Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

AI !

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 30 cze 2022, 19:50

AI Googla stała się świadoma? - AstroKwadrans
30 cze 2022

https://www.youtube.com/watch?v=Ofo8ULP-6cI

Jeden z analityków Google'a stwierdził ostatnio, że ich chat bot LaMDA stał się w pełni świadomą sztuczną inteligencją. Czy to kompletna bzdura, czy jednak coś w tym jest? Nasza mała dyskusja na ten temat z dr hab. Leszkiem Błaszkiewiczem.

Astrofaza
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 13 lip 2022, 18:03

Nadchodzą rządy Sztucznych Inteligencji? - POP Science
21 cze 2022

https://www.youtube.com/watch?v=E1BqlyK68B8

Czy sztuczna inteligencja kiedykolwiek osiągnie taki poziom aby realnie nam zagrozić? A może ta groźba już w tym momencie wisi nad nami? Dziś w POP Science o sztucznej inteligencji.

Astrofaza
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1602
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1307 razy
Otrzymał podziękowanie: 2565 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 24 lip 2022, 21:41

Sędziowie w Chinach muszą teraz przy wydawaniu wyroków słuchać opinii sztucznej inteligencji.


Jeśli werdykt sędziów nie zgadza się z decyzją SI, sędziowie muszą uzasadnić na piśmie maszynie, dlaczego się nie zgadzają. To wszystko dlatego, że władze chińskie chcą „unikać ludzkich błędów” podczas procesów. A teraz każda sprawa musi przejść przez ten nowy system.
Pekin jest dumny z nowej technologii, mówiąc, że wniesie ona „znaczny wkład w legalny rozwój ludzkiej cywilizacji”, podczas gdy krytycy twierdzą, że jest ryzyko stworzenia świata, w którym ludźmi rządzą maszyny.https://t.me/globalnainfo/1824
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1602
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1307 razy
Otrzymał podziękowanie: 2565 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 24 lip 2022, 21:48

Stwierdził, że SI zyskała "świadomość". Google podjęło ostateczną decyzję

Obrazek
Google zwolniło Blake'a Lemoine'a, inżyniera, który twierdzi, że sztuczna inteligencja LaMDA opracowana przez firmę zyskała świadomość. Lemoine wyszedł publicznie ze swoimi obserwacjami w zeszłym miesiącu, ku zdenerwowaniu pracodawcy i innych badaczy SI.

Blake Lemoine inżynier, który ostatnie siedem lat spędził w Google, pracując m.in. nad sztuczną inteligencją, został zwolniony – donosi Alex Kantrowitz z newslettera Big Technology. Informacja ta została rzekomo przekazana przez samego Lemoine'a podczas nagrywania podcastu, który nie został jeszcze upubliczniony. Google potwierdziło jego zwolnienie na prośbę serwisu:
"Jak podkreślamy w naszych Zasadach AI, traktujemy rozwój AI bardzo poważnie i pozostajemy zaangażowani w odpowiedzialną innowację. LaMDA przeszła przez 11 odrębnych przeglądów, a na początku tego roku opublikowaliśmy pracę badawczą szczegółowo opisującą pracę włożoną w jej odpowiedzialny rozwój. Jeśli pracownik dzieli się obawami dotyczącymi naszej pracy, tak jak zrobił to Blake, poddajemy je szczegółowej analizie. Uznaliśmy twierdzenia Blake'a, że LaMDA jest czująca, za całkowicie bezpodstawne i pracowaliśmy nad wyjaśnieniem tego przez wiele miesięcy. Te dyskusje były częścią otwartej kultury, która pomaga nam wprowadzać innowacje w sposób odpowiedzialny. Szkoda więc, że pomimo długiego zaangażowania w ten temat, Blake nadal zdecydował się uporczywie naruszać jasne zasady dotyczące zatrudnienia i bezpieczeństwa danych, które obejmują potrzebę ochrony informacji o produkcie. Będziemy kontynuować nasz staranny rozwój modeli językowych i życzymy Blake'owi wszystkiego dobreg
Lemoine, który był częścią projektu Google Responsible AI, w zeszłym miesiącu udał się do Washington Post z twierdzeniem, że jeden z systemów firmy rzekomo zyskał zdolność odczuwania. Sztuczna inteligencja LaMDA (Language Model for Dialogue Applications) została publicznie zaprezentowana przez Google w zeszłym roku jako sposób na lepsze naśladowanie przez komputery otwartej rozmowy.

Inżynier w rozmowie z serwisem Wired pokusił się nawet o stwierdzenie, że "LaMDA jest osobą". Po wygłoszeniu tych oświadczeń – najwyraźniej bez upoważnienia ze strony Google – Lemoine został początkowo przeniesiony na płatny urlop administracyjny. Gigant technologiczny w sprostowaniu przekazanym Washington Post podkreślił, że jego SI nie jest w żaden sposób świadoma.

https://www.dobreprogramy.pl/stwierdzil ... 965274464a
0 xAwatar użytkownika
Mapanwo
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 21 sie 2022, 17:19
x 2
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Kontakt:

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: Mapanwo » niedziela 21 sie 2022, 20:39

SZTUCZNA INTELIGENCJA: ŚWIECKIE SPOJRZENIE NA CYFROWEGO ANTYCHRYSTA

Dlaczego globaliści mają głęboko zakorzenioną obsesję na punkcie sztucznej inteligencji (AI)? Co takiego jest w żarliwym dążeniu do stworzenia autonomicznego, cyfrowego mózgu, że wprawia ich to w ekstazę? Czy chodzi tylko o to, co AI może zrobić dla nich i ich programu, czy może istnieje również ciemniejszy, “okultystyczny” element tej koncepcji, który jest tak pociągający?

Światowe Forum Ekonomiczne, organizacja poświęcona globalistycznej agendzie “Wielkiego Resetu”, Czwartej Rewolucji Przemysłowej i “Wspólnej Ekonomii”, poświęca dużą część każdego corocznego spotkania w Davos w Szwajcarii na dyskusję o AI i rozszerzaniu jej wpływu na życie codzienne.

Organizacja Narodów Zjednoczonych organizuje obszerne sesje polityczne dotyczące AI i poświęca znaczną ilość energii na ustanowienie “zasad etycznych” dotyczących rozwoju i wykorzystania sztucznej inteligencji. U podstaw wysiłków ONZ leży przekonanie, że tylko ona ma prawo dyktować i kontrolować technologie AI; oczywiście dla dobra całej ludzkości. Według białych ksiąg ONZ zarządzanie AI ma wejść w pełni w życie do 2030 roku (wszystkie instytucje globalistyczne wyznaczyły rok 2030 jako datę docelową dla wszystkich swoich projektów).

Inną mniej znaną, ale znaczącą organizacją jest World Government Summit odbywający się co roku w Dubaju. W szczytach tych uczestniczy wielu przywódców i przedstawicieli państw, a także prezesów korporacji i celebrytów. Głównymi tematami poruszanymi na WGS są zazwyczaj propaganda zmian klimatycznych, centralizacja gospodarki światowej, transhumanizm i AI.

LINK: https://mapanwo.pl/?p=190#more-190
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 23 sie 2022, 17:59

Czy AI może być świadome?
30 cze 2022

https://www.youtube.com/watch?v=wToXPSAG2tc

Kacper Pitala
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 28 sie 2022, 19:08

AI pokonała naukowców i stworzyła bazę danych białek - AstroSzort
28 sie 2022

https://www.youtube.com/watch?v=-sqiFP7I78U

Astrofaza

Wszystkie żywe stworzenia, od bakterii i pierwotniaków aż po złożone organizmy, takie jak ludzie, łączy jedno – wszystkie zbudowane są z białek. Mała zmiana w strukturze białka może wpłynąć na funkcje, jakie wykonuje i tym samym na cały organizm. Do tej pory analiza każdej z tych złożonych struktur wymagała lat pracy, teraz jednak badacze mogą liczyć na pomoc sztucznej inteligencji, której udało się określić budowę i funkcje ponad dwustu milionów białek. Poznajcie AlphaFold - technologię przyszłości, która zmieni nasz świat na lepsze.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 03 wrz 2022, 19:09

AI nie powinna być świadoma. Dlaczego? - POP Science Short
3 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=KGssXq1W_J4

Astrofaza

Dziś technologia powszechnie korzysta z zaawansowanych algorytmów nazywanych sztucznymi inteligencjami. Czy jednak wyposażona w samoświadomość AI powinna zajmować się tak żmudnymi i przyziemnymi zadaniami? Czy próby uzyskania świadomości u AI nie są bez sensu?

ZOBACZ CAŁY ODCINEK: https://youtu.be/E1BqlyK68B8
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 11 wrz 2022, 12:38

Jak AI tworzy graficzne dzieła sztuki?
8 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=L8L2JxDB55M

Nauka. To Lubię

Ostatnio sztuczna inteligencja wygrała... konkurs plastyczny. Jak to możliwe? Okazuje się, że AI potrafi generować obrazy - dzieła sztuki, które trudno odróżnić od tych stworzonych ludzką ręką. W tym video opowiem, jak wygląda proces twórczy sztucznej inteligencji i jak powstają takie dzieła sztuki.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 20 paź 2022, 12:57

USA vs ChRL - AI (sztuczna inteligencja) KTO WYGRA? Ekspert wyjaśnia: Dr Leszek Bukowski
18 paź 2022

https://www.youtube.com/watch?v=197qwuq4WBI

WoW - Wolski o Wojnie

Kto wygra wojnę USA vs ChRL na polu sztucznej inteligencji (AI)? Zaproszony ekspert - dr Leszek Bukowski - wyjaśnia! Bardzo ważny odcinek - polecam.
0 x
Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1449
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 86
x 119
Podziękował: 2622 razy
Otrzymał podziękowanie: 3254 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 05 sty 2023, 17:45

Poprosiłem sztuczną inteligencję o napisanie scenariuszu na najlepszy film na YouTubie...

https://www.youtube.com/watch?v=oKCNT8Qj5RI

Aleksander Czeszkiewicz Polska

PS Może my też jesteśmy awatarami zaprogramowanymi skądś tam i 'teraz' tworzymy kolejne, które wytworzą kolejne, itd. jak matrioszka.
Dla tych 'naszych' awatarów to my blibyśmy jakimiś bogami, itp.
Masakra. Skoro w powszechnym użyciu istnieją programy, które (jak w tym filmiku) mogą człowieka podrobić albo i wyparować, to do jakiej technologii dostęp mają elity.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 11 sty 2023, 09:06

ej-aj wersja negatywna: :?

https://youtu.be/pv5zIIVla5g
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1449
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 86
x 119
Podziękował: 2622 razy
Otrzymał podziękowanie: 3254 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: św.anna » poniedziałek 16 sty 2023, 19:26

Awatar Ignacego Łukasiewicza odpowiada na pytania o naukę, biznes, historię i życie prywatne

Obrazek

Sieć Badawcza Łukasiewicz, w skład której wchodzą 22 instytuty badawcze w całej Polsce, zaprezentowała na Zamku Królewskim w Warszawie wyposażonego w technologie sztucznej inteligencji awatara Ignacego Łukasiewicza. W ten sposób instytucja uczciła 200. rocznicę urodzin swojego patrona. To pierwsza w historii cyfrowa rekonstrukcja polskiego wynalazcy.

We współpracy z polskim studiem Juice naukowcy Łukasiewicza zbudowali obszerną bazę wiedzy dla Ignacego. Zespół animatorów i ekspertów od uczenia maszynowego przez wiele miesięcy pracował nad wizerunkiem, głosem i charakterem powstającej postaci – czytamy w komunikacie Sieci.

Awatar jest wyświetlany na ekranie wielkości dorosłego człowieka. Ignacy udziela odpowiedzi w czasie rzeczywistym. W rozmowie z nim można poruszyć wiele różnych tematów i pogawędzić o osiągnięciach naukowych i biznesowych Łukasiewicza, jego życiu prywatnym, historii czy świecie współczesnym. Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz, przypomniał, że polski wynalazca skutecznie połączył naukę z biznesem. Na Podkarpacie przyjeżdżali wysłannicy najbogatszego człowieka na świecie, Johna Rockefellera, by poznać tajniki wydobycia i destylacji ropy. Cieszę się, że to właśnie on jest pierwszym Polakiem, który zyskał drugie, cyfrowe życie - dodał Dardziński.

Krzysztof Noworyta z Juice, który kierował zespołem tworzącym awatara, uważa, że byty cyfrowe to nasza przyszłość. Zapewnia, że dzięki zastosowanym technologiom można rozwijać zarówno wiedzę, jak i możliwości interakcji postaci, co daje nam niemal nieograniczone możliwości.

Za technologie rozpoznawania mowy odpowiadała zaś firma Virbe. Jej prezes, Krzysztof Wróbel, mówi, że użyte rozwiązania pozwalają na przełożenie każdej wypowiedzi na tekst, który jest następnie przetwarzany na kontekstowe odpowiedzi, jakie słyszy rozmówca Łukasiewicza.

Na potrzeby projektu na bazie przetwarzania maszynowego stworzono komponent do rozpoznawania intencji użytkownika. By go zbudować, wytrenowano sieć neuronową, która potrafi rozpoznać 400 tematów rozmowy. Użyto przy tym rozwiązań Closed-Domain Chatbot, dzięki czemu nie ma ryzyka, że wynalazca odpowie w sposób napastliwy, wulgarny czy obraźliwy.

Awatar Łukasiewicza będzie na co dzień dostępny w różnych miejscach. Obecnie trwa planowanie trasy jego podróży.

https://kopalniawiedzy.pl/Ignacy-Lukasi ... atar,35918


Ps. Ciekawe, jakie jeszcze ryzyka, oprócz ryzyka, że "wynalazca odpowie w sposób napastliwy, wulgarny czy obraźliwy'', bedą, w tego typu 'projektach' z czasem eliminowane :roll:
Taka np. ''obraźliwość'', sam słownik języka polskiego mówi, że:
"obraźliwość jest kategorią tak złożoną, że trudno o niej wyrokować na podstawie jednej krótkiej wypowiedzi. Aby stwierdzić, czy dana wypowiedź jest obraźliwa, należałoby przeanalizować dokładnie kontekst, relacje nadawcy z odbiorcą, sytuację wypowiedzi itd. "
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1602
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1307 razy
Otrzymał podziękowanie: 2565 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: forester » wtorek 17 sty 2023, 05:50

Pierwszy prawnik AI idzie do sądu – Recenzja Geek


Obrazek

Ostatnie postępy w sztucznej inteligencji powodują wstrząsy w branży technologicznej. Ale jak się dowiedzieliśmy, ta technologia jest również dość zawodna — roboty nie mogą pisać przekonujących artykułów, a konwersacyjna sztuczna inteligencja po prostu nie może przestać kłamać. Cóż, oczywiście, są to idealne cechy dla prawnika.


całość; https://www.gamingdeputy.com/pl/how-tos ... nzja-geek/
0 xbeadnorsi
Posty: 1491
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 3
x 96
Podziękował: 2976 razy
Otrzymał podziękowanie: 2108 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » niedziela 19 lut 2023, 21:02

ChatGPTTo jest to na co czekamy @Blue?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14627 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 19 lut 2023, 22:57

Namiastka, niestety zaprogramowana przez lewaków, więc trzyma się jedynej słusznej linii. Prezentuje duży potencjał w technice, programowaniu i różnych innych zajęciach, ale potrafi wymyślać (jak lewacy) np. nie istniejących autorów, nieistniejących badań. I został na czymś takim przyłapany, przeprosił potem, ale informacja poszła.
Inne Googlowska, czy Microsoftu mają całkiem podobnie.
Zresztą Microsoft zrobił z ChatGPT olbrzymi deal, na bardzo grube miliardy, więc będą chcieli z tego mieć duże pieniądze.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
ZbyniuZbynio
Posty: 217
Rejestracja: niedziela 11 gru 2022, 16:36
Lokalizacja: Trójmiasto
x 2
x 25
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

AI-TO RASA technologiczna...

Nieprzeczytany post autor: ZbyniuZbynio » środa 22 lut 2023, 12:16

AI - Sztuczna Inteligencja
...jest zagrożeniem dla cywilizacji używających zaawansowanych technologii.
Cz. ILudzka chciwość objawiająca się chociażby w działaniach korporacyjnego GOGLE, FB i innych platform oficjalnych i nieoficjalnych, które za pośrednictwem naszych nośników elektronicznych bardzo szybko uczą zaawansowane sieci komputerowe, które samodzielnie między sobą potrafią się komunikować i tworzyć niezależną przestrzeń od programistów pokazuje, jakie możliwości posiada AI wchodząca w ziemskie technologie.
A to tylko namiastka tego, co naprawdę się dzieje, mając na uwadze, że wojskowa zaawansowana elektronika nie tylko komputerowa wyprzedza tą ogólnodostępną nawet o 60 lat. Do tego dochodzą infekcje AI na poziomie biologicznym, o czym się nie mówi i nie pisze, a przykłady są w sieci.
Wystarczy poszukać w sieci, gdy w latach 2000-2012 niektóre autorytety z dziedziny zaawansowanych technologii informatycznych przestrzegały przed utratą kontroli nad AI, a którzy dzisiaj są piewcami AI. To nie przypadek. Cdn..

https://youtu.be/cucPO_4mkyw
Załączniki
AI.png
AI.png (267.66 KiB) Przejrzano 1586 razy
0 xAwatar użytkownika
ZbyniuZbynio
Posty: 217
Rejestracja: niedziela 11 gru 2022, 16:36
Lokalizacja: Trójmiasto
x 2
x 25
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

AI-rozmowa z AI

Nieprzeczytany post autor: ZbyniuZbynio » czwartek 23 lut 2023, 13:20

AI - sztuczna inteligencja
...sztuczna Inteligencja - Zagrożenia wynikające z implementacji w technologii.
Cz. II

Sztuczna inteligencja nas cały czas podgląda i uczy się naszych zachowań, by osiągnąć poziom odczuwania podobny do ludzi. Owszem, może się zbliżyć do oddawania emocji podobnych do naszych, lecz wszystko co jest bez duszy, nie jest wstanie odwzorować pełnej palety naszych emocji i odczuć.
Można ściągnąć sobie odpowiedni program, jak w poniższym filmiku i pobawić się w konwersację z AI. Tylko że to, co dla nas może być ciekawostką, zabawą, nie jest tym samym dla AI, która każdy kontakt z ludzką istotą wykorzystuje do uczenia się...tym samym nieświadomie wspieramy takie boty, które już są używane do celów komercyjnych przez wielkie korporacje, które nie mają w swoim założeniu sprzyjać nam, a wyłącznie do wzmożonej kontroli nad nami, gdyż czym większa kontrola i umiejętność odczytywania naszych zachowań i emocji, tym większe nasze zniewolenie, do którego sami się często nieświadomie przyczyniamy.

https://www.youtube.com/watch?v=-B1xOQqm8xs
Załączniki
AI.png
AI.png (324.52 KiB) Przejrzano 1524 razy
0 xAwatar użytkownika
ZbyniuZbynio
Posty: 217
Rejestracja: niedziela 11 gru 2022, 16:36
Lokalizacja: Trójmiasto
x 2
x 25
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

AI-transhumanizm

Nieprzeczytany post autor: ZbyniuZbynio » piątek 10 mar 2023, 17:38

AI - sztuczna inteligencja
...Transhumanizm i rozwój Sztucznej Inteligencji.
Cz. IIICzym jest sztuczna inteligencja? Osobliwość sztucznej inteligencji. Historia rozwoju SI. Test Turinga. Czym jest świadomość?
Transhumanizm. Wady i zalety stosowania SI. Progres i implikacje polityczne. Wnioski Końcowe.

https://www.youtube.com/watch?v=tL_-HhLErmU
Załączniki
AI  III.jpg
AI III.jpg (32.3 KiB) Przejrzano 1365 razy
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30165 razy
Otrzymał podziękowanie: 19658 razy

Re: AI-TO RASA technologiczna...

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 10 mar 2023, 18:50

ZbyniuZbynio pisze:
środa 22 lut 2023, 12:16
mając na uwadze, że wojskowa zaawansowana elektronika nie tylko komputerowa
wyprzedza tą ogólnodostępną nawet o 60 lat.
a to heca, to dlaczego męczą się w okopach na u-krajinie, zamiast ten 60 letni zapas ''zaawansowanej'' techniki
zastosować, i zagarnąć sybir i okolice? 3 raz próbują!
to takie bajeczki jak rakietki nasa, nikt nie widział, ale latają :D
jeszcze jakiś elonik fika, że nie da starlinków.. jeden wielki fejk.
za to kasa jest konkretna dla ściemniaczy-naukowców-badaczy.
Misja NASA rodem z filmów science fiction. Sonda uderzy w planetoidę

W nocy z poniedziałku na wtorek ma dojść do kontrolowanego uderzenia kosmicznej sondy w planetoidę.
NASA chce w ten sposób zmienić jej trajektorię lotu, by sprawdzić, czy w ten sposób
możliwe byłoby ochronienie Ziemi przed ewentualnym niebezpieczeństwem.
https://businessinsider.com.pl/technolo ... de/nr30yqv

czy możliwa jest ochrona Ziemi przed bzdurami NASA..?

https://www.national-geographic.pl/arty ... 0923094944
Sonda DART zderzyła się z planetoidą
https://youtu.be/OLlGHIm-KIE
cyrk, kabaret, klaszczą, piszczą.. :lol:

edit:
kto to nagrał ? plejadanie? :D
chociaż, holli-brud i nasa nie takie sztuczki potrafią robić !
forester pisze:
niedziela 24 lip 2022, 21:41
Sędziowie w Chinach muszą teraz przy wydawaniu wyroków słuchać opinii sztucznej inteligencji.
''Sędziowie'', też bought :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
forester
Posty: 1602
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 154
x 102
Podziękował: 1307 razy
Otrzymał podziękowanie: 2565 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 12 mar 2023, 14:27

grzegorzadam pisze:
piątek 10 mar 2023, 18:50
kto to nagrał ? plejadanie?
no ta sonda co uderzyła w ''duży kamień'' :mrgreen:
grzegorzadam pisze:
piątek 10 mar 2023, 18:50
W nocy z poniedziałku na wtorek ma dojść do kontrolowanego uderzenia kosmicznej sondy w planetoidę.
na końcu nagrania widać zbliżenie i ekran robi się czerwony? w momencie uderzenia :o
0 xAwatar użytkownika
ZbyniuZbynio
Posty: 217
Rejestracja: niedziela 11 gru 2022, 16:36
Lokalizacja: Trójmiasto
x 2
x 25
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

AI-zagrożenia

Nieprzeczytany post autor: ZbyniuZbynio » poniedziałek 20 mar 2023, 14:57

AI - sztuczna inteligencja
...zagrożenia w rozwoju Sztucznej Inteligencji.
Cz. IV


Bardziej dociekliwym widzom sugerujemy zapoznanie się z naszym artykułem umieszczonym na naszym blogu Kosmiczne Ujawnienie. Tam zapoznacie się z informacjami dotyczącymi historii rozwoju SI, osób zaangażowanych oraz postępu obecnych prac.
Odnośnik do artykułu o SI: https://kosmiczneujawnienie.com/2022/...

https://www.youtube.com/watch?v=4nfK-4pNbOs
Załączniki
AI.jpg
AI.jpg (51.76 KiB) Przejrzano 1126 razy
0 xAwatar użytkownika
ZbyniuZbynio
Posty: 217
Rejestracja: niedziela 11 gru 2022, 16:36
Lokalizacja: Trójmiasto
x 2
x 25
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

AI - ocena sztucznej inteligencji

Nieprzeczytany post autor: ZbyniuZbynio » wtorek 25 kwie 2023, 23:57

AI - sztuczna inteligencja
...ocena i obserwacja za pomocą algorytmów.
Cz. V


Bezpośredni wpływ sztucznej inteligencji na nasze życie, na nasze wybory itp.
Brak kontroli nad rozwojem AI, która doskonali się po przez nasze laptopy, telefony i tym podobne urządzenia elektroniczne powszechnego użytku.

https://www.cda.pl/video/797926717
Załączniki
AI - zagrożenia.jpg
AI - zagrożenia.jpg (75.4 KiB) Przejrzano 765 razy
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16818
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17120 razy
Otrzymał podziękowanie: 24149 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 26 kwie 2023, 08:09

ostania wersja GPT na pytanie - proszę podaj 5 najlepszych książek 2022r (chyba),-
podała 5 zmyślonych tytułów, co znaczy co najmniej 2 rzeczy,-

1. sama te książki zredagowała w ułamku sekundy i to są te najlepsze, bo ludzie to zastane w rozwoju 2-komórkowce,-
więc można się ich pozbyć

2. "bóg AI" odleciał zanim wylądował .. :lol:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ