Witam wszystkich użytkowników tego forum

16.11.22
Jutro w nocy z 18 na 18 .11 będą prowadzone prace konserwacyjne na hostingu - forum może nie działać lub działac z przerwami.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

AI !

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 30 cze 2022, 19:50

AI Googla stała się świadoma? - AstroKwadrans
30 cze 2022

https://www.youtube.com/watch?v=Ofo8ULP-6cI

Jeden z analityków Google'a stwierdził ostatnio, że ich chat bot LaMDA stał się w pełni świadomą sztuczną inteligencją. Czy to kompletna bzdura, czy jednak coś w tym jest? Nasza mała dyskusja na ten temat z dr hab. Leszkiem Błaszkiewiczem.

Astrofaza
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 13 lip 2022, 18:03

Nadchodzą rządy Sztucznych Inteligencji? - POP Science
21 cze 2022

https://www.youtube.com/watch?v=E1BqlyK68B8

Czy sztuczna inteligencja kiedykolwiek osiągnie taki poziom aby realnie nam zagrozić? A może ta groźba już w tym momencie wisi nad nami? Dziś w POP Science o sztucznej inteligencji.

Astrofaza
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1131
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 115
x 86
Podziękował: 880 razy
Otrzymał podziękowanie: 1845 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 24 lip 2022, 21:41

Sędziowie w Chinach muszą teraz przy wydawaniu wyroków słuchać opinii sztucznej inteligencji.


Jeśli werdykt sędziów nie zgadza się z decyzją SI, sędziowie muszą uzasadnić na piśmie maszynie, dlaczego się nie zgadzają. To wszystko dlatego, że władze chińskie chcą „unikać ludzkich błędów” podczas procesów. A teraz każda sprawa musi przejść przez ten nowy system.
Pekin jest dumny z nowej technologii, mówiąc, że wniesie ona „znaczny wkład w legalny rozwój ludzkiej cywilizacji”, podczas gdy krytycy twierdzą, że jest ryzyko stworzenia świata, w którym ludźmi rządzą maszyny.https://t.me/globalnainfo/1824
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1131
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 115
x 86
Podziękował: 880 razy
Otrzymał podziękowanie: 1845 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: forester » niedziela 24 lip 2022, 21:48

Stwierdził, że SI zyskała "świadomość". Google podjęło ostateczną decyzję

Obrazek
Google zwolniło Blake'a Lemoine'a, inżyniera, który twierdzi, że sztuczna inteligencja LaMDA opracowana przez firmę zyskała świadomość. Lemoine wyszedł publicznie ze swoimi obserwacjami w zeszłym miesiącu, ku zdenerwowaniu pracodawcy i innych badaczy SI.

Blake Lemoine inżynier, który ostatnie siedem lat spędził w Google, pracując m.in. nad sztuczną inteligencją, został zwolniony – donosi Alex Kantrowitz z newslettera Big Technology. Informacja ta została rzekomo przekazana przez samego Lemoine'a podczas nagrywania podcastu, który nie został jeszcze upubliczniony. Google potwierdziło jego zwolnienie na prośbę serwisu:
"Jak podkreślamy w naszych Zasadach AI, traktujemy rozwój AI bardzo poważnie i pozostajemy zaangażowani w odpowiedzialną innowację. LaMDA przeszła przez 11 odrębnych przeglądów, a na początku tego roku opublikowaliśmy pracę badawczą szczegółowo opisującą pracę włożoną w jej odpowiedzialny rozwój. Jeśli pracownik dzieli się obawami dotyczącymi naszej pracy, tak jak zrobił to Blake, poddajemy je szczegółowej analizie. Uznaliśmy twierdzenia Blake'a, że LaMDA jest czująca, za całkowicie bezpodstawne i pracowaliśmy nad wyjaśnieniem tego przez wiele miesięcy. Te dyskusje były częścią otwartej kultury, która pomaga nam wprowadzać innowacje w sposób odpowiedzialny. Szkoda więc, że pomimo długiego zaangażowania w ten temat, Blake nadal zdecydował się uporczywie naruszać jasne zasady dotyczące zatrudnienia i bezpieczeństwa danych, które obejmują potrzebę ochrony informacji o produkcie. Będziemy kontynuować nasz staranny rozwój modeli językowych i życzymy Blake'owi wszystkiego dobreg
Lemoine, który był częścią projektu Google Responsible AI, w zeszłym miesiącu udał się do Washington Post z twierdzeniem, że jeden z systemów firmy rzekomo zyskał zdolność odczuwania. Sztuczna inteligencja LaMDA (Language Model for Dialogue Applications) została publicznie zaprezentowana przez Google w zeszłym roku jako sposób na lepsze naśladowanie przez komputery otwartej rozmowy.

Inżynier w rozmowie z serwisem Wired pokusił się nawet o stwierdzenie, że "LaMDA jest osobą". Po wygłoszeniu tych oświadczeń – najwyraźniej bez upoważnienia ze strony Google – Lemoine został początkowo przeniesiony na płatny urlop administracyjny. Gigant technologiczny w sprostowaniu przekazanym Washington Post podkreślił, że jego SI nie jest w żaden sposób świadoma.

https://www.dobreprogramy.pl/stwierdzil ... 965274464a
0 xAwatar użytkownika
Mapanwo
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 21 sie 2022, 17:19
x 2
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Kontakt:

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: Mapanwo » niedziela 21 sie 2022, 20:39

SZTUCZNA INTELIGENCJA: ŚWIECKIE SPOJRZENIE NA CYFROWEGO ANTYCHRYSTA

Dlaczego globaliści mają głęboko zakorzenioną obsesję na punkcie sztucznej inteligencji (AI)? Co takiego jest w żarliwym dążeniu do stworzenia autonomicznego, cyfrowego mózgu, że wprawia ich to w ekstazę? Czy chodzi tylko o to, co AI może zrobić dla nich i ich programu, czy może istnieje również ciemniejszy, “okultystyczny” element tej koncepcji, który jest tak pociągający?

Światowe Forum Ekonomiczne, organizacja poświęcona globalistycznej agendzie “Wielkiego Resetu”, Czwartej Rewolucji Przemysłowej i “Wspólnej Ekonomii”, poświęca dużą część każdego corocznego spotkania w Davos w Szwajcarii na dyskusję o AI i rozszerzaniu jej wpływu na życie codzienne.

Organizacja Narodów Zjednoczonych organizuje obszerne sesje polityczne dotyczące AI i poświęca znaczną ilość energii na ustanowienie “zasad etycznych” dotyczących rozwoju i wykorzystania sztucznej inteligencji. U podstaw wysiłków ONZ leży przekonanie, że tylko ona ma prawo dyktować i kontrolować technologie AI; oczywiście dla dobra całej ludzkości. Według białych ksiąg ONZ zarządzanie AI ma wejść w pełni w życie do 2030 roku (wszystkie instytucje globalistyczne wyznaczyły rok 2030 jako datę docelową dla wszystkich swoich projektów).

Inną mniej znaną, ale znaczącą organizacją jest World Government Summit odbywający się co roku w Dubaju. W szczytach tych uczestniczy wielu przywódców i przedstawicieli państw, a także prezesów korporacji i celebrytów. Głównymi tematami poruszanymi na WGS są zazwyczaj propaganda zmian klimatycznych, centralizacja gospodarki światowej, transhumanizm i AI.

LINK: https://mapanwo.pl/?p=190#more-190
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 23 sie 2022, 17:59

Czy AI może być świadome?
30 cze 2022

https://www.youtube.com/watch?v=wToXPSAG2tc

Kacper Pitala
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 28 sie 2022, 19:08

AI pokonała naukowców i stworzyła bazę danych białek - AstroSzort
28 sie 2022

https://www.youtube.com/watch?v=-sqiFP7I78U

Astrofaza

Wszystkie żywe stworzenia, od bakterii i pierwotniaków aż po złożone organizmy, takie jak ludzie, łączy jedno – wszystkie zbudowane są z białek. Mała zmiana w strukturze białka może wpłynąć na funkcje, jakie wykonuje i tym samym na cały organizm. Do tej pory analiza każdej z tych złożonych struktur wymagała lat pracy, teraz jednak badacze mogą liczyć na pomoc sztucznej inteligencji, której udało się określić budowę i funkcje ponad dwustu milionów białek. Poznajcie AlphaFold - technologię przyszłości, która zmieni nasz świat na lepsze.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 03 wrz 2022, 19:09

AI nie powinna być świadoma. Dlaczego? - POP Science Short
3 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=KGssXq1W_J4

Astrofaza

Dziś technologia powszechnie korzysta z zaawansowanych algorytmów nazywanych sztucznymi inteligencjami. Czy jednak wyposażona w samoświadomość AI powinna zajmować się tak żmudnymi i przyziemnymi zadaniami? Czy próby uzyskania świadomości u AI nie są bez sensu?

ZOBACZ CAŁY ODCINEK: https://youtu.be/E1BqlyK68B8
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 11 wrz 2022, 12:38

Jak AI tworzy graficzne dzieła sztuki?
8 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=L8L2JxDB55M

Nauka. To Lubię

Ostatnio sztuczna inteligencja wygrała... konkurs plastyczny. Jak to możliwe? Okazuje się, że AI potrafi generować obrazy - dzieła sztuki, które trudno odróżnić od tych stworzonych ludzką ręką. W tym video opowiem, jak wygląda proces twórczy sztucznej inteligencji i jak powstają takie dzieła sztuki.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 20465
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 934
Podziękował: 33887 razy
Otrzymał podziękowanie: 25964 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 20 paź 2022, 12:57

USA vs ChRL - AI (sztuczna inteligencja) KTO WYGRA? Ekspert wyjaśnia: Dr Leszek Bukowski
18 paź 2022

https://www.youtube.com/watch?v=197qwuq4WBI

WoW - Wolski o Wojnie

Kto wygra wojnę USA vs ChRL na polu sztucznej inteligencji (AI)? Zaproszony ekspert - dr Leszek Bukowski - wyjaśnia! Bardzo ważny odcinek - polecam.
0 x
Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1374
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 80
x 105
Podziękował: 2511 razy
Otrzymał podziękowanie: 3100 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: św.anna » czwartek 05 sty 2023, 17:45

Poprosiłem sztuczną inteligencję o napisanie scenariuszu na najlepszy film na YouTubie...

https://www.youtube.com/watch?v=oKCNT8Qj5RI

Aleksander Czeszkiewicz Polska

PS Może my też jesteśmy awatarami zaprogramowanymi skądś tam i 'teraz' tworzymy kolejne, które wytworzą kolejne, itd. jak matrioszka.
Dla tych 'naszych' awatarów to my blibyśmy jakimiś bogami, itp.
Masakra. Skoro w powszechnym użyciu istnieją programy, które (jak w tym filmiku) mogą człowieka podrobić albo i wyparować, to do jakiej technologii dostęp mają elity.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15653
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1038
x 485
Podziękował: 16749 razy
Otrzymał podziękowanie: 23622 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 11 sty 2023, 09:06

ej-aj wersja negatywna: :?

https://youtu.be/pv5zIIVla5g
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1374
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 80
x 105
Podziękował: 2511 razy
Otrzymał podziękowanie: 3100 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: św.anna » poniedziałek 16 sty 2023, 19:26

Awatar Ignacego Łukasiewicza odpowiada na pytania o naukę, biznes, historię i życie prywatne

Obrazek

Sieć Badawcza Łukasiewicz, w skład której wchodzą 22 instytuty badawcze w całej Polsce, zaprezentowała na Zamku Królewskim w Warszawie wyposażonego w technologie sztucznej inteligencji awatara Ignacego Łukasiewicza. W ten sposób instytucja uczciła 200. rocznicę urodzin swojego patrona. To pierwsza w historii cyfrowa rekonstrukcja polskiego wynalazcy.

We współpracy z polskim studiem Juice naukowcy Łukasiewicza zbudowali obszerną bazę wiedzy dla Ignacego. Zespół animatorów i ekspertów od uczenia maszynowego przez wiele miesięcy pracował nad wizerunkiem, głosem i charakterem powstającej postaci – czytamy w komunikacie Sieci.

Awatar jest wyświetlany na ekranie wielkości dorosłego człowieka. Ignacy udziela odpowiedzi w czasie rzeczywistym. W rozmowie z nim można poruszyć wiele różnych tematów i pogawędzić o osiągnięciach naukowych i biznesowych Łukasiewicza, jego życiu prywatnym, historii czy świecie współczesnym. Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz, przypomniał, że polski wynalazca skutecznie połączył naukę z biznesem. Na Podkarpacie przyjeżdżali wysłannicy najbogatszego człowieka na świecie, Johna Rockefellera, by poznać tajniki wydobycia i destylacji ropy. Cieszę się, że to właśnie on jest pierwszym Polakiem, który zyskał drugie, cyfrowe życie - dodał Dardziński.

Krzysztof Noworyta z Juice, który kierował zespołem tworzącym awatara, uważa, że byty cyfrowe to nasza przyszłość. Zapewnia, że dzięki zastosowanym technologiom można rozwijać zarówno wiedzę, jak i możliwości interakcji postaci, co daje nam niemal nieograniczone możliwości.

Za technologie rozpoznawania mowy odpowiadała zaś firma Virbe. Jej prezes, Krzysztof Wróbel, mówi, że użyte rozwiązania pozwalają na przełożenie każdej wypowiedzi na tekst, który jest następnie przetwarzany na kontekstowe odpowiedzi, jakie słyszy rozmówca Łukasiewicza.

Na potrzeby projektu na bazie przetwarzania maszynowego stworzono komponent do rozpoznawania intencji użytkownika. By go zbudować, wytrenowano sieć neuronową, która potrafi rozpoznać 400 tematów rozmowy. Użyto przy tym rozwiązań Closed-Domain Chatbot, dzięki czemu nie ma ryzyka, że wynalazca odpowie w sposób napastliwy, wulgarny czy obraźliwy.

Awatar Łukasiewicza będzie na co dzień dostępny w różnych miejscach. Obecnie trwa planowanie trasy jego podróży.

https://kopalniawiedzy.pl/Ignacy-Lukasi ... atar,35918


Ps. Ciekawe, jakie jeszcze ryzyka, oprócz ryzyka, że "wynalazca odpowie w sposób napastliwy, wulgarny czy obraźliwy'', bedą, w tego typu 'projektach' z czasem eliminowane :roll:
Taka np. ''obraźliwość'', sam słownik języka polskiego mówi, że:
"obraźliwość jest kategorią tak złożoną, że trudno o niej wyrokować na podstawie jednej krótkiej wypowiedzi. Aby stwierdzić, czy dana wypowiedź jest obraźliwa, należałoby przeanalizować dokładnie kontekst, relacje nadawcy z odbiorcą, sytuację wypowiedzi itd. "
0 xAwatar użytkownika
forester
Posty: 1131
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 115
x 86
Podziękował: 880 razy
Otrzymał podziękowanie: 1845 razy

Re: AI !

Nieprzeczytany post autor: forester » wtorek 17 sty 2023, 05:50

Pierwszy prawnik AI idzie do sądu – Recenzja Geek


Obrazek

Ostatnie postępy w sztucznej inteligencji powodują wstrząsy w branży technologicznej. Ale jak się dowiedzieliśmy, ta technologia jest również dość zawodna — roboty nie mogą pisać przekonujących artykułów, a konwersacyjna sztuczna inteligencja po prostu nie może przestać kłamać. Cóż, oczywiście, są to idealne cechy dla prawnika.


całość; https://www.gamingdeputy.com/pl/how-tos ... nzja-geek/
0 xODPOWIEDZ