Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Czlowiek a bracia mniejsi

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 13 maja 2021, 18:08

Jedna Moja Znajoma miała adoptowane trzy rodwajlery - łagodne były jak baranki. Oczywiście, że istnieje pewna skłonność (Moim zdaniem) bo tak te wszystkie psy były dobierane przy krzyżówkach, żeby im cechy agresywności wzmacniać. Ale każdą cechę można aktywować lub nie i o tym właśnie decyduje tzw "środowisko". Albo ją zdezaktywować - nie wiem czy zawsze, nie znam się. Potem jeszcze adoptowała dwójkę dzieci i chyba miała z Nimi więcej kłopotu... :lol: Ale myślę, że dała radę. Tyle ile było można oczywiście. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » czwartek 13 maja 2021, 20:00

Lilo to pitbull, nie znamy jego przeszłości. Córka adoptując go kierowała się chyba bardziej sercem niż rozumem. Spadł na nią wielki obowiązek resocjalizacji tego psa. Jest osobą wrażliwą ale ambitną. Myślę że podoła.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 14 maja 2021, 15:42

Cóż, serce Matki pewnie wie najlepiej choć zawsze warto zweryfikować Swoje z Ojcem, który zawsze ciut inaczej widzi sprawy. Bo z boku patrząc wcale nie ma pewności czy to ambicja w służbie serca czy odwrotnie - serce jest na służbie u ambicji. W każdym razie różnie z tym akurat różnie bywa więc i różne tego są bieguny do ogarnięcia. Tak czy siak obojętne którą drogą skoro w efekcie kawałeczek świata będzie lepszy skutkiem resocjalizacji pitbulla po przejściach. Zapisze się w Polu Informacyjnym choćby - nie tylko Ludzi ale i pitbulli, dlatego nawet malutkie rzeczy mają ogromną wartość.

Ja tam pewnie aż taka ambitna nie jestem bo świnka bardziej Mi się podoba i wolałabym się z nią zaprzyjaźniać. Choć na tych zdjęciach nie bardzo grzeszy urodą po prawdzie - tylko ta buńczuczna grzywka sporo uroku jej dodaje. I ma Swoje zagrożenia też. Niejedna świnia zjadła niejedno malutkie dziecko, które samo weszło do jej zagrody. Bo po prostu takie one są - wszystkożerne i nie wiem czy na to samo wychowanie tak szybko pomaga, geny u zwierząt chyba inaczej trochę się zachowują bo one się rodzą o czasie - więc mózg mają ukształtowany i poniekąd "załadowany" programami wcześniejszych pokoleń. Stąd zwierzę od razu "instynktownie" wie co robić w takiej czy innej sytuacji. A że zwierzę też może zupełnie inaczej się zachowywać wobec dorosłego, który je być może nakarmi, a inaczej wobec przechodzącego obok potencjalnego papu... Zwierzak to zwierzak, jeszcze nie mamy aż tak dobrej z nimi komunikacji żeby zawsze umieć przewidzieć jak się zachowają, w każdym razie na pewno nie wszyscy mamy i dopiero się tego uczymy.
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » piątek 14 maja 2021, 19:42

Zawsze był nam przyjazny, lecz my przyjaźni nie ufamy.

taka ludzka natura.

https://www.youtube.com/watch?v=ETYRnF4__Lc
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 15 maja 2021, 04:35

A może to nie natura tylko interpretacja słowa zaufanie? W Ludzkim wydaniu jak sądzę zaufanie jest funkcją optymizmu i przybiera taką jego postać jaka jest zgodna z osobowością i stanem aktualnym danego Człowieka.
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 15 maja 2021, 08:02

BABA pisze:
sobota 15 maja 2021, 04:35
A może to nie natura tylko interpretacja słowa zaufanie? W Ludzkim wydaniu jak sądzę zaufanie jest funkcją optymizmu i przybiera taką jego postać jaka jest zgodna z osobowością i stanem aktualnym danego Człowieka.
Gdy obdarzymy (nauczymy)zwierzaka miłością odwdzięczy się tym samym.

https://www.youtube.com/watch?v=QRzPRzCGtus

;)
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 15 maja 2021, 09:15

A Ja myślę, że każdy przypadek jest indywidualny w ramach niewątpliwie słusznej reguły o której wspominasz. Potrafię Sobie wyobrazić zwierzaka, który pomimo obdarzenia miłością i tego, że nauczył się odwdzięczać w jakiejś sytuacji zachowa się inaczej. Bo np zadziałał jakiś jego ukryty wyzwalacz, którego wcześniej nic nie wzbudziło więc nikt nie wiedział o jego istnieniu. Co zwierzak zrobi z tym wyzwalaczem też oczywiście jest sprawą otwartą bo kiedy jego ogólne poczucie bezpieczeństwa jest wysokie skutkiem długotrwałego dobrego traktowania sam też potrafi "włączyć hamulec" i nie ugryzie tylko warknie. 8-)
0 x


Ascezo minD

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 15 maja 2021, 12:15

BABA pisze:
sobota 15 maja 2021, 09:15
A Ja myślę, że każdy przypadek jest indywidualny w ramach niewątpliwie słusznej reguły o której wspominasz. Potrafię Sobie wyobrazić zwierzaka, który pomimo obdarzenia miłością i tego, że nauczył się odwdzięczać w jakiejś sytuacji zachowa się inaczej. Bo np zadziałał jakiś jego ukryty wyzwalacz, którego wcześniej nic nie wzbudziło więc nikt nie wiedział o jego istnieniu. Co zwierzak zrobi z tym wyzwalaczem też oczywiście jest sprawą otwartą bo kiedy jego ogólne poczucie bezpieczeństwa jest wysokie skutkiem długotrwałego dobrego traktowania sam też potrafi "włączyć hamulec" i nie ugryzie tylko warknie. 8-)
Przypominam sobie doniesienie , gdy pies z rasy niebezpiecznych zagryzł dziewczynę,przegryzł krtań , bo ta zaczęła wymiotować. Chodziło o kogos z rodziny znanych polityków. Być może odebrał to za zagrozenie dla swojej opiekunki i chciał pomóc.
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 15 maja 2021, 13:34

O tym mówię właśnie. Było trochę takich nieszczęśliwych przypadków kiedy oswojony a nawet od szczeniaka hodowany pies "bojowy" pogryzł nieoczekiwanie dziecko Swoich opiekunów choć razem się z nim chował itd. Po prostu jakieś wydarzenie, które wcześniej nie miało miejsca odpaliło coś w jego mózgu i wywołało taką nadmierną nieuzasadnioną reakcję. Co z tym robić? Najlepiej stosować ograniczone zaufanie = opiekę a tym bardziej resocjalizację może sprawować ktoś, kto ma na to wystarczająco dużo siły i sprawności, żeby się potrafił obronić. Relację z osobami o mniejszych możliwościach trzeba jednak monitorować (lub inaczej użyję nielubianego słowa - kontrolować) i nie powinny być zostawiane sam na sam. Dzieci zresztą też mają humorki, które nie zawsze od Nich zależą, a świadomość zagrożeń dużo mniejszą. Zaś przegryzione gardło nawet z uzasadnionego powodu - szarpnął za ogon to jednak nadmiar "kary". Jestem jak najbardziej za tym, żeby socjalizować rasy bojowe i wszystkie pojedyncze zwierzaki "po traumach" i oby jak najwięcej tego było bo każdy udany przypadek naprawdę ma wpływ na resztę. Ale umówmy się, że nie wszystko się uda od razu, że jak we wszystkim w życiu - nie ma gwarancji itd. Więc ryzykujmy tylko za Siebie. Zaufanie, jak to w innym poście opisałam, to dla Mnie jest forma prognozy przyszłości wynikającej i najbardziej dotyczącej stanu aktualnego. I może być omylne jak każda prognoza. 8-)
0 x


Ascezo minD

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 15 maja 2021, 13:45

Obawiam sie , że w dobie racjonowania mięsa i wysokich podatków problem upadnie sam. Poza tym pies stanowi ochronę przed włamywaczami, a obecna polityka dązy do całkowitego obezwładnienia społeczeństwa nie tylko ze zdrowia, żywności , oszczędności , ale i bezpieczeństwa, ktorego elementem są psy.
Podatki za zwierzęta idą w górę, to samo będzie z karmą, dojdą obowiazkowe czipy, problemy z czystością i tak ludzie zostaną zniechęceni do posiadania czworonoga, a zwierzeta uśpione.
Już teraz zaczynają się prośby zaszczepionych osób, ktore doznały uszczerbku na zdrowiu po szczepieniu o zaopiekowanie się starszym pieskiem w razie smierci.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 15 maja 2021, 14:08

..może to zbyt czarny scenariusz, ale sporo w tym racji, moi rodzice nie płacą,-
podatku, bo są na emeryturze(co za szczęście), ale karma(dla pasa :lol: )
kosztuje..
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 15 maja 2021, 14:20

Dyskusja Nam zeszła na trochę inny tor, też ważny aktualnie. Jednak Mnie akurat najbardziej do niej skłonił ten post:
NGC6960 pisze:
piątek 14 maja 2021, 19:42
Zawsze był nam przyjazny, lecz my przyjaźni nie ufamy.

taka ludzka natura.
W jej efekcie właściwie doszliśmy do tego samego (że bezgraniczne "zaufanie") jest błędem niezależnie od tego czego i kogo dotyczy. Jeśli można czemuś zaufać "bezgranicznie" to tylko tej jednej chwili, która się akurat dzieje i na to zasługuje (nie wyklucza błędu! :lol: ). Natomiast wydaje Mi się, że formułowanie tego w taki sposób jak jest w cytacie to może być jakieś programowanie Siebie na nieufność, która też może ale nie musi być żadną ludzką "naturą" (o ile nie stanie się tym "przyzwyczajeniem, które drugą naturą"). Przyjaźni na pewno można ufać, psu nawet po przejściach można ufać i Swojej naturze, którakolwiek ona jest też można. Wszystko do pewnego stopnia. 8-)

Aha! A więc jednak. Świat opiera się na procentach i promilach... :lol:
No to miłego łyckendu. :D
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 15 maja 2021, 15:04

Off Topic
zaufanie- stare powiedzenie mówi,-
"żeby kogoś poznać trzeba z nim beczkę soli zjeść",-
ale czy mamy tyle czasu, im dłużej żyjemy tym mniej.
Ostatnio doszedłem do przekonania, że wszystko co mamy w tej materii,-
to kredyt zaufania i albo się sprawdzi, albo nie,-
jak nie- to zero kolejnych kredytów dla danej osoby, etc..
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 15 maja 2021, 18:45

To ludzie nadali ''właściwości'' słowu agresja. Przypisują je zwierzakom nie sobie. Nasz charakter zmienia się co 7 lat. Wiele czynników ma na to wpływ. Jeśli zwierzaka wychowujemy bez agresji, nie wie on czym się charakteryzuje i jak działa.

Pierwsza wiosenna burza wygoniła mnie z ogrodu, czas odpocząć.
Udanego weekendu :D
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 15 maja 2021, 19:16

0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 16 maja 2021, 00:01

Obrazek
Wspólny styl... :D
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 18 maja 2021, 14:23

Gdy obdarzymy (nauczymy)zwierzaka miłością odwdzięczy się tym samym.
Na pewno tak zrobi każdy zdrowy zwierzak lub wracający do zdrowia po przejściach. Zwierzaki w ogóle dają Nam więcej miłości niż biorą (Moim zdaniem). Jednak sądzę iż nie zawsze można tylko na to liczyć. Serce wysyła falę elektromagnetyczną, która aktywuje różne obszary mózgu - umownie rzecz biorąc odpowiadające za różnego typu zachowanie. Wynika z tego, że kiedy mózg jest uszkodzony (np hodowlaną modyfikacją genetyczną) może zaistnieć sytuacja iż aktywacja też zadziała w sposób nieprzewidywalny.
To ludzie nadali ''właściwości'' słowu agresja. Przypisują je zwierzakom nie sobie. Jeśli zwierzaka wychowujemy bez agresji, nie wie on czym się charakteryzuje i jak działa.
Zgadzam się w 100% z pierwszą częścią. Natomiast nie mam aż takiej pewności co do drugiej części z wyżej wymienionych powodów. Ludzie nie ograniczyli się bowiem tylko do "wychowawczego" wpychania zwierzakom Swojego spostrzegania agresji, ale też genetycznego. Nie tylko Ludzie mają łączność z Polem Świadomości - więc nawet zwierzak wychowany w dobry sposób może się dziwnie zachować.

Reasumując sądzę iż sama miłość to może być za mało w niektórych przypadkach. Z pewnością najlepiej jest nawet w tych najciężej obciążonych przypadkach odwoływać się do miłości macierzyńskiej bo z reguły każdy zwierzak jednak ma jakiś okres w Swoim życiu kiedy jej doświadczył lub za nią tęsknił (przywoływał). Jednak ciągle Mi się wydaje, że to za mało i do tego, żeby niektóre z tych okropieństw jakich Ludzie się dopuścili zneutralizować potrzebny jest Rozum. Piszę z dużej litery bo mam na myśli Wyższy Rozum. I lecę z tym tematem do definicji pojęć. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » wtorek 18 maja 2021, 18:23

To akurat jest prawda. Nie wszystko co zepsuł człowiek da się naprawić.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 19 maja 2021, 05:17

Różne wnioski i pytania Mi się nasuwają. Po pierwsze - można wszystko ale. Ale np nie można rozwiązać tego problemu na tym samym poziomie, na jakim powstał więc ewolucja Człowieka jeszcze trwa. Po drugie. Można to uznać za (całkowicie uzasadnioną Moim zdaniem) przyczynę, dla której rozwój Człowieka odbywa się w formie symulacji? Po trzecie - jaka intencja jest obserwatorem ustanowionym jako "końcowy" obserwator tego procesu? Czy Wyższy Rozum już powstał i steruje procesem spoza jego granic (czasowych choćby)? Plus kilka innych albo i kilkaset w tym stylu. Z najważniejszym "truizmem" - chcesz zmienić świat - zmień Siebie i Swoje jego spostrzeganie, rozumienie, interpretowanie. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » czwartek 20 maja 2021, 17:34

No, ja chwilowo czuje się jak zbuk ( nie mylić ze zbokiem) :lol: , jajecznicy z tego nie będzie, kurczaczków tym bardziej ;)
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 29 maja 2021, 11:43

ciekawy ptaszek, wygląda egzotycznie, ale to mieszkaniec wysp płn. Atlantyku ;)

https://youtu.be/vu5uVaepTn0
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 30 maja 2021, 01:11

songo70 pisze:
sobota 29 maja 2021, 11:43
ciekawy ptaszek,
szacun dla ptaków, też chodzą na dwóch nogaCH ! :lol:

NIEZWYKŁE kruki.
10 faktów o krukach
https://youtu.be/KBR-TMd6x2k
Małgorzata Stupera
5 lat temu
Wspaniały materiał, kapitalne ujęcia, a ten solista (albo solistka) na końcu to już Oscar w kilku kategoriach!
Kruki, w ogóle krukowate, to intelektualna elita wśród pierzastych.
I zapomnijmy o obiegowych, oklepanych i bezsensownych opiniach.

.................
Krucze opowieści....wmv
https://youtu.be/PpgB96UMaSU
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » niedziela 30 maja 2021, 15:31

https://www.national-geographic.pl/arty ... rzecznosci
:D
JEDNI SIĘ Z NICH ŚMIEJĄ, INNI JE PODZIWIAJĄ.
GŁUPTAKI TO PTAKI PEŁNE SPRZECZNOŚCI


Obrazek
fot. Andrew Parkinson


Jedni się z nich śmieją, inni je podziwiają. Głuptaki to ptaki pełne sprzeczności
03.01.2019 JEREMY BERLIN
Po mistrzowsku nurkują, ale niezdarnie lądują na ziemi. Czule opiekują się młodymi, ale wrogo odnoszą do sąsiadów – głuptaki białe pełne są sprzeczności. Te stworzenia od dawna związane z kulturami morskimi mnożą się dziś w zatłoczonych koloniach wokół północnego Atlantyku.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 01 cze 2021, 00:00

Dzień Bociana :D

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Czlowiek a bracia mniejsi

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 08 cze 2021, 17:38

Niedźwiedzica z narażeniem życia przyniosła ludziom noworodka. Niesamowite, dlaczego to zrobiła!
19 maj 2021

https://www.youtube.com/watch?v=e8_knFg4N1U

Сiekawostki ze świata

Czasami ludziom trudno zrozumieć się nawzajem. Życzliwość odbiera się jako słabość, a nadmierną surowość postrzegamy jako próbę upokorzenia lub ujarzmienia siebie. Bohater tej niezwykłej historii, która wydarzyła się około 15 lat temu, również początkowo źle zrozumiał dziką niedźwiedzicę. Już myślał, żegnał się z życiem w strachu, że drapieżnik rozerwie go na strzępy, ale zwierzę miało całkiem inne zamiary.
0 x



ODPOWIEDZ