Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 07 mar 2016, 21:05

0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 06 maja 2016, 22:30

Duże, fioletowe pszczoły we Wrocławiu. Kto je zobaczy, powinien dać znać ekologom!
Obrazek Joanna Strutyńska Redaktor
29/04/2016

Obrazek

Nikt ich nie widział od blisko 70 lat, teraz znów się pojawiły i to we Wrocławiu. Mowa o bardzo rzadkiej odmianie pszczoły o nazwie zadrzechnia fioletowa.

Obrazek

Na razie takie pszczoły zaobserwowano we Wrocławiu w kilku miejscach w okolicach Kozanowa. Członkowie stowarzyszenia Natura i Człowiek wierzą jednak, że jest ich dużo więcej i rozpoczynają poszukiwania owadów.

Każdy może pomóc
Ekolodzy apelują, by każdy, kto zauważy fioletową pszczołę skontaktował się z nimi. Informacje można wysyłać na adres naturaiczlowiek@gmail.com. Z członkami stowarzyszenia można się też skontaktować przez Facebooka.

Największa polska pszczoła
Owad jest dość charakterystyczny, więc nie trzeba być znawcą pszczół, by go rozpoznać. Jest to największa pszczoła występująca na terenie naszego kraju. Mierzy nawet cztery i pół centymetra długości i ma bardzo charakterystyczne skrzydła. Do tej pory występowała bardzo rzadko. Nie była notowana od około 70 lat - tłumaczy Paweł Michołap z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Rozdadzą wrocławianom kłosowca pomarszczonego
Badacze chcą również rozdać wrocławianom nasiona kłosowca pomarszczonego, który jest dobrym wabikiem na zadrzechnię fioletową. Roślina poza pięknym zapachem ma także inne właściwości.

Roślina przywędrowała do nas z Azji. nawet w Azji jest nazywana miętą chińską. Jeśli ją wysiejemy, będziemy mogli z niej zaparzyć herbatę, która pomaga na przykład we wzmocnieniu odporności - opowiada Paweł Michołap.

Obrazek

Pszczoły mogą wprowadzić się na dach uniwersytetu
Młodzi badacze podkreślają także, że pszczoły są przede wszystkim owadami pożytecznymi. Dlatego też planują na dachu Uniwersytetu Przyrodniczego postawić dwa ule. Będą one przeznaczone dla dobrze nam znanych pszczół miodnych. Teraz studenci czekają na zgodę miasta na postawienie uli.

Obejrzyj, jak zachowuje się zadrzechnia fioletowa w naturze:


https://www.youtube.com/watch?v=hwE4NS2Q5HY

http://m.wroclaw.eska.pl/newsy/duze-fio ... cia/163589
1 x



Awatar użytkownika
PurpleSilvan
Posty: 80
Rejestracja: piątek 27 maja 2016, 19:09
x 17
x 4
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: PurpleSilvan » sobota 28 maja 2016, 13:49

Znowu w Polsce poginęły pszczoły przez opryski i aby coś z tym zrobić należałoby:
Opodatkować rolników którzy nie trzymają pszczół i jeszcze nałożyć akcyzę na szkodliwe opryski.

Załączam ul według projektu Anastazji z Syberii, pszczoły nawet w takim ulu należy dokarmiać przez parę lat cukrem i rosyjscy pszczelarze wstawiają do uli jeszcze wywar z pędów sosny na zimę.

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 28 maja 2016, 14:03

Znikające pszczoły: teraz gdy już wiemy, kto to zrobił, dowiedzmy się czym BAYER ma zamiar je zastąpić?

Poinformujcie znajomych, którzy hodują pszczoły, to ważna dla nich informacja!!! W świetle najnowszych wyników badań okazuje się, że choroba pszczoły miodnej – CCD – to kompletna lipa. Zamieszczamy część artykułu – w rozszerzeniu pod podanym niżej linkiem są rozważania o charakterze biochemicznym, które rzucają wiele przesądów na ten temat na kolana.

Obrazek

“Można dojść do jednoznacznego wniosku, że zatrucie pszczół jest powiązane z masowym stosowaniem składnika pestycydów Clothianidin, pochodzącym z nasion kukurydzy” – Niemiecki Federalny Instytut Rolnictwa

Zespół naukowców złożony z pracowników the Columbia University Mailman School of Public Health, Pennsylvania State University, the USDA Agricultural Research Service, University of Arizona oraz 454 innych badaczy stwierdził ważny związek pomiędzy wirusem izraelskiego paraliżu pszczół (Israeli Acute Paralysis Virus (IAPV)) a zespołem masowego ginięcia pszczoły miodnej (colony collapse disorder (CCD)).Od 2007 r. media donosiły o dramatycznym pomorze pszczół w Europie i Ameryce Północnej. Od 50% do 90% populacji pszczół po prostu zniknęło, zostawiając ule i zmuszając rolników do żądania wszczęcia dochodzenia w sprawie określenia tego przyczyny.

Najpierw proces dziesiątkowania dotyczył tylko pszczoły miodnej, potem także trzmiele zaczęły zanikać. Trzmiele są odpowiedzialne za zapylanie szacunkowo ok. 15 % wszystkich upraw w USA, wartych 3 mld $, szczególnie tych, jakie uprawia się pod szkłem: pomidory, papryka, truskawki. Kryzys w końcu otrzymał nawet swoją nazwę: CCD, zespół masowego ginięcia pszczoły miodnej.

CCD jest “fałszywą chorobą!”

Najbardziej rozpowszechnioną teorią w tej sprawie, oprócz roztocza varroa mite (Varroa destructor) lub promieniowania fal telefonów komórkowych, było przekonanie, że wirus – podobny do AIDS — zainfekował pszczoły.

Po pewnym czasie problemem zajął się zespół naukowców złożony z pracowników the Columbia University Mailman School of Public Health, Pennsylvania State University, the USDA Agricultural Research Service, University of Arizona oraz 454 innych badaczy i po badaniach, stwierdził istnienie wyraźnego związku pomiędzy wirusem izraelskiego paraliżu pszczół (Israeli Acute Paralysis Virus (IAPV)) a zespołem masowego ginięcia pszczoły miodnej (colony collapse disorder (CCD)).

Grupa naukowców z Edgewood Chemical Biological Center i z University of California San Francisco zidentyfikowała zarówno wirusa, jak też pasożyta, jakie stoją prawdopodobnie za tymi nagłymi wymarciami koloni pszczoły miodnej. Stosując nową technologię zwaną Zintegrowany System Wykrywania Wirusów (Integrated Virus Detection System (IVDS)), przeznaczoną do celów wojskowych do szybkiego prześwietlania próbek pod kątem występowania w nich patogenów, naukowcy ECBC w zeszłym tygodniu wyizolowali patogeny wirusowe oraz pasożyta, jaki może okazać się odpowiedzialny za pomór pszczół.

źródło: http://beforeitsnews.com/agriculture/20 ... 44052.html

Więcej na ten temat pod linkiem: http://www.wakingtimes.com/2012/08/07/n ... lace-them/

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/znika ... ic-2016-05

I ten link:
http://www.rollingstone.com/politics/ne ... s-20150818

Ciekawy temat..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
PurpleSilvan
Posty: 80
Rejestracja: piątek 27 maja 2016, 19:09
x 17
x 4
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: PurpleSilvan » sobota 28 maja 2016, 14:59

Są próby wprowadzenia pszczół robotów, jedyną nadzieją jest rozpowszechnianie informacji, że mogą zostać użyte do ataku terrorystycznego.
Wyobraźcie sobie chmarę pszczół robotów wyposażonych w niewielką dawkę trucizny lub śmiertelnego wirusa i atak na cel w postaci roju z każdego kierunku.
Nie ma metody aby się obronić, zanim ktokolwiek zareaguje cel jest martwy.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19676 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 28 maja 2016, 15:05

Brzmi apokaliptycznie.. Ale chyba są tańsze sposoby depopulacji ;)
Chociaż 'lecznicze'' komary już są, wszystkiego można się spodziewać..

Nikt ich nie widział od blisko 70 lat, teraz znów się pojawiły i to we Wrocławiu. Mowa o bardzo rzadkiej odmianie pszczoły o nazwie zadrzechnia fioletowa.

Niesamowite!
W tym roku widziałem tylko kilka trzmieli.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
PurpleSilvan
Posty: 80
Rejestracja: piątek 27 maja 2016, 19:09
x 17
x 4
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: PurpleSilvan » sobota 28 maja 2016, 15:09

U mnie są chmary trzmieli na działce, kiedyś nawet pojawiał się owad fruczak gołąbek, zwany koliberkiem.
Ale już go nie ma.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 28 maja 2016, 16:09

PurpleSilvan pisze:Są próby wprowadzenia pszczół robotów, jedyną nadzieją jest rozpowszechnianie informacji, że mogą zostać użyte do ataku terrorystycznego.
Wyobraźcie sobie chmarę pszczół robotów wyposażonych w niewielką dawkę trucizny lub śmiertelnego wirusa i atak na cel w postaci roju z każdego kierunku.
Nie ma metody aby się obronić, zanim ktokolwiek zareaguje cel jest martwy.

problem moze byc z zasilaniem dla takiego "drona" na dluzszy czas,-
no ale kto wie.. :?:
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
PurpleSilvan
Posty: 80
Rejestracja: piątek 27 maja 2016, 19:09
x 17
x 4
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: PurpleSilvan » sobota 28 maja 2016, 17:36

https://vimeo.com/65313515

Takie urządzenia powoli zaczynają powstawać, tylko na razie są bez akumulatorów.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 21 lip 2016, 22:27

Pszczoły z plecakami – na ratunek ulom

Obrazek

Australijski naukowiec ma nadzieję, że wyposażenie pszczół miodnych w miniaturowe urządzenia lokacyjne pozwoli odkryć tajemnicę ich masowego wymierania na świecie.

Prawie dziesięć tysięcy pszczół lata po odległej australijskiej wyspie Tasmania z niewielkim „plecakiem” – czujnikiem o wielkości ziarenka ryżu. Te maleńkie lokalizatory mają pomóc w wyjaśnieniu tajemniczej tragedii przyrodniczej, która zagraża światowym zasobom żywności.


https://www.youtube.com/watch?v=B2G4zmW8Gsk

W przełomowym raporcie ONZ, opublikowanym w tym roku, ujawniono, że pszczoły, motyle, chrząszcze i inne gatunki zapylaczy zapylają około trzech czwartych roślin spożywczych na świecie – w tym owoce, warzywa i kawę.

Stwierdzono, że od pracy zapylaczy, w tym 20 tysięcy gatunków pszczół, zależy roczna światowa produkcja żywności o wartości od 235 do 577 miliardów dolarów.

Obrazek

„W samych Stanach Zjednoczonych liczba uli pszczół miodnych spada w tempie 25 procent rocznie” – powiedział profesor Paulo de Souza, naukowiec z australijskiej Organizacji Naukowo-Przemysłowej (ang. Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization, CSIRO). „Liczba uli obniża się systematycznie od lat 40. XX wieku, ale ostatnio coraz gwałtowniej”.

Zdaniem naukowca cały ekosystem to system naczyń połączonych. „Jeśli nie będzie pszczół, nie będziemy mogli nakarmić naszych dzieci. Nie mamy dość żywności dla całej ludności” – powiedział de Souza. „Najważniejsze pytanie brzmi: dlaczego tak się dzieje?”.

Obrazek

Naukowcy wiedzą, że spadek liczby pszczół wynika z wielu środowiskowych czynników, takich jak zmiana klimatu, powszechne stosowanie pestycydów, choroby i utraty siedlisk. Konkretne przyczyny takiego ogromnego spadku pozostają jednak zagadką. Profesor de Souza i jego zespół postanowili ją rozwiązać.

Technologia
Naukowcy wiedzą, że u pszczół miodnych występuje tak zwany „zespół masowego ginięcia pszczół”.

„Nie jesteśmy pewni, jakie najważniejsze czynniki lub jaka kombinacja czynników wywołuje zespół masowego ginięcia pszczół” – powiedział de Souza. „Wiemy jednak, że z dnia na dzień normalnie funkcjonujący ul może całkowicie opustoszeć albo mieszkające w nim pszczoły mogą wszystkie zginąć”.

Obrazek

Aby móc zbadać konkretne pszczoły i ule, de Souza sięgnął po nowoczesne technologie.

Jego zespół przyczepił pszczołom miniaturowe czujniki radiowe, aby zmierzyć, jak i kiedy ich zachowanie odbiega od przewidywalnego wzorca. De Souza przyrównał te czujniki do rejestratora lotu lub czarnej skrzynki w samolocie. „Dzięki nim zbieramy kluczowe dane na temat wydarzeń poprzedzających zagładę ula”.

Obrazek

Dane z czujników trafiają do modułu obliczeniowego Intel Edison zainstalowanego we wszystkich ulach. Edison, układ o niewielkich rozmiarach (przypomina wielkością kartę SD), zbiera ogromne ilości danych przy niewielkim zużyciu energii.

Nadzieja
„Dane zebrane przez moduły Edison i czujniki radiowe pomagają nam lepiej zrozumieć, dlaczego populacja pszczół miodnych spada. Pszczelarzom, producentom żywności, organizacjom branżowym i władzom pozwalają wypracować najlepsze metody ochrony populacji pszczół” – powiedział de Souza.

Obrazek

Płytki Edison są konfigurowalne, dzięki czemu naukowcy w różnych częściach świata mogą mierzyć czynniki charakterystyczne dla danego regionu – na przykład temperaturę i wilgotność, zanieczyszczenie wody i prędkość wiatru albo szybkość i wielkość produkcji miodu. Naukowcy z całego świata mogą korzystać z tych samych technologii i zbiorów danych, pracując nad rozwiązaniem zagadki, która zdaniem de Souzy jest jednym z największych zagrożeń dla światowego bezpieczeństwa żywnościowego.

Obrazek

„Przeraża mnie fakt, że moje dzieci mogą już nie doświadczyć świata, w jakim ja żyję” – wyznał de Souza. „Nie chodzi tu o pszczoły ani mikroprocesory. Gra toczy się o przyszłość naszej planety. Bez pszczół nasze życie zmieni się nie do poznania”.

http://iq.intel.pl/pszczoly-z-plecakami ... unek-ulom/
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 13 sie 2016, 16:45

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 18 sty 2017, 23:28

Polacy wymyślili lek, który uratuje pszczoły

Obrazek
Nosemoza atakuje przede wszystkim robotnice i trutnie. Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

„Gdyby pszczoły zniknęły z powierzchni ziemi, człowiek przetrwałby zaledwie cztery lata” - tę wypowiedź Alberta Einsteina przytaczano w ostatnich latach częściej niż jakiekolwiek inne twierdzenie słynnego fizyka. Dzięki badaczom z Lublina i Krakowa ta ponura prognoza staje się nieco mniej aktualna.

Ostatnia dekada była dla pożytecznych owadów fatalna: globalną populację pszczół dziesiątkowały używane w rolnictwie pestycydy, nowe systemy uprawy, a wreszcie – nosemoza.

Ta wirusowa choroba pustoszy w Europie całe ule. Atakuje przede wszystkim robotnice i trutnie, z reguły wiosną, gdy temperatura w ulu zaczyna się podnosić, a owadom brakuje białka. Wirus dostaje się do organizmu pszczoły drogą pokarmową, zakłócając pszczeli metabolizm i wywołując opuchliznę, która ostatecznie może doprowadzić do śmierci owada – a zwykle całej rodziny.

Naukowcy z lubelskich uczelni – Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego – a także krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego problem zauważyli już lata temu. Badając zachorowalność pszczół odkryli nową kombinację ekstraktów, pomagającą w walce z nosemozą.

Preparat zabija wirusy, a jednocześnie jest oparty na naturalnych składnikach, w mieszance, która jest bezpieczna dla owadów – i dla ludzi, którzy w innym przypadku mogliby się zetknąć z elementami leku w miodzie. - Zastosowane ekstrakty podnoszą odporność pszczół. Podobnie mogą działać na organizm człowieka – podkreślała dr Aneta Ptaszyńska z Zakładu Botaniki i Mykologii Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS.

Twórcy leku ujawniają jedynie, że powstał on na bazie roślin adaptogennych, podnoszących odporność u kręgowców. Skład pozostaje jednak tajemnicą, przynajmniej do czasu zakończenia się procedury patentowej. Badacze negocjują też z przedsiębiorstwami zainteresowanymi komercyjną produkcją preparatu. Oby się dogadali przed następną wiosną.

MARIUSZ JANIK

http://innpoland.pl/129159,polacy-wymys ... e-pszczoly
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 25 sty 2017, 21:49

Dlaczego powinniśmy stosować pierzgę?

Obrazek

Pszczoły wytwarzają znakomite produkty. Sam miód ma liczne właściwości lecznicze, do tego dochodzi pyłek, mleczko, jad, kit pszczeli jak i pierzga.

Pierzga powstaje w wyniku dość skomplikowanego procesu fermentacji mlekowej.

„NaturalHealth365” pisze:
„Pszczoły metabolizują ją, a otrzymana substancja zawiera około 30 procent wosku pszczelego, 55 procent żywicy i 10 procent olejku aromatycznego i eterów. Jest odpowiedzialna za tworzenie sterylnego, bezpiecznego środowiska wewnątrz uli pszczelich, więc nic dziwnego, że zawiera antybakteryjne, przeciwwirusowe i inne właściwości lecznicze”.

Pszczoły zbierają nektar podczas ciepłej pogody. Łączą go z płatkami woskowymi i przechowują w koszyczkach na tylnych nogach. Kiedy pszczoła zbierze wystarczającą ilość nektaru, zabiera ją do ula.
HerbWisdom.com dodaje:
„W tym momencie, pierzga jest „rozładowana” i używana w celu załatania dziur w ulu. Pszczoły również używają pierzgi jako barierę antyseptyczną, która pokrywa drobnoustroje lepką substancją w celu dezynfekcji ula”.

Dlaczego powinniśmy stosować pierzgę?
Pomaga w zapobieganiu raka. Pierzga okazała się skuteczna w zabijaniu komórek rakowych. W przeciwieństwie do innych metod leczenia raka, pierzga zabija tylko komórki rakowe, pozostawiając zdrowe komórki w stanie nienaruszonym.
Wzmacnia kości. Pierzga pomaga we wzroście i utrzymaniu zdrowych kości. Zwalcza stany zapalne i chroni je.
Leczy zatrucia pokarmowe. Ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne, leczy najczęściej występujące bakterie związane z zatruciem pokarmowym: Enterobacter faecalis, Staphylococcus aureus i C. jejuni.
Leczy stany zapalne. Pierzga jest skutecznym sposobem leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i zakażeń. Jej właściwości przeciwzapalne są także użyteczne w leczeniu zapalenia stawów, chorób serca i choroby Alzheimera.
Uszczelnia ściany jelit. W wypadku cieknącego jelita pomaga odbudować jego ubytki.
Pomaga w kontrolowaniu ciśnienia krwi. Pierzga może być stosowana w celu zmniejszenia aktywności enzymu TH (hydroksylazy tyrozynowej). Enzym ten może hamować wytwarzanie tlenku azotu, co jest bardzo ważne dla utrzymania zdrowego serca. Pierzga zmniejsza nadciśnienie i pomaga utrzymać ciśnienie krwi na odpowiednim poziomie.
Usuwa brodawki. Stosowana miejscowo, może pozbyć się trudnych do usunięcia brodawek podeszwowych. Codzienne stosowanie przez dwa tygodnie powinno wystarczyć.
Pomaga leczyć alergie. Pierzga blokuje działanie histaminy, co czyni ją skutecznym lekiem przeciwko objawom alergii, takim jak: katar i swędzące czerwone oczy.
Ochrania przed stresem cieplnym. Ze względu na swoje działania przeciwutleniające, przeciwwirusowe, przeciwzapalne oraz inne właściwości, pierzga może chronić przed wyczerpaniem ciepła, a także zwiększa wydolność w wysokich temperaturach.
Zapobiega chorobom i leczy zakażenia. Ze względu na wiele różnych właściwości, pierzga może pomóc w leczeniu i zapobieganiu przeziębień, grypy i innych chorób przenoszonych zarazkami. Pierzga zwalcza szeroki wachlarz bakterii, wirusów i grzybów. Podnosi ogólny stan zdrowia całego układu odpornościowego.
Pierzga dostępna jest w wielu formach, w tym: w tabletkach do ssania, które są skuteczne w leczeniu bólu gardła, w kapsułkach i granulowanym proszku, które można zażywać wewnętrznie oraz w nalewkach, żelach lub maściach do stosowania miejscowego.
Ostrzeżenie: sprawdź czy nie jesteś uczulona(y) na jad pszczół lub inne produkty pszczelne. Zawsze czytaj etykietę przed użyciem jakichkolwiek produktów pierzgi lub skonsultuj się z lekarzem.
Dla większości ludzi, stosowanie pierzgi jest całkowicie bezpieczne. Jest to świetny sposób na naturalne leczenie różnych dolegliwości.
źródło: naturalnews.com

https://onalubi.pl/zdrowie/dlaczego-pow ... c-pierzge/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 15 mar 2017, 17:14

0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 15 mar 2017, 18:43

Świetny film. :)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 05 maja 2017, 15:02

Wszystko o pszczołach i produktach z pasieki

https://www.youtube.com/watch?v=bFP7UKiZ7J8

Opublikowany 28 lip 2016
Tadeusz Rolnik producent i propagator zdrowej ekologicznej żywności opowiada o produktach pszczelich.
Kontakt z P. Tadeuszem 509 248 227, lub rol.apis@gmail.com
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 12 maja 2017, 16:53

Pobzykamy?

https://www.youtube.com/watch?v=xGF_sLOex9E

Niektórzy mawiają, że kobiety są jak pszczoły, bo noszą miód na ustach, ale żądło mają zawsze w pogotowiu. Inni twierdzą, że mężczyźni są jak pszczoły, bo pobzykają i uciekają. Jaka jest prawda? :D
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 02 lip 2017, 13:01

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16953
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 10 paź 2017, 16:11

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 20 lis 2017, 22:29

Wszystko o propolisie lub starej dobrej metodzie leczenia


Bądźcie zdrowi! Ludowe leczenie propolisem. Przepisy dotyczące leczenia niektórych chorób.

Propolis jest produktem pszczelim – żywiczna substancja, zebrana przez pszczoły z różnych roślin (przetwarzają one roślinne żywiczne elementy roślin, w tym z drzew, liści, kwiatów, pąków, kory).

Propolis ma gorzki, pikantny smak. W dotyku – lepki. Kolor – złocistobrązowy, ciemnozielony lub brązowy. Kolor propolisu zależy od rodzaju roślin, z których został zebrany. Propolis ma różną jakość. Dobry produkt powinien zawierać 70% pożytecznych żywicznych elementów roślin, a także tajemnicę pszczół z górnych ich szczęk, podczas gdy produkt o niskiej jakości zawiera do 70% wosku i pyłku kwiatowego.

Klej pszczeli – to niezwykły i różnorodny związek. Zawiera pierzgę, pyłek kwiatowy, sekret gruczołu pszczelego i inne dodatki. Podstawa propolisu jest niezwykła, ponieważ jest ona zarówno pochodzenia organicznego, jak i nieorganicznego.

Właściwości propolisu

– tłumi działanie wirusów,

– ma działanie bakteriobójcze, przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwbólowe i wzmacniające,

– poprawia metabolizm,

– uczestniczy w regulacji systemu hormonalnego,

– przyspiesza regenerację tkanek,

– normalizuje i zwiększa odporność organizmu,

– usuwa nadmiar cholesterolu,

– tłumi wzrost komórek rakowych,

– odbudowuje uszkodzone tkanki,

– zwiększa odporność organizmu na działanie promieniowania jonizującego,

– zmniejsza uczucie lęku i depresji.

Działanie antytoksyczne propolisu można wykorzystywać w leczeniu chorób, związanych z zatruciem organizmu toksynami, takich jak gruźlica, błonica, szkarlatyna.

Propolis ma korzystny wpływ na odbudowę (regenerację) tkanek, sprzyja szybkiemu gojeniu się ran, zmiękcza blizny po oparzeniach, poprawia tworzenie się kostniny po złamaniu kości.

Propolis nie ma skutków ubocznych i może być stosowany jako osobna substancja terapeutyczna lub do wzmacniania działania innych leków i najczęściej jest stosowany razem z antybiotykami, co pozwala zmniejszyć dzienną normę szkodliwych substancji. Jeśli same antybiotyki niszczą całą mikroflorę, to propolis jest w stanie zachować, a nawet stworzyć bardziej sprzyjajace warunki dla ich życia.

Skład propolisu jest dość zróżnicowany. W skład propolisu wchodzą witaminy BI, B2, PP, E, C, prowitamina A, minerały, wapń, żelazo, wanad, mangan, tokoferol, kwas askorbinowy, tiamina i ryboflawina, kwas benzoesowy, galangina, chrysin, stront, brązowy alkohol. Żywice zajmują większą część propolisu – 55-60%, 30% – to wosk, różne olejki eteryczne i garbniki – 10-15%, pyłek kwiatowy – 5%, od 8 do 36% – wosk pszczeli. Naukowcy ustalili, że w składzie propolisu można naliczyć około 50 nazw substancji.

Leczenie propolisem w warunkach domowych

Propolis jest w stanie nie tylko ochronić organizm, ale także go wzmocnić, pobudzić właściwości obronne.

Propolis jest szeroko stosowany w leczeniu żołądka, ginekologii, przy chorobach nosa, jamy ustnej, ucha środkowego i układu oddechowego w całości, w walce z astmą i gruźlicą.

Uszkodzenia skóry doskonałe nadają się do leczenia propolisem, grypa i czyraki szybko znikają. Pasta do zębów z propolisem doskonale wzmacnia zęby, stomatolodzy używają go do leczenia i znieczulania.

Stosowanie zewnętrzne propolisu jest bardzo skuteczne przy zapaleniu gardła, uszu, nosa, jamy ustnej, oparzeniach, chorobach skóry i gojeniu ran, a także w leczeniu chorób przewlekłych prostaty oraz nadżerek macicy.

Propolis ma wyjątkowe właściwości: poprawia metabolizm, przyspiesza regenerację tkanek i stymuluje odporność. Propolis aktywnie usuwa nadmiar cholesterolu. Łatwo radzi sobie także w przypadku pojawienia się zakaźnych komórek i aktywnie walczy z komórkami rakowymi, często je zabijając. Podczas napromieniowania organizmu pożądane jest przyjmowanie propolisu, ponieważ wypracowuje on w organizmie obronę przeciwko napromieniowaniu.

Smakowe cechy propolisu: jest gorzki i lekko palący. Postać końcowa: zwykle wytwarza się w postaci brykietów, okruszków lub zwiniętych kulek.

Propolis powinien być czysty, bez zanieczyszczeń.

Propolis jest stosowany jako środek zapobiegawczy przeciwko chorobom, ale najczęściej podczas choroby. W końcu ma ogromny zakres pożytecznych właściwości i czasami jest najlepszym lekarstwem przy skomplikowanych chorobach.

Leczenie propolisem. Przepisy na leczenie propolisem

1) Propolis: leczenie dzieci

Przy leczeniu propolisem dzieci wykorzystuje się aerozole do leczenia i profilaktyki. Także stosuje się inhalacje propolisu w postaci emulsji w oleju z dzikiej róży lub w oleju morelowym w rozcieńczeniu 1: 3, 1: 2 i 1: 1 do 20 sesji (zabiegów), których czas trwania wynosi 1-3-5 minut, co jest o wiele bardziej skuteczne. Stosowany jest także przy nieżytach górnych dróg oddechowych, przewlekłym zapaleniu płuc, zapaleniu tchawicy, zapaleniu gardła i astmie oskrzelowej.

2) Propolis: leczenie chorób skóry

Najlepszy skutek w leczeniu chorób skóry (hiperkeratoza – nadmierne rogowacenie, trichofitoza – grzybica strzygąca, gruźlica skóry) ma 50% maść z propolisem na dowolnym oleju roślinnym. Należy nałożyć grubą warstwę maści i przykryć papierem woskowym przez 1-3 dni. Czas trwania leczenia od 30 do 60 dni (Nastepuje skuteczne i kosmetyczne gojenie ran i blizn).

3) Propolis: leczenie łysienia

W leczeniu łysienia częściowego lub ogólnego stosuje się 30% nalewkę propolisową na 96% spirytusie etylowym. Zastosowanie: codzienne wcieranie w problemowe obszary skóry.

4) Propolis: leczenie łuszczycy

Podczas leczenia łuszczycy należy zażywać do wewnątrz od 0,5 do 2 gramów czystego propolisu, najlepiej po posiłkach 2 – 3 razy dziennie przez 60 do 90 dni. Jednocześnie na problemowe obszary skóry należy przykładać tampony, nasączone 10% maścią propolisu na oleju roślinnym lub lanolinie. Ponadto, aby poprawić odporność organizmu, najlepiej jest przyjmować każdego dnia przed pójściem spać po 50-100 g miodu z pierzgą (50/50). Ta metoda może doprowadzić do stuprocentowego uzdrowienia lub ogromnej poprawy stanu.

5) Propolis: leczenie ran

Propolis jest często używany do leczenia skomplikowanych ran. Metoda leczenia: gazę nasyca się 10 – 30% maścią propolisową na oleju roślinnym i nakłada się na ranę. Prowadzi to do znacznego zmniejszenia bólu i swędzenia rany oraz całkowitego wyzdrowienia.

Wskazania do stosowania: ropiejące lub trudno gojące się rany, ostra, przewlekła i drobnoustrojowa egzema, przewlekłe świerzbiączki, choroby grzybicze skóry, radioaktywne porażenia skórne.

6) Propolis: leczenie zapalenia ucha środkowego

Do kanału słuchowego wprowadza się tampon, nasycony 30% nalewką propolisową na 70% spirytusie etylowym (zostawić do naciągnięcia na 2-3 dni). Tampon zostawiać na jedna dobę i zmieniać w ciągu 10 do 15 dni, co zapewni pozytywny wynik i powrót do zdrowia.

Jeśli zapalenie jest ropne, to w tym przypadku tampony są zwilżane 20% nalewką propolisową na 96% spirytusie etylowym (zostawić do naciągnięcia na 7-10 dni). Tampony należy zmieniać codziennie przez 20-25 dni.

7) Propolis: leczenie zapalenia pochwy

Wskazania do stosowania: zapalenie szyjki macicy i pochwy wywołane przez drobnoustroje chorobotwórcze (rzęsistkami, gronkowcami, paciorkowcami itp.).

Zastosowanie: tampony nasycone 3% tygodniową (naciąganą przez tydzień) nalewką propolisową na 96% spirytusie etylowym lub przepłukiwanie (irygacje – przyrządem). Wybraną metodę należy stosować codziennie, najlepiej przed snem, przez 7-10 dni. Ta metoda wykazuje znacznie lepsze wyniki niż tradycyjne leki. Przypadki alergiczne praktycznie nie były obserwowane, około 1%.

Po operacjach ginekologicznych trudno gojące sie rany szybciej i lepiej się zaciagają przy ich zwilżaniu codziennie 15% nalewką propolisową na 96% spirytusie etylowym.

Zapalenie gruczołów sutkowych (piersi): najlepszym lekarstwem jest częste i codzienne zwilżanie problemowych obszarów skóry 10% maścią propolisową na bazie oleju roslinnego lub masła śmietankowego.

8) Propolis: leczenie bólu gardła (anginy)

Wskazania do stosowania: przewlekłe zapalenia gardła, ból gardła (angina), zapalenia krtani, zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia migdałków.

Metoda leczenia: 20-30% nalewka propolisowa na 96% spirytusie etylowym, rozcieńczona w stosunku

1: 1 lekko osłodzoną wodą z miodem.

Przy lekkim zapaleniu jamy ustnej i gardła, można ograniczyć się do smarowania jamy ustnej i zatok przynosowych codziennie tą nalewką. W przypadku ciężkiej postaci stanu zapalnego, nalewkę należy zażywać do wewnatrz po 1 łyżce stołowej 3 razy dziennie przed posiłkami.

W leczeniu dzieci dawkę należy zmniejszyć zgodnie z wiekiem (od 40 kropli do 1 łyżeczki od herbaty lub łyżki deserowej). Podczas leczenia niemowląt lub osób, nie tolerujących nalewek spirytusowych, należy nalewkę zastąpić wodnymi odwarami propolisu o tym samym stężeniu. O przygotowaniu wodnych naparów propolisu można przeczytać wyżej. Stosowanie odwaru: w zależności od wieku, stopnia i charakteru choroby dawkę wybiera się indywidualnie, chociaż dawka może być większa niż w przypadku nalewki spirytusowej.

Podczas łagodnego stanu zapalnego układu oddechowego, zaleca się zażywać po 2-3 łyżki stołowe po trzy razy dziennie przed posiłkami (najlepszy efekt osiaga się, kiedy podczas połykania naparu płucze się jamę ustną i gardło). W przypadku ciężkiej postaci (zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, gruźlica płuc i zapalenie nerek) należy zazywać 100-200 ml 30% propolisu na wodzie; zwykle dodaje się 1 łyżeczkę miodu, aby poprawić smak. Okres zazywania propolisu: od 5 do 60 dni, w zależności od złożoności choroby.

9) Propolis: leczenie zapalenia jamy ustnej

W przypadku leczenia zapalenia jamy ustnej, zapalenia dziąseł, kandydozy ((drożdżycy), poczatkowego stadium przyzębia (paradentozy), często konwencjonalne antybiotyki są nieskuteczne lub też nie są zalecane, to stosuje się stężoną nalewkę propolisową: 50 g oczyszczonego propolisu rozdrabnia się i następnie zalewa się 80 ml 70% spirytusu etylowego i odstawia na 7-10 dni do naciągnięcia. Nalewkę należy codziennie starannie mieszać. Po naciągnięciu nalewke przesącza się przez watę. Przed naniesieniem nalewki propolisowej należy oczyścić chory obszar za pomocą wody utlenionej i wysuszyć przy użyciu ciepłego strumienia powietrza, a następnie nanosi się nalewkę propolisową pipetą (kilka kropli) i suszy się w ten sam sposób dla utworzenia niewielkiej propolisowej błonki, która utrzyma się w ciągu całego dnia. Po 5-8 dniach takiego leczenia następuje całkowite wyleczenie lub znaczna poprawa.

Przy leczeniu kandydozy (drożdzycy) w nalewce tej rozpuszcza się także nystatyna. W celu uzyskania najlepszego efektu do tej nalewki (80 ml) dodaje się: 2 g oleju rybnego, 5 g miodu i 50 g mleczka pszczelego.

10) Propolis: leczenie owrzodzeń troficznych

Gdy rany troficzne na kończynach dolnych nie leczą się, należy zastosować propolisowe aerozole: raz dziennie należy smarować wrzody lub nakładać opatrunki z gazy (nasączone w aerozolu). Przygotowanie aerozolu propolisowego: 5% nalewka na 96% spirytusie etylowym (nasiągana przez 3 dni), przefiltrować, zmieszać z olejem z moreli lub rokitnika albo olejem brzoskwiniowym w proporcji 1: 2, a następnie zagotować przez 5 minut i ponownie przefiltrować. Przed leczeniem nalewkę miesza się z nowokainą w stosunku 1: 2.

11) Propolis do leczenia wrzodów żołądka

Przy chorobach wrzodu żołądka i dwunastnicy stosuje się nalewkę propolisową na niesolonym maśle śmietankowym: 10% nalewkę propolisową na 96% alkoholu etylowym odstawia się do naciągnięcia na 3-5 dni i miesza się z masłem śmietankowym w proporcji 10: 1, gotuje się i przesącza przez watę. Gorącą nalewkę zażywa się po 20-30 kropli z mlekiem lub wodą 3 razy dziennie na godzinę przed posiłkami. Procedura odzyskiwania zdrowia trwa zwykle 20 dni. Dla niektórych najlepiej nadaje się do leczenia nalewka nie na maśle śmietankowym, ale na oleju z rokitnika. Można również zwiększyć dawkę do 1 łyżeczki od herbaty ciepłego mleka, zażywać trzy razy dziennie na godzinę przed posiłkiem. Sposobem tym można też wyleczyć zapalenie żołądka, ostre i przewlekłe zapalenie jelita grubego. Niektórzy do leczenia wrzodów żołądka stosują 20-30% nalewkę propolisową po 60 kropli w filiżance mleka 3 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Należy rozumieć i brać pod uwagę fakt, że zażywanie propolisu zwiększa kwasowość soku żołądkowego.

12) Propolis: leczenie zapalenia zatoki szczękowej

Do leczenia ropnego zapalenia zatok szczękowych, w tych przypadkach, kiedy przy pobieraniu antybiotyków i leków sulfonamidowych pozytywnego efektu nie obserwowano, pomagała 10% (7 dni naciągania) nalewka propolisowa na 96% spirytusie etylowym, którą należy wprowadzać do zatok szczękowych za pomocą punkcji: 2-5 punkcje w odstępach 2-3 dni. Jeśli nalewka nie jest tolerowana przez chorego, to można ją rozcieńczyć wodą destylowaną. Do leczenia konieczne jest dokładne przefiltrowanie nalewki i ogrzanie jej do temperatury ciała. Podczas leczenia ropnego zapalenia zatok szczękowych w domu zakrapla się do nosa 20% 7-dniową nalewkę na 96% spirytusie etylowym, rozcieńczonym pół na pół z olejem rokitnikowym, słonecznikowym lub innym olejem roślinnym; jeśli nalewka ta działa nadmiernie drażniąco, to w tych przypadkach do nosa zakrapla się 20-30% wodny wywar z propolisu.

Przy katarze 20% nalewką propolisową na 96% spirytusie etylowym, rozcieńczoną z wodą 50/50, nasącza się gaziki i wprowadza je do zatok przynosowych. Inny sposób: zakraplać do nosa 20% wodny napar propolisu po 5 kropli na raz.

13) Propolis: leczenie zapalenia korzonków nerwowych

Do leczenia zapalenia korzonków nerwowych można użyć „placka” z czystego propolisu (100-200 gramów), nakładając go na problemowe miejsce. Następnie należy przykryć papierem woskowym i na noc przyłożyć grzałkę elektryczną. Czas zdrowienia: 5-8 nocy. Można również zastąpić „placek” kompresami z 20% nalewki propolisowej na 96% spirytusie etylowym.

14) Propolis: leczenie czyraków

W leczeniu czyraków, czyraków mnogich konieczne jest nakrycie zapalnej ropnej rany „plackiem” z czystego propolisu, przyciskając go leukoplastem. Usunąć propolis z czyraka należy po pełnym jego rozmiękczeniu i wyjściu ropy.

15) Propolis: leczenie prostaty

Do leczenia zapalenia gruczołu krokowego wraz z użyciem do wewnątrz 20% nalewki propolisowej stosuje się czopki – sztyfty z ekstraktu propolisu i masła kakaowego. Przygotowanie ekstraktu z propolisu: wziąć 40 g propolisu, posiekać i zalać 200 ml 96% spirytusem etylowym, następnie odstawić do naciągnięcia na 10 dni, codzienne wstrząsając, po czym spirytus odparowuje się przez gotowanie. Do powstałej masy wsypuje się 2 g kakao i energicznie miesza. Z powstałej masy wykonuje się pałeczki (pręciki), które na noc są wprowadzane do odbytnicy.

Okres zdrowienia: od 3 dni do miesiąca. Przy tej metodzie leczenia obserwuje się usunięcie stanu zapalnego, zanik bólu i znaczącą poprawę stanu pacjenta.

Leczenie nalewką propolisową z mlekiem (wypowiedź lekarza)

Polecam wypróbowaną przeze mnie metodę leczenia z użyciem nalewki propolisowej i mleka: 20 kropli nalewki dodaje się do pół szklanki gorącego mleka (jeśli dana osoba nie za bardzo toleruje mleko, to można wziąć tylko jedną czwartą szklanki lub nawet tylko jedną łyżkę stołową). Połączenie propolisu i mleka okazuje szczególny efekt: oprócz leczenia przeziębień i chorób płuc (do czego właściwie i zalecam nalewkę propolisową), poprawia się ogólne samopoczucie, sen, uspokaja się psychika.

10% nalewkę z propolisu najlepiej kupić w aptece. Pojemnik o pojemności 25 ml wystarczy na długi czas, a kosztuje tylko kilka rubli. Można nalewkę przygotować samemu: 5 gramów propolisu na 50 ml 75% spirytusu etylowego (jeśli spirytus jest 96%, to wystarczy 45 ml). Propolis należy pociąć, włożyć do alkoholu i trzymać przez 10 dni w ciemnym miejscu, raz dziennie wstrząsając słoikiem. Następnie nalewkę należy przecedzić i wstawić do lodówki. Nalewki tej wystarczy dla całej rodziny na kilka lat.

Lek należy przyjmować wieczorem, przed pójściem spać. Po umyciu się, po umyciu zębów, po przebraniu się w nocna bieliznę i posłaniu łóżka. Żeby tylko wypić i natychmiast iść spać.

Podczas leczenia przeziębienia u dzieci, pozytywny efekt jest widoczny już od pierwszego razu. Gdy po przyprowadzeniu dziecka z przedszkola do domu widać, że jest chore, to przed snem należy dać mu dosłownie jedną lub dwie krople nalewki z propolisem z mlekiem – a rano nos dziecka oddycha, widać, że przez noc się wyleczył.

Nalewką z propolisu skutecznie leczy się ostrą infekcję wirusową dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, gruźlicę. Kiedy sama używałam to lekarstwo dla tego rodzaju chorób, to zauważyłam, że przy okazji nastąpiło złagodzenia stanu zapalnego przewodu pokarmowego.

Kiedy wrzodu żołądka lub dwunastnicy jeszcze nie ma, ale diagnoza „zapalenie żołądka” lub „zapalenie dwunastnicy” została już postawiona, to trzeba coś robić, żeby nie doprowadzić do wrzodu. Niezawodnych leków, do tego bez szkodliwych skutków ubocznych, jak wiemy, zbyt wiele nie ma. Jednym z nich jest nalewka z propolisu.

Godne uwagi jest to, że tryb zażycia nalewki zarówno przy przeziębieniach, jak i chorobach żołądkowo-jelitowych (przewodu pokarmowego) jest taki sam: kilka kropli nalewki w gorącym mleku na noc.

Miałam zapalenie trzustki. Ktoś, kto nie cierpiał na zapalenie trzustki, może nie wiedzieć, jakie to są codzienne męczarnie. Bóle opasujące plecy zatruwają życie.

Sama jestem lekarzem, uważnie czytam literaturę medyczną i wiem, że nie ma niezawodnych zaleceń dotyczących leczenia zapalenia trzustki. Zwykle jest ono leczone enzymami. A enzymy, zastępujące pracę trzustki, ostatecznie całkowicie eliminują ją z gry i trzustka pracuje coraz gorzej. Więc nalewka z propolisu mnie uratowała …

Źródło:

Будьте здоровы! Народное лечение прополисом. Рецепты лечения некоторых болезней

http://3rm.info/publications/55441-naro ... ezney.html

11.11.2017 r.

Будьте здоровы! Всё о прополисе или старый добрый метод лечения

http://3rm.info/publications/58705-budt ... eniya.html

9.11.2017 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński




http://wolna-polska.pl/wiadomosci/o-pro ... ia-2017-11




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 28 gru 2017, 23:56

O MIODZIE DOWIESZ SIĘ WSZYSTKIEGO - Marek Morawski 27.12.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=dOzSNj0jW3s

Opublikowany 27 gru 2017
Ciekawy wykład o pszczelarstwie i miodzie - prowadzi Marek Morawski. Wykład miał miejsce we wrześniu w Wagnerówce
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 09 sty 2018, 10:57

apis melifera electrica


https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1




Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 14 mar 2018, 23:23

Pszczoły - rola królowej - Przemysław Mróz

https://www.youtube.com/watch?v=tom-OL_et-4
0 x



Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 17 mar 2018, 12:22

Walmart patentuje autonomiczne sztuczne pszczoły

Populacja pszczół maleje w zatrważającym tempie. Coraz więcej mówi się o konieczności stworzenia sztucznych owadów, które uratują rolnictwo na Ziemi. Mimo to zaskakujący wydaje się fakt, że to właśnie amerykańska sieć supermarketów Walmart złożyła patent na robotyczne pszczoły.

Miniaturowe drony Walmarta mają działać jak żywe pszczoły, autonomicznie zapylając uprawy. Urządzenia będą działać za pomocą czujników i kamer, które umożliwią im nawigację. Co dziwne, nie jest to jedyny patent rolniczy, który ostatnio złożył Walmart. Według CB Insights, jest to tylko jeden z sześciu patentów firmy, a wszystkie dotyczą dronów rolniczych.

Włączenie autonomicznych robotów do rolnictwa może obniżyć koszty i zwiększyć wydajność, dlatego zapewne jest to dopiero początek globalnej modernizacji upraw. Póki co przedsiębiorstwo Walmart nie wypowiedziało się, skąd jego nagłe zainteresowanie tym sektorem gospodarki, choć można domyślać się, że chodzi przede wszystkim o możliwość gigantycznego zarobku.

Pszczoły miodne sukcesywnie wymierają, a człowiek nie może dłużej brać za pewnik udziału owadów zapylających w hodowli roślin. Ponieważ owady takie jak pszczoły stanowią trzon rolnictwa, powstało wiele organizacji, które starają się je ratować, jednak jak widać, nie brakuje także naukowców, którzy już szukają sztucznych zamienników dla dzisiejszych zapylaczy.
http://tylkonauka.pl/wiadomosc/walmart- ... e-pszczoly
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: PSZCZOŁA - PRZYJACIEL CZŁOWIEKA

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 31 lip 2018, 23:09

Jak złapać rój pszczół - 30 000 owadów usiadło na pszczelarzu !

https://www.youtube.com/watch?v=HnwP76_36X4

Opublikowany 25 lip 2016
Filmik z końca maja 2016r przedstawia rój pszczeli który usiadł na mnie dzięki feromonowi jaki wydziela matka pszczela.
Pszczoły rojowe lecą zawsze za swoją królową, bo tylko ona może zapewnić im ciągłość gatunku.

Jak osadzić rój pszczeli w nowym ulu.

https://www.youtube.com/watch?v=I_xuiJLU7C4

Opublikowany 1 wrz 2017
Kupiłem odkład przez internet i postanowiłem pokazać co dalej . Jak jest procedura od zakupu do osadzenia w nowym ulu.
0 x



ODPOWIEDZ