Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22. "SMART" i Schumana

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22.

Nieprzeczytany post autor: ex-east » niedziela 05 lut 2017, 17:06

Rezonans Schumanna na poziomie czestotliwosci 36+ to jedynie wskazanie na zakres czestotliwosci komunikacyjnej na ktorej "nadaje " Ziemia, to jeszcze samo w sobie nie decyduje o konkretnych tresciach , ktore tym kanalem sa nadawane. Jednakze , dzieki tej zmianie , jest prawdopodobne, ze System nie bedzie mogl kontrolowac sygnalu tymi samymi metodami ( chemitrails, zaburzenia w jonosferze wywolane urzadzeniami podobnymi do HAARP) w takim stopniu , w jakim to robil do tej pory, gdyz jest to po prostu inna czestotliwosc.

i jeszcze cytat z linku :
http://sedonanomalies.weebly.com/schuma ... nance.html

According to the above article, “As human beings we have extraordinary potentials we have hardly begun to study much less understand. Creative gifts, intuitions, and talents that are unpredictable or emergent may become stabilized in generations to come. Hopefully, we can learn to understand both our emergence from an essentially electromagnetic environment and facilitate our potential for healing, growth and non-local communication.”

Zgodnie z powyzszym artykulem z linka , " jako istoty ludzkie posiadamy niezwykly potencjal ktory gleboko studiujemy choc jeszcze slabo rozumiemy. Dar kreatywnosci , intuicja, nieprzewidywalne talenty moga sie teraz stabilizowac w nadchodzacych pokoleniach. Na szczescie mozemy nauczyc sie rozumiec zarowno te pojawiajace sie - z zasadniczo elektromagnetycznego srodowiska - aspekty oraz przystosowac nasz potencjal do uzdrawiania , wzrostu oraz konunikacji nie-lokalnej ( kwantowej) "
Wielu ludzi donosi o poczuciu przyspieszajacego czasu. Czyzby wzrastajace czestotliwosci mialy z tym cos wspolnego ?
Wiecej informacji na temat globalnej swiadomosci oraz " naukowego polaczenia " w tym zrodle https://www.heartmath.org/research/global-coherence/
WIedze te uzupelniaja informacje z Global Consciousness Project (http://global-mind.org/gcpdot/), stronie , na ktorej mierzona jest korelacja elektromagnetycznych czestotliwosc Schumannai , ktora to wydaje sie wzrastac w ciagu ostatnich 48 gofzin
( tlumaczenie moje )
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16823
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17121 razy
Otrzymał podziękowanie: 24151 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 15 maja 2017, 15:37

..dzisiaj nie/obudziłem się prawie nie żywy, miałem przez moment tak wysoki pisk,-
w uszach jak w tylko w urządzeniach elektr. :D

http://www.w-przestrzeni-serca.pl/nowa- ... swiat.html
Energie maja. Wzrastający puls Ziemi, zmiany i kreacja na nowy świat.
Dodano: 09.05.2017
Obrazek
Wczoraj (08.09.17) częstotliwości Ziemi osiągnęły kolejny, wysoki poziom. Rezonans Schumanna waha się, sięgając nawet 50 Hz.

Energie maja. Wzrastający puls Ziemi, zmiany i kreacja na nowy świat.
Amplitudy Rezonansu Schumanna osiągnęły wartości 110-120 wywołując kolejne zawirowania w pulsie planety. Co to oznacza dla nas i życia Tu? Jesteśmy w czasie przejściowym. W okresie intensywnych zmian na poziomie planety i ludzkości. Na razie taki stan rzeczy wywołuje sporo zamieszana i niedogodności, jednak przyjdzie czas, gdy proces się zakończy. Ziemia i wszystko co, TU żyje dostroi się do nowych wibracji.

Wysokie wibracje, fale mózgowe i proces kreacji.

Wiadomo powszechnie, że rezonans Ziemi aktywnie wpływa na struktury planety i wszystkie organizmy żywe, w tym także na człowieka.

Częstotliwości fal ludzkiego mózgu mają bezpośredni wpływ na stany świadomości. W skrócie: częstotliwości 0,5 do 3 Hz (fale delta) występują w stanie najgłębszego snu i medytacji. Fale theta (4–7 Hz) są charakterystyczne dla medytacji, transu, hipnozy, marzenia, intensywnych emocji. Fale alfa (8 - 13 Hz) towarzyszą spoczynkowi, stanom relaksu, odprężenia. Fale beta (12 do ok. 28 Hz) ludzki umysł wydziela podczas zwykłej, codziennej aktywności, a fale gamma (30 do 100 Hz i wyżej) towarzyszą intensywnemu działaniu umysłowemu i fizycznemu człowieka.*)

Jak wiadomo, wszystko jest energią. Rezonans Ziemi na poziomie częstotliwości 30, 40 Hz wspiera fale gamma, stymulując ludzki umysł do intensywnej pracy, wywołując w nim stan, który emituje mózg w czasie pracy na wysokich obrotach. W tym stanie często miewamy olśnienia, poziom kreatywności wzrasta, wzrastają także możliwości percepcji wielowymiarowej. Myśli funkcjonują na wysokich obrotach. Siła kreacji i manifestacji znacznie przyspiesza. Często towarzyszy temu zwiększona motoryka ciała. Aktualny rezonans Ziemi sprzyja falom gamma w umyśle ludzkim, stymuluje świadomość, pamięć i uwagę. Fale gamma odpowiadają m.in. za wydajnośc pracy umysłowej i twórczej, procesy skojarzeniowe, myślenie integracyjne, także na poziomie postrzegania wielowymiarowego,

Przechodzimy transformację do nowej rzeczywistości. Odbywa się to na wielu poziomach.

Umysł.

Podwyższony rezonans pobudza nasze umysły i ciała do intensywnej pracy nad tworzeniem nowej rzeczywistości. Obecne czasy są czasem działania, objawiania się nowych idei, pomysłów, realizacji marzeń i potrzeb serca. Głowa na wysokich obrotach nie boi się, nie analizuje. Ona działa. Odczuwamy głęboką potrzebę realizacji, materializowania wizji, które mamy w umyśle i w sercu. Mózg na falach 100 Hz i wyżej jest mózgiem piątej rzeczywistości. Umysłem, który pracuje szybko, precyzyjnie, wydajnie. Kreacja przyspiesza w sposób kosmiczny. Mamy się budzić i obudzić. Mamy stworzyć nowy świat. Świat nowych technologii opartych na źródłach odnawialnych, holistycznie ujętą medycynę połączoną z uzdrawiającymi energiami Ziemi, nowy system żywienia świata, nową politykę opartą na odpowiedzialności zbiorowej, nową edukację, w której znajdzie sie miejsce dla dzieci nowego świata. Proces ten wymaga nowego myślenia, innego, szybszego, lotniejszego. Myślenia 5D.

Wyższe częstotliwości Ziemi mają realny wpływ na działanie naszego umysłu. Siła kreacji, manifestacji, wykorzystanie możliwości ludzkiego mózgu wzrastają bardzo. Jeśli nie widać efektów, nie szkodzi. Wszystko się ujawni. Wszystko musi się wpleść w rzeczywistość - nowe pomysły i ich realizacja. Jesteśmy na etapie zmian w strukturach ciał, myśli, serca i to w wymiarze globalnym. Niektórzy mają transformację za sobą. Ci już tworzą i pracują dla nowego świata. Wszystko, co ma być przyjdzie we właściwym momencie.

Emocje.

Wysokie wibracje Ziemi poruszają w nas ciało emocjonalne. Słowem wybija nam kanalizacja emocjonalna. Światło dzienne ujrzą wszystkie trudne emocje. Nie martw się tym, że odczuwasz gniew, irytację, depresję lub inne podobne stany. Nie oznacza to, że jesteś zły. Wszystko to, co obciąża Twoje serce i Duszę musi być oczyszczone i uzdrowione. Jest to niewygodne i trudne, jednak potrzebne, żeby przetransformować swoją istotę do życia na poziomie miłości. Ujrzyj w tym błogosławieństwo. Kiedy przebijesz się ponad ciało bolesne, odkryjesz swoją prawdziwą naturę Dziecka Bożego i wielką wolność. Dotrzesz do Boskiej Jaźni, zaznasz ciszy, pokoju serca i umysłu, gdyż na pewnym poziomie „dobro i zło” stają się jednym. Odzyskasz (nigdy tak naprawdę nie utracone) połączenie z Wszechżyciem/Bogiem/Duchem. Jest to proces niełatwy, jednak możliwy do przejścia. Wielu tego dokonało. Zmianom podlegamy wszyscy, gdyż deszcz pada na wszystko jednakowo. Jednak nie każdy skorzysta.

Daj sobie szansę na piękniejsze życie.

Ciało.

Częstotliwość umysłu na poziomie 21 Hz jest punktem krytycznym dobrego samopoczucia psychicznego u człowieka. Wyższe częstotliwości powodują dyskomfort emocjonalny i fizyczny, a także senność, bezsenność, skoki ciśnienia, migreny, bóle stawów, wędrujące bóle ciała, nadmierną emocjonalność, wyczerpanie, stany grypopodobne, uczucie zimna, gorąca, zawroty głowy, piski w uszach, zmęczenie, rozkojarzenie, nadwrażliwość ciała, oczu, dźwięków i wiele innych. Odzywać będą się też zadawnione choroby, blokady energetyczne, a wszystko dla oczyszczenia. Obserwując siebie, będziesz mieć wgląd w to, nad czym aktualnie pracują energie w Tobie.

Oczywiście stany z drugiego bieguna są także w normie. Są tacy, którzy przy zwiększonym pulsie Ziemi czują się doskonale. Zwykle są to ci, którzy przeszli transformację lub już urodzili się z innymi strukturami ciała, z kryształem serca czyli jedną czakrą, zamiast systemu czakr. Czakry muszą ulec zespoleniu w całość. Nowy człowiek zbudowany jest inaczej niż dotychczasowy. Ma rozbudowane DNA, inny system energetyczny, inaczej funkcjonuje jego mózg. To wszystko po to, byśmy mogli w pełni wykorzystywać swoje możliwości.

Aby nieco złagodzić dolegliwości transformacji dbajmy o nawodnienie organizmu. Uzupełniajmy sole mineralne, minerały, witaminy. Wzmacniajmy i oczyszczajmy się w polu ziemi.

Transformacja to także wzmożone możliwości duchowe. Transcendentalne doświadczenia mogą powodować, że będziemy odpływać nadto w świat duchowości. Bardzo istotnym jest abyśmy byli i żyli TU i TERAZ. Dbajmy o uziemienie i równowagę pomiędzy fizycznością i duchowością. To ważne, aby nie pobłądzić.

Poddaj się prowadzeniu Duszy. Z nią będziesz zaopiekowany w sposób najlepszy z możliwych. Wykorzystaj dane Ci możliwości. Wejdź na drogę do nowego istnienia.

Płyń. Miłość jest jedyną drogą transformacji.

1 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22.

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 16 maja 2017, 08:36

Tytułem uzupełnienia powyższego artykułu.
Załączniki
Mózg_hemisync.jpg
Mózg_hemisync.jpg (171.45 KiB) Przejrzano 4738 razy
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16823
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17121 razy
Otrzymał podziękowanie: 24151 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 10 sie 2017, 11:23

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16823
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17121 razy
Otrzymał podziękowanie: 24151 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 11 sie 2017, 21:17

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16823
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17121 razy
Otrzymał podziękowanie: 24151 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 08 mar 2018, 15:58

no to mamy prawie magiczne 144 :D
Obrazek
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16823
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17121 razy
Otrzymał podziękowanie: 24151 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 10 sty 2022, 08:11

co się dzieje w warstwie powyżej fizycznej:
LISA RENEE: „Przeskok czasu”

Obrazek
„Obecnie radykalna zmiana w polu magnetycznym i rezonansie rdzenia Ziemi wpływa na naszą fizyczną lokalizację współrzędnych w czasie i przestrzeni. Nasze ciała szybko przeskakują w czasie, próbując nadążyć za przesunięciem geomagnetycznym zachodzącym w ciele planetarnym. Zaobserwowano to, ponieważ wiele osób zostało wyrwanych z równowagi ze swoimi fizycznymi ciałami i zauważyły, że warstwy energii i rdzeniowe ciała duchowe nie są właściwie wyśrodkowane na ich pionowym kanale. Elektromagnetyzm to interakcja odpowiedzialna za praktycznie wszystkie zjawiska spotykane w naszym codziennym życiu. Elektromagnetyzm przejawia się zarówno jako pola elektryczne, jak i pola magnetyczne. Oba pola są po prostu różnymi aspektami elektromagnetyzmu, a zatem są fundamentalnie powiązane. Wchodzimy na oś czasu, w której jądro Ziemi gwałtownie przesuwa pole magnetyczne planety poprzez różne poziomy siły, prędkości i strumienia burz geomagnetycznych i ich większych zdarzeń, geomagnetycznych szarpnięć. Dzieje się to potencjalnie w terenie jako seria strumieni elektronów/protonów, które generują szarpnięcia geomagnetyczne w następnych miesiącach. To, kim myślimy, że jesteśmy w naszych myślokształtach, czego wierzymy, że jesteśmy częścią, jest w dużej mierze zdefiniowane przez zmanipulowaną magnetyczną strukturę Globalnego mózgu. Zmiany magnetyczne na tych poziomach będą jednocześnie tworzyć i/lub niszczyć. Zmiany magnetyczne na tym poziomie również radykalnie przesuną czas i przestrzeń, jaką znamy. Nasz stosunek do czasu (oś czasu) zostanie przesunięty do przodu, jako przeskakiwanie do przodu w czasie. Ta oś czasu, w którą wejdziemy w ciągu następnych 90 dni, to ogromna zmiana w naszym poczuciu tożsamości, nasze doświadczenie życiowe, to, co nas definiuje i wszystko, co kiedykolwiek znaliśmy. Kiedy Globalny Mózg radykalnie zmienia nasze myśli; mamy wybór, dostosowujemy się, czy się rozpadamy?”

~Lisa Renee
https://kochanezdrowie.blogspot.com/202 ... cznia.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16823
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17121 razy
Otrzymał podziękowanie: 24151 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 20 cze 2023, 19:24

właśnie rozmawiałem z fajnym kolegą o słabym sygnale tel. komórkowej na naszym ośrodku,-
jest dostateczne ale to zaleta mówię - lepiej dla naszego zdrowia, to samo z WiFi,-
a on napomknął o tzw. "Smartmeters" które teraz masowo chodzą wszędzie w blokach w RP,-
żeby nikt już nie musiał pukać od drzwi do drzwi. Jest tego masa "Smart" i coraz więcej.
Oficjalnie są słabe i nic ci nie grozi ale czy na pewno, on mi mówi że oglądał taki eksperyment,-
jak ktoś w swoim domu "smart" przyniósł klatkę z bodajże karaluchami i te "Smart" coś tam wysyła,-
co 30 sekund sygnał o twoim stanie licznika energii a w tym, każdym momencie wszystkie robaczki w klatcehttps://youtu.be/t066PVmJYBY,-
podskakują w stronę nadajnika. :o :shock:

znalazłem póki co taki materiał:

https://youtu.be/XCtYNNDslJk

i protesty:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować


Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7713
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1415
x 402
Podziękował: 14120 razy
Otrzymał podziękowanie: 13763 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22. "SMART" i Schumana

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 12 sty 2024, 08:55

Songo ,popraw proszę tłumaczenie bo tłumaczy na Szwedzki :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16823
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17121 razy
Otrzymał podziękowanie: 24151 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22. "SMART" i Schumana

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 12 sty 2024, 09:28

Off Topic
jak to :?:
https://bakomkulisserna.biz/2024/01/11/ ... igt-stora/

strona oryginalnie jest szwedzka i trzeba włączyć tłumacza
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14627 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22. "SMART" i Schumana

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 12 sty 2024, 23:48

Zapomnieli napisać o efekcie ubocznym - to da wrażenie dużego przyspieszenia czasu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16823
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17121 razy
Otrzymał podziękowanie: 24151 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22. "SMART" i Schumana

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 23 sty 2024, 09:28

BREAKING NEWS DO KWADRATU

Tomasz Kierzkowski
34,5 tys. subskrybentów
https://youtu.be/j_nFkNG1aV4?si=dmNWMm1D58NioWed
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

PinOkio
Posty: 14
Rejestracja: piątek 05 sty 2024, 09:50
x 1
x 2
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Re: FALE ELEKTROMAGNETYCZNE 13/22. "SMART" i Schumana

Nieprzeczytany post autor: PinOkio » wtorek 23 sty 2024, 13:57

Znam ten głos 🫡 Nie sposób mu sie oprzeć ;)
0 xODPOWIEDZ