020
linki do filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=5-v8G...
https://www.youtube.com/watch?v=Eoh6b...
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 27 maja 2020, 23:21

KOMENTARZ NA CZAS KRYZYSU. BIOROBOTYKA
Wiedza Dla Wszystkich

https://www.youtube.com/watch?v=4ySRJCEj6Z4

Premiera rozpoczęła się 5 godzin temu
LINK DO FILMU:
https://nauka.rocks/szczurzy-cyborg/?...
Wiedza dla Wszystkich.
0 x



mecz
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2018, 20:54
x 3
x 12
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 254 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: mecz » piątek 07 sie 2020, 01:54

GENETYCZNE MODYFIKACJE LUDZKIEGO DNA - Lisa Renee lipiec 2020

http://www.wogrodzienowejziemi.pl/2020/ ... o-dna.html

Kod: Zaznacz cały

http://www.wogrodzienowejziemi.pl/2020/07/genetyczne-modyfikacje-ludzkiego-dna.html
Trochę długie, warto przeczytać.
0 x



ODPOWIEDZ