Witam wszystkich użytkowników tego forum

Niestety nie mam pozytywnych informacji, od czasu rozpoczęcia walk na Ukrainie, to forum generuje olbrzymi strumień negatywnej energii. Powszechne kosmiczne prawo przyciągania / karma mówi: co siejesz – to zbierasz.
Nie mogę nie reagować, będąc tego świadomym.
Nie życzę sobie, ani swoim rodakom, aby te enegie spadły na nas w jakiejkolwiek formie, indywidualnej, grupowej, narodowej, czy globalnej.

Dlatego pozamykam tematy związane z Ukrainą, właściwie ze zmaganiami na jej terenie, na miesiąc i proszę nie zakładać nowych tematów, ani nie wstawiać takich postów w inne tematy, gdyż będą usuwane, a ich posterzy – blokowani. Dotyczy to także wszystkich osób „funkcyjnych” na tym forum.

Myślałem nawet o wyłączeniu forum na miesiąc, ale byłby to jednak „strzał w swoją stopę”, bo mamy dobrze ponad tysiąc innych interesujących wątków.

Krótkie uzasadnienie. Pisałem wielokrotnie, że nic nie jest takim na ziemi takim, jakim wydaje się być. Nie można osądzać czegokolwiek tylko za pomocą rozumu, bo rozum nie rozróżnia prawdy od kłamstwa, jeśli nie ma dowodów własnych (na własnie oczy) w danej sytuacji, to polega na opiniach innych ludzi, a ci, nawet jeśli udają „niezależnych”, to też podlegają tej samej zasadzie dotyczącej rozumu. Prawdę od kłamstwa można rozróżnić tylko na podstawie energii, jakie za daną sytuacją się kryją, Stąd ludzie pracujący z energiami na co dzień, to „wiedzą” lub „widzą”. Ale też są tacy, co nie wiedzą skąd wizja pochodzi, to kwestia techniczna.
Brakuje nam ś.p. @Kiary, która miała szybkie „wglądy” w świat energii. Jednak sami też możemy tak mieć, bo „wyposażono” wszystkich nas w intuicję i sumienie. Reszta to kwestia dość długiego treningu / pracy. Wszechświat odpowiada na wszelkie zapytania, tylko na swój sposób i w swoim czasie. W każdym razie trzeba budzić w sobie intuicję i nauczyć się jej słuchać, bo jest to nasze połączenie ze światem duchowym / energetycznym, a bez tego połączenia nie posuniemy się dalej w ewolucji do „złotego wieku”. A po drodze do niego czeka nas jeszcze duża ilość „wstrząsów”, Ukraina jest jednym z nich, następne mogą być dla nas o wiele trudniejsze, zwłaszcza dla tych, którzy nie skorzystają z okazji do „przebudzenia się”.

Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia, bo będzie wam bardzo potrzebne.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

ROBOTY I BIOROBOTY/KLONY........

lechitka
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 11 cze 2020, 21:54
x 2
x 2
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Kontakt:

Światowe Forum Ekonomiczne - 5 lat roboty będą zajmowały połowę rynku pracy

Nieprzeczytany post autor: lechitka » poniedziałek 23 lis 2020, 14:40

Według raportu "The Future of Jobs " w 2025 roku roboty będą wykonywać 47% potrzebnej pracy. Aby przeprowadzić tę analizę, eksperci Światowego Funduszu Ekonomicznego przeprowadzili badania wśród dyrektorów trzystu wielkich firm, które zatrudniają najwięcej pracowników. Raport wskazuje, że wybuch pandemii w znaczny sposób przyspieszył proces cyfryzacji wielu firm i jak się oczekuje, maszyny zastąpią 85 mln miejsc pracy na całym świecie.

Tylko pięć lat zajmie robotom przejęcie połowy zadań, które w taj chwili wykonują ludzie. Tak wykazała najnowsza analiza Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w zakresie wpływu pandemii na zatrudnienie. Obecnie ludzie wykonują 67% potrzebnej pracy, a maszyny 33%, ale do 2025 roku odsetek ten ma się wyrównać i wyniesie 53% dla ludzi i 47% dla robotów.

Jak wiemy technologia od dziesięcioleci zmieniała rzeczywistość na runku pracy, pojawienie się koronawirusa doprowadziło do zamknięcia dużej ilości firm, a te które chcą utrzymać się na rynku, są zmuszone zmienić swoją strukturę. Dziś telepraca nie jest już tylko alternatywą ograniczania kosztów, ale stała się wymuszoną alternatywną i nadeszła, aby ograniczyć kontakty społeczne.

W badaniu tym zauważono, że automatyzacja i nowy podział pracy ludzie – maszyny, jednym słowem zastępowanie człowieka maszynami, będzie przebiegał na całym świecie we wszystkich sektorach, jak i w małych, średnich, oraz dużych przedsiębiorstwach.

Twórcy tego projektu podają również, że pojawią się nowe miejsca pracy, a w szczególności nowe stanowiska będą powstawały w sektorach takich jak opieka, branże technologiczne czwartej rewolucji przemysłowej, sztuczna inteligencja, etc. Zadania, w których ludzie zachowają przewagę, obejmują zarządzanie i doradztwo, podejmowanie decyzji, logiczne myślenie, komunikację i interakcję - stwierdza analiza. Opierając się na badaniu przeprowadzonym przez ADP Research Institute w raporcie stwierdzono, że dla osób o niższym poziomie wykształcenia, reperkusje globalnego kryzysu finansowego z 2008 roku, w porównaniu z sytuacją spowodowana przez covid-19 są dużo większe i spowodują pogłębianie się już istniejących nierówności społecznych. Dlatego tworzenie nowych miejsc pracy w nadchodzących latach, naznaczonych pandemią i rozwojem technologicznym, będzie szło w parze z powiększającymi się nierównościami społecznymi. Twórcy raportu zgodnie podkreślają, że aby to wielkie przejście w kierunku pracy zautomatyzowanej i cyfrowej nie miało tak negatywnych skutków, „konieczna jest skoordynowana praca firm i instytucji”.

ciąg dalszy artykułu https://wicipolskie.pl/nwo/swiatowe-for ... ynku-pracy
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 20884
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 30
x 983
Podziękował: 34216 razy
Otrzymał podziękowanie: 27274 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 04 lip 2021, 19:15

Przyszłość należy do robotów - POP Science #4
4 lip 2021

https://www.youtube.com/watch?v=2F9PynXc2QY

Astrofaza

Przyszłość należy do robotów i to nie tylko w dziełach SF. Roboty stają się naszą codziennością. Coraz więcej obowiązków przejmują różnego rodzaju automaty. Ale co będzie prawdziwą rewolucją? Powstanie androidów? Cyborgizacja? A może prawa dla robotów? W tym odcinku POP Science razem z dr hab. Leszkiem Błaszkiewiczem przyglądamy się robotom, ich rodzajom i genezie oraz roli w świecie rzeczywistym i SF. Opiszemy też rónice między robotem, androidem i cyborgiem.
0 xAwatar użytkownika
ZdecydowanieWitam
Posty: 224
Rejestracja: środa 13 lis 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków
x 5
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 164 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: ZdecydowanieWitam » niedziela 03 paź 2021, 05:51

majstrowałem przy runach i przypadkiem skasowałem kilka istotnych podpunktów programu u biorobota. na tyle istotnych, że są zauważalne zmiany w zachowaniu i przyzwyczajeniach. na przykład przestał słuchać radio a zażądał bym puszczał muzykę poważną bo jest fajna, mniej się denerwuje:(
ja miałem od roku wgrane do mózgu kilka programów, nazywane są Matrycami Goryaeva, a więc jeden z programów również się skasował. był to program usprawniający oczy, nocne widzenie i jazda w dzień bez okularów przeciwsłonecznych, przed tym nie mogłem przebywać na słońcu bez okularów. Na szczęście wstręt światła ustał po kilku godzinach a nocne widzenie wróciło po paru dniach, czyli organizm sam się w jakimś sensie zregenerował dzięki matrycom. wahadełko tej matrycy już więcej nie widzi.
0 xwolzdro
Posty: 689
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 17
Podziękował: 273 razy
Otrzymał podziękowanie: 655 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » czwartek 09 gru 2021, 01:54

https://www.youtube.com/watch?v=uHwXb_7zAjo

'U progu rewolucji w biologii - sztuczna inteligencja przewiduje strukturę przestrzenną białek"
0 xwolzdro
Posty: 689
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 17
Podziękował: 273 razy
Otrzymał podziękowanie: 655 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » poniedziałek 13 gru 2021, 00:08

https://www.youtube.com/watch?v=ZmcOBnhVO6o

'Skąd Lem znał przyszłość?'
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 20884
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 30
x 983
Podziękował: 34216 razy
Otrzymał podziękowanie: 27274 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 15 gru 2021, 19:50

Superinteligencja i Zmierzch Ludzkości
14 gru 2021

https://www.youtube.com/watch?v=xXJSe391fs0

Kosmiczne Opowieści

Superinteligencja to byt, który przewyższa intelektualnie każdego istniejącego człowieka. Hipotetycznymi przykładami superinteligencji mogą być postludzie, sztuczne inteligencje lub przedstawiciele cywilizacji pozaziemskich. Zerknijmy zatem bliżej na superinteligencję oraz potencjalny zmierzch ludzkości.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15349
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 448
Podziękował: 16658 razy
Otrzymał podziękowanie: 23546 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 22 gru 2021, 08:36

KSENOBOTY - REWOLUCJA W BIOLOGI. Cz.1 - LEVIN LAB
55 741 wyświetleńData premiery: 20 gru 2021
https://youtu.be/Sadq_UyxprQ
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

wolzdro
Posty: 689
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 17
Podziękował: 273 razy
Otrzymał podziękowanie: 655 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » wtorek 28 gru 2021, 00:12

https://www.chip.pl/2021/12/siec-neuron ... okuratora/

'Komputer w roli prokuratora w Chinach. Będzie oskarżać ludzi o przestępstwa'
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15349
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 448
Podziękował: 16658 razy
Otrzymał podziękowanie: 23546 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 28 gru 2021, 11:58

Niesamowity przełom w dziedzinie robotyki - Humanoidalny robot Ameca szokuje świat
5204 wyświetlenia27 gru 2021

https://youtu.be/Eq3pyGpW-es
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15349
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 448
Podziękował: 16658 razy
Otrzymał podziękowanie: 23546 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 31 gru 2021, 08:49

Hybrydy, bioroboty, homoboty i androidy. Cz 2.
5542 wyświetlenia30 gru 2021
https://youtu.be/LKUzOkXMRvo
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15349
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 448
Podziękował: 16658 razy
Otrzymał podziękowanie: 23546 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 05 sty 2022, 14:15

KSENOBOTY, Cz.2 - EWOLUCJA IN SILICO (600 Sekund)
44 706 wyświetleńData premiery: 4 sty 2022
https://youtu.be/dr9umy1jeVk
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15349
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 448
Podziękował: 16658 razy
Otrzymał podziękowanie: 23546 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 07 sty 2022, 09:50

cd.
kiedy pierwszy raz @Kiara napisała na forum, że 3/4 populacji na planecie to "syntetyki",-
to nie wiedziałem nawet jak to przełknąć i to sobie wytłumaczyć i nawet teraz po w/w,-
materiale nie wiem jak to się stało, iż zdominowali resztę na planecie.
Jeśli tak jest- to będzie ciekawie..
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15349
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 448
Podziękował: 16658 razy
Otrzymał podziękowanie: 23546 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 30 sty 2022, 17:41

KSENOBOTY, Cz.3 - ROZMNAŻANIE KINETYCZNE...? (600 Sekund)
https://youtu.be/pwUAWd-DLbI
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15349
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 448
Podziękował: 16658 razy
Otrzymał podziękowanie: 23546 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY........

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 30 lip 2022, 08:19

Sekretne klonowanie w podziemnych bazach
2449 wyświetleń 27 lip 2022

https://youtu.be/cXskzbIXTKM
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7264
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1333
x 372
Podziękował: 13419 razy
Otrzymał podziękowanie: 13584 razy

Re: ROBOTY I BIOROBOTY/KLONY........

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 06 sie 2022, 19:22

Słynny astronom twierdzi, że roboty zapanują nad światem

https://youtu.be/31pDpyJpxVQ

Roboty i sztuczna inteligencja rozwijają się znacznie szybciej od człowieka. W kwestii nadchodzącej zagłady cywilizacji ludzkiej wypowiedział się znany brytyjski astronom, Martin Rees. Uczony zwrócił uwagę, że ludzie, istoty biologiczne, potrzebowały około 4 miliardów lat aby rozwinąć się do obecnego poziomu, podczas gdy maszyny wyprzedzą nas już za kilkaset lat.


InneMedium
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

ODPOWIEDZ