Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

GMO

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

GMO

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 06 sty 2013, 19:27

a niech to wszyscy diabli.. :twisted:


To coś sprzedaje się w sklepach...

Autentyczne: POMIDOR-UPIÓR (sic?)
Czy to polskie TOMATO-GATE?
Obrazek Obrazek
Zdjęcia poniżej są autentyczne – zrobiłam je osobiście w piątek, w dniu 4 stycznia 2013 roku.
Hanna Kotwicka, Wydawnictwo PULSAR

Chyba mamy nową aferę – tym razem pomidorową, nasze polskie TOMATO-Gate.


__

Trzy pomidory zostały zakupione w niedzielę, 30 grudnia 2012 roku, w markecie w Piasecznie. (Nie upubliczniam nazwy sieci, bo nasze prawo chroni tych, co trują, a nie tych, których się truje). Dwa z nich zostały zjedzone następnego dnia, ostatni był przechowywany w lodówce, w całości, w chłodnym miejscu, bez dostępu światła.
W piątek rano, 4.01.2013, przy śniadaniu został rozkrojony i... SZOK! Odruch wymiotny. Myśl – żywe kłębiące się robaki (sic!)
Ale nie były to robaki, lecz kiełkujące pędy z blado zielonkawymi listkami! Jak to możliwe? – Wewnątrz całego, zdrowego, nierozkrojonego i nieuszkodzonego pomidora? Bez dostępu światła?...

Póki co pomidor-upiór leży w lodówce i chyba kiełkuje dalej.

Wygląda to KOSZMARNIEeee!

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek


W dniu dzisiejszym zdjęcia pomidora rozesłałam mailem m.in. do:
● Fundacji ICPPC
● Kancelarii ● Ministerstwa Rolnictwa ● Posłów i europosłów ze wszystkich formacji
● Telewizji, redakcji „Fakt” i „GW”
● Agencji PAP
z apelem o wyjaśnienie.

► Sprawa wymaga NAGŁOŚNIENIA, dlatego rozsyłajcie zdjęcia dalej przez Internet.


Co to właściwie jest: pomidor jadalny czy niejadalny?

Nie wiadomo, może jest to produkt GMO, może dzieło inżynierii genetycznej (gorsza od GMO) – efekt hodowli hormonalnej. Tak czy inaczej wieje zgrozą. Nasuwa się pytanie: w jakim kierunku to zmierza?

Już dziś można współczuć małym dziewczynkom, które kiedyś będą chciały być matkami.
Czy w przyszłości kobiety będą rodzić normalne ludzkie dzieci. Oby nie kogoś na podobieństwo ludzi, tylko że z wyrastającymi z uszu gałęziami albo pędami zamiast włosów i bananem w miejscu nosa.

Zwracam się też do Was, Internauci!

Weźcie ster w swoje ręce, przejmijcie współodpowiedzialność za Naturę i wszystko, co w nas jeszcze naturalne i ludzkie.

In lak’ech


[5.01.2013 /kin 222, 1 Ik P]


http://www.maya.net.pl/opinie.php?LANG= ... sty&id=594
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 07 sty 2013, 00:36

też się spotkałam z takim pomidorem :( i jestem ciekawa co do niego dodaja żeby dojrzał ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 07 sty 2013, 10:18

Standardowo, niegdyś, aby zerwane zielone pomidory szybko dojrzały umieszczano je w atmosferze z tlenkiem etylenu.
Takie pomidory były czerwone, twarde, a ziarenka były otoczone zieloną nie dojrzałą galaretką.
Obecnie mogą być napromieniowywane (materiały radioaktywne), aby się tak szybko nie psuły.
Jednak jak uzyskać kiełkowanie ziarenek w dojrzałym owocu, niewiele można zrobić.
Jedyne co przychodzi mi na myśl to jakiś rodzaj promieniowania mikrofalowego, na niezbyt wysokim poziomie, bo ugotowałoby całość.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 07 sty 2013, 10:22

..bawią się w modyfikacje DNA, żeby szybciej kiełkowały, wzrastały i efekt widoczny :(
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 07 sty 2013, 10:35

Nie sadzę, że to ten przypadek, bo byłoby to nagminne, a na razie to są przypadki jednostkowe, więc może to są eksperymenty jednego producenta, albo coś takiego.
Tu w ogóle prośba do wszystkich na zwracanie uwagi na pochodzenie - zwykle opisane na półkach - aby można było jakoś identyfikować źródło.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 07 sty 2013, 10:45

fuj.. fuj... !!!! Pomidory wcale nie są dla nas takie zdrowe jak się twierdzi,raczej dobrze było by je unikać, ale nawyki.... Jeżeli już to powinno się wywalać wszystkie pestki i skórki.


Kiara :) :)
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 07 sty 2013, 11:03

zawsze sparzam i zdejmuję skórkę z pomidora ,bo kiedyś przepłaciłam to niestrawnością ( delikatnie mówiąc ) i długim leczeniem :D W zimie nie kupuje pomidorów ,bo po pierwsze ,nie mają smaku pomidora , po drugie ,są twarde i DROGIE ! ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 07 sty 2013, 11:08

muszę wam powiedzieć, że takich jak na zdjęciach nie widziałem, ale już w ubiegłym roku,-
zdarzało mi się kupić pomidory z wierzchu ładne, a jakby zgniłe w środku, choć to nie była taka typowa/naturalna zgnilizna,-
coś bliżej tego czegoś z powyższego art., dlatego już w tym roku postaram się coś posadzić w swoim ogródku,-
swoje najpewniejsze.
:)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 07 sty 2013, 11:21

Skórki można i często trzeba się pozbywać, bo zawiera zbyt dużo błonnika, co dla niektórych jest niestrawne. W dobrych restauracjach we Francji i Włoszech podaje się zawsze pomidory bez skórki.
Chanell, twoja przypadłość mogła mieć inne podłoże, tzw przyklejonej skórki. Do zapamiętania: w takich przypadkach dla pomidora, winogron, śliwek - wysuszona na patelni skorupa z dobrze umytego jaja, starta na proszek w moździerzu - trudno się to połyka, oczywiście popijając, ale wodą, nie żadnym sokiem - działa w maks. pół godziny!
Ziarenka pomidorów nie są szkodliwe i są zalecane, nawet jeśli nie zdążą być strawione, to i tak wiele do organizmu przekażą.
Fakt zimowe pomidory mają znacznie mniej, głownie minerałów, smak to inna sprawa - jeśli będziesz miała okazję, spróbuj dojrzałego na krzaku pomidora prosto w szklarni - zdziwisz się smakiem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
ewa
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:28
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: ewa » poniedziałek 07 sty 2013, 15:54

W zimie nie kupuje pomidorów ,bo po pierwsze ,nie mają smaku pomidora , po drugie ,są twarde i DROGIE !


i to jest to, pomidory te na 99% nie pochodzą z Polski
Prawdopodobnie sa one konserwowane oczywiście zielone aby szybko niedojrzały, choć to słowo na wyrost, wybarwiły się raczej a to też spowodowane jest znów chyba chemią

takie skiełkowane pestki czasem też znajdowałam we własnych pomidorach z działki i tylko tych, które byly zerwane zielone a potem trzymane w ciemnym ciepłym miejscu ( a to ze względu znów na złodzieja, amatora moich pomidorów) nie wiem czy nie ma to związku z modyfikacją danej odmiany :?:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 07 sty 2013, 16:05

Większość pomidorów obecnie pochodzi z Hiszpanii i Holandii, trochę z Grecji. Wbrew pozorom udział rodzimych producentów też jest duży.
Nie ma powodów do takich zachowań pomidorów, ponieważ są przewożone w ciężarówkach - chłodniach, w dużych sklepach działy warzywne też są schładzane.
Chemia, o której pisałem wcześniej nie była szkodliwa.
Chcąc zapobiec temu zjawisku, pomidory "nasienne" suszyło się kiedyś na słońcu.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 07 sty 2013, 16:31

w piwnicy to się zawsze trzymało ziemniaki, itp. w ciemnicy żeby właśnie nie kiełkowały,-
a pomidor
y :?: :o
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
ewa
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:28
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: ewa » poniedziałek 07 sty 2013, 18:50

w piwnicy to się zawsze trzymało ziemniaki, itp. w ciemnicy żeby właśnie nie kiełkowały,-
a pomidory :?: :o


zrywałam pomidory różowe ze względu na złodzieja i dojrzewałam je w domu, na parapecie szybko dojrzewały w wiaderku po kocem wolno z racji tego, ze nie byłam w stanie jeść ich kilogramami rozkładałam ich przydatność do spozycia :D a jak zostawiałam na krzaku nie jadłam wcale :cry:
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 07 sty 2013, 19:33

ewa pisze:
w piwnicy to się zawsze trzymało ziemniaki, itp. w ciemnicy żeby właśnie nie kiełkowały,-
a pomidory :?: :o


zrywałam pomidory różowe ze względu na złodzieja i dojrzewałam je w domu, na parapecie szybko dojrzewały w wiaderku po kocem wolno z racji tego, ze nie byłam w stanie jeść ich kilogramami rozkładałam ich przydatność do spozycia :D a jak zostawiałam na krzaku nie jadłam wcale :cry:


potrzebujesz czujnego psa- pomidorowego strażnika ;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 11 sty 2013, 11:54

Czekamy dalej...

10.01.2013 - Pismo GIS ws. "tajemniczego pomidora"

► W dniu 10.01.2013 otrzymaliśmy pismo z Głównego Inspektoratu Sanitarnego - Departement Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia, że sprawa została przekazana do Ministerstwa Rolnictwa (patrz niżej). Wcześniej Ministerstwo Rolnictwa odesłało nas do Ministerstwa Zdrowia i Inspekcji Sanitarnej. Ważne, że problem został został zauważony i to najbardziej nas cieszy.

Obrazek


► W dniu 8.01.2013 dostaliśmy odpowiedź z Biura Prasowego przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, że kwestie dotyczące sprzedaży w sklepach produktów spożywczych pochodzenia roślinnego pozostają w gestii Ministra Zdrowia i Inspekcji Sanitarnej. Tam też niezwłocznie skierowaliśmy zdjęcia i apel o zajęcie stanowiska w nurtującej nas kwestii.


Informujemy, że zdjęcie pomidora-hybrydy dostępne jest również na http://www.facebook.com/WydawnictwoPulsar

http://www.maya.net.pl/opinie.php?LANG= ... sty&id=596

http://www.alert-box.org/petycja/rozpor ... ujace-gmo/
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 11 sty 2013, 18:15

daje nowy post, bo dopiero co na to trafiłem, a właściwie dostałem link na maila po komentarzu na Avaaz,-
ciekawa strona, również w wersji pl. i wiadomość dobra o GMO w Polsce:

Polska nakłada zakazy na uprawy genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, ziemniaków    Polski rząd zakazał upraw niektórych genetycznie zmodyfikowanych (GMO) odmian kukurydzy i ziemniaków, zgodnie z oświadczeniem rządowym w dniu 2 stycznia. Ban, które wejdą w życie w dniu 28 stycznia, wykorzystuje lukę prawną w celu ominięcia akceptację UE takich produktów.  Polski premier Donald Tusk obiecał zakazać upraw GMO w listopadzie na piętach zgody senatu wyższej izby ds. rejestracji i sprzedaży roślin genetycznie zmodyfikowanych, które zostały zakazane w Polsce do tej pory.

http://www.warsawvoice.pl/WVpage/pages/ ... 23336/news
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... wanej.html

i w/w strona: http://www4.dr-rath-foundation.org/News ... 20130111G2
http://www4pl.dr-rath-foundation.org/ warto :!:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Sventer
Posty: 75
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 15:49
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Kontakt:

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: Sventer » sobota 12 sty 2013, 13:53

Ja tam pomidorów nie jadam, bo po prostu nie lubię. Za to uwielbiam zielone ogórki ale tylko w lato i zawsze uważam co kupuje. W zimę sprzedają te "szklarniane" smakują jak papier takie bez smaku że szkoda gadać. Niestety jakość jedzenia jest coraz gorsza.
0 x


Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.

kobra8
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2013, 10:45
x 1
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podziękowanie: 148 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: kobra8 » niedziela 27 sty 2013, 16:09

http://faktydlazdrowia.pl/gmo-szokujace ... ia/niezależnego badaniaGMO – szokujące wyniki pierwszego długotrwałego i niezależnego badania
15 STYCZNIA 2013 06:00WYŚWIETLEŃ: 12962

Po raz pierwszy przeprowadzono badania, w czasie których szczury przez całe swoje, dwuletnie życie karmione były transgeniczną odmianą kukurydzy. Jest to najdłuższe i najbardziej dokładne badanie przeprowadzone nad GMO. Przeprowadzone zostało na grupie 200 szczurów, a nie jak do tej pory, dziesięciu czy kilkunastu. Jednocześnie to niesamowity przełom, ponieważ do tej pory wszelkie badania nad GMO ograniczały się raptem do trzech miesięcy. Jest to bardzo znamienne, ponieważ naukowcy jasno stwierdzają, że dopiero po upływie trzech miesięcy spożywania pokarmu transgenicznego a więc, począwszy od czwartego miesiąca możemy zauważyć zmiany chorobowe.

Efekt tych badań jest szokujący i przerażający zarazem. Zdjęcia zamieszczone w filmie lotem błyskawicy obiegły cały świat.
Obrazek

Badano nie tylko działanie samych roślin transgenicznych, ale również połączone ich działanie z jednym z najbardziej znanych pestycydów – Roundup, którego producentem jest Monsanto.

Czym jest roślina transgeniczna? Naukowcy przypominają – jest to roślina tak zmodyfikowana, aby sama wytwarzała rodzaj swojego toksycznego pestycydu lub też, całkowicie tolerowała wszelkie pestycydy, w efekcie czego może wchłaniać ich nieograniczone ilości. Koniec końców, spożywane przez ludzi.

Prof. Seralini wraz z grupą naukowców zdecydowanie stwierdza, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich tragicznych efektów spożywania GMO. Najważniejszym wnioskiem badań naukowców jest jednak fakt, że transgenetyka – GMO zabija. Co więcej, dzięki badaniom tym wiemy już, że zabija nawet jeśli rośliny GMO nie są połączone z działaniem pestycydów (czego nigdy wcześniej jeszcze nie przebadano).


Inne artykuły:
GMO – genetycznie modyfikowane organizmy
Zdrowe odżywianie i jego znaczenie dla naszego życia
Amalgamat stomatologiczny – czyli krótka historia

Szczepione dzieci chorują częściej niż nie szczepione
Amalgamat w wypełnieniach dentystycznych
Podziel się ze znajomymi!
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: ex-east » niedziela 27 sty 2013, 21:53

I tutaj tak, jak już wcześniej w innych wątkach , można by napisać, że opresja - ze strony GMO - wymusi zdrową reakcję społeczną.
W jaki sposób ?
Przecież nie znamy do końca metod jakie producenci GMO stosują.Transgenicznie zmutowana kukurydza, pomidory, czy ziemniak są wycofywane, ale pasza dla zwierząt już nie. Zwierzęta żrą to co im nasypie rolnik do koryta. Nikt nie wiąże GMO , z jakością mięsa, bo wg norm obowiązujących wszystko wydaje się OK. Wydaje się , bo nikt nie badał, bo nie ma takiej możliwości, a badań "w ciemno" się nie prowadzi. Nie wiadomo , czy tak zmutowane mięso, po przetworzeniu i "wyprasowaniu" w formę mięsopodobną nie zawiera tego ,czym się faszerowało zwierzę. Że o pomidorach czy innych "nowalijkach" obecnych cały rok w sklepach, nie wspomnę.

Kurczaki nafaszerowane chemią, jajka też, mięso tak samo, nawet pomidor, przerośnięta, przeazotowana marchewka, ogromna pietruszka czy rzodkiewka, albo czosnek z Chin zawsze idealnie taki sam, niczym Chińczyk w uniformie ... prawidłowa krzywizna banana .. i to wszystko zachwalane , polecane, zawsze w "dobrej" cenie .. niższej niż eko żywność, oczywiście. Masowa karma dla masowego odbiorcy. Dokładnie tak, jak dla kurczaków w klatkach.

Odpowiedzią Świadomości jest brak apetytu na jedzenie . Zamiast tego przychodzi wyzwolenie.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 03 lut 2013, 17:24

0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 24 lut 2013, 15:01

Skandaliczne przepychanie GMO! Zobacz jak rząd PO/PSL broni interesów Monsanto!



bez komentarza :evil:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 03 mar 2013, 14:00

Tajny wirus” ukryty w GMO


Obrazek

Pojawił się właśnie kolejny powód dla którego powinno się unikać niszczących zdrowie genetycznie zmodyfikowanych organizmów i może to być jeden z najbardziej niepokojących.

Wiemy, że konsumpcja GMO jest związana z szeregiem poważnych schorzeń, ale do tej pory z jednej rzeczy nie zdawaliśmy sobie sprawy, a mianowicie, że w zmodyfikowanych uprawach ukryty jest gen wirusa.

Przez lata, GMO zbyło świadomie i nieświadomie konsumowane na całym świecie, przy twierdzeniach Monsanto i rządu Stanów Zjednoczonych, że zmienione genetycznie rośliny są całkowicie bezpieczne, pomimo bardzo ograniczonych (lub w niektórych przypadkach żadnych) wstępnych badaniach i naukowcach ostrzegających przed zagrożeniami. Jednym z takich niebezpieczeństw, o którym się nie mówiło zostało ujawnione w niedawnym sprawozdaniu grupy nadzorującej bezpieczeństwo żywności znanej jako Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).

W sprawozdaniu EFSA, które można przeczytać w sieci, można dowiedzieć się, iż naukowcy odkryli nieznany wcześniej wirusowy gen, który jest znany jako „Gen VI”. To co jest niepokojące to nie tylko fakt, iż ten obcy gen znaleziono w najważniejszych uprawach GMO, około 63% ze wszystkich dopuszczonych do użytku GMO (54 z 86, aby być dokładnym), ale fakt iż może on zakłócić biologiczne funkcje żywych organizmów. W popularnych uprawach GMO, takich jak soja Roundup-Ready, NK603 i kukurydza MON810 stwierdzono obecność genu, który wywołuje fizyczne mutacje. Kukurydza NK603 również została powiązana z rozwojem masywnych nowotworów u szczurów.

Według Independent Science News, „Gen VI” hamuje również wyciszenie RNA. Jak być może wiesz, wyciszanie RNA zostało wskazane jako istotne dla prawidłowego funkcjonowania ekspresji genów. Być może bardziej miejscowo, jest to mechanizm obronny przed wirusami w roślinach i zwierzętach, jednak wiele wirusów rozwinęło geny wyłączające ten proces obronny. Independent Science News podaje, że „Gen VI” jest jednym z takich genów.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje pewien stopień wiedzy nt. Genu VI. To co wiemy, opierając się na informacjach z raportu, to że gen pomaga montować cząstki wirusa, hamuje naturalną ochronę systemu komórkowego, wytwarza białka, które są potencjalnie problematyczne, sprawia, że rośliny są wrażliwe na patogeny bakteryjne z których wszystkie są bardzo istotnymi skutkami, które powinny być dogłębnie zbadane przez niezależny zespół naukowców po wycofaniu produktów GMO z rynku w oczekiwaniu na dalsze badania na temat całego szeregu chorób związanych ze skażeniem. A to nawet nie obejmuje świadomości co do skutków jakie mogą być udziałem tego skażenia.

[...] Ponieważ coraz więcej brudnych tajemnic GMO zostaje obnażonych, daje to kolejny powód i więcej poparcia dla idei usunięcia GMO w całości od dostaw żywności.


Źródło artykułu: Wolne Media » Wiadomości z kraju
http://polskaswiadoma.pl/pl/ps-nwo/item ... ryty-w-gmo
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Sventer
Posty: 75
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 15:49
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Kontakt:

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: Sventer » środa 06 mar 2013, 07:39

Dziękuje chanell za te info, jak masz coś jeszcze to wrzucaj. Szukam materiałów do artykułu. Jak ktoś coś ma KONKRETNEGO nie pisze.
0 x


Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 06 mar 2013, 20:02

Sventer pisze:Dziękuje chanell za te info, jak masz coś jeszcze to wrzucaj. Szukam materiałów do artykułu. Jak ktoś coś ma KONKRETNEGO nie pisze.

Nie ma za co ;) Napisz tylko co ci potrzebne do tego artykułu,jak trafie na coś z twojej listy to ci podeślę na PW ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Sventer
Posty: 75
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 15:49
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Kontakt:

Re: GMO

Nieprzeczytany post autor: Sventer » piątek 08 mar 2013, 20:55

Hehe okej, okej ;) Niestety moim największym wrogiem jest czas. Doba jest za krótka i brakuje czasu na wszystko, nawet na takie proste rzeczy... Ehh..
0 x


Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.

ODPOWIEDZ